WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT nERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Aug. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: barooneterst.: 770.2 te Zuerioh. e' barometerst.: 745.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 18 Aug.: Zwakke tot matige wind meest uit Wes telijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt weinig of geen re gen, warm weer. De gestadige drukstijgingen der laatste dagen in het Zuiden van het gebied heb ben den toestand zoo gewijzigd, dat nu over vrijwel het geheele vasteland een ge bied van hoogen druk ligt, dat zich nog verder versterkt met een kern over Zwit serland. In het Noorden breidde zich de depressie uit, waardoor de hooge druk over Scandinavië zoo goed al verdween terwijl zich ten Noorden van Schotland een se cundaire vormde. Het is niet waarschijn lijk, dat de wind uit Westelijke richtingen die bij deze toestand voor onze streken, is te verwachten regen van eenige betee- kenis zal brengen, ook niet in het Noorden van het land, en ook voor onweer zijn de kansen vrij gering, bij het wel warme doch niet bijzonder warme weer dat zich laat voorzien. Er vielen in het afgeloopen et maal zware regens, doch alleen in het de- LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur deö middags te half dri6 22.3 gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.50 uur tot Donderdagmorgen 5.17 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminr., Hooge Rijndijk hedenmorgen 7 uur 25, 12 uur 25.5 en 3 uur 26 gr. C. Zweminr. „De Zijl", hedenmorgen 7 uur 23, 12 uur 24 en 3 uur 24.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 18 Augustus voorm. 4.55 uur en nam. 5.20 uur. HET EERSTE LUSTRUM VAN HET TRIANON-THEATER. Een feestweek en een feestshow. Vrijdag 19 Augustus a.s. zal het Trianon- theater vijf jaar bestaan, d.w.z. vijf jaar in Leiden den toon hebben aangegeven voor goede amusementskunst. Om in deze tijden een lustrum te durven vieren, zooals de directie van het Trianon- theater, dit vanaf Vrijdag a.s. van plan is een heele week te gaan doen, getuigt van durf en energie. En nu, na vijf jaren voor het Leidsche publiek te zijn opgetreden, met altijd mooie en wisselende programma's, mag het wel eens gezegd worden, dat dit juist de groots eigenschappen zijn van de directie van het theater, den heer en mevr. Diks, die, wij hebben dit herhaaldelijk kunnen oonstatee- ren, altijd, dag en nacht haast, in de weer zijn geweest, om van hun theater te ma ken, het mooiste theater van Leiden. Durf en energie zijn eigenschappen, die ook en vooral in dezen tijd veel waarde hebben en deze durf en energie zijn noodig geweest om gedurende de a.s. feestweek zulk een feestprogramma aan te durven. Wij herinneren ons nog de feestelijke opening van het theater op 19 Augustus 1927, toen de Burgemeester van Leiden in het theater de openingsrede hield en er <io aandacht op vestigde, dat in het huis, waar eerst een geleerde als Dozy zijn triomphen vierde, nu Charley Chaplin en de zijnen triomphen zouden vieren. Die triomphen zijn gevierd vanaf die grootsche officieele opening met de film „Beau Geste". Wij herinneren ons het éénjarig bestaan met een uitvoering der Terek-Kozakken en de film „De Schaakspeler" met het prach tige Poolsohe Vrijheidslied, een der groot ste triomphen der Fransche Cinemato£ra- phie. Wij herinneren ons de viering van het tweejarig bestaan met he£ optreden der beroemde artisten Tholen en van Lier en een van de eerste musiceerende films „On der Alva's Schrikbewind". Nu staat de viering van het eerste lustrum voor de deur, die alle vorige verre overtreffen zal. Voor deze gelegenheid is het theater geheel gerestaureerd en op nieuw gestoffeerd. Het tooneel is verrijkt met prachtige nieuwe décors, een nieuw voor- en achter doek, alles ontworpen en geschilderd door den Berlijnschen kunstschilder Herman Schroder en tevens met nieuwe liehteffec- ten. In het geheele gebouw zijn nieuwe loo- pers en gordijnen aangebracht, alles is op nieuw geschilderd en in de hall is een prachtige marmeren muurbekleeding aange bracht. Geen kosten zijn ook nu weer door de directie ontzien om het theater ook uiterlijk blijvend te stempelen tot een theater van den eersten rang. Vrijdag a.s. zal het feestprogramma wor den ingezet met een groote feestshow voor de pauze en daarna een van de geestigste films, die men ooit zag „Ein Lied, ein Kuss, ein Madei". De feestshow, onder leiding van Joso Rosenberg, is door een groot gezelschap van artisten van den eersten rang voor deze gelegenheid samengesteld. Daar zijn weer Tholen en van Lier, de bekende Nederlandsche artisten van de zang en de muziek. Maar daar is vooral ook José Rosenberg met zijn ensemble, dat voor deze gelegen heid met een versterkt orkest zal optreden en die het publiek zal vergasten op fijne, geestige en beschaafde muziek, op vroolijke liedjes en zeer goede andere muzikale num mers. Rosinberg is de beste Hollandsche Uni versal-artist, die ons land op het oogenblik kent en na zijn prachtige successen in Am sterdam, den Haag en Scheveningen, heeft nu Leiden reeds eenige maanden kunnen genieten van wat hij brengt. Zijn muzikale opleiding aan het Conservatorium te A'dam onder mannen als Sal. Rodriguez en Fritz Hinze, gepaard aan zijn vlot en vroolijk optreden en het oogenblikkelijk contact, dat hij heeft met het publiek, beloven alles voor het succes van deze muzikale show. En van iemand als hij, die reeds op 19-jari- gen leeftijd optrad als dirigent over een gezelschap van tien% man in een der groot ste zaken van Amsterdam en dat geduren de vier jaren kon blijven doen, die ge noemd wordt de Hollandsche Maurice Chevalier, mag ook veel, mag alles wor den verwacht. Zijn compositie, hij schreef er trouwens reeds vele, zal de clou van deze feestweek worden. Want deze José Rosenberg, de beste on der de huidige Hollandsche muzikale ar tisten heeft bovendien een alleraardigste attentie en alleraardigste verrassing. Hij heeft voor deze gelegenheid vervaar digd een „Trianon-marsch", door hem op gedragen aan het Trianon-theater en aan het Leidsche publiek, die wij mogen het gerust nu reeds getuigen zoo prachtig is geslaagd, dat zij zeker en gewis vanaf het eerste oogenblik een Schlager worden zal. José Rosenberg zal de coupletten, die hij eveneens zelf bij zijn compositie schreef, voordragen en het publiek zal het refrein van deze Trianon-marsch zeker meezingen, reed» na het eenmaal te hebben gehoord. Deze muziek met de tekst heeft de di rectie laten drukken en deze zal geduren de de feestweek het publiek worden aan geboden. Helene Rosenberg zal de geestige schla gers zingen uit „Ein Lied, ein Kuss, ein Madel" en Mischa Korsakoff zal zijn prach tig accordeon, een Hohner, de eenigste van deze kwaliteit, op onvergelijkelijke wijze laten zingen en het publiek vergasten op zijn Russische liederen. Daarbij komen nog Les Alfredo's, die eenige excentrieke muziek- en dan&num- mers zullen geven. Dat zulk een programma het zal doen, een programma met de allerbeste binnen- en buitenlandsche artisten, daaraan twij felen wij geen oogenblik. Onder de pauze zullen niet- alleen in het café, maar ook in alle foyers, boven en be neden buffetten zijn ingericht en zullen de artisten zich hier verdeelen om zoo overal bij alle bezoekers nog een» iets van hun kunst te laten hooren. Na de pauze speelt het Rosenberg- ensemble, den eersten avond heel laat natuurlijk, wederom in het café, terwijl het bioscoop-publiek zich, zooals gezegd, met de film „Ein Lied, ein Kuss, ein Ma- del" uitstekend zal amuseeren. Wij wenschen de ijverige Directie van het Trianon-theater tenslotte veel geluk met deze grootsche viering van het eerste lustrum. Vrijdagavond om 8 uur a.s. bestaat er in de Zwem-Inrichtdng „De Zijl" gelegen heid om het diploma van geoefend zwem mer te behalen. Hiervoor moet de navol gende proef worden afgelegd: gekleed 80 M. bórst-zwemmen en 40 Meter rugzwem- men. Personen, die het diploma wenschen te behalen, kunnen zich alsnog hiervoor in de Zweminrichting opge-ven. Geslaagd is voor het examen Fransch L O. mej. C. A. E. Tonus. (Herplaatst we gens misstelling). Onze stadgenoot J. W. v. d Laaken Blaagde voor het examen opticiën. Gisteren slaagde te Rotterdam voor het examen voor het College van Nederl. Dans- leeraren onze stadgenoote mevr. Jeanne de Wekker. In Leidon gevestigd; M. A. Baak, dienstbode, Heerenstr. 1. Wed. M. H. Santen-Barendrecht en Fam., Cobetstr. 89. J. van den Hoed-Benning, Potgieterl. 16a. J. A. van Beukering, Ga- renmarkt 36. Ph. J. Melman-Bisschops, Witte Singel 109. G. J. M. Blietz, Hooi gracht 69. W. Breedveld, Levendaal 92. M. J. Broekstra, winkelbediende, Haarl. straat 81. C. M. Debets, Pieterskerk- choorstr. 30a. L. van Es en Fam., glasbe werker, W. Pyrmontstr. 3a K. F. J. Fon- tijn en Fam., Utr. Jaagpad 126. J. Gerte- naar, dienstbode, Hansenstr. 70a. Chr. M. Groeneveld, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 27. R. de Groot, verpleegster, Hooigr. 38. G. P. F. van der Heide, evangelist, Mid- delstegr. 3. J. C. Helmze, scheepskok, Jan Vossenst. 59. J. W. Hoogervorst, bakersknecht, Rembrandstr 3. A. A. van Unen-Jeronimus, Hooigr. 11/29; A. J. Kater, onderwijzeres, Meezenstr. 1. S. Korimc- DE PRESTATIES VAN NEDERLAND OP DE OLYMPISCHE SPELEN Onderhoud met den heer G. van Rossem BURGERLIJKE STAND De speciale vertegenwoordiger van het Persbureau Vaz Dias bij de Olympische Spelen te Los Angeles heeft Zondag na het sluiten van de Olympische Spelen een be zoek gebracht aan den heer G. van Rossem, den secretaris-penningmeester van het Ne- derlandsch Olympisch Comité, die als alge meen leider van de Nederlandsche delega tie in Los Angeles is opgetreden. De V.D.- vertegenwoordiger vroeg den heer Van Rossem diens meening over de prestaties van de Nederlandsche delegatie. „Ik ben tevreden antwoordde de heer van Rossem. Alle Nederlanders hebben hun plicht gedaan en wij verheugen ons in het feit dat wij twee gouden medailles hebben gekregen, voor de prestaties van onzen ren ner Van Egmond en onzen ruiter Pahud de Mortanges, vijf zilveren medailles voor Van Egmond, Willy den Ouden, Bob Maas, de dames estafette zwemploeg en ons ruiter- team. En ten slotte een derde prijs in het Olympisch kunsttournooi. „Het was goed, vervolgde de heer Van Rossem, dat Nederland zijn vlag in Los An geles heeft getoond en het is mooi, dat dit met succes is geschied". „De mooiste overwinning is wel die van luitenant Pahud de Mortanges. Ik beefde Zaterdag bij het springen tot do laatste hindernis, mij angstig afvragend, of het Pahud zou gelukken de overwinning van Amsterdam te herhalen. Het is gelukt. Ik verzoek U echter aan het Vaderland te zeg gen, dat een groot aandeel aan deze over winning mevrouw Pahud de Mortanges heeft gehad. Zij verzorgde vol opoffering haar man en het paard. De heer Pahud de Mortanges is zelf overgelukkig. Hij heeft mij medegedeeld, dat vooral de Cross Coun try, waarbij alle ruiters zijn gevallen, bij zonder zwaar was. Ik spande mijn zenuwen op den laatsten dag tot het uiterste in. Het scheen alsof mijn paard „Marcroix" al dus verklaarde luitenant Pahud de Mortan ges aan den heer Van Rossem begreep waarom het ging. En wij wonnen „De tweede groote vreugde bracht ons het jonge meisje Willy den Ouden, die van een wereldklasse belooft te worden. Helaas hebben wij ook veel pech gehad, anders zouden wij met onze kleine ploeg zeker nog een beter figuur hebben gemaakt. In het bijzonder betreur ik het, dat mevr. Philipsen-Braun, na haar voortreffelijk zwemmen, het ongeluk had door een giftig insect in het been te worden gestoken, waardoor zijn aan de verdere wedstrijden niet kon deelnemen en zich onder dokters behandeling moest stellen. Pech was ook dat de tandemmachine van Van Egmond en Leene in het ongerede is geraakt en het spijt mij, dat Leene eigenlijk voor niets taar Los Angeles s. gereisd' De heer Van Rossem vertelde den V.D.- vcrtegenwoordiger daarna van de vreugde over het toekennen van de gouden medail le aan onzen zeiler Bob Maas. Do vreugde was echter van korten duur. De ceremonie protocolaire voor hem had reeds plaats ge vonden toen op de ingekomen protesten voor Bob Maas ongunstig werd beschikt en Maas met een verschil van twco punten naar de tweede p'.aat9 werd gebracht. Trouwens ook mejuffrouw Gisolf had eigenlijk dén derden prijs verdiend omdat de plaatsing van mejuffrouw Didrikson (Amerika) als tweede onjuist is. Zij sprong niet goed en had moeten worden gedisqua- lificeerd De internationale federatie heeft dit ook erkend, doch de ceremonie proto colaire had reeds plaats gehad en als goede sportsmen hebben wij toen niet meer gepro testeerd. Bijzondere pech hadden ook onze roeiers. In de herkansing roeiden zij schitterend. In de finale kregen zij echter de ongunstigste baan aan de Noordzijde. Zij verloren, om zoo te zeggen, met een neuslengte Wanneer zij in een gunstiger baan zouden hebben geloot, dan zouden zij zeker derde zijn ge worden". „Onze athleten hebben hun plicht ge daan. Zij hadden zeer sterke tegenstanders. Zooals altijd was onze schermster mejuf frouw de Boer steeds betrouwbaar. Onze schermer De Jong woont in Los Angeles en was als deelnemer eigenlijk thuis. Wij heb ben in Holland betere schermers, maar geen geld om ze naar Los Angeles te sturen. Lui tenant Van 'Klhijn heeft zijn kansen in do moderne vijfkamp bedorven door het slech te puntenaantal in den ruiterwedstrijd. Als marine-ofl^cier heeft hij te weinig gelegen heid gehad om zich te oefenen en kon hij het verlies aan punten in den aanvang la ter niet meer inhalen". „I'k ben tenslotte herhaalde de heer Van Bossem ondanks alles met het resul taat van onze ploeg tevreden en Nederland kan het ook zijn. De Nederlandsche deel nemers vertrekken Woensdag naar San Francisco en gaan op 27 Augustus van New York met. het stoomschip „Rotterdam" naar Nederland terug. Op 4 September hopen wij in het vaderland terug te zijn. Alleen Van Egmond is reeds vertrokken en de rui ters gaan op 19 Augustus via het Panama kanaal naar Nederland terug". De heer Van Rossem besloot het onder houd met den V.D -vertegenwoordiger als volgt: „Amsterdam is tegenover Parijs een voor uitgang geweest en Los Angeles is weer een vooruitgang vergeleken bij Amsterdam. De Olympische geest werkt door en dat is het mooiste resultaat van Los Angeles1'. De heer Van Rossem groet hartelijk het Vaderland en zijn langenooten. zak, dienstbode, L. Morschweg 2. J. Kos ten, losarbeider, Jan Vossenst. 59. T Kruise, dienstbode, Plantsoen 9a, A H. Lambers, Zoeterw. weg 5. E. Lesker, slotenmaker, Tollensstr. 15. F. F van der Mark en Fam., tuinier, R Visseherstr. 10. J. Martijn en Famslager, Garen- markt 32. A. M. Th. J. Naninck, coiffeur, Maresingel 57. A. Oudshoorn, slager, Trompstr. 15. J. H. Pompe en Fam., on derwijzer, Doezastr. 22a. A. Roders, Kai- serstr. 40. E. H. M. Roebroek, bureel ambten staatsmijnen, Merelstr. 43 M. Rosier, dienstbode, Breestr. 52. J. F. L. 'Rtaos, handelsreiziger, Plantsoen 111. G. Schenk en Fam., reiziger, Hansenstr. 72. A. J. M. van Sprang, banketbakker, Hoogl. Kerkgr. 7. G. Cornet-Vries, Weverstr. 24. Wed. M. Hageman-Welle, Utr. Jaagpad 126. A. B van Wouw en Fam beambte H.IJ.SM., H. Morschweg 1. II. Zand- voort en Fam., fabr. arb Oude Rijn 50. Uit Leiden vertrokken. J. Algersma, Renkum (Oosterbeek) van Borselenweg 5 Wed. A. v. d. Heide Braaksma, idem idem M. Bijleveld, Oegstgeest, Wilhelminapark 11 C. Bijrij Rotterdam, Frederikstraat 22a W. van Dis, Rotterdam, W. Buytenwegstraat 97a P. R. Doeswijk, Ter Aar B54 A. M. van Dijk, Oegstgeest, Julianalaan 18 M. F. van Evert, Bergen N.H., Kom laan 15 A. E. Eijkman, Driebergen, Emmalaan 4 C. F. Genemans, Amsterdam, Ohassé- straat 731 F. A. Grimbergen, Zoeter- woude, H. Rijndijk F 54 A. van der Gugten, Katwijk, Aehterkerkweg 15 H. M. W. Heberlein, Zehdenik Dl. Wed. E. van TolKarreman, Oegstgeest, de Kem- penaerstraat 25a J. van der Bij-Krol, Katwijk, Peperstraat 9 C. M. Meijer, Zoeterwoude, Zuidbuurt 67 W. Nauta, Rijnsburg, Vliet 55 W. Oltmans, Apel doorn, Ohr. Geurtsweg 15 J. Ottcn, Eysden, Julianastraat 72 Wed. E. Mulder Quik en familie, Oegstgeest, H. Morsch weg 16 H. S. de Reeder, Den Haag, Merwedestraat 27 A. de la Rie en fam. Noordwijk, van Panhuysstraat 62 Wed. A. van Dingsteede Roos Arnhem, R. Visscherstraat 49 A. van der Schaaf, Oegstgeest, Gevrstraat 48 A. C. Ammer- laanvan Schaik, Voorschoten, Rijndijk 6a H. M. Schiere, Boskoop, Reijers- koop 46 L. J. P. Sinke, Yerseke, Julia nastraat 303 G. Snoeck Henkemans, Oegstgeest, Terweeweg 64 A. Tegelaar, Voorschoten, Haagweg 14 G. Teske en familie Den Haag, Kepplerstr. 14 M. M. van de Ven en fam., Den Bosch, Van Moremborghstraat 19 E. van Venetiën, Hillebrand, Hengelo (O.), Reitzstraat 17 H. de Vries, Rotterdam, 2e Lonibardstr. 92c I. van Wijk, Oegstgeest, Terwee weg 120. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboron: Maria Cornelia, d. van P. van der Meer eq A. Th. van dor Woreld. Lena, d. van S. Ivukler en L. van Oosten. Overleden: J. W. Timmermans mn. 87 j. P. de Graaf wedr. 80 j. H. Regeer wed. 72 j. A. M. F. Kier 's Gravend ijk- Vierling vt. 48 j. C. Kragt mn. 52 j. BIOSCOPEN. Trianon. Volwassenen, City. Casino Luxor. Goedgekeurd. Noodlanding. Hedenmorgen omstreeks 10 uur moesten 3 vliegtuigen, komende van den Helder en bestemd voor Venlo wegens den mist een noodlanding maken op een uiterwaard onder Hcteren bij Wageniagen. Daarbij kregen zij zooveel averij, dat zij niet meer konden opstijgen. Aan den Helder is tele fonisch om hulp gevraagd. Do \liegtuigcn waren genummerd Z. 8, Z. 10 en Z. 20 en werden bestuurd door den officier-vlieger Vethake, sergeant-vlieger Hertel en ser geant-vlieger Rozendaal. Allen zijn onge deerd. Verdronken. Hedenmorgen is de 45-jarige werkman Th. de Kovel te Gouda, die niet 3 anderen in de Reeuwijksohe Plassen aan het zwem men was, verdronken. Daar geen van het gezelschap behoorlijk kon zwemmen, kon geen hand tot redd'ing worden uitgestoken. Toegeschoten visschers kwamen te laat om den man te bereiken. Na een half uur werd zijn lijk opgehaald. Het slachtoffer laat een vrouw cn 4 kinderen na. Auto van den dijk gereden. Gisteravond omstreeks 8 uur is te Olst een auto in den bocht aan den Krommen Dijk in volle vaart van den dijk gereden. De bestuurder, E. K. uit Olst en de vier in zittenden werden allen niet ernstig ge wond en zijn naar het ziekenhuis te De venter vervoerd. De oorzaak is een defecte stuurinrich ting. Jhr. v. Aefferden en de moordzaak- Putbroek. De advocaat-generaal bij het Gerechts hof te Den Bosch heeft, opmerkzaam ge maakt op het feit, dat jhr, v. Aefferden, burgemeester van Geulle, werkgever van beide beklaagden in de moordzaak-Put- broek, zich te zijne huize bevond, een on derzoek doen instellen naar aanleiding waarvan jhr. v. Aefferden opnieuw is ge dagvaard als getuige in do zaak-Putbrock. De advocaat-generaal had aanvankelijk naar aanleiding van verkregen inlichtingen aangenomen, dat jhr. v. Aefferden in een gesticht voor zenuwlijders werd verpleegd. TELEGRAMMEN ging met hagelstormen. Bij Villa Rosa werd de omheining van den weideplaats omver- gerukt, zoodat zes stieren, die daar inge sloten waren cn waren bestemd voor do te houden stierengevechten, konden ont snappen. De vurige gevechtsstieren, opge wonden door het noodweer en do bliksem stralen, ronden do stad in en doodden twee personen, die zij op hun weg ontmoetten, terwijl 5 andero personen, die zich niet tij dig in veiligheid konden brengon, ernstig gewond werden Galicisch dorp door brand verwoest WARSCHAU, 17 Aug. (V. D.). Het dorp Szaflary in Galicië is door een groo- ten brand bijna geheel verwoest. Onge veer honderd woonhuizen en vele schuren zijn afgebrand. MARKTBERICHTEN Twee personen gedood, vijf ernstig gewond MADRID, 17 Aug. (V, D.). Gisteren ontlaadde zich boven eenige Spaansche provincies een hevig onweer, dat gepaard AMSTERDAM. 17 Aug. Vee. Aanvoer: 248 yete kalveren. Ie kw. 4552, 2e kw. 35 44, 3e kw. 2534, per K.K. levend gedicht. 32 nuchtere kalveren 37 per stuk, 464 var kens Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 3638, Zware varkens 3335; Vette varkens 3032 per K.G. sl. gew. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Vette kalveren flinke aanvoer, handel kalm, prijs» houdend. Varkens met geringen aanvoer, han del stug, prijshoudend. WOERLEN, 17 Aug. Kaas. Aanvoer 351 partijen kaaa. Met rijksmerk le kw. 2225, Rijksmerk 2e kw. 1821. Zware 28. Hancl matig. KOUDEKERK, 16 Aug. Vrije veiling. Aanvoer 6835 stuks. Kipeieren 3.504.20, eendeieren 2.502.80. Boter 6368 cL per pond. Kaas 2225, kippen 1035, ha nen 5570, konijnen 6075 ct. BOSKOOP, 16 Augustus. Bloemenveiling. Per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 812, Marcel Rouyer 812. Hadley 925, Claudius Fernet 914, Columbia 711, Buterfly 10 15, Mac Keller 812, Wilh. Kordes 916, Mme Jules Bouché 610, Rosalandia 815, Florex 1018, Phoebe 812, Potin 816, Chas. P. Kilham 1016, Edith Helen 1020, Aug. Noack 915, Else Poulsen 1530, Glo ria Mundi 917, Ellen Poulsen 713. Chry< santen, grootbloemig 70, Dahlia's 710, Wit te Lelies 2641, Roode Lelies 2850, Ger- bera 40, Clematis Durandii 4449, id. Prins Hendrik 1.70, id. The President 36, id. le Coultre 38, Gladiolen 37, Pintoma 7. VEUR, 16 Augustus, Groentenveiling. - Eng. Komkommers 1ste soort 2.50ƒ3.60, 2de soort 1.00—ƒ1.80, 3de soort 0.50—ƒ0.70, wankl. 2.002.50, stek 0.10. Gele Kom kommers 1ste soort 4.505.60, 2de soort 2.80—ƒ3.40, 3de soort 1.20—ƒ1.50 Kropsla 2.50— 4.80, 2de soort 1.00— 1.60. Bloemkool 2.906.20. Peen 2.00 ƒ4.10. Tomaten (mid.) 2.80ƒ3.30, gr, ronden 2.40ƒ3.10, 2e soort 2.603.60, 3de soort 1.Andijvie 1.002.40. Spi nazie 0.14—0.32. Postelein 4.60—5.90. Rabarber 2.003.Radijs 2.Snij» boonen 0.060.11. Spercieboonen 0.04^ 0.10. 16 Aug. Vrije veiling. Aanvoer 29925 kipeieren: 3.954.60, 268 eendeieren: 3.85 —4.50, 5 ganzeneieren: 6, 472 kippen: 40—1.05 83 eenden: 301.112 konijnen: 201.50, 87 duiven: 1220 ct. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn- 59.15 Londen 8.621 /2 New York 2.483/g Parijs 9 731/2 Brussel 34.47 Zwitserland 48.39 Milaan 12.7 2'/2 Madrid 2005 Oslo 43.26 Kopenhagen 46.10 Stockholm 44.35 Weenen Praag 7.35 Boedapest Prolongatie 1 pet BEURSOVERZICHT. De handel op de Amsterdamsche effec tenbeurs was heden beduidend kleiner ge worden. De belangstelling voor Amcrikaan- sche waarden was aanmerkelijk bekoeld en de omzetten in deze fondsen waren van be scheiden afmetingen. De stemming was aan den gedruktcn kant. De rijzing in Wall- street in aanmerking nemend, viel de ten- denz voor Amerikanen bepaald tegen. De koersen verschilden over het algemeen niet veel bij die van gisteren. Do lokaio markt had een rustig voorkomen Kon. Olies wa ren bij opening prijshoudend, doch onder beurstijd moesten enkele pets. worden prijs gegeven. In Industrieelen ging weinig om op ongeveer het niveau van gisteren. Sui kers hadden een beperkte markt, terwijl Scheepv., Mijnwaarden, Tabakken cn Rub bers nauwelijks eenige attentie wisten t© trekken. Youngleening liep na vaste ope ning iets terug.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3