R. H. W. zegtalles FRUITSODA ZEGT NIETS WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 RIJNZATERWOUDE. Serenades aan jubileerende bruidsparen. Gisteravond hield de muziekvereeniging „Symphonie" te Leimuiden een omgang door het dorp alhier. Een viertal meisjes collecteerde ter versterking van de kas van genoemde vereeniging. Tevens werd van deze gelegenheid gebruik gemaakt om een serenade te brengen aan de echtparen J. Kinkel-N. Kinkel geb. van der Spek, wo nende alhier, die heden hun gouden Huwe lijksfeest herdenken en J. W. de Bruyn- J. de Bruyn geb. Wolmerstett, wonende op de grensscheiding onder de gemeente Wou- brugge, die hun 55-jarig huwelijksfeest her dachten Een en ander gaf in het dorp een heele gezelligheid. Er waren een massa menschen op de been. We hopen dat het, wat de financiën betreft, voor „Sympho nie" een goede avond geweest mag zijn. De beide echtparen wensohen wij van gan- scher harte toe, dat zij nog eens hun dia- inenten huwelijksfeest mogen beleven. WARMOND Personalia. Gisteren slaagden alhier voor costumière, de dames M. Derckx, D. van Ton geren en C. v. Niekerk; voor het examen lin gerie: mej. C. Kerkvliet. NOORDWIJK. Oranje-Vereeniging. In „Royal" ver gaderde de Oranje-Vereeniging onder lei ding van den voorzitter, den heer H. A. Mathót. De aanwezigen werden door den voorzitter verwelkomd, waarna mededeeiing werd gedaan dat het bestuur het raadzaam achtte, in verband met de tijdsomstandig heden, om eerst contributie te innen en daarna te vergaderen. Een reden dus waar om deze vergadering zoo laat werd gehou den. Het resultaat ervan heeft het bestuur teleurgesteld. Verder werd medegedeeld, dat de Burgemeester dit jaar geen vergun ning verleent tot het exploiteeren van een feestterrein, zulks met het oog op de slech te tijdsomstandigheden en het is de wenBch van den Burgemeester, dat de feesten dit jaar waardig en sober zullen worden ge vierd. Het bestuur zal in deze vergadering een sober plan tot feestviering voorleggen, wat ook niet anders dan sober kan zijn, omdat een groot deel der baten, die anders uit het exploiteeren van een feestterrein werden geput, nu moeten worden gemist, waarbij 'nog komt een mindere opbrengst der contributie. Ingekomen was een schrijven van den heer Th. Taskin, dat hij als bestuurslid der Oranje-Vereeniging bedankt. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, waarin een overzicht P rd gege ven van de werkzaamheden en van de feesten. Nu volgde het financieel verslag van den penningmeester, den heer P. v. Dam. Er was een saldo in kas van 234.21. De reke ning sloot met een bedrag van inkomsten en uitgaven van 3999. Volgde bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van den len penningmeester P. v. Dam; 2en secretaris J. Tissing en de vacature Th. Taskin. Beide eerstgenoem- den werden herkozen. Als derde werd ge kozen de heer H. G. Vis. Hierna komt in bespreking het te hou den Oranje-feest. Na bespreking zag het programma, er als volgt uit: Voormiddag te half tien: Kinderoptocht met kindertractatie, de optooht te doen be geleiden door het Fanfarecorps Excelsior. Namiddag te twee uur: Kinderspelen op het Lindenplein. bestaande uit: Ballen- dragen voor meisjes van 7—12 jaar. 'n Stoe lendans voor meisjes van 914 jaar. Hét eerst aan den trein (geoostumeerd) voor jongens van 914 jaar en zakloopen voor jongens van 7—12 jaar. 's Avonds 1e 8 uur concert door het Fanfarecorps Excel sior. Na de rondvraag, die niet veel ople verde, werd de vergadering ge-sloten. SASSENHEIM. Jubileum van den Postdirecteur. Gisteren herdacht de heer J. H. A. Voo- ren, directeur van het P. T. T.-kantoor te Sassnheim zijn 40-jarig jubileum als amb tenaar bij den P. T. T.-dienst. Wegens fa milieomstandigheden had de jubilaris alle maatregelen genomen om dezen dag on opgemerkt te doen voorbijgaan. Dit is hem slechts ten deele gelukt. Bij zijn komst ten kantore om als naar gewoonte zijn werk zaamheden aan te vangen, werd de direc teur opgewacht door het geheele personeel in het met bloemen versierde kantoorlo kaal, waar hij namens allen door mej. Roozen op zeer waardeerende wijze werd toegesproken. Om 10 uur arriveerde de in specteur der P. T. T. uit Haarlem, die het geheele personeel ten kantore had geroe pen en te midden van hen den directeur namens de administratie gelukwenschte. Behalve talrijke schriftelijke en telegra fische gelukwenschen van verscheidene ambtenaren, die met den heer Vooren hebben gewerkt, had hij een treffende hul- diging in ontvangst te nemen namens vele autoriteiten bij de tuberculosebestrijding I in de Provincie Zuid-Holland en namens I alle t.b.c.-vereenigingen, Groene Kruisaf- deelingen en Wit-Gele Kruisafdeelingen in dit gewest, benevens van een groot aantal I in Zuid-Holland werkzame t.b.c.-huisbe- zoelcsters en wijkverpleegster-huisbezoek sters. De jubilaris is als postambtenaar het langst werkzaam geweest in de bloembol- i lenstreek, waarvan 24 jaar te Hillegom, vier i en een half jaar te Lisse en thans bijna - drie jaren te Sassenheim. Gedurende 22 jaren gaf hij bovendien zijn krachten aan de tuberculosebestrijding, waarvan 20 jaar als secretaris der provinciale. Zuid-Holland sche vereeniging tot bestrijding der tuber culose. Hij was verscheiden jaren lid van den gemeenteraad te Hillegom. Ten huize van den jubilaris, waar door vrienden schitterende bloemen waren be- zorgd, werd overeenkomstig zijn wensch op bescheiden wijze het jubileum in huise- lijken kring herdacht. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Jn de Hooftstraat werd gisteren de expediteur C. met zijn auto aangereden, door de autobestuurder B., waardoor eerstgenoemde wagen werd be- sohadigd en de bestuurder bovendien door glasscherven werd verwond. De toege brachte schade zal onderling worden gere geld. Kinderverlamming. In 'het gezin van den arbeider V. werd bij een 4-jarig kind een geval van kinderverlamming geconsta teerd. De patiënt is naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De gasfabriek. Blijkens het veralag over 1931 der water- en lichtbedrijven blijkt, dat de ga-safgifte in dat jaar weer ges-tegen is, zoodat de totale jaarafgifte slechts 0.45 pet. lager was dan over 1930jt De kostprijs der geproduceerde M3. gas bedroeg 7,791 cent (vorig jaar 8.291 cent) en per nuttig afgeleverden M3. 8.421 cent (vorig jaar 8,953 cent), terwijl de opbrengst per nuttig afgeleverden M3. was 8.801 cent (vorig jaar 9 oent). Geproduceerd werden in 1931 2.163.760 M3. tegen 2.173.435 M3. in 1930 of minder 8675, zijnde een achteruit gang van circa 0.399 pet. De verlies en winstrekening van de gasfabriek maakt melding van een winst van 32.332.70, waarvan 20.000.bestemd is voor uitkee ring aan de gemeente, terwijl een bedrag van 2466.54 en van 9866.16 resp. aan re serve a en reserve b zal worden toegevoegd. Het electrdciteitsbedrijf boekte een winst van ƒ71011.34 waarvan ƒ28404.54 bestemd is voor uitkeering aan de gemeente en respect, 8521.36 en 34085.44 voor toevoe ging aan de reserves aen b. De winst van de Waterleiding ten slotte bedroeg 22.201.37, waarvan 8880.55 bestemd voor uitkeering en 2664.16 en 10.656.66 voor toevoeging aan reserve aen reserve b. BOSKOOP. Gemeenteraad. Morgenavond te 7 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeenkomen. Te behandelen onderwerpen: 1. Opening, trekking van nummer voor- stemming en rondvraag; 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 15 Juli 1932; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex. artikel 101 der Lager Onderwijswet over 1929 (afd. II No. 42); 5. Voorstel tot verhooging van het crediet voor steunverleening (afd. II No. 43); 6. Aanbieding door B en W. ter vaststelling van twee concept-besluiten tot wijziging der gemeente-begrooting 1932 (afd. II no. 44); 7. Nadere beslissing geldleening; 8. Herstemming over het amendement van den heer van der Wolf op het voorstel tot verhuring van land aan personeel van de gasfabriek (afd. II No. 34); 9. Voorstel tot vaststelling van: a. een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente Bos koop; b. een reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Boskoop; c. een ver ordening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der veldwach ters in dienst der gemeente Boskoop (afd. II No. 41; 10. Rondvraag. Geboren: Johannes, z. v. L. de Rooij en E. G. de Graaf. Maria, d. v. J. van Bemel en W. D. Hooyberg. Cornelia Ca- tharina, d. v. M. Koulil en C M. Nieuwen- huizen. Maria, d. ,v. M. C. Schouten en M. H. v. d Ben. Overleden: Elisabeth van Leeuwen, wed. van W. Vrolijk. Ondertrouwd: W. van Harskamp, 30 jr. en M. C. Bijland 26 jr. Getrouwd: T. M. Kranenburg 26 jr. en J. Slappendel 20 jr. Gevestigd: A. Oterdoom, Goudsche Rijweg 58 (inw.).F. Verhoef, Puttekade 147 (inw.). Vertrokken: J. Ramp naar Oegst- geest. J. van Geelen naar Bilthoven. Wed. C. J. Baas naar Maartensdijk. J. van Rij naar Nieuwenhoorn. Wed. Liepelt naar 's Graven'hage. BODEGRAVEN. Gered. Gisteravond was zekere de J. aan het zwemmen in de Rijn tegenover het zwembad. Aangezien hij het echter niet voldoende kon, begon hij om hulp te roe pen. Aanvankelijk werd er weinig aandacht aan geschonken, omdat men meende, dat het een grap was. Het bleek al gauw, dat dit het geval niet was, want genoemde de J. zakte naar de diepte. Zekere A. B. welke stond te kijken, en die een ifed zwemmer is, sprong gekleed te water, en wist de drenkeling op het droge te brengen. Di rect werd door twee doctoren kunstmatige ademhaling toegepast, en na geruimen tijd mocht het hen gelukken de J. weer bij ken nis te brengen. E.S.T.0. De R. K. Gymver. „Esto'' behaalde Zondag j.l. te Delft niet minder dan 4 prijzen. HAZERSW0UDE. Dienstplicht. Van de 4S dienstplichti gen voor de Nat. Militie lichting 1933 zijn slechts 3 personen vrijgeloot n.l. Gerbrand v. Aalst, Hermanus Cornelis van der Aar en Leonardus Johannes van den Berg. De Burgemeester. Door den Commis saris der Koningin in deze provincie is aan den Burgemeester dezer gemeente verlof verleend om zioh van 6 tot en met 22 Aug. a.s. buiten de gemeente op te houden. Als loco-burgemeester is aangewezen weth. D. de Bruin IJzn. Werkloozen. Bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling in deze ge- haeente staan heden als werkloos ingeschre ven 41 personen. ZWAMMERDAM. Geboren: Evert en Gerrit Aart, zoons van W. van den Brink en A. Bos. Hille- gonda Maria, d. van H. van Eijk en W. vau Welzenis. KOUDEKERK. GEMEENTERAAD. De naad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter: de burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer De Jong. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen vastgesteld. Aangeboden worden debalans en ver lies- en winstrekening van het Waterlei dingbedrijf en de rekening van het Brug- bedrijf over 1931. Het winstsaldo van het Waterleidingsbedrijf bedraagt 447.13 J-i en de bijdrage van de gemeenten Koude kerk en Hazerswoude in het nadeelig sal do van 't brugbedrijf bedraagt 1352.27. Alsnu wordt de gemeenterekening dienst 1931 aangeboden. De gewone dienst sluit met 'n batig slot van 4061.10 en de ka- pitaaldienst met een batig slot van 185.23. Bovengenoemde rekening worden ter visie gelegd, terwijl de voorzitter tot leden der commissie van onderzoek aanwijst de heeren Van Egmond, Van der Lee en Lie- verse, welke hun benoeming aannemen. Voorstel intrekking verordening op het Beheer van het Brugbedrijf. Overeenkomstig het voorstel wordt z. h. st. besloten. Wijziging verordeningen heffing en in vordering van leges en rechten Burgerlijke Stand. Goedgekeurd. Circulaire inzake vakonderwijs voor politie. Hiervoor zou de raad een bedrag van 25 per persoon beschikbaar moeten stellen. De meerderheid van het College van B. en W. kan zich hiermede echter niet vereenigen en is van oordeel, dat ook de Raad hiervoor niet veel zal gevoelen, het geen reeds aan Ged. Staten is bericht. Al gemeen blijkt de raad het met de meerder heid van B. en W. eens te zijn. Voorstel inzake uitstel van de electrici- teitsvoorziening in den Lagewaard. In verband met de sleohte tijdsomstan digheden konden slechts een viertal land bouwers zich definitief opgeven voor aan sluiting, zoodat B. en W. het thans met aandurven om tot doortrekking van het kabelnet te adviseeren, daar d.e gemeente voor een zeker verbruik moet garandeeren. Spr. vindt het jammer, dat wij thans van het voordeelig aanbod van de lichtfabrie ken, die geheel gratis tot aan het pand aansluiten, voorloopig moeten afzien. De heer Lieverse betreurt 'het uitstel en zou er voor gevoelen om nog eens met de Lichtfabrieken in overleg te treden om te verkrijgen, dat b.v. de eerste jaren de gemeente geen garantie behoeft te stellen. De voorzitter is hiertoe bereid. Hierna doet de voorzitter nog mededee iing, dat B. en W. overwogen hebben om de lokalen der openbare school niet meer voor de vereenigingen beschikbaar te stel len, daar steeds misbruik' gemaakt wordt van de voorwaarden en wij hiermede niet kunnen blijven doorgaan. Rondvraag. De heer Lieverse infor meert of er nog andere objecten voor werkverschaffing zijn en naar de moge lijkheid van uitzending van werkloozen naar de Rijkswerkversdhaffing. De voorzitter zegt, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten, om een gedeelte van den Hondsdijk te bestraten. Zal in de ver gadering van B. en W. worden besproken. Het werk in den polder wordt volgende week voorloopig stop gezet, daar eerst nog met de Heide-Maatschappij onderhandelt moet worden omtrent loon enz. Pogingen zijn reeds aangewend om plaatsing te verkrijgen bij de Rijkswerk- verschaffing, doch veel zijn er voor. De heer Van Egmond vraagt verbetering van de brug bij de Lagewaard, daar er versohillende deelen los liggen. De voor zitter zegt onderzoek toe. Hierna gaat de raad over in besloten zitting. Motor in den sloot gedoken. Vanmorgen omstreeks 10 uur is de heer B. uit den Haag met zijn motorrijwiel met zijspan, waarin gezeten waren zijn vrouw met een kind, benevens nog een dame, na bij de Koudekerksche brug aan den Hooge Rijndijk, tengevolge van slippen in de sloot gereden. Allen liepen hierbij een nat pak op, ter wijl de kleine aan 't 'hoofd niet ernstig werd gewond. Met vereende krachten werd het motor rijwiel op 't droge gebracht en het gezel schap van droge kleeren voorzien. Z0ETERW0UDE. JUBILEUM BURGEMEESTER WAP. Het was gisteren 12 jaar geleden, dat de heer P. C. A. M. Wap werd benoemd tot bur gemeester dezer gemeente, een feit hetwelk niet onopgemerkt is voorbijgegaan, alhoewel de jubilaris had te kennen gegeven, dat hij, met het oog op.de tijdsomstandigheden, geen festiviteiten wenschte. Na een druk bezochte receptie ten zijnen huize aan den Hooge Rijndijk werd de jubila ris door de wethouders en secretaris afgehaald en werd over den Hooge Rijndijk, Ommen- dijkschenweg en Weipoort gereden naar het dorp. Bij de Nieuwewegsbrug stond de St. Jansfanfare opgesteld, alsmede de sportver- eeniging en schoolkinderen, zoodat aldaar een stoet werd geformeerd welke over de Schenkelweg, Dorp en Noordbuurt naar het Raadhuis trok .Door de fanfare en aanwezigen werd den jubilaris een aubade gebracht waar na te ongeveer 7 uur eene receptie werd ge houden, die eveneens druk bezocht werd. Di verse particulieren en vereenigingen hadden voorts van hunne belanstelling doen blijken door het zenden van bloemstukken. Na de receptie had in het raadhuis eene bijeenkomst plaats van den jubilaris met fa milieleden, ambtenaren en werklieden. Allereerst werd de jubilaris daar toegespro ken door den oudsten wethouder, den heer Noordman, die er op wees, dat alhoewel het te Zoeterwoude geen gewoonte is om een 12 jarig jubileum te vieren, men dit feest toch niet onopgemerkt heeft willen laten voorbij gaan, omdat men hulde wilde brengen volgens God en kerk aan den drager van het gezag, omdat men wilde eerbiedigen hem, die door H. M. de Koningin met dat gezag is bekleed. Dat deze huldiging eenvoudig is moet geweten worden aan de tijdsomstandigheden, doch dat zij niettemin hartelijk is moge blijken uit de wijze van ontvangst bij het entree van het Dorp en uit de tal van bloemstukken die de jubilaris mocht ontvangen. Spr. memoreerde dat bij de aanvaarding van het ambt de oudste wethouder den jubilaris toesprak om met groot vertrouwen op God het ambt te aanvaarden, welke wenk is opge volgd. De heer Wap, aldus spr., heeft onafge broken zijn taak vervuld en heeft zich doen kennen door zijn eenvoud en rechtvaardigheid. Spr. memoreert dan hetgeen o.m. onder dezen burgemeester is geschied: nl. de annexatiepo ging in 1920, die gelukkig mislukte; uitbrei ding van electrisch net en waterleiding; ver betering van Vrouwenbrug en weg; bouw van het Kruisheerenklooster en kerk aldaar, scho lenbouw, instelling autobusdienst en den ver bouw van het raadhuis. Van 3200 zielen in 1920, aldus spr. is de ge meente thans uitgegroeid tot ruim 4000; van daar ook dat de verbouw van het raadhuis, die mede tengevolge der sociale wetgeving en de daaraan verbonden administratie noodza kelijk was, tot stand kwam. Na zich gericht te hebben tot Mevrouw Wap, die namens de raadsleden een bloemstuk in ontvangst had te nemen, bood spr. namens de raadsleden een mooi cadeau aan, nl. een schoorsteenklokje. Vervolgens sprak de heer de Graaf namens de Protestantsche Christelijke Raadsfractie, die er o.m. op wees dat het prettig is met de zen burgemeester te regeeren en hem namens de leden den steun toezegde, om vooral in de zen moeilijken tijd, met Gods zegen, Gods wijsheid en Gods kracht het schip in goede haven te brengen. Daarna sprak de heer Ant. Paardekooper, namens de R.K. Raadsfractie, memoreerende, dat de Katholieken om twee redenen den ju bilaris willen eeren, nl. als drager van het we reldlijke gezag en om de onpartijdigheid die deze burgemeester steeds heeft betracht en waarmede hij zich het algemeen vertrouwen heeft weten te verwerven. Spr. memoreerde dat het ambt werd aanvaard in een tijd toen de gemeente financien in zeer beroerden staat verkeerden, hetgeen na enkele jaren verbeterd was, en sloot met de verzekering, dat de le den zijner fractie steeds bereid zijn den bur gemeester te steunen in het bestuur dezer ge- meeente Namens de ambtenaren, onderwijzend per soneel der openbare school, gemeentewerklie-- den en semi-gemeente ambtenaren, sprak ver volgens de gemeente secretaris, die de prettige verstandhouding tusschen jubilaris en perso neel naar voren bracht en vervolgens een ca deau, nl. een koperen inktstel, aanbood. Tenslotte dankte de burgemeester voor de hem gebrachte hulde en aangeboden cadeaux, mede namens zijne echtgenoote. Op gezellige wijze werd verder de avond doorgebracht. Voor de bewoners van den Hooge Rijndijk, die nog in de gelegenheid wenschen te worden gesteld den burgemeester te complimenteeren, met diens 12-jarig ambtsjubelium, bestaat hiervoor gelegenheid hedenavond om 7.30 uur in het Patronaatsgebouw aan den Hooge Rijn dijk. Geboren: Johannes Adrianus Maria Theresia, z. van B. Berk en A. H. Bon. Wouter Johannes George, z. van W. G. v. Leeuwen en A. M. v. d. Geer. Ondertrouwd: C. W. Janmaat 27 j. en P. G. van der ELst 21 j., beiden van Zoeterwoude. F. Klein 31 j., wonende te Leiden en A. J. v. d. Poel 22 j.. wonende te Zoeterwoudê. H. van Dijk 30 j., wo nende te Bleiswijk en A. M. van Rijt 33 j. wonende te Zoeterwoude. STADSNIEUWS Tentoonstelling L. G. V. Zaterdag jl. hield de Leidsche Geiten- fokvereeniging haar jaarlijksohe tentoon stelling. Een zeer mooie collectie geiten bewees, dat Leiden ook in dit opzicht iets heeft te bieden. Zoowel witte als bonte geiten waren in prima soort aan wezig, op het D.C.L.-terrein aan 't Nieu we Kanaal. De heer H. Roest, landbouw- leeraar te Hoogvliet, opende de tentoon stelling, aangezien de voorzitter der L. G. V., de heer v. Zijp, uitstedig was. Spr. heette in de eerste plaats welkom de vertegenwoordigers der Leidsche Ver eeniging voor Dierenbescherming, verder zustervereenigingen van andere plaatsen Ook de tooneelvereeniging O. B. K. bekend van de jaarfeestvieringen der L. G. V. kreeg een welkomstgroet. Spr. wees er vervolgens op, wat door ratio- neele fokkerij was te bereiken, b.v. hoe door controle was vastgesteld bij een geit, dat zij in 300 dagen 1514 L. melk had gegeven. Het woord werd ook nog gevoerd door den heer J. M. v. d. Moolen, secreta ris der L. G. V., die allen hartelijk dank te voor him medewerking tot het welsla gen van dezen dag door middel van het beschikbaar stellen van medailles of geld- prijsjes. Men zag het den secretaris aan, dat hij in zijn nopjes was- en met reden. Voor een niet gering gedeelte is de mooie kudde geiten welke Zaterdag te bewon deren was resultaat van het onverwoest baar enthousiasme waarmede de heer v. d Moolen nu al 15 jaar de geitenhouders leidt. Hoeveel belanglooze arbeid is hier toe noodig geweest? Gaarne brengen wij den heer v. d. Moolen hulde voor het be reikte resultaat. De keuring werd verricht door den heer W. Verhoeven, rijksveeteeltconsulent en den heer H. Roest. De uitslag is als volgt: Wit ongehoornd, overjarig: le pr. zilv. lauwertak, eig. A. Blok, 84 p.; 2e pr. medaille, beschikbaar gesteld door den heer Beyer, eigenaar J. lootweg, 82 p.; 3de pr. medaille beschikb. gesteld door LIMONADEFABRIEK TE LEIDEN 6125 Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a: H. Stijnman om vergunning tot het op richten van een banketbakkerij in het per ceel Nieuwstraat No. 3; b. A. C. Bakker om vergunning tot het oprichten van een distilleerderij in het perceel Nieuwstraat No. 38c. Gebrs. Splinter om vergunning tot het oprichten van een electrische klei- warenfabriek in het perceel Rijnkade No. 7; d. de N.V. Nettenfabriek voorheen Jae ger om vergunning tot het oprichten van een katoentwijnerij in het perceel 3e Bin- nenvestgraoht No. 22, zijn verdaagd. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Aug. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk Doezastraat 31, telef. 1313. de N.V. „Leidsch Dagblad", eig. A. Blok 81 punten. Wit ongehoornd, 1-jarig le pr. medaille beschikbaar gesteld door den heer Beyer, eig. van der Steen, 72 p., 2de Provincia len Bond, eig. v. Hal 69 p. Wit gehoornd, 1ste pr. med. L. G. V. eig. J. Slootweg, 79 p., 2de pr. med. be schikbaar gesteld door den heer Bart/hen, eigenaar J. Jonk Jr., 77 p., 3e pr. med. N.V. Leidsche Courant, eig. J. Jonk Jr., 73 p. Bonte geiten, 1ste pr., med. besch. gest. door den heer Aukes, eigenaar J. Bekooy, .79 p.; 2de pr., med. besch. gesteld door den heer J. Slotweg, eigen. J. Bekooi, 77 p., 3de pr., med. besch. gesteld door den heer Beyer, eig. J. Tegelaar, 77 p. Lammeren, 1ste pr. 1.50 A. Blok; 2de prijs 1.25, H. Holswilder; 3de pr. 0.75, A. Geugjes. Na afloop der keuring gaf D. C. L. een demonstratie met politiehonden, welke zeer op prijs werd gesteld. Tenslotte had de jaarlijksohe verloting der L. G. V. plaats. Moge de L. G. V. bloeien en groeien en daarmede de Leid- sohen geitenstapel. Het bezit van een goe de melkgeit is in crisistijd met veel werk loosheid een niet te ondersohatten econo misch voordeel in een huisgezin. Men be denke maar, dat geen crisis zou kunnen bestaan, indien elk van ons kon produ- ceeren wat hij voor zijn onderhoud be hoeft. Natuurlijk kan dit niet, maar nog te velen verzuimen om in een goede geit, de melkproducente voor het gezin te bezit ten. De Victoria Regia bloeit weer. Heden- en morgenavond van 911 uur zal de Leidsche Hortus weer tegen een entree van 0.25 geopend zijn wegens het bloeien van de Victoria Regia. 1 f>dena/vond zal zij een witte, morgenavond een roode bloem geven. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 3201. NaamLooze Vennoot schap Motor Omnibus-Dienst Alphen aan den Rijn, (M.O.D.A.), Alphen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 5. Overl. Pres.-comm.L. C. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn. Gisteren is de 7-jarige Margi K., wo nende aan den Zuidsingel, op de Havenbrug bij het spelen gevallen, waardoor zij een snij wond boven het linkeroog opliep. Na door den dokter van den E. H. D. te zijn verbonden is het meisje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter verdere behande ling. Bij beschikking van den Minister van Justitie is benoemd tot rijksveldwachter ter standplaats Leiden de heer P. E. Korte, afkomstig van de Rijks-Poldtiesc'hool. Het Muziekgezelschap „P. C. L.", di recteur de heer M. Bolderdijk, zal Vrijdag 19 Augustus a.s. het negende concert geven van den Bond van Leidsche Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen in het Plantsoen (Musis Sacrum) te 8 uur precies. Het pu- blie kwordt verzocht dit progr; ma uit te knippen en gedurende de uitvoering niet te loopen. Ook thans zullen weer stoelen te huur zijn tegen de geringe prijs van 5 cent. Maakt hiervan zooveel mogelijk gebruik. Programma: 1. Le Drapeau de la Vic- toire, Marsch, G. Gadenne. 2. Tructidor, ouverture, Fernand Andrieu. 3. Mimi Pin- son, mazurka, C. Allier. 4. Soiré's d'Etó, fantaisie, Doubleoë. 5. Salut a Louoeigne, marsch, D. D. Bellefiamme. Pauze. 6. Flore la belle, ouverture, L. Loinglois. 7. Cicl d'Automne, fantaisie, I. Martin. 8. Donau Wellen, wals, J. Ivanovici. 9. La Fille du Regiment, Jos. Kessels. 10. Marsch final. A.s. Vrijdag hoopt de heer J. Overduin den dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar als meesterknecht bij de N.V. v/h. R. M. Beuth Zn., alhier in dienst trad.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2