WOENSDAG 17 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 ZWEMMEN Dualmeet De ZijlG. Z. C. 3 x 50 m. wisselslag jongens G. Z. C. 2 min. 11 sec. De Zijl 2 min. 9 sec, 05 pnfc. 3 x 50 m. wisselslag meisjes G. Z. C. 2 min. 42.6 sec, De Zijl 2 min. 27.8 sec. 05 punten. 3 x 50 m. wisselslag heeren G. Z. O. 1 min. 57.6 sec.; De Zijl 1 min. 58 min., 3—2 punten. 5 x 50 m. vrije slag jongens G. Z. C. 3 min. 14 sec., De Zijl 3 min. 9.6 sec., 05 p. 5 x 50 m. vrije .slag heeren: G. Z. C. 2 min. 50.6 sec., Dc Zijl 3 min. 50 punten. Toataal G. Z. C. 8 p., De Zijl 17 p. Totaal aantalpuntenDe Zijl 25, G. Z. C. 14. waardoor de Zijl in Jt bezit van den beker komt. WATERPOLO De Zijl I—G. Z. C. II 4—0. Een uitermate spannende wedstrijd waarbij de Zijl veel beter speelde als ooit te voren. Dc Zijl speelt keurig samen, en als F. v. d. Mark goed aan Kramp door geeft scoort deze onhoudbaar 10. Blansjaar wil het eenmaal te mooi doen waardoor G. Z. O. een kans krijgt die niet benut wordt. Dc achterhoede van de Zijl i« in vorm en keert alles. Even voor rust een goed schot van D. Kraayenbrink, maar de paal keert. Na de rust speelt de Zijl nog beter. D. Kraaijenbrink maakt geheel vrijliggend 20. Bij een aanval van de Zijl wordt de keeper het water uitgestuurd. Kramp maakt 30. Blansjaar keert tweemaal een zeker doelpunt en dan is het opnieuw Dick Kraaijenbrink die 40 scoort. Nog een maal probeert G. Z. C. het, maar de verre schoten gaan allen naast. Even voor tijd moet een G. Z. C.-speler het water verla ten, maar zonder verder doelpunten komt het einde. De Zijl ITG. Z. O. III eindigde in een 20 overwinning voor G. Z. C. A. Z. C. I—L. Z. C. 11 0—7. Met niet minder dan 70 liet A. Z. C. ■/Ach gisteravond door de Leidenaars klop pen. L. Z. C. speelde een goede partij en was, wat hel 'samenspel betreft, in. menig opzicht de meerdere. De eerste aanval komt van A. Z. C., doch het schot van Thim faalt en gaat over. Weer een gevaarlijk moment voor het L. Z. C.-doel, de keeper vangt twee schoten heel goed. Als dan L. Z. C. eens mist door over te schieten, heeft de rechtvoor daarna dadelijk succes (01). Uit een scrimmage «voor doel vergroot L. Z. C. weer de voorsprong (02), waarna wordt gedraaid. In de tweede helft blijkt aanstonds dat A. Z. C. niet opgewassen is tegen het technisch beter spel der Lei- denaarsa. Deze weten dan ook weldra de score tot 70 in hun voordeel op te voe ren. A. Z. C. valt weliswaar nog enkele malen vinnig aan, doch het wil niet luk ken. Bovendien blijkt de L.. Z. C. keeper van goede kwaliteit, zoodat de schoten op zijn doel in veilige handen komen. A. Z. C. II—L. Z. C. IV 0—1. Ook deze vriendschappelijke ontmoeting eindigde in een kleine overwinning voor L. Z. C. Voor rust wist geen de-r partijen het net te vinden. In de tweede helft scoorden de Leidenaars slechts eenmaal, dank zij dc goede verdediging van keeper Weijers. 't Was een weinig interessante ontmoeting. A. Z. C. I—De Zijl I. Woensdagavond 8 uur zal in Alphens zwembad de proïn.-deg. wedstrijd A. Z. C. IDe Zijl I (Leiden) worden gespeeld be- I nevens een vriendschappelijke wedstrijd tusschen A. Z. C. II en de Zijl II. L. Z. C. V—D. Z. C. I 0—4. Gisteravond speelden bovengenoemde j vereenigingen in de Zwem-Inrichting aan den Hoogen Rijndijk voor de promotie van den Haagsehen Zwombond. Onmiddellijk na den aanvang zwemt D. Z. 0. goed op en doelpunt 01. Daarna probeert L. Z. G. aan te vallen, maar kan door slecht schieten niet tot doelpunten te komon. D. Z. C. doet beter en bij een verkeerde op stelling maakt D. Z. C. 02. Nog voor rust vergroot D. Z. C. den voorsprong 03 Na rust is het spel iets meer verdeeld. D. Z. C. verdedigt forschcr, waardoor goede kansen verloren gaan. Weer is het D. Z. C. die na rust het eerst scoort 04. Wegens te vroeg wegzwemmen moet een D. Z. C.- speler het water verlaten. Ondanks 7 tegen 6 spelend lean L. Z. C. door slecht plaatsen niet doelpunten. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. VOETBALBONDEN IN NEDERLAND. Jaarvergadering der Federatie. Zondag werd in hotel Noord-Brabant de algemeene jaarvergadering gehouden van de Federatie van R. K. V. B. in Neder land, onder voorzitterschap van den heer P. D. A. v. d. Heijde uit 's Bosch, die wees op verschillende belangrijke feiten in de R. K. F. welke in bloeienden toestand verkeert. Spr. herinnerde aan de oprich ting van den vijfden Bond, nl. in Breda, van den I. V. C. B., de uitbreiding der Juniores afdeelingen, de welgeslaagde inter nationale wedstrijden, vooral te Arnhem, en aan den komenden wedstrijd op 25 Sopt. a. s. in Gent (B.). Spr. herinnerde aan 't tweede lustrum van den heer M. Verstegen als seoretaris- penningmeester van de R. K. F. aan wien een herinneringsgeschenk zal worden aan geboden. De voorzitter deelde mede, dat van de zijde van de Federatie stappen zullen ge daan' worden, om zuiverder verhoudingen te krijgen tusschen principieel© sportor ganisatie en katholieken die zich op sport gebied neutraal vereenigen. Van het Nederlandsche Episcopaat mag in deze kwestie in den loop van het sei zoen een uitspraak verwacht worden. Spr. dankte de functionarissen en voor al ook de geestelijke leiders die in het af- goloopen jaar hebben medegewerkt aan verderen uitbouw van de R. K. F. Volgens schrijver hoopt spr. 30.000 leden bij de R. K. F. te zien aangesloten. Uit het jaarverslag werd na een lang debat over al of niet uitgave van een R. K. F.-jaarboek goedgekeurd. Bij de behandeling van het finantieel verslag werd van de zijde der kascommis- sie aangedrongen op meer specificatie in het financieel beheer, dat nu te ingewik keld is. Het financieel beheer zal gesplitst wor den voor Federatie, Sport Illustratie en I. V. C. B. Bovendien zal een financieele commissie benoemd worden, bestaande uit leden die in de dagelijksche leiding der R. K. F. een leidende functie verrichten. De commissie van beroep werd in haar geheel herkozen. De algemeene amateursbepalingen voor spelers werden goedgekeurd. Nieuwe bepa lingen omtrent aanname van spelers wer den goedgekeurd, waardoor strengere maatregelen getroffen kunnen worden om trent schorsing en aanneming van spelers die minder gewenscht zijn in katholiek ver band. Tevens hoopt men daardoor het on- gewenschte overloopen van spelers zooveel mogelijk te voorkomen. Wat betreft het uitkomen van A. N. V. B.-spelers in competitie vrije wedstrijden in het vrije seizoen wordt zekere vrijheid toegestaan. In het bestuur der R. K. F. werden door de diocesane bonden aangewezen de hee ren A. H. Kockelmans en L. Wilbers voor Limburg, voor Utrecht de heeren J. Stuf- kens en M. Versteeg, A. van Oirschot en L. Luchtenberg voor Breda, P. D. H. v. d. Heijde en R. J. de Groot voor 's-Bosch, de heeren De Kruijver en H. N. Smits voor Haarlem en voor den I. V. C. B. do hee ren W. J. Goorsse en B. Boosenboom. De voorzitter bracht hulde aan het schei dende federatie-lid Pater F. L. Esser 0. E. S. A. De afgevaardigde van den Bosschen Bond stelde voor om den voorzitter der Federatie te doen kiezen buiten de Bon den en niet als afgevaardigde voor een bepaalden Bond. Men wilde den Federatie voorzitter boven de partijen stellen. Het voorstel Don Bosch om den R. K. F. werd aangenomen. Het federatiebestuur zal nu bestaan uit dertien leden. Door den Bosschen Bond werd nu als af gevaardigde naar de R. K. F. aangewezen de heer G. F. Weijers uit Nijmegen, die met algemeene stemmen als zoodanig werd benoemd. Het huishoudelijk reglement van de R. K. Federatie werd behandeld. Aan een commissie van onderzoek, de heeren R. J. Groot, De Kruyver en Rec tor Visser werd opdracht gegeven om het reglement nader te onderzoeken en aan de practijk te toetsen. Besloten werd dat in den vervolge in de R. K. F!, de Diocesane Bonden en de 1. V. C. B. ieder een stem zal uitbrengen^ Na afhandeling van eenige huishoudelij ke zaken werd de vergadering gesloten. R. K. S. V. S.J.C. Het is weder 10 jaar geleden, dat het mooie Noordwijksche Sportpark op 15 Augustus in gebruik werd genomen, een datum welke steeds ieder jaar met luister werd gevierd, zoodat ook de dag van Maan dag niet onopgemerkt mocht voorbij gaan. Zondag had ter inleiding een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tusschen S.J.C. Juni. en SJI.C.- Jun., waarna S.J.C. I te gen Santpoort I in het veld kwam. Alvorens deze wedstrijd een aanvang nam, compli menteerde het bestuur van SJ.C. de Sport park-commissie met het 10-jarig bestaan van het Sportpark. Verder werd nog een bloemenhulde gebracht aan de sympathie ke Santpoorters bij gelegenheid van het door hen behaalde kampioenschap, waar voor door Santpoort hartelijk dank werd gebracht. Ondanks de warmte ontspon zien een vlug aantrekkelijk spel, waarbij Ruig- rok reeds in de eerste minuten een goed schot wist in te zenden (10). De gasten bleken hierdoor in het geheel niet verbluft, want vanaf den aftrap werd door hen een flink offensief geopend en met een harden schuiver van hun midden-voor, waarbij de bal door een S.J.C.-back iets van richting werd veranderd, verdween de gelijkmaker in het doel (11). Beicle partijen blijven zich ten volle geven, waarbij de gasten steeds iets in meerderheid waren. Rust kwam, nadat beiden nog tweemaal hadden gedoelpunt, met 33. Na rust deed de warmte zich blijkbaar voelen en was de partij minder pittig, waar bij Santpoort do productiefste bleek, want 20 min. na rust hadden zij den stand opge voerd tot 63. Dit was den S.J.C.-ers iets te machtig en zij pakten weer enthousiast aan en in een kwartier wisten zij den stand op gelijken voet (66) te brengen. In de laatste periode, weet Santpoort nog eens te scoren en komt het einde met 76 voor Santpoort. Beide partijen kunnen op een genoeglijke partij voetbal terugzien. Maandag 15 Augustus, de groot© dag, was het nog warmer dan voorgaande dag. Toch is er niet minder prettig gevoetbald in een viertal wedstrijden. Het warme we der was natuurlijk wel van invloed op het spel, wat echter niet weg neemt, dat vele supporters genoten hebben. Te 12 uur kwamen in het veld vSt. Bavo 1S.M.C. I, welke wedstrijd afliep met een 11 gelijk spel. Bij loting wa-s St. Bavo de gelukkige. Te half twee' verschelen S.J.C. II tegen N.V.C. I. Dezen gasten bleken iets sterker te zijn en de rust ging dan ook met 20 voor hen in. Na rust wisten beiden eenmaal te doelpunten en behaalde N.V.C. de overwinning met 31. De derde wedstrijd ging nu tusschen S.J. C. II en S.M.C. I. Dit wa.s voor de S.J.C.- ers een gemakkelijk partijtje, waarin zij met 31 de zege wisten te behalen. Den laatsten wedstrijd ging tusschen N.V.C. ISt. Bavo I, welken beide een pit tig partijtje speelden. Rust werd met blan ken stand bereikt. Na de thee bleken de N.V.G.-ers wel wat ausdauer te bezitten cn wisten nu reeds spoedig een tweetal goe de doelpunten te fabriceeren, waartegen over St. Bavo geen enkele prestatie wist te zetten, zoodat N.V.C. met een verdiende 20-overwinning als eerste uit het strijd perk trad. Na afloop werden door Kap. Heemskerk onder dank voor deelname de prijzen uitge reikt. Tijdens deze wedstrijden gaf het Fan farecorps „Excelsior" menig nummer ten beste, terwijl zij na afloop nog een sere nade brachten bij de heeren C. Verwey cn P. J. de Groot als zijnde de mede-oprich ters van het Sportpark. SPORTDAG TE LISSE T.Y.B.B. geslagen. Onder begunstiging van heerlijk zomer weer hield de R. K. V. V. Lisse met mede werking van de R. K. T urn/vereeniging „Sparta" een Sportdag, welke alleszans tot in de puntjes is geslaagd. Om circa kwart over twee komen de turners het terrein op'gemarcheerd, waarop direct de vaandel- groet plaats had. Daarna vrije oefening der jongste leden van „Sparta", bestaan-de uit Zweedsche gymnastiek. Het was een aardig gezicht die kleintjes te zien wer a. Weer een andere groep ouderen was aan net laa-g- rek aan 't werk, waarvan verscheidens aardige staaltjes spierwerk lieten zien. Om circa 3 uur blaast scheidsrechter Bezu Lisse I en T.Y.B.B. in 't veld. T.Y.B. B. is de gelukkige en speelt met de zon in den rug. Het is den spelers aan te zien, dat ze weinig lust in 't voetballen hebben, daarom is het in 't begin een flauwe, lak- sche vertooning. Dit neemt echter niet weg, dat Lisse in techniek T.Y.B.B. overtreft, 't Klinkt misschien onwaarschijnlijk, dat een club uit de middenmoot der 2e klasse R. K. F. een tegenstander die om het lands kampioenschap heeft gespeeld de baas is, maar het feit is toch zoo. Als er circa een kwartier gespeeld is deponeert Oetelaar no. 1 onhoudbaar in de touwen. Li-sse is niet van het T.Y.B.B.-doel weg te krijgen, wel een bewijs, dat Lisse sterker is, want even daarna maakt C. v. Diest het tweede doel punt. Verscheidene malen ontsnapt het doel der gasten aan doorboring. Toch ge lukt het Lisse door toedoen van haar mid- voor van Maris no. 3 te fabriceeren, zoodat met 30 de rust ingaat. Nu komt „Sparta" weer aan 't woord met de heerenafd. Hier zullen we alleen van zeggen, dat de prestaties der heeren turners af was. Zoowel het rek- als het brugwerk. Na de rust zit er in beide elf tallen meer fut en het wordt van stonde af aan een mooie strijd. Lisse poogt den voorsprong te vergrooten. T.Y.B.B. den achterstand in te halen wat T.Y.B.B. nogal eens een vrije trap kost wegens buitenspel, doch geen van beide elftallen krijgen de kans tot kort voor het einde T.Y.B.B. uit een doorbraak de eer nog weet te redden. Als scheidsrechter Bezu, die uitstekend leidde, einde blaast, heeft Lisse dezen pro- pagandawedstrijd met 31 gewonnen. Na den wedstrijd kregen we een pyra- mide-stand te zien van „Sparta' waarvoor deze vereeniging een 'hartelijke ovatie in ontvangst had te nemen. Daarna volgde blaastrappen door 70 leden van „Sparta", waarom hartelijk gehtohen is. Zoo kwam het einde. Het is een heerlijke sportdag ge weest en wij danken dan ook van deze plaats beide vereenigingen voor het gebc- dene. Ook een woord van dank aan de R. K. Harm. „Adolf Kolping", die de toeschou wers door pittige marschen in de juiste stemming wist te houden. van 't heele tournoöi. In dezen wedstrijd heeft V.E.P. zich wel van de slechtste zijde laten zien, zelfs de keeper deelde in de alg. malaise. Weliswaar speelt S.A. I 'n klas hooger in dc competitie, doch dit kan geen verontschuldiging zijn voor 't vertoondo spel. Er zijn trouwens in vroegere ontmoe tingen al eens betere resultaten behaald. Nu droeg de wedstrijd 'n eenzijdig karakter cn vormde dus geen waardig slot van deze seriewedstrijden, 'n Teleurstelling voor 't publiek. Niet minder dan 7 maal wisten de S.A.-mannen den V.E.P.-d oei verdediger, die waarlijk z'n dag niet had, te passeeren, ter wijl V.E.P. ondanks hard werken niet een maal het net wist te vinden. Ettelijke kan sen werden om zeep gebracht, enkele gin gen door pech te 'niet. Voor de derde maal wist S.A. I dus 'n prachtigen beker uit AVoerden mee te nemen. Zij hebben het vol komen verdiend. De tweede prijs in deze afd. werd dus behaald door V.E.P. I, de 3de door Condor I. Zondag a.s. beslissingswedstrijd tot toe treding in de R. K. F. 2de klasse tusschen V.E.P. I en Hertha I uit Vinkenveen op het Condor-terrein te Utrecht. V.E.P. kan en moet dan beter spel 't.c zien geven. Zaterdag j.l. wisten de V.E.P.-Junioren in den competitiewedstrijd tegen de Roda-Ju- nioren uit Harmeien 'n 161-overwinning te boeken. Bij 'n botsing brak de jeugdige Roda-midvoor 'n arm. ATHLETIEK R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwcude (H.R.). Door de R. K. S. V. „Meerburg" zijn op Zondag -23 Augustus nationale athletiek- wedstrijden uitgeschreven met de volgende Summers: Groep A: (Cracks) Seniores. Open uit sluitend voor de D. H. A. K.-leden en an dere leden van de R. K. N. A. U. 100 m., 400 rm, 1500 m. hardloopen, 4 x 100 m. estafette, kogelstooten, speerwer pen, discuswerpen, hoogspringen, versprin gen. hink-stop-sprong. Groep B: (Nieuwelingen) Seniores: Uit sluitend voor D. TI. A. Iv. leden en andere leden van de R. K. N. A, U. 10-0 m., 400 m., 1500 m., 3000 m. hardloo pen, 4 x-100 m. estafette, kogelstooten, speerwerpen, discuswerpen, hoogspringen, verspringen, hink-stap-sprong. Groep C: Cracks en Nieuwelingen; Uit sluitend voor D. H. A. K.-leden en andere leden van de R. K. N. A. U.r 3 x 1000 m. estafette. Olynip. estafette: $00100200100 m. Aan deze twee num mers is het Kampioenschap der D. H. A. K. verbonden. Groep D.Open voor niet-D. H. A. K.- leden, Seniores. 100 m., 400 m., 1500 m., 3000 m. hardloo pen, 4 x 100 m. estafette, kogelstooten, speerwerpen, discuswerpen, hoogspringen, verspringen, hink-stap-sprong. Groep Eè Open voor alle junioren van 1517 jaar: 80 m., 240 m. hardloopen, kogelstooten, bink-s lap-sprong, 4 x 80 m/»estafette. De inschrijvingen moeten uiterlijk 20 Aug. a.s. (laatste post) zijn ingezonden on der bijvoeging van inleggeld aan het wed strijdsecretariaat: J. de Vrind, Nieuwe Rijn 92, Leiden, Tel. 971. De inschrijfgelden bedragen: Senioren 0.20 per nummer; estafette 0.50 per ploeg; Junioren: 0.10 per nummer; esta fette 0.50 per ploeg. Kampioens-est-afette 1.per ploeg per nummer. Van de D. H. A. K. hebben wij toe'Sfem- ming gekregen om 2 kampioenschappen te verwerken, nl. de estafette 3 x 1000 m., als mede de Ol.vmp. estafette: 800100200 100 meter; vooral op deze nummers ver wachten wij een sterke deelname. S. S. S. (Leidschendam). EEN „WERELDPROGRAMMA" OP DE STADION-WIELERBAAN. Het programma, hetwelk Donderdag avond op de Stadionbaan te Amsterdam wordt verreden, mag zeer terecht als een wereldprogramma worden beschouwd. On getwijfeld zijn deze wedstrijden een gene rale repetitie voor de a.s. wereldkampioen schappen te Rome, zoowel wat de stayers als dc sprinters betreft. Ingeschreven heb ben nl. Sawall (wereldkampioen), Möller (kampioen van Duitschland), Paillard (kam pioen van Frankrijk), Lacquehay (tweede in het kampioenschap van Frankrijk), Thollembeek (kampioen van België), Linart (vier maal wereldkampioen), Schlebaum (kampioen van Nederland), terwijl de Graaff, die op eigen kosten naar de ■we reldkampioenschappen gaat. hierdoor, eveneens gelegenheid heeft gekregen zich met deze groote mannen te meten. De internationale sprintwedstrijd be looft niet minder spannend te worden, ge zien de deelnemers Fa-lk Hansen (wereld kampioen), Mic-hard (5 x wereldkampioen) Scheerens (kampioen v. België), Gérardin (kampioen van Frankrijk) en onze landge noot Moeskops, die evenveel malen als Michard het wereldkampioenschap be haalde. Deze sprintwedstrijd wordt ver reden in 10 matches a deux. Inderdaad bevat dit programma het beste van het beste en garandeert het de talrijke lief hebbers van wielerwedstrijden een avond van sportief genot. Leidsche Ren- en Toer-Vereen. „Swift". Zondagmorgen waren de „Swiff'-renners al vroeg present om den 100 km.-wedstrijd te rijden om den nieuwen Raven sberg-wis- selbeker. Negen renners waren opgekomen, waar-" bij nog enkele leden waren verhinderd. Nadat de negen renners zich startklaar en opgesteld hadden werd het sein tot vertrek gegeven. Door den heer J. Maree werden wij in de gelegenheid gesteld de dit te volgen, waarbij wij constateerden, dat er vanaf begin tot 'het einde een schit terende snelheid weid. ontwikkeld, hetgeen d© tijd van den winnaar wel bewijst, want deze was 2 uur 5 min. In deze rit heeft A. van Eguiond wel een van de hoofdrollen vervuld, want hij was het, die het meeste aan den kop zat, zoo af en toe vervangen door Riethoven, Vink of Verschoor. W. Kapaan en C. Stafleu deden in Ve-lt- huizen een verkeerde zwenking, waardoor zij even moesten afstappen en besloten de laatste 3 K.M. van de heenreis maar te laten liggen en te probeeren met hun andere clubvrienden de terugreis te aan vaarden. Ondanks dit feit hebben zij ze ker niet slecht gereden. Waar er zich op den terg weg geen bij zondere dingen hebben afgespeeld zullen' wij den totaal uitslag van deze wedstrijd vermelden, die is geworden: 1. J. Verschoor tijd 2 uur 59 min.; 2. J. Riethoven een fiets lengte; 3. Chr. Vink, tijd 3 uur; 4. A. van Egmond en „Swift'', gelijk, 5 M. van Aart; 6. O. Paats, direct gevolgd door Kapaan en C. Stafleu. Hierna had in het clublokaal de officieel© bekendmaking plaats van den uitslag van dezen wedstrijd. PAARDENSPORT Harddraverij te Stompwijk. De inschrijving voor de harddraverij te Stompwijk te houden «op Donderdag a. s. luidt als volgt: 1. Politesse, 2. Eulogifc, 3. Fanfare, 4. Prinses Bertha, 5. Baron Silvester, 6. Fre- derik K„ 7. Peter Kerrigon St. L., S. Odessa, 9. Mis Zilda Peter. 10, Lady Bond, 11. Newbold, 12. Nothemian* B.; 13. Malie B, 14. Queen Ethel St. L., 15. Silent Nancy, 16. Sally Harvester, 17. Norma B, 18. Pie- ternel, 19. Sister Patrik H., 20. Stormloo- per, 21. Janet Harvester, 22. Gretchen H„ 23. Queenie, 24. Oplooper, 25. Cleo Watts, 26. Tell, 27. Kenneth, 28. G. Petite Atrnie, 29. Jessy Paid H, 30. Wanfried, 31. Har- rolcl, 32 Reva D., 33. Edna M., 34. Cathrien Spier, 35. Hiklegard I, 36. Rudi, 37. Cata- bora T, 38. Rabenhau.pt, 39. Trottuer, 40. Remplacante, 41. Hartstein, 42. QualiteR, 43. Ydylle, 44. Konora, 45 Navard. POSTDUIVEN Leidsche Pcstduivenclub. Wedvlucht vanaf Neufvilles. Los 10.20 aankoamst als volgt: 1 en 11 D. van Dries- sum, 2, 6, 14 en 22 J. Vliegenfchart, 3, 4, 13, 20 en 21 A. W. Krol, 5 en 18 IJdo, 9 en 16 Th. Werter, 10, 12, 19 D. Gaijkema, 15 W. J. Warnecke, 17 Bemelman. Aankomst eerste 13814 of 923 meter per minuut, laatst© 1539 of 871 meter per minuut. „Gevleugelde Vriendèn", Wassenaar. Zondag hield de P. V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier eene wedvlucht met jong© duiven va mui t Mons (België) afstand 190.662 km. De duiven werden in vrijheid gesteld te 8 uur met Noordenwind, bewolk te lucht. De eeerste duif bereikte het hok te 103210, de laatst© prijswinnende duif te 101819. D© uitslag was: 1, 7, 11, 15 en 17 K. I. Waasdorp; 2, 3, 12, 14 en 16 Iv. Scheffer, 4, en 9 J. H. Groeneveld, 5 L. J. Raap horst, 6 en 13 J. P. Bred erode, 8 en 10 C. Versteeg Jr. „Strijd en Vriendschap" Voorschoten. Wedvlucht van Neufville. In concours waren 52 vogels. De duiven zijn losgelaten te 10.30 uur. De eerste vogel werd geklokt te 12323, de laatste vogel te 15745. De prijswinnaars waren als volgt: J. A. A. van den Elskamp 1, 2 en 5; P. J. Ooster- veer 3; H. H. J. van Klaveren 4; P. J. van Klavren 6 en 9; G. A. Heijne 7; G. A. van Adrichem 8, en Cè Zwaan 10. In de wedvlucht van Ra«se waren 16 vo gels in concours. De le duif kwam aan bij H. H. J. van Klaveren. Op deze wedvlucht zijn zware verliezen geleden. DIOO. HAARL. VOETBALBOND. R. K. S. V. „St. Bernardus". Zondag speelde ouder leiding van scheidsrechter v. d. Akker „St. Bernardus" I (gecomb.) thuis een vriendschappelijken wedstrijd tegen „Vios" I uit Hazerswoude. De thuisclub wist na een pittigen wedstrijd de overwinning te behalen en wel met 31. In „Vios" schuilen toch ook wel enkele goe de krachten, maar door gebrek aan vol doende samenspel is mooi spel uitgesloten. A.s. Woendsagavond speelt St. Bernard us I een vriendschappelijken wedstrijd tegen een elftal van het vierde Regiment Infan terie uit Leiden. Deze wedstrijd neemt een aanvang te 7.30 uur. Alphen IArnhemsche Boys 54. Zondag speelde Alphen I een vriendschap pelijken wedstrijd te Arnhem tegen de 2e klasser Arnhemsche Boys, welke met 54 in het voordeel van Alpken eindigde. R. K. V. V. Alph. Boys. Het is de Boys gelukt Zondag j.l. op den eersten prijs van de seriewedstrijden, uit geschreven door V.E.P. te Woerden, be slag te leggen. De finale werd gespeeld te gen Semper-Avanti II en met niet minder dan 71 gewonnen, mede door toedoen van den.nieuwen middenvoor Baklmann, die er lustig op los scoorde. Seriewedstrijden V.E.P. Zondag ji. zijn de finales van beide af deelingen ge-speeld. In de 2de afd. ging 't tusschen S.A. II uit Utrecht en Alphensche Boys, welke wedstrijd om half twee aan ving. Ondanks de warmte zat er wel tempo in. 't Groote overwicht van de Alph. Boys werd uitgedrukt in zeven doelpunten waar S.A. II slecht© de eer wist t© redden. De Alph. B. konden dus den mooien beker mee naar huis dragen, terwijl S.A. II zich te vreden moest stellen met den £den prijs. V.E.P. II behaalde in deze afd. den 3den prijs; Om kwart voor vier ving de wedstrijd V.E.P. I contra S.A. I aan, de finale der eerste afd., hetgeen dus de clou beteekende De R. K. Gymnastiekvereeniging S. S. S. te Leidschendam, is ongeveer 2 maanden geleden mede de abhletiek gaan beoefenen en wel met verrassend resultaat. Onze kranige jongens behtaalden in dien korten tijd in den wedstrijd te Oegst- geest lsten prijs touwtrekken en 2den prijs verspringen. In den wedstrijd te Bodegraven 1st© prijs 4 x 100. m. estafette hardloopen, 2de prijs 80 m. hardloopen en 3e en 4e prijs 100 m. hardloopen. Op den athletiekdag van D'. H. L-, Zon dag te Delft, was het voor hen een glorie dag. In alle nummers, waarin onze jongens uitkwamen, werd door hen na harden strijd een prijs gewonnen, in het geheel acht. Er waren 25S deelnemers uit het geheel© Diocees Haarlem. Hulde aan den leider den heer Kroon. Senioren-uitslag. 100 m. hardloopen: le prijs J. Willemse, 3e prijs C. Willemse. 4 x 100 m. estafette hardloopen 2e prijs (W. Blonk Wz., J. Willemse, A. Lelieveld en 0. Willemse). Verspringen: J. Willemse, le prijs. Hoogspringen: H. Wens veen, 2e prijs. Kogelstooten: C. Willemse 2e prijs. Kogelstooten Junioren: Th. Schuit 2de prijs, L. de Bree 3 prijs. WIELRENNEN SCHEURING IN DE N. W. U. De grasbaandirecties en renners van Brabant treden uit de Nederlandsche Wielren Unie. De grasbaandirecties en renners van Brabant hebben heden in Oudenbosch een vergadering gehouden, waar 'n motie werd aangenomen, waarin zij ten zeerste protes teeren tegen het besluit der Nederlandsche Wielren Unie, dat geen onafhankelijken op hun banen mogen starten. Zij hebben besloten, zich af te scheiden van genoem den bond.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10