ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 1929 ontheven, toen deze functie werd op geheven. Van zijn hand zijn nog vele werken ver schenen als„Levensgeluk deor levenseen- vond"; „Het succes van Marie Corelli's werken"; „Het goed recht der hedendaag- sche vrouwenbeweging", „De mensch God6 beeld." Sinds het laatse jaar resideert pater v. d. Tempel weer in Rotterdam, waar de eminente professor zich uitsluitend wijdt aan studie en publicaties. Binnenkort zal van zijn hand een wijsgeerige studie ver schijnen over Albertus de Groote en Tho mas van Aquino. Audiëntie. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag geen audiëntie verleenen. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Brand. Gisteren ontstond brand bij de Wed. Walkers, Jhr. Mockade 5 alhier. Eeni- ge benzine vloeide uit een fleschje en liep van de aanrecht in de keuken naar een daar brandend theelichtje. De benzine vat te vlam en tastte onmiddellijk de gordijnen en het verfwerk aan. De bewoonster schrok zoodanig, dat zij de deur uitliep. Toen zij in haar angst het den heer K. Vermeij ver telde, vloog deze terstond het pand bin nen en bluschte het vuur. Hierdoor liep het nog goed af. Verzekering dekt de schade. KATWIJK WINDHOOS Gisterenmidag ontlastte zich boven ons dorp een storm als gevolg van een opkomende on weersbui, die velen met vrees beving doch ten slotte nog goed afliep. Wolken stof, huizen hoog, gingen door de lucht. Te Katwijk aan Zee werd het op het strand een gezellige boel Met tientallen woeien de strandtenten om, stoelen gingen zelfs de hoogte in. Kleeren woeien weg. Een heer was zelfs zijn vest met gouden horloge kwijt. Gelukkig was het maar een kwartier; doch intusschen was het strand van het publiek ontlast en hadden de stranttentbezitters een flinke schadepost te boeken. Het vermoeden, dat een kano-vaarder door het omslaan van een kano zou zijn verdron ken, is gelukkig niet juist gebleken. Geboren: Floris zoon van G. van der Plas en G. van Duijn Maart je d. van W. Berkheij en M. Dorrepaal Willem z. van G van Duijn en A. de Mol. Ondertrouwd: L, Schaart en M. van der Voort C. Ketting en C. Parlevliet. Overleden: Adriaantje Kuijt 21 j. d. v. K. Kuijt en G. van der B'- KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileum. Wij lezen in het Parochieblaadje van de pa rochie St. Joan-Geboorte alhier: Zondag is voor onze parochie een groot feest. Een van onze meest eerbiedwaardige paro chianen is dan 60 jaar zanger. 60 jaar zanger, dat wil wat zeggen. Bij een koperen dienstbetrekking schenkt men een zilveren horloge op hoop van het 25- jarig jubilé; bij een zilveren feest van een ge trouwe staat de naam in de krant als een bij zonderheid; en een gouden feest wordt bijna niet meer gekend, als iets uit den goeden ouden tijd maar wat dan te zeggen van 60 jaar zanger; 60 jaar trouw volgen van de zangles sen in nederige volgzaamheid, 60 jaar prompt op tijd, als het beurt is, in strenge plichtsbe trachting, 60 jaar, een menschenleven, onver moeid in den dienst van den Almachtige. ,,De oude menschen moeten van het koor", is er wel eens geschreven. Maar als ze ge schikt blijven en ze hebben den goeden geest, zijn ze vaak beter dan de jongeren. In Rotterdam was jarenlang het sieraad- van het zangkoor de oude Scheepers, die diep in de 70 de solo's zong als geen andere. En dan de jarenlange training is vaak veel meerwaard dan een mooi maar ongeschoold geluid. Als de stem slijt is de eenvoudige maar volg zame nog een gewaardeerde kracht voor den dirigent. En vooral als het koor zingt voor de treden van het hoogaltaar, waar het behoort, dan is de pieuze grijsaard meer op zijn plaats dan de wufte jonkman, al heeft hij nog zulk een mooie stem. En daarom vieren wij feest, en daarom zijn wij blij dat wij hem mogen huldigen, want hij is een voorbeeld voor allen, hij is het sieraad van het zangkoor. En als dan Zondag de Sol- lemneele Hoogmis ter eere van zijn jubilé wordt opgedragen dan mogen al de parochia nen bidden dat de goede God hem nog lang moge sparen voor hem zelf, voor zijn kinde ren, voor heel onze parochie. „Herwonnen Levenskracht" Maandag a.s. zal ten bate van Herwonnen Levenskracht een bloempjesdag worden gehouden. Wij twijfelen er niet aan of niemand zal zich op straat ver- toonen zonder getooid te zijn met zulk een kenteeken op gevaar af door een schare jon gedames te worden geënterd. LEIMUIDEN De burgemeester. De burgemeester dezer gemeente is tot en met 29 Augustus met ver lof afwezig. Loco-burgemeester is de heer J. A. Bernard. Muziekvereeniging „Symphonie". Door de muziekvereen. „Symphonie" werd op en kele plaatsen van het dorp een muzieknummer ten gehoore gebracht Dat deze muziek vele van de dorpsgenooten op de been bracht ook de mooie zomeravond was hiervan de oorzaak was wel te begrijpen. Hierom was het dan ook te doen, want er was gebrek aan financiën voor de muziekvereen. Enkele jonge dames collecteerden onder het spelen, terwijl de burgerij zich niet onbetuigd liet. De col lecte bracht op de som van 46.09. Het be stuur en de werkende leden alsmede de ijve rige directeur zijn hiervoor zeer dankbaar. De vereeniging doet nog een vriendelijk verzoek aan de burgerij en wel dit: Wordt donateur van de vereeniging, opdat de mu ziek haar naam met eere drage. Ondertrouwd. E. J. Koolhaas jm. 25 j. en C. D .Treur jd. 24 j. Overleden: Hendrik van Diik 79 j. L, Rijnsburger. NOORDWIJK. Zeilbootje op zee omgeslagen. De Vrij dagmiddag plotseling opkomende wervel storm had nog een drietal jongelui noodlot tig kunnen worden. Het zeilbootje waar mede zij zich in zee bevonden sloeg plot seling om. De reddingsvlet van de Noord- wijkscho Reddingsbrigade voer onmiddel lijk uit, doch daar het geval zich in verband met den steeds heviger opkomenden storm ernstig liet aanzien en de mogelijkheid van omslaan van de reddingvlet niet denkbeel dig was, besloot het bestuur van de Nooid- Zuid-Hollandsche R eddingsmaatschappjj de groote reddingsboot in gereedheid te brengen, teneinde indien noodig onmiddel lijk te kunnen uitvaren. Daar niet onmid dellijk voldoende paarden aanwezig waren, spande zich een groote menigte menschen voor de boot en trok haar strandwaarts. In tusschen echter had de bemanning van de reddingsvlet de drenkelingen aan wal we ten te brengen. Een en ander bracht een groote menigte op de been. Autorit ouden van dagen. Evenals voor gaande jaren zal er ook dit jaar weder een autorit voor ouden van dagen worden georga niseerd en wel op Dinsdag 6 September a.s. Het comité verzoekt alle autobezitters om hun auto voor dien dag voor dit schoone doel be schikbaar te stellen. Opgave hiervan kan ge schieden bij mevr. S. A. v. Konijnenburg-Plemp Degenen, die deze autotocht willen medema ken, kunnen zich opgeven op Dinsdag 16 en Woensdag 17 Augustus bij de heeren J ^an en J. Vermeulen aan de Voorstraat OEGSTGEEST. 25-jarig ambts-jubileum. Dinsdag 16 Aug. herdenkt de heer J. Milikan den dag, dat hij vóór 25 jaar als besteller bij de posterijen in ••dienst kwam. Al dien tijd is de heer Milikan alhier werk zaam geweest en is daardoor en mede door zijn aangename omgang met ieder een zeer gezien ambtenaar. Aan belangstelling zal het den heer Mili kan dien dag stellig niet ontbreken. V erkeertelling: Dezer dagen had weder om een telling plaats op den Straatweg van passeerende auto's Deze telling werd gehou den bij goed verkeer. De uitslag luidde: 4230 auto's, 2673 fietsers, 445 motorrijwielen, 57 paard en wagens en 473 voetgangers. Bond voor Groote Gezinnen. De dreigen de luchten ten spijt, is gisteren een goed ge slaagde ontspanningsmiddag gehouden, geor ganiseerd door de afdeeling van bovengenoem- den Bond. Om ongeveer twee uur waren een 160-tal kinderen op het voetbalterrein naast de R.K. school aanwezig. Door de goede zorgen van het bestuur en andere helpers, waren eenige schommels, wipplanken enz. opgeslagen en het duurde niet lang of allen vermaakten zich op de meest prettige wijze. Gedurende den middag werden onder lei ding van eenige dames verschillende wedstrij den gehouden, wat de vroolijke stemming nog verhoogde. Voor de kleinen was ee.i groote zandbak aanwezig, waarin naar hartelust kon worden gespeeld. Het was dan ook werkelijk koddig om te zjen, hoe die peuters zich daar ver maakten. Veel te ras echter was het einde. Gelukkig is a.s. Dinsdag en Donderdag van twee uur tot half zes het terrein wederom beschikbaar. Wij willen er nog op wijzen dat deze ont spanningsmiddagen alleen zijn voor de kinde ren der leden van den Bond „Herwonnen Levenskracht" Wij her inneren nog eens aan den bloempjesdag, welke Maandag a.s. 15 Augustus zal wor den gehouden ten bate van ^Herwonnen Levenskracht". TER-AAR. Een mooie middag wacht uZon dag a.s. belooft het weer eens een echte mooie interessante middag te worden op het R. K. Sportterrein te Langeraar. Na de middagoefening zal het eerste elftal (volle dig) een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen Teijlingen 2 uit Sassenheim. Deze club is voor Adolf Kolping nog een onbe kende, maar wij hebben toch al meerdere malen van de sportiviteit van Teijlingen hooren spreken. Een paar oude sportvrienden hebben een zilveren tak beschikbaar gesteld, dus het belooft een spannende wedstrijd te wor den. Het publiek hunkert al naar deze mid dag, en ongetwijfeld verwachten we een groote opkomst. Dit komt ten goede aan de kas en.... je hebt waar voor je geld. Het 2e elftal gaat naar D.O.S. 3 te Roe- lofarendsveen, en zal daar nog weer eens gaan meten wie de sterkste is. Het 3e elftal gaat een reis ondernemen naar Aarlanderveen, en probeeren of zij KOVACS kan lappen. Tot slot het 4de speelt thuis, na de eer ste wedstrijd tegen Zevenhoven 1, zal het hun eindelijk eens gelukken om van de Zevenhovenaars te winnen. We hopen het. Resumeerende rukken Zondag 4 elftallen uit. De toeschouwers van Langeraar, die natuurlijk velen zijn, krijgen het neusje van de zalm te zien, en we raden allen aan, jong en oud, te komen kijken. U steunt hiermede de R. K. Sport. SASSENHEIM OVERPRODUCTIE IN HET BLOEMBOLLENVAK Vergadering der aid. van Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Sassenheim van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur een druk bezochte vergadering in het „Bruine Paard", onder voorzitterschap van wethouder H. Ba der, ter bespreking van het „Plan Sassenheim" tot bestrijding der overproductie en steunver- leening in het bloembollenvak. De heer L. van Leeuwen gaf in het kort de voorgeschiedenis weer van de totstandkoming van dit plan, waar van wij in het nummer van Dinsdag j.l. reeds de strekking en inhoud in dit blad hebben weergegeven. Uit het bestuur van de afdeeling is een commissie gevormd die met medewer king van weth. W. Warnaar de zaak heeft uitgewerkt, wat door den heer Warnaar in een vast omschreven plan werd geformuleerd en aan alle organisaties in het bloembollenvak werd toegezonden en aan de gemeentebestu ren van de gemeenten, waar de bloembollen teelt hoofdbedrijf is. Het Holland's bloembol lenkweekers Genootschap betuigde unaniem instemming, de bond van bloembollenhandela ren vond evenveel voor- en tegenstanders, ter wijl het hoofdbestuur van de algemeene ver eeniging zich nog van een definitieve uitspraak wenschte te onthouden. De zaak is thans in zooverre gevorderd, dat op de eerstvolgende algemeene vergadering in Haarlem te houden, het plan als voorstel van de afdeeling Sas senheim kan worden behandeld, waartoe het noodig was deze vergadering te beleggen. Weth. Warnaar zegt in zijn toelichting, dat het een uitgemaakte zaak is dat er te veel bollen zijn. Dit euvel kan op tweeërlei wijze bestreden worden, „uitzieken", zooals de term luidt of trachten op doelmatige wijze in te grijpen. Wordt dit laatste niet gedaan, dan zal binnen niet al te langen tijd menig be drijfje dat met zorg en vlijt werd opgebouwd, ineenstorten. Eén van de argumenten om voor stander te zijn van een ingrijpen in den gang van zaken is, dat het bloembollenvak een mo nopolistisch karakter heeft. Indien het gelukt vraag en aanbod met elkander in overeen stemming te brengen is de mogelijkheid weer daar om tegen een winstgevenden prijs te tee- len, terwijl nu slechts verlies mogelijk is. De geschiedenis heeft geleerd, dat inkrimping langs vrijwilligen weg niet gaat, gezien o.m. bet feit dat er van de 10 000 firma's die zich bezig houden met de teelt van bloembollen, er 4000 zijn die niet bij een organisatie zijn aan gesloten en zich dus aan een vrijwillige rege ling niet storen. Daarom zal alleen wat be reikt kunnen worden met medewerking van de regeering, waarmede reeds besprekingen zijn gevoerd. De houding van de regeering is ten opzichte van steunverleening altijd dat deze niet uitsluitend verstrekt wordt om de bedrijven in stand te houden of voort te hel pen, er moet tevens aan verbonden zijn dat de steuntrekkende bedrijven daardoor ge saneerd worden en een beter perspectief krij gen. En dit is het geval met het onderhavige plan. Door de inlevering van bollen wordt bereikt dat de bedrijven een voorschot in han den krijgen en dat minder bollen worden op geplant. Hierna wordt het plan, dat inmiddels door den heer van Leeuwen artikelsgewijs is ge formuleerd, aan de leden voorgelegd en in de finesses besproken. De uitvoering van deze wet zal worden opgedragen aan een door de regeering aan te wijzen Commissie uit voor- di achten van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, den Bond van Bloembollenhandela ren en het Hollands Bloembollenkweekersge- nootschap, waarin zoowel de kweekersgroep als de exporteurs zullen zijn vertegenwoordigd Tegen bezwaren van verschillende heeren wat de inlevering v. soorten, waarvan schaarschts moeilijkheden zou kunnen geven bij het uit voeren van orders, wordt aangevoerd, dat het voor de hand ligt, dat voornamelijk die soor ten ter inlevering zullen komen die hun beste tijd gehad hebben Ook wat de hoeveelheid betreft zal natuurlijk zeer nauwkeurig met de vakbelangen worden rekening gehouden. Enkele heeren hebben bezwaar tegen in menging van hooger hand in den gang van het particulier bedrijf. Hiertegen wordt opgemerkt dat de Commissie van Rijkswege in te stel len, terzake kundig is en als zoodanig be voegd. Tenslotte wordt zonder hoofdelijke stem ming unaniem besloten het voorstel ongewij zigd bij het hoofdbestuur voor de binnenkort te houden algemeene vergadering in te die nen. De heeren W. Warnaar en L. van Leeu wen worden als afgevaardigden voor deze vergadering aangewezen om het voorstel te verdedigen. De heeren Ph. Boot en A. Berg man als hun plaatsvervangers. Inbraken in twee villa's. Hedennacht hebben andermaal inbre kers ons dorp met een bezoek vereerd. Hun operatie-terrein lag ditmaal in het Zuiden van het dorp en de villa's van de families Peerboom en Krouwel waren de uitverkorenen. Bij de eerstgenoemde villa zijn de inbrekers door het aanslaan van den waakhond gedwongen het veld te rui men. Bij de villa „Beukenrode" hebben zij meer 6ucces gehad. Hier wisten zij een be drag aan geld en sigaren machtig te wor den. Ook hier zijn zij evenwel gestoord ge worden en overhaast gevlucht. Zij hebben althans twee fietsen en een jasje achter gelaten, waarmede de politie waarschijn lijk eenig spoor in handen krijgt. WASSENAAR. A-... jjing. Op den Klip had een aan rijding piaats tusschen de 8-jarige wielrijd- ster T. K. alhier en de 13-jarige wielrijd- ster J. v. W. alhier. Van eerstgenoemde werd een jurkje gescheurd en ook werd zij aan een der armen gewond. Toen zij later onwel werd, is dr. Janse ontboden, die een lichte hersenschudding constateerde. Op een groep soldaten ingereden. Ver blind door het licht'van een tegenlegger, reed de heer Sch. uit Leiden, op den Rijks straatweg, nabij Maaldrift, op een voor hem uitgaande colonne militairen in, tengevolge waarvan de militair d. 1. R. uit Leiden, tegen den grond werd geslingerd. Op advies van dr. Baart de la Fadlle is de man per ziekenauto van den heer Goemans, ter ob servatie vervoerd naar zijn woning in Lei den. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN De feesten der Wilhelmina-vereeniging. De W. V. houdt ook dit jaar weder feest, echter aangepast aan de tijdsomstandigheden, alhoewel zij zich op het standpunt stelt, dat de kinderen ,en zeker de kinderen harer le den, daaronder niet mogen lijden. Zoo is dan in het bestuur een besluit geno men, dat diegenen, die het vorig jaar lid wa ren, en thans door werkloosheid niet zouden kunnen betalen, op vertoon hunner stempel kaart gratis het bewijs van lidmaatschap zal worden uitgereikt. Hieruit volgt dus, dat de kinderen, ook die van deze laatste leden, aan alles mogen mededoen. Hieronder volgt dan de dagindeeling op 31 Augustus a.s. des morgens eenige kinderbioscoopvoorstel lingen op nader aan te geven plaats, uitslui tend voor kinderen van leden; des namiddags groote kinder- en volksspe len, waartoe zich alle kinderen kunnen aan melden, concert; des avonds groot concert op verlicht terrein, te ongeveer 9 uur sprekende bioscoopvoor stelling en tot slot het groot schitterend vuur werk. Op het terrein zullen verschillende con sumptiegelegenheden aanwezig zijn. De plaats van aangifte voor de bioscoop voorstellingen en de spelen gullen per adver tentie in dit blad op 17 dezer worden bekend gemaakt; de aangifte heeft plaats, op Zater dagmiddag 20 dezer. Men kan hieruit zien, dat de W. V. alles in het werk stelt om trots de wangunst der tijden, den verjaardag van H. M. de Ko ningin op waardige wijze te vieren. WOERDEN Personalia. Voor het examen Hoofdacte is geslaagd de heer A .M. ten Hoeve, alhier. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Aug. Turf. Aanvoer 125.000 stuks lange turf. 78. 13 Aug. Boter. Prima fabrieksboter (controle) U40, id. boerenboter 1.201.25, goede boerenboter 1.101.15, Aanvoer 108/8 19/16 vaten, wegende 2350 K.G. Handel matig NOOTDORP, 12 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 5936 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.354.65, eendeneieren 2.852.95 per 100 stukskippen 30 cent, konijnen 30 cent per stuk; kaas 20 cent per pond. BOSKOOP, 12 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 812 cent, Marcel Rouyer 1016 cent, Hadley 10—20 cent, Claudius Pernet 1016 cent, Columbia 815 cent, Butter fly 1015 cent, Mac Keiler 1016 cent, Wilh. Kordes 1015 cent, Mme Jules Bou- ché 812 cent, Rosalandia 817 cent, Flo- rex 1520 cent, Phoebe 1015 cent, Potin 815 cent, Ohas. P. Kilham 1015 cent, Edit-h Helen 2038 cent, Aug. Noack 10 14 cent, Else Poulsen 2050 cent, Gloria Mundi 2033 cent, Ellen Poulsen 25—50 cent, Chrysanten, grootbloemig 6090 ct., Dahlia's 612 cent, Asparagus 810 cent, Lelies tigrinum 1220 cent, Roode Lelies 3050 cent, Clematis Durandi 2830 cent, Clematis Prins Hendrik 1.50, Statice 11 14 cent, Gladiolen 511 cent, Tri torna 8 cent, Anjers 812 cent, Asclipia 610 cent, Flox 35 cent. ALPHEN a. d. RIJN, 12 Aug. Groenten- veiling. Per 100 kg.: spinazie 7.00, hee- renbooncn 2.406.00, snijboonen 5. pronkboonen 2.30, spekboonen 4.80, postelein 4.per 100 bos: peen 6.00 6.50, kroten 2.50, uien 1.402.00, andij vie 1.50; per 100 stuks: kropsla 2.60, komkommers 3.30, bloemkool 5.me loenen 30, rabarber 1. Eierenveiling. Aanvoer 8500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.50 en een deneieren 2.50 per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 12 Aug. Groentenveiling. Meloennen 438 cent per stuk, sla 0.702.70, per 100 krop, snijboo nen 2065 cent, princesseboonen 4080 cent, idem zonder draad 5060 cent, dubb. stam 2025 cent, idem zonder draad 40 cent per 10 kg., Augurken: fijn 2.50 3.70, fijnbasterd 0.951.90, basterd 0.75—1.20, grof 65—75 cent, grof II 30 cent, stippel 55 cent per 25 kg. ZEVENHOVEN, 12 Aug. Vrije veiling. Aanvoer eieren 6382. Kipeieren 33.80, eendeieren 2.302.90, kaas 22 ct. per pond bananen 1520 ct. per 5 stuks. TER AAR, 12 Aug. Groentenveiling. Snijboonen 2070, Stokprinces 6580, Dubb. Sstamb. 4070, Witte Pronkers 20—40 ct. Fijn ƒ4.605.20, Fijnbasterd ƒ2.102.30, Basterd 1.35—1.40, Grof 55—70 ct.. Bom men 25 ct., Knorrels 5060, bloemkool 1 ct. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Aug. Vei ling. Eigenheimers 0.451, Peen per 100 bos 4.106.80, bloemkool 1ste soort per 100 69.20. Aanvoer: 450 kist aardappelen. 6700 bos peen, 6900 bloemkool. VINKEVEEN, 12 Aug. Veiling. Spercie- boonen 1012, Snijboonen 28, Pronkboonen 4. Spekboonen 6, Stamspercieboonen 68 ct. per K.G. Tomaten A 5, id. B 6, id. C 3 ct. per pond. Komkommers (gele) 25, Bloemkool 2 10 ct. per stuk. Augurken (fijn 1520, id. (fijn basterd) 610 id. (basterd) 3, id. (grof) 2 ct. per K.G. Kropsla 1818 per 10 krop. Roode bessen 13 ct. per pond. Rhabarber 4 ct. per bos. Spinazie 4 Postelein 7 ct. per K.G. Peen 46 ct. per bos. Andijvie 1525 ct. per 10 stuks. Meloenen 1535 ct. per stuk. Secretariaat; Leliestraat 7. Zondag Om 7 uur zal in de Kerk St. Jo seph een H. Mis worden opgedragen voor de leden van de R. IC. Land- en Tuinbouw arbeidersbond, afd. Leiden. De leden worden verzocht aan de zijde van den preekstoel plaats te nemen, en volgens afspraak naderen allen de H. Ta fel. Na de H. Mis gemeenschappelijk ont bijt. in het Bondsgebouw. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Feestdag Maria Hemelvaart is het gebouw geopend als op Zondag. Maandag. Wegens vacantfe geen Rechts kundig Bureau. Voor spoedgevallen wendo men zich direct tot het Centraal Bestuur, 2de Hugo de Grootstraat 7, Amsterdam (West). Dinsdag. Repetitie Rederijkerskamer Vondel" 8.15 uur, opkomst noodzakelijk. Woensdag. Bestuursvergadering R. IC. Volksbond 8 uur. Vrijdag Repetitie R. K. Gom. Zangver- eeniging „Pulchri Studio", 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Ziekenkas 7 uur. Vanaf 7 uur bestaat er gelegenheid zioh op te geven voor de excursie naar de In dische Tentoonstelling te Den Haag, oj» Zondag 21 Augustus a.s., kosten 75 cent vervoer Blauwe Tram en bezoek Tentoon stelling inbegrepen. Opgaven tot 17 Augustus op het kan toor. Voor 27 Aug. aa. moeten do opgaven binnen wezen, voor hen welke deel willen nemen aan de Studiedagen te Borgen. De besturen van de Vakafdeolingen worden verzocht minstens een bestuurs lid de Studiedagen te laten medemaken, kosten zeer laag, inlichtingen verschaft alsnog de secretaris: Leliestraat 7. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van do Ka^ tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zitting St. Joseph Spaarkas. Na het Lof prijsbiljarten. Maandag. Bijoenkomst voor de leden van 6 tot 10.15 uur. 8.30 uur prijskegelen. Dinsdag 8.45 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Na de vergadering spreekuur van den Eerw. Vice-Praeses. Tevens maandelijksche afrekenong voor de zeleteurs Kcmpermansfonds. Woensdag 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor do leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.30 uur Bestuursvergadering Kolpings Boys. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor do leden van 8 uur tot 10.15. 8.15 uur Kegelclub de Poe delaars. Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de recollectie wordt gehouden op Donder dag 25 Augustus a.s. te 8.45 uur; dezen avond vrijhouden. Bij den huismeester zijn nog enkele fietsvlaggetjes te verkrijgen. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag geen Patronaat. Maandag 15 Aug. fietstocht naar Haar lem en Omstreken. Vertrek 12 uur. Onkos ten pl.m. 40 cent. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek, onder de H. Mis Algem. H. Communie, 1010.15 uur ontbijt; waarna ontspanning voor afd. I; 6 uur Lof en ont spanning. Dinsdag 8.30 uur ontspanning. Vrijdag 8.30 uur ontspanning. Zaterdag 8—10 uur Recreatie Afd. I. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg .15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitscho meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. ONS CLUBHUIS „ST. ANT0NIUS". Zondag 4.15 uur contributie betalen, half 5 terrein. Zaterdag, half 5 terrein 7 uur bibliotheek Gelegenheid tot sparen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11