VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijder door een auto aangereden. Te Enschede is gisteravond de 65-jarige wielrijder J. Muller, die den Tubantiasingel wilde oversteken, door een personenauto overreden. Ernstig gewond is hij in het R. K. Ziekenhuis opgenomen. Met doodelijken afloop. Gisteravond heeft op den weg Dongen- Rijen een ernstige aanrijding plaats gehad. Mej. F. uit Dongen reed ter hoogte van de Herspel in de richting Rijen. In de bocht werd zij achterop gereden door een vracht auto met aanhangwagen. Waarschijn!lik tengevolge van slippen is de juffrouw met haar fiets door het achterstuk van den auto gegrepen en over den weg geslingerd. In hopeloozen toestand is zij een nabij gele gen café binnengedragen. Vannacht om 3 uur is zij aan haar ver wondingen overleden. De wagen is in be slag genomen. Het slachtoffer was 27 jaar oud. Motorfiets door auto aangereden. Op den Nieuwen .Weg te Laren is in den vooravond de motorrijder Hagen uit Eemnes, die van de Gooiersgracht af kwam, door een auto, bestuurd door den heer Van Berg te Amsterdam, aangere den. Het ongeluk werd veroorzaakt, door dat de automobilist den motorrijder, die van rechts kwam, geen voorrang ver leende. H.. die twintig Meter werd mee gesleurd, liep een dubbele beenbreuk en een ernstige armfractuur op. Hij werd naar het St. Jansziekenhuis overgebracht. De h^pr van B. was niet in het bezit van een rijbewijs, terwijl door de politie werd geconstateerd, dat de remmen van het mo torijwiel niet functioneerden. Het motorfietsongeluk bij Nieuw-Beijerland. Het motorfietsongeluk van Dinsdag avond bij Nieuw-Beijerland heeft twee slachtoffers geëischt. De bestuurder P. B. is gistermiddag 6 uur in Eudokia tc Rot terdam overleden. Op een stilstaanden auto gereden. Op den Osdorperweg te Haarlemmer meer is Woensdagmiddag een luxe auto, bestuurd door den eigenaar, tegen een stil staanden vrachtauto gereden, waardoor beide wagens zwaar beschadigd werden. De bestuurder van eerstgenoemd voertuig viel door den schok met zijn hoofd door de vooruit waarbij hij een ernstige verwon ding aan den slaap bekwam. Na voorloo- pig ter plaatse verbonden te zijn werd hij per ziekenauto naar zijn woning te Haar lem vervoerd. ONTPLOFFING OP MOTORBOOT. Een dame breekt beide beenen. Gistermiddag is op de Loosdrechtsche plassen een ernstig ongeluk gebeurd. De dames Ardennen en Van Gestel uit Hil versum hadden van de firma Kroymans ©en motorboot gehuurd en waren daarmee uitgevaren, toen midden op de piassen plotseling een ontploffing plaats had. Mevr. Ardennen werd uit de boot ge slingerd en brak daarbij haar beide bee nen; de andere dame sprong in het water en werd, evenals mevrouw A., door on middellijk toeschietende zeilers gered. Mevr. Ardennen is naar de Katholieke Ziekenverpleging in Hilversum overge bracht. De motorboot is geheel uitgebrand. De oorzaak ko<n tot dusverre niet worden vastgesteld. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 45) Hij had haar handen gevat en haar zacht naar zich toegetrokken. Diepbe droefd liet Margaretha haar hoofd op zijn borst rusten. „Ik heb zoo leelijk tegen hem gedaan vader, zoo onvriendelijk ben ik geweest en zoo hardvochtigEn nu als hij ster ven moet. Haar stem brak en heel haar jong lichaam schokte van de onderdrukte snik ken al ontsprong ook geen traan aan haar oog. Met liefdevolle zachtheid, die hij ge woonlijk niet aan den dag legde, streek dokter Ruthardt haar wangen. „Ja, we zijn niet aardig voor hem ge weest, Greetje en dat is vooral mijn schuld. Ik had hem niet zoo uit mijn huis moeten laten gaan, waar hij toch met de beste bedoelingen kwam om vrede te stichten tusschen zijn vader en mij. Want hij is een nobele kerel, een jongen, die niet alleen aan het ziekbed het hart op de rechte plaats heeft. Hij zou een flinke man geworden zijn een karakter „En nu gaat hij sterven zonder dat ik hem vergiffenis gevraagd heb. Neen vader ik zal geen gerust oogenblik meer in mijn KOKEND WATER OVER HET LICHAAM. Slachtoffer bezweken. Te Stadskanaal kreeg het negenjarig dochtertje van den heer Ploeger een ke tel kokend water over het lichaam, door dat de ketel omviel. Het meisje werd met ernstige brandwonden opgenomen en is in het Acad. Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. VERDRONKEN. Woensdagavond is bij het baden in zee, onder Biggekerke, verdronken de 23-jange K. de J., uit Heinkenszand. Het lijk is gis ternacht aangespoeld. GEVAARLIJK SPEL. Bij het stoken van een vuurtje zijn Woensdagmiddag de kleeren van de 7-ja rige Truus v. R. te Aalsmeer in brand ge raakt. Hoewel het vuur spoedig iverd ge- bluscht, kreeg het meisje toch ernstige brandwonden; voor haar leven wordt ge vreesd. Kindje in brand geraakt. Donderdagmorgen heeft aan de Waal haven te Rotterdam een droevig ongeluk plaats g$had. Mej. L. uit de Watergeus- straat was met haar vier kinderen daar heen getrokken om den dag aan het water door te brengen. Zij had een tentje bij zich en een spiritustoestel, waarop zij te gen half twaalf pannekoekjes voor de kin deren wilde bakken. Bij het aansteken '-fan het toestel bleek dit niet te functioneeren en denkende, dat het leeg was, goot mej. L. er nog wat spiritus bij. Het gevol gwas dat een groote vlam uit het toestel sloeg, die zich mede deelde aan het badpakje van het 4-jarig dochtertje Anna. Doodelijk verschrikt trachtte de moeder het badpakje van haar kind af te rukken. Dit lukte haar ten slotte ook, doch het kind had toen al ernstige brandwonden over het geheele lichaam ge kregen". In het naburige verbandlokaal van de firma Swarttouw heeft men de arme kleine de eerste hulp verleend. De rivier politie heeft het kind daarna per boot naar haar bureau gebracht, vanwaar het naar het ziekenhuis aan den Coolsingel is vervoerd. BRANDEN. Brand te Oosterwolde. Te Oosterwolde is de woning van mej. Tadema zoo goed als uitgebrand. Aan an tiek meubilair is vxij veel schade toege bracht. Verzekering dekt de schade. Brand te Oss. Vannacht is brand ontstaan in het woonhuis met stalling van W. v. Vlijmen op den Berghemscheweg te Oss. Met groo te moeite kon het gezin, bestaande uit man, vrouw en negen kinderen, zich in veiligheid brengen. Het geheele pand met de daar in aanwezige inboedel, karren, hooi en stroo ging in de vlammen op. Omtrent de oor zaak tast men in het duister. Verzekering dekt de schade. Groote boerderijbrand. Met vuur gespeeld. Gistermiddag te omstreeks kwart over vier is te Laren een hooiberg en het ach tergedeelte van de groote boerderij van den veehouder H. van den Brink aan het Zevenend alhier in vlammen opgegaan. De brand, welke waarschijnlijk door twee jon gens is aangestoken, is begonnen in de hooiberg achter de boerderij. In minder dan geen tijd laaiden de vlammen hoog boven de belendende huizen op. Reeds dadelijk deelde het vuur zich mede aan het rieten dak van de boerderij en slechts door het krachtdadig ingrijpen van de La- rensche en Hilversumsche brandweer, die binnen zeer korten tijd ter plaatse waren, konden het voorhuis van de boerderij en de omliggende woningen, waarbij reeds een begin van brand kon worden geconstar teerd, behouden blijven. De boerderij was verzekerd. SMOKKELARIJ. Dinsdagavond hebben naar het „Dgbl. v. Nbr." meldt, kommiezen in de buurt van Rucphen een vrachtauto aangehouden, waarmee 2100 K.G. suiker en 6000 pakjes sigarettenpapier vervoerd werden. De aanhouding ging niet zonder moeilijk heden in haar werk. Toen een schot van een der dienstdoende kommiezen te kennen gaf, dat de wagen in het zicht was, snelden de kommiezen, die verdekt opgesteld geweest waren, van alle zijden toe. Zij constateer den, dat de wagen in een muilen zand weg was vastgeloopen. De smokkelaars echter waren verdwenen met medeneming van het contactsleuteltje, zoodat de auto niet op eigen kracht vervoerd kon worden. Daarom vervoegden de kommiezen zich bij e>en inwoner van Rucphen om een vracht auto te requireeren. Maar deze man was bang voor repressailles, hij was reeds met brandstichting bedreigd. Daarop heeft men een paard gehaald en dit voor den vracht wagen gespannen. Zoo trokken de kommiezen in de rich ting van Rucphen. Toen zij het café van J. T. aldaar passeerden, werden zij beko geld met steenen en bierfleschjes. Uit zelf verdediging losten de kommiezen daarop drie schoten, waarvan er een in de zolde ring van het café drong. Personen werden niet getroffen. Na dit intermezzo drongen de ambtena ren het café binnen en arresteorden er drie personen uit St.. Willebrord. Een van hen werd naar St. Willebrord en de beide an- deern zijn naar Sprundel overgebracht. De wagen met smokkelwaar vervoerde 'men naar Roosendaal, waar de schatting plaats had. Valsche rijwielbelastingplaatjes. In het hoofdbureau van politie te Rot terdam zijn in bewaring gesteld de 30-jange E. de J. en de 29-jarige W. de J., beide wo nende in Feijenoord. Deze mannen worden er van verdacht valsche rijwielbelasting plaatjes te hebben gemaakt. Bij huiszoe king werden drie valsche plaatjes en mate riaal en gereedschap om deze te maken gevonden. De aangehoudenen verklaarden, dat zij uitsluitend een paar plaatjos voor huitf eigen gebruik hadden gemaakt. Een brandstichter. De 42-jarige losse werkman L. H. F., zonder vaste woonplaats, iemand, die een goede opvoeding heeft genoten, doch lang zamerhand aan lager wal is geraakt en reeds eenige vonnissen achter den rug heeft, was ten einde raad om in zijn on derhoud te voorzien. Om onderdak te krij gen, heeft hij gistermorgen in Den Haag brand gesticht. Eerst ging hij in een win kel op de Nieuwe Markt een doosje luci fers koopen, daarna voorzag hij zich in een garage aan den Nieboerweg van ben zine en ging toen in de Boschjes van Poot brand stichten onder dennenboomen. Da delijk daarop ging hij weg en alarmeerde de politie. Een agent, die op den dichten rook, welke zich ontwikkelde, kwam aan snellen, vond den man rustig gezeten op de plaats van zijn misdrijf. Hij meldde zich dadelijk als de dader aari en werd meege nomen naar een politiebureau. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM Biljarten. Dinsdagavond speelde Dom mering I haar tweede nederlaagwedstrijd te gen het sterke 1ste viertal van Excelsior uit Lisse. Ofschoon de temperatuur van dien aard was dat het beter was een polowedstrijd te spelen, scheec dit toch de spelers blijkbaar niet te hinderen, want er waren meermalen spannende en mooie momenten te aanschou wen tijdens deze wedstrijd. Vooral de partijen HeemskerkJ. Duiven voorde en J. van ReisenP. Duivenvoorde waren, ofschoon het gemiddelde beneden het UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 13 Aug. Huizen, 296 M. (Uitsl. KRO.-uitzending). 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.30 Het KRO.-trio o.l.v. Piet Lusten- houwer. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO.- sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.002.30 Gramofoonrauziek. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.004.20 „The Holland Three", Accordeon. 4.204.40 Trompet-imitaties met luit, door Otto Schumann. 4.405.00 „The Holland Three" (vervolg). 5.005.15 Esperanto-nieuws. 5.156.00 Gramofoonpl. 6.006.20 Journalistiek Weekoverzicht. 6.206.30 „Radio-vak-onderwijs" door R. C. v. Ree. 6.307.10 Opera-fragmenten (gramofoonpl.) 7.107.30 De leer der katholieke schrijvers over den rechtvaardigen en onrechtvaardigen oorlog, door pater mr, dr. R, Regout, S. J. 7.458.00 „De wedstrijden der K.N.A.U. op de sintelbaan te Amsterdam" door H. Randag. 8.008.45 Het KRO.-Salonorkest o.l.v, Ma- rinus van 't Woud. 8.459.15 „Mijn schoonmama", blijspel. 9.15—9.30 Vaz Dias. 9.309.45 Het KRO-Salonorkest. 9.4510.00 „Het Schrikkeljaar", vroolijke schets. 10.0010.30 Het KRO.-Salonorkest. 10.3010.45 „Wij zijn in Nizza", een spel van kale bluf. 10.451.00 Het KRO.-Salonorkest. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. middelmatige kunnen was, ten volle het aan zien waard. Het resultaat was, dat Excelsior Domme- ring haar tweede nederlaag toebracht met een verschil van 216 caramboles. Deze aanwinst van puntenverschil viel hoofdzakelijk in de twee middenpartijen tusschen de heeren Degger en Duivenvoorde van Excelsior en Homan en B. Schreuder van Dommering. Vooral de laatste had blijkbaar een zeer ongelukkige avond en haalde slechts 35 caramboles tegen C. Dog ger 150. Wij zagen deze speler meerdere ma len in veel beteren vorm. De eerste partij Zachtjes praatte mevrouw Ruthardt met het bedroefde meisje en alsof zij het geheim, dat er nu was geopenbaard al langen tijd kende, zoo stelde zij geen vra gen noch toonde zij eenige verwondering zij trachtte slechts de zelfbeschudigingen te weerleggen, die Margaretha voortdu rend pijnigden. „Je hebt toch gehoord, dat hij niet boos op je is", zeide zij eindelijk. Hij zou je va^ der toch niet hebben gevraagd je te groe ten als hij niet alles vergeven had, wat je meent dat je hem hebt aangedaan?" „Hij heeft me zijn laatste groeten laten doen omdat hij te edelmoedig is om mij met die verschrikkelijke last op mijn ge weten achter te laten. Maar'hij zal toch met de gedachte sterven, dat ik een op pervlakkig, lichtzinnig en harteloos we zen ben. Het kan niet anders, hij moet mij verachten." Het bleek onmogelijk haar deze over tuiging uit het hoofd te praten. Zij luis terde zonder een woord te spreken naar de goedbedoelde overredingspogingen van haar moeder, toen wendde zij zich plotse ling met een uitdrukking van vastberaden heid die vreemd scheen in vergelijking met haar gedrag tot dan toe tot haar va der. „Zeg mij vader, hoelang denkt u dat hij nog kan leven. Houdt u het voor mo gelijk dat hij.... dat hij vandaag nog ster ven zou Do arts aarzelde een oogenblik, toen antwoordde hij op een toon die heel zijn hopeloosheid uitdrukte: „Ik kan niets voorspellen, maar ik acht het hoogst waarschijnlijk, dat hij den avond niet meer halen zal.... Reeds tegen den morgen wa ren de verschijnselen van dien aard, dat 12.20 Northern Studio orkest o.l.v. J. Bridge. 1.05 Orgelspel Reg. New. I.502.50 Commodore Grand-orkest o.l.v. J. Muscant. 3.50 Midland Studio-orkest o.l.v. Fr. Can- tell. M.m.v. M. Bostock sopraan). 5.05 Orgelspel Reg. Foort 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Voordracht. 7.05 Zang door Mabel Ritchie (sopraan.) 7.25 Piano-recital. 7.50 Concert BBC.-orkest o.l.v, J. Lewis m. m.v. W .Barrand (bas). O.a. Wals uit „Die Fledermaus", Strauss' 9.05 Dansmuziek door Jack Payne en zijn Band. 10.00 Berichten en causerie. 10.35 Fred Hartley's kwintet. O.a. Salut d'amour. Elgar. II.2012.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. „R a d i o-P aris", 1725 M. 8.05, 12.20, 7.30 Gramofoonpl. 9.05 Zang door Dominique Bonnaud. 10è.2011.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. Wivex. 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 Omroeporkest o.l.vè. W. Meyer- Radon. M.m.v. P. Vendlbo (zang) en C. Schnedler-Meyer (piano). 8.209.20 Oude dansmuziek door Omroep orkest o.l.v. Meyer-Radon. O.a. Wals uit „Fle dermaus", Strauss. 9.45—10.05 Volksliedjes. 10.20 Saxofoon-recital P. Stroboch Kisbye. A. d. vleugel: Fischer. 10.50 Piano-recital V. Fischer. 11.0512.35 Dansmuziek uit Rest. „Ritz." werd door Dommering (Heemskerk) gewon nen, zij het dan met zeer klein verschil en de laatste, de hoofdpartij tusschen de matadoor P. Duivenvoorde en J. van Reisen eindigde in een Lisser overwinning, echter slechts met een verschil van 25 caraboles. DE KWAKEL Kermis. Nu de Wilhelm.-vereen. dit jaar geen feesten organiseert, stellen B. en W, voor dit jaar door de gemeente de kermis te organiseeren op het terrein van J. v. Doorn. ik zijn ouders op het eergste heb moeten voorbereiden." „En wanneer gaat u weer naar hem toe?" „Zoodra mijn spreekuur afgeloopcn is en de allernoodzakelijkste visites zijn ge maakt. Er zijn er helaas maar al te veel, die naar mijn bezoek liggen te verlangen, en ik kan hen om mijn jongen collega niet in den steek laten, hoe gaarne ik ook tot het laatste oogenblik bij hem zou willen blijven. Natuurlijk zal men mij laten roe pen als men den indruk krijgt, dat het einde nadert." Margaretha vroeg niet verder. Schijn baar gelaten nam zij haar huiselijke be zigheden weder op, zij dekte de tafel af en nam het koffieservies mee naar de keu ken. Met. een droevigen blik keek haar moeder haar na. „Dat arme, arme kind", klaagde zij. „Ik geloof, dat zij zich nu eerst bewust ge worden is hoeveel zij van hem houdt. En nu te denken, dat zij hem wel niet meer levend zal zien het is waarlijk geen wonder, dat het hart haar daarbij dreigt te breken." Zij maakte aanstalten om het meisje te volgen, maar de dokter hield haar terug. „Als het zoo is, moet ge haar zoo min mogelijk met uw uitingen van medelijden lastig vallen. Dat moet uitbloeden en zij zal er het eerst over heen komen als zij aan zichzelf is overgelaten. Want zij is in den grond een sterke dappere natuur." (Wordt vervolgd). leven heben als ik die last op mijn gewe ten houd." „Wees bedaard lief kindIk heb van nacht met hem er over gesproken en hij koestert geen wrok noch tegen mij noch tegen jou. Hij heeft me zelfs nadrukkelijk gevraagd je zijn groeten over te brengen. En als men zoo bij volle kennis den dood voor oogen ziet als hij, dan zégt men geen dingen meer die niet uit het hart ko men." „O vader, lieve vader, is er dan geen middel meer om hem te redden?" „Hij heeft de ziekte in zijn hevigs ten vorm en dat weet hij zelf het beste. Mis schien helpt zijn jong krachtig gesteld hem er nog door de wetenschap kan nelaas niets meer doen.'' Hij voelde hoe zij beefde en hij drukte haar met zacht geweld in een stoel. Om haar in haar droefheid te troosten ver telde hij haar: „Gisteravond kwam de oude Sartorius zelf hier om mij bij zijn zieken zoon te halen en wat mij ook van den man mag scheiden, aaar ben ik hem dankbaar voor. Want in deze droeve nacht heb ik weer geleerd aan mannelijke trouw en rechtvaardigheid te gelooven. Uit den eigen mond van Stadtsraad Sartorius heb ik gehoord, dat Walther na die rampzalige gemeenteraadszitting kort en bondig ver klaard heeft dat hij het huis zou verlaten en openlijk partij tegen zijn vader zou kiezen als Meze de beleediging, die hij te gen beter weten in aan mijn adres heeft gelanceerd niet in het openbaar zou te rugnemen. Nog op zijn ziekbed heeft niets hem zoozeer gekweld als dit. Sartorius moest gisteravond voor zijn oogen de herroeping opschrijven, die vandaag aan de beide plaatselijke bladen zou worden gezonden. Ik heb ze gelezen en het blad natuurlijk verscheurd. Maar tegenover den jongeman heb ik van harte mijn verontschuldiging gemaakt voor het onrecht dat ik hem in woorden en gedachten heb aangedaan. Waarlijk ik zou Sartorius om zulk een zoon benijd hebben, als die zoon helaas niet op sterven lag." Margaretha had haar armen op tafel ge legd en liet haar blonde hoofd er op rus ten, ze hulde niet, althans niet hoorbaar, maar af en toe ging er als een rilling door heel haar gestalte. Mevrouw Ruthardt die zich al dien tijd stil gehouden had, ging naar haar man toe en tikte hem op den arm. „Om Godswil Herman, jij maakt het haar nog maar moeilijker", fluisterde zij hem toe. „Zie je dan niet hoe het met het arme kind gesteld is? Mijn God, en daar hebben wij geen flauw vermoeden van gehad En dan terwijl zij zich over haar doch ter heenboog zeide zij met alle innigheid die slechts een bezorgde moeder in haar stem kan leggen: „Niet wanhopen Mar garetha Je vader zegt toch zelf dat er wel grootere wonderen gebeurd zijn. En waarom zou het hier nu niet kunnen, wat in andere gevallen mogelijk is geweest Het was inderdaad wel een zwakke hoop die weinig in staat, was balsem van troost te gieten in het arme hart van het meisje, maar wat de woorden dan al niet vermochten, dat bereikte de moederlief de die uit den toon van haar stem sprak. Margaretha richtte zich op en haar moeder omhelzend, brak zij in een verlos- senden tranenvloed uit. „Ik ben toch zoo slecht tegen hem ge weest, moeder. Ach gij weet niet half hoe slecht ik tegen hem geweest ben." Hilversum, 1875 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedrijven: VARA-Mandoline-ensemble, o.l.v. J, B, Kok, M. Erfmann (voordracht) en het „Groot Volkstooneel", Gramofoonpl. 12.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramo foonpl. 1.45 Pauze. 2.15 H. Grimm: Winterplannen van de na tuurvrienden. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 A. C. v. Beers: Arbeiderssport. 3.15 Concert Trio W. Drukker. 3.45 Uit de Roode Jeugdbeweging. 3.50 Vervolg concert. 4.15 Actueele causerie 4.30 Vervolg concert. 5.00 Kinderuur. 6.00 „Vrijheid", drama van H. Kranz. Cer- taling: Brandenburg. Arb. Tooneeuvereen. „De Dagerraad". te Hilversum. 6.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 7.15 Toespraak A. de Vrias. 7.30 Bonte Avond, m.m.v. VARA-Klein- orkest o.l.v. Jan v. d. Horst, N. de Kleyn (viool). M, Komst (trompet), VARA-tooneel o.l.v, W. v. Capellen, Job. Jong (orgel en piano), Frankly's Bolden Melody Five (zang), Joh. Lammen (bas) en Cees Laseur (conferen cier) Ca. 11.00 Vaz Dias en hierna tot 12.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.5011.05 Tijdsein, Berichten. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Mergentheim". 11.35 Gramofoonpl. 12.201.35 Kamermuziek. I.502.50 Concert uit Stuttgart. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.206.35 'Oude dansen d.h. Omroeporkest o.l.v. Kühn. 8.209.00 Citherconcert uit München (100 cithers). 9.05 Vroolijke avond uit Berlijn. II.0512.20 Dansmuziek door Oscar Joost's orkest. 12.201.20 Gramofoonpl. (Dansmuziek). R o m e, 441 M. 9.05 Orkestconcert o.l.v. Andrea Marchesini O.a. Marsch uit „Tannhauser", Wagner. Brussel, 508 en 338 M. 508 M. 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Brasserie-orkest o.l.v. K. Walpot. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeptrio. 9.20 Concert u. d. Kurzaal te Ostende o.l.v. Fr. Rasse. M.m.v. Mevr. E. de Hidalgo (zang) O.a. Fant. „Carmen", Bizet. Hierna Dansmu ziek uit Ostende. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert m.m.v. mej. Segard (zang), Ru- beau en Toutenel (zang), P. Douliex (piano). Balloy (declamatie) en De Langhe (hobo). 11.20 Sluiting. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 9.2012.20 Dansmuziek uit Leipzig m.m.v. 2 orkesten en solisten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9