UIT DE OMGEVING Uit de Landbouwwereld KERKNIEUWS MARKTBERICHTEN VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 DE HAARLEMMERMEER-SPOOR Rijdt heden twintig jaar. Heden is het voor de bewoners van den Haarlemmermeerpolder een gedenkwaardige dag. Het is n.l. twintig jaar geleden, dat de spoorlijn door den Haarlemmermeerpolder of ficieel in gebruik werd genomen. Dertig jaar lang was er toen reeds over gepubliceerd, ge debatteerd, vergaderd over de plannen. Voor de uitvoering moest n.l. medewerking worden verkegen van het Rijk, de Provincie en de be sturen van 17 polders en waterschappen als mede 13 gemeenten .In 1904 had de gemeente Haarlemmermeer een rente-garantie toegestaan voor onbepaalden tijd van 137.000 of 5500 per jaar; Aalsmeer 50.000; Nieuwer-Amstel van 40.000; de gem. Haarlem van 100.000, gedurende 50 jaar en de Rietwijkerpolder ge durende 24 jaar een bijdrage van 25. Het be stuur van den Haarlemmermeerpolder had toen eveneens voor onbepaalden tijd rente-garantie toegestaan van 300,000 of 12.000 per jaar. Dit besluit moet indertijd den stoot hebben ge geven tot medewerking van andere openbare colleges en zonder twijfel is dit te danken ge weest aan een zeer warm pleidooi van den Heemraad, jhr. C. Roëll, die in de vergadering van hoofdingelanden op 4 Nov. 1902 met groote kracht de medewerking van den polder ver dedigde o.m., omdat de Haarlemmermeerpolder een model polder is, krachtig door zijn gezon de organisatie en door de uitstekende wijze, waarop hij wordt bestuurd en die daarom doen moet, wat zijn economische zwakkere broeders niet doen kunnen en die ook een voorbeeld moet geven, waar het geldt een ruimen onbe vangen kijk in de toekomst te bezitten. Reeds in 1860 had de toenmalige burgemeester, mr. P J. van Amersfoordt, het plan ontworpen, I dat na lange discussies in 1912 vrijwel onge wijzigd ten uitvoer werd gebracht. Ter gelegen heid van de officieele opening werd in de goote zaal van hotel „De Beurs" 'n feestmaal aangericht, waarbij mede aanzaten Mr. L. W. H. Regout, mr. dr. W. F. v. Leeuwen, mr. G. A. v. Hamel en E, C. baron Sweers de Landas Wyborgh. Intusschen is de exploitatie verre van rooskleurig geweest. Was de exploi tatie over 1921 nog eenigermate bevredigend (per K.M. 19.87), vooral de laatste jaren is het vervoer sterk teruggeloopen, zóó zelfs, dat het verlies lang niet werd goedgemaakt êoor bovengenoemde rente-garantiën, hoewel dit nog een ontvangst geeft van 25.000. Dat de jubileerende spoorlijn in de naaste toe komst meer rendabel zal worden, blijft gezien den oogenblikkelijken toestand van de geheele bedrijfsresultaten der N. S., wel tot de vrome wenschen behooren. GEMEENTERAAD De leden van den gemeenteraad werden Donderdagavond onverwacht bijeengeroepen voor het houden van een spoedeischende gadering. Afwezig waren de heeren en Goemans, terwijl de heer Carlier een wei nig later ter vergadering verscheen. Er is één vacature. Na voorlezing van het gebed deelt de bur gemeester mede, dat alvorens 'over te gaan tot het geconvoceerde punt een paar urgente za ken behandeld dienen te worden. Waar de provincie besloten heeft de Wiljielminalaan en Beeklaan over te nemen wordt verzocht de rooilijnen te wijzigen op den hoek bij de firma van Bourgondiën. Een teekening komt ter ta fel om een en ander te verduidelijken. Doel is het wegnemen der beide scherpe bochten daar ter plaatse. Het voorstel tot wijziging wordt met algemeene stemmen aangenomen met machtiging tot een overeenstemmende wijziging van het uitbreidingsplan. Het tweede urgente punt is bestendiging van het door den vorigen raad genomen besluit tot wijziging van den grondslag der personeele belasting inzake motorrijtuigen, waardoor de vroeger bestaande toestand werd hersteld. Waar dit besluit voor één jaar gold stelt de meerderheid van B. en W. voor dit besluit te bestendigen met een kleine verbetering in de progressie die financieel van geen beteeke- nis is. De meerderheid van het college is voor bestendiging omdat het in dezen tijd toch al zoo moeilijk is nieuwe geldbronnen te vinden, terwijl het naar alle waarschijnlijkheid toch reeds noodig zal zijn de gemeentefonds- en personeele belasting verder te verhoogen. De minderheid (weth. Klaver) is tegen bestendi ging. Het voorstel wordt aangenomen met de stemmen der heeren Klaver en Meskers tegen Alsnu komt ter tafel het geconvoceerde voorstel; het aangaan van een leening. Als in leiding deelt de burgemeester mede, dat het door het college van B. en W. in de vorige vergadering gedane verzoek daartoe was in getrokken gezien de oppositie. Toch bleef hef college actief te dezer zake. Het arbeiden met kasgeldleeningen, al is dit soms iets voordeeliger, is voor een gemeente niet wenschelijk. Het opzeggen daarvan hangt steeds als een Damocles-zwaard" boven het gemeentebestur. Daarom moet de vlottende schuld geconsolideerd worden. Momenteel vertoont de effectenbeurs een vaste stemming en is het zaak daarvan gebruik te maken. Vele andere gemeenten, het Rijk en de overzeesche gewesten moeten tot consolidatie overgaan en waar dus groote leeningen aan de markt zul len komen, moet Hillegom niet wachten, maar nu trachten af te sluiten. Ter bespreking van aanbiedingen gaat de Raad in geheime vergadering. Als na onge veer een uur de vergadering heropend wordt, doet de burgemeester het voorstel om door bemiddeling der firma Theod. Gilissen over te gaan tot het sluiten van een geld- Ieening tegen een emissie-koers van 98 en een rente van 5 °/o. De looptijd zal 20 jaar be dragen. De leening zal 500.000 tot 600.000 gulden groot zijn, wil het juiste bedrag nog niet met zekerheid kan worden bepaald. De heer de Wreede stelt voor zoo mogelijk te volstaan met 5 ton, met welk voorstel reke ning zal worden gehouden. Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Hierna sluiting. Personalia. Voor het examen Hoogduitsch L. O. is geslaagd de heer S. Redeker. Verkoopingen. Bij de Donderdagavond ten overstaan van notaris D. Lodder in hotel Sisterman gehouden verkooping bij opbod, werd de bloembollenschuur met pakloods en erf, toebehoorende aan de N.V. voorh. J. Ven del aan de Haarlemmerstraat ingezet op 10.000 ,door den heer W. van der Laan te Voorhout. Het burgerwoonhuis Leidschestraat no. 23 werd ingezet op 6800 en no. 25 op 7200, beide eveneens door den heer W. v. d, Laan. ALKEMADE Bakkersvereeniging. Gisteren had de feestelijke viering plaats van het 25-jarig ju- binleum van de Bakkersvereeniging „Luctor et Emergo" voor Alkemade en Omstreken. Het feest werd begonnen met een maaltijd in café Klein te Oude-Wetering. Bij deze gelegenheid werd tevens hulde gebracht aan den voorz., den heer G. V. Vergeer, die 25 jaar voorzitter is geweest. Hierna had in café „De Vier Heemskinderen", de officieele receptie plaats, terwijl tot slot de film „Van graan tot brood" werd vertoond. KATWIJK AAN ZEE Overhoord geslagen en verdronken. Hedennacht is de 61-jarige Van Duin, va rende op een garnalenboot, voor de kust alhier overboord geslagen en verdronken. Zijn lijk is nog niet aangespoeld. OUDE-WETERING Concert. Gisteravond gaf onder groote belangstelling van de inwoners de muziekver- eeniging „Eruditio" haar eerste zomerconcert, onder leiding van haar directeur, de heer C. de Haan te Leiden. Na opening met het „Wilhelmus" werd het programma vlot afgewerkt, terwijl later op den avond een aardige lampion-verlichting werd ontstoken. Naar wij vernemen ligt het jn de bedoeling op verschillende punten van de plaats nog enkele concerten te laten vol gen. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. N. Ketel. Een nieuwe wijze van ensileering. In het Orgaan van den Algem. Ned. Zuivelbond wordt een nieuwe wijze van ensileering be schreven, die uitnemende resultaten geeft, terwijl de werkwijze veel eenvoudiger is: geen dure silo's zijn noodig, geen hakselen, geen persen met mechanische persen, en naar het schijnt, volkomen zekerheid van slagen. Dit klinkt alles zeer mooi. Voor hen, die dit te mooi mochten vinden, dee- len we mee, da-t met deze methode, die be rust op het besprenkelen der voederge wassen met zoutzuur, in de jaren '28 tot '30 in Finland reeds op bijna 20 duizend bedrijven goed geslaagde proeven zijn ge nomen. Men gaat bij deze methode als volgt te werk: Er wordt een ronde kuil in den grond gegraven van 50 c.M. tot 2 M., al naar den grondwaterstand. De bodem van den kuil houdt men minstens 40 c.M. boven den grondwaterstand. Deze kuil wordt bekist met 5 c.M. dikke planken, welke door hoekijzeren banden dicht in elkaar worden geperst, zoodat deze bekisting waterdicht is. De bodem wordt met aarde, zoo mo gelijk met leemgrond, dicht gestampt. De hoogte van de bekisting wordt meestal 2 M. genomen en steekt a-1 naar de diepte van den kuil gedeeltelijk boven den be- ganen grond uit. Op deze houten ring wordt een tweede afneembare houten ring geplaatst van 1 y2 M. hoogte, welke uit meerdere in elkaar passende schotten be staat om het opstellen en het verwijderen te vergemakkelijken. Het zuurmengsel bestaat uit 30 pet. zout zuur, waaraan (om voeder-technische overwegingen eenig phosphorzuur is toe gevoegd, wordt in een houten vat (b.v. oud olievat) verdund met water in ver-, houding 10 Kilo 30 pet. zoutzuur met 40 K.G. water en 2 K.G. suiker. Heeft men een vat van 150 L. in'houd, dan vult men het met 30 K.G. zuur en 120 K.G. water, waaraan 6 K.G. suiker wordt toegevoegd. Men kan dit verdunde mengsel met gieters over het gras sprenkelen, doch doelmati ger is het gebruik van een zuigerpompje, vervaardigd van metaal, dat tegen zuur be stand ia Voor 100 K.G. grasklaver heeft men 5 L. van dit verdunde mengsel noodig. Heeft men b.v. een silo met een middel lijn van 6.20 M. en 2 M. hoogte, dan heeft men een inhoud van 60 Kubieken Meter. 1 Kub. Meter (M3) op deze wijze bereid voe der weegt pl.m. 800 Kilo, zoodat deze silo ongeveer 48.000 K.G. silage-voer kan be vatten. Daar er bij deze methode zoo goed als geen ge wiohts verandering plaats vindt, moet men dus ook 48.000 Kilo versch ge maaid groenvoer in deze silo brengen, welke hoeveelheid ongeveer 105 M3. in houd heeft. Vandaar dat men een afneem baar opzetstuk van 1^ M. hoogte op de silo moet aanbrengen, waardoor men tijdelijk een in'houd krijgt van 105 M3. Het groenvoer wordt in dunne lagen in de silo uitgespreid. Telkens wanneer er eenige honderden kilo's in zijn gebracht, wordt het met het verdunde zuurmengsel besprenkeld. Hoe grondiger alle planten- deelen met het zuur in aanraking komen, hoe beter de werking is, zoodat men vooral geen te dikke lagen ineens in de silo moet inbrengen. Is de geheele silo tot aan den bovenrand van het opzetstuk gevuld, dan besproeit men het boven opper vlak nog eens grondig met een dubbel sterk zuur mengsel, dus 1 Kilo zuur op 2 Kilo water, strooi er flink suiker overheen, leg er oude zakken op, die men ook grondig met zuur besprenkelt en bedek dan het bovenopper- vlak met een laag aarde, bij voorkeur leem, van 40 tot 50 c.M. dikte. Het is wenschelijk deze leem te bevochtigen met water, en dicht aan te trappen, zoodat de afsluiting van de lucht zoo goed mogelijk is verzekerd. Gedurende het vullen van de silo wordt het groenvoer zoo dicht moge lijk aangestampt om de lucht daaruit te verwijderen. Na 5 dagen is het materiaal tot aan de bovenrand van de onderste silo gedaald, dus 3M. op 2 M., en zakt niet verder. Men neemt dan het opzetstuk weg, stampt de aarde nog eens flink aan om eventueele scheuren in de aarde te verwij deren, en het ensilagewerk is hiermee af- geloopen. Na 3 tot 4 weken is het mate riaal voor voedering geschikt. Deze methode heeft zooveel voordeelen, dat het menigeen zal toelachen er toe over te gaan. Men late zich dan verder onder richten of bijstaan door den Rijksland- bouwconsulent, die dit ambtshalve gaarne (kosteloos) zal doen. Herfstbemesting. In de komende maan den vragen onze graslanden weer om be mesting. En wanneer de portemonnaie het toelaat, zal de verstandige boer de mine rale bemesting niet achterwege laten. Ik zeg: de verstandige boer, want daar zijn er ook nog al zijn ze verreweg in de minderheid die hun' graslanden stief moederlijk bedeelen, en óf de slakken- meel óf het kalizout geheel of gedeeltelijk weglaten. Het is inzonderheid in dezen tijd gewenscht, om te voorkomen, dat onze voederoogsten in kwantiteit en kwaliteit dalen. De laatste jaren is de minerale bemesting geheel achterwege gebleven. Dat kon één of twee jaren tamelijk goed gaan; lang niet overal bleef het nadeel uit. Maar nu zij men op zijn hoede, om voor groote schade bewaard te blijven. De phosphorzuur-bemesting mag niet langer verwaarloosd worden. Uit de vele verslagen van bemestingsproeven op gras land doen we een greep om te doen zien hoe door phosphorzuur-bemesting, in den vorm van slakkenmeel de hooiopbrengst kan worden verhoogd. Eerst een proef op zand grond bij de wed. J. Hoogerwerf te Heemskerk (Z.-H.). Men bemestte één per ceel met stalmest, één met kunstmest, waarbij 1000 K.G. slag, één met stalmest plus 400 K.G. slak, en een met kunstmest, maar zonder slak, één perceel bleef o n- bemest ter controle. De gemiddelde oogst in de jaren 1929 en 1930 was: Onbe- mest 2100 K.G., Stalmest 3429 K.G., K. waarbij 1000 slak 6190 K.G., St. met 400 slak 4100 K.G. en zonder slak 3570 K.G. De cijfers spreken duidelijk genoeg. Te Broek in Waterland werd op laagveen bij G. Wiedermeijer een grasland proef ge nomen in de jaren '30 en '31; drie per- ceelen, die alle gelijke bemesting ontvin gen met stikstof en kali, voorts ontving één perceel geen slag, 2de 600, een 3de j 10000 K.G. De gemiddelde opbrengst over beide jaren was: 6156 K.G., 7955 en 8352 K.G. Ook hier is commentaar overbodig. Nog vermelden we een proef op klei grond bij K. Huygens Jr. te Bunschoten. In '30 en '31 werd daar een proef geno men, gelijk aan die te Broek in W. De oogsterjfers waren gemiddeld: 6812 K.G., 8087 en 8412 K.G. Ook hier dus een be langrijke vermeerdering door het Thomas- slak. Ook de samenstelling van het grasland heeft een ph.-bemesting, in den vorm van slak, invloed. De Rijkslandbouwconsulent dr. ir. C. K. van Daalen heeft daarvan verhaald in zijn proefschrift. Omtrent dien invloed constateerde hij bij een grasland in 1924 het volgende: Geen slakkenmeel: veel witte- bol veel reukgras, veel schijngrassen, ma tig klaver, donkere kleur. Veel slak kenmeel: zeer veel beemdgras, veel Ehgelsch zaaigras, weinig schijngrassen, matig klaver, frisch groene kleur. Mogen onze lezers uit bovenstaande de leering trekken dat een ph.-bemesting, aangewend als slak, geen verkwisting is. Tegen Zwammen. De Plantenziekenten- kundige Dienst te Wageningen, waaraan vooral ooft- en tuinbouw zooveel te dan ken hebben, beveelt om. Californische pap aan tegen eenige zwammen, en wel tegen „meeldauiw-schimmels", die de z.g. „meel dauw" of het „wit" veroorzaken. Men kan deze ziekten herkennen aan het witte schimmel-overtrek, dat op de bladeren en scheuten ontstaat (bij perzik, aardbei en druif ook op de vruchten) en dat bestaat uit de draden en sporen van de zwam. Zeer bekend is deze ziekte bij roos, perzik, ap pel, eik, Meidoorn, wijnstok, Delphinium Hortensia en aardbei. Ter bestrijding moe ten de planten besproeid worden met Cali fornische pap, verdund met water: 1 deel pap op 40 d. water. Alleen bij warm, zon nig weer helpt dit middel, zoodat men het uitsluitend bij warm weer en flinken zon neschijn moet verspuiten (in tegenstelling met de andere middelen, die wel bij droog weer, maar liefst niet tijdens feilen zonne schijn verspoten moeten worden). De Cali fornische pap droogt wel als een witachtig laagje op de bladeren op, maar dit ontsiert dé planten niet zoo erg als de schimmel, die tevens het blad doodt. Rhabarberteelt Ongeveer 7 weken na het verspenen is de tijd gekomen om de jonge planten uit te poten op den kouden grond. Men geeft zé daarbij een tusschen- ruimte van ongeveer 15 c.M. in het vier kant, en denk er aan: vochtigen grond 1 Het volgende jaar worden ze weer ver poot, en nu komen ze op hun vaste plaats, aan kanten of onder boomen, maar ook wél op open, vrijen tuingrond. Het spreekt van zelf, dat men dien zomer nog niet kan oogsten, zelfs is het wenschelijk den vol genden zomer nog niet te veel bladstelen te plukken. We zeggen: plukken, omdat die niet zoo schadelijk is als snijden. Als men plukt (de stengels afbreken bij hun bevestiging aan het stengeleinde) is de ge maakte wonde kleiner. Tevens moet men zich wachten de stengels te jong te oogsten. Als minimum-lengte moet men aannemen 30 tob 35 c.M. Uitnemend leent zich de rhabarber tot vervroegen. Het eenvoudigste is wel de volwassen planten vroeg in heb voorjaar te bedekken met oude manden of omhulsels van stroo. Geeft dit reeds eenig resultaat, meer volkomen wordt dit, als men die om hulsels omgeeft met paardenmest, desnoods vermengd met stroo, riet, enz. De stelen ontwikkelen zich dan snel met kleine blaadjes aan den top. Om uitputting der plant te voorkomen, moet men deze behan deling niet tweemaal achtereen herhalen. Een tweede manier van forceeren heeft men, als er op de volgende wijze gehandeld wordt. Als de planten op den kouden grond worden uitgepoot, geeft men ze meer ruim te, plus minus 25 c.M. Zoo geplant laat men ze twee jaar staan op de z.g. reservebed den. In dien tijd hebben de planten heb geheele bed gevuld, vooral bij herhaalde begieting met vloeimest. Even na Nieuw jaar graaft men kuilen van ongeveer 2 M. breed, en zóó diep, dat de afstand van den bodem tot den bovenrand van de wallen door de uitgegraven aarde gevormd, onge veer 1.10 Meter bedraagt. In die kuilen doet men pl.m. 40 c.M. #Toeimest, die men met een laagje aarde van ongeveer 10 c.M. bedekt. Zoo laat men de open kuilen een week of drie liggen. Dan graaft men voor zichtig, met'een riek b.v., de wortels uit de reservebedden (soms moet men dit met het oog op 't weer even eerder doen) cn zet deze mannetje aan mannetje in de ge reed gemaakte kuilen. Br. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 523. En dadelijk begon de boschgod Keesie te witten. Iveesie giohelde en zeide: „Je moet me niet zoo kriebe len met jouw witkwast, daar kan ik niet tegen". Maar weldra was het blauwe uniform van den verkeersagent in een wit omgetooverd. 524. De Graaf, in hoogst eigen persoon, verzorgde het matroosje. Met den neus scheen hij het meeste werk te hebben, wat geen wonder was, daar elke keer, als de Graaf over den neus streek, heb matroosje een niesbui kreeg. PATER FELIX OTTEN O.P. Zilveren priesterfeest In het Dominicanerklooster te Huissen vierde gisteren de bekende leider der con ferenties voor andersdenkenden en voor vechter der katholieke drankbestrijding de zeereerw. Pater Felix Otten O.P. zijn zil veren priesterfeest. Gistermorgen om 9 uur droeg de jubila ris in de kloosterkapel een plechtige H. Mis van dankbaarheid op, daarbij geassis teerd door den Hoogeerw. pater J. Nielen O.P., vicaris-provinciae als presbyter as- sistens, mag. B. Luyckx als diaken en Dr. B. H. Molkenboer O.P. als subdiaken. Onder de vrij talrijke aanwezigen waren o.m. de burgemeester van Huissen, de heer Helmich en eenige familieleden van den jubilaris. Het fraterskoor zong de 2- stemmige missa in hon. S. Theresiae van W. Kerper. Na deze kerkelijke plechtigheid vond een intieme huldiging plaats, waarbij het fraterskoor een cantate uitvoerde van Ph. Loots. Het woord werd achtereenvolgens ge voerd door den vicaris provinciae tevens prior van het Huissensche klooster, door den Zeereerw. pater Gijlswijk prior van het convent te Nijmegen, met wien pater Ot ten vele paren samenwerkte bij de bekee- ringsactie van andersdenkenden en ten slotte door een der fratersstudenten, In enkele hartelijke woorden dankte pa ter Otten voor de hem gebrachte hulde. In den namiddag vond een druk be zochte receptie plaats. „Msbd." Pater R. Cicera S.J. f In de ouderdom van 68 jaar is te Bar celona overleden Pater Richard Cicera S.J., de stichter van het beroemde Obser vatorium van de Ebro (dat thans door de Spaansche regeering van de Jezuieten is afgenomen). Pater Cicera werd in 1864 te Leeyda ge boren en in 1880 deed hij zijn intrede in de Sociëteit van Jezus. Van 1888 tot 1894 waas hij werkzaam aan het Meteorolo gisch Instituut van Manilla op de Phillip- pijnen. Van 1900 tot 1905 maakte hij ver schillende studiereizen naar de voornaam ste meteorologische instelingen van Euro pa en Amerika. Sinds 1905 was dr. Cicera directeur van het Observatorium aan de Ebro. De overledene was lid van tal van wetenschappelijke vereenigingen en instel lingen. Op meteorologische en astronomi sche congressen behoorde hij tot de meest vooraanstaande figuren. ZOETERMEER—ZEGWAART, 11 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 6000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.154.00 en eendeneieren 3.153.40 per 100 stuks. VEUR, li Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.0O—2.20, 2e soort 5080 cent, gele komkommers le soort 1.90—2.50, 2e soort 0.50—0.90, kropsla 0.601.80, peen 35, bloemkool 1.20 —2.80, Tomaten (mid.) 4.30—5.30, gr. ronden 4.00—5.00, 2e soort 4.10—5.20, 3e soort 1.502.00, bonken 2.003.50, andijvie 0.401.00, spinazie 714 cent, postelein 3.50—4.90, radijs 1—2, rabar ber 23, snijboonen 712 cent, spercie- boonen 69 cent. WOERDEN, 11' Aug. Eierenveiling. Prij zen: kippeneieren wit 2.503.30, ge mengd 2.80—3.50 en bruin 3.00—3.50, eendeneieren 2.30—2.90 per 100 stuks. Aanvoer 22000 stuks. Boter 5257 cent en kaas 1418 cent per pond. Hanen 19i 38 cent per stuk. UITHOORN, 11 Aug. Kaas. Aanvoer:' 1570 stuks. Prijzen: Goudsehe kaas 1ste soort R.M. 21—24, 2e soort 17—20, zon der Rijksmerk 1619. Handel kalm. R0EL0FARËNDSVEEN, 11 Aug. Groentenveiling. Meloenen 7—25 cent per stuk, sla 0.703.20 per 100 krop, snij boonen 20—75 cent, princesseboonen 551 60 cent, idem zonder draad 70 cent, jonge princesseboonen 80 cent, dubb. stam 25— 35 cent, idem zonder draad 45 cent, witte pronkboonen 20 cent per 10 kg., Augurken fijn 2.805.30, fijnbasterd 1.902.15, basterd 1.15, grof 6070 cent, idem II 45 cent, bommen 2530 cent, stippel 50 cent per 25 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Aug. Groen tenveiling. Eigenheimers per kist van 25 kg. 4585 cent, peen per 100 bos 3.60— 6.10. Aanvoer 500 kisten aardappelen en 3800 bos peen. „In mijn leven heb ik slechts eens eenl, onwaarheid gezegd." „Dan is dit de tweede."

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6