WOENSDAG 10 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT" DERDE BEAD PAG. 10 NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Twee badpak- ten en badhanddoek, een ketting, zwarte stofbril, gele dameshandschoen, zwarte jon- genspet, zwarte rozenkrans, vulpenhouder, zeemanshoed, strandschop, bruine linker schoen, waarin kous, voorloopig bewijs voor gratis rijwielbelastingmerk, gummi strand bal, kindertaschje met inhoud, paar blau we kinderbadschoentjes, portemonnaie met inhoud, jong grijs katje, badmuts, porte monnaie met inhoud, koopmansbeurs met inhoud, portemonnaie met inhoud, vulpot- loon, zilveren rozenkrans, gebloemde cein tuur, bruine ceintuur, zwem- en terreinkaat (Adam), portemonnaie met inhoud, brume damesschoen, bruine dameshoed, portemon naie met inhoud, witte baddoek, statief van fototoestel, roode badschoen, portemon naie met inhoud, vulpenhouder, groote schop, kinder bril, grijze ceintuur, zwarte badschoen, groene badschoen, huissleutel, sleutelring met 9 sleutels, nikkel sleuteltje, bril, blauwe alpinomuts, portemonnaie met inhoud, witte handschoen, badschoen, grijze mantelceintuur, blauw kinderdirectoirtje. Inlichtingen worden uitsluitend des Woensdags en Zaterdags tusscnen 12 en 1 uur verstrekt op het Politiebureau te Noordwijk-Binnen. NOOTDORP. Missie-tentoonstelling. A.s. Zondag 14 en Maandag 15 Aug. zal in het Vereeni- gingsgebouw aan den Veen weg een missie tentoonstelling worden gehouden. Deze ten toonstelling is- georganiseerd door de Mis- sie-naaikring welke kring vele keurige handwerken en sierlijke gewaden heeft ver vaardigd. De tentoonstelling zal worden geopend a.s. Zondag na de Hoogmis, pl.m. 11 uur. Naast het vele, dat te bezichtigen zal zijn, ontbreekt het ook niet aan vermake lijkheden, zooals grabbelton, rad van avontuur, vxoolijke keuken, trektent, schiet tent, enz. enz. Niemand mag nalaten deze dagen een bezoek te brengen aan deze ten toonstelling, om de dames te helpen in haar arbeid voor de Missie. De muziek za! gegeven worden door de leden der R. K. Jongemannen-vereeniging „St. Petrus Oa- nisius". RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel het de laat ste dagen iets warmer wordt, is er over den prijs nog niet te klagen. Vooml niet m deze omstandigheden en in vergelijking met andere jaren. Gladiolussen komen er in massa en de prijs varieert in de gewone soorten van 0.15 tot 0.55, terwijl extra soorten als b.v. Brillant en L'immacuiee van 0.65 tot 1.60 opbrengen. Dahlia s in goede kwaliteit brengen van 0.90 tot 1.50 op. Pompon-Dahlia's van 0.40 tot 0.65, Convili's 0.400.65 Asters in meer dere kleuren 0.200.45, Margrieten 0.15 tot- 0.30, Zinnia's 1.802.20, Montbre- tia's 0.250.40, Scabiosa 0.150.20, Ro zen 0.100.20 per bos van 20 stuks. VOORHOUT.- Brand door hooibroei. Gisterenavond werd de Brandweer dezer gemeente ge waarschuwd omstreeks 7 uur voor een brand bij den landbouwer Jansze, alhier, veroor zaakt door hooibroei. Terstond rukte de brandweer uit met haar materiaal en was ongeveer 15 minuten na de alarmeering op de plaats van bestemming. Doordat de uit slaande vlammen uit de hooiberg spoedig ontdekt waren, wist men, totdat de brand weer in werking was gesteld, het vuur te blusschen met water, hetwelk werd aange voerd door verschillende personen, die spoedig aanwezig waren. Hierop gooide men de hooiberg leeg, terwijl de brandweer het hooi, waar zulks noodzakelijk was, nat hield, zoodat er geen begin van brand kon ontstaan. Men kon aan het uitkomende hooi zien, dat de broei zoodanig was, dat er elk moment een uitslaande brand van zou kunnen komen. Door middel van den brandweer en door het spoedig bemerken van het onheil werd erger voorkomen en hadden de belendende gebouwen geen ge vaar. Naar wij vernemen was den landbouwer vanwege de assurantiemaatschappij er reeds op gewezen en had hij de hooiberg reeds eerder moeten leeghalen, hetgeen hij evenwel niet gedaan heeft. Of de assurantie de beloopen schade vergoedt is niet bekend. De geheele inhoud van de hooiberg zal waarschijnlijk niet meer te gebruiken zijn, zoodat de schade zich enkel tot hiertoe beperkt, alsmede eenige waterschade aan het belendende perceel. Veel onheil is voor komen. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Als 't noodlot dient. Gisterenavond omstreeks S uur had alhier een ongeval plaats. Mej. de wed. Bos uit Alphen aan den Rijn reed per fiets naar de richting Woerden, toen ter hoogte van het zwem bad haar een luxe auto achterop kwam, waarvan genoemde B. zoodanig schrok, dat ze van haar' rijwiel afschoot, en op 't stuur van haar fiets viel. Eerst liet het zich niet ernstig aanzien, doch terwijl ze naar een naastbij zijnde woning liep, zakte ze ineen. Geneeskundige hulp verklaarde, dat er eenige ribben gekneusdwaren. Per ziekenauto van den heer Timmer werd B. naar haar woning te Alphen vervoerd. Oplichting. Door de Rijkspolitie al hier is tegen G. G. P. proces-verbaal op gemaakt wegens oplichting ten nadeele van .W. E., alhier. LAND- EN TUINBOUW DRIE CENTRALE LANDBOUW ORGANISATIES. Vergadering van de dagelijksche besturen. De jongste vergadering van de dagelijk sche besturen van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland, het Kon. Ne- derlandsch Landbouw-Comité en den Ka tholieken Nederlandschen Boeren- en Tuin dersbond heeft o.m. de volgende besluiten genomen: Colorado-kever. Teneinde de aandacht der landbouwers en van vele anderen, die aardappels telen, op den coloradokever te vestigen, opdat deze. voor het geval dit on verhoopt mocht noodig zijn, dezen kever en de larven daarvan spoedig kunnen onder kennen, is in beginsel besloten, medewer king te veYleenen aan het voorstel van het hoofd van den plantenziektenkundigen dienst, sluitzegels met afbeeldingen van den coloradokever te doen vervaardigen en te verspreiden. Steun veenkoloniale fabrieksaardappel teelt. In verband met den steeds meer nij penden nood in de veenkoloniën had een uitgebreide gedachtenwisseling plaats over de noodzakelijkheid van spoedige steun maatregelen aan de veenkoloniale fabrieks- aard° ,clt. De Vergadering was yan oordeel, dat de oplossing mede zal moeten worden gevonden in het wegwerken van den voorraad aardappelmeel. Besloten is in deze stappen te doen. Nood in den tuinbouw. Besloten werd, aan den minister van oeconomische zaken en arbeid, in aanmerking nemende, dat de tuidbouw, meer in het bijzonder in West- Friesland, in den alleruiters'ben nood ver keert, zóó zelfs, dat geen middelen meer aanwezig zijn voor het noodzakelijke levens onderhoud, te verzoeken, de steunregeling aan den tuinbouw onve.tot st' "-I e brengen en in ieder geval onmiddellijk over te gaan tot uitbetaling van het aan de Noordhollandische bedrijven verleende cre- diet. Wettelijke regeling bevrachting binnen schepen, Besloten is eenige bezwaren ver bonden aan een wettelijke regeling van de bevrachting van binnenschepen ter kennis van den minister van oeconomische zaken en arbeid, te brengen en te verzoeken, te .be vorderen, dat deze zoo goed mogelijk wor den one7-~en. Invoer van buitenlandsch fruit. Besloten is, den minister van oeconomische zaken en arbeid te verzoeken, over te gaan tot het contingenteeren van den invoer van buiten landsch fruit, speciaal van den invoer van peren. Commissie van overleg voor de wegen. De vergadering besloot, den minister van waterstaat te verzoeken, alsnog terug te komen van zin standpunt, dat c 'b;uw niet in de commissie van overleg voor de wegen behoeft vertegenwoordigd te zijn. Rijksbureau voor de ontwatering. Beslo ten is, aan den minister van oeconomische zaken en arbeid in een uitvoerig adres uit een te zetten, dat het Rijksbureau voor de ontwatering, welks opheffing door de com- missie-Welter wordt voorgesteld, niet kan worden gemist. Credietvraagstuk. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de credietmoei- lijkheden in den landbouw. Besloten werd, de directies van de Uoijp. 75|T^nk te Utrecht en te Eindhoven uit te noodigen tot een bespreking van dit vraagstuk op de volgende vergadering. "itvoering ongevallen- en invaliditeits wet. Met betrekking tot een bespreking, welke op voorstel van het bestuur van de Rijksverzekeringsbank met de centrale or ganisaties van werkgevers en werknemers is gehouden en waarin overeenstemming is verkregen omtrent het instellen van een commissie van werkgevers en werknemers, met de bedoeling, de centrale organ"*aties nauwer te betrekken bij de uitvoering van de Ongevallenwetten en de Invaliditeits wet, besloot de vergadering, de aandacht van de 'Rijksverzekeringsbank te vestigen op de centrale landbouworganisaties, welke niet tot bovenvermelde bespreking zijn uit- RECHTZAKEN Insluiper zwaar gestraft. De 34-jarige koopman L. W. van N., die terecht heeft gestaan wegens diefstal met insluiping, gepleegd op klaarlichten dag in een perceel aan de C'aen van Neoklaan te Rijswijk, werd door de Haagsche Recht bank veroordeeld tot 2 jaar gevangenis straf. De eisch was 1 jaar 6 maanden. Veertienduizend gulden verduisterd. De gewezen kantoorbediende der C.V. Bezuidenhoutsche Bankvereeniging te Den Haag, W. A. M., die terecht heeft gestaan wegens verduistering van een bedrag van ca. f 14.000, werd door de Haagsche Recht bank overeenkomstig den eisch van het O.M., veroordeeld tot 1 jaar en G maanden ge va ngenis straf. KANTONGERECHT TE WOERDEN. Ontmoeting op een kruispunt. J. V. te Bodegraven kwam met zijn autobus de Spoorlaan te Bodegraven uitrij den. Vanuit den straatweg, dus aan de rechterzijde van verdachte, lcwara een mo torrijder met duoberijdster aangereden. Beide motorrijtuigen waren nagenoeg ge lijktijdig op het kruispunt aangekomen maarverder ging het niet goed want een aanrijding volgde die gelukkig zonder ernstige gevolgen, behalve materieel© schade dan, is afgeloopen. De Kantonrechter zag zich voor het las tige geval geplaatst wie of hier de schul dige was. De ve: -elite werd bijgestaan door zijn raadsman Mr.' v. d. Bosch uit Woerden. Verdachte zeide volgens de re gelen van den weg gereden te hebben. De motor kwam echter zeer snel aangereden, veel te snel voor dat gevaarlijke kruispunt. Get. V. te Bodegraven verklaarde dat de autobestuurder goed signalen heeft gegeven en heel langzaam reed. De motorfiets daar entegen reed tamelijk snel. Van deze laat ste heeft hij geen te eken gehoord of gezien. Get. Rf. te Bodegraven verklaarde ver volgens dat het uitzicht voor den chauffeur nogal slecht is. Of de motorfiets snel reed kan hij niet zeggen. Hij had genoeg met zich zelf te stellen want hij kwam bijna on der de bus. De getuige a decharge H. te Bodegraven verklaarde dat hij in de bus gezeten had op het bewuste moment van de aanrijding. We reden heel langzaam en gaven signalen. Van de motorfiets heb ik geen signalen ge hoord. Het uitzicht is er niet best. Get. a decharge Zw. te Bodegraven ver klaarde dat zij als voetgangster van de Spoorstraat naar de Prinsenstraat wilde oversteken. Zij heeft alles van de aanrij ding gezien. De bus reed kalm en gaf be hoorlijke signalen. De motorfiets reed nog al snel. Signalen heeft zij niet gehoord. De Ambtenaar achtte het wettig en over tuigend bewijs geleverd dat verd' \te niet behoorlijk, heeft gereden. Het verkeer van rechts gaat nu eenihaal voor. Eisch f 15. of 5 dagen hechtenis. De raadsman van verdachte was het niet met het O.M. eens. Getuigen verklaren dat de bus kalm reed en de motorfiets snel. De autobus gaf signalen wat van de motor fiets niet is komen vast te staan. Het ko men van rechts geeft nog geen vrijbrief om maar luk-raak te rijden. Hij vroeg dan ook vrijspraak maar teven seen schriftelijk von nis met het oog op de civiele vordering. De Kantonrechter zal over een week vonnis wijzen. Man, man, wat een last! M. te Barwoutswaarder had zijn twee motorschuiten aan een walkant aan gelegd zonder vergunning van het boezem- beheerend bestuur in casu het Groot Water schap van Woerden. Verdachte zeide wel vergunning te hebben maar ze hadden het weer ingetrokken. Hij had allang naar den Minister van Waterstaat geschreven en die had hem een legplaats aangewezen maar dat ging niet, hët was daar veel te smal en gevaarlijk. 7p •^"•eten den Minister ontslaan dat was veel beter. Man, man wat een last ik er niet van gehad heb. Ongelooflijk. In 1917 zijn ze al begonnen, ik ken de schuit toch niet op m'n rug nemen. Hij mot toch in het water blijven leggen. Maar 'k gai in hooger beroep, vast en zeker al mot ik weer bij den Minister komen, oraan zal ik. Is me dat een toestand. Aldus woorden van ver dachte. Hij kon maar niet begrijpen dat een or booten aangevraagd moeten'worden bij het Groot Waterschap van Woeïxlen. De Ambtenaar achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd en eischte een geldboete van f 10.of 2 da gen hechtenis. De Kantonrechter strafte milder en wel tot f 5.of 2 dagen. S. te Woerden had zonder licht gere den. Hij bekende en zeide van beroep werk loos te zijn. De Kantonrechter zeide te be merken, dat hij er prat op ging werkloos te zijn. Ja, wat zal ik zeggen, zeide verdachte, d'r ist och niks te doen, je kan er toch niet over huilen. Nee. zeide de Kantonrechter, maar je kan het wel diep droevig vinden. Eisch f 4.— of 1 dag. Vonnis f 2.50 of 1 dag, omdat hij werkloos is. W. en K. leerlingen van de H.B.S. te W oerden waren in examentijd gezamen lijk per fiets op een voetpad, te Woerden gaan rijden Ze waren al eens meer gewaar schuwd. Ze kwamen er mild af namelijk met f 1.50 of 1 dag. De IJsco-man en de Winkel sluiting. P. te Woerden is yscoventer. Nu moe ten alle winkels des avonds om 8 uur ge sloten zijn, ma~ar.... ook na achten smacht men soms naar een ijsco. En P. verkocht ook dan veel van die lekkernijen. De politie kwam verbaal opmaken. Zet me er maar op, zeide verdachte, „ik wil het eens zien uitge maakt. JiOo diende dan nu de zaak en.... P. mag verkoopen ook na achten want de Kantonrechter ontsloeg hem van rechtsver volging moda-t artikel 3 letter f der Winkel sluitingswet zegt: „met- toepasselijk op den verkoop en aflevering van ijs". Nu is het de vraag: „is ijsco ijs?" Feitelijk niet want ijs is bevroren water en alléén bevroren water verkoopt men niet. Verdachte P. was tevreden met de*uit- spnaak. L. te Woerde n had, op een fiets ge zeten, 2 paarden geleid. Stel dat er een paard achteruit gaat loopen, zeide het O.M. dat zou toch zeer gevaarlijk zijn. Eisch f 8.of 2 dagen. Vonnis f 5.of 2 dagen. Verdachte zeide in Hooger beroep te gaan. D. te 's-Gravenhage reed met zijn auto te Woerden op de linkerzijde van de Gro- venbrug aldaar. Hij zeide er absoluut niets van te weten. Eisch en vonnis f 3.of 1 W. te Woerden had me{, zijn fiets op het linker fietspad gereden tertvijl er rechts ook een rijwielpad is. Hij bekende. Eisch f 1.50 of 1 dag. Baldadigheid. N. te Zegveld stond met een paar meisjes te praten op een smalle weg aldaar. Getuige de Br. en zijn echtgenooie kwam aangefietst en wilde passeeren. Op het ge- bel werd aanvankelijk geen aandacht ge schonken. Getuige de Br. zeide tot zijn vrouw: laat mij maar voor rijden als er dan een valt ben ik het nog.. Getuige kende de aardigheidjes van die jongens wel. Het liep echter anders af dan hij dacht want dicht bij gekomen, ging verdachte nog iets meer naar rechts zoodat getuige hem aanreed, kwam te vallen en bleef liggen. Zijn vrouw, achter hem aankomende, kon niet zoo vlug genoeg afstappen en viel over haar man. Een paar gaten in de kousen was gelukkig alles. Verdachte was niet verschenen maar de uitslag van hetgeen ter terechtzitting is ge schied zal hij wel vernemen. De aardigheid van het iemand belemmeren kost hem 10 gulden of 2 dagen. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. „Een kat over dén weg, dat beteekent ongeluk!" „Jawel voor de kat, als wij haar overrij den." 519. Het tournooï wat geëindigd en men keerde terug, terwijl het borstbeeld door Keesie weer naar zijn voet stuk werd gebracht. Op verzoek van de andere beelden zouden het Verkeersagentje en het matroosje in de laan op een voetstuk gaan staan. 520. Slaven, zoo zwart als ebbenhout brachten de groote voetstukken aan, waarop Keesie en zijn makker plaats zouden nemen. „Ik kom bij jou in de buurt", zei het verkeersagentje tegen het borstbeeld, „dan kan ik weer helpen als je de sportfeesten wilt bijwonen". WILT U IETS WETEN? Vraag: Is het geoorloofd, dat een buurman van mij schepen en bokken voor mijn schoeiing kan leggen als de Provin ciale er j»alen in het water geslagen heeft? Antwoord: Het wil ons voorkomen, dat een buurman hiertoe niet gerechtigd is. Wij begrijpen evenwel niet goed, hoe het zit met die palen van den Provincialen Waterstaat. Vraag: Ik ben een los arbeider en on der mijn arbeid ongeschikt geworden tot werken. Nu trek ik ziekengeld. Nu had ik de week vóór mijn ongesteldheid, een week loon van 26.37 verdiend. Krijg ik nu van, dat loon 80 pet., of krijg ik uitgekeerd van het gemiddelde loon wat in deze streek verdiend wordt? Antw oord: Bij het berekenen van het ziekengeld voor losse arbeiders komt in aanmerking het loon, dat g e 1 ij k s o o r- tige losse arbeiders in dezelfde ge meente gemiddeld verdiend hebben ge durende het laatste verloopen kalender jaar. Vraag: A. J. den H. te N. inzake een meisje, dat minder moet gaan verdienen, omdat zij jonger is dan aanvankelijk ge dacht werd. Antwoord: Practisch zult u met die loonsverlaging wel genoegen moeten ne men. Want uw mevrouw kan u ontslaan, als u daarmede geen genoegen neemt. U behoeft daarmede geen genoegen te ne men, doch dan riskeert u een ontslag. Wan neer niets anders is afgesproken, is het feit, dat u 25.per maand verdient, aan wijzing, dat u per maand is gehuurd. V raag: Kunt u mij ook zeggen welke opleiding met noodig heeft voor „radio-te legrafist". Moet men, dan nog bepaalde scholen doorloopen. Zoo ja, welke? Antwoord: Er zijn scheidene cursus sen voor radio-telegrafist. Informeert u eens bij de redactie van Radio-Expres, Laan v. Meerdervoort 30, den Haag. V raag: Kunt u mij ook zeggen, of er Donderdags een boot vaart van Rotterdam naar den Briel? Antwoord: Vraagt u een dienstrege ling aan bij de N.V. Vlaardingsche Stoom bootmaatschappij, Rosestraat 3a, Rotter dam. Vraag: Vaart er vanuit Rotterdam een boot op Waalwijk of Geertruidenberg 1 Enz,. Antwobrd: Wendt u tot Vreemdelin genverkeer, Noordblaak 13, Rotterdam. Van Rotterdam naar Tilburg over Dord recht, Moerdijk Breda. Vraag: Welke is de móóiste weg per fiets van Eindhoven naar Valkenburg (door Limburg) of van Esschen naar Valkenburg (door België). Hoeveel K.M. iedere rit Antwoord: Eindhoven, Geldrop, Heze, Leende, Maarheeze, Weert, Bacxem, Roermond, Breeweg, Susteren, Sittard, Beek, Meerssen, Houthem, Valkenburg. Af stand 93.3 K.M. Esschen, Wuestwezel, Loenhout, Hoog- straeten, Merxplas, Turnhout, Rethy, Mali, Baelen, Hasselt, Bilsen, Lanaeken, Maas tricht, Valkenburg. Afstand ongeveer 130 K.M. V raag: Zoudt u mij den kortsten en mooi sten weg kunnen wijzen naar de Beemster N.-H. per auto. Hoeveel K.M. vanaf Zoetermeer-Zegwaart. Ook hoe men de reis per trein moet maken naar Midden- Beemster Jisperweg? Antwoord: Zoetermeer, Benthuizen, Hazerswoude, Alphen. Leimuiden, Uit hoorn, Ouderkerk, Amsterdam, Buiksloot, Ilpendam, Purmerend. Langs Volgerweg tot beginpunt Jisperweg. Per trein naar den Haag. Vandaar per electrisohe trein naar Amsterdam. Van Am sterdam per trein of tram naar Purmerend. Van Purmerend per tram tot eerste halte voorbij Midden-Beemster. Informeer daar even bij den conducteur op welke hoogte van den Jisperweg u het best kimt uitstap pen. Dit ligt aan het adres waar u zijn moet. Vraag: Wat is de kortste en mooist© weg om te fietsen van Noordwijkerhout naar Limmen, van Limmen naar Amers foort en van Amersfoort naar Noordwijker hout? Is er in die omgeving gelegenheid om een tent te plaatsen om te overnachten en is daar vergunning voor noodig? Antwoord: Noordwijkerhout, Voge lenzang, Aeidenhout, Bloemendaal, Sant poort, Velsen, Beverwijk, Heemskerk, Cas- tricum, Limmen. Afstand 38.5 K.M. Limmen, Uitgeest, Krommenie, Zaan dijk, Koog a. d. Zaan, Zaandam, Amster dam, Hilversum Amersfoort. Afstand 71.5 K.M. Amersfoort, Utrecht, Zuilen, Maarsen, Breükelen, Ter Aa, Wilnis, Mijdrecht, Nieuwveen, Leimuiden, Lisse, Noordwijker hout. Afstand 80 K.M. Iets langer is d© Rijksstraatweg van Utrecht over Woerden, naar Leiden en vandaar naar Noordwijker hout. Of er gelegenheid bestaat in Limmen te kampeeren is ons niet bekend. Wendt n tot de politie aldaar. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10