DINSDAG 9 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Kind in een mandje achterop een fiets, bij het passeeren van een auto, gewond en aan de gevolgen overleden. Mevrouw B. passeerde Zondag, op de fiets, met haar bijna 2-jarig zoontje in het mandje achterop, een melkauto te Haren karspel. De weg was daar vrij smal. Het kind heeft bij het passeeren blijkbaar het hoofd buiten het mandje gestoken waardoor het in aanraking is gekomen met den auto. Het heeft een ernstige hoofdwond opgeloo- pen. Het kind is naar het ziekenhuis over gebracht en is kort na aankomst aan de gevolgen overleden. „N. R. Crt." Botsing tusschen auto en motorfiets. De motorrijder op slag dood. Zaterdagmiddag is te Ermelo een motor fiets in botsing gekomen met een auto. De bestuurder, een vader van 6 kinderen, die uit Utrecht afkomstig was, was op slag dood. De duorijder is met een hersenschud ding naar het ziekenhuis Salem gebracht. Botsing tusschen auto en motorfiets. De beide be rijders van de motorfiets ernstig gewond. Op het kruispunt van den rijksweg Am sterdamAmersfoort met den Hoeflooweg te Laren is Maandagmiddag omstreeks kwart vóór twee een auto in ernstige aan rijding geweest met een motorfiets. Uit de richting Baarn naderde den Hoeflooweg een auto, bestuurd door den heer G. Hob be uit Amsterdam; een motorfiets naderde met vrij groote snelheid uit de richting Laren het kruispunt. Door het niet verlee- nen van voorrang werd de motorfiets, waar op twee jeugdige personen uit Soest waren gezeten, door den auto gegrepen. De jon gelui kwamen te vallen en schoven met de motorfiets onder den auto door. Eenige meters verder stond de wagen pas stil. He vig bloedend werden beiden van het weg dek opgenomen. De bestuurder van de'mo torfiets, die uit verscheidene wonden hevig bloedde, had inwendige kneuzingen en een gecompliceerde linkerbeenbreuk gekregen; hij is, na, evenals zijn duorijder, ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, per auto naar het St. Jansziekenhuis te Laren overge bracht. De duorijder, die eveneens een lin kerbeenbreuk en ernstige verwondingen gekregen had, is per brancard naar het zie kenhuis vervoerd. De motorfiets is geheel vernield, de auto zwaar beschadigd. „N. R. Crt." Onder een auto geraakt. Maandagmiddag is de motorfietsrijder V. uit Hilversum op den straatweg van Hil versum naar Baarn bij de Hooge Vuursche onder een auto uit Hilversum geraakt. Met een gebroken been en inwendige kneuzin gen is hij per politie-brancard naar het zie kenhuis te Baarn overgebracht. De auto reed door! Nabij Geldermalsen is Zondagavond een jongetje van den slager Van Soelen aldaar door een auto overreden, waarbij de kleine een been brak en zware inwendige kneuzin gen kreeg. De auto reed door. Aan de gevolgen overleden. Op 22 Juli heeft bij Roosendaal een auto ongeluk plaats gehad, waarbij de bestuur ster, mevrouw SchonckMazzola uit Breda, onmiddellijk is overleden. Thans is ook de tante van deze dame, de 76-jarige mevrouw MassinkMazzola, aan haar verwondingen overleden. Aanrijding tusschen autobus en vrachtauto. Zaterdagnacht is op de Wilhelminabrug te Maastricht een ernstige aanrijding ge schied tusschen een autobus en een vracht auto. De 24-jarige P. J. D. die bij den chauf feur in den vrachtauto zat is levensgevaar lijk gewond naar het ziekenhuis gebracht. De beide voertuigen werden ernstig bescha digd. Weer een ongeval op den Meppelerweg nabij Zwolle. Op den door den regelval zeer gladden Mepperlerstraatweg, is wederom een mo torrijder verongelukt. De heer ,L. B., die met zijn motor uit de richting Meppel kwam, wilde Zondagavond omstreeks 8 uur, nabij de marechausseekazerne te Zwolle, een auto passeeren. Tot zijn schrik schoof de auto plotseling dwars over den weg, waardoor de motorrijder den auto in de flank aanreed en tegen een boom terugge worpen werd. De auto nam den vrij ernstig gewonden motorrijder op en bracht dezen naar de marechausseekazerne. De man is vandaar naar het Sophia Ziekenhuis te Zwolle over gebracht. Wielrijdster voor een auto gevallen. Zondagmiddag is op den Amsteldijk te Nieuwer Amstel een meisje met haar rij wiel komen te vallen, juist toen achter haar een auto naderde. Hoewel de chauf feur zijn stuur nog wist om te gooien, kreeg het meisje met het spatbord zulk een ge- duchten klap tegen het hoofd, dat zij een ernstige hersenschudding kreeg. Zij is naar een ziekenhuis overgebracht. Aanrijding tusschen auto en motorfiets. Zondagavond omstreeks half zeven is een aanrijding geschied te Peelo bij Assen op den hoek waar de weg van Loon op den Groninger Straatweg uitkomt. Een perso nenauto, bestuurd door L. Vos te Nieuw- Weerdinge, kwam van Fries en wilde naar Loon, waarvoor hij duidelijk de richting aangaf. Een uit de richting Assen komende motorfiets, bestuurd door A. Bossoher uit Zuidbroek, botste met groote snelheid tegen den personenauto aan.'De motorfietsrijder Bosscker liep een dijbeenbreuk op. Hij is naar Groningen vervoerd. De auto werd beschadigd. Bij dit ongeluk bleek het groote nut van de posten, inge steld door een commissie voor Eerste Hulp bij Ongelukken en het Roode Kruis. T<^ plaatse van het ongeluk was een van die posten gevestigd, zoodat het materiaal ge bruikt kon worden. De posthouder en zijn buurman bleken bovendien geoefende E.H. B.O.-ers te zijn. „N. R. Crt'" Auto tegen een boom gereden. Gistermorgen heeft bij de Klomp een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door den heer Franken uit Haarlem, is tegen een boom gereden, door dat de naast den bestuurder zittende dame hem, bij het aantrekken van een mantel, tegen den arm stootte. Een inzittende oude dame is ernstig aan het hoofd gewond, zoo dat dr. de Waard van de Klomp, die de gewonden verbond, overbrenging naar het ziekenhuis te Arnhem noodig achtte. De auto is zwaar beschadigd en moest worden weggesleept. Voetganger door dronken auto mobilist aangereden. Te Amersfoort is Zaterdagavond laat de 39-jarige C. v. N. op de Kampstraat te Amersfoort aangereden door een auto, waarvan de bestuurder onder invloed van sterken drank was. De heer v. N. is ernstig, doch niet levensgevaarlijk gewond en is naar zijn woning vervoerd. Tegen den autobestuurder is proces verbaal opgemaakt. „N. R. Crt." Motorfiets tegen tramwagen gebotst. Gistermorgen om kwart over tienen is op den Goudschensingel nabij het Boschje te Rotterdam een aanrijding geschied tus schen den motorfiebsrijder, den 33-jarigen schipper J. v. L., die uit de richting van hot Oostplein kwam en een motorwagen van lijn 15. De motorfiets reed tegen de tram op, toen v. L. een te groote bocht maakte bij het uitwijken voor een bakkers wagen. v. L. is met een ernstige hoofdwon de, een zware hersenschudding en in bewus- teloozentoestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. MET AUTOPED TE WATER. Zesjarig knaapje verdronken. Gistermiddag omstreeks vier uur is een zesjarig jongetje, wonende in de Ruisdaei- straat te Nijmegen, dat met zijn broertje op de Waalhaven speelde, met zijn autoped te water geraakt en verdronken. Het lijkje is nog niet gevonden. GEVAARLIJKE STROOM AAN HET STRAND. Hoe gevaarlijk het baden in zee soms kan zijn, wordt weer eens geïllustreerd door het feit, dat j.l. Zaterdag en Zondag drie meisjes in levensgevaar hebben ver keerd en ternauwernood er het leven bij hebben afgebracht. De 15-jarige G. W., die Zaterdag met haar familie een daagje op Scheveningen doorbracht en in zee was ge gaan, werd door den stroom meegesleurd en dreigde te verdrinken. Een bewoner van de Werfstraat wist haar echter tijdig te redden en bracht haar aan land. Het meisje was bewusteloos, doch kon spoedig bij gebracht worden. Oogenschijnlijk had zij geen letsel bekomen. Zondag werden de 17-jarige mej. R. A. en de lG-jarige mej. S. de N. beiden van den Rijswijkseheweg te 's Gravenhage aan het stille strand door den stroom meege sleurd doordat zij zich te ver in zee hadden gewaagd. Onmiddellijk snelde een aantal burgers toe en met behulp van een red- dingslijn wist men de meisjes tijdig uit het water te halen. Zij bekwamen geen letsel. „Tfcl." BRANDEN. FELLE BOEDERIJBRAND. Bewoners op het laatste oogenblik in veiligheid. Gisterennacht omtsreeks halftwee be merkten jongelui, die terugkeerden van een feest in Zwolle, dat er brand was in de oude boerenhoeve ,J)e Klocht" aan den weg Heilo-Dalfsen. Toen zij er bij kwamen stonden reeds de beide hooibergen en het geheele dak in vlammen. Zij slaagden er in de bewoners te wekken en de kinderen op het Laatste oogenblik uit het huis te halen. Vanden inboedel was niets meer te redden. Ook viel aan blusschen niet te denken, daar omstreeks drie uur de handpomp den eersten straal water gaf. Toen was echter van de geheele boerderij met twee hooiber gen en twee schuren, een der grootste uit de geheele streek, niets meer over. Een paar varkens kwamen in de vlammen om. Te Zuid-Berghuizen bij Oldenzaal is Maandagnacht het woonhuis met winkel van den heer H. Grundel geheel afgebrand. Van den inboedel en den winkelinventaris werd nog een en ander gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. Gisteravond is te Gaanderen, bij Doe- tinchem, de boerderij van Sessink geheel afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. RELLETJE TE AMSTERDAM. Gisteravond heeft een vijftigtal commu nisten te Amsterdam gedemonstreerd tegen het feit, dat Karikas r een Hongaarsch communist, die zooals bekend, door de auto riteiten in Hongarije in arrest wordt ge houden en die zich binnenkort te verant woorden zal hebben waarschijnlijk even- UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 10 Augustus. Huizen 296 M. Uitsluitend N.C.R.V. uitzendingen. 8.00 Schriftlezing. 8.15-J-9.30 Gramofoonplaten. 10.00 N'ORV-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel M. F. Jurjaanz. M.m.v Hej. A. Geest (sopraan). 12.152.00 Concert. Mevr. C. v. Raven- zwaay-Möllenkamp, zang; H. Hermann, vi ool; H. v. d. Horst Jr., cello en Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert door het Delftsche Trio. 5.00 Kinderuurtje 6.00 Concert. F. Meyerse, bariton; J. v. Ginkel. clarinet; L. Lauenroth, piano. 7.15 Causerie. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Bidstond der Geref. Ver. v. Drank bestrijding in de Westerkerk te Apeldoorn. 9.0010.00 De HOV (Symphonie-orkest) o.l.v. M. Adam. O.a. Ouv. Zauberflöte, Mo zart. Ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. VA'R'A-uitz. 10.00 VPRO. 6.30—7.00 RVU. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Joh. Jong, orgel; L. Fuld, zang; J. Lemaire, voordracht en Gramofoonplaten. 12.001.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 Vervolg VARA-septet en Gramo foonplaten. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 RVU. Dr. J. H. v. d. Hoop: Over ons Gevoelsleven. 7.00 „The Four serenaders" (accordeon virtuozen). 7.20 „De Zelfmoordenaar" van Awert- schenko. 7.50 Vervolg accordeonmuziek. Hierna ,,'n GeelbandjeMeneer!", revue door Meyer Hamel. In de pauzeWakker en Tro- penduit en Vaz Dias. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Orgelspel Q. Maclean. 1.05 Gramofoonplaten. 1.5052.50 Jack Martin's Hotel-orkest. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. M.m.v. Mona Leigh (viool). 5.50 Orgelspel Norah Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Hollandsche en Fransche orgelmu ziek door G. D. Cunningham. 7.10 en 7.307.45 Causerie. 7.50 Vaudeville-programma. 8.55 „More about Ahn and Harold", als Furst en Sallay, ter dood ral worden veroordeeld. Nadat de troep voor het gebouw van het Hongaarsche consulaat op de Heeren gracht had gedemonstreerd, trokken de be- toogers door de Kalverst.raat. Bij de Tak- steeg kwam het tot een botsing met de po litie. Toen een detachement politie de troep wilde verspreiden, nam een der communis ten een dreigende houding aan. De bedreig de brigadier zag zich hierdoor genoodzaakt van zijn sabel gebruik te maken. De com munist bekwam ^en hoofdwonde. Na ver bonden te zijn is hij naar bureau Singel overgebracht. Ook in den Zoutsteeg werden de com munisten lastig en trachtten zij de politie in het nauw te drijven. Deze loste een schot in de lucht, waarop de menigte zich verspreidde. Verdere incidenten hadden niet plaats. hoorspel van L. Goodrich. Regie: H. Rose. 10.00 Berichten. 10.20 Concert door het Morgan-Trio (viool-harp-piano). Oa. Menuet in G, Btee- hoven en Hong. Dans, Brahms. 11.20—12,20 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall, „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Kamermuziek en Gramofoonplaten. M.m.v. Mej. Martinet (cello) en het Radio kwartet. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.505.20 Concert uit Rest. „Wivex". 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20—9.20 Wagnerconcert door het Om roeporkest o.l.v. Meyer-JRbdon. M.m.v. P. Rovsing (zang). 9.5010,10 Fluit-recital door P. Tofte- Pedersen. Aan de vleugel: Jensen. 10.2511.20 Omroeporkest o.l.v. W. Meyer-Radon. 0.a. 2de Noorsche rhapsodie, S vend sen. Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Concert uit Bad Salzuflen. 11.35 Gramofoonplaten. 12.201.35 Concert uit München o.l.v. E. Klosz. I.502.50 Concert o.l.v. Eysoldt. M.m.v, H. Kraayvanger (tenor) en K. Delseit (pianobegel.) 5.206.35 Concert uit Stuttgart o.l.v. O. Seyfert. 8.209.05 „Das singt Amerika", zang en pianoduetten. 9.10 „Doktor Klaus", blijspel van A. l'Arronge. Regie: Ulmann. II.05 Concert uit München o.l.v. E. Klosz. Rome, 441 M. 8.50 Radio-tooneel. Hierna Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek uit Ostende. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Cello-recital A. Frezin. 8.50 Radio-tooneel. 9.15 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit het Casino te Knooke o.l.v. O. Candael. M.m.v. A. Crabó (zang). O.a. Espana, Chabrier. Hierna tot 12.20 Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur, Brus sel. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Brasserie-orkest o.l.v. K. Walpot. Ketelbey-programma. 9.20 Concert uit de Kurzaal t.e Ostende o.l.v. J. Tousaaint de Subter. M.m.v. Mevr. G. Dorley (zang). Hierna tot 11.20 Max Alexys' orkest. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 „Maria Stuart", treurspel van Fr. v. Schiller. 10.20 Berichten. 11.0512.20 Duitsohe Dansmuziek o.l.v. Otto Ebel von öosen. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 42) Ook toen zijn bezoeker reeds lang ver dwenen was, zat Norrenberg als een toon beeld van ellende aan zijn bureau. Als dit alles hem twee of drie jaar geleden had getroffen, toen hij nog een krachtige man was, en in het volle bezit van zijn krach ten, zou hij zich wel er doorheen gesla gen hebben. Ja, hij zou dan ook wel een middel hebben gevonden om zijn gewe- tenloozen kwelgeest reeds den eersten dag van zich af te schudden. Maar in zijn tegenwoordigen toestand dacht hij er geen oogenblik meer aan, zieh te meten met zijn geslepen tegenstander. Van het beele gesprek van zooeven was hem eigenlijk niets bijgebleven dan de sombere dreigementen van zijn voor- maligen medeplichtige. Hij twijfelde evenmin aan den ernst er "an als aan de macht van Sandory om ze ben uitvoer te brengen. En al had hij voor zijn eigen karig levensrestje niet zoo veel vrees meer de gedachte dat ook zijn geliefid kind mee in den afgrond zou wor den ajeelouxd, verscheurde hem de ziel. Hij geloofde nog niet, dat Dora den brief had geecbreven. Nog in hetzelfde uur waarin hij haar bet ware karakter van den man, dien zij met onbegrijpelijke hartstochtelijk heid beminde had geopenbaard, was hij door angst en berouw gefolterd tot haa-r teruggekeerd en had haar gezworen zijn mededeelingen als een diep geheim te be waren. En nu zou zij toch deze slinksche daad hebben bedreven? Waar ter wereld zou hij nog aan hebben kunnen gelooven als zijn beroep op haar kinderlijke liefde zoo weinig indruk had gemaakt en als zij in staat was tot een zoo onedele, zoo on vertrouwelijke wraakneming? Voor deze dochter had hij Jaar in jaar uit in het zweet zijns aanschijns gewerkt als een dag- looner, zij had geen wensch gehad die niet vervuld werd, geen gril, die hij niet inwilligde en dat zou nu zijn loon zijn? Neen, dat was onmogelijk, dat was on denkbaar Maar als dat niet zoo was, dan zou ook niemand bij hem om inlichtingen ko men. Een zwakke hoop, dat het allerver schrikkelijkste hem iïog bespaard zou worden leefde langzaam in hem op. Hij begon het gevaar van zijn zwakte in te zien. Nog eenmaal trachtte hij alle wils kracht te verzamelen, die in hem was en alsof hij zich door zijn eigen stem moed wilde inspreken, zeide hij hardop: „Nu moet ik toch aan het werk ik heb nu lang genoeg getobd en geklaagd. In een teug dronk hij het glas port leeg, hoewel hij eerst een tegenzin tegen den drank had moeten overwinnen. Zijn ver slapte zenuwen reageerden sneller en ster ker op de werking van den alcohol dan dit bij een gezond mensch het geval is. Een bedriegelijk 'gevoel van wederkee- rende veerkracht doorstroomde hem toen hij opnieuw begon' met het afwerken van de correspondentie die was blijven liggen. 3T^fc maron Hrnaa 2 aJran brieven 6J1 hij hoefde zich niet zeer in te spannen om ze met korte opmerkingen voor den boek houder te voorzien, die ze later zou be antwoorden. Toen kwam hem een nog ongeopenden brief in handen, welks handschrift hem deed schrikken. Hij kende die hand maar al te goed. Nog slechts eenige dagen ge leden had ditzelfde pedante handschrift hem een van de droevigste oogenblikken van zijn leven bereid. De brief kwam van George Lengfeld, daar twijfelde hij geen oogenblik aan. Maar wat kon de Staats- anwalt hem nog hebben mede te deelen? Hij aarzelfde lang voor hij het couvert openscheurde toen rukte hij driftig 't papier er uit en las: „Zeer geachte Heer, Uit persoonlijke overwegingen deel ik u langs dezen niet ambtelijken weg me de, dat bij het Waldenberger parket en in mijn handen een anonymen brief is gekomen, waarin helaas ook uw naam genoemd wordt. Ik heb eenige aanleiding te vermoeden, dat de schrijver of schrijf ster van den brief u niet onbekend is„ doch meen dat ik voorloopig hier niet verder op hoef in te gaan, zoolang ik niet ambtshalve verplicht ben een onderzoek naar de schrijfster of den schrijver in te stellen. Daarentegen moet ik hoewel met innerlijken tegenzin, waarvan u de oorzaak wel kunt vatten te uwer ken nis brengen, dat in het bovenbedoelde geschrift zware beschuldigingen worden geuit tegen 'een persoon, die ik tot dus ver voor een intiemen huisvriend van u moest houden. De schrijver beschuldigt Rudolph Sandory zich hier onder een valschen naam op te houden en in waar heid identiek te zijn met een wegens een ernstige misdaad veroordeeld en sedert jaren gezocht individu. Noch den juisten naam van dezen Sandory, noch den aard van het misdrijf zijn in den brief nader aangeduid, wel echter wordt er in ge zegd, dat de bankier Norrenberg in staat is over beide punten zoowel als over heel het verleden van bedoelden persoon nadere inlichtingen te geven. Het is mijn plicht deze anonyme aanklacht op de zelfde wijze te behandelen als andere ambtshalve te mijner kennis komende stukken en ik heb dan ook reeds de re cherche opdracht gegeven nadere inlich tingen in te winnen. Ook u geachte heer kan in deze zaak een verhoor niet bespaard blijven, en het is u ongetwijfeld bekend, dat het verzwijgen van een u bekende misdaad ook voor u zelf ernstige gevolgen zou kunnen hebben. Omdat het voor u mis schien pijnlijk is om in deze zaak door een rechercheur te worden gehoord, verklaar ik mij gaarne bereid u in mijn bureau te ontvangen, opdat u mij persoonlijk de vereisohte inllichtingen kunt geven. Ik stel u er van in kennis, dat u spoedig moet beslissen of u van deze gelegenheid ge bruik wilt maken, want een officieele op roep om verhoord te worden zal waar schijnlijk reeds binnen 24 uur aan u wor den verzonden. Een spoedige beslissing is dus noodzakelijk. Ik kan verder over deze aangelegen heid met u geen briefwisseling voeren, daar ik, znoals vanzelf spreekt, noch op mijn bemiddeling, noch op het verdere verloop van de zaak anderen invloed zou kunnen uitoefenen dan die, welke mij door de plichten van mijn ambt wordü voorgeschreven. Met de meeste hoogachting, Georg Lengfeld." Met grimmigen lach had Frans Nor renberg den brief gelezen. Nu keerde hij werktuigelijk het blad om en bekeek het van alle kanten alsof het een heel merkt» waardig, nog nooit gezien voorwerp was. Ontelbare malen had hij in den langen tijd, die sedert het plegen van zijn daad was verstreken, zich voorgesteld hoe het zou zijn als eens op een dag de ontdek- j king zou volgen. Duizenden verschillende mogelijkheden had hij zich voorgetooverd, I maar de wijze waarop de ontmaskering l nu op hem toesloop, deze verraderlijke langzame wijze, was toch iets, waaraan hij niet gedacht .had, en die hij trots alle voorbereiding ook nauwelijks vermocht te begrijpen. Eén ding was hem duidelijk, na- melijk dat dit het einde was, dat er nn 1 geen ontkomen meer aan was en geen red-*- ding mogelijk. De tijd dat hij tegenwooiw. digheid van geest en gevatheid genoeg had gehad om een dergelijk verhoor te doorstaan, zonder ziohzelf te verraden, waa reeds lang voorbij. Reeds in de eerste vijf minuten zou hij door de mand vallen, daaraan twijfelde' hij geen oogenblik. Er was na dezen! brief van den Staatsanwalt geen redding meer. Er bleef hem niets anders over, dan zich op het uiterste voor te bereiden. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9