R.K. LflflÖBOUWllIERSCHOOL DINSDAG 9 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VOETBAL KON. NED. VOETBALBOND. COMPETITIE-INDEELING 1932—1933. Haarlem bij Ajax, D.H.C. bij Feijenoord. D© competitie-indeeling voor het sei zoen 1932'33 is, blijkens de „Sportkro niek" als volgt vastgesteld: AFDEELING I. Ie klasse. Z.F.C., V.S.V., Hermes-D. V.S., A.D.O., 't Gooi, D.H.C., Feijenoord, R.C.H., Blauw-Wit, H.B.S. 2e klasse A: Alcmaria Victrix, H.R.C. Kinheim, W.F.C., Z.V.V., E.D.O., V.V.A., T.O.G., Zeeburgia, D.E.C. 2e klasse B: Blormendaal, H.F.C., Baarn, Hercules, Velox, B.F.C., Alphen, De Spartaan, A.F.C., D.W.S. 3e klasse A: Helder. Hollandia, K.V. V.. Purmersteijn. Zaandijk, Meer vogels, O.S.V., Assendelft De Volewijckers, D.W.V. 3e klasse B: He Kennemers, Zeemeeu wen, Schoten, Hillinen, S.D.W., Halfweg, O.V.V.O., W.M.S., D.J.K., Oosterpark. 3e klasse C: Holland, U.V.V., Zand- voort, A.P.G.S., O.D.E., Z.B.C., R.O.D.I., Amstel, Watergraafsmeer, De Meteor. 3e klasse D: D.O.N.A.R., H.V.O., Amsvorde, Z.N.O., Zeist, D.O.S., Utrecht, Rapiditas, Allen Weerbaar, Ellinokwijk. 4e klasse E: Laren, Victoria, A.P. W.C., Quick (A.), Amersfoortsohe Boys, Voorwaarts, E.A.C., Kampong, Soest, W oerden. AFDEELING II. Ie klasse: Ajax, West-Frisia, Hilver sum. Stormvogels, D.F.C., K.F.C., Spar ta, V.U.C., Xerxes. Haarlem. 2e klasse A: H.V.V., Neptunus, R.F. C., D.C.L., Unitas, B.E.C., O.N.A., Quick (H.), O.D.S., Steeds Hooger. 2e klasse B: Gouda, Excelsior, V.D.L., S.V.V., C.V.V., Overmaas, Fortuna, V.I. O.S., V.O.C., Olympia. 3a klasse AD.V.C., L. F. C., U. V. S., Alphia, Bodegraven, Laakkwar tier, B.M.T., Soheveningen, Rijswijk, Oe- leritas. 3e klasse B: Lugdunum, Hoek van Holland, Naaldwijk, M.A.A.S., V.F.C., A. S. 0., R.V.C., Tranevalia, The Rising Hope, 't Noorden. 3e klasse C: G.S.V., R.D.M., Goal, E.D.S., De Musschen, Steeds Volharden, D.H.S., Delft, Concordia, De Hollan- diaan. 3e klasse D: Vriendenschaar, Culem- borg. Leerdam, D.O.S.B., S.V.W., Slie- drecht, Emma, Merwede. 4e klasse AT.H.B., Hillegom, D.V.S.. R.C. L., Leidsche Boys, L. D. W. S., Kranenburg, De Jagers, S. V.O., H.D.V. 4e klasse B: TONEGIDO Archipel, B.T.C., V.O.S.T., Terlaak, V.D.S., Zwart- Blauw, D.V.V., 's-Gravenzande. 4© klasse 0: Schoonhoven, Dor drecht, Waddinxveen, Gouderak, D.D.C., Crooswijk, S.T.O.D., S.M.V., Te Werve. 4e klasse D: V.O.G.E.L., W.T.K., O.B., S.E.P., Delftsohe Boys, Delfia-D.V.K., O.V.V., Schiedam, DJ.S. 4e klasse E: Fluks, O.S.S., 's-Graven- deel, Lekkerkerk, D.V.C., V.N.D., U.S.C., F.S.V., S.F.C. DIOC. HAAKL. BOND. R. K. S. V. „D.O.S." De D.O<S.-reserven hebben zich weer eens van hun goeden kant laten zien. In Oliveo II hadden ze werkelijk een stevigen tegenstander. Het werd een alleszins vlug ge en prettige wedstrijd, en van eenzijdig spel wae geen sprake. Dat D.O.S. won lag alleen aan het feit, dat de kansen beter werden benut. Na dezen wedstrijd bracht „Liefde voor Harmonie" met een pittige marsch Oliveo I en D.O.S. I in het veld om den Burgemeester Vostera-beker. Het zoontje van den Burgemeester brengt den bal aan het rollen, en direct pakt D.O.S. flink aan. Een mooie aanval van rechts weet v. Es ineens in te schieten (10). Nu D.O.S. zoo vlug het doel heeft kunnen vin den probeert ze het direct weer, en als de Oliveo-achterhoede even weifelt, scoort Bosman met een hard schot No. 2. Dit schudt Oliveo wakker, en spoedig weten ze met een fraai doelpunt den achterstand te verkleinen (21). Niet lang daarna volgt de gelijkmaker (22). Vliegensvlug gaat de bal van doel tot doel, doch als van Zanten eens langs de lijn rent, verdwijnt zijn vin nig schot in het Oliveo-doel (32). Met de zen stand wordt gedraaid. D.O.S. heeft nu wel wind mee, doch Oliveo combineert prachtig, en is zeer gevaarlijk. Twee aan vallen van D.O.S. mislukken. Bij een doel- worsteling maakt een der Olivo-hacks hands. Met deze penalty vergroot D.O.S. haar voorsprong (42). Oliveo weet zich dan los te werken, doch het verre opdrin gen wordt haar noodlottig, daar de vrij staande van Es inschiet (52). Oliveo geeft zich nog niet gewonnen. Fanatiek vallen ze aan, en in korten tijd verkleinen ze den achterstand tot 54. De opleving kwam te laat, daar onveranderd het einde kwam. A.s. Zondag gaat D.O.S. I naar Heem stede om daar het 30-jarig bestaan mede te vieren. Zij, die het elftal willen vergezel len, moeten zich voor a.s. Donderdag opge ven aan het secretariaat. R. K. S. V. „Foceholte". Gisteren vertrok het eerste elftal ran „Foreholte" naar Wassenaar om Bl.-Zwart II te ontmoeten. Het werd 103 voor Bl.- Zwart. Voor de rust was de wedstrijd nog wel het aanzien waard. Blauw-Zwart nam het eerst de leiding. „Foreholte" maakte kort daarop gelijk, nam zelfs de leiding door den midvoor. De rust ging echter in met 42 voor Bl.-Zwart. Na rust had Bl.- Zwart. verreweg het beste van het spel. Het „Foreholte"-doel wordt eenigen tijd als 't' ware bekogeld. Als de stand door Bl.- Zwart opgevoerd ie tot 92 gelukt het den „Foreholte'-links-binnen den achterstand te verkleinen tot 93. Blauw-Zwart scoort nog eens, waarmee het einde kwam. De scheidsrechter leidde goed. POSTDUIVEN Leidsche Postduivenclub. De Leidsche Postduivenclub hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde, los 8 uur, aankomst als volgt: 1. 3. 11. 14. J. Vlie- genthart. 2. 9. IJdo. 4. 10. D. Gaijkema. 5. 12. 13. 18. 19. 20. Th. Werter. 6. 7. 8. A. W. Krol. 15. 16. 21. H. de Nie. 17. F. de Zwart. Aankomst 1ste 95819 of 1187 meter per minuut. Laatste 10538 of 1097 meter per minuut. OPRICHTING V. E. S. Vereeniging tot Exploitatie van Sporttereinen. Men meldt ons het volgende: Vorigsn maand werd de oprichtings vergadering ge-houden van bovengenoem de vereeniging. Deze vereeniging zal naar buiten optreden als geheel zakelijke vereeniging onder de verkorting harer naam V.E.S., met ab doel het exploitee- ren van Sportterreinen in het algemeen. Statuten zijn reeds ontworpen en zullen in de eerstvolgende vergadering ter goed keuring aan de leden worden aangeboden waarna de Koninklijke bewilging zal wor den aangevraagd. Als eerste terrein ter exploiteering heeft. V.E.S. de beschikking verkregen over het Sportpark „Zuidwijck" te Was senaar n.l. de H.T.M. remise. Dit sport park, hetwelk op keurige wijze is inge richt, is voor geruimen tijd gehuurd van de R.K. Leidsche Commissie voor Lich. Opvoeding te Leiden. (Om misverstand en verkeerde conclusies te voorkomen, zij hierbij opgemerkt, dat de R.K. Leidsche Commissie voor Lich. Opvoeding, zooals deze heeft bestaan, nu niet meer be staat. Red.). Zoo spoedig mogelijk zal door de V.E.S. een program worden opgemaakt voor de verdere exploitatie. Aanvragen voor het spelen van wedstrijden moeten worden gericht aan he-t le Secr. der V.E.S., Rijns- burgerweg 54, of aan den 2de Secr. Haar lemmerstraat 100. LUCHTVAART OCEAANVLUCHT IN VOORBEREIDING De vlieger J. A. Mollison vertrekt heden van het Londensche vliegveld Stage Lane naar Baldonnel in Ierland, van waaruit hij zal beproeven, heen en terug over den At- lantischen Oceaan te vliegen. Wanneer het weer gunstig is, zal hij de volgende week starten, ten einde volle maan te hebben op zijn tocht. Daar hij bij zijn vlucht naar Amerika voor 't meereDdeel tegenwind zal hebben, die krachtiger worden zal op groo- te hoogte, i-s hij voornemens, zoo laag mo gelijk te vliegen naar New Foundland, ver volgens naar het Zuiden tte koersen naar Harbour Grace, waar hij benzine zal inne men, alvorens naar New York door te vlie gen. Hij denkt 23 uur noodig te hebben voor de heenreis en hoopt na een paar uren rust de terugreis te ondernemen. Mollison heeft geen radiotoestel aan boord. VLIEGTUIG VERONGELUKT. Maandagmidag heeft te Augsburg een vliegtuig-ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De piloot Kreuzkamp was voor een proefvlucht met een tweeper- soons-sportvliegtuig opgestegen. Door on bekende oorzaak gleed het toestel af. Het toestel sloeg in puin. De bestuurder werd gedood. VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders LAND- EN TUINBOUW REGELING VAN UITVOER VAN P00TAARDAPPELEN. Waarborgen tegen minderwaardige kwaliteit Een wetsontwerp is thans ingediend, houdende bepalingen tot regeling van den uitvoer van pootaardappelen, samenge steld in verband met het voorschrift van de landbouwuitvoerwet 1929, volgens het welk uiterlijk binnen twee maanden na de afkondiging van een algemeenen maat regel van bestuur, uitgevaardigd krach tens art. 8 dier wet, een voorstel van wet tot voorziening in het onder alg. maatre gel van bestuur geregelde onderwerp aan de Tweede Kamer moet worden gezon den. In de laatste jaren, zegt de M. v. Toe lichting, is de uitvoer van Nederlandsch pootgoed zeer in beteckenis toegenomen, terwijl het zich laat aanzien, dat export van dit veredelde product ook in de toe komst zich gunstig zal kunnen ontwikke len. Bij belanghebbenden is dan ook het verlangen levendig geworden, om te ge raken tot een regeling van den uitvoer van dit product, ten einde den buiten- la ndsch en afnemers de noodige waarbo- gen nopens bepaalde eigenschappen of hoedanigeheid daarvan te kunnen ver strekken. Terecht verwacht men, dat de afzet van pootaardappelen in .het buiten land zal worden bevorderd door in stel ling van éen officieel merk of teeken, ten bewijze, dat de waar uit Nederland af komstig is en blijkens keuring voldoet aan bepaalde vereischten. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De gemeenteraad vergadert op Maan dag 15 Augustus 1932, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, voor den cursus 19321933. -o. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Fransch aan het Gymnasium, voor den cursus 19321933. 3. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Geschiedenis aan het Gymnasium, voor den cursus 19321933. 4o. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Hebreeuwsch aan het Gymna sium, voor den cursus 19321933. 5o Benoeming van een leeraar in de Y'iskunde aan het Gymnasium. 6o. Benoeming van een leeraar in de Lichamelijke Oefening aan het Gymna sium. 7o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, voor den cursus 1932^-1933. So. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Engelsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 19321933. 9o. Benoeming van een tijdelijke leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus, voor den cur sus 1932—1933. lOo. Benoeming van een tijdelijk lee raar in Aardrijkskunde en Geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1932—1933. llo. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Lichamelijke Oefening aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen. 12o. Benoeming van een onderwijzer in de Lichamelijke Oefening bij het openbaar lager onderwijs. 13o. Bonoeming van een 2den geneesheer aan de gestichten „Endegeest", „Voor geest" en „Rhijngeest". 14o. Bogrooting van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden, voor den dienst 1933. 15o. Voorstel tot verhuring van de per- ceelen weiland, Sectie L, nis 935, 936, 629, 630, 623 en 1454 ged., gelegen achter de Mariënpoelstraat en de Oegstgeesterlaan, aan L. Menken. 16o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente. a. van de N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen, een strook grond aan de Tesselschadestr. en aan de Spieghelstraat, Sectie P Nis. 1762 en 1755, beiden ged. b. van Jac. Kukler Hzn., een strookje grond aan den Stillen Rijn, hoek Vrou- wensteeg, Sectie H. No. 3511 ged.; c. van Th. G. Barthen Sr., een strook je grond en sloot aan de Rijn- en Schie- kade, Sectie M. No. 4836 ged. 17o. Voorstel tot het geven van namen aan een 4-tal Straten. 18o. Verordening, regelende de heffing van een gemeentelijk vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, bedoeld in art. 23, le lid der Drank wet (Staatsblad 1931, No. 476), in de ge meente Leiden. 19o. Verordening, regelende de invor dering van het gemeentelijk vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein, bedoeld in art. 23, le lid, der Drankwet, (Staatsblad 1931, No. 476), in de gemeente Leiden. 20o. Verordening, regelende de heffing van een verlofsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein, in de gemeente Leiden (verlof A). 22o. Verordening tot intrekking van de verordening van 16 October 1922 (Gemeen teblad No. 60), regelende de samenstel ling en den werkkring der Commissie, be last met het onderzoek van de bij den Gemeenteraad ingekomen bezwaarschrif ten tegen aanslagen in het gemeentelijk vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 23o. Voorstel in zake de verkrijging, door middel van onteigening, van eenige gedeelten voortuin aan den Haarlemmer weg en den Maresingel. 24o. Praeadvies op het verzoek van den Ned. Bond van Personeel in Over heidsdienst, inzake opschorting van het aan den werkman bij den Reinigingsdienst F. J. Brocaar verleend eervol ontslag, tot dat de Pensioenraad over zijn bezwaar schrift zal hebben beslist. 25o. Praeadvies op het verzoek van de eigenaren van de perceelen aan den Rijnsburgerweg Nis 83 tot en met 91, in zake ophooging van- en overgang over een strook grond achter hunne perceelen gelegen. 26o. Verordening, tot wijziging van de veordening van 30 October 1Q.13 (Gemeen teblad No. 34), houdende voorwaarden van opneming van lijders in het Sanatorium voor zenuwlijders „Rhijngeest" te Oegst- geest. •27o. Verordening, houdende regeling, als bedoeld in art. 21, 3e lid, der Ziekte wet, voor het inwonend personeel der ge stichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", voor zoover op grond van het Koninklijk Besluit van 11 October 1929 (Staatsblad No. 456), van de verplichte ver zekering, geregeld in de Ziektewet, niet uitgezonderd. 28o. Verordening, regelende de classifi catie der gemeente Leiden voor de hef fing der personeele belasting naar de eer ste twee grondslagen. 29o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbouwing van het gebouw der Hoogere Burgerschool voor Meisjes. 30o. Interpellatie van den heer van Stra len, in zake de toepassing van het Regle ment op de steunverleening. DE TOESTAND VAN LEIDENS FINANCIEN. De begrooting niet kloppend. VERHOOGING VAN DE PERSONEELE BELASTING. Het zal noch voor den Raad, noch voor' de burgerij, aldus B. en W., eenig betoog behoeven, dat de financieele vooruitzichten voor 1933 voor de ge meente niet rooskleurig zijn. Konden B. en W. verleden jaar nog in Augustus een sluitende begrooting voor 1932 aan bieden, thans is, wat het jaar 1933 be treft, op een aanbieding in Augustus geen enkele kans. De herhaalde wijzigin gen in de loopende begrooting aange bracht en B. en W. zijn daarmee nog niet aan het einde hebben wel doen zien, dat in 1932 vooral de uitgaven buitengewone moeilijkheden opleveren. Voor 1933 begint evenwel ook de in komsten-kant der begrooting groote zorg te baren en het is daarom zelfs thans nóg niet mogelijk bij benadering te schatten, wanneer deze begrooting kan worden aangeboden. Vele bespre kingen in het College, met de hoofden van dienst en met de Commissies zul len daaraan nog moeten voorafgaan. Het is- evenwel absoluut zeker, dat de twee voornaamste middelen, om een slui tend budget te verkrijgen, n.l. besparing en bezuiniging, voor 1933 niet vol doende zullen zijn en dat het derde middel: vermeerdering van inkomsten of m. a. w. verzwaring van belastingen, niet achterwege zal kunnen blijven. Nu is de voornaamste belasting se dert 1930 de personeele belasting. Deze brengt met de opcenten 500.000. op. Het is dns begrijpelijk, dat aan deze bron aandacht moet worden gewijd. Op drieërlei wijze kan deze belasting tot hooger opbrengst worden gebraeht: lo. door verhooging van de opcenten; 2o. door wijziging van het heffings percentage van de belastbare huurwaar de en door het invoeren van hoogere tarieven voor de grondslagen mobilair, dienstboden,paarden. motorrijtuigen, pleiziervaartuigen en biljarten; 3o. door de gemeente te plaatsen in een numeriek hoogere klasse. Het eerste middel behoeft thans nog niet te wordend besproken, daar over eventueele wijziging" in de opcentenhef- fing eerst vóór 1 Januari behoeft, te worden beslist. Mede kan alsdan in be handeling komen het voorstel van den heer Verweij, inzake progressieve heffing van die opcenten. Wil de gemeente het 2e of 3e middel toepassen, dan moet ingevolge de wettelijke bepalingen daar toe door den Raad worden besloten vóór 1 September. Het komt B. en W. vooralsnog niet gewenscht voor gebruik te maken van de bevoegdheid om het heffingsperoen- tage voor den grondslag huurwaarde en de tarieven voor de overige grondsla gen te wijzigen. Zij achten deze tarie ven in 't algemeen juist gesteld en een aanzienlijk hoogere opbrengst zou al leen te verkrijgen zijn door deze tarie ven zeer ingrijpend te verhoogen, waar door wellicht het omgekeerde bereikt wordt van hetgeen men beoogt. Blijft over de plaatsing van de gemeente Lei den in een numeriek hoogere klasse, in casu derhalve overbrenging van de ge meente van de 3e naar de 4e klasse. Daarmee wordt bereikt een aanzienlijke verhooging van de opbrengst door ver zwaring van de aanslagen van allen die nu reeds zijn aangeslagen en het be trokken in de belasting van perceelen, die onder de huidige regeling vrij zijn, terwijl nochtans de verhooging van de 'belasting over de geheele lijn slechts gering is. Yan de verwachte meerdere opbrengst ad 63000.(hoofdsom -|- opcenten) komt ongeveer 58000.ten laste van de oude aanslagen en onge veer 5000.ten laste van de nieuwe aanslagen. Een overzicht van de wer king dezer gowijugde klasse-indeeling moge hier volgen: Door de h.atse-iiideeling van de ge meente ^ordt geregeld: lo. de aanvang van den bc.a*iingplicbt voor de grond slagen huurwaarde en mobilair; 2o. het bedrag, waarmede de belastbare huurwaarde van elk perceel voor de be rekening van de belasting naar den grondslag huurwaarde wordt vermin derd; 3o. het percentage, waarmede de belasting naar de grondslagen huur waarde en mobilair voor elk daartoe in de termen vallend kind wordt vermin derd. De belasting naar den grondslag huur waarde wordt niet geheven, wanneer de belastbare huurwaarde van het perceel in gemeenten, behoorende tot de 3e klasse, niet meer dan 200.en in ge meenten, be'hoorende tot de 4e klasse, niet meer dan 175.bedraagt. Bij in deeling van de gemeente in de 4e klasse worden dus in de heffing ook betrokken de perceelen met een huurprijs van meer dan 3.50, doch niet meer dan 4.per week. Het te heffen bedrag wegens die perceelen is evenwel gering (indien geen vermindering wegens kin deren wordt genoten bij een weekhuur van 3.6o en 4.respectievelijk" slechts 1.en 3.per jaar in hoofdsom). In gemeenten, behoorende tot de 3de klasse, wordt de belastbare huurwaarde voor elk perceel voor de berekening van de belasting verminderd met 195. en in gemeenten, behoorende tot de 4e klasse, met 170.waardoor de belas ting, afgezien van de vermindering we gens kinderen, voor de bestaande aan slagen 2.5o in hoofdsom hooger is, dan in de 3e klasse. De belasting naar den grondslag mo bilair (waarde der stoffeering) wordt niet geheven, wanneer de belastbare huurwaarde van het perceel in gemeen ten, behoorende tot de 3e klasse, niet meer dan 230.en in gemeenten, be hoorende tot de 4e klasse, niet meer dan 205.bedraagt. Ook bij indee ling der gemeente in de 4e klasse zal wegens het gebruik van de perceelen met een huurwaarde van 205.tot 230.evenwel als regel geen of slechts eene lage belasting naar den grond slag mobilair worden geheven. In gemeenten der 4e klasse is de ver mindering van de belasting naar den eersten en tweeden grondslag wegens kinderen iets kleiner <dan in gemeenten der 3e klasse, voornamelijk ten aanzien van perceelen met een huurwaarde van meer dan 700.doch minder dan 1600.niettemin is de kinderaftrek ook in gemeenten der 4e klasse belang rijk. De Wet op de Personeele Belasting 1896 werd ingaande 1 Januari 1928 in grijpend gewijzigd, welke wijziging voor al voor de minder draagkrachtige be lastingplichtigen van groot belang was. Het blijkt bovendien dat de belasting verlaging, die toen werd verkregen, bij een indeeling in de 4e klasse nog voor het grootste gedeelte behouden blijft. In de gemeenten der 4e klasse onder de huidige wet is toch zoowel de aanvang van den belastingplicht voor de grond slagen huurwaarde en mobilair als de vermindering voor de berekening van de belasting naar den eersten grondslag en de vermindering wegens kindoren nog belangrijk gunstiger dan in de ge meenten der 3e klasse vóór 1 Januari 1928. Bovendien zal Leiden ook bij in deeling in de 4e klasse in vergelijking met andere gemeenten nog gunstig zijn geclassificeerd. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de ter visie gelegde staten, blijkens welke Leiden slechts een gering aantal perceelen met een hooge huurwaarde heeft. Het gevolg hiervan is, dat een hoogere opbrengst van de personeele belasting mede moet worden verkregen door verzwaring van de heffing voor alle aangeslagenen. De nieuwe Drankwet. Ingevolge artikel 78 van de op 1 April jl. in werking getreden nieuwe Drankwet, moet de verordening houdende regeling van het gemeentelijk vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in liet klein binnen zes maanden worden herzien en moet tevens bij verordening worden ge regeld het heffen van een vergunningsrecht voor hotel vergunningen en het heffen van een verlofsrecht voor de verloven A. Het vergunningsrecht voor hotelvergun ningen werd bereids bij de in de Raadsver gadering van 9 Mei j.l. vastgestelde veror deningen geregeld. Thans bieden B. en W. ter vaststelling aan ontwerpen van een heffings- en invor deringsverordening op het gemeentelijk ver gunningsrecht, bedoeld in artikel 23, le lid der Drankwet, alsmede van een heffing,s- en invorderingsverordening op het verlofs recht. In eerstgenoemde verordening is de be paling van de bestaande verordening, be treffende het bedrag van het te heffen ge meentelijk vergunningsrecht, overgenomen, met dien verstande, dat overeenkomstig de nieuwe Drankwet het miTiimiim van 25. is verhoogd tot 40.en voor een vergun ning voor een nieuw bedrijf voor de eerste maal een reoht van 100.verschuldigd is. Het beroep tegen de aanslagen in het vergunningsrecht is in de wet thans gere geld overeenkomstig dat voor andere be lastingen. In verband hie/mede komt het B. en W. gewenscht voor om gelijk dit ten aanzien van andere plaatselijke belastingen in deze gemeente gebruikelijk is overeenkomstig artikel 301 der Gemeentewet te bepalen, dat ingeval van beroep de Inspecteur der Gemeentebelastingen voor de toepassing van artikel 299 der Gemeentewet ia de plaats treedt van den Raad en van den Burgemeester. En aangezien de belanghebbenden, die bezwaar hebben tegen him aanslag, voort aan, na hun bezwaren bij den Inspecteur der Gemeentebelastingen te hebben inge bracht, van diens beslissing in beroep kun nen gaan bij den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen en zelfs in cassatie bij den Hoogen Raad, kan dan de herschatting vervallen en de Commissi uit den Raad, belast met het onderzoek van de bij den Gemeenteraad ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in het gemeentelijk ver gunningsrecht worden opgeheven. Voorgesteld wordt verder de belooning van den schatter, sedert 1918 op 1.25 be paald, tot 1.50 te verhoogen. Met het oog op den omvang van de werk zaamheden en de belangrijke vermindering van het aantal vergunningen, achten B. en W. een verhooging van de belooning met 0.25 per sohating alleszins billijk. Bedroeg toch in het jaar 1918 het aantal vergunningen 161, in het afgeloopen jaar was dit niet meer dan 117, waarvan 5 ho tel vergunningen. Slechts 112 perceelen kwamen derhalve voor schatting in aanmerking. De uitgaven zullen dus door de voorgestelde verhoogiug met pl.m. 28.per jaar toenemen. De Ziekte-verzekering. In verband met het Raadsbesluit van 7 April j.l. om te bevorderen, dat de ziekteverzekering van het inwonende personeel der gestichten bij de Zieken kas van den Raad wordt beëindigd en dat de gemeente, met toepassing van artikel 21, 3e lid der Ziektewet, in den vervolge ten aanzien van dat personeel eigen risico draagt, wordt nu den Raad een concept-regeling, als in dat artikel bedoeld, ter vaststelling aangeboden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6