DE OLYMPISCHE SPELEN TE LOS ANGELES. ,-nvj 3 AUUUS1U5 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 WILLY DEN OUDEN TWEEDE OP 100 METER VRIJE SLAG DE HOLLANDSCHE ZEILERS LEIDEN. (Bijzonder© correspondentie). - DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. Helen Madison wint de 100 M. vrije slag. Willy den Ouden tweede. Nieuw wereldre cord. LOS ANGELES, 8 Augustus. Hedenmiddag werden de Olympische zwemwedstrijden in het zwemstadion voort gezet. Begonnen werd met de 100 Meter vrije slag dames finale. Aan den start verschenen de dames Ma dison, Saville en Mac Kim allen Vereenig- de Staten, Willy den Ouden (Nederland), Bult (Australië) en Maakal (Zuid-Afrika). Het werd een brrender snelle race met van begin tot eind spanning. Direct na den start nam Helen Madison de leiding met Willy den Ouden als tweede. Reeds dadelijk was het iedereen duidelijk, dat de strijd slechte zou gaan tussohen de Amerikaan- sche en Hollandsche zwemster. Op de eer ste 50 Meter had Helen Madison een klei nen voorsprong verkregen en bij het keer punt sloeg zij dan ook even eerder aan dan onze Hollandsche vertegenwoordigster. Onze jeugdige zwemster gaf den strijd ech ter niet op en op de tweede 50 Meter haal de zij haar achterstand schiterend in. In den eindspurt bleek de Amerikaansche ech ter de sterkste te zijn en met 1 sec. verschil tikte Helen Madison als eerste aan terwijl Willy den Ouden tweede werd. De snelle race had tot gevolg, dat de tijd van Madison uitstekend was geworden, im mers zij bleef met een tijd van 1 min. 6.8 sec. 0.2 sec. onder haar eigen wereldrecord. He len Madison vestigde dus tegelijk een nieuw Wereld- en Olympisch record. De tijd van Willy den Ouden was 1 min. 7.8 sec., dus 0.2 sec. slechter dan in de demi finale van gisteren. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Helen Madi son (VJ3.) tijd 1 min. 6.8 6ec. Nieuw wereld en Olympisch record; 2. Willy den Ouden (Holland) tijd 1 min. 7.8 sec.; 3. Miss Saville (VS.) tijd 1 min. 8.2 sec.; 4. Miss Mac Kim (V.S.) tijd 1 min. 9.3 sec.; 5. Miss Bult (Australië) tijd 1 min. 9.9 sec.; 6. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 1 min. 10.8 sec. Het wereldrecord niet verbeterd. Een nader telegram uit Los Angeles maakt melding van het feit, dat de Olym pische winnares Helen Madison in de finale 100 Meter vrije slag niet 0.2 sec. beneden haar eigen wereldrecord, doch 0.2 sec. boven haar eigen wereldrecord bleef. Het wereldrecord bedraagt n.l. 1 min. 6.6 sec. Helen Madison heeft dus alleen het Olym pisch record verbeterd, dat sedert gisteren op naam stond van Willy den Ouden met een tijd van 1 min. 7.6 sec. 400 METER VRIJE SLAG HE0EJEN. Olympisch record verbeterd. Ongeveer 1500 toeschouwers waren aan wezig, toen hedenmiddag de series werden gezwommen van de 400 Meter vrije slag heeren. Reeds in de eerste serie werd het Olym pisch record, dat op naam stond van den Argentijn Zorilla met een tijd van 5 min. 1.6 sec., in 1928 te Amsterdam gevestigd, verbeterd. De Japanner Tokoyama won de eerste serie met een tijd van 4 min'. 53.2 sec. een nieuw Olympisch record. Deze serie was uiterst spannend en de Amerikaan Gilhula werd tweede met slechts eenige decimeters verschil op den Japanner. De Hongaar Wannie en de bekende Ar- gentijnsche zwemmer en winnaar in dit num mer te Amsterdam, Zorilla waren niet aan den start verschepen. Uitslag eerste serie: 1. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 53.2 sec 2. Gilhula (V.S.) zelfde tijd. In de tweede serie won de Amerikaan Crab be in den tijd van 4 min 59.8 sec. Op de tweede plaats een Japanner, terwijl de bekende zwemmer Wainwright niet voor de halve finales kon worden geplaatst, daar PROGRAMMA VOOR HEDEN. 8 uur: Turnen, 'Roeien. 10 uur: 400 M. vrije slag voor heeren, demi-finale. 10.30 100 M. bórst-zwemmen voor dames, voorwedstrijden. 11 uur: Waterpolo. 12 uur: Zeilen. 13 uur: Roeien, Degenschermen. 14 uur: Boksen. 14.30 Lacrosse-demonstratie. 15 uur: Schoonspringen (demonstra tie). 15.30 4 X 200 M» voor heeren, be- 16 uur: 200 M. borstzwemmen voor da mes, beslissing. 16.20 Waterpolo. 20 uur: Boksen. Hongarije speelde een dergelijk hoog staand en tactisch spel, dat Japan met groote cijfers den wedstrijd verloor. Met rust waren de dubbele cijfers reeds bereikt, n.l. 100 voor Hongarije. De eindstand werd 170 voor Hongarije. De stand in het waterpolotournooi luidt thans als volgt: gesp. gew. gel. verl. p. doelp. Hongarije 2 2 4 232 Vereen. Staten 2 2 4 161 Duitschland 2 1 12 9—9 Brazilië 2 2 0 413 Japan 2 2 0 027 Duitschland—Brazilië. Heden werd slechts een waterpolowed- strijd gespeeld, n.l. die tusschen Duitsch land en Brftzilië. Zooals te verwachten was won Duitschland gemakkelijk. Ruststand I 70. Eindstand 73 voor Duitschland. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN hij voor de 400 Meter 5 min. 12 sec. noodig had. Uitslag tweede serie: 1. Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 59.8 sec.; 2. Sugimóto (Japan) tijd 5 min. 0.2 sec. De derde serie was voor den Australiër Charlton met een tijd van 4 min 59.8 sec. De Canadees Spence werd derde achter Costoli (Italië) en heeft zich voor de halve finales als snelste derde weten te plaatsen. Uitslag derde serie: 1. Charlton (Australië) tijd 4 min. 59.8 sec.; 2. Cogtoli (Italië) 5 min. 6.2 sec.; 3. Spence (Canada) 5 min 10 sec. In de vierde serie toonde de Franschman Taris, die in de 100 Meter niet was uitge komen, zijn kracht. Hij bleef slechts 0.1 sec. boven het nieuwe Olympische record van den Japanner Yokoyama. De uitslag vierde serie luidde: 1. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 53.3 sec.; 2. Perentin (Italië) 5 min. 9.9 sec.; 3. Lei- wers (Engeland) 5 min. 14.6 sec. Tenslotte de vijfde serie, waar in hevige strijd gevoerd werd tusschen den Canadees Ryan en den Japanner Oykoto. Eerst op de laatste baan wist de Canadees zijn tegen stander beslissend te slaan. De uitslag luidde: 1. Ryan (Canada) tijd 5 min. 1.9 sec.; 2. Oykoto (Japan) 5 min. 6.3 sec. Voor de demifinales zijn dus geplaatst: De Japanners Yokoyama, Sugimoto en Oykoto, de Amerikanen Gilhula, en Cra-bbe, de Italianen Costoli en Perentin, de Franschman Taris en de Canadeezen Ryan en Spence en tenslotte de Australiër Charl ton. SCHOONSPRINGEN HEEREN. Galitzen (VS) wint. Vijf duizend toeschouwers waren heden aanwezig bij het schoonspringen voor hee ren. Het prachtige weer was van grooten invloed op de prestaties der springers, im mers alle oefeningen konden in een rustige en heerlijke atmosfeer worden gedaan. Vooral de Amerikaansche schoonsprin- gers Smith en Galitzen brachten de toe schouwers in verrukking. Beide springers verzamelden bij iederen sprong vrijwel evenveel punten, zoodat tot op het laatste oogenblik nog niet te zeggen was, wie Olympisch kampioen zou worden. Tenslotte wist Galitzen de eerste plaats te bezetten met slechs gering puntenverschil op Smith. Galitzen is een zeer bekende schoonspringer, die reeds tijdens de Olym pische Spelen te Amsterdam uitblonk en daar den tweeden prijs behaalde. Ook de derde plaats was voor een Ame rikaan, terwijl de andere mededingers met grooten achterstand de andere plaatsen in namen. Als zevende eindigde de FTansche springer Poussard, een leerling van den Olympischen winnaar van 1928, Desjardins. Het resultaat luidde: 1. en Olympisch winnaar Galitzen 160 punten (V.S.); 2. Smith (V.S) 158.54 p.; 3. Degener (V.S.) 15182 p.; 4. Philips (Ca nada) 134.64 p.; 5. Esser (Duitschland) 134.30 p.; 6. Kaboyashi (Japan) 133.76 p.; 7. Poussard (Frankrijk) 128.66 p. DE WATERPÖLOWEDSTRIJDEN. Behalve de waterpolowedstrijden Duitschland—Bra-zilië werd heden nog ge speeld de ontmoeting tusschen Hongarije en WILLY DEN OUDEN DE ZWEMiSTER. MEVR. WYCKHUIZE DE TRAINSTER. Heden werd de vijfde race in de Mo notype-klasse gehouden, waarbij de weers omstandigheden ongunstig waren wegens geringe windsterkte. Bob Maas kwam he den als derde aan. In totaal heeft Bob Maas, in deze klasse thans in de vijf verschillende races 1 maal de eerste plaats, tweemaal de twee de plaats en tweemaal de derde plaats bezet. Holland leidt dan ook in het klassement met op de tweede plaats. Engeland, 3. Duitschland, 4. Spanje, 5. Frankrijk, 6. Canada, 7. Zweden, 8. Vereenigde Staten, 9. Oostenrijk, 10. Italië, 11. Zuid-Afrika. In totaal worden in deze klasse nog zes races gehouden. Bob Maas staat er momenteel in het klassement zoo voor, dat een Olympische overwinning in deze klasse lang niet tot de onmogelijkheden behoort. Wat de Starklasse betreft, de mast van de „Holland" blijkt te zwaar te zijn, waardoor onze vertegenwoordigers met groote moeilijkheden te kampen hebben. Eenmaal bezette de „Holland" de vier de plaats en eenmaal de zesde plaats. DE OLYMPISCHE GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN. Het programma van heden, Maandag, der Olympische Spelen was maar mager. Des morgens vingen in het Olympisch Sta dion de gymnastiekwedstrijden aan, waar bij geen toeschouwers aanwezig waren, vermoedelijk in verband met het vroege morgenuur. Aangevangen werd met de vrije oefenin gen, zoowel personeel als ploegsgewijs. De wegblijvers hebben overigens veel gemist, ook bij de turnwedstrijden zijn uit stekende prestaties geleverd. In de personeel wedstrijden won de Hongaar Pelle met sleohts een halve punt voorsprong op den bekenden Zwitserschen turner Miez. In de landenontmoeting werd Italië eer ste, eveneens met zeer klein verschil, daar de Vereenigde Staten slechts 1 punt in to taal achterbleven. De uitslagen van den eérsten dag luid den: Vrije oefeningen Personeel: 1. Pelle (Hongarije) 28.8 punten, 2. Miez (Zwitser land) 28,3 punten, 3. Letora (Italië) 27.7 p., 4. Haubold (V. S.) 27 punten, 5. Neri (Ita lië) 27 p., 6. Savolainen (Finland) 26,9 p. Landenwedstrijd: Vrije oefeningen: 1. Italië 105, 5 p., 2. Vereenigde Staten 104.5 p„ 3. Finland 103.5 p., 4. Hongarije 101 p., 5. Japan 87.3 pnt. HET OLYMPISCH HOCKEYTOURNOOI Japan wint van V. S. De tweede hockeywedstrijd vond heden plaats en wel tusschen Japan en de Ver. Staten. Japan was veel sterker en won met 92, terwijl de stand bij rust 41 was. DE OLYMPISCHE SCHERM- WEDSTRIJDEN. De Jong niet in de finale. Heden is een aanvang gemaakt met de schermwedstrijden op degen, waarvoor in drie poules werd getrokken. Onzerzijds werd deelgenomen door de Jong, terwijl Meyer op dit wapen niet uitkwam. De Jong lootte in een zeer sterke groep, n.l. de eerste poule, waarin o.a. uitkwamen de Italiaan Ragano en de Franschman Bu- chard. Het mocht hem dan ook niet gelukken genoeg partijen te winnen om zich voor den eindstrijd te plaatsen. De Jong won in totaal twee partijen n.l van Beukelaer (België) met 1 ontvangen en 3 gegeven treffers en voorts van Markus (Canada) met dezelfde cijfers. De Belg Beukelaer wist zich overigens als derde in zijn poule nog voor de finale te kwalificeeren. De cijfers van de Jong waren: Gewonnen van Beukelaer met 13, en van Markus^met 13. Verloren van Ragno (Italië) met 23, van den Amerikaan Coicin met 23, van Buchard (Frankrijk) met 13, van Thofolt (Zweden) den bekenden vijfkamper met 03, van Leidersdorff (Denemarken) met 23, van Lanef (Mexico) eveneens met 2—3. Uit de eerste poule werden geplaatst in de finale: Ragno (Italië), Buchard (Frankrijk) en Beukelaer (België). Uit de tweede poule gingen naar de fi nale over Agostoni (Italië), Schmetz (Frankrijk) en Poplimont (België). Uit de derde poule plaatsten zich voor den eindstrijd de Franschman Cattiau en de Belg Janiet. Wat de equipe wedstrijden op dit wa pen betroffen, Frankrijk won ook hier het Olympisch kampioenschap, al werd van de Italianen met de grootste moeite gewon nen. Frankrijk won n.l. in deze ontmoeting 9 partijen en Italië zeven partijen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Frankrijk, 2. Italië, 3. Vereenigde Staten, 4. België. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKET BOND. Uitslagen. Overgangsklasse: R. en W. IIAjax. Gew. door R. en W. II met 123 :uns op de le innincs K-,~"oong H.C.C. III. Gew. door H.C.O. met 90 runs. H.C.C. 194. Kampong 104. 3e Klasse A. V.U.C.—HD.V.S. 3. Gew. door V.U.O. met 22 runs op de 2e innings. 3e Klasse B. Quick IIAjax II. Gew. door Quick II met innings en 64 runs. Quick IQuick II. Gew. door Quik II met 112 runs op de le innings. Overzicht Ajax stelde teleur door van R. en W. II met 123 runs te verliezen, zoodat de Lei- denaars de laatste plaats blijven bezetten. Zooals verwacht werd, verloor Kampong van H.C.C. III. Ajax II speelde Zaterdagmiddag tegen Quick II en werd met innings geslagen. Dit Haagsche elftal schijnt wel sterk te zijn, want Quick I verloor gisteren nog wel met 112 runs van het tweedeDe wedstrijd Ajax IIV.U C. II werd. op verzoek der ars uitgesteld. R. en W. II—Ajax. De Leidenaars trokken het eerst naar de wickets en het begin van de innings der Ajaxieden was slecht. De eerste batsmen faalden volkomen, alleen H. Meijer hield stand. Hij kreeg echter, onverwacht, steun van de staart, zoodat het Ajaxtotaal toch nog behoorlijk werd. Meijer, die 51 runs ge scoord had, was topscorer. K. v. Kuyck, die dit seizoen met het bat niet zoo heel veel gepresteerd heeft, schoot uit zijn slof en bleef met 33 not out. Ook C. Schiidel deed zijn best door het maken van 25 runs, ter wijl mr. v. Breen (10) juist de dubbele cij fers haalde. Het totaal werd 144. Bowling- cijfers: v. Lennep 431, Chapon 449, Da vidson 129, v. d. Bogaert 10. De onvoldoende sterkte van de Leidsehe aanval werd Zondag weer eens duidelijk gedemonstreerd. De Haarlemmers hadden met de bowlerij niet veel moeite en er werd lustig op los gescoord, zoodat het Ajax totaal gemakkelijk overschreden werd. De R. en W.'er Kramer scoorde zelfs een cen tury (108). Maar ook J. v. Baasbank (47), G. Chapon (31), Davidson (28), v. d. Bo- gaardt (11), v. Lennep (10) toonden weinig ontzag voor de Leidsehe bowlers. De Haar- lemsche innings sloot op 267. S. de Jong had de beste bowlingcijfers342. K. v. Kuyck bowlde 392, H. Meyer 252 en Schiidel 112. Ajax verloor dus met 123 runs op de le innings. Quick IIAjax II. In deze Zaterdag 1.1. gespeelde wedstrijd batte Quick het eerst en scoorde 135 runs, voornamelijk dank zij v. Woerkom, die 64 maakte, Heiligers (19), en v. Houwen (12). K. v. Kuyck had uitstekend gobowled: hij nam 7 wickets voor slechts 37 runs, de 3 overige wickets nam P. v Ommen voor 57 runs. Ajax II faalde hopeloos met het bat, vooral in de eerste innings, toen het scha mele aantal van 17 runs bereikt werd Hei ligers (48) en v Woerkom (4—9) waren daar de oorzaak van. De tweede innings bracht 54 runs op. waarvoor zorgden H. den Holder, die een harde 31 maakte en H de Vrind Jr. met 13 runs. Ook nu hadden bo vengenoemde Quick-bowlers de wicket-s ge nomen. Ajax II verloor dus met innings en 64 runs. Nederlandsch elftalFree Foresters. Het Nederlandsch elftal heeft tegen de Engelschen uitstekend partij gegeven. De eerste innings der Hollanders bracht 240 runs, waarbij 8 batsmen de dubbele cijfers bereikten. Topscorer werd W. v. d. Bosch met een fraaie, kanslooze 46. Op hem volg den J- Offerman (33), Mr. H. v. Manen (28), E. Neuerburg (27), W. v. Glerum (18), P. Hagenaar (17 n.o.), L. Sodderland (16) en E. Schill (15). Het bowlen der Engelschen was geduren de de geheele innings zuiver geweest, ter wijl ook het fielden een goede indruk maakte. Zaterdag begonnen de Engelschen nog aan hun innings en scoorden dien dag reeds 120 runs voor het verlies van slechts 2 wickets, zoodat het. er Zondag, toen de strijd hervat werd, niet al te best voor Hol land uitzag. De kansen keerde echter en de bowlers kregen de overhand. Vooral J. Of ferman deed met den bal uitstekend werk, terwijl ook dr. M. Jansen moeilijk te be spelen bleek. Het totaal werd tenslotte 193, wat een groot succes beteekent voor de Ne- derlandsche bowlers. De tweede innings van de gastheeren werd gesloten op een totaal van 233 voor het verlies van 5 wickets. Mr. H. v. Manen, die een prachtige century scoorde en op 114 not out bleef en dr. M Jansen, die 64 runs maakte, vergastten de toeschouwers op buitengewoon fraai batten. Ook W. v. d. Bosch (19) en J Offerman (16) droegen het hunne bij. Toen v. Manen had gesloten, bleef er nog 2 uren te spelen over. In dien tijd moesten de Engelschen 281 runs maken om te win nen. Zouden de Hollanders er in slagen de gasten uit te krijgen onder 280 runs dan zou Holland gewonnen hebben Natuurlijk werd geen beslissing verkregen. De Free Foresters sneelden uiterst voorzichticr en waagden niets. Toen om half 7 3 wickets neer waren voor 108 runs, werd besloten te stoppen en was het resultaat dus een draw. Deze wedstrijd heeft weer eens bewezen, dat de Hollandsche cricketters opgewassen zijn tegen de 'beste Engelsche amateurs, En dit stemt tot tevredenheid. LAWNTENNIS INTERNATIONAAL TENNIST0URN00I TE HAMBURG. De uitslagen van liet te Hamburg plaats 'hebbend, internationale tennistournooi lui den als volgt: Heerenenkelspel: Nourney slaat Schiedor 62, 62, 61. Bouse us slaat Lorentz 63, 6—2, 6—2. Damesenkelspel: Henrotin w.o. Hammer. Deutsch w.o. Roznicek. Tweede ronde heerenenkelspel: R. Men- zel slaat Fisher 75, 97, 63. Vodicka sloot Hopman 36, 64, 63, 75. Rogers slaat Kinzei 6 4, 6—3, 62, 64. Heerenenkelspel: Brugnon slaat Olemen- ger 6—3, 2—6, 8—6, 6i. Damesenkelspel: Horn slaat Whittings- tall 62, 63. Rosanibert slaat Deutsch 62, 63. Mej. Rollin Couquerque slaat Frl. Friedleben 63, 64. Heerenenkelspel: Crawford slaat Ren- nert 64, 61, 63. Haensch slaat Kukul- jevik 46, 26, 64, 6—2, 64. Feret slaat Sr. Heitmann 62, 63, 60. Jaehnecke slaat Wilde 79, 63, 61. Lee slaat Fa- chaly 61, 62, 61. Siba slaat Schom- burgk 60, 60 (teruggetrokken). Von Cramm 6laat Lund 62, 63, 64. Fritz- heim slaat Heydenreich 61, 46, 75 (af gebroken). Dames enkelspel: Krahwinkel slaat Bar bier 61, 61. Schomburgk slaat Nuthal 6—2, 6—1. ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportver. „Rood-Wit". Alle leden van Rood-Wit worden herin- I nert aan de algemeene ledenvergadering van heden avond. Junioren van 8 tot 9 uur, Senioren om 9 uur. Aller opkomst wordt dringend verzocht, gezien de belangrijke punten, die worden besproken. R. K. S. V. „Meerburg" (Zoeterwoude H.R.) Athletiek. De voorbereidende werkzaamheden voor onze Nationale At letiekwedstrijden zijn plotseling extra ver haast. Immers de vereoniging „D.E.M." te Be verwijk, die 28 Augustus a.s. eveneens wed strijden organiseerde, vroeg ons dezer da gen of het mogelijk was, dat de datum ver zet kon worden, daar, naar aanleiding van Gemeentelijke voorschriften „D.E.M." de wedstrijden niet op 28 Aug. kon organisee- ren. Het Dag. Bestuur heeft gemeend „D.E. M." ter wille te moeten zijn, zoodat onze nationale atletiekwedstrijden gehouden worden op 28 Augustus 1932. Het is het bestuur gelukt voor deze wed strijden het prachtige complex terreinen aan de Maaldrift (halte Remise) van do „V.E.S." voor 28 Augustus te huren. Bovendien heeft het bestuur van de D. H. A. K. de toezegging gekregen om twee nationale records te mogen verwerken. Het bestuur heeft daarvoor twee Estafette- nummers gekozen n.l. de 3 X 1000 M. en de Olympische Estafette (800, 400, 200, 100 M.). Op Zondag a.s. 14 Augustus trekt de Meerbung-athletiekploeg naar Delft om uit te komen op de wedstrijden van „D.II.L." Verheugend is het te kunnen meedeelen, dat het aantal deelnemers zoodanig is, dat per gezelschapsbiljet kan worden gereisd. Er bestaat voor ieder gelegenheid zich bij de ploeg aan te sluiten, en derhalve per gezelschapsbiljet te reizen. Men moet zich dan vóór Woensdagavond opgeven bij den voorzitter, Hooge Rijndijk F 42. Men neme er nota van, dat, indien men zich op geeft, men beslist moet meegaan, daar het aantal aangevraagde besproken plaatsen, inderdaad aanwezig moet zijn. Do reiskosten zullen ongeveer 0.70 k 0.75 per persoon bedragen. 1 Voetbal. Een junioren-combinatie speelde gisteren tegen S.M.C. te Warmond. Onze jongens moesten zich met een 32- I nederlaag tevreden stellen, hetgeen na do j lange rustperiode geen slecht resutLaat j kon worden genoemd. I Training: Maandag en Woensdag voor I Junioren, Dinsdag en Vrijdag voor Senio ren. Woensdag en Zaterdagmiddag athle- I tiek. WATERPOLO V. Z. C. I—De Zijl I 2—3. Gisterenavond speelde de Zijl I tegen V. Z. C. in Vlaardingen. Op oen niet al te groot waterpoloveld heb'ben beide zeventallen een goeden wedstrijd ge speeld. V. Z. C. probeert het met verre schoten die geen succes opleveren, ter wijl de Zijl zioh steeds vrij weet te zwemmen. Van der Horst maakt goed 10. Daarna is het Kramp die in de uiterste bovenhoek 20 maakt. Nog voor rust verkleint V. Z. C. met een ver schot den achterstand 21. Direct na het begin zwemt de Zijl goed op en op nieuw maakt v. d. Horst 31. Even la ter moet hij het water verlaten wegens opstellen binnen de 2 M. lijn. V. Z. C. komt nog even gevaarlijk opzetten en de mid voor maakt met een hard schot 32. De thuisclub zet nogmaals op, maar 't einde komt met een kleine, verdiende overwinning voor de Zijl. V. Z. C. II—De Zijl II 1—4. Het 2e zevental van de Zijl speelde hierna tegen V. Z. C. II. Onze stadgenooten waren voortdu rend in den aanval en veel sterker. A. Kraayenbrink en Geeven brachten voor rust den stand op 20. Na rust doelpunt V. Z. C. 12, maar dan is de Zijl aan 't woord. Nog twee goede doelpunten weten de ZijLmensohen er bij te maken en met een flinke overwinning (41) kunnen onze stadgenooten tevreden zijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5