DINSDAG 9 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOERDEN De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De heer van den Bosch was met kennis geving afwezig. De notulen werden onveranderd vastge steld. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Zij betroffen o.a. bericht van kasopname en controle van de administratie der Bedrijven, kasopname gemeenteontvanger over 2e kwartaal 1932, controle administratie van het woningbe drijf 2e kwartaal 1932, overzicht van de door den keuringsdienst van Waren ver richte werkzaamheden, controle jaarreke ningen 1931 der Bedrijven enz. Het verzoek van de middenstandsver- eenigingen inzake sluitingsuur gedurende de te houden winkelweek, werd ingewil ligd, zoodat dit uur voor dien tijd op 11 uur zal worden vastgesteld. Van „Koninginnedag" een verzoek om beschikking over het Exercitieterrein en de daarnaast gelegen Oostsingel van 26 Augustus tot 2 September voor het hou den van Kinder- en Sportfeesten ter ge legenheid van de verjaardag van H. M. de Koninginverder toestemming tot het houden van polo- en zwemwedstrijden in de Singelgraoht, tot het houden van een singel wedloop, het geven van muziek op den toren, het geven van een openlucht- bioscoopvoorstelling enz. Dit verzoek werd ingewilligd. Benoeming agent der arbeidsbemidde ling. Daar van Rijkswege bericht is inge komen dat het Rijk 40 pet. betaalt van het salaris van de agent der arbeidsbemidde ling stellen B. en W. voor tot benoeming over te gaan en dragen voor: 1. W. v. d. Togt, bode-congierge en 2. G. de Boer, ad junct-commies ter secretarie. De benoeming kan dan geacht worden te zijn ingegaan op 1 Jan. 1932. Bij stem ming werd de heer v. d. Togt met 11 van de 12 stemmen gekozen Bericht van den heer Westerduin, dat hij zijn benoeming tot onderwijzer aan neemt. Adres inzake woninghuren. B. en W. adviseeren afwijzend te be schikken op het verzoek van de woning- bouwvereeniging „St. Willibrordus" inzake verlaging woninghuren. De heer Coolhoven merkt op dat het zeer moeilijk is hieromtrent een besluit te nemen, aangezien in het verzoek geen be paalde verlaging gevraagd is; spr. is ech ter van meening, dat dit verzoek, gezien de huidige tijdsomstandigheden, zeer ern stig onder oogen gezien moet worden. In dien in de toekomst huizen leeg komen te staan, zal dit óók een schadepost worden, zoodat dan misschien beter n u tot verla ging overgegaan kan worden. De heer Smit merkt op dat de huren eigenhandig niet verlaagd kunnen wor den, omdat men met annuiteitsleeningen heeft rekening te houden. Daarom moet voor eventueele verlaging toch eerst verlaging van het annuiteitsper- centage aangevraagd worden. Besloten werd desbetreffende stappen te doen. Wijziging electriciteitsverordening (me- terhuren). B. en W. stellen voor art. 16 der verordening aldus te wijzigen, dat in het 2e lid vervallen de woorden: „Voor een muntmeter per maand met 0.35", zoodat deze wijziging hierop neerkomt, dat er voor de muntmeters geen extrabedrag ge heven wordt. Aldus werd besloten. De heer Kalsbeek merkt op dat nu ieder door het aanschaffen van een muntmeter bij kleine hoeveelheden gas kan koopen. De heer Coolhoven had bezwaar tegen de 2-maandelijksche inning, welk bezwaar door bovengenoemd besluit is opgeheven. Het voorstel van B. en W., niet in te gaan op het ingekomen verzoek van de Bestuurdersbond maandelijks te incassee- ren, wordt dan ook aangenomen. De Raad kwam in openbare vergadering bijeen, Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De heer van Tol vraagt direct bet woord. De voorz. deelt mede, dat dit niet kan, de behandeling der agenda is nog niet eens aangevangen. De heer van Tol wil toch graag het woord, hij is n.m. bang dat de voorzitter de vergadering weer willekeurig sluit, als hij aan het einde zijn vragen stelt. De heer van Tol krijgt het woord niet en de voorzitter gaat door met®de agenda en doet o.rn. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van Ged. Staten d.d. 5/19 Juli 1932, waarbij wordt medegedeeld dat de bijdrage in den keu ringsdienst van Waren over 1931 7707 be draagt. 2. Schrijven van den Minister van Financiën waarbij de uitkeering per inwo ner uit 'het gemeentefonds over 1932 wordt vastgesteld op 6762.03. 3. chrijven van den Minister van Economische Zaken en Arbeid, waarbij medegedeeld wordt, dat de verordening, als bedoeld in art. 9 lste lid, der Winkelsluitingswet 1930 aan de Kroon ter goedkeuring is voorgedragen. 4. Schrijven van Ged. Staten d.d. 5/22 Juli 1932 waarbij een besluit tot wijziging der begrooting 1931 goedgekeurd teruggezon den wordt. 5. Schrijven van den heer J. Rosenboom waarbij deze bedankt als lid van de Commissie tot Wering van School verzuim en als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. Aan de orde komt thans de opnieuw behandeling van de verordening op de be smettelijke ziekten en de heffing van de ziektegelden. Steunregeling werkloozen. De nieuwe steunregeling voor de werk loozen, een rijkssteunregeling, wordt na eenige discussie aangenomen een van de voordeelen van deze nieuwe regeling is, dat er nu kans op toeslag voor het crisis comité van rijkswege bestaat. Grondverkoop v, d. Valk Boumanlaan. Besloten werd grond te verkoopen aan J. Cromwijk to Linschoten en wel ongeveer 560 M.2 a 2.75 per M.2 onder de gebrui kelijke voorwaarden. Verlenging termijn ontruiming onbe- woonbaarverklaarde woning. De woning 's Gravesloot 6 en 7, welke vóór 11 Juli ontruimd moest zijn, is nog met een half jaar verlenging voor bewoning openge steld. De heer Sonnevelt. is voor een jaar ver lenging, waartegen de heer Zon inbrengt, dat men dan geneigd is aan afstel van ont ruiming te denken. Afsluiting van het plantsoen voor uit voering ten bate crisiscomité. Na eenige discussies werd besloten gunstig op dit verzoek te beschikken, terwijl voor afslui ting de marktpalen en touwen gratis be schikbaar gesteld zullen worden. De heer van Gorkum is tegen afsluiting van het plantsoen. Voor het inzamelen van gelden voor het crisicomité zou even goed met een bus geloopen kunnen wor den. De heer de Kruif meent dat de vereeni- ging alle steun verdient, en dat men haar daarom in dit verzoek ter wille moet zijn. Ook de heer van Doorn is voor afslui ting. Bij stemming werd aldus besloten. Tegen stemden: de heeren Smit, Rose- boom en van Gorkum. Benoeming 2 leden en 2 pl. v. leden voor het scheidsgerecht. Als leden werden ge kozen de heeren de Kruif en Roseboom en als pl.v. leden de heeren Zon en Van Doorn. Afbraak gashouder. Voor het afbreken van de twee kleine gashouders bij de gas fabriek zal van gemeentewege crediet be schikbaar gesteld worden. Vakonderwijs plattelandsgemeentepoli- tie. B. en W. stellen voor geld beschik baar te stellen opdat twee door den voor zitter daarvoor aangewezen politieambte naren een cursus voor vakonderwijs kun nen volgen. De heer van Doorn is hier tegen, aan gezien z.i. ieder voor zichzelf eventueele kosten voor het verkrijgen van diploma's moet bekostigen. De heer de Wife kan zich met deze mee ning van den heer van Doorn vereenigen. De heer Zon merkt op dat vermeerdering van kennis van de politie aan de gemeen te ten goede komt, zoodat spr. het billijk acht dat de gemeente deze aangelegenheid bekostigt. Aldus werd besloten met 7 stemmen voor en 5 tegen. Rondvraag. De heer Coolhoven wil van de rondvraag gebruik maken door met het verzoek te komen om aan werkloozen, in het bezit van een rijwiel, kosteloos een belastingplaatje te verschaffen. Z.i. wordt daardoor de mogelijkheid, dat sommigen in andere plaatsen werk zullen vinden, veel grooter gemaakt, wat het steuncomité en dus de genjfeente ten goede zou komen. Dit voorstel vond echter geen steun. Nadat door enkele leden nog verschil lende bijkomstige vragen naar voren wa ren gebracht, werd ten slotte nog behan deld: het salaris van den keurmeester. Dit werd vastgesteld op 4500, met 4 jaarlijk- sche verhoogingen van 125. Betreffende de vergoeding voor een auto, stelde de voorz. voor deze vergoeding op 1250 per jaar vast te stellen; de stemmen staakten bij deze stemming, zoodat deze kwestie in een volgende vergadeyng wederom ter sprake zal komen. Net of onnet. De voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering deze verordening op voorstel van den heer Jansen is aangehouden. Bij Art. 4 vindt de heer van Tol de kosten van vervoer te hoog in plaats van 0.50 per K.M. zou hij willen lezen 0.30 per K.M. De voorz. zegt dat den Raad in 1931 naar aanleiding van een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Lei den, in beginsel besloten heeft met de prijs van 0.50 per K.M. accoord te gaan. De heer van Tol zegt, dat is slechts een beginsel besluit, er kan van afgeweken worden. De voorzitter zegt, dat nette men- schen aan een beginsel besluit moeten vasthouden. De heer van Tol zegt, dan wil ik het op onnette manier op 0.30 bren gen. Zijn voorstel ondersteund door de hee ren Jansen en de Bruyn, in stemming ge bracht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Hierna wordt de verordening met algemeene stemmen vastgesteld. Aan de orde komt thans de vaststelling van de gemeenterekening dienst 1931. De voorzit ter deelt mede, dat geen schriftelijk rap port is ingekomen en vraagt of een van de heeren die de rekening onderzocht heb ben, mondeling rapport uit wil brengen. Rekening en verantwoording. De heer van Tol zegt, dat de meerderheid van de commissie ernstig bezwaar maakt tegen het opnemen van een tweetal posten in de rekening, op de post vlg. 62, réis- en verblijfkosten op 24 Augustus 1931 is uit gegeven 22.94 en op 11 November ƒ21.84. Deze posten zijn niet toelaatbaar in zijn geheel. De burgemeester wa-s door den Raad vertegenwoordigd om de betrokken zaak voor Ged. Staten en voor den Raad van State te verdedigen. Hij wil do uit gaven tot één persoon beperken, en het overige in de gemeentekas terug laten storten. De heer Disseldorp deelt mede, dat hij als lid van de Commissie niet medegaat in deze met de meerderheid. De voorzitter brengt het voorstel van den heer van Tol om deze post te veranderen in stemming. Het voorstel wordt met 4 te gen 3 stemmen verworpen. Daarna wordt de rekening zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Gewone Dienst. Inkomsten 32.054.51. Uitgaven 32.061.15. Nadeelig slot 6.64. Kapitaaldienst. Inkomsten 5340.68. Uitgaven 5196.08. Batig slot 144.60. De heer van Tol heeft thans enkele opmerkingen, die wel in verband staan met cle rekening, maar de vaststelling niet in den weg «tonden. De heer van Tol wijst er op, dat over de jaren 1930 en 1931, aan den Brandraad geen presentiegeld is uitge keerd. De voorzitter deelt mede, dat Ged. Staten willen als er geen vergaderingen worden gehouden, dat het geld in kas blijït. Aangezien er van den secretaris van den Brandraad indertijd een schrijven is inge komen, dat er geen vergaderingen gehouden zijn, kan dit geld niet worden uitbetaald. Voorts is den heer van Tol gebleken, dat op 20 Januai'i 1932 aan den heer R. Kroon, als belooning over 1931 voor de bediening van de Jooststollenbrug is uitgekeerd 5. In een der vorige vergaderingen heeft de voorzitter medegedeeld, dat er geen bedie naar van de Jooststollenbrug is. De heer van Tol vindt dit een pertinente leugen. Hij vindt, dat de heer Kroon in strijdt handelt met art. 125 der gemeentewet en stelt voor den heer R. Kroon niet meer toe te laten als lid van den Raad. Zijn voorstel wordt niet voldoeende ondersteund en komt niet in stemming. Voorts wijst de heer van Tol er op, dat de maandstaten inzake de uit betaling der wedden aan de Wethouders niet aanwezig waren. De voorzitter zegt, dat deze er thans wel zijn. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt bes-lo ten de navolgende wijzigingen in de be grooting 1932 aan te brengen. Achterstal lige uitgaven verhoogen met 1. Premiën aan brandweei-liedeii met 100, zulks in verband met de branden bij de heeren J. Bulk en W. Timmers. Ondersteuning aan werkeloozen met 600. Uitkeering aan an dere gemeenten art. 86 L.O. 18.69. Het totaal ad 709.69 kan worden gevonden door verlaging van de post onvoorziene uit gaven. Op de begrooting wordt eveneens geregeld in ontvangsten en uitgaven het bedrag uitbetaald aan de melkveehouders ad 1410.75 ingevolge de Crisiszuivelwet. 100 subsidie. De voorzitter deelt mede, dat van de Ned. Bond van Arbeiders in het Land en Tuinbouw- en Zuivelbedrijf afd. Rijnzater- woude is ingekomen een verzoek om 100 subsidie, voor het aankoopen van een ze ker kwantum steenkoolen ter verdeeling onder de leden. De voorzitter is van mee ning, dat als deze afd. deze subsidie krijgt, de andere Bonden er ook recht op hebben. Burgemeester en Wethouders zijn van plan in de naaste toekomst de Rijkssteunrege ling te gaan toepassen, waarin zou dan een soort kolen toeslag op genomen kunnen wor den. De heer de Bruyn zou de subsidie maar willen toestaan, er wordt z.i. door sommige raadsleden toch maar rauw met de gemeentegelden geleeft. De heer Kroon zou de subsidie wilen geven. De voorzitter zegt, dat aangezien het stuk niet in de Burg. en Weth.-vergadering behandeld is, het zijns inziens het beste is om het in handen van B. en W. te stellen om advies. De voorzitter wijst er op, dat Ged. Staten een wijziging van de begrooting inzake het werkeloozenvraagstuk niet goedkeuren, voor de Minister zijn accoordbevinding heeft medegedeeld. De heer Jansen zou eveneens spoed met het verleenen van de subsidie willen maken. Als eenigszins be kend in den kolenhandel zegt hij, dat het nu de beste tijd voor koopen is. Het adres wordt tenslotte in handen van B. en W. gesteld om adries. De voorzitter stelt voor het loon van de spuitlieden te bepalen op 0.40 per uur, zulks in overeenstemming met den Brand raad. En van de brandmeesters op 0.75 per uur. De heer van Tol vindt 0.50 per uur voor de brandmeesters ruim en ruim voldoende. Spr. stelt* voor 0.50 uit te be talen; zijn voorstel slechts ondersteund door den heer Jansen, komt niet in stem ming. Het loon wordt daarna bepaald op 0.40 per uur voor de brandweerlieden en op 0.75 voor de brandmeesters. In een ingekomen schrijven van den Brandraad, wordt er op gewezen, dat de handspuit enkele noodige verbeteringen of herstellin gen moet ondergaan. De voorzitter stelt voor een en ander aan B. en W. over te laten. Een brandende kwestie. De heer Jansen dringt op spoed aan. Ten slotte wordt deze zaak toch aan B. en W. overgelaten. De heer de Bruyn wijst nog even op het weigeren van de Leimuidensohe motorspuit bij de laatste brand en laat het nut van de handspuit uitkomen. De Raad 'heeft er geen be zwaar tegen dat de brandraad op ge- meentekosten bier aan de brandweerlie den heeft laten verstrekken. Van de commissie belast met het uitbrengen van rapport inzake het voorstel van den heer van Tol inzake wederinvoering van de rondvraag is een schriftelijk rapport ingekomen. Aangezien dit rapport niet voldeed aan de eischen van het regle ment van orde, o.a. het was te laat in gekomen, zoodat het niet meer voor de leden van den Raad ter inzage kon worden gelegd en bovendien de meening van de minderheid der commissie niet was weergegeven en het rapport geen omlijnd voorstel inhield, heeft de voor zitter van de commissie in een officieel schrijven, welke hij voorleest de com missie op haar tekortkomingen gewezen. Gevraagd is om een nieuw rapport dat voldoende met de bepalingen van het reglement van Orde rekening houdt. De 'heer van Tol vraagt waarom het reglement nog niet gedrukt is. De voor zitter zegt, ik laat het niet drukken tij dens een hangende wijziging. De heer van Tol wil het reglement wijzigen, zijn voorstel ondersteund door de heeren Jansen en de Bruyn wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen; tegen de heeren Kroon, Visser, Disseldorp en Compeer. De heer Visser zegt dat hij niet meer in de commissie zitting wil hebben en bedankt. Na een einde.oos ge stem en geloot wordt tenslotte de heer Disseldorp be noemd, welke zijn benoeming aan vaardt. De heer Disseldorp vraagt of hij een reglement thuis mag hebben. De voor zitter antwoordt bevestigend. De heer de Bruyn zegt, ik stol er geen prijs op. De heer van Tol zegt dat in de vorige vergader-rg de hamer te vroeg gevallen is, naar zijn zin en hij niet die inlich tingen heeft verkregen die hij wensohte. Hij vraagt aan den voorzitter er voor zorg te dragen dat ook al is de secre taris niet aanwezig de ingekomen stuk ken ter inzage liggen. De voorzitter* zal met zijn wenschen rekening houden. De beer van Tol andermaal het woord verkrijgende brengt bet weigeren van de Leimuidsc'he motorspuit ter sprake. Hij stelt voor de overeenkomst met de gemeente Leimui den af te breken. De voorzitter zegt dat bii een dergelijk in grijpend voorstel Dist in behandeling brengt, waarop de heer van Tol ant woordt, dat hij het voorstel niet. aan den ovorzitter doet, maar aan den Raad. De voorzitter zegt, dat bij voorzitter van den. Raad is en als zoodanig de lei ding heeft, wac de heer vari Tol maar weer telkens schijnt te vergeten. Nadat de heer Kroon nog enkele vra- geu gesteld heeft over de huisvesting van den heer J. Bakker, sluit de voor zitter de vergadering. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Oplichting. Een dezer dagen kreeg de winkelier L. aan den Broekweg be zoek van een als heer gekleed persoon, welke een hoeveelheid kruidenierswaren bestelde. Toen het op betalen aankwam, had mijnheer zijn geld vergeten en vroeg, of de winkelier dit tegoed wilde houden. Hiertegen had de winkelier ernstige be zwaren en bood derhalve aan de artikelen thuis te bezorgen, als mijnbeer het adres opgaf, wat de-ze na lang aarzelen deed. Bij de bezorging bleek echter, dat noch den naam, noch het adres adres juist was, zotdat men hier blijkbaar met een po ging tot oplichting te doen had. Men zij dus op zijn hoede. Collecte. De collecte, welke deze week gehouden werd ten bate van het plaatselijk Crisis-Comité te VeurLeid- sohendam en Stompwijk heeft opgebracht de somima van 1721.16 Het Comité brengt dank, in het bijzon der aan de dames-collectrices voor him ijver en hun mooi werk. Bovendien houdt het Comité zich volgaarne aanbevolen voor giften in geld enz. Het adres van den Secr.-Penningmees'ter is de heer S. N. Perquin, Veenestraat 24. Alles wordt in dank aanvaard. KATWIJK. Crisis-Comité. De door Mevr. H. Eerdbeek georganiseerde tentoonstelling „Oud Katwijk" ten bate van het Crisis- Comité zal na "Vrijdag 12 Augustus a.s. gesloten zijn. Degenen die deze interes sante en belangwekkende tentoonstelling wenschen te bezichtigen zullen hiertoe diis nog slechts deze week gelegenheid hebben. WASSENAAR. Op een helling gevallen. Op de hel ling bij Rijksdorp kwam Mevr. L. v. S. met haar rijwiel te vallen. Zij brak een pols. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, is zij per zie kenauto van den heer Goemans overge bracht naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Motorongeval. Door Mokkee.ren krwam de motorrijder P: alhier, op den Rijksstraatweg, nabij de Rust en Vreugd- laan te vallen. Hij bekwam lichte ontvel- ligen en de duorijder L. uit Den Haag kreeg een lichte hersenschudding. Beiden zijn per ziekenauto van den heer Goen mans overgebracht naar P.'s woning, al waar dr. Baart de la Faille de eerste hulp verleende. Ongelukkig toeval. De 23-jarige P. uit Rotterdam viel in Meijendell uit een boom, juist op het pedaal van een rijwiel, tengevolge waarvan hij een paar ribben brak. Dr. Baart de la Faille verleende de eerste hulp. Daarna is P. per ziekenauto van de heer Goemans overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis, doch wegens plaatsgebrek is hij vandaar vervoerd naar het Ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam. Capriolen met een auto. Doordat zijn aandacht een oogenblik werd afge leid, reed den heer S. uit Leiden, nabij Maaldrift met zijn auto tegen een boom en vervolgens in de sloot. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. HILLEGOM. „Herwonnen Levenskracht". De op brengst der Bloempjes voor dit mooie doel bedroeg 276.25. Gezien de tijdsom standigheden is het comité daarvoor hoogst tevreden; we bleven maar 30. beneden vorig jaar. Een dankwoord aan de ijverige verkoopstertjes en bizonder aan mej. Corrie Witteman, die zich met de leiding belastte vinde hier n 'plaatsje. ZILK. „Herwonnen Levenskracht". De op brengst van het Herwonnen Levens- kraohtbloempje alhier bedroeg 76.68. Ook hier is het comité uiterst dankbaar, gezien de tdsomstandigheden. De op brengst bleef slechts 10.beneden die van vorig jaar. Een dankwoordje aan mej. Meiland, de sympathieke leidster en aan de ijverige verkoopstertjes vinde hier een plaats. Raadsvacature. Daar de heer v. Dijk zijn benoeming als lid van den Raad; niet heeft aangenomen, is benoemd verklaard de heer W. H. Ruigrok. TER-AAR. Voetbal. Zondag speelde het 2de elftal van „Adolf Kolping" tegen „Ber- nardus II" uit Hazerswoude, op Kolping- terrein. Dat dit voor Kolping een niet zware partij was kon men in het begin al spoedig zien, des te meer daar Ber- nardus maar met 10 man uitkwam. De wedstrijd werd in een zeer goede ver standhouding gespeeld en was zeer rijk aan doelpunten. Adolf Kolping wist 11 maal te scoren tegen Bernardus éénmaal. De Junioren togen naar Sassenheim om daar eens kennis te maken met de Junio ren van Tellingen. Vooruit was het al be kend dat onze mannetjes het niet zonden bolwerken tegen Teilingen, maar op zoo'n geringe nederlaag van 3—0 hadden we op z'n minst, gerekend. Daarom, Junioren, onze hulde voor jullie kranig gespeelde partij, blijft zoo voortgaan, dan zult ge nog menig succes boeken. LEIMUIDEN. Werkloosheid. Bij den agent der Ar beidsbemiddeling stonden Zaterdag als werkzoekende ingeschreven 17 landarbei- .ders, 3 bouwvakarbeiders. 2 scheepmakers 1 schipper en 1 wagenmaker. Uitvoering. De liefdadigheidsuitvoe- rïng ten bate van de werkloozen in de vorige week gehouden heeft netto 209.32 opgebracht. Voorwaar een prach tig resultaat. VEUR. Gebor en: Leonardus Petrus, z. van L. J. Lipman en H. M. H. Luijten. Ma ria Magdalena, d. van 'J. Hoekstra en G. Klok. Petrus Leonardus, z. van C. Du- din'k en M. M. Mul. Johannes, z. van H. J. Voorburgh en E. Wiegman. - Pe trus Nicolaas, z. van W. R-olvinck en G. Wortel. Riohardus Johannes, z. van A. P. Schrama en M. v. Hoeven. Ondertrouwd: O. G. M. Groenen wegen en J. Lnijnenburg. STOMPWIJK. Geboren: Johannes Leonardus, z. van P. L. Ammerlaan en C. J. Zandib er- gen. Hendrika Gerarda, d. van J. Th. v. d. Krogt en J. M. van Veen. Jan, z. van C. Roc- en J. H. Blom. Antonius Xaverius, z. van M. M. v. d. Velde en M. M. Kroon. Cornelia Geertruida, d. van A. J. B1- en G. C M. Bernsen. Ondertrouwd: N. v. Swieten en M. P. Lelieveld. P. C. v. d. Meer en Chr. J. Ham. J. Th. Rotteveel en G. v. Meurs. W. de Graaf en A. H. ter Heide Gehuwd: P. Vogelaar en G. M. Ho- gervorst. Z. C. Gahrnia..a en K. v. d. Wal. W. J. van Benten en B. M. Bolleboom. A. P. H. v. Leeuwen en J. M. v, San- ten. A. S. Bak en G. Olieman. Overleden; Cornelia Touw, 64 jaar RIJNZATERWOUDE. Werkloosheid. Bij den agent der Arbeidsbemiddeling stonden Zaterdag j.l. 6 landarbeiders als werkzoekende in geschreven. R'I JNSBURG. Veilingvereen. „Flora". De omzet aan de bloemenveiling, „Flora" heeft thans voor 1932 het millioen overschre den. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. VoetbaL - Zondag speelde Noorden I met 2 invallers tegen V.V.N. II Nieuw- veen. Omstreeks 4 uur blies de scheids rechter de elftallen in het veld. Noorden kiest tegen-wind. Het is van beide kanten slecht spel. Na drie kwartier gespeeld te hebben trad de rust in met 10 voor V.V.N. Na de thee begint Noorden met frissehe moed op te zetten. Maar al de schoten faalden. Na twintig minuten spe len was de stand 11. Het spel bleef over en weer hangen, tot op tien minuten voor het einde onze linksbuiten de stand op 31 wist te brengen.' Daarmee wist Noorden het spel te winnen. Noordsohe Junioren speelden tegen Vrouwenakker en speelden gelijk spel met GEMEENTERAAD VAN RIJHSATERWOUDE

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10