EEN ADVERTENTIE MAANDAG 8 AUGUSTUS 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. Een gebied TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Augustus 1932 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildtj Hoogste barometerst.: 769..te Maas tricht. Laagste barometerst.: 742.3 te Reykja vik. Verwachting tot den avond van 9 Aug.: Zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig veran dering in tempera tuur. w hoogen luchtdruk ligt stationair over het Kanaal, België en Noord-Frankrijk. In de laatste dagen vormde zich een uit- looper naar het Noord-Oosten, die het depressiestelsel bij IJsland op grooten af stand houdt en ons gisteren onder den in vloed hiefd van een continentale depres sie in het Oostzee-gebied. Op den breeden rug van hoogen luchtdruk is het weer mooi en droog met zwakke winden. In het Oos ten drong een koelere luchtstroom naar het Zuiden door, waarbij hier en daar veel regen viel. De as van den rug van hoogen luchtdruk vertoont neiging, zich naar het binnenland van Europa te ver plaatsen. Dit sluit echter nog niet in zich dat het weer onder den invloed zal ko men der depressie in het Noordwesten, zoodat mooi zomerweer zonder overmatige hitte te wachten is. LUCHTTEMPERATUUR: - Tpmnera'-'ur des middags te half drie 19.8 gr. O. l.P VOOR FIETSERS e.a.! Van Maandagavond 9.09 uur tot Dins dagochtend 5 uur. WATERTEMPERATUUR: Hooge Rijndijk 7 uur 21 gr., 12 uur 22 gr. 3 uur 23 gr. De Zijl: 7 uur 19 gr., 12 uur 19.5 gr., 3 uur 20 gr. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 9 Aug. vnn. 8.15 en njn. 8.40 uur. FUNCTIONEERT VAAK ALS LAATSTE RELNKMLEL BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. Luxor: Afgekeurd. City: Goedgekeurd. PADVINDERS TE LEIDEN. Hedenmorgen hebben ongeveer twee duizend padvinders uit het Nationaal padvinderskamp te Wassenaar een be zoek gebracht aan onze stad. De helft arriveerde met- den trein en de andere helft kwam per fiets. Onder deskundige leiding hebben deze padvinders in groe pen verschillende bezienswaardigheden in onze stad bezocht en een wandeling gemaakt door de straten. Daarna zijn zij met zes booten van de Turfmarkt vertrokken om een rondvaart te maken over de Kager- en Brasemermeeren. De Winkelsluiting op 15 Augustus en 1 November. Het bestuur van de afdeeling Leiden van den Nederl. R. K. Bond van Handels-, Kan toor en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" heeft aan de H.H. Werkgevers in het winkelbedrijf een circulaire gezon den, waarin zij worden verzocht om op 15 Augustus, den feestdag van O. L. Vr. ten Hemelopneming en 1 November, Allerhei ligen, hun winkels te sluiten en/of het R. K. personeel vrijaf te geven. Leidsche Politiesportvereeniging. De op a.s. Woensdag vastgestelde gecos- tumeerde voetbalwedstrijd tusschen de Leidsche en Delftsche Politiesportvereeni ging gaat niet door, maar is tot nader da tum uitgesteld. Zaterdagmiddag is op de hoek van den Warmonderweg en de Joh. van 01- denbarneveldtstraat het 12-jarig meisje A. N. met de fiets komen te vallen, waarbij ze de linkerenkel brak. Met de auto van den E. H. D. is ze naar de ouderlijke woning te Oegstgeest ge bracht. Op aanwijzing van een inwoner van Lisse is Zaterdagavond aangehouden de 24-jarige W. R. wonende te Voorscho ten, die zich te Lisse aan berooving heeft schuldig gemaakt. Hij is ter be schikking van den burgemeester van Lisse gesteld. Hedenmorgen zijn weer twee onbe heerd staande fietsen gestolen. Men zij nogmaals Kinderfeest R.K. Ver. van Gezinshoofden. Zaterdagmiddag was het voor de kinderen der leden van bovengenoemde vereeniging feest in den tuin van „Oud-Hortuszicht". Door verschillende omstandigheden was het niet mogelijk geweest in den afgelcopen winter de kinderen hun jaarlijksche feest in een zaal aan te bieden. Achteraf bezien gelooven wij dat dit uitstel toch ook een goede zijde heeft ge had en dat het bestuur bij een volgende ge legenheid de ruime en frissche buitenlucht zal verkiezen boven een toch altijd meer of minder bekrompen zaal, waar de kinderen toch altijd aan een plaats gebonden zijna De tuin van Oud-Hortuszicht" leent zich met zijne groote verscheidenheid van spelen en speeltuig zeer goed voor een dergelijk feest. Bovendien wer den de kinderen telkens aangenaam bezig ge houden door de poppenkast van den heer De- vilée. Dit blijkt een amusement te zijn dat tel kens de kinderen weder aantrekt, zelfs de giooteren en de begeleiders genoten. De prac- tische goochellessen zullen thuis nog wel eens herhaald zijn. Telkens als de bel ging voor een nieuwe voorstelling stormden allen naar dc plaatsen om alles te kunnen zien en hoo- ren. Begunstigd door prachtig weer is deze middag voor de kinderen veel te gauw voor bijgegaan. Hoogst voldaan en dankbaar verlie ten allen ongeveer zes uur den tuin in de hoop spoedig weder eens zoo'n middag te mogen ontvangen. Gehouden verkooping in het Notaris huis alhier op Vrijdag j.l. ten overstaan van Mr. H. M. A. Coebergh, Notaris alhier: het huis, Vliet 3, kooper P. de Jongh q.q. voor 2800. Donderdag 11 Augustus a.s. zal de Har monie-kapel „Trouw en Durf", directeur do heer J. Noordanus Sr. het achtste concert geven voor den Bond van Leidsche Harmo nie- en Fanfare-Vereenigingen 's avonds 8 uur precies in het Plantsoen (Musis Sa crum). Bij dit concert zullen wederom stoe len te huur zijn tegen den geringen prijs van 5 cent. Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma te willen uitknippen en ge durende de uitvoering niet te wandelen. Programma: 1. Marsch St. Cynènne, M. Kovvalski. 2. 2e Grande Ouverture, L. Lang- Iois. 3. Les Patineurs, valse, E. Waldteufel. 4. Le Kêve, polka voor piston (solist de heer Henk Jagel) J. Noordanus. 5. Suite Ballet, F. Popy. a. Entrée mazurka; b. Piz- zicati; c. Valse Lente; d. Largo; e. Galop Final. Pauze. 6. Fanfareklanken, marsch, J. Fugik. 7. Ouverture „Heroïque", H. Tré- villot. 8. Inder Waldscbmiede, K. Eilen- berg. 9. Lohengrin fantaisie, K. Wagner. 10. The Children of the Regiment, marsch, J. Fugik. Overzicht van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij gedurende Juli 1932/1931ScheveningenLeidenKatwijk/ Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) in 1932: 145.267, LeidenHeemstede 8.112 Am sterdamZandvoort 150.851, Stadslijnen Haarlem 64.597, in 1931 ƒ2410.805. Per dagkm. in 1932: ScheveningenLeiden Katwijk/Noordwijk (incl. Stadslijn Leiden) ƒ114.85; LeidenHeemstede ƒ10.95, Am sterdamZand voort 173.79; Stadslijnen Haarlem 113.24; in 1931 123.27. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën zijn benoemd tot rijksklerk in vasteD dienst de heeren C. J. Mattaar en E. R. Dorrë, thans tijdelijk rijksklerk, 2e kantoor D. B., I. en Acc. alhier. Prof. dr. Einstein vertoeft thans te Leiden, vaar hij de gast is van prof. Ehrenfest. LAATSTE BERICHTEN FAILLISSEMENTEN NATIONAAL PADVINDERSKAMP. Godsdienstoefeningen. Gisteren, Zondag, zijn in het Nationaal Padvinderskamp onder Wassenaar, gods dienstoefeningen gehouden, voor de Katho lieke Verkenners in hun subkamp, voor de Protestanten op het demonstratieveld door Ds. Mulder uit Hillegom, voor de Joodsche padvinders door Opperrabbijn Maarsen en voor de Engelsch-sprekenden door Ds. Kaey. Om 6.45 was een 10-tal veteranen door den hoofd-verkenner genoodigd met hem het avondmaal te gebruiken. Hierna was er een veteranen-bijeenkomst voor hen, die langer dan 12 jaren padvin der zijn. 's Avonds waren er kampvuren in de ver schillende subkampen. Subkamp E. was ge heel versierd met 200 lampions. Z.K.H de Prins zal Woensdagmiddag om 2 uur de Welpen-demonstratie in het kamp bijwonen. Donderdag om 2 uur zijn er een padvin- dersdefilé en rally, benevens demonstratie ter eere van Lord Baden Powell. QUERIDO'S BEGRAFENIS. Zeer groot was hedenmorgen de belang stelling bij de begrafenis van Israël Querido. Honderden hadden zich opgesteld bij het huis van den heer de Rosa in de Hef- culesstraat, van waar uit Querido zijn laat- sten tocht door Amsterdam zou maken. De kist was bedolven onder bloemen en kran sen. Bloemstukken waren o.m. gezonden door het Partijbestuur van de S. D. A P., de Vereeniging van Letterkundigen, „Het Volk" en van de uitgevers van zijn werken, de heeren Scheltens en Giltay. Omstreeks half 12 stelde de stoet zich in beweging. In de Jordaan, het arbeids veld van den overleden schrijver, hadden honderden zich opgesteld, om den man, die hun leven in al z'n moeilijkheden en vreugden heeft beschreven, een laatste groet te brengen. Van hier vervolgde de stoet den weg naar Zorgvliet. Lang voordat de stoet op de begraaf plaats arriveerde, was er in de omgeving van de aula een groot aantal belangstel lenden bijeengekomen. Onder de aanwezi gen zag men uiteraard tal van kunstenaars, vooral schrijvers en tooneelspelers, onder wie Elias v. Praag, Siegfried v. Praag, Es ther de Boer—v. Rijk, Jo v. Ammers—Ku ier e.a. Terwijl het orgel een gedeelte van de 7e Symphonie van Beethoven ten gehoore bracht, werd de met een paars kleed over dekte kist de aula binnengedragen. Nadat de familieleden en vele officieele belang- lenden de aula hadden betreden, werd de kist door vrienden van den overledene langs dichte hagen van menschen naar het graf gedragen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer E. Boek man, wethouder voor Kunstzaken te Am sterdam, mr. Frangois Pauwels, Ed. Bron (namens de Katholieke Vereeniging van Letterkundigen) en Paul F. Sanders. Ten slotte deed ds. A. Querido mede- deeling van een groot aantal ingekomen telegrafische blijken van deelneming o.a. van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. TELEGRAMMEN (Het schijnt, dat er eenige verwarring omtrent dezen uitslag bestaat en dat ook de klassen, waarin gezeild wordt, door el kaar gehaald zijn. Wij verwachten echter over deze wedstrijden, die buiten Los An geles plaats hebben, nog nadere bijzonder heden. Red.). HET LANDENKLASSEMENT. Na acht dagen Olympische Spelen. Het landenklassement na acht dagen Olympische Spelen (dus tot en met Zondag 7 Augustus) luidt als volgt: (De Olympische winnaar krijgt drie pun ten, nummer 2 twee punten en nummer 3 één punt). 1. Vereenigde Staten 100 punten; 2. Fin land 30 p.; 3. Frankrijk 24 p.; 4. Italië 24 p.; 5. Zweden 21 p.; 6. Engeland 21 p.; 7. Cana da 16 p.; 8. Duitschland 16 p.; 9. Japan 12 p.; 10 Polen 7 p.; 11. Oostenrijk 7 p.; 12. Ierland 6 p.; 13. Tsjechoslowakije 6 p.; 14. Hongarije 6 p.; 15. Nederland 5 p. (Eerste en tweede prijs van Egmond); 16. Australië 3 p.; 17. Denemarken 3 p.; 18. Ar gentinië 3 p.; 19. Lethland 2 p.; 20. Philip- pijnen 1 p.; 21. Zuid-Afrika 1 p. DE POLITIEKE AANSLAGEN IN """U ITS CH LAND. WALDENBURG, 8 Augustus (V.D.). In den afr eloopen nacht hebben onbe kenden met >teenen d- ruiten van het re dactiebureau van het sociaal-democra tisch. dagblad „Die Bergwaoht" vernield, terwijl op een boekhandel eenige scho ten werden Oelost, evenals op de woning van een iaal-democratischen wethou der, op de etalage van een winkel en op den leider der nationaal-soeialistisohe S.A. DE REEKS AANSLAGEN WORDT VOORTGEZET. BRESLAU, 8 Aug. (V.D.) Hedenmorgen vroeg is een bomaanslag gepleegd op den plaatse lijken leider der S. P. D. te Hei- dersdorf, den bakker Alexander Kaufmanu. Een bom werd over het hek van den tuin tegen den voormuur van het huis geslin gerd, waardoor een gat in den muur word geslagen en allo ruiten werden vernield. Persoonlijke ongelukkon kwamen niet voor. In den loop van den naolit werden voorts bomaanslagen gepleegd op den leider vaa de Reicksbanner te Kniegnitz en op den onderwijzer Szyska te Golschau, beido plaatsen evenals Heidersdorf in den Krois Nimptsch gelegen. In beide gevallen werd wederom niemand gewond doch was de ma terie ele schade vrij groot. AARDBEVING IN PERU. LUNA, 8 Augustus (VJ).. Een aard beving heeft groote schade aangericht in de stad Arequïpa, die aan den voet van den 5800 hoogen vulcaan Misté ligt. Vele huizen werden vernield, een aantal perso nen liep verwondingen op. Kind bij het spelen doodelijk verongelukt. RATHENOW, 8 Aug. (V.D.) Op den j Ebert Ring te Rathenow waren kinderen aan het spelen met groote cementen buizen, I die door de posterijen worden gebruikt j voor ondergrondsche leidingen. De kinde- j ren rolden de zware stukken, die aan den j binnenkant een doorsnede hebben van ruim j een meter, heen en weer, terwijl sommige kinderen in de buizen kropen. Daarbij kwa men twee stukken met elkaar in botsing, waardoor een van beide stuksloeg en de honderden kilogrammen zware scherven een vijfjarig meisje, dat erin was gekropen, zóó ernstig verwondden, dat het kind in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Uitgesproken: A. Riethoven, win kelier in kruidenierswaren, Leiden. Cur.: mr. N. G. Geelkerken, Leiden. M. H. Verhulst, sigarenwinkelier, te Oegstgeest. - Our mr. J. O. Baron, Leiden. J. Breukel, tuinder, S t o m p w ij k. Cur. mr. H. G. v. IJsendijk, Rijswijk. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pieter z. van P. Chaudron e« C. Crama Andries Gerardus z. van A. G. Bizot en Chr. v. d. Velden Leentje Maria Wilhelmina d. van W. van Kampen en M. J. Veldhoven. Ondertrouwd: A. Honders jm. 24 j. en J. Doove jd. 22 j. J Mooten jm. 25 j. en L. J. de Vink id. 22 j. W. Pardon im. 24 j. en M. v. d. Pluijm jd. 22 j. A. v. Put ten jm. 25 j. en E. W. Langeveld jd. 22 j D. Smit jm. 20 j. en J. Bavelaar jd. 21 j. A. v. Velzen jm. 23 j. en M. Kuiters jd. 23 j. 28—30 ct., 34—35 ct., Ossen 17—19, 25—28, 31—34, Vetto kalveren 20—25 32 1/2—27 1/2 4446 ct., Schapen 1620 ct., Schapen ƒ8 11.Zuiglanrmeren 812 per stuk, Vaarkens 14—15—15 1/2, Zouters 14—14 1/2, Eigenheimers 2— 31^2 ct., Blauwe eigen heimers 23 1/2 ct., West. schoolmeesters zand ronde 35 ct. per K.G. Dest nieuwe eerstelingen 22.50, West. kleine ronde 1.502.50, Blauwpitten 2.504.Met re delijken aanvoer, kalmen handel. 2500 KG. Holl. geel onverkocht. Geen handel en geen vraag. 1 Overzicht: De aanvoer van koeien was flink; de handel was lui; en de prijzen ge lijk aan de vorige week Maandag. Vette kalveren met ruimen aanvoer, de beste soorten werden verkocht, mindere soorten langzaam en geen verandering in de prij zen, een best kalf ging tot 3 ct, boven no teering. Schapen met tameliiken aanvoer, de handel zeer slecht en bnija overkoop- baar, d oude prijzen konden met moeite bedongen worden. De aanvoer van var kens was veel minder dan de vorige week dientengevolge vlugge handel en hooge prijzen. Een enkel best exemplaar ging tot 1/2 ct. boven noteering. Zouters met kor ten aanvoer; vluggen handel en hoogero noteerinor. VINKEVEEN, 6 Aug. Groentenveiling. Spercieboonen 813, Snijboonen 613, Pronk boonen 3, Spekboonen 8, Wagenaars 3, SUro- spercieboonen 57 ct. per K.G. Tomaten A 9, j id. B 10 id. C. 6, id. G. C. 4 ct. per pond. Komkommers (gele) 14 ct Bloemkool 3—12 ct. per stpk. Augurken (fijn) 1626 id. (fijn basterd 712, (basterd) 4, (grof) 2 ct. per K.G. Augurken (bommen) 1, id. (norrels) 2 ct. per K.G., Kropsla 612 ct. per 10 krop. Rhabarbar 5 ct. per bos Spinazie 6 ct. per I K.G. Postelein 7 ct. per K.G. Pootuien 5 ct. per bos. Peen 37 ct. per bos. Andijvie J020 ct. Meloenen 1530 ct. per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 6 Aug. Groenten- veiling. Meloenen 625 ct. per stuk. Sla 70 2.10 per 10 krop. Snijboonen 351.15, Prinse- boonen 85, id. z. dr. 851.Dubb. stain 4550, id. z. dr. 5060, Pronkboonen 25 ct. per 10 kilo. Augurken, fijn 1.60—5.40. tijn- basterd 1.102.20, basterd 451.20, grof 55 65, grof II 35, bommen 25, stippel 45- 50 per 25 kilo, BOSKOOP, 6 Aug. Bloemenveiling. Ro zen: Golden Ophelia 815, Marcel 6 -12, Hadley 1827, Claudius Pernet 1019 Co lumbia 1527, Butterfly 1020, Mac Keiler 1520, Wilh, Kordes 1530, Mme Jules Bou- ché 815, Rosalandia 1016, Flroex 1520, Phoebe 1018, Potin 1016, Chas. P. Kilham 1629, Edith Helen 1832, Aug. Noack 10 15, Else Poulsen 2042, Gloria Mundi 3045 Orange Perfection 2040, Elle Poulsen 10 15, Briaircliff 914, Wimmel 612. Dahlia's 1530. Lelies tigrinum 1530, Clematis Du- randi 31, id. Prins Hendrik 200, «d. Mr Patijn 30, Gladiolen 510, Anjers 1015, Zinnea's 10, Plox 3—7, Eieren per 10 32. DE OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN. De gebroeders Maas hebben nog steeds de leiding. LOS ANGELES, 7.Augustus. Op de kleine zeilbaan te Long Beach hebben heden weer twee zeilwedstrijden plaats gehad. Bij de eersten wedstrijd, den derden tot dusver gehouden wisten de ge broeders Maas met 'n slechts klein verschil de 2e plaats achter Engeland in te nemen. De Duitscher Behr, die vooral een feilen strijd met onze vertegenwoordigers had ge geven, werd derde. De windsterkte was 1 tot 3 Meter per seconde. Bij den vierden wedstrijd van het zeil- tournooi werd de strijd tussohen de gebroe ders Maas en den Duitscher Behr voortge zet. De rivalen hadden een zeer goeden start, scherp en met aansluitend kruisen. De strijd bleef tot het laatste spannend om dat beide partijen om beurten de leiding hadden. Holland werd in dezen wedstrijd echter eerste met slechts drie seconden voorsprong op Duitschland. In het klassement der Olympische zeil wedstrijden, na vier wedstrijden, staat Ne derland op de eerste plaats. Het luidt: 1. Nederland. 2. Groot-Brittannië. 3. Duitschland. 4. Spanje. 5. Frankrijk. 6. Vereenigde Staten. 7. Zweden. Gebr. Maas ook eerste in den tweeden wedstrijd? In den twëeden zeilwedstrijd van Zater dag was niet de Duit-scher Behr eerste, doch tweede achter Nederland. Fransch particulier vliegtuig neergestort. PARIJS, 8 Agu. (V.D.). Na afloop van een vliegdemonstratie te Mende in het departement Lozère keerde een par- I ticulier vliegtuig, waarin twee personen gezeten waren, naar Parijs terug. Alvo rens te vertrekken cirkelde het toestel nog eenige malen boven het vliegveld, waarbij het in een bocht plotseling af- gleed en van een hoogte van 200 meter naar beneden stortte. Het toestel werd j geheel vernield en de beide inzittenden werden dood uit de overblijfselen van de machine gehaald. Het ongeluk is waar- j sohijnlijk veroorzaakt door een verkeerde manoeuvre van den piloot. 20 25 43.20 46.30 44.20 ..Z 7.SB AMSTERDAM, 8 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 483 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 6572 ct., 2e kw. 5560 ct., 3o kw. 3550 ct. Mindere soorten 2030 ct., 131 melk- en kalfkoeien 1702.50 per stuk. 163 vette kalveren, per K.G. levsnd ge wicht. le kw. 4050, 2e kw. 3Q39, 3e ]»w. 2029, 52 nuchtere kalveren 37. per stuk. 61 schapen ƒ10.12.per stuk. 1111 varkens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 KG., 3638, zware varkens 3335, vette varkens 3032, per KG. slachtge- wicht. 43 paarden 80120 per stuk. Overzocht: Runderen met flinken aan voer, stugge handel en de prijzen iets la ger. ette kalveren voor den Maandag, flinken aanvoer, kalme handel en prijs houdend. Varkens met grooten aanvoer, stug gehandel en prijshoudend. ROTTERDAM 8 Aug. Vee. 556 koeion en ossen, 329 vette kalveren, 442 schapen of lammeren, 1167 varkens en overloopors, Prijzen per 1/2 K.G., Koeien 1519 ct., W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM! (N iet officieel). Berlijn 59.11 Londen 8.58-5/,t New York 2.489/16 Pa"!» 9 731 örusBel 34.4 s I Zwitserland 48.37>/2 'tilaan ]2.6S j Madrid Oslo Kopenhagen Stockhoh-n YYeenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De geweldige koersverbetering, die Za terdag in Wallstreet plaats had, was oor zaak van een enorme koersstijging op do Amerikaanscho effectenbeurs. De eerste koersen lagen over de gehcele linie tot 10 pet. boven het vorige slot. In het verder verloop demonstreerde zich eenige nei ging tot realisatie, die weliswaar een reac tie veroorzaakte, doch de gioote koers winsten in aanmerking genomen, werd het aanbod vlot opgenomen. De bedrijvigheid was niet bijster groot, behalve op de Amc- rikaansche afd, waar Staal-, Koper- en Oliewaarden in groote posten werden om gezet, op beduidend hooger koerspeil, al bleven ook hier inecrndeels de hoogste no- teeringèn niet gehandhaafd. Op de locale markt bestond een gunstige stemming voor Kon. Olie, die aanvankelijk plus 10 pet. hooger noteerden, doch daarna oen drietal punten moesten afstaan. Van do Amerikaanscho Olicwaarden waren S-hell Unions gefavoriseerd. Philips openden op 116. doch liepen later weer punten terug. Unilevers per saldo 4 jict. hooger, Aku's 3 pet. Rubbers bleven zeer vast, A'dam Rubbers waren per saldo 5 pet. hooger. Suikers Bloten zich bij dc algemeene stem ming aan, H.V.A.'s 5 pet. boven het vorige) slot. Scheopv., Mijnw. en Tabakken konden zonder uitzondering een hooger koerspeil bereiken. Ned. Sehoepv. Unies avancheer- de ruim 3 pet. Duitsohe obligaties waren gedrukt. Ned. Staatsfondsen bleven op peil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3