MAANDAG 8 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 de Kruis-mannen en -vrouwen verschijnen, die een vlotte samenwerking verzekeren. 9e. Aan het strand is een belangrijke taak toevertrouwd aan de Wassenaarsche Reddingsbrigade, die de hulp in zee ver leent. Deze steeds groeiende organisatie be schikt over talrijke hulpmiddelen ter ver hooging van de veiligheid. Zij werkt in nauwe samenwerking met den Strandpost; vandaar de zuurstofkoffer. 10e. De 10 Wassenaarsche huisdokters, waarbij zich vaak rustende en gestichts- geneesheeren (St. Jacobusstichting) voegen en die steeds tot hulp bereid zijn. En nu de melding. Overal is tele foon, talrijk zijn de meldingsposten. Maar er is thans 1 centrale en dat is de Poli tie, telefoon no. 20. Deze is altijd bezet, hier heeft men alle adressen. Onmiddellijk wordt alles geal armeerd. 2e ziekenauto's met 3 chauffeurs, 10 doktoren, 5 groote hulpposten en ver schillende kleinere, ruim 30 helpers waar van allicht 1 of 2 ter plaatse kunnen zijn, daarbij Leiden en Den Haag met hunne ziekenhuizen in de buurt. Ons ideaal, onze sport is, om binnen het kwartier ter plaat se te zijn, ook 's nachts. De politie regelt het verkeer, het Roode Kruis verzorgt de gewonden, binnen 20 minuten liefst moet alles weer zijn normalen verloop hebben. Maar dan moeten ook allen meewerken: Snelle melding op telefoon no. 20, snelle oproep door de politie, alle belanghebben den waarschuwen elkaar ter controle. Maar als wij dan ook komen, dan moot niet de gewonde als een pakket wegge sleept zijn, dan moet het niet voorkomen, dat vreemde medici ons werk negeeren en zeggen bij een gebroken been, dat er bij hangt r „Laadt maar in, op mijn verantwoor ding", zonder verband, zonder spalk, zoo als onlangs is geschied. Wij doen ons best, wij zijn verantwoor delijk, maar aanvaardt dan ook ons en on ze hulpmiddelen. Voor allen staan wij klaar, maar laten dan ook allen, maar bo venal de doktoren onze hulp gebruiken. Dan zal Wassenaar niet alleen bekend zijn om zijn Leidsche Lijdensweg, maar ook om zijn organisatie en hulpvaardigheid. Dus steeds in Wassenaar: Politie, tele foon no. 20, dan hebt ge alles in een hand. J. BAART DE LA FAILLE, Arts-leider der Afdeeling. Wassenaar, 31 Juli 1932. In de „Volkskrant" van Zaterdag 6 Augustus komt het volgende bericht voor. GROF. „Onze Vaan", het orgaan van de R.K. Volkepartij, hoopt, dat de politieke stum- perds de Bruin en Kuiper na hun bezoek voor de werkloozen bij Minister Ruys er een vroolijken dag op Soheveningen aan hebben vastgeknopt. Als de grovaard, die dit gesohreven heeft, weten wil, waar de Bruin na dit bezoek met spoed heen gesneld is, dan willen wij het wel vertellen: naar het sterfbed van zijn kind. Tot zoover in den „Volkskrant". Katholieke arbeiders die lid zijn van de R.K. Volkspartij, hoe vindt gij zulk geschrijf Voor zoover gij trouw bleef aan de R. K. Vakbeweging, kunt gij dan goed keu- rr\ dat men Uw leiders zoo behandelt? Moeten er met dergelijk geschrijf leden voor de Volkspartij gewonnen! worden? fijne tactiek 1 Katholieke arbeiders, wanneer men straks aan uw deur komt, om U lid te ma ken van de R.K. Volkepartij, wijst hen dan eens op dergelijk geschrijf, en ant woord met een beslist neen. De Katholieke arbeiders zullen zioh niet laten gebruiken, om de eenheid der katholieke in de politiek te verbreken! Uw plaats is in de R.K. Kiesvereeni- gng. C. STREEFLAND. Lid R.K. Kiesvereeniging. Leliestraat 7, Leiden. Aan alle R.-K. bedienden werkzaam in het Kappersbedrijf te Leiden. Door de R.-K. Propagandaclub „St. Pe trus" in samenwerking met het R.-K. Werkliedenverbond worden pogingen in het werk gesteld tot oprichting van een afdeeling R.-K. Kappersbedienden. Een katholieke vakorganisatie voor de bedienden werkzaam in het kappers bed rijf is ten zeerste gewenscht. Dank zij het streven der vakorganisatie zijn in den lande in tal van bedrijven de toestanden ten gunste der werknemers gewijzigd. Wat anderen konden bereiken, kunt ook gij, als gij u gaat organiseeren in een ka tholieken vakbond. Op Donderdag 11 Aug. a.s. des avonds half negen zal in 't Bondsgebouw, Steen- echuur 15, een bijeenkomst plaats hebben, waar den heer Jos. Veldman, secr, R.-K. Werkliedenverband het nut en de noodza kelijkheid van organisatie nader zal uit eenzetten. Dringend noodigen wij u tot deze bij eenkomst uit, komt in flinken getale, brengt uw katholieke collega's (dames en heeren) mede opdat in uw aller belang de oprich ting eener afdeeling moge slagen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Geboren: Pieter Cente, z. van P. M. Oostlander en W. C. Jochem Johannes Hendricus z. van J. Th. Opdam en J. M. Ver duin Cornelis Johannes Leonardus z. van L J. Zoet en J. C. van Klink. Joannes Mar- tinus z. van J. P. Zandvliet en J. C. van Leeuwen. Maria Petronella d. van C. B. l'Ami en M. Vermeij. Overleden: Jacobus Hoogenboom 82 j. wedr. van M. van Duuren. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. De Weleerw. Father P. van der Lans, die op Zondag 17 Juli te Mill Hill de H. Priesterwijding mocht ontvangen, zou op Zrondag 24 Juli zijn eerste plechtige H. Mis in zijn parochiekerk te Hillegom aan God opdragen. Door bijzondere tarnilieom6tan- dighetlen kon echter op bedoelden datum deze plechtigheid niet doorgaan en werd hiervoor 7 Augustus bepaald. De bewoners van Vosseiaan en Vosse- dwarsstraat interesseerden zioh op spontane wijze voor de intocht van dezen jeugdigen Priester in de ouderlijke woning aan de Vosseiaan. Reeds dagen te voren waren gezamenlijk plannen bereid en, eigenaardig voor dit geval mogen we wel zeggen, verleenden alle omwoners van verschillende gezindten hun medewerking. Een schitterende eere poort was in de onmiddellijke omgeving van de ouderlijke woning geplaatst en het ge heel was een feestelijk entree. Te circa 7 uur Zaterdagavond arriveerde de feesteling met familieiedon in 3 auto's aan de Vosseiaan. Een haag van bruidjes, kinderen van de bewoners der omgeving, bad zich opgesteld en 3 zusjes van den fees teling maakten aan den ingang van de wo ning hunne opwachting om hun Heerbroer binnen te leiden. De jeugdige Priester was door deze ontvangst zoozeer getroffen, dat hij zich gedrongen gevoelde woorden van hartelijken dank te spreken tot allen, zon der onderscheid des persoons, die hun me dewerking tot deze spontane ontvangst hebben verleend. Niet den persoon als zoo danig, aldus spr., hebt gij hierdoor willen eeren, maar den Priester Gods en daarover verheugt spr. zich ten zeerste. Van tal van woningen wapperde de Va- derlandsche driekleur met Pauselijke wim pels en het blijde klokgelui om even voor 10 op Zondagmorgen kondigde de plechtige gebeurtenis in de St. Martinuskerk aan. Om precies 10 uur besteeg de Neomist het rijk, met groen en bloemen versierde hoogaltaar. Het zangkoor zong vier-stein- mig den lofzang „Veni Creator". Vervolgens werd met het H. Misoffer be gonnen en de Neomist werd hierbij geassi steerd door den zeereerw. heer J. J. M. Krook, Pastoor der parochie als presbyter- assistens, fr. Kastelein, neef van den Noo- mist, als Diaken, father de Graaf, vriend- klasgenoot als 6ub-diaken, terwijl de eerw. heer Hanrath als ceremoniarius fungeerde. Het zangkoor zang zeer verdienstelijk onder leiding van den directeur, den heer S. Redeker en met orgelbegeleiding van den organist, den heer J. van Roode, de Missa „Lauda Sion" van H. Cuijpers. Na het Evangelie besteeg Pastoor van der Eem, van Anna Paulowna, het preek- gestoelte om de feestpredikatie uit te spre ken. Na de H. Mis zong het zangkoor Tantum Ergo van Halier en werd door den Neomist de zegen met het Allerheiligste gegeven. Ten slotte werd gezongen de Priester-can tate -van* Elb. Franssen, evenals de vorige gezangen door mannen en jongensstemmen. Des middags te 3 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd door den Neomist met dezelfde assistentie als des morgens, waar onder Te Deum. Van 4 tot 5 uur werd ten huize van den feesteling een receptie gehouden en wij kunnen gerust zeggen, dat wij nog zelden zoo'n drukke receptie hebben meegemaakt. De talrijke cadeaux waren bij deze gele genheid ter bezichtiging gesteld en een ieder was vol lof over het vele schoons den nieuwen Priester geschonken. Gezien de geweldige belangstelling èn bij de plechtigheden in de kerk èn bij de receptie, kunnen wij er van overtuigd zijn, dat geheel Roomsch Hillegom met dit heer lijke Priesterfeest heeft meegeleefd, waar door tevens het bewijs voor de zooveelste maal geleverd is hoezeer wij onze Priesters willen eeren. N00RDWIJK. „Herwonnen Levenskracht". De gis teren gehouden verkoop van bloempjes ten bate van de tuberculose bestrijding van „Herwonnen Levenskracht", heeft de mooie som opgebracht van 1446.51. Een wooTd van lof aan de ijverige jongeda mes, die 't „vele kleintjes maken groote" voor dit schoone doel hebben bewerkstel ligd. Personalia. Voor het toelatings-ex- amen aan den R.K. H.B.S. te Leiden is geslaagd onze plaatsgenoot Sergio Urlus. Concert De door ons reeds aange kondigde Marsch-avond te geven door t fanfarecorps „Excelsior" in den tent op het Lindenplein is Zaterdagavond een waar succes geworden. De belangstelling was groot en men genoot ten volle van den pittige en goede muziek van ons kra nig korps, waarvoor den leden en hun di recteur de heer C. de Haan uit Leiden een woord van dank toekomt. KATWIJK AAN DEN RIJN Voetbal. Op het terrein van „Quick Boys" speelde Zaterdagavond „Quick Boys" I tegen „Beurs" XI te Rotterdam met een uit slag van 53 voor „Quick Boys". KATWIJK AAN ZEE. Te ver in zee gegaan. Op het stille strand was een heer aan het zwemmen met z'n doch tertje De heer, die de zwemsport niet mach tig wss, ging zoo ver in zee, dat hij geen Do- dem meer onder z'n voeten had. Zijn doch tertje, die echter wel kon zwemmen, wilde haar vader, die steeds verder wegdreef, de behulpzame hand bieden, echter was zij niel bij machte dit ten uitvoer te brengen. D« heer A. de W., uit Leiden, wonende Volders- gracht, die het gevaar vanaf het strand waar nam, twijielde geen oogenblik en mocht het genoegen hebben de heer en z'n dochtertje uit hun gevaarlijke positie te redden. Zeker komt hier een woord van lof toe aan den heer de W., voor diens cordaat optreden, waardoor twee levens zijn gered geworden. RIJNSBURG Veilingomzet. De omzet aan de blaemen- veiling „Flora" alhier beliep over de maand Juli 56.762.20, tegen een bedrag van 63.072.75 over Juli 1931 of 6310.55 minder. SASSENHEIM Biljarten. Morgen (Dinsdag) vindt de voortzetting plaats van de nederlaagwedstrij den van de Ba. C. „Dommering". Dan zullen zich op het groene laken meten Excelsior I met de spelers: P. Duivenvoorde Jr., C. Deg- ger, Duivenvoorde Sr. en B. Duivenvoorde te gen Dommering I. Deze wedstrijd is in het K.S.A.-gebouw om 8 uur en is toegankelijk voor iedereen. Het 4e en 5e viertal speelt een massakamp tegen L.U.T.O. Lisse, waarvan de wedstrijden zijn vastgesteld voor Dommering IV op Woensdag 10 Aug. in de K.S.A. en Woensdag 17 Aug. in den R.K. Volksbond Lisse. Dommering V Vrijdag 12 Aug. R.K. Volksbond Lisse, Vrijdag 19 Aug. K.S.A.-gebouw VOORSCHOTEN Geboren: Jacobus Johannes z. van Th. H. Doks en H, A. Parlevliet Teunis z. van T. van den Hoek en A. W. Teunissen Ni- colaas Maria z: van N. van der Werf en J. C. van Kleef. Margrieta d. van P. van der Bent en M. Hoogendijk Gerritje d. van K. A. van Turenhout en J. van Nieuwenhuijzen Arend z: van A. Teunissen en H. Ramrath. Ondertrouwd: J. W. Livius 35 j. en M. J. Meijer 27 j. Gevestigd: M. H. Toussaint, Wijngaar denlaan 11, van Voorburg H N. Muller, Papenlaan 4, van Leiden L. H. Christiaanse, Papelaan 4, van Leiden. Vertrokken: J. Nugter en echtgen. naar 's Gravenhage C. Th. H. van Schooten en erhtgeno. naar Maasland F. Jongste, naar Goedereede. M. Oder, naar Duitschland C. J. M. Kramers, naar Duitschland. WARMOND Met een kano omgeslagen Tijdens de wed strijden werd het publiek opgeschrikt met het bericht, dat iemand met een kano op het Wije was omgeslagen en bijna was verdronken. Bij onderzoek bleek het navolgende. Een Hagenaar, die met een kano was gaan varen, is aldaar op het Wije omgeslagen. Deze kon echter niet zwemmen, maar het mocht hem toch gelukken, zicb aan zijn kano vast te grij pen. In doodsangst heeft hij zich ongeveer twintig minuten zoo vastgehouden, toen hij werd opgemerkt, door een aldaar varenden zeilbootbezitter. Deze is de dreikeling te hulp gekomen, heeft hem in zijn motorzeilboot ge trokken en vervolgens naar de Haven van Cieco vervoerd. Bewusteloos werd hij op den kant gelegd en door kunstmatige ademhaling mocht het gelukken hem' in het leven te hou den. Hierbij heeft zich in de eerste plaats de heer J. R. uit Leiden bijzonder verdienstelijk gemaakt. Hoe onvoorzichtig het is, om zich in een kano te begeven en vooral op zoo'n groot water, zonder te kunnen zwemmen, blijkt weer eens UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN PROVINCIALE SCHIETWEDSTRIJDEN Om den B.V.L.-beker. De stand der Prov. Schietwedstrijden op 100 M. scherp om den zilveren B.V.L.-wissel- beker alhier is heden als volgt: Afd. Korps: 1. Schietvereen. „Prins Alexan der" Rotterdam, 239 punten. 2. Burgerwacht Rotterdam 232 p. 3. Burgerwacht Alphen a.d. Rijn 230 p., 4. Bijzondere Vrijw. Landstorm Alphen a. d. Rijn 223 p. Hoogste korpsschutter T. Noomen, Rotterdam, 50 p. Aantal thans ingeschreven korpsen 11. Afd. Personeel: 1. D. Noomen, Rotterdam' 115 p. 2. J. Noomen Sr., Rotterdam 113 p., 3. A. C. Mys, Alphen aan den Rijn 112-27 p., 4. W. B. Kroon, Alphen aan den Rijn 11225 p. 5. J. Hoos, Roterdam 111 p. 6. C. W. de Jong, Boskoop, 11027 p. 7 en 8 G. Bergs- hoeff, Alphen aan den Rijn en Th. de Jong Boskoop 1102726 p. 9 en 10 A. Bruynes, Alphen aan den Rijn en J. Noomen Jr., Rot terdam 1102626 p. Afd. Vrije Baan: 1. D. Noomen, Rotterdam 88 p. 2. W. B. Kroon, Alphen aan den Rijn, 87 p. 3. J. Hoos, Rotterdam 86—28 p. 4. J. Noomen Sr, Rotterdam 8628 p. 5. A. C. Mvs Alphen a. d. Rijn 8528 p. 6. J. H. Brus- saard, Rotterdam 8527 p. 7en 8. G. Bergs- hoeff, Alphen a. d. Rijn en Th. de Jong. Bos koop 8427 p. 9 en 10 A. Bruynes, Alpheir a. d. Rijn en J. Noomen Jr., Rotterdam 8426. Sijmen betaal. Zaterdagmorgen werd door een auto-eigenaar bij de politie aangifte gedaan, dat van Vrijdag op Zaterdagnacht van zijn vierwielig motorrijtuig 2 buitenbanden waren afgehaald. Bij onderzoek werden de banden teruggevonden bij een garagehouder, die aan de politie als reden vo:r zijn daad op gaf, dat hij geld van den aangever te vorde ren- had, zoodat hij zich langs dezen weg wilde schadeloos stellen. Banden en een z.g. krik werden door de politie inbeslaggenomen. ter wijl tevens proces-verbaal werd opgemaakt Ter aarde besteld. Onder buitengewoon veel belangstelling had Zaterdagmorgen na de plechtige H. Uitvaart in de parochiekerk al hier de begrafenis plaats op het R.K. kerkhof van het stoffelijk overschot van de 17-jarige Nellie Hoogduin, die, zooals door ons gemeld, op zoo noodlottige wijze door een motoronge val om het leven is gekomen. Algemeen was men diep onder den indruk. Verlaging huren. Door den Alphenschen Besturenbond werd een huurdersvergadering gehouden, waarbij door den heer Uyl werd uit eengezet de noodzakelijkheid van het voeren van een actie om te komen tot verlaging der huishuur. Een commissie werd benoemd die een actie zal uitwerken. Te water. In den Hoorn had Zaterdag den kaashandelaar het onfortuin, dat zijn drie- wielde bakfiets, geladen met boter, kaas, eieren etc. in de langs dien weg gelegen sloot terecht kwam. B. kwam er zelf goed af, doch zijn schade was zeer groot. De oorzaak van het ongeval is waarschijnlijk toe te schrijven aan het feit, dat B. de remmen van zijn rijwiel niet voldoende had vastgezet. «t* SPORT WATERPOLO Nederl. jeugdzeventalNed. zevental- Gisteren werd te Zwolle een water- polowedstrij'd gespeeld tusschen het Ne- derlandsohe Jeugdzevental en een on volledig Nederlandsche zevental. Het jeugdzevental, dat veel sterker was, won met 52. De ruststand was 30. LAWNTENNIS DE DU ITSCHE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren zijn te Hamburg de interna tionale kampioenschappen van Duitsch land aangevangen, waaraan ook door eenige Nederlandsche spelers en speel sters wordt deelgenomen. In het hee ren enkelspel verloor Leembruggen in vier sets van Jaeneoke, n.l. met 63, 4—6, 6—2, 6—2. Timmer kwam niet op tegen den Duitscher Schomburg, zoodat deze laatste een w. o. had. In het dames enkelspel sloeg mej. Rollin Couquerque men. Stietzel-Krae- ber met 62, 62. FrI. Horn (Duitschland) won van mevr. DrosCanters, in twee sets, beide ma len 62. ATHLETIEK A.V. en A.V. „Alphia" Zondag heeft het Alphia-li dTh. Vrise- koop deelgenomen aan de Nat. Atletiek wedstrijden t© Amsterdam op het Olym piade-plein, waarbij hij een record-tijd maakte op de 3000 M. in klasse C. in 9 min. 59 sec. Hierdoor plaatste hij zicsh in klasse B en behaalde 'n zilveren medaille. WIELRENNEN SCHLEBAUW EN KaSER NAAR ROME. Naar wij vernemen heeft de directie van de N.V. Mij. Nederlandsch Sportpark heden besloten den Nederlandsche stayer Sohle- bauw en zijn gangmaker Kaser uit te zen den naar de wereldkampioenschaps-wcd- strijden, die aan het einde van deze maand te 'K'ome worden gehouden. Zooals bekend heeft de Nederlandsche "Wielren-Unie van uitzending moeten afzien in verband met de financieele omstandig heden. ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB De Haarlemsche Jachtclub organiseert na tionale zeilwedstrijden, te houden op Zater dag 3 en Zondag 4 September 1932, op het Noorder Buitenspaarne te Haarlem. De inschrijving staat open voor 12-Voets Jollen Seniores; 12-Voets Jollen Juniores; 12- VoetsJollen Dames; 16 M2. klasse; 45 M2. klasse; Regenboogklasse; B. M. klasse; 12 M2 Sharpie-klasse. WIELRENNEN Leidsche Ren- T oer.o „Swift" Gistermorgen zijn er wedstrijden gereden die allen over den korten afstand gingen. De uitslagen luiden: Sprint 300 M. match deux: 1. J. Riethoven 14 p.; 2. J. Verschoor 13 p., 3. A. v. Egmond 11 p., 4. „Swift" 11 p. 5. C. Paats 10 p., 6. M. Aast 9 p., 7. Chr. Vink 9 p. 8. W. F. Kapaan 7 p. Hierna werd er een klassement-wedstrijd verreden, waarbij J. Riethoven 14 punten be haalde, J. Verschoor 8 p., Ch. Vink 5 p. en A. v. Egmond 3 p. Ten laatste werd er een afvalwedstrijd ge reden, waarbij J. Riethoven weer het meest aantal punten (7) wist te behalen, gevolgd door J. Verschoor met 6 p., A, v. Egmond 5 p., Chr. Vink 4 p., M .Aart 3 p., „Swift" 2 p., en C. Paats 1 p. In deze drie wedstrijden zijn het totaal aantal punten behaald door J. Riethoven 35 p., J. Verschoor 27 p., A. v. Egmond 19 p., Chr. Vink 18 p., „Swift" 13 p., M. Aart 12 p., C. Paats 11 p., W. F. Kaapaan 7 p. POSTDUIVEN „Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar. Zonda-g hield de P. V. „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht met jonge dui ven vanuit Neufvilles (België) afstand 180 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 10 uur 20 min. met Westenwind en be wolkt© lucht. De eerste duif bereikte het hok te 1 uur 34 min. 47 sec.de laatste prijswinnende vogel te 1 uur 52 min. 58 sec. De uitslag was: le, 15e, 16e, 18e, 21e en 22e, IL 1. .Waasdorp; 2e, 3e, 4e, 5e, 6e, 8e, lie, 19c en 20e C. Versteeg Jr.; 7e, en 13e K. Scheffer; 9e, J. P. Brederode10e, 14e, en 17e, J. H. Groeneveld12e J. L. de firont Gemeentelijke Aankondigingen B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de aangifte voor het tweede toelatingsexamen voor het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes, moet geschieden schriftelijk vóór 31 Aug. a.s. J. SPLINTER Gzn., weth. loco-burgem. VAN STRIJEN, secretaris. Leiden, 6 Augustus 1932. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Zitting reclasseering Vinoen- tiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Aug. a.s. waargeno men door apotheek: G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, telef. 502. STADSNIEUWS R.K. VOLKSBOND Naar de Indische tentoonstelling. Bij voldoende deelname overweegt het be stuur van den Ned. R.K. Volksbond, afd. Lei den, een evcursie naar de Indische tentoon stelling te Den Haag, en wel op Zondag 21 Augustus a.s. Het bestuur van de Indische tentoonstelling wil het bezoek van de georganiseerde arbei ders bevorderen, redenen, waarom groepen personen belangrijke reductie krijgen op de toegangsprijs. Indien er een groot aantal deelnemers zijn, zal het ook mogelijk wezen op een goedkoope manier per blauwe tram de tentoonstelling te bereiken. De kosten voor vervoer, bezoek tentoonstel ling, met deskundige gids, zullen bij elkaar niet meer bedragen als een gulden. Men geve zich zoo spoedig mogelijk op, en storte meteen een gulden. Tot Woensdag 17 Augustus kan men zich voor deze zeer leerzame excursie opgeven. Vanaf hedenavond 7 uur kan men rich op het kantoor van het bondsgebouw opgeven. Iedere avond van 78 uur, zitting op het kantoor. Internationaal bezoek. Zaterdagmorgen hebben de leden van de Vereeniging van toehoorders en oud-toehoor ders van de Academie voor Internationaal recht te 's Gravenhage een bezoek gebracht aan het Rijnlandshuis alhier, waar de archi varis van Rijnland, mr. Fockema Andreae een overzicht gaf van de geschiedenis van Rijn land, de waterwerken en den strijd met het water door alle eeuwen. Na een boottocht naar de meren bracht het gezelschap een bezoek aan het academiege bouw. De rector-magnificus prof. dr. J. J. Blanksma, sprak in de Senaatskamer over den stichter der universiteit prins Willem van Oranje en de beroemde hoogleeraren Grotius en Johan de Witt; prof. mr. A. S. de Blecourt sprak namens de juridische faculteit en wees op het historische museum, dat onder het koe peldak is ingericht, waar prof. dr. L. Knap pert een geschiedkundig overzicht gaf van de stichting der universiteit. Inmiddels waren ongeveer drie honderd le den van het Internationale congres voor ver gelijkend recht uit Den Haag aangekomen, tot wie prof. De Blecourt, na een welkomstwoord in het Latijn door den rector-magnificus, een allocutie hield over de oude gebouwen en be zittingen van de Leidsche universiteit. Na dit bezoek aan de universiteit is het gezelschap in de Lakenhal door het gemeente bestuur ontvangen. 460e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Maandag 8 Augustus 1932 2e Klasse, le lijst HOUGË FillJZfcN 21458 1000. 23261 en 18794 elk 400. 9947 en 19947 elk 200. v 19527 100 320 345 359 52 114 173 405 5X2 639 604 682 694 787 942 1039 1044 1046 1056 1190 1209 1231 1301 1364 1378 1412 1444 1466 1478 1521 1593 1617 1638 1725 1780 1782 1805 1811 1905 2012 2014 2103 2118 2186 2200 2201 2204 2376 2422 2460 2492 2545 2668 2838 2885 2887 2898 2952 3027 3045 3433 3179 3191 3326 3338 3429 3439 3441 3450 3456 3482 3512 3563 3570 3602 3674 3804 3894 3946 4026 4096 4153 4167 4188 4225 4242 4267 4278 4330 4399 4411 4499 4502 4531 4631 4644 4704 4724 4771 4846 4890 4977 5010 5013 5026 5027 5119 5174 5271 5273 5342 5494 5497 5602 5633 5921 5924 5998 6151 6156 6219 6221 6241 6248 6249 6329 6354 6397 6421 6445 6470 6503 6533 6550 6556 6576 6611 6633 6724 6727 6773 6797 6848 6895 6900 6941 7049 7054 7153 7234 7304 7320 7378 7497 7515 7589 7616 7628 7716 7809 7836 7852 7855 7967 8029 8083 8097 8122 8182 8284 8310 8513 8545 8560 8570 8661 8721 8728 8927 8948 8991 9013 9057 9058 9064 9075 9132 9104 9332 0338 9434 9462 9472 9492 9525 9631 9660 9691 9765 9802 9902 9906 10011 10027 10068 10122 10169 10251 10314 10346 10428 10477 10562 10609 10615 10743 10802 10860 10913 10926 10971 11030 11052 11160 11207 11241 11269 11300 11304 11453 11456 11510 11531 11532 11547 11558 11571 11585 11602 11616 11669 11733 11735 11748 11898 11916 11930 12077 12149 12169 12238 12243 12254 12255 12261 12296 12366 12529 12555 12610 12704 12726 12732 12766 12818 12827 12837 12847 12870 12900 13015 13063 13157 13186 13190 13226 13253 13318 13350 13360 13436 13508 13522 13601 13619 13669 13733 13773 13826 13857 13926 13941 14037 14092 14153 1-1206 14303 14349 14420 14490 14541 14550 14669 14670 14753 14882 14925 14928 15077 15177 15233 15243 15257 15322 15395 15409 15432 15486 15494 15548 15654 15710 15818 15898 16010 16015 16227 16242 16247 16261 16335 16356 16374 16396 16503 16537 16551 16580 16641 16664 16671 16748 16751 16819 16871 16922 16923 16931 16956 16963 16977 17060 17083 17150 17254 17320 17327 17370 17413 17427 17498 17512 17616 17621 17678 17735 17826 17832 17880 17944 17954 17961 17991 18054 18110 18126 18219 18455 18486 18546 18608 18623 18655 18685 18721 18749 18760 18771 18838 18903 18914 18952 19050 19169 19197 19260 19266 19377 10423 19502 19555 19631 19637 19681 19690 19741 19823 19825 19839 19886 19921 19962 19979 19985 20059 20093 20096 20172 20309 20332 20340 20393 20o56 20637 20677 20710 20717 20781 20813 20922 20939 20982 21-47 21248 21301 21339 21356 21337 21392 21587 21608 21684 21815 21833 21834 22044 22065 2-109 22134 22156 22270 22429 22514 22533 22597 22622 22665 2°697 22735 27736 22798 22817 22943 22980 23070 23100 23132 23258 23316 23330 23356 23332 23413 23515 23606 23056 23683 23720 23657 23864 23935 B. 3e Itlst: 6004 «00 m/. 6004 400

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2