DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 derscheidde zich bijzonder, door eenmaal de discus 49.39 meter weg te werpen. Dit beteekende een nieuw Olympisch record. Het oude Olympisch record stond op naam van Houser V. S. in Amsterdam in 1928 gemaakt met- een worp van 47.32 meter. Voor de beslissing wisten zich te plaat sen behalve Anderson de athleten Labor de V. S. met een jvorp van 48.55 meter, Winter, Frankrijk 47.72 meter, Denogan, Hongarije 47.07 meter, Madarasz Hongarije 46.52 meter, Noel, Frankrijk, 46.42 meter. Ook in het discuswerpen werd een Ame- rikaansche zege bereikt. Anderson wist zijn prestatie in de finale nog te verbete ren en wierp thans 49.49 meter, waarmede hij dus een nieuw Olympisch record ves tigde. Laborde bezette de tweede plaats, De derde en vierde plaats werden door de Franschen Winter en Noel bezet, terwijl Hongarije de rij sloot. De einduitslag luid de: 1. en Olympisch winnaar Anderson V. S. 49.49 meter; 2. Laborde V. S. 48.47 me ter; 3. Winter, Frankrijk, 47.85 meter; 4. Noel, Frankrijk, 47.74 meter; 5. Donogan Hongarije, 47.07 meter; 6. Madarasz, Hon garije, 46.52 meter. Het polstokhoogspringen. Het polstokhoogspringen had intussehen reeds geruimen tijd in beslag genomen. De lat kwam steeds hooger te liggen en toen de luidsprekers verkondigden, dat de lat op 4 meter was gelegd was het enthousias me bij de toeschouwers zeer groot. Vier springers bereikten deze hoogte met vrij groot gemak, waarbij de kleine Japanner Nishidabopviel door zijn ge makkelijk springen. Op 4.20 meter moet de Amerikaan Graber er mee uitscheiden, ook zijn derde sprong mislukte nl. Deze hoogte wordt gehaald door de Amerikanen Jefferson en Miller en voorts door den Japanner Nishida. Gememoreerd dient te worden, dat Nishida de 4.15 meter reeds bij den eersten sprong haalde. Bij den stand 4.25 meter valt Jefferson af. De spanning stijgt ten top. Miller en Nishida komen er nog vrij gemakkelijk over heen. Het geheele Stadion juicht als Miller de 4.30 meter haalt. Nog is de overwinning niet binnen. Tweemaal werpt Nishida den lat er af, doch bij den derden sprong zweeft de Japanner er prachtig overheen. De lat wordt nu gelegd op 4.315 meter. Miller komt er overheen, doch de Japanner schijnt met 4.30 meter zijn hoogste prestatie te hebben bereikt. Zoo wint Miller met 1.5 con. voorsprong Zijn afstand 4.315 meter beteekende tevens een nieuw Olympisch record. Het oude stond op naam van Carr V.S. met 4.20 m. te Amsterdam in 1928 gevestigd. Wanneer men bedenkt, dat het wereld record staande op naam van Graber 4.32 meter bedraagt, dan blijkt duidelijk, dat de verrichtingen in het polstokhoog springen wel van zeer specialen aard zijn luidde: 1. en Olympisch winnar Miller VJ3. 4.315 meter; 2. Nishida Japan 4.30' meter; 3. Jefferson V. S. 4.20 meter; 4. Graber V.S. 4.15 meter; 5. Mi- ohizuki, Japan 4.00 meter; 6. Castro, Bra zilië, 3.90 meter. Het worsteltournooi. Het Olympisch tournooi in het vrij wor stelen werd gisteren voortgezet. Viel eer- gister een beslissing in de zwaargewicht- klasse, waarin de Zweed Ricbthoff winnaar werd, heden werden de wedstrijden in de middengewichtklasse beëindigd. Ook in deze klasse werd een Zweed winnaar. Het eindresultaat luidde: 1. en Olym pisch winnaar: Johannsson, Zweden; 2. Luukko, Finland; 3. Tunyoghy, Hongarije. De schermwedstrijden. Het eindresultaat der floret-equipewed- strijden luiden als volgt: 1. Frankrijk, Olympisch winnaar; 2. Italië; 3. Vereenig- de Staten; 4. Denemarken. De winnaars verloren één ontmoeting, nl. tegen de Ver eenigde Staten in de finale, terwijl zij den wedstrijd tegen Italië slechts door een be ter treffergemiddelde konden winnen. Hiermede zijn de floret-equipewedstrij den afgeloopen. Grieksch-Romeinsch worstele.n Bij de wedstrijden in het Grieksch-Ro meinsch worstelen werden de volgende resultaten geboekt: Bantamgewicht: Pearce V.S. slaat Zo- bori, Hongarije, op punten. Lichtgewicht: Karpathy, Hongarije, vloert Susuki, Japan, na 6 min. 13 sec. HET LANDENKLASSEMENT. Vereenigde Staten leiden met grooten voorsprong. Na de athletiekwedstrijden van heden de schermwedstrijden en de ontmoetingen in het worsteltournooi duren nog voort luidt de stand van het landenklassement ais volgt: Vereenigde Staten 123 punten. Duitschland 36 punten. Frankrijk 30 punten. Italië 21 punten. Canada 20 punten. Tsjecho-Slowakije 19 punten. Polen 17 punten. Finland 14 punten. Ierland 12 punten. Engeland 12 punten. Oostenrijk 9 punten. Japan 9 punten. Zweden 8 punten. Denemarken 8 punten. Philippijnen 4 punten. Nieuw-Zeeland 3 punten. Zuid-Afrika 2 punten. Argentinië 2 punten. DE UITSLAGEN IN LOS ANGELES EN DE PERS. Slechte regeling voor de journalisten. Reeds op den eersten dag der Olympi sche Spelen, Zondag j.l., ontvingen wij van onzen specialen correspondent te Los An geles telegrafisch bericht, dat de verzor ging voor de pers wat betreft het bekend maken van uitslagen, zeer gebrekkig was. Wij hebben van deze klacht nog geen mel ding gemaakt, omdat wij wilden afwachten wat de volgende dagen zouden brengen en of ook van andere zijde klachten werden ontvangen. Naar wij thans nader uit Los Angeles vernemen blijkt dat de jury bij het vaststel len van de uitslagen geen rekening houdt met de belangen der ruim 1500 journalisten, die naar Los Angeles zijn gekomen om voor de geheele wereld de publicatie te verzor gen. Het blijkt thans, zooals door de jour nalisten reeds voor het begin der Spelen werd gevreesd, dat de persplaatsen zeer on gunstig zijn gelegen. Doordat zij dwars van de finish liggen, is het absoluut onmogelijk een eigen oordeel over de resultaten te heb ben. De mededeelingen aan de journalisten zijn zeer schaarsch, in den regel wordt al leen de eerst aangekomene medegedeeld en het is zeer moeilijk tijden en dergelijke te weten te komen. Eerst nadat door de jour nalisten ernstig tegen deze handelwijze was geprotesteerd, zijn maatregelen tot verbe tering genomen. Onze correspondent heeft de regeling in Los Angeles als absoluut onvoldoende ge- qualificeerd. Behalve in het geval van onze landgenoo- te Mej. Schuurman heeft ook in den wed strijd 100 Meter finale, in welke Tolan (Amerika)- winnaar werd, de film tenslotte het resultaat moeten vaststellen. Metcalfe had tegen de beslissing van de jury gepro testeerd. Na ontwikkeling van de film bleek dat Tolan met nog geen 5 c.M. voor sprong voor Metcalfe had gewonnen. Met calfe moest zich dus met den tweeden prijs tevreden stellen. Ook het verschil in aankomst van Mej. Schuurman was zoo minimaal, dat de jury eerst na langdurige beraadslaging een be slissing heeft genomen, welke tenslotte door de film is bevestigd. VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Algemeene ledenvergadering. Op Donderdag 11 Aug. zal er een alge meene ledenvergadering worden gehou den in Hotel den Burcht te Leiden, aan vang te 8.30 uur. Het bestuur verzoekt de vereenigingen om deze vergadering bij te wonen, daar er verschillende belangrijke punten te bespreken zijn nl. het 10-jarig bestaan van het Leidsche District in September en wat verder ter sprake zal Om den Trianonbeker. Hedenavond om 7 uur zal op het Lugdu- numterrein een voetbalwedstrijd plaats hebben om den Trianonbeker tusschen een Scheidsrechterselftal en het elftal der Be- la-stingmenschen. L. P. S. V—L. V. V. De opstelling van L. V. V. voor boven gemeld en wedstrijd, die Vrijdagavond om 7.15 uur op het terrein aan de Zoeterwoud- sche Singel zal worden gespeeld, is als volgt: F. Goddijn Sr. J. Pompe H. Goddijn J. Goddijn Fr. Goddijn H. v. Teijlingen R. Ouwerkerk W. Goddijn J. Lek B. Goddijn D. Kerkvliet WIELRENNEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Op de Stadionbaan. Hedenavond 8 uur wordt op de Stadion- baan een belangrijke wedstrijd van de Nederlandsche Wielren Unie gehouden, nl. het kampioenschap van Nederland over 100 km. (één rit). In dezen wedstrijd zal vermoedelijk worden beslist welke stayer Nederland zal vertegenwoordigen bij het wereldkampioenschap te Rome. De 8 beste stayers hebben ingeschreven nl.: Blekemolen (kampioen 1931), Schle- baum (Kaser), Snoek (Ceurremans), Leddy (Schadebrodt), v. d. Wulp (Deliège), De Graaf (Wiersma), Wildschut (Slesker), v. d. Valk (Bustraan). Het vorig jaar heeft Schlebaum niet aan het kampioenschap kunnen deelnemen. Thans zal het Blekemolen niet gemak kelijk gemaakt worden den kampioens titel te behouden. Ook Snoek, Leddy, v. d. Wulp en De Graaf hebben serieus geoefend, zoodat de strijd om het nationaal tricot dit jaar bij zonder spannend beloofd te worden. De wedstrijd over 100 km. wordt voorafgegaan door diverse andere wedstrijden o. a. een wedstrijd achter triplet, welke de vorige maal zoo'n succes had en welke ditmaal gaat tusschen Klaas van Nek Jr. en den zesdagen-man Cor Wals. DAMMEN Bordenwedstrijden der Damclub Leiden. Gisteren werden de volgende partijen gespeeld om de borden-volgorde. De uitslag is als volgt: Eerste klasse. P. v. d. StelC. Gastelaars 20 Tweede klasse. C. van ZuilenJ. Hollem 02 J. W. SchüssJ. H. v. d. Wijngaarden 11 J. HollemP. Ligtvoet 20 J. W. SchüssC. van Zuilen 20 De stand tot op heden van de borden volgorde is momenteel: Eerste klasse. gesp. gew. rem. verl. pnt P. v. d. Stel 5 7 11 C. Gastelaars 6 3 2 1 8 C. Meinema 5 2 117 S. v. d. Reek 4 2 2 6 A. G. de Jeu 2 2 4 T. D. v. d. Bosch 3 1112 G. v. Zwieten Sr. 2 111 J. Laven 6 6 Tweede klasse. J. W. Schüss 7 6 1 13 J. Hollem 4 4 8 C. Colpa 4 3 1—7 J. C. de Graaf 4 3 16 J. Molenaar 3 1 113 P. Ligtvoet 4 112 3 J. v. d. Wijngaarden 4 1 12 3 G. Kwaadgras 3 1 2 2 N. Wassenaar 5 1 4 2 C. Teunissen 4 13 1 W. Vis 1 1 C. van Zuilen 5 5 WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij s.v.p. ook zeggen tot hoe lang de voorstellingen van Scala gege ven worden of wanneer ze sluiten? Antwoord: Het geheele jaar door worden in Scala voorstellingen gegeven, af wisselend door verschillende gezelschap pen. De revue van Buziau is echter reeds weer ergens anders. Vraag: Ik ben voor een jaar vaat ver huurd. Heb ik nu genoegen te nemen, als mijn patroon mij de buur met zes weken opzegt, met reden dat deze mij niet meer betalen kan? Antwoord: Rechtens behoeft u daar mede geen genoegen te nemen. Uw patroon kan de dienstbetrekking door den kanton rechter laten ontbinden, maar zoolang hij dat niet doet, blijft u het recht behouden op uw loon gedurende den tijd, waarvoor u zich verhuurd hebt. V raag: Voor het zelf vervaardigen van een boot model Maaskruiser, lang pl.m. 6 meter, zijn daar ook teekeningen voor in den handel? en bij wie (geen scheepsbou wer)? Wordt voor zoo'n boot ook belasting geheven en hoeveel? Is vrije legplaats toe gestaan b.v. in de Nieuwe Rijn van brug Watersteeg tot brug Kraaierstraat? Zoudt u genegen zijn indien geen teekening te krijgen is ons daaraan te willen helpen? Antwoord: Of hiervoor teekeningen in den handel zijn is ons niet bekend. Mis schien kan een onzer abonné's ons hierom trent inlichten. Het bezit van een boot valt onder perso- neele belasting. Ligplaats kunt u aanvragen op het Se cretarie, maar deze is waarschijnlijk niet vrij. Indien ons mogelijk, zullen wij gaarne onze bemiddeling tot het verkrijgen van een teekening verleenen. Vraag: Kunt u mij zeggen, wanneer een pelgrimsreis naar Rome plaats vindt en hoeveel hiervan ongeveer de kosten be dragen Antwoord: Een officieele pelgrims reis naar Rome is ons niet bekend. Infor meert u echter eens bij de Ned. Kath. Reis- vereeniging, Prinsengracht 967, Amster- V raag: Kunt u mij de kortste weg wij- zn van Nieuwveen naar Harderwijk? Antwoord: Nieuwveen, Uithoorn, Wa- verveen. Baambrugge, Loenen, Oud Loos- drecht, Hilversum, Baarn, Eembrugge, Nij- kerk, Putten, Harderwijk. Afstand 86 K.M. Vraag: P. A. te Leiden inzake een te werkgestelde bij de werkverschaffing, die een breuk heeft opgeloopen. Antwoord: U valt niet onder de be palingen van de Ziektewet. Wanneer geen uitkeering ontvangt van een werkloosheids- kas (u is waarschijnlijk niet georgani seerd?) zult u zich moeten wenden tot Maatschappelijk Hulpbetoon. V raag: Wat is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Druten (N.-B.). Antwoord: Hazerswoude, Bodegra ven, Woerden, Montfoort, IJsselstein, Vianen, Culemborg (misschien vlugger en gemakkelijker te vinden Woerden, Utrecht, Culemborg), Tiel Wamel, Leeuwen, Druten. Ongeveer 100 K.M. Vraag: Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Lange raar naar Nijme gen! Hoeveel K.M Kunt U mij ook nog eenige adressen van R' K. Jeugdherbergen opgeven. Weet U ook de prijs van een nacht logeeren? Antwoord: Langeraar, Zwammer- dam, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Amerongen, Rhenen (pontveer over de Rijn) Opheusden, Dodewaard, Hien, Slijk Ewijk, Oosterhout, Lent (pontveer over de Waal), Nijmegen; 109 K.M. Katholieke jeugdher bergen zijn er nog niet. Een lijst met adres sen van bestaande jeugdher^--"nn kunt u aanvragen bij de „Nederlandsche Jeugdher bergcentrale", Plantage Fransche laan 14, Amsteramd-Centrum. Met het oog op het feit, dat in deze jeugdherbergen „vogels van diverse pluimage" zijn is voorzichtig heid in deze wel geboden. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hillegom van de Hanze in de zaal van Flora een ledenvergadering. De opkomst was goed. De voorzitter deelt mede, dat thans een chr. en een neutrale middenstandsver- eeniging naast de onze is opgericht. Dit stemt tot blijdschap, omdat thans ieder middenstander in de standsorganisatie waar hij thuis behoort, kan plaats nemen. Er is door de besturen dier jeugdige orga nisaties samenwerking met ons gezocht en wij aanvaarden die gaarne. Hierna geeft de voorzitter kort weer, dat op de gecom bineerde vergadering der 3 besturen werd behandeld en lichtte een en ander toe. De vergadering keurde de houding van het bestuur alleszins goed en ver trouwde, dat ook van onze zijde op den ingeslagen weg mocht worden voortgegaan. Een door den heer Schoonderbeek op een der gecombineerde vergaderingen gehou den voordracht werd voorgelezen en nader door den voorzitter toegelicht. Nadat een tiental loten geplaatst wa ren, toegezonden door de afd. Den Haag bij haa? feestviering, welker opbrengst moet strekken voor noodlijdende midden standers, stelt de voorzitter het zilveren jubileum van den bond aan de orde. Nadat spr. gewezen heeft op dit heuglijk gebeu ren, spoort hij de leden krachtig aan, door hun tegenwoordigheid op 6 en 7 Septem ber te toonen, dat we meeleven met onze mooie standsorganisatie. Men zende de desbetreffende inschrijfbiljetten ten spoe digste geteekend aan den secretaris. Hier na sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestrei.s. De meisjescongregatie maakte, begunstigd door goed weer, geza- DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 513. Het was Keesie gelukt den ridder uit het zadel te lichten. Hij had den stoot van zijn tegenstander gepa reerd en toen ,den ridder zulk een geweldigen stoot in de borst toegebracht, dat deze zich niet meer kon hqu- den en een buiteling maakte. 514. „En nou is het jou beurt", riep Keesie tegen zijn kameraad. „Houd je goed en toon dat de Nederlandsche Marine nog mannetjes heeft, die ook op het land kunnen vechten''. „Het zal aan mij niet liggen, antwoordde de matroos, alleen ik ben bang, dat er wat aan mijn helm komt, want zie je die is maar geleend". „Het zal wel zoo'n vaart niet loopen", verzekerde Keesie. melijk een mooie uitgangstocht, richting Den Haag en Westland. De inzet was te 7 uur een H. Mis met algemeene H. Com munie. Te half negen afrit. Het ging over Wassenaar naar Den Haag en naar Loos duinen. Op hét keurig programma stond, dat daar niet alleen de kassen beziohtigd zouden worden, doch et was ook de plaats waar de druiven en meloenen te vinden zijn. Bij vinden bleef het natuurlijk niet. Na daar voldoende vertoefd en genoten te hebben was de rit weer naar Den Haag, naar Panorama Mesdag, naar den Dieren tuin, naar de Indische Tentoonstelling, enz. Dat waren genotvolle uren. Zoo nu en dan werd de inwendige mensoh ver sterkt zoodat men weer versch was om de reis naar „Meyendel" aan te vangen. Daar werden verschillende volksspelen gedaan om vele vroolijke prijzen, die door even veel vroolijke meisjes gewonnen werden. Te ongeveer 10 uur had de daverende in tocht in het dorp weer plaats. Die nu mee gingen hebben zich reeds opgegeven voor 1933. Dat zegt zooveel, dat we aan het be- rioht niets meer hebben toe te voegen. N00RDWIJKERH0UT. Voetbal. Om de Roomsche sport in onze plaats beter bekend te maken heb ben de besturen der twee plaatselijke R. K. Voetbalvereenigingen besloten om op Zon dag 7 Augustus a.s. een groote propaganda- middag te houden. Uit de spelers van het eerste elftal van beide vereenigingen is een sterke combinatie gevormd, die dien middag den strijd zal aanbinden tegen L(enig) en S(nel) I uit den Haag, een R.K.F.'er, kampioen 2de klasse. Gezien de sterkte der beide elftallen, met den internationaal v. d. Kley aan 't hoofd, belooft het een spannende wedstrijd te worden, waarbij voor sportliefhebbers volop te genieten zal zijn. De Combinatie is als volgt samenge steld: Wetterhaan (St. Bavo) A. v. d. Berg C. Vermin (N.V.C.) (N.V.C.) P. v. d. Berg K. In de Lieden J. Broekhof (N.V.C.) (St. Bavo) (N.V.C.) Jansen Caspers Peters (St. Bavo) (N.V.C.) (St. Bavo) I. Sevsener Obdam (N.V.C.) (N.V.C.) RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Vrijdagavond 8 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Opnieuw behande ling verordening op de heffing van besmet telijke Ziektegelden en die op de invorde ring daarvan. 3. Voorloopige vaststelling gemeenterekening 1931. 4. Vaststelling Comptabelbesluit. Hooibroei. Voor de tweede maal moest een hooiberg bij den heer Timmers alhier uitgegooid worden wegens hooibroei. Toe vallig zag de heer Timmers, dat de vlam men reeds uit de berg laaiden. Met emmers water heeft men dit nat gehouden, terwijl de brandspuit gehaald werd. Den geheelen dag heeft men bezig geweest onder bijstand van de spuit om de berg leeg te halen. Zon der verdere verbranding is dit ook gelukt, zoodat alleen waterschade berokkend werd. VOORHOUT. Voetbalvereeniging. Dinsdagavond is in deze gemeente een R. K. Voetbal vei- eeniging opgericht geworden. De naam der vereeniging zal zijn „Foreholte". Een be stuur is gevormd, terwijl men bezig is met het huren van een geschikt voetbalveld. Personen, die tot deze vereeniging wen- schen toe te treden kunnen zich hiervoor opgeven bij don heer C. Th. Heuzen, Ja- coha van Beierenweg, alhier. VOORSCHOTEN. Muziek-uitvoering. Het Voorschoten1* Muziekkorps „Benvenuto", directeur J. Bok hoven, zal Vrijdag 5 Augustus a s. ©en muziekuitvoering geven, des avonds 8.15 uur in de tent van het Burgemeester Vernèdepark alhier. Het programma is als volgt samenge steld 1. Alt© Kameraden, Teike; 2. La Bruijere Ouverture, Kessels; 3. Morgenblater, wal- zer, Joh. Strauss; 4. La Juive, Fantaise, Halevij. Pauze. 5. Marche ponteficale, J. Vink; 6. Potpouri uit de opera Trouvèrc, Verdi; 7. Wein, weib und Gesang, Joh. Strauss; 8. Marsch finale. WARMOND. Diefstal. Bij de politie alhier is aan gifte gedaan van diefstal van een koffie- kleur bovenbroek, een rubber gordel en een pullover, bruin met grijs. Onderzoek wordt ingesteld. Kampeeren. Voor het seizoen 1932 zijn tot heden ter Gemeentehuize afgege ven 75 kampeervergunningen in totaal voor 370 personen. Wel een bewijs hoe onze mooie gemeente bezocht wordt door be oefenaars van de watersport en natuur liefhebbers. Werkloosheid. Bij het gemeentelijk bureau voor arbeidsbemiddeling staan op heden ingeschreven 37 werkloozen t.w. 9 timmerlieden, 3 metselaars, 2 schippers, 20 bloemistknechten en 3 lose arbeiders. WASSENAAR. Aan de gevolgen overleden. De agent van politie van Heuaden, die een motor fiets-ongeluk bij Blerik heeft gehad, is gis teravond aan de gevolgen daarvan overle den.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7