GEMEENTERAAD VAN LEIDEN DINSDAG 2 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT BLAD PAG. Gewichtigheid rond een leening van 6 ton. Ir. Dudok wenscht niet meer in aanmerking te komen voor den bouw van een stadhuis te Leiden. Gistermiddag tegen 4.45 uur werd de raad der gemeente Leiden plotseling in spoedeischende vergadering bijeen geroe pen in de Nutszaal, die inderdaad tot een raadzaal was omgetooverd. Van de raads leden was het „quorum" nauwelijks aanwe zig; achter de wrakken, die de tafel van B. en W. moesten voorsteilen, namen plaats wethouder Splinter als loco-burgemeester, en de heeren wethouders Tepe en Goslinga. Notulen werden niet behandeld, slechts werd voorlezing gedaan van de goedkeu ring door Ged. Staten van verschillende besluiten van den raad, alle betrekking hebbende op openbare werken, zooals de aanleg van de Houtlaan, straataanleg bij de Adriaan Pauwstraat, bouw van een po litieposthuis bij het oude Academisch Zie kenhuis, bouw van een bewaarschool in de Atjehstraat enz. Ingekomen i!s een schrijven van den ar chitect ir. Dudok aan den gemeenteraad, waarin hij bezwaar ertegen maakt, dat de eenige weken geleden benoemde advies commissie ter beoordeeling van de uit te brengen plannen tot het bouwen van een êtadhuis. ook het door hem in enkelvoudi ge opdracht gemaakte plan zal beoordeelen; hij deelt mede er geen prijs meer op te stellen, voor het gemeentebestuur van Lei den werk uit te voeren. Hiermede zal dus oi. het door den heer Dudok ingediend plan voor stadhuis-bohw niet meer in aanmerking kunnen komen, volgens den wensch van den heer Dudok zelf, die blijkbaar elke relatie met het Leidsche gemeentebestuur wenscht te ver breken. Daarna kwam aan de orde het eenige agenda-punt n.l. het sluiten van een lee- ning. Wethouder Goslinga zette uiteen, dat Ged. Staten toestemming hadden ver leend tot het uitvoeren van verschillende openbare werken (zie boven), doch aan hun toestemming de voorwaarde verbonden (hadden, dat de daarvoor benoodigde gelden gevonden zouden worden uit een geldlee- ning op langen termijn van ten minste 6 ton. B. en W. hadden thans een aanbod voor leening van 600.000, in 40 jaar aflos baar, tegen 5J4 pet., rente en een koers van uitgifte van 100 pet., waarbij bedon gen was, dat de eerste 5 jaren versterkte aflossing niet geoorloofd zou zijn. B. en W. stellen voor tot het aangaan van deze leening op deze voorwaarden te besluiten. De heer Manders acht een rente van 5 y2 pet. wel wat grof. Van hoogerhand dringt men overal aan op loonsverlaging en bezuiniging en deze rente is schromelijk hoog. Wanneer het echter niet anders kan, wil spr. niet tegenstemmen. De heer Knuttel protesteert er te gen, dat deze leening de gemeente wordt opgedrongen, tegen zulk een buitensporige rente. Doch hoewel hij deze leening schan delijk vindt, is hij wel gedwongen zich er niet tegen te verzetten, omwille van het goede, dat er mee bereikt wordt, n.l. ver mindering der werkloosheid. De hoogé ren te wijdt hij aan de hebzucht van het kapi taal. Er is geld genoeg, want de prolon gatierente is slechts 1 pet., disconto zelfs y3 pet. Het moment om te leenen acht hij al zeer ongelukkig gekozen. De heer S c h 11 e r vindt de handel wijze van B. en W. om een dergelijk voor stel op deze manier in den raad te brengen, onjuist. De raadsleden hadden in de gele genheid moeten zijn, de details ervan nader te bestudeeren. Het verwondert spr., dat de wethouder van financiën zoo happig is op deze dure leening. Toen indertijd geld werd aangeboden om gronden te koopen, nog wel op betere voorwaarden, had do wethouder bezwaren. De heer Bosman vraagt of later con versie mogelijk zal zijn, bij wie de leening geplaatst wordt en welke commissie daar aan verbonden is. Hij begrijpt ook niet waarom thans zoo'n haast gemaakt moet worden, alsof deze leening een buiten kansje was. Voor de huidige omstandighe den acht spr. de gevraagde rente niet te De heer de Reede zet den heer Knut tel terecht. In ongunstige tijden zal er al tijd verschil zijn tusschen de prolongatie- rente en de kapitaal-rente. Daggeld is dan goedkoop, doch men zet z'n geld niet graag vast op langen termijn. Voor het oogenblik acht spr. de condities acceptabel. Z.i. zijn Ged.. Staten zeer soepel geweest. Wegens de mogelijkheid van versterkte aflossing na 5 jaar, is dan conversie mogelijk. De heer v. Stralen vindt de toelich ting van den wethouder wel sober. Wij worden maar voor een voldongen feit ge plaatst. Spr. zou het voorstel willen uit stellen, teneinde alsnog te trachten geld op betere voorwaarden te krijgen, desnoods bij openbare inschrijving. Wethouder Goslinga antwoordt, dat het steeds de gewoonte is geweest, derge lijke leening8voorstellen spoedeischend en zonder schriftelijke voorbereiding in den raad te brengen. Zoo'n aanbod is gewoon lijk ook slechts voor korten tijd geldig. Ook volgens opr. zijn Ged. Staten zeer tege moetkomend geweest. Spr. verklaart zich tegen nieuw uitstel. De uitvoering van deze besluiten wacht al maanden. Waartoe dient uitstel? De heer Knuttel: Om betere voor waarden te krijgen. Wethouder Goslinga: Ach, meneer Knuttel, we moeten toch betalen met Hol- landsche guldens en niet met roebels. Dordrecht heeft verleden week geleend te gen 5Vk pet. Een gemeente als den Haag kan leenen tegen 5 pet., wij niet. De lee ning ten bate van de grondaankoop, waar op de heer Schüller doelde, kwam ons cp 5.82 pet. en dat was bovendien een leening voor iets, waartoe wij nog niet besloten hadden.-Voor deze werken echter, zijn de gelden reeds gevoteerd.' Na 5 jaren is al- geheele aflossing en dus conversie moge lijk. Daarna worden de deuren gesloten en gaat de raad in geheime zitting. Na heropening der deuren is het wcfbrd aan den heer Schüller, die zijn mee ning handhaaft, dat ook bij spoedeischende behandeling de raadsleden voldoende moe ten zijn ingelicht. Hij beveelt het denkbeeld aan, om thans over te gaan tot demping van het Levendaal en de daarvoor benoo digde gelden te zamen met die voor de reeds aangenomen en goedgekeurde wer ken te vinden uit een leening groot 1 mil- lioen gulden. Uitstel behoeft .niet te betee- kenen „op de lange baan schuiven", want de voorbereidende werkzaamheden kimnen toch reeds begonnen worden. De heer M a n d e r s vindt de handel wijze van B. en W. niet onjuist. Het voor- Kei dient aanvaard te worden. De heer Knuttel verwerpt het denk beeld van den heer Schüller. Dan duurt het nog langer en moeten wij nog meer leenen tegen deze ongunstige condities. Spr. vraagt of er nog geld beschikbaar is uit vorige leeningen. De heer de Reede constateert, dat de heer Schüller het zwaartepunt in de ver keerde richting legt. Wij hebben nu een maal besloten en zijn gedwongen om te leenen. Zijn de condities onaanvaardbaar? Bezwaren zijn er, maar in dezen tijd is niet beter mogelijk. Wanneer wij thans de za ken vlot maken, komt er wat meer perspec tief. De heer Wilme r meent, dat de raad voor dit voorstel niets anders dan waar deering ban hebben. In de huidige feite lijke omstandigheden is dit voorstel het beste. Toch acht spr. zich verplicht, ad- haesie te betuigen aan de heeren v. Stralen en Schüller, wanneer zij meer voorlichting van den raad vragen. Waarom moet de raad in zulke zaken steeds geheel onvoor bereid beslissen? Ook de heer Groeneveld sluit zich hierbij aan. Wethouder Goslinga: Tn andere plaatsen gaat het ook zoo. Het voorstel is in de commissie van financiën gebracht. Waar hebben wij anders commissies voor? De heer v. Stralen: Wel ja, den raad maar afschaffen! Wethouder Goslinga: Zoo revolutio nair ben ik niet. De heer Schüller wil nog meer leenen; hij voelt blijkbaar meer voor 10 vogels in de lucht, dan voor één in de hand. Het besluit van Ged. Staten is ge nomen in het belang van de gemeente, n.l. om de gemeente te behoeden voor kasmoei- lijkheden. Den heer Knuttel antwoordt spr., dat er uit de vorige leeningen geen geld meer over is. De Raad besloot daarna z. h. s., met ge bruikmaking van een door bemiddeling van de firma Staal en Co. te 's-Gravenhage ontvangen aanbieding, tot het aangaan van een geldleening van 600.000.tegen pari- koers en een rente van 5 y3 pet., aflosbaar in 40 jaar en zonder versterkte aflossing gedurende de eerste 5 jaren. Bij de rondvraag dringt de heer Groe neveld aan op verbetering van den Zijl singel en klaagt dezelfde over de nieuwe bestrating op de Mare. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging V. S. V. Zondag speelde V.S.V. I tegen S.J.C. III in Noordwijk en wist de puntjes naar Voor hout te brengen. Beide partijen tellen eenige invallers. Al dadelijk zit S.J.C. er flink op, hetgeen hun na een kwartier de leiding bezorgt. Dat prikkelt V.S.V. wel een beetje. Uit een goede doorbraak scoort de midvoor Hee- rings den gelijkmaker. V.S.V. schijnt er dan zin in te krijgen en voor rust wordt er nog tweemaal gedoelpunt door den linksbinnen v. Dijk. De rust ging in met 13 voor V.S.V. Na rust zijn de bordjes verhangen. Ten minste werd V.S.V. een kwartier lang op eigen Helft gehouden, waar S.J.C. van pro fiteerde en er 23 van maakte. Na eenigen tijd gelukt het SJ.C. de partijen op gelij ken voet te brengen. We denken reeds aan een gelijken uitslag, als even voor het eind© de linksbinnen van V.S.V. de overwinnen de goal in het net deponeert. Het einde komt dan met 34. De scheidsrechter leid de goed. V.S.V. heeft een terrein machtig kunnen worden aan den Rijnsburger weg. Deze week zullen reeds de werkzaamheden beginnen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij A. Heuzen. R. K. V. V. Alph. Boys. Zondag maakte het 1ste elftal een ver- geefsche reis naar Woerden, daar Condor uit Utrecht niet was opgekomen. Dit was evenwel geen tegenslag, daar wij dezen wedstrijd aldus wonnen. Bij de loting voor de demifinale lootten de Boys vrij, waar door zij zonder zelf gespeeld te hebben over twee weken uitkomen in de finale en wel tegen Semper Avanti II of H.M.S. III. OM DEN WISSELBEKER. Activitas IV.V.Z. I. V.V.Z. won den toss en verkoos met zon en wind tegen, den strijd te aanvaarden. Activitas trapt dus af, en er ontwikkelt een vlug spel,wat het beste doet vermoeden. Activitas is direct vurig in den aanval, en de indruk van het spel werd vanaf de lijn zeer geroemd. Als er ongeveer 10 minuten is gespeeld verplaatst Activitas de bal van man tot man, totdat de rechtsbuiten mooi voorzet en de midvoor met ©en onhoudbaar schot de score opent (10). Langzaam maar zeker wordt V.V.Z. iets sterker. Enkele schoten worden gelost, maar belanden naast of over. Toch gelukt het V.V.Z. na hard werken der voorhoede van dichtbij ge lijk te maken (11). De aanvallen van V. V.Z. worden nu meer gevaarlijk, waardoor de achterhoede van Activitas het zwaar te verantwoorden krijgt. Een vrije trap voor V.V.Z. brengt het Rotterdamsche doel we- der in gevaar, maar de voorhoede brengt er niet veel van terecht. Dan volgt een perio de van inzinking, waarbij ook de tempera tuur een rol schijnt te spelen, want de spe lers hebben het zichtbaar warm. V.V.Z. onderneemt dan nog eenige ge vaarlijke aanvallen, docjh weten het niet verder dan corner te brengen en spoedig is het dan rusten. In de tweede helft wordt met veel élan begonnen. V.V.Z. heeft nu het voordeel van zon en wind, waardoor zij het spel weten te verplaatsen naar de R'damsche helft. Aanval op aanval volgt nu op het Activi- tas-doel, maar in laatste instantie wordt niet goed afgewerkt. V.V.Z. dringt met alle man op, zoodat Activitas geheel wordt in gesloten, maar de voorhoede mist ten eenen male de goede tactiek om doelpunten te maken. Sporadisch komt Activitas over de helft, maar al3 zij komen zijn zij gevaarlijk door hun snelheid. Het is dan ook de rechtsbin nen van A. welke na een snellen doorbraak de voorsprong met een mooi doelpunt ver groot. V.V.Z. zwoegt dat het een lust is, om dezen achterstand in te halen, doch aan het goede schot ontbrak het. Door ver op dringen van de V.V.Z.-backs krijgt Activi tas zoowaar de gelegenheid de stand tot 41 op te voeren. Vergeefsche pogingen van V.V.Z. vullen nu de laatste minuten, totdat scheidsrechter Vugt einde floot. Met een toepasselijk woord door den heer de Haan uit Lisse werd aan Activitas de •beker uitgereikt. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag was het een drukke dag in het A.V.V.-kamp. Om 2.30 uur werd de tradi- tioneele wedstrijd A.V.V. IS.N.A. I ge speld om ^meester Keijzer-beker. Om plm. 2.30 uur verrichtte burgemees ter Keijzer zelf den aftrap en ontwikkelde er zich terstond een vlugge wedstrijd, waar bij aan weerszijden mooie aanvallen worden opgezet, doch de verdedigingen g<- voor- loopig niet thuis. Het.,blijft dan verder een heen en weer getrap en van mooi spel is geen sprake. Uit een penalty neemt A.V.V. de leiding 10, met welken stand gerust wordt. Na de rust blijft het hetzelfde spel, of schoon A.V.V. wel iets actiever wordt. Op vrij gelukkige wijze vergroot A.V.V. den voorsprong 2—0. S.N.A. speelt niet ontmoedigd verder, doch de A.V.V.-verdediging is in goede conditie en geeft geen krimp. Met een mooien kopbal maakt A.V.V. er dan 30 van en ofschoon a^an beide zijden nog vin nige aanvallen worden opgezet, blijft de stand ongewijzigd en wint A.V.V. dus voor de 4e maal den beker, welke na afloop met hartelijke woorden door Burg. Keijzer aan A.V.V. werd uitgereikt. De leidjng van den scheidsrechter was correct. Om 12 uur speelde A.V.V.aS.N.Aa om een medaille, welke wedstrijd door A.V.V. met 31 werd gewonnen, terwijl om 1 uur A.V.V. 3S.N.A. 2 werd gespeeld, eveneens om een medaille; ook deze wedstrijd werd door A.V.V. met 20 gewonnen. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. Op het D.O.S.-terrein speelden de reser- ven tegen Nieuwveen I. D.O.S. 2 telde 2 in vallers. Niettemin werd het een flinke par tij. Van Ruilen bezorgde D.O.S. de leiding, doch Nieuwveen wist gelijk te maken. D.O.S. kreeg tweemaal een penalty, doch nam ze geen van beiden. Met gelijken stand wordt gedraaid. Na de rust pakt Nieuwveen flink aan en geleidelijk voeren ze den stand op (41). D.O.S. komt dan wel flink opzetten doch van winnen is geen sprake meer; toch we ten ze den achterstand nog tot 43 te ver kleinen waarna het einde kwam. D.O.S. I die eveneens met 2 invallers naar Noordwijkerhout toag om N.V.C. I te ontmoeten, boekten een gelijk spel 33. IR'uststand 31 voor D.O.S. D.O.S, 3 bij Nieuwveen op bezoek kreeg met 51 klop, terwijl de Junioren de eer aan Teylingen lieten en met 42 verloren. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Van den wedstrijd A.S.C. IS M C. I is niet veel terecht gekomen, doordat een vijftal spelers verhinderd waren te spelen, reserves waren ook niet aanwezig of kon den althans niet meer worden opgeroepen zoodat we A.S.C tot onzen grooten spijt moesten teleurstellen en den wedstrijd ge wonnen geven. Het 2e elftal speelde thuis tegen een nieuwe Wassenaarsche club en speelde 11 gelijk. S.M.C. III boekte een goede 42 overwinning op Concordia III uit Hille- gom, terwijl de medaille-wedstrijd S M C.- JunV.V B.-Jun. een overwinning werd I voor de gasten Met 2—0 moest S.M.C. het onderspit delven en ging de medaille onder zege-zang naar Hazerswoude. R. K. SP0RTVER. TEYLINGEN. Een wedstrijd voor het Crisis-comité. Het heeft de Voetbalvereeniging Tey lingen niet weinig moeite gekost, een ont moeting al8 deze te organiseeren. Na lang zoeken kon een program worden vastge steld wat het beste deed verwachten. Wat de afwerking van dit program betreft, daaraan is ten volle aan de verwachting voldaan. Het resultaat had echter beter moeten zijn, temeer waar het een soort lief dadigheidswedstrijd was. Voor een alge meen doel, zooals dit, misten wij wat men noemt Sassenheim, er was geen spontane belangstelling. En dit is jammer. De avond zelf had een schitterend verloop. Om 6 uur arriveerden de vereenigingen E.D.O. en Alphen en werden ten gemeen tehuize ontvangen. De burgemeester, te vens eere-voorzitter van het Crisis-comité, sprak de vereenigingen als volgt toe: Het is voor mij een groot genoegen u hier in de Burgerzaal van Sassenheim het welkom te mogen toeroepen. Uw komst in deze gemeente is van groot© beteekenis. Naast mij ziet u de ijverige voorzitter van het Crisis-comité den heer Speelman met zijn medehelpers, welke voor dezen avond van uwe goedheid en naastenliefde een dankbaar gebruik willen maken. Wij stellen het op hoogen prijs, dat gij uw hart, lon gen, beenen, kortom uwe geheele persoon ten dienste stelt aan de menschheid. Ook in deze plaats heeft de crisis vele slachtoffers gebracht, de nood is bij velen groot, en het is een lumineuse gedachte, dat u de sport ten dienste stelt om deze nood te verlichten. Ik heb veel van sport gehoord, ik weet dat zij opvoedend werkt, dat zij lichamelijk en geestelijk nuttig kan zijn. De sport kan brengen mens Sana in corpore Sano, 'n gezonde ziel in een gezond lichaam. Van de elftallen heb ik veel goeds gehoord. Het gaat hier niet om links of rechts, maar het gaat hier om 't spel. Do hemel heeft dezen dag met mooi weer wil len zegenen en ik hoop, dat ons „Sport- hoff" vanavond te klein zal zijn. Ik besluit dan met den wensch, dat er van uwe daad, van de wedstrijd, ja van uw blijk van naas tenliefde een roep zal uitgaan, welke lang herinnerd zal worden. De voorzitter van E.D.O. zeide, dat het voor zijn vereeniging een groote eer is zoo door den burgemeester van Sassenheim te zijn toegesproken. Het deed hem genoegen tegen de vereeniging Alphen de strijd te mogen aanbinden en hij hoopt op een fai- ren strijd en voor het Crisis-comité veel succes. De voorzitter van Alphen was dankbaar voor deze ontvangst. Spr. vind het jammer, dat in de eens zoo bloeiende streek, moei lijke dagen zijn gekomen. Gaarne wil de vereeniging Alphen door den wedstrijd dit leed helpen verzachten. Spr. maakt van deze gelegenheid gebruik om de voétbal- sport in 't bijzonder te propageeren. Het is zoo'n nuttig tijdverdrijf voor onze jonge werkeloozen. Voor hen wordt de geest niet geheel gedood. Spr. hoopt ook, dat hij met de oude vrienden va.n E.D.O. een gezelligen wedstrijd zal spelen. Na dit officieele gedeelte werd voor de ingang van het raadhuis een groepsfoto ge maakt, waarna met muziek van „St. Am- brosius" naar 't terrein werd gemarcheerd. Precies zeven uur klonk het signaal van scheidsrechter Honsbeek en schaarden de spelers zich om den voorziter van het co mité, den heer Joh. Speelman. Deze hield een korte toespraak en dank te daarbij de sportbroeders dat zij gehoor wilden geven aan de oproep van de ver- Tevlingen. Sneelt, zoo zeide spr., een goe den en vriendschappelijken wedstrijd. Spr. richtte zich tot het publiek met de wensch de busjes te gedenken, welke door jonge dames zullen worden gepresenteerd. De wedstrijd. De aftrap geschiedde door den heer Speelman. In een flink tempo werd begonnen. E.D. O. nadert direct gevaarlijk dicht het Al phen-doel, een schot volgt, doch suist over de lat. Als het spel eenige minuten oud ia krijgt Alphen een vrije schop, Krumpclman plaats deze mooi voor doel en Windhorst wordt de maker van het eerste doelpunt met een schitterende kopbal (0l). De Al phen-aanvallen worden door dit onverwacht succes gevaarlijk, met lang en open spel ziin zij een tikje sterker als E D.Ó.. welke zich meer toeleggen op combinatiespel, v. Roon wordt herhaalde malen aan 't werk gezet en wekt daarbij een goeden indruk, v. Kooijk bij Alphen is de gevaarlijke man in de voorhoede, en laat dit blijken door van verren afstand met een kogel in 't hoekje no. 2 te scoren (02). Dan volgt oen snellen aanval van E.D.O., een der Alphen- backs speelt op den keeper terug en de in buitenspelpositie bevindende Goemsat kopt buiten bereik van den keeper in. De scheidsrechter annuleerde echter dit overi gens verdienstelijk doelpunt. Snel verplaatst de bal zich van doel tot doel en het is weer v. Kooijk wel ke voor Alphen met een onhoudbaar schot de leiding vergroot. Nog voor rust wordt het werken van E.D.O. ook beloond als Goemaat. zich door de achterhoede heeft heen gedrongen lost hij een schuiver, welke onhoudbaar was (13). Dan zijn de E.D.O.- aanvallen niet van de lucht. In het be ruchte gebied bewerkt een Alphen-back het leder met de hand, doch de scheidsrechter ziet dit niet. Dan is het rusten. Na de hervatting is E.D.O. het eerst weer in den aanval. Goemaat schiet tot tweemaal toe juist naast. De linkervleugel weert zich geducht en als Koene goed voor zet doet Goemaat beter en het is (23). De Alphen-aanvallen zijn intusschen ook niet van de slechtste soort. v. Roon krijgt zeker zooveel werk als zijn partners en bij moet ten slotte voor de vierde maal vis- schen door een kopstoot van Ram (24). Even daarna schuttert v. Kooijk no. 5 in de touwen. De rechtshalf Koppen bij E.D.O. gaat nu rechtsbinnen spelen, waardoor de E.D.O.-aanvallen meer gevaarlijk worden. Herhaaldelijk wordt Schults aan 't werk gezet, doch deze speler mist het noodige zelfvertrouwen. Dan gaan Koppen en Goe maat er van door, waarna laatstgenoemde •het genoegen had de hattricks te verrich ten (35). Alphen blijft gevaarlijk door het open spel en weet zelfs de voorsprong nog te vergrooten. E.D.O. zet nog eens de tan den op elkaar, het mocht hen echter niet lukken. Het einde kwam dan ook met een overwicht der Haarlemmers. Hierna verzamelden Comité en spelers zich weer achter de muziek om in het K. S. A. afscheid te nemen. Daar bijeen wei den de prijzen met een toepasselijk woord door de algemeene penningmeester, den heer Wachter, uitgereikt. Spr. zeide daar bij in de verwachtingen over 't voetbalspel niet te zijn teleurgesteld. De gulle gaatheer van dit oogenblik, hier wel niet aanwezig biedt u dit laatste presentje aan, en de burgemeester voegde hieraan toe, dat aan den heer Speelman voor een groot deel deze avond is te danken. Een driewerf „lang zal hij leven" voor den heer Speel man werd door de muziek ingezet. Na het overhandigen van de medailles werd aan beide vereenigingen nog een foto van park „Rusthoff" aangeboden door de burgemeester. De beide voorzitters waren hiervoor zeer erkentelijk, en beloofden dat zij nog wel eens bei|eid waren voor het Cri sis-comité te Sassenheim te komen spelen. Hierna werd een algemeen dankwoord gesproken, waarmee het einde van dezen mooien en gezelligen avond daar waa. Kolpings Boys. Ons eerste elftal ontving Zondag aan den Kanaalweg het tweede van Y. V. L. uit Voorschoten. De wedstrijd blijkt het aanzien ten volle waard, de partijen zijn uitstekend tegen elkaar opgewassen en beurtelings in den aanval. De rust gaat in met blanken stand. Na de rust zakt het spelpeil aanmerke lijk, de gasten sahijnen ©enigszins uitge- peeld te zijn, IC. B. neemt het spel geheel in handen, maar de keeper van V. V. L. is tegen zijn taak uitstekend opgewassen en bezweert alle gevaar. Langzamerhand maken de gasten zic-h uit de omklemming los, en eenige snelle aanvallen volgen, die echter evenmin succes opleveren. Vlak voor het einde weet onze midhalf uit een voorzet van rechts op keurige wijze te doelpunten. Met dezen stand won K. B. den wedstrijd. ATHLETIEK R. K. Athletiekvereeniging „De Bataven". Onder algemeene belangstelling zijn onze twee vierdaagsche afstandloopcrs W. v. Dijk en B. Alberts Zaterdag gearriveerd. En hadden wij gedacht twee menschen te zien binnenkomen die geheel afgemat wa ren en bijna niet meer konden loopen, het tegenovergestelde was het geval. Geheel fit en volkomen monter kwamen zij aan. De heer W. v. Dijk die in groepsverband liep bij de militairen, kon tenminste met zijn loopen de algemeene bewondering af dwingen en als echte sportmen is hij het geweest „door een sportbroeder zijn lasten te dragen" dat de geheele groep binnen kwam zonder uitvallers. B. Alberts die zich aangesloten had bij de L.P.S.V. heeft ook prachtig geloopen en heeft niet de minste last van blaren of iets dergelijks gehad. Het enthousiasme in de club, voor de vierdaagsche is nu natuurlijk zeer gestegen, nu onze pioniers het er zoo keurig hebben afgebracht. Wij twijfelen er niet aan of een volgend jaar zullen er vast meer „Bataven tippelaars" deelnemen. In ieder geval zal het bestuur er voor zorgen dat in den loop van de volgende maand een causerie over de vierdaagsche wordt gehouden in ons clubgebouw Sportpark „Haagweg", en te vens oprichting van een „4 daagsche kas". Het programma van deze week is: Dinsdag 15 20 K.M. marsch onder lei ding van W. v. Dijk. Grooter opkomst drin gend gewenscht. Verzamelen Pieterskerk hof, om 8 uur. Woensdag trainen op het sportpark „Haagweg" onder leiding van J. v. Oerle, leeraar. Donderdag om 8 uur zwemmen. Verzame len Pieterskerkhof. Vrijdac t--'ien op het sportpark „Haag weg" om 7 uur. Zaterdag 3 uur op het terrein voor het verrichten van verschillende werkzaam heden. R. K. Sportvereeniging Teylingen. A.t h 1 e t i e k. Met een gezelschap van 30 personen waaronder onze leden Visser en Slingerland van Meerburg en de heer Westgeest, welke ook voor de wedstrijden te Hilversum moesten uitkomen, vertrok men om 1.30 uur vanaf de K.S.A. Om 1 uur was men gearriveerd waar de startnummers werden uitgedeeld en spoedig werd begonnen met do 100 M nieuwelingen. Van de vijfenveertig deelnemers wist P. v. Nobelen nog een vijfden prijs te veroveren. In het nummer 800 M. cracks was v. No belen niet fortuinlijk, daar hij in de eerste tweehonderd Meter op moest geven.. De heer C. P. v. Lierop aanvaarde het hoogspringen doch was deze middag niet zoo wat wij anders van hem gewoon zijn. In de 400 M., waar 18 deelnemers voor wa ren kwam hij als 4e aan, zoodat wij toch zeer tevreden waren over dezen uitslag. Voor het nummer hink-stap-sprong werd door L. v. Lierop geen prijs behaald. Zou men niet in te veel nummers uitkomen in die paar uurtjes? Ook J. v. Nouiand. Th. v. Kesteren, J. Juffermans en Jac. van Dorp liepen schit terend, doch er waren er sneller. P. v. Rei zen welke voor kogelstooten uitkwam kon niet in aanmerking komen voor een prijs. Ook de estafetteploeg moest haar meerde ren in andere ploegen erkennen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7