DINSDAG 2 AUGUSTUS 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 2 Aug. 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.5 te La Coruna. Laagste barometerst.: 746.2 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zuid- Westelijke wind, half tot Zwaar be wolkt of betrokken, aanvankelijk weinig of geen, later weer toenemende kans op regen, weinig ver andering in tempe ratuur. De depressie over Scandinavië vulde een weinig op, terwijl haar kern zich Noord- Oostwaarts verplaatste. De barometerda ling op IJsland bleef aanhouden, en heeft zich daar een vrij diepe depressie ge vormd, die zich reeds tot de Britsche eilanden uitstrekte en daar snelle baro meterdalingen veroorzaakt (in Stornoway 3 m.M. in 3 uur). In het Zuiden bleef de hooge druk stand houden. De hierboven geschetste luohtdrukverdeeling en hare veranderingen doen verwachten, dat ^"ij na een korte weersverbetering, weer spoedig onder invloed van de Noord-West depressie zullen komen. Ook de Noord- Westelijke beweging van de cirrus-wolken in Noord-Engeland wijst hierop. Men mag dus verwachten dat morgen in den loop van den dag de bewolking zal toenemen terwijl na den middag de regenkansen groot zijn. In de temperatuur zal weinig verandering komen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 19.— gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS OJL: Van Dinsdagnamiddag 9.18 uur tot Woensdagmorgen 4.52 uur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21, 12 uur 21 en 3 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 19, 12 uur 19.5 en 3 uur 20 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 3 Augustus voorm. 4.15 uur en nam. 4.40 uur. R. K. Centrale voor Lichamelijke Opvoeding en Sportbelangen. Over het weer hebben we natuurlijk niets te zeggen, maar, als dat ook nog meewerkt, dan werkt letterlijk alles mee en dan moet 14 Augustus a.s. een dag worden, die als een zon aan den hemel van Roomsch sport- lievend Leiden overheerschend en weldadig tot in lengte van dagen zal blijven schitte ren en stralen. Alles werkt mee Dat „alles" verklaren en omschrijven wil len wij nog niet, maar, als U eens wist, wat er in opgesloten ligt voor ingewijden, of als U eens wist, hoe wij bij ons werk de volle sympathie van zeer vele stoere krachten onverdeeld hebben weten te veroveren; en als U eens wist, wat er de laatste weken gewerkt is, dan zoudt U met ons de over tuiging rijk zijn. dat, waar zoovele en zulke menschen hun beste krachten schenken, er wel een massaal stuk werk uit hun hand j zal komen n.l. 14 Augustus. Voornaamste aankondiging en voor naamste feit: Zijne Hoogwaardige Excel lentie Mgr. J. D. J. Aengenent arriveert 's middags om 2 uur aan het nieuwe R' K. Sportpark „Haagweg" om de 3 nieuwe ter reinen in te .zegenen en te openen. Volgen nu iederen dag verdere aankon digingen en bijzonderheden. De R. K. Centrale. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 2552. 1 Augustus. „De Blauwe Arend" Leiden, Oude Vest 179. Koek en Banketbakkerij. Uittr. E.: P. H. va,n Ulden, Leiden. Opheffing. 3384. M. Corsel. Oegst- geest, Rijnzichtweg 171. Schildersbedrijf. Voor het examen Nijverheidsonderwijs Akte N IV is geslaagd mevr. D. Bouma Nieuwenhuis, alhier. Voor het examen handwerken is ge- mej. E. C. Bouwman. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotterdam geslaagd de dames C. Verbiest en J. H. van der Zeeuw. Voor het examen Nuttige Handwerken slaagde te Groningen mej. A. J. Kater, al hier. De wethouder van onderwijs is morgen (Woensdagmiddag verhinderd spreekuur te houden. De „Victoria Regia" in den Hortus Bo tanicus van de Leidsche Universiteit bloeit hedenavond wit morgenavond rood. De kas is beide avonden te bezichtigen van 9—11 uur. BODEGRAVEN. Verdronken. Hedenmorgen omstreeks 5 uur werd ze kere' mej. K. vermist. Na langen tijd zoe ken, vond de molenaar R. haar drijvende in den Rijn. Met behulp van een schuit werd de ongelukkige op het droge ge haald, terwijl onmiddellijk de dokter werd gewaarschuwd, welke geruimen tijd kunst matige ademhaling toepaste, hetwelk ech ter niet meer mocht baten. STADSNIEUWS DE R.-K. VERKENNERS. Het kamp te Wassenaar. Van 212 Augustus wordt, zooals be kend, in Wassenaar het groote nationale Padvinderskamp gehouden, waaraan ook de Katholieke Verkenners zullen deelne men, terwijl Mgr. Aengenent op 11 Aug. voor hen in het kamp een Pontificale H. Mis zal opdragen. Nu ook in Leiden een groep van R.-K. Verkenners staat te worden opgericht, vragen wij uwe belangstelling, de belang stelling vooral der ouders. Want het gaat om de jongens die in aanmerking komen deel uit te maken van de afd. Leiden, de St. Paulusgroep der R.-K. Verkenners. Wat uw jongens als R.-K. Verkenner zullen doen en leeren, dient U op de eerste plaats te weten. Welnu het nationale padvinderskamp te "Wassenaar biedt u daartoe een unieke gelegenheid. En wij vragen u daarom, gaat dat kamp eens bezoeken om de op voeding daar van uw kinderen te leeren kennen. De Katholieke Verkenners zijn daar om u te ontvangen. Het kamp is te bezichtigen: Woensdag 3 Augustus 1222 uur. Donderdag 4 Augustus 1219 uur. Vrijdag 5 Augustus 1922 uur. Zaterdag 6 Augustus 1222 uur. Zondag 7 Augustus 1219 uur. Dinsdag 9 Augustus 1922 uur. Woensdag 10 Augustus 1222 uur. Donderdag 11 Augustus 1222 uur. Het kamp wordt gehouden op het land goed ..Oosterbeek" te Wassenaar en is te bereiken per gele tram tot halte Boschhek. J. S. STUMPEL, Vaandrig. St. Paulusgroep Leiden. SPORT DE OLYMPISCHE SPELEN. DE OLYMPISCHE WIELER WEDSTRIJDEN. Van Egmond wint zijn serie. LOS ANGELES, 1 Aug. In het Rose-Bowlstadion te Pasadena vingen Maandagavond de Olympische wie lerwedstrijden aan. Het stadion is per auto van Los Angeles uit in een half uur te bereiken. Het stadion, dat hoofdzake lijk gebruikt wordt voor voetbalwedstrij den, biedt aan 87.000 toeschouwers plaats, doch thans waren slechts ongeveer 3000 personen getuige van de wielerwedstrij den. De wielerbaan is van hout opgetrokken. £>e eerste serie sprint 1000 M. werd door den Franschman Chaillot gewonnen. De tweede serie sprint werd gewonnen door onzen landgenoot Van Egmond. De derde serie werd gewonnen door den Australiër Gray. Bij den herkansinsgrit wist Thomas (Ver. Staten) zich te plaatsen. Hierna werd aangevangen met den ach tervolgingswedstrijd over 4000 Meter voor nationale groepen. Allereerst wist Italië de vertegenwoordigers der Ver. taten in te halen, terwijl Frankrijk geen tegen standers had. De schermwedstrijden. De landenploegen, welke zich voor de floret-equipewedstrijden in den eindstrijd hadden weten te plaatsen, blijken goed tegen elkaar opgewassen te zijn. Verrassend goed schermden de vertegen woordigers der Vereenigde Staten die te gen Frankrijk 8 partijen wonnen en 8 ver loren. Het aantal treffers gaf den door slag ten gunste van de Amerikanen. Ook in de ontmoeting Frankrijk-Italië spande het geducht. Ook hier wonnen bei de vertegenwoordigers der Ver. Staten in waren de Franschen gelukkiger met hun aantal treffers, zoodat deze ontmoeting beslist werd ten voordeele van Frankrijk. De schermwedstrijden duren voort. DE WORSTELWEDSTRIJDEN. De worstelwedstrijden van Maandag avond eindigden met de reeds gemelde uitslagen. Er was bovendien een aantal voor-wedstrijden, waarbij Finland den bes ten indruk maakte. Dit land blijkt voer deze sport over een goede ploeg te beschik ken. Finland kon met Amerika op den eer sten dag in het vrij worstelen zes overwin ningen boeken. Zweden behaalde vier over winningen, doch moest vijf nederlagen in- cassee-ren. De Zweedsche favoriet verslagen. Maandagavond bestond er voor de wed strijden vrij worstelen vrij groote belang stelling. In het weltergewicht sloeg de Duitscher Foeldenack den Deen Jensen. Foeldenak was in uitstekende conditie en won hoog op punten. De wedstrijd in het half zwaar gewicht bracht een verrassing doordat de favoriet den nederlaag leed. Deze, de Zweed Sjoe- stedt, werd door den Amerikaan Nehringer, gevloerd. ZWEMMEN. De waterpolo-wedstrijden. De waterpolo-wedstrijden beginnen op 6 Augustus. In tegenstelling met de ver wachtingen is de deelneming zeer gering. Slechts vijf naties hebben zich aangemeid, n.n. Amerika, Duitschland, Hongarije, Ja pan en Brazilië. Besloten is de wedstrijden in één groep af te werken, zoodat in totaal tien wedstrijden zullen plaats hebben. Het volgende programma is opgesteld: 6 Augustus AmerikaBrazilië, Duitsch landHongarije. 7 Augustus: AmerikaJapan. 8 Augustus: DuitschlandBrazilië, Hon garijeJapan. 9 Augustus: DuitschlandAmerika. 10 Augustus: JapanBrazilië. 11 Augustus: AmerikaHongarije. 12 Augustus: DuitschlandJapan. 13 Augustus: Hongarije—Brazilië. Uit dit programma blijkt, dat reeds op den eersten dag de beide sterkste ploegen Duitschland en Hongarije tegen elkaar zulen uitkomen. ZWEMMEN Zwemwedstrijden te Warmond. Zondag 7 Augustus a.s. des namiddags om half drie zullen in de jachthavens Het Fort en Cieco zwemwedstrijden gehouden worden tusschen de Zijl en H.Z. en P.C. De wedstrijden zullen gaan over 50 en en 100 M. Voorts zullen er waterpolowedstrijden plaats hebben om den Dagblad van Rotter dam-beker tusschen De Zijl IH Z. en P.C.- combinatie en De Zijl II—H.Z. en P.C. Veteranen. LAATSTE BERICHTEN TELEGRAMMEN EXPLOSIE TE EMMERIK. Twee arbeiders gedood. Hedenmorgen heeft, in de droog-afdee- ling van de Oxyde Mij. voor Chemische Producten aan de Industridhaven te Em merik een hevige ontploffing plaats gevon den, waarbij twee arbeiders zijn gedood. Tengevolge van de explosie die in de geheele stad hoorbaar was, werden in de omliggende straten talrijke ruiten door de luchtdruk ingedrukt, terwijl eenige da ken gedeeltelijk werden weggerukt. De dróog-afdeeling, een plaat-ijzeren gebouw tje, vloog in de lucht- en do stukken ijzer kwamen op honderden meters afstand op den grond terecht. Gelukkig geschiedde het ongeluk in de ochtendpauze, waardoor zich slechts twee arbeiders in het gebouw bevonden. De ongelukkigen werden on herkenbaar verminkt, en tot in de tuinen op geruimen afstand van de fabriek heeft men resten van hun verminkte lichamen teruggevonden. In de straten nabij de fa briek werden verschillende personen door glasscherven en vallend ijzer licht gewond. NA DE RIJKSDAGVERKIEZINGEN. De Volksrechtpartij krijgt een zetel. STUTTGART 2 Augustus. (V.D.) Tenge volge van een overeenkomst met de a Christ. Soc. Volksdienst in de vereenigde kiesdistricten Westphalen Noord en Zuid, waardoor deze partij slechts met behulp van stemmen der Volksrechtpart ij een rest zetel kon winnen, krijgt thans ook de Volk.-- rechtpartij een zetel met behulp van de stemmen uit het geheele Rijk van den Christ. Soc. Volksdienst. De toestand in Koningsbergen weer rustig. KONINGSBERGEN 2 Augustus. '(V.D.) Na de onrust, die de aanslagen van gister nacht te Koningsbergen hebben gewekt, is de toestand in de stad thans weer normaal te noemen. Afgezien van eenige kleine volksoploopen, die de politie kon ontbin den, deden zich geen incidenten meer voor. In totaal werden 30 40 personen gearres teerd, bij wie slechts voor een deel wape nen werden gevonden. De politie acht het niet uitgesloten, dat in de komende dagen nog onlusten ontstaan, doch verklaart uit drukkelijk, dat zij desnoods met gewold elke beweging zal onderdrukken. Ook van daag zijn nog verscheidene personen in ver band met de aanslagen gearresteerd. ONTBINDING VAN DEN SAKSISCHEN LANDDAG GEEISCHT. DRESDEN, 2 Aug. (V.D.). Naar aanlei ding van den verkiezingsuitslag in de drie Saksische kieskringen eisehen de Natio- naal-socialisten thans ontbinding van den Saksischen Landdag, welks samenstelling niet meer in overeenstemming zou zijn met de gebleken wil der kiezers. DE LAATSTE UREN VAN DR. SEIPEL. WEENEN, 2 Aug. (V.D.). Op 4 Juli was dr. Seipel wegens een longaandoening overgebracht naar een particulier sana torium voor long-afwijkingen te Pernitz. In de vorige week werd zijn toestand slech ter en bleef zijn temperatuur benéden nor maal. Sedert Zaterdag had hij last van benauwdheden, waardoor ook het hart niet goed meer werkte. In den afgeloopen nacht was hij zoo zwak, dat men zijn over lijden elk uur verwachtte, tegen midder nacht trad de doodstrijd in en om half 8 vanmorgen is hij overleden. Gisteren had hip nog bezoek van den secretaris-generaal van het Centraal Be stuur der Christ. Soc.-Partij, waarbij bleek, dat dr. Seipel geestelijk nog geheel bij was. Hij interesseerde zich nog voor alle politieke gebeurtenissen in binnen- en bui tenland, hoewel hij van den ernst van zijn toestand volkomen op de hoogte was. DE STRIJD TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY, j De oorlogsspanning op haar hoogtepunt. BUENOS-AIRES, 2 Aug. (V. D.). - Door de bezetting van de Paraguaysche forten Boqueron en Toledo door Boliviaansche troepen, heeft* de oorlogsspanning in de beide landen haar hoogtepunt bereikt. Te Assuncion, de hoofdstad van Para guay, is de staat van beleg afgekondigd. De president José P. Guggiari heeft het Congres om volmacht verzocht, teneinde een mobilisatiedecreet te kunnen uitvaar digen. De Paraguaysche Minister van Bui- tenlandsche Zaken Arbo heeft in ant woord op de nota van den voorzitter van den Volkenbondsraad verklaard, dat Pa raguay bereid is zich aan een arbitrale be slissing te onderwerpen. In de Boliviaansche hoofdstad La Paz is het bericht van de inneming van het fort Boqueron door de bevolking met storm achtig enthousiasme ontvangen. De menig te hield groote nationale^betoogingen in de straten van de hoofdstad. De lucifers koning Patino heeft een bedrag van eenige millioenen en vijftien oorlogsvliegtuigen ter beschikking van de regeering ge steld. Bemiddeling afgewezen. De Boliviaansche Minister van Buiten- landsche Zaken Zalles heeft in een offi- cieele verklaring de door- den gezant Paraguay in Chili aangeboden bemiddeling afgewezen. NOODWEER BOVEN INNSBRUCK. INNSBRUCK, 2 Aug. (V. D.). Gis teravond ontlaadde zich boven Innsbruck een hevig noodweer, tengevolge waarvan groote verkeersstoringen ontstonden. Het traject van Arlberg naar Lnst werd op verscheidene plaatsen onberijdbaar en het doorgaand verkeer kon pas hedenmorgen hervat woi'den. Vooral de Mittenwald.-spoorweg is ern stig beschadigd nabij de Giessenbacb- Heele gedeelten zjjn bedolven door neer vallend gesteente en aardmassa's. De laat ste trein reed gisteravond met volle vaart in de aardmassa's en bleef steken. Mili tairen zijn met het opruimngswerk begon nen. Op enkele plaatsen ligt de aard- J massa over een afstand van 200 Meter 3 M. hoog op de rails. Epidemieën in het kamp der oud-strijders. WASHINGTON 2 Augustus. (VJ).) Uit Johnstown in Pennsylvania wordt gemeld, dat in het kamp der uit Washington ver dreven oud-strijders een typhus-epidemie is uitgebroken, terwijl ook andere ziekten in het kamp heerschen. Reeds moesten twin tig typhus-patiënten uit het kamp naar zie kenhuizen worden overgebracht. De auto riteiten doen alle moeite om het kamp te voorzien van de noodige middelen om de ziekte te kunnen bestrijden. De toestan den in het kamp zijn zoo onhoudbaar, dat do met het toezicht belaste medicus dr. Charles Shaffer, de directeur van den ge neeskundigen dienst in het Somerset-dis trict en de Burgemeester van Johnstown MacCloskey gisteren per vliegtuig naar OHarrisburg zijn vertrokken, teneinde een onderhoud te hebben met den gouverneur van Pensylvania, Pinchot, van wien zij bed den, dekens, tenten en eventueel rollend materiaal, dat ter beschikking van de Na tionale Garde staat, willen zien te krijgen, j ten behoeve van de oud-strijders. j Overval op een bankfiliaal te Lubeck. LUBECK 2 Augustus. (V.D.) Gisteren verschenen in het filiaal van de Commerz- bank aan de Untertrave te Lubeck drie mannen. Terwijl twee hunner de beide be ambten met een revolver bedreigden, en den loketbeambte een bedrag van eenige i duizenden Marlc afhandig maakten, hield de derde de aanwezige cliënten in bedwang. Doordat de beambten terstond na het ver- i trek der roovers de politie alarmeerden en de indringers achtervolgden, konden twee 1 hunner gearresteerd worden en het groot ste gedeelte van het gestolen geld werd teruggevonden. Er ontbreekt slechts een bedrag van ongeveer duizend Mark. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Aug. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.801.50, kroten 12, komkommers 1.006.50, bloem kool TT 1.00—2.50, Rood e kool 2.00—4.90 groenekonl 2.10—4.00, meloenen 15—39, pieterselie 0.50—1.radijs 1.502.00, kropsalade 1.102.50, selderie 0.80 2.00, uien 1.402.00, wortelen 1.80 7.50, rabarber 0.801.20, perziken 3 19, per 100 kg: kroten, gek. 57, snij- boonen 8, stokboonen 1623, pronkboo- nen 710, stamboonen 712, tuinboo- nen 25, doperwten 518, postelein f 59, spinazie 512, tomaten A 15.80 B 13.40, C 12.60, CC 9.50. 2 Aug. Vette Varkens. Aanvoer 550 stuks, waarvan 429 zwaar 2728 cent, 121 licht 2627 cent, zouters 2425 cent per kg. levend gewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 1 Aug. Buitenl. Granen Stemming kalm. Rogge. Canada 2 aangekomen 4.15, Amerikaansche 2, disp. 4.10, 73-4 Russi sche disp. 4.35, 76-7 Bahia Blanca disp. 4.55, 72-3 Poolsohe Rogge 00 disp. 4.15 wag. Gerst. Canada 3 aanekomen 100. Ame rikaansche 2 aangek, 99, 61-2 Donau BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jannie, d. v. J. van Urk en C. van Veen. Cornelis Agnes, d. v. P. J. v. d. Voort en C. A. E. v. d. Berg. Izaac, z. v. G. W. Zandvoort en S. J. J. Linsen. Johannes Jacobus, z. v W. de Romijn en N. de Graaf. Wilhelmina Maria, d. v. P. H. A. v. Hartevelt en M. A. Filippo. An- dries, z. v. E. M. Schreuder en Z. Lepelaar. Alida Wilhelmina, d. v. J. van Son en W. Ouwesloot. Wilhelmina Francina, d. v. G. v. Polanen en L. C. Hopman. Johannes Wilhelmus, z. v. J. Nederstigt en E. J. Lam- mers. Gerrit Pieter, z. v. P. 'Rotkert en E. M. P. Oudshoorn. Theodora Hendrika d. v. H. J. Christiaanse en Thè M. Eijmer. Lena Catharina, d. v. H. de Kok en C. N. J. Slinger. Dirk, z. v. Cf. Travelaar en C. de Feij. Samuel, z. v. A. Linschooten en M. van Vliet. Louis Henri, z. v. L. H. Janssen en J. Oudshoorn. Jacques, z. v. I. L. dc Graaf en C. H. Poldervaart. Ma- rinus Petrus Jozer, z. v. R. L. Kallenberg en J. P. v. d. Bom. Ondertrouwd: B. J. A. van Doom jm 29 j. en A. C. C. van Galen jd 29 j. Gehuwd: C. J. Marijt jm en C. M. Meijers jd. Overleden: P. van den Berg, ongeh. m. 63 j. J. E. van Welzen-Kraaneveld vr. 64 j. A. van Egmond-Dulfer xr. 54 j. J. Koster zn. 11 j. E. P. Loeoer ongeh. m. 81 j. D. Pander m. 51 j. M. G. Ver hoeven dr. 4 j. CORRESPONDENTIE. Eenige ingez. stukken moeten tot mor gen blijven liggen. disp. 100, 64-5 kg. Zuid-Russische disp. 102, 64-5 kg. La Plata disp. 101, Cali- fornische, dsp. 103. Haver. Feed I Haver disp. 6.10, Cana da 3 Haver stoomend 6.50, Canada 3 Ha ver Pao. lad.-geladen 6.15, Russische disp. 6.605.10, naar kwaliteit, La Plata haver disp. 4.75. Mais per 2000 kilo's Gele La Plata disp. 81, dito aangekomen 78.50, dito stoo mend 78.509.00, Galfox Mais disp. 78.Bessaraab, mais disp. 81, La Plata Cinquantine, stoomend 96., Zuid- Afrikaansche Witte No. 2 disp. 92, dito Gele No. 4 disp. 86. Fijne Zaden. Karwijzaad 1718.50, koolzaad 1011 per 100 kg. ROTTERDAM, 2 Aug. Vee. Aanvoer: 236 paarden, 57 veulens, 1 ezel, 559 magere runderen, 946 vette runderen, 412 vette kalveren, 538 nuohtere kalveren, 130 gras kalveren, 105 schapen of lammeren, 12 var kens en overloopers, 13 biggen, 15 bokken cn geiten. De prijzen per half kg: koeien 15—19, 28—30 en 34—35 cent, ossen 17—19 2628 en 323-4 cent, stieren 1517, 20 22 en 2426 cent, vette kalveren 2025, 3136 en 42.545 cent, graskalvoren 1417 cent, Prijzen per stuk van mager vee: meikoeien 125230, stieren 50290, graskalveren 2535, werkpaarden 130 300, slachtpaarden 90170, hitten 70 180, veulens 2055, nuchtere fokkalve- ren 711, nuchtere slaohtkalveren ƒ3.50 6.50, kalfkoeien 120226, pinken 40 85, vaarzen 90140. Biggen goen notee ring. BODEGRAVEN, 2 Aug. Kaas. Aanvoer 476 partijen Goudsche kaas, waaronder 470 met rijksmerk, totaal 20812 stuks, we gende 187.308 kg. prijs met rijksmerk le soort 2326 cent, 2e soort 1822 cent en zwaardere tot 28 cent. Handel flauw. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAMS (Niet officieel). Berlijn 59.10 Londen 8.743/4 New York 2.48i'2 PariJs 9.731/, Brussel 34.461/5 Zwitserland 48.37 Milaan 12.64 Madrid 2005 Oslo 43.90 Kopenhagen 47.15 Stockholm 45. Weenen Praag 7.551/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. In het ochtendverkeer was de stemming gedrukt als gevolg van de reactie, die zich gisteren tegen het slot in Wallstreet vol trek en eenige verkoopen voor Londensche rekening. De opening van de officieel e boürs was echter weer wat beter en in het verder verloop trokken de noteeringen weer tot de prijzen van gisteren aan. De handel was kalmer dan gisteren, daar het publiek zich weer teruggetrokken had. In Philips opereerde voornamelijk de be- roepshandel, die nog steeds goed voor dit fonds geporteerd bleek. De koers steeg iets boven de hoogste noteeringon van gis teren. Aku's liepen terug, ook Unilevers werden wat lager afgedaan. Kon. Olies zette wat lager in, dooh herstelden zich in het verder verloop. De Amerikaansche oliewaarden waren verdeeld. Suikers onre gelmatig, H. V. A.'s waren per saldo iets lager afgedaan doch verschillende minder courante soorten wisten een hooger koers- peil te bereiken. Rubbers vast. A'dam Rubbers konden zich weer enkele punten verheffen, dooh het hoogste peil bleef niet behouden. Tabakken vast doch stil. Mijnw. goed gedisponeerd. Anaconda's willig. Op de Obligatiemarkt was Youngleening flauw. Nederlandsche papieren bleven op peil.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3