ZATERDAG 23 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN AMERIKA DE VETERANEN HOUDEN VOL. Zij blijven tot volgende congreszitting. De 15.000 veteranen, die zich rondom het Capitool te Washington hebben gelegerd tijdens de slotzitingen van het Congres, storen zich niet in het minst aan de aan maningen van de politie om onmiddell"k de gebouwen te verlaten, die zij zonde* ^3 stemming der eigenaren hebben bezet. Hun leiders hebben het voornemen te kennen gegeven te blijven waar zij zijn, tot het Congres in December weer bijeen komt. De veteranen zijn thans bezig houten hutten te bouwen op open liggende ter reinen. Zij zijn weinig geneigd zich vrijwil lig terug te trekken. De vraag hoe men hen uitwijzen moet, zonder de kans te loopen, dat zij terug zullen keeren, is een probleem van de grootste moeilijkheid. De leiders der werkloozen deelden aan de po litie mede. dat de demonstranten geen tehuis hadden en geen arbeid, waarnaar zij terug kunnen keeren. Zij verklaarden, dat de veteranen het constitutioneel recht van vergaderen uitoefenen en gebruik mar ken van hun recht tot het indienen van een petitie bij het Congres, om verlichting te krijgen van hun moeilijkheden. Zij vra gen óf wel betaling van de bonus, óf wel werkgelegenheid. Men ziet in hun houding een directe uitdaging aan het adres dor politie om hen met. geweld te verwijderen. De man nen verklaarden niet alleen het leger werklooze veteranen te vertegenwoordi gen, doch tevens millioenen werklooze bur gers over het geheele land. De oud-strijders bespreken thans plan nen tot het vormen van groepen, die voor hun onderhoud op bepaalde plaatsen worden aangewezen en daar een beroep moeten doen op de plaatselijke liefdadig heid, waarbij vooral bij de hotels en res taurants zal worden aangeklopt. Er wordt voortdurend geconfereerd tusschen generaal Glassford, het hoofd der politie, en de leiders der veteranen. De toevoer van levensmiddelen wordt schaarsch en de expedities die de leiders uitzenden naar de voorsteden van Wash- inzton, brengen steeds minder voedsel met zich terug. CANADA OTTAWA BEGONNEN. De conferentie van het Britsche we reldrijk in Ottawa is aangevangen. Uit dé eerste redevoeringen van de pre miers der Dominions valt op te maken, dat er werkelijk een neiging bestaat om het handelsvolume te vermeerderen door het verlagen van de hinderpalen, die den handel zoo ernstig belemmeren. Kanalen te drijven door de stilstaande wateren, zooals de Canadeesche premier zich uitdrukte, kan een belangrijken voor uitgang bewerken, vooral wanneer die niet bij de grens van het Britsche rijk ophou den. Dit klinkt bemoedigend, en toont, dat de in Ottawa vergaderde rijkspoten taten de belangen van den wereldhandel wel degelijk ter wille van hun eigen Do minions en van het Britsche Rijk als zoo danig niet kunnen worden voorbijgezien. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. AANHANGWAGEN OP HOL. Vier personen gedood, één gewond. In het Westelijk deel van Munchen heeft gistermorgen een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. Op een hellend gedeelte van de straat raakte van een, met grint geladen vracht- auto van een Munchener firma- in bouw materialen de aanhangwagen los, welke achteruit de afloopende straat afreed. Een man, die met een kind op zijn fiets daar passeerde, werd gegrepen en, even als het kind, ter plaatse gedood. De aanhangwagens reed hierop het trot toir op en overreed verscheidene voorbij gangers. Een vrouw en een man liepen doodelijke verwondingen op, terwijl een derde voorbijganger ernstig werd gekwetst. GR00TE BRAND IN BISSCHOPS- PALEIS. Bisschop Klinke in de vlammen omgekomen. Uit Santiago de Chili wordt gemeld: Het bisschoppelijke paleis in Valdivia is door een groote brand geteisterd. Een groot deel van het paleis is afgebrand. De bisschop-titulair van Proconesus, August Klinke (van geboorte een Oostenrijker) is in de vlammen omgekomen. Groote overstroomingen in den Kaukausus. In ,West-Grusinië zijn buitengewoon zware regens gevallen, waardoor een spoorbaan over een afstand van 8 K.M. is verzakt, zoodat het verkeer moest worden stopgezet. In andere deelen van Grusinië is de spoorbaan zóó beschadigd, dat vijfduizend man noodig waren, om den weg weer te herstellen en het verkeer weder moge lijk te maken. Op het oogenblik worden verscheidene boeren vermist. Sneeuw in Aragon. In de Aragoneesche bergen (Spanje) beeft het hevig gesneeuwd, waardoor vele dorpen zijn geïsoleerd. Door het wassen van vijf rivieren is een groot gedeelte van de provincie over stroomd. Neder-Beieren door wolkbreuken geteisterd. In Neder-Beieren heeft een ontzettend noodweer geheerscht, zooals sedert 40 jaar niet is voorgekomen. Boven Neukirchen ontlastte zich een wolkbreuk, die ruim een uur duurde. In de huizen op de markt steeg het water me ters hoog. Bij Atzlern spoelde de aarde van de akkers weg en werden de weiden met modder bedekt. De aardappeloogst is ge heel vernield. EEN EENIGSZINS PENIBEL GEVAL VOOR ZWEDENS PREMIER. Zijn partij betaalt van Kreuger ontvangen gelden terug. De „Dagens Nyheter" brengt het be richt, dat de Zweedsche minister-president in zijn hoedanigheid van voorzitter van de vrijzinnige partij een bedrag van 50.000 Kronen terubetaald heeft aan het curato rium van Kreuger en Toll. Deze som is, naar bekend geworden is, in September 1931 door Ivar Kreuger als bijdrage in de verkiezingskosten van de vrijzinnigen gegeven. De minister-president geeft in het in terview met het blad hierover de volgende verklaring. Eind September van het vo rige jaar was Kreuger, zonder dat hij was uitgenoodigd, verschenen en had verklaard dat hij meermalen door verschilende poli tieke partijen was gevraagd om financiee- len steun, dien hij dan ook zou hebben verleend. Hij wou dat ditmaal doen uit erkentelijkheid voor het practische werk, dat de partij en de regeering op verschil lend gebied hadden geleverd. De minister-president Ekmann had het bedrag aangenomen en het overgegeven aan den kassier van de partij als „ingeza melde middelen", daar de namen van de schenkers van dergelijke bijdragen niet pleegden te worden genoemd. De bijdrage is wel zeer aanzienlijk ge weest, maar men moet er aan denken, dat de bladen juist toen de belastingen hadden gepubliceerd, waaruit bleek, dat Kreu ger de grootste belasting betaalde van Zweden. Het was niet tot uitdrukking gekomen, dat hij het aanzien van de partij of van de regeering wilde beïnvloeden. VONNIS IN HET LUTHER-PR0CES. Roosen 10 maanden gevangenis. Gistermiddag is te Berlijn het vonnis geveld in het proces tegen dr. Max Roo sen en Werner Kertscher, die op 9 April des avonds op het station Potsdam een aanslag pleegden op den president van de Rijksbank, dr. Luther, en dezen door een schot licht verwondden aan den boven arm. Dr. Max Roos'en is tot tien maanden gevangenisstraf en de „nationaal-econoom" Werner Kertscher tot 9 maanden en twee weken gevangenisstraf veroordeeld. De voorloopige hechtenis van drie maanden en negen dagen wordt afgetrokken. De verdachten hadden verklaard, dat zij hun daad hadden bedreven om tijdens het proces hun valutatheorie in het openbaar te kunnen uiteenzetten. Tijdens het pro ces is echter niet over hun theorie ge sproken, zoodat zij hun doel niet hebben bereikt. UIT DE OMGEVING UITHOORN. De schorsing van een Raadslid. De gemeenteraad van Uithoorn heeft on langs een gemeenteraadslid geschorst, om dat hij betrokken zou zijn bij leveranties aan de gemeente. Twee andere raadsleden zouden eveneens in de termen vallen van schorsing, doch de Raad wilde de beslis sing in die gevallen overlaten aan Ged. Staten. Ged. Staten van Noord-Holland hebben de schorsing ongedaan gemaakt, omdat niet voldoende grond daarvoor aanwezig werd geacht. Ten aanzien van het tweede raadslid hebben Ged. Staten beslist, dat voor schor sing geen aanleiding bestaat; omtrent den derde heeft het college nog geen beslissing genomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Crisispachtwet. Ook hier wordt reeds gebruik gemaakt van de onlangs aangeno men Crisispachtwet. Een verzoek aan den Kantonrechter als bedoeld in deze wet is reeds verzonden. Er wordt verwacht dat er wel meer zullen volgen. N00RDWIJK. Fanfarecorps Excelsior. Het Fanfare corps Excelsior zal hedenavond te half ne gen een concert geven in de tent op het Lindenplein met het volgende programma 1. Wien bleibt Wien; 2. Ouverture Pais; 3. Fantasie Trouvère; 4. Kaiser Friedrich Marsch; 5. Premiers Amours; 6. Manoevre Marsch; 7. Ouverture Retour du Prin- temps; 8. Fantaisie Echo de la Foret; 9. Fi nale. TER-AAR. Krijgen we een rolbaantje? Toen in de laatste Raadsvergadering van 26 Juni gesproken werd, om de wegen te teren, zoodoende gevrijwaard te blijven van de stofwolken, enz., antwoordde onze Burger vader dat B. en W. pogingen in het werk stellen dit te doen, bij wijze van proef. Nu dezer dagen is een begin gemaakt met deze Woensdagavond te half negen kwam de Raad onzer gemeente in openbare zitting bijeen, onder presidium van den Ed. Achtb. heer burgemeester. Vergeleken bij de vori ge twee vergaderingen had deze een zeer tam verloop. Na opening met gebed, krijgen we voor lezing van de notulen der laatste twee zit tingen. Zij worden ongewijzigd gearresteerd behoudens een opmerking van den heer Plomp, die zegt, dat het niet juist is, als zou hij in de laatste spoedvergadering niet spontaan op den vraag van den voorzitter, of hij een eventueele werkstaking voor zijn verantwoording zou nemen, zijn „ja" heb ben gegeven. Spr. zegt dat hij beweerd' heeft, dat de raad best die verantwoording op zich kon nemen. De notuleering zal in dien zin gewijzigd worden. Ingekomen stukken. Een request van C. v. d. Vlugt over resti tutie van f 12 aan te veel betaald school geld wordt ingewilligd. Alsmede wordt de jaarlijksohe aanvrage voor subsidie door de Chr. H B.S. te Al pben voor twee leerlingen, die uit Nieuw- veen die school bezoeken, voor de helft, zijnde een bedrag van f 40, toegestaan. Een verzoek van den secretaris der Ge westelijke B.V.L. Zuid-Holland West, om f 25 subsidie, wordt afgewezen, daar de plaatselijke afdeeling reeds jaarlijks f 50 uit de gémeentekas ontvangt. Een request van den heer J. Kapel, be helzende vermindering voor requestrant in de verplegingskosten van zijn vrouw, wordt na lezing door den voorzitter in handen wan B. en W. genomen, daar volgens den voorzitter de raad in deze niet kan beslis sen. Wel is de voorzitter genegen op ver zoek van de heeren Groeneweg, De Geus en Bokkesteijn, aan de verpleeginrichting verlaging der verpleeggelden te vragen, die momenteel nog f 800 per jaar bedragen. Aan den heer J. C. Bulk wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend uit de com missie tot wering van schoolverzuim. Op de voordracht staan mej. v. d. Vos en de heer Plomp. De heer Plomp wordt met vier van de zes geldige stemmen gekozen. Hij dankt met een ironisch lachje voor het in hem ge- proefneming, en wel te Langeraar en te Korteraar, op elke plaats een stuk van hon derd meter. Wij hopen, dat deze proefne ming B. en W. zal bevredigen, en dat dan spoedig al onze gemeente-wegen met dat mooie plaveisel versierd worden. Het is stofvrij, men loopt en rijdt pleizirig wat wil je nog meer? W0UBRUGGE. Arbeidsbemiddeling. Bij het agent schap van de Arbeidsbemiddeling staan 49 werkzoekenden ingeschreven, te weten 3 timmerlieden, 2 metselaars, 21 fabrieksar beiders, 16 landarbeiders, 1 boekhouder, 2 monteurs, 3 schippersknechts en 1 electri- cien. Het roer om. Verloopt het getij en moet men de bakens verzetten, dit verstaan ook de gebr. van den L, scheepsbouwers. Omdat hun bedrijf wegens slapte geheel stil ligt, besloten zij een 4-tal woningen te bouwen aan den.Kerkweg, waarvoor reeds vergun ning is verleend. De brugwachter. Onze brugwachter te Hoogmade, de heer Pieter Zwetsloot, heeft met 1 Augustus a.s. eervol ontslag ontvan gen, na 33 dienstjaren, in werkelijkheid zijn dat 50 dienstjaren, daar hij reeds als jon gen van 13 jaar de brug uit 1872 voor zijn vader heeft gewipt, die tevens landarbeider was. In dat tijdperk van 60 jaren is de brug over de Does tweemaal vernieuwd en de doorvaartruimte verbreed. tMoge hem nog een rustige oude dag ge schonken worden. Een belvedère op een molen. Onze hoop, dat de oude korenmolen aan de „Wijde Aa" nog behouden zou worden, is beschaamd. Dé kap met wieken zijn ver dwenen en daarop een een platvorm ge maakt, een soort belvedère, welke een prachtig uitzicht geeft over onze waterpar tijen. Met een gewapend oog krijgt men St. Bavo in het zicht. Op de tafel, aanwe zig op dit platvorm, ontbreken nog ver schillende pijlen welke de omliggende ste den en dorpen_ aanwijzen. WASSENAAR. HISTORISCHE TENTOONSTELLING. Een interessante verzameling. Gistermiddag had in de voormalige Openbare lagere school aan de Zijllaan de officieele opening plaats van de door Was senaar Vooruit georganiseerde tentoonstel ling van „Wassenaar Voorheen en Thans." Onder de aanwezigen werden opgemerkt de Z.Eerw. heeren Pastoors Tholenaar en Wiemers, de burgemeester J. J. M. Wieg man, oud-burgemeester Jhr. B. Ph. S. A. Stoem van 's-Gravensande, het Bestuur van de vereeniging „Wassenaar Vooruit'', Dr. Mr. J. W. Verburgt, Archivaris van Lei den, de heer G. P. G. van Leeuwen, Wet houder en voorts vele genoodigde dames en heeren. De Voorzitter van Wassenaar Vooruit, de heer F. M. Wachter, heette de aanwezi gen welkom en gaf daarna het woord aan den Burgemeester voor het houden der openingsrede. 'De Burgemeester noemde het een voor treffelijk idee van Wassenaar Vooruit deze tentoonstelling te organiseeren. Indien er één gemeente is die een snelle ontwikke ling heeft doorgemaakt, dan is het wel Wassenaar. Het heeft een nieuwe bevolking gekregen die grootendeels vreemd is. Daarom is het dubbel noodig dat die be stelde vertrouwen, doch bekent weinig op de functie gebrand te zijn. Een duister ministerieel schrij ven, of Een schrijven van den minister van Eco nomische Zaken, rakende o.m. de sluitings uren voor de kapperszaken, blijkt voor onze vroedsohap niet overduidelijk gesteld. Minstens vijf keer moet het herlezen wor den, vóór zij de bedoeling van den minister voelt. Voor de werkdagen, met uitzondering van den Zaterdag, wordt bepaald, dat om 10 uur de kapperzaken gesloten moeten wezen en gedurende den zomertijd om 11 uur. Het regent dezen avond requesten. Het laatste is van den heer H. v. Eijk, café houder, die den raad verzoekt om vermin dering van de belasting op zijn billard. B. en W. advisceren afwijzend te beschikken, daar zij van meening zijn, dat een billard dat niet rendabel is aan de kant gezet moet worden. De heer Groeneweg voelt voor ver laging met f 10, waardoor de belasting komt op f 30. Besloten wordt te informee- ren of in Nieuwveen de belasting op de bil- lards hooger is dan in de omliggende plat telandsgemeenten. B. en W. stellen den raad voor, den heer J. P. A. Sernee te benoemen tot onbezol digd ambtenaar van den burgerlijken stand. Eenstemmig goedgevonden. Aan de rondvraag gekomen, vraagt de heer Bokkestijn, wanneer de heer Pieterse in den raad %ot gemeente-opzichter is be noemd. De voorzitter zegt te weten uit welke hoek de wind waait. Spr. zegt dat de heer Pieterse op 1 November j.l. door B. en W. tot tijdelijk opzichter is aangesteld op een wedde van f 150. Uit bedoelde „hoek" wordt beweerd dat B. en W. niet de compe tentie hebben een ambtenaar aan te stellen. De voorzitter zegt, dat dit voor tijdelijke benoemingen niet opgaat. Interpellant is gerust. De heer Groeneweg informeert of de to tale kosten voor de wegverbetering al be kend zijn. De voorzitter deelt mede, dat op de begroote som plm. f 300 is uitgespaard. Spr. is het met de anderen eens dat het volgend jaar zoo mogelijk een ander ge deelte onderhanden genomen dient te wor den. Volgt sluiting. volking die met Uwen Burgemeester uiter aard met twee beenen in het heden staat, zich op de hoogte stelt van. Wassenaar's historie, zich aanpast en vereent met Was senaar's bevolking, zich in één woord gaat voelen Wassenaarders. Daarom is het zoo'n aardige bijzonder heid, dat een vereeniging, die den naam draagt Wassenaar Vooruit, eens is terugge treden tot het voorheen om door de daar mede gekweekte belangstelling en liefde voor oud Wassenaar het heden te verrijken en toch Wassenaar vooruit te stuwen door het leering trekken uit de oude historie. En al zijn ook in onze gemeente de toe standen van voorheen niet meer te vergelij ken met die van thans, is er dus, zooals ons deze tentoonstelling ons maar al te dui delijk zal toonen, wel heel veel veranderd. Goddank kunnen we nog en met de aller grootste voldoening constateeren, dat Was senaar ten minste nog aan de beteekenis van zijn ouden naam beatwoord, n.L „Was- nar" d.i. Boschgebied. En als nu maar het eenige resultaat van deze tentoonstelling was, dat het verlan gen om dat boschgebied te behouden werd verlevendigd, dan zou zij reeds naar mijne meening zeer goede vrucht hebben afge worpen. Zeker ik weet, dat de wijzers van de klok niet kunnen worden stilgezet, het nieuwe leven heeft zijn rechten. Maar deze gaan niet zoover, dat al ons wondere schoon ten koste van zooveel waar en intens natuur genot mag worden opgeofferd. Mijnheer de Voorzitter, Als ik ooit een opening met veel genoegen zal verrichten, dan is het wel deze. Ik die als Burgemees ter het voorrecht geniet te resideeren op het paleis van Prins Frederik, „de Paauw", hetwelk dank zij het wijs beleid van mijn Ambtsvoorganger voor deze gemeente is verzekerd en bewaard gebleven, en te mo gen besturen een gemeente, die steeds zoo ondubbelzinnig heeft blijk gegeven van groote verknochte liefde jegens ons Vors tenhuis, achtte het temeer een voorrecht te mogen openen een tentoonstelling, waarop een schoone inzending van onze geëerbie digde Koningin zelve, een eerste plaats in neemt. Met het gelukkig initiatief tot deze 1 tentoonstelling Uwer vereeniging, Mijnheer de Voorzitter, wensch ik U en ook de ge meente geluk. Van harte hoop ik, dat een zeer groote belangstelling'en een druk be zoek uwe vereeniging moge bewijzen, dat zij goed heeft gezien met deze tentoonstel ling te organiseeren, ja, ik ga nog verder en spreek de hoop uit dat vanuit deze ge meente en ook van daarbuiten een belang stelling zich moge uiten van een dergelijken omvang, dat de mogelijkheid zou behooren te worden overwogen, om aan deze tentoon stelling een permanent karakter te geven. Met den wensoh eindelijk dat deze ten toonstelling ten volle aan haar nuttig en schoon doel moge beantwoorden, verklaar ik haar voor geopend. Hierna werd het woord gevoerd door den heer E. C. Houbolt, organisator van deze tentoonstelling, welke 530 voorwerpen om vat, welke allen op slechts drie uitzonde ringen na, betrekking hebben op Wasse naar. Hij ried aan rustig den tijd voor eene bezichtiging te nemen, daar anders het werkelijk belangrijke en interessante te licht aan de aandacht zou kunnen ontgaan. Aan Mej. A. J. Versprille, Wetenschappe lijke assistente van het Gemeente-Archief te Leiden, werd vervolgens voor haar groo te medewerking bloemen aangeboden. Na dit officieele gedeelte werd een rond gang door de tentoonstelling gemaakt. Hier zagen wij in een der lokalen de in- VALKENBURG (L.) HOTEL JANSSEN (Villa Dr. Hermqn). Bonds- hotel. Telef. 65. Centr. verw. Alle comf. Schitterende tuin. Gr. garage. Eigen luxe toeringcar. V. en naseiz. f 4.Seiz. f 4.50 Clubs reductie. 5134 zending van H.M. de Koningin bestaande o.m. uit een album met interierus van het huis „De Paauw'', verschillende zepiatee- keningen van diverse buitens te Wassenaar, 4 zepiateekeningen van huize Raaphorst uit het einde der 18e eeuw, kaarten van Raephorst en Eikenhorst uit 1713, 21 tee- keningen van het Huis Ten Bosch, eenige teekeningen van het Huis Ten Bosch van den graveur Bierweiler, een portefeuille van het Huis De Paauw en park. Voorts 4 charters verley door de Ridder schap en edelen van Holland van de jaren 15551650 met de zegels, een kaart van Kors van diverse buitens de z.g. 1000 gul- denskaart. In een ander lokaal een inzending van de gemeente 's-Gravenhage bevattende drie groote prenten van „Clingendael" uit 1700; een serie van 15 prenten van het land goed Duinrell, 5 prenten van Clingendael uit de eerste helft van de 18e eeuw, huis ten Burch omstreeks 1650, Huize Rijksdorp uit 1665, huize Persijn uit 1665, serie pren ten van „De Paauw" uit 1850; 12 prenten van tuinen uit de jaren 1750, een serie Lut- gers van omstreeks 1855; van Backershae- gen, Oosterbeek, Duindigt, Langenhorst, TJijksdorp, Rust en Vreugd. Een groote teekening van „Groot Haese- broek", een serie boeken van Wassenaar- sche predikanten; 32 verschillende foto's alle betrekking hebbende op Wassenaar omstreeks 1880. Van Leiden uit het Archief en de Laken hal was ook een zaal gevuld en wel met zegels van het geslacht Wassenaer uit de 16e en 17e eeuw; verschillende zepiateeke ningen van kasteelen te Wassenaar, zeer oude kaarten van Raephorst, De Berkheij en Wassenaar benevens vele prenten uit omstreeks 1850. Van het Gemeentebestuur van Wasse naar een ijzeren haardplaat van 1665, pla ten en lijsten van Zuydwijk, Herv. Kerk, Rijkdorp, Backershaegen, Duinrell, Reichers bergen, Duindigt, Rust en Vreugd en Voor linden, voorts verschillende audenthieke stukken en zegels. Portretten van Van der Oudermeulen, oud-B.urgemeester Storm van 's-Gravensan de, Prins Frederik Madame la Princesse Pr. Frederic, Koningin Sophia, Gemeente wapen in lijst, het uitbreidingsplan van Wassenaar, en vele oude kaarten. Voorts vele voorwerpen uit het bekende brandweermuseum van den heer G. J. v. d. Mark. Ook zagen wij een bronzen bijltje plm. 2000 jaar ooid, indertijd gevonden te Was senaar, 4 groote teekeningen van Johan Braackensiek ter illustratie van het boek „De smokkelaars van Wassenaar" door E. C. Houbolt. Van Pastoor Tholenaar 7 verschillende schilderijen van pastoors uit de 17e, 18e en 19e eeuw, Van Baron Schimmelpenninck en reproductie van Santhorst door Rogmans een geschreven en geteekende genealogie van 't geslacht Wassenaar en een uitvoerig werk over Wassenaar. Van den heer J. Mansvelt een zestal preeken van Ds. van Rhijn, verder eenige teekeningen van de molen waarbij een ver- koopacte van het land, waarop „De Burcht" stond uit 1500. Van den kunstschilder Boogaerts 3 schil derijen en teekening en en Llaaphorst ver schillende schilderijtjes, en voorts nog di verse kleinere inzendingen. Het geheel is zeer belangwekkend en een bezoek ten volle waard. Het ligt in de bedoeling deze tentoon stelling geopend te houden tot 5 September en is te bezichtigen eiken Woensdag, Don derdag, Zaterdag en Zondag van 25 uur tegen een luttele toegangsprijs. Telefoondienst. Ingaande 1 Augustus 1932 wordt de tegemoetkoming in de kosten van aansluiting aan het net Wassenaar verlaagd van f 25 tot f 12.50. Zijn er even tueel in een aan te sluiten perceel de in- voerleidingen nog in goeden staat aanwe zig, dan wordt inplaats van f 12.50 gehe ven boven de administratiekosten ad f 2.50 bij verplaatsing of herplaatsing van het hoofdtoestel al of niet gepaard gaande met het aanbrengen of wijzigen van de binnen leiding f 5.voor ééns. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Gisteren herdacht Mej. A. Heemskerk haar 25-jarig jubileum als tele foniste bij de P.T.T. alhier. Namens het dienstpersoneel werd haar een pendule, be nevens een bloemenmand aangeboden. Bo vendien kwam de Directeur mede namens den directeur-generaal der P.T.T. haar per soonlijk complimenteeren. Aanrijding. In de Raadhuisstraat heeft de autobestuurder S. uit Wassenaar gistermiddag de wielrijdster Mej. H. V. aangereden, waardoor haar rijwiel geheel werd vernield. Mej. V. werd bij omwonen den binnengedragen, doch bleek slechts licht verwond. De politie stelt een onder zoek in. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het MULO-diploma Willi Joh. J. v. Zwieten en K. Nagtegaal. Van de Handelsavondschool (directeur de heer H. Hoekstra) slaagde de leerling Jacob Bal voor het „Mercurius-diploma Boekhouden". Gevonden. Eenige belastingsplaatjes, een bruine damesportemonnaie, drie zilve ren potlooden, een zwarte portemonnaie, een mesje met twee sleuteltjes.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10