HMTEÏELFS JENEVER VRIJDAG 22 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Chauffeur geeft gas inplaats van te remmen. Zes ge wonden. Gisteravond te ongeveer kwart, over zes heeft aan de Lange Wijk te Dedemsvaart een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De heer en mevrouw ds. Neerken uit Dedemsvaart reden per rijwiel, elk met een kind achterop langs genoemden weg, toen uit tegenovergestelde richting een perso nenauto met betrekkelijk geringe snel heid naderde. De chauffeur, de heer J. Schoonmaker uit Dedemsvaart, werd, ver moedelijk door het drukke verkeer ter plaatse, zenuwachtig en gaf gas in plaats van te remmen, waardoor de wagen plot seling vooruit schoot, in de richting van het langs den weg loopend kanaal. Mevr. Neerken werd gegrepen en werd in het water geslingerd. De wagen zelf werd in zijn vaart gestuit door een langs den wal liggende motorschuit, en werd vrijwel ge heel vernield. De postbode, Klinge, die het ongeval zal gebeuren, begaf zich gekleed te water en bracht mevr. Neerken, die bewusteloos bleek te zijn, boven. Het meisje, dat achter op de fiets zat werd tegen den grond ge smakt en opgenomen met een gebroken been. De vier inzitenden van den auto Wer den allen gewond. De heer Schoonmaker brak een neusbeen en bekwam een ern stige wonde aan het voorhoofd. De heer Poortman uit De Wijk, die naast den be stuurder zat, werd door glassplinters ern stig aan gelaat en handen gewond. De twee andere inzittenden, eveneens uit De Wijk, kregen schaafwonden en een knie blessure. Geneeskundige hulp werd door drie plaatselijke doctoren en een verpleegster verleend. Mevr. Neerken is er zeer ernstig aan toe. Zij heeft een zware hersenschudding bekomen en een groote hoofdwonde. Haar toestand is zeer zorgwekkend. Zij is binnengedragen bij een beurtschip per. Het meisje is naar het ziekenhuis te Hoogeveen vervoerd. De heer Schoonmaker werd per auto naar zijn woning overge bracht. De ande-re gewonden zijn binnen gedragen bij omwonenden en zullen even eens per auto naar huis worden gebracht. VERDRONKEN. Woensdagmiddag voer te Rotterdam de motorboot „Emmanuel" schipper J. K. uit Harderwijk. Op een gegeven oogenblik gleed de knecht van den schipper, terwijl hij bezig was met het boenen der Ihiken uit en sloeg over boord. De schipper schoot te hulp en kon nog juist den dren keling bij de hand grijpen. Doordat de boot echter een te groote vaart had en er een vrij sterke stroom stond, was de schipper gedwongen zijn knecht los te la ten. Deze verdween in de diepte en is jammerlijk verdronken. Hij is de 29-jarige M. Floppers uit Harderwijk. Na enkele uren dreggen heeft de rivier politie het lijk opgehaald. Te Ulft is het twee-jarig zoontje van den heer E. in een kolk nabij een houtza gerij te water geraakt en verdronken. Toen men het jongetje miste, vond men het in genoemde kolk met het hoofdje in de modder, zoodat de arme kleine vermoede lijk is gestikt. KIND VERBRAND. De vijfjarige C. V., wonende in de Pie- ter de Hooghstraat te Schiedam, is spelen derwijs in een emmer met kokend water gevallen. Het meisje overleed kort daarop aan de bekomen brandwonden. VAN HET SMOKKELFRONT. DOUANE-BEAMBTE DOOD GESCHOTEN. Door een smokkelaar in een hinderlaag gelokt? In de nabijheid vanStraelen bij den Top- hovenschen molen is het lijk gevonden van den Duitschen douanebeambte Stief. Het lijk had een schotwonde in de hart streek, meldt de „Msbd." Twintig meter van het lijk verwijderd werd de dienstrevolver van den beambte gevonden. De Duitsche politie en gerechts beambten hebben onmiddellijk een uitge breid onderzoek ingesteld. De gegevens, die de Duitsche politie tot heden over dat geval hgeft gekregen wijzen er op, dat S. door een smokkelaar in hinderlaag is gelokt en neergeschoten is. Men neemt aan, dat de vermoedelijke dader, wiens opsporing door de Duitsche po litie verzocht wordt, over de grens naar Nederland is gevlucht. DEVIEZENSMOKKELAARS. Argelooze Nederlanders in Duitschland vastgehouden en veroordeeld. Eenigen tijd geleden zijn in Dortmund drie poeliers uit Enschede, die al jarenlang zaken op Duitschland dreven, op de markt plotseling door de politie aangehouden en zonder eenige verklaring in de gevangenis opgesloten. Men .deelde hun slechts mede, aldus be richt het „Handelsblad", dat zij de devie zen ver ordening hadden overtreden. De poeliers, die van den prins geen kwaad wisten, moesten een paar dagen in de ge vangenis door brengen, voor het eerste on derzoek werd ingesteld. Een van het drietal bleek over zooveel papieren te beschiken, dat men niet an ders kon dan hem onmiddellijk in vrijheid stellen. De anderen, die minder gelukkig waren, hield men drie weken vast en eerst deze week voerde men hen voor de snelrechter, die schuld aanwezig achtten en de koop lieden veroordeelde tot drie weken gevan genisstraf en verbeurdverklaring van het in beslag genomen geld. NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ. De daders in de duisternis verdwenen. In den Waarde rpo ld er aan het Noorder- büiten Spaarne te Haarlem heeft gister avond een schietpartij plaats gehad. Te gen het middernachtelijk uur bemerkte een bewaker van een der fabrieksgebou wen aldaar twee mannen, die met een zak lantaarn de omgeving afzochten. De bewaker stuurde zijn hond op de mannen af, waarop deze eenige revolver schoten op het dier losten, welke misten. Toen de onbekende mannen daarop pro beerden op de fiets te vluchten, ging de hond hen weer achterna, waarop een der mannen nogmaals een schot loste. De bewaker schoot hierna tot tweemaal toe terug, doch de vluchtelingen verdw#- nen in de duisternis. De politie werd gewaarschuwd, die on middellijk het terrein afzette en de omge ving doorzocht. Van de verdachte perso nen is echter geen spoor gevonden. SCI^IETLUSTIGE DUITSCHER AANGEHOUDEN. Naar men aan de „Tel." mededeelt, heeft de Haarlemsche politie officieel bericht ontvangen uit Essen, dat de Duitscher Al fred Lingner, die nu ongeveer een week geleden een aanslag pleegde op twee re chercheurs, aldaar is aangehouden. Het staat nog niet vast, of de Duitsche regee ring tot uitlevering zal overgaan, het feit zou daar volgens de Duitsche wetgeving niet ernstig genoeg voor zijn. Haarlem kan intusschen gerust zijn. <n Literflesschen f. 3.40 in Literfl. f. 1.75 exclusief glas 5290 ALOM VERKRIJGBAAR OM DE GEVANGENIS TE ONTVLUCHTEN. Een lepelsteel en twee manchetknoopen ingeslikt. Gistermiddag heeft V., een der perso nen, die in verband met de schietpartij van Dinsdagavond j.l. in een café aan de Stille Veerkade te 's-Gravenhage, aange houden was, een poging ondernomen om voorloopig uit het Huis van Bewaring te blijven een poging, welke althans voor de eerste dagen, met succes bekroond is. V., die bekend heeft het schot te heb ben gelost, zou gisteren naar het Huis van Bewaring worden overgebracht, maar had daar blijkbaar weipig lust in. Hij slik te dan ook een steel van een lepel in en ver zocht toen dringend naar het ziekenhuis te worden overgebracht. De politie kon 1 dit niet weigeren en transporteerde den arrestant naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar een röntgenfoto van hem genomen werd. Op de foto was duidelijk de lepelsteel tef zien, maar tevens zag de dokter, dat V. reeds eerder twee manchetknoopen had ingeslikt, welke zich eveneens in zijn maa-g bevonden. Opname in" het ziekenhuis was noodza kelijk en binnen enkele dagen zal V. ge opereerd moeten worden. Zijn toeleg om nog eenige dagen uit het Huis van bewaring te blijven, is dus gé- lukt. Maar de politie heeft maatregelen getroffen om te zorgen, dat van dit uitstel géén afstel komt. ACHTERVOLGING VAN NEDERLANDERS. Een betreurenswaardig misverstand. Omtrent het grensincident bij Dene kamp, waarbij Nederlandsche arbeiders op Nederlandsch gebied door Duitsche politie zouden zijn achtervolgd en mishan deld vernemen wij nog, dat de Nederland sche arbeiders waren opgehouden door Duitsche communisten. Deze daagden de politie met allerlei uitroepen uit, waarop deze de menigte, ten ge.tale vanongeveer 200 man, met den gummistok uiteen joeg. De Nederlandsche arbeiders zijn op de vlucht geslagen en door de Duitsche poli tie, die meende met langenooten te doen te hebben, achtervolgd, naar men zegt tot een twintigtal meters over de grens. De Duitsche autoriteiten hebben hun verontschuldiging aangeboden voor het gebeurde, dat o£ een misverstand berust. De Nederlandsche arbeiders te Nordhorn hebben allen het werk hervat. RUMOERIGE AVOND IN UTRECHT. Gisteravond had in hotel „l'Europe" te Utrecht een vergadering van den Fascis- tenbond plaats, waar de heer Baars als spreker optrad. De vergadering zelf had een rustig ver loop, daar door de fascisten een zeer scherpe selectie van publiek was toege past. Op het Vreeburg hadden zich echter den geheelen avond honderden nieuwsgie rigen verzameld, die vele rijen dik ston den, alsof het een optocht gold. Vermoede lijk was deze belangstelling te danken aan het feit, dat men een communistische re vanche verwachtte voor de verstoorde ver gadering, die eenigen tijd geleden in het UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 23 Juli. Huize n,*296 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.30 Het KRO-Kunstensemble o.l. v. Piet Lustenhouwer. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO- Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.002.30 Gramofoonplaten. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.004.45 Gramofoonplaten. 4.455.00 Sportcauserie over de Olympi sche Spelen. 5.006.00 Gramofoonplaten. 6.006.25 Het Mandoline-orkeBt „Semipre Avanti" o.l.v. Koldijk. 6.256.45 Joürnalistiek Weekoverzicht. 6.457.10 „Sempre Avanti'* (Vervolg). 7.107.30 Prof. dr. A. Steger over Japan. 7.458.00 ,,'n Uitstapje naar Schevenin- gen" spotternij door „Den Dré". 8.0011,00 „Onze Zaterdagavond" m.m.v. The Dutch Gentleman Band, Marco Milano (tenor), L. Leenders (xylophonist) en den Dré. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. Uitsh VAR A-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Schrammelkwintet o.l.v, W. Druk ker, 10.00 Morgenwijding. 10,15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven: Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker, VA- RIA-Tooneel o.l.v. W. v. Ca.ppellen en K. Bakker (voordracht). 12.001.45 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.00 G. v. d. Hoeven: Is de verbruiker werkelijk vrij. 2.15 Cello-duetten door Fr. Feltkamp- Belinfante en Amalia Versohuyl. 2.30 Sportpraatje door Theo Ramaker. 2.45 Vervolg Cello-duetten. 3.00 W. J. v. d. Leeden: Het roepende Nu. 3.10 Concert. Joh. Jong, orgel; L. Cohen, viool en Fr. Feltkamp-Belinfante, cello. 3.40 C. v. d. Lende: Medezeggenschap in het Buitenland. 4.00 Vervolg concert.. 4.15 Gramofoonplaten. 4,30 Vervolg concert. 5,00 Friesoh uurtje. Mej. M. Algra en K. de Jong, zang; Joh. Jong, begeleiding en Dr. G. Gosses, lezing. 6.00 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. In de pauze om 6.30 J. Oudegeest: De economi sche toestand van Nederland en de Arbei dersklasse. 7.00 Kinderuurtje. 8.00 Bonte avond m.m.v. VARA-Kleinor- kest o.l.v. H. Wiggelaar, Wladimir Pique Trio, Joh. Jong (orgel), VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappellen, Leo Fuld (zang), Henri Marchand (liedjes en conférencier), A. de Vries (toespraak). ca. 11.00 Vaz Dias, VARA-Varia. 11.4512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. N.V. huis is gehouden. Toen de vergade ring beëindigd was, werd het publiek eenigszins rumoerig, hetgeen de politie aanleiding gaf in te grijpen. Ongeveer 12 uur heeft men op uitgebreiden schaal ge chargeerd, waarbij rake klappen werden uitgedeeld. In de Viestraat is een groote spiegelruit bij deze relletjes vermoedelijk ingegooid. De politie hoefde niet tot ar restatie over te gaan. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Uit Mijdrecht wordt ons gemeld: Gister avond brandde als gevolg van hooibroei de kapitale boerderij, bestaande uit wo- 11.0511.20 Causerie. 12.20 Sted. orkest Buxton o.l.v. H. Fello- 1.05 Orgelspel JReg. New. I.502.50 Commodore Grand orkest o.l.v, J. Muscant. 3.50 Sydney Baynes' orkest m.m.v. Gray- ce Mitchell, sopraan. 5.05 Orgelspel Reg. Foort. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Lezing. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.25 Lezing. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vaudeville-Programma. 9.20 Berichten en lezing. 10.10 BBC-orkest o.l.v. E. Clark. O.a. Suite „L'oiseau de feu'', Strawinsky. II.0512.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest. „Radio-Paris", 1725 M. S.05; 12.20; 7.20 Gramofoonplaten. 90.5 Populair programma „La vie dróle". 9.50 Gramofoonplaten. O.a. Uit „LKJose Marie'*, Friml. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.205.20 Radio-orkeslb o.Lv. Meyer-R-a- don. M.m.v. solisten. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Oude Dansmuziek. Omroeporkest o.l.v. W. Meyer-Radon. 9.45 Zang en Piano. 10.20 Mandoline-orkest o.l.v. Alberto Bra- oony. O.a. Berceuse slave, Neruda en Ha- waii-wals, Armandola. 11.0512.35 Moderne Dansmuziek, Langen'berg, 473 M. 7.258.2n r' lieert uit Bad Homburg. 12.201.35 Gramofoonplaten. 1.502.50 Concert door het Phil, orkest Mannheim o 1 v. M. Sinzheimer. 2.553.40 Gramofoonplaten. 3.505.50 Concert naar aanleiding van het 11de Duitsche Zangersfeest. 8.20 „Hinaus in die Ferne", vroolijke Avond. Hierna van 11,0512.20 Philh. or kest Stuttgart o.l.v. E. Kahn m.m.v. kamer koor en solisten. O.a. uit „Lohengrin", Wag ner en „Carmen" Bizet. 12.2012.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 9.05 Operette „Tuffo-lina.'* in 3 aot.es van G. Pietri. Leiding: Ren. Josi. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v. K. Walpo-t. 6.50 Gramofoonplaten. 80.0 Concert o.l.v, Kumps. 9.20 Concert uit de Zurzaal Ostende. Hierna tot 11.20 GramofoonpLaten. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vroolijk uurtje. 9.30 Carillon concert door Staf Nees. 10,3011.20 Fragm. „Madame Butterfly", Puccini (Gramofoonplaten). Z e e s e n, 1635 M. 1 8.20 Vroolijke avond „Spass an der Freud". 10.40 Berichten en hierna concert uit Stuttgart (Zie Langeberg). ning met veestal, zomerhuis, schuur en twee hooibergen, van en bewoond door den heer Schrama in Blokland tot den grond toe af. Van den inboedel kon een gedeelte in veiligheid worden gebracht. Verzekering dekt de aanzienlijke schade. EEN DUUR BAD. ƒ300.uit een portemonnaie gestolen? Te Dongen werd uit de portemonnaie van een chauffeur, die aan heb zwemmen was in het Wilhelminakanaal, een bedrag van ruim 300, toebehoorende aan zijn pa troon gestolen. De dader is onbekend. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). I 27) „Pas op je woorden", riep zij hem toe. „Het zou voor ons beiden niet goed zijn, als ik deze scène niet langer wilde be schouwen aan den vroolijken kant. Het staat niet aan u mijn gedrag te beoordee- len ,en ik ben nóch een kind nóch een sla vin, die voor de zweep van haar gebieder moet beven. Het is voldoende dat ik mijn gedrag voor mijzelf verantwoorden kan. Een bedreiging of een bevel zou allerminst geschikt zijn om mij van houding te doen veranderen." „Moet dat beteekenen dat gij dit licht- j zinnige spel nog verder wilt voortzetten? Nu nog, in het volle bewustzijn, dat gij me daarmee een doodelijke beleediging aan doet?" „Ik begrijpt nog niet wat je nu eigenlijk van mij verlangt?" „Ik verlang, dat je deze ongepaste champagne verkoop niet verder voortzet en dat wij te zamen het feest verlaten." Dora lachte spottend: „Niet anders dan dat „O ja, ik verlang nog iets van je namelijk, dat je van nu af geen woord of geen blik meer wisselt met dien Sandory. Mocht hij dan nog trachten zich aan je op te dringen, dan zal ik wel met hem afrekenen." „Je berst dus jaloersch?" „Neen, daarvoor heb ik een te goede dnuk van mij zelf, dat ik me. zoover zou kunnen vergeten. Maar ik bedank er voor jou en mij te zien overgeleverd aan de spotzucht van de menigte." Zij gaf hem niet direct antwoord en toen zij door de gesloten deur het applaus uit de zaal hoorde, ten teeken dat de dansvoorstelling was geëindigd, stond zij op en streek de plooien van haar kleed glad. „Welnu", vroeg de Staatsanwalt na een minuut, geprikkeld. „Acht gij het niet eens noodig mij uw besluit mede te dee- len „Mijn God, waarom daar nu zooveel woorden over vuil te maken", beet zij hem met een minachtend schouderophalen toe. „Dat ik op zulke beleëdigende voorstel len in zou gaan, kimt gij zelf geen oogen blik hebben gemeend." Het minachtende in Dora's woorden dreef Lengfeld het bloed naar de slapen. „Je weigert dus pertinent aan mijn ver zoek te voldoen 1 Jij wilt et dus tot het uiterste drijven „Ik wil mij de vrijheid voorbehouden om mijn eigen zin te doen", antwoordde zij koel. „Gij moet me tot nu toe wel slecht gekend hebben, dat dit je zoo buitenge woon kan verwonderen." „Inderdaad, het schijnt zoo! Maar de vergissing kon wel eens wederkeerig zijn geweest. Want ik ben ook niet de man, Dora, die zich ten koste van zijn waar digheid tot willoozen speelbal in de han den van een koket, wispelturig meisje laat maken. Als ik nu van je weg moet gaan zonder ander antwoord, dan wat je me zooeven gegeven hebt, dan „Nu?" vroeg zij, toen hij aarzelde. „Laat mij het allervreeselijkste maar hoorenGij hebt dit belachelijke onder houd toch uitgelokt, opdat wij ons geheel uit konden spreken. Laten wij dan ook alles zeggen, wat we op het hart hebben. Tot een herhaling van de heele scène zult ge me bezwaarlijk meer bereid vinden." „Ge wacht misschien al met ongeduld op het woord, dat je je vurig verlangde vrij heid zal teruggeven? Als dat werkelijk zoo is, moest je ook eerlijk genoeg zijn, dat openlijk te bekennenAlles wat je van daag gedaan hebt, je verschijnen in een dergelijk costuum. je opvallend gedrag in de champagnetent, je gekoketteer met de zen Sandory, dat alles was er op berekend om een breuk tuschen ons te bewerkstelli gen. Beken het me en wees verzekerd, dat ik nog eer genoeg bezit om te doen wat mijn plicht mij gebiedt." „Ik heb niets te bekennen en niets te loochenen", viel ze hem koud in de rede. „Als het intusschen je besluit kan verge makkelijk om een dergelijke berekening in mijn gedrag aan te nemen, dan mag je dat mijnentwege gerust doen. Ik heb niet de minste behoefte je tegen te spreken." De deur van het kleine kamertje werd van buiten geopend en Frans Norrenberg kwam met een verschrikte uitdrukking op zijn geel gelaat binnen. „Om Gods wil, lieve kinderen, men kan je buiten hoo ren praten", zeide hij. „Dora, wees toch verstandig en gij mijn lieve zoon Maar de Staatsanwalt, die blijkbaar tot het uiterste was geprikkeld, liet hem niet uitspreken. „Ik heb geen recht meer op dezen eervollen naam, mijnheer Norren- berg", zeide hij, zoo afgemeten mogelijk. „Na de verklaring die' ik zooeven uit den mond van uw dochter vernomen heb, heb ik geen aanleiding meer, langer hier- te blijven. Sta me toe, dat ik u mijn verdere besluiten schriftelijk mededeel. Goeden avond". Met deze woorden stormde hij de ka mer uit. Frans Norrenberg, die een be weging maakte om hem na te ijlen, met de bedoeling den verbolgen man tot andere gedachten to brengen, werd door een kor ten, haast bevelenden roep van- zijn doch ter teruggehouden. „Wilt gij misschien de aandacht van de heele wereld op ons vestigen, vader?" vroeg zij scherp. „Wilt u misschien den heer Lengfeld te voet vallen en hem vragen om mij toch alsjeblieft weer tot vrouw te willen nemen?" De bankier wrong de handen. Met een Ihulpelooze, vertwijfelde blik, keek hij naar zijn mooie dochter. „Zoover is het dus gekomen, Dora!" jammerde hij. „Je hebt het werkelijk zoo ver doorgedreven?" En wat zal er nu gebeuren wat zal er gebeuren „Allemachtig, er zal niets anders ge beuren dan in al zulke gevallen. De men- schen zullen er een paar dagen over klet sen en dan zullen ze de heele geschiede nis om een andere verloving of een of ander nielwtje weer vergeten. Zooiets is toch wel meer gebeurd." „Maar het kan niet Dora, geloof me toch, het kan zoo niet. Je had dit onder houd moeten vermijden. Je waart allebei veel te veel opgewonden en weet mis schien niet eens, wat je allemaal gezegd hebt. Morgen zul je er heel anders over denken en ook Lengfeld zal dan het ge val wel niet zoo tragisch opnemen. Als je hem een weinig tegemoet komt Dora's hatelijk lachen deed hem ver der zwijgen. „Ik zou hem mijn excuus moeten aan bieden o— ik? Ach, als u eens wist hoe gelukkig ik ben, dat dit zware juk van mijn schouders is afgenomen. Neen, als hij hier voor mij op de knieën kroop, ik zou de verbroken banden niet meer aan- knoopen." Zij scheen nog imposanter in de triom- feerende vreugde die haar geheel scheen te vervullen. Zwijgend, met gebogen hoofd, stond Frans Norrenberg eenige seconden diep in gedachten. Toen, als had hij plot seling een besluit genomen, ging hij naar Dora toe en nam haar hand. „En wilt ge mij ook zeggen, waarom ge dat niet doen zoude? Omdat je meent, dat je dien andere bemint, dien ellendige, die hier gekomen is om ons allen in het ver derf te storten?" Zij keek met verwonderenden blik in het pijnlijk vertrokken gezicht van haar var der. „Van wien spreekt u?" vroeg zij. „Toch niet van uw vriend Sandory „Mijn vriend Hij Ik zeg u Dora, dat ik geen mensch op deze wereld meer haat, dan hem. Als ik hem door een wensch van de aarde kon doen verdwijnen, dan zou ik er gaarne de helft van de dagen, die ik nog te leven heb, voor over hebben 1" Nog nooit had zij den stillen man zoo verbitterd over een medemonsch hooren spreken. Haar vrouwelijke scherpzinnig heid had reeds lang bespeurd, dat hij voor Sandory een met geheime vrees vermeng den weerzin gevoelde, maar door deze on verwachte uitbarsting van haat was zij verschrokken. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9