LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN SPORT VRIJDAG 22 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 TWEE DOODEN IN FRANSCHE KRUITFABRIEK. Door de ontploffing van een granaat in de kruitfabriek Bouchet (Département Seine et Oise) werden twee arbeiders ge dood en een kapitein ernstig gewond. VOOR 200.000 POND ONTVREEMD. Onder het tokkelen van de mandoline. Naar de oorrespondent van de „Daily Tel." uit New-York meldt, overvielen ban dieten te New York en Brooklijn Dinsdag een zestal winkels en namen de wijk met een omvangrijken buit, waarvan de waarde geschot wordt op twee honderd duizend pond sterling. In de „Fifth Avenue" vielen drie mannen de juwelierszaak van Schumann en Zonen binnen, waar zij voor 200.000 pond aan juweelen roofden. Den chef en zijn bedien de bonden zij aan den toonbank vast en ledigden daarna op hun dooie gemak twee brandkasten. In Brooklijn drongen drie bandieten de bank van leening binnen en dwongen drie bedienden, zich uit te kleeden, ten einde te voorkomen, dat zij hen zouden achtervol gen. De bandieten namen verschillende voor werpen mee ter waarde van 7000 pond. Een zekeren mr. Norris Gruskin, directeur van de bank, vroegen zij om de sieu<els van de safe. Deze antwoordde hun, dat zijn zoon Joseph ze had. Dan zullen we wachten, tot hij thuis komt, zeide de leider der bandieten en alle drie namen zij plaats voor de loketten met revolvers in hun hand, terwijl een hun ner voor tijdverdrijf op de mandoline ^pee'de. Twintig minuten later kwam Joseph bin nen. Ook hij wed gedwongen, zich uit te sleeden en daarna zelf de safe te openen. De bandieten haalden er 2000 pond in baar geld en voor 5000 pond aan juweelen uit. Morris Gruskin rende, hoewel nauwelijks gekleed, de straat op, om het autonummer van do bandieten te noteeren. Dit zijn slechts enkele episodes ui*, het banditisme van groot New York. Kleinere gevallen worden slecbts zel den aan de politie gemeld maar komen vrijwel ieder uur voor. AMERIKAANSCHE ARBEIDERS SLAAGS. Tengevolge van een geschil over de ar beidsvoorwaarden ontstond een gevecht tusschen werklieden, welke een dam moes ten bouwen in de Illinois-rivier. Dit gevecht werd tenslotte van zoo ern- stigen aard, dat een persoon werd gedood, drie ernstig werden gewond en een vijfen twintigtal minder ernstige kwetsuren op liepen. Brutale juweelenroof. Drie mannen hebben op klaarlichten dag in 'n drukke en door de 'politie scherp bewaakte winkelstraat in New York hun slag geslagen in een juwelierswinkel en zich met edelsteenen ter waarde van 100.000 dollar uit de voeten gemaakt. Zij hielden het winkelpersoneel met re volvers in bedwang en dwongen den eige naar de safe te openen, waaruit zij alle juweelen meenamen. Ofschoon dade'rk nadat de mannen uit den winkel waren, het alarmtoestel in werking werd gesteld, oUvsnapLen zij toch aan de politiebewaking. Een man die bewijzen kon dat hij een meisje was. Te Hampstead was voor den rechter een man gedaagd, omdat hij achterstallig was in het betalen van de uitkeering aan zijn vrouw, die hij verlaten had. De man liet een geboortebewijs zien, waarbij hij was ingeschreven als meisje en zei, dat hij dus volgens de wet niet met een vrouw getrouwd kon zijn. Intusschcn heeft hij bij de vrouw, met wie hij thans samenleeft, vier kinderen. De rechter kon zich dan ook met zijn verweer niet vereenigen en ver oordeelde hem tot betaling van het ach terstallige geld. LETTEREN EN KUNST RENé BAZIN t Een katholiek schrijver van groote productiviteit. Naar Reutor uit Parijs bericht is de be kende Fransche Katholieke schrijver 'Rtené Bazin overleden. René Bazin, wiens van 'n diep godsdienstigen geest doortrokken boe ken, ook in ons land veel werden vertaald, behoorde tot de „onsterfelijken'* van' de Academie fran^aise. Van zijn tallooze wer ken zijn de romans „Les OberléV' en „Le blé, qui léve" wel het meest bekend gewor den.- Hij heeft met de productieve daad de zaak van de waarlijk goede lectuur met ijver gediend. Dat hij ruste in vrede. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Met ingang van heden is het kantoor van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" verhuisd en gevestigd Zaanenstraat 18, Haarlem. BOETEPROCESSIE VAN DEN L. T. B. TE HEIL00. Aangaande de boeteprocessie van de Katholieke tuinders, welke Zaterdag te Heiloo wordt gehouden, werden ons de volgende mededeelingen verstrekt. 1. De Hoogeerw. heer deken Renge van Alkmaar zal om half een het Lof met processie doen. 2. Do heer Duyvis, organist en koor-di recteur te Zuid-Scharwoude heeft op ver zoek van het bestuur van den L. T. B. wel willend de leiding aanvaard voor Hoogmis en Lof. 3. Voor de Hoogmis worden onze leden, die tevens leden van zangkoren zijn, ver zocht de liturgische zangen onder leiding van genoemden heer Duyvis uit te voeren. 4. In het Lof zingen allen mede. Ieder wordt daartoe in staat gesteld door een boekje, dat wordt uitgereikt. 5. De processie trekt op na de „Salve Regina" in twee rijen, steeds drie perso nen naast elkaartusschen de rijen in gaan de geestelijk adviseurs. 6. Zoodra de processie een aanvang neemt, wordt de psalm de „Miserere" aan geheven. Rij om rij worden de verzen ge zongen. 7. Zoodra de „Miserere" teneinde is, wordt begonnen met de Aanroepingen. De rechterzijde zet in, de linkerzijde herhaalt telkens denzelfden aanroep. 8. Bij het driemaal inzetten, telkens in hoogeren toon, van: Adoremus in Aeternum", Paree Domine, Monstra te esse matrem, zijn daartoe de aangeweze nen, de geestelijk-adviseurs, die daartoe capaciteit bezitten. 9. Bij het rustaltaar wordt een luide aanbidding gehouden, en de Acte van Eer herstel aan het H. Hart van Jezus gebe den van Z.H. de Paus Pius XI. Daarna wordt het „Tantum Ergo" gezongen en de Zegen met het Allerheiligste gegeven. 10. Bij het terugtrekken van de pro cessie van het rustaltaar wordt het „Te Deum" aangeheven. 11. In de bedevaart-kerk teruggekomen wordt nogmaals „Tantum Ergo" gezongen en de Zegen met het Allerheiligste gege ven. 12. Na het Lof wordt gezongen Lieve Moeder van den Heer. Daarna gaat men onmiddellijk naar de vertrekkende treinen. N.B. Een ieder knippe deze mededee lingen uit, bestudeere ze nauwkeurig, en houde er zich stipt aan. Al komen er ook duizenden, dan nog zal alles ordelijk en stichtend verloopen. ONTAARDE ZOON. Zijn blinden vader doodelijk verwond. Voor de rechtbank te Breda werd de zaak behandeld tegen den zeventien-jari gen met een mes aan zijn 68-jarigen blin- het toebrengen van doodeiijke verwondin genmet een mes aan zijn 68-jarigen blin den vader B. J., waardoor deze onmiddel lijk moest opgenomen worden in üharitas te Roosendaal en voorzien van de laatste H.H. Sacramenten. Hoewel de toestand van den gewonde zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, was de oude man de verwondingen te boven gekomen. De behandelende geneesheer had twee diepe en breede steekwonden geconsta teerd tusschen de schouderbladen. Familie-omstandigheden schijnen de aanleiding geweest te zijn tot dit droe vig gebeuren. Daar verdachte, die bekend heeft, min derjarig is, werd de zaak met gesloten deuren behandeld. Het O. M. eischte tegen beklaagde een gevangenisstraf van één jaar. De verdediger, mr. Kuypers uit Bergen op Zoom, bepleitte clementie in verband met den jeugdigen leeftijd van beklaagde. DE BANKOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. Het Haagseke Gerechtshof heeft heden uitspraak gedaan in het hooger beroep in de zaak van den overval op den kassier der Coöp. Boerenleenbank te Schipluiden, den heer H. M. v. V., gepleegd op 7 No vember van het vorige jaar. De hoofddader, de 33-jarige kelner J. M. D. uit Rotterdam, werd door de Haagsche rechtbank veroordeeld tot 10 jaar gevange nisstraf, de 27-jarige meubelmaker J. v. L. aldaar tot 7 jaar, de 30-jarige havenarbei der M. S. aldaar tot 5 jaar gevangenisstraf, terwijl de 28-jarige boerenarbeider A. J. v. U. uit Vlaardïnger-Ambacht is vrijgespro ken van de hern ten laste gelegde uitlok king. Het Hof heeft alle vonnissen, door de Haagsche Rechtbank gewezen, bevestigd. De advocaat-generaal had voor verdachte D. verzwaring van straf van 10 tot 12 jaren gevorderd en tegen den vrijgesproken ver dachte v. U. 2 jaren gevangenisstraf ge- eischt. OFFERBLOKKEN OPENGEBROKEN. In April j.l. werden in de R. K. kerken te Haarlem herhaaldelijk offerblokken opengebroken en de inhoud, soms niet on belangrijke bedragen, ontvreemd. Op 3 Mei j.l. is in de Spaarnekerk een bewoner uit Halfwe gop heeterdaad ge trapt en na een hevige worsteling, waarbij eenige kerksieraden werden vernield, door bewoner uit Halfweg op heeterdaad be kende zich aan het openbreken der offer blokken te hebben schuldig gemaakt.' Het O. M. van de Haarlemsc-he rechtbank heeft tegen den man één jaar gevangenis straf geëischt. DE WINKELSLUITING. Nieuwe ontduiking! Twee winkels of één? Voor den Amsterdamschen kantonreohter, mr. Hartzfeld, heeft gisteren de zaak ge diend tegen .den brood- en banketbakker v. M„ aan den Haarlemmerdijk, aldaar. Deze drijft een banket- en brood bakkerij in twee naast elkaar gelegen perceelen, wel ke door een deur binnenshuis met elkaar verbonden zijn. Ook de binnenplaats, wel ke aohter de perceelen gelegen is, geeft toegang tot beide. Op een Zondag nu was de banketbak kerswinkel in het eene perceel gevestigd, geopend van 11 tot 3 uur, de broodwinkel in het aangrenzende perceel van 4 tot 8 uur. Dientengevolge maakte de politie pro ces-verbaal op wegens overtreding van de Winkelsluitingswet, die slechts toestaat, dat op Zondag ba-nket- en broodwinkels niet meer dan vier uur geopend mogen zijn. De controleur van den Arbeid, de heer Bouter, was van oordeel, dat beide winkels als één winkel moesten worden beschouwd, aangezien ze binnenshuis met elkaar ver bonden waren, terwijl ze ook over de bin nenplaats toegankelijk waren. Het was dus niet geoorloofd dezen winkel gedurende 8 uur open te houden, zooals de eigenaar fei telijk deed. De kantonrechter daarentegen was van oordeel, dat hier sprake was van één win kel, die in tweeën was verdeeld. Z.i. was van wetsovertreding geen sprake. De ambtenaar van het O. M., mr. van der Meulen, concludeerde tot overtreding der Winkelsluitingswet en eischte een boete van 5. De kantonrechter, uitspraak doende, ont sloeg verdachte van rechtsvervolging, daar twee verschillende deele-n van één winkel des Zondags gedurende verschillende tijd vakken, ieder van 4 uur, geopend mogen zijn. VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. DE JAARVERGADERING. Tn de groote zaal van „Zomerlust" had gisteravond onder groote belangstelling (27 vereenigingen waren vertegenwoordigd) de jaarvergadering van den Leidschen voetbalbond plaats. Om circa kwart over aoht opende de voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, de vergadering met een woord van welkom, waarna hij een woord van dank braoht aan den secretaris-penningmeester, den heer W. Caro voor het vele werk voor den Leidsche Voetbalbond gedaan. Voorts feli citeerde spr. „Alphen" mét het behaalde 2e klasserschap, „Lugdurium" en „Quick Boys" voor de goede verrichtingen in de afgeloopen competitie en de scheidsrech ters en officials voor hun werkzaamheden. De verrichtingen van het L. V. B.-elftal hoopte spr. te zien opgevoerd. Voorts be handelde spr. nog de quaestie ruw spel, waartegen hij scherp stelling nam, en den financieelen toestand van den L. V. B., waarna hij het woord gaf aan den secre taris voor het lezen der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. De jaarverslagen werden achtereenvol gens vastgesteld. De rekening en verantwoording van den penningmeester sloot met een bedrag van 4798.70 Hierna volgde het bestuursvoorstel van het batig saldo 900 te storten in het re servefonds, dat z. h. st. werd aangeno men. Het batig saldo bedraagt nu 1350. Het voorstel Lugdunum: „De L. V. B. betaalt een derde deel van de scheids- rochtersdeclaraties" werd allereerst door den afgevaardigde van Lugdunum toege licht, die daardoor de declaraties wilde drukken. De voorz. wees daarbij op de voorge stelde contributieverlaging, wat met de ze nieuwe bepaling te veel zou kosten. Van andere zijde werd het voorstel ver dedigd, waarna Fides Pacta" het voor stel ondersteunde. In stemming gebracht, werd het voorstel verworpen met 73 tegen 98 stemmen. Het bestuursvoorstel de jaarlijksche contributie te verlagen tot 0.75 werd zonder stemming aangenomen. Volgde een voorstel van „Fides Pacta", om art. 66 van het Huish. Reglement (over schrijvingsbepalingen) te wijzigen en voort aan aldus te doen luiden: „Een speler, die in het voorafgaande sei zoen uitkwam, of in het loopende seizoen is uitgekomen, voor een vereeniging deel nemende- aan door den K. N. V. B. goed gekeurde serie-wedstrijden, of deelnemen de aan de competities van den K. N. V. B. van een erkenden bond of wel van een erkende R. K. Organisatie, en die voor een andere vereeniging, deelnemende aan de L. V. B.-competities wenscht uit te ko men, behoeft de toestemming van den L. V. B. Komt een speler, die deze toestemming niet heeft, in een wedstrijd uit, dan wordt de schuldige vereeniging gestraft met een boete van 2.50 en wordt de wedstrijd op verzoek van de tegenpartij ongeldig ver klaard." De voorz. verklaarde zich tegen dit voorst-el, daar hij vast wilde houden aan de overgangsbepalingen van den K.N.V.B. Door A. S. C. en L. R. C. werd het voorstel ondersteund. In stemming gebracht wordt het voorstel verworpen met HO tegen 10 stemmen. Hierna volgde het bestuursvoorstel, om aan art. 67 van het Huish. Reglement een zesde lid toe te voegen, luidende: „Het uitkomen met een speler, die vol gens de overschrijvingsbepalingen daartoe niet gerechtigd was, wordt gestraft met een boete van 5.terwijl de wedstrijd op verzoek van de tegenpartij overgespeeld wordt op het terrein dier partij". Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Hierna volgde de uitreiking van den L. Y. B.-beker en medailles, wat met woorden van gelukwensch door den voorzitter ge schiedde. De L. Y. B.-beker kwam voor goed in het bezit van L. F. C., die dit jaar den beker voor de vijfde maal won. De aftredende bestuursleden werden al len herkozen, nadat de tegencandidaat, de heer J. P. v. d. Weerd, candidaat gesteld door Fides Pacta, zich niet voor een be stuursfunctie beschikbaar wenschte te stellen. Op voorstel van den heer Soeterman (Alphen) was de voorzitter vooraf bij ac clamatie herkozen. Tot leden der kascommissie werden daarop benoemd, als voorzitter de heer C. J. Metsóh en tot leden de heeren Soe terman (Alphen) en van der Weerd (Fides Pacta). Tot plaatsvervangende leden de heeren Stavleu (Quick Boys) en Segaar (L. F. C.). Hierna had een huldiging plaats van den heer S. N. Waringa, wegens zijn 20-jarig lidmaatschap van den L. V. B. De voorzitter, de heer P. H. Steenhauer, huldigde den heer Waringa namens het bestuur en bood hem als geschenk een vulpen aan, terwijl hij hem tevens namens den L. V. B.' tot eerelid benoemde. Vervolgens sprak de heer Veldhuijzen namens de bij den L. V. B. aangesloten vereenigingen, den jubilaris huldigend voor den raad en daad, waarmede hij de ver eenigingen steeds had bijgestaan. Spr. bood den heer Baringa een rook tafel met fauteuil aan, benevens een mand met bloemen voor zijn vrouw. Ook den heer P. H. Steenhauer werd door den heer Veldhuijzen gehuldigd in verband met diens 10-jarig bestuurslid maatschap, waarvoor hem na eenige har telijke woorden een kistje sigaren werd aangeboden en eveneens een mand bloe men voor zijn vrouw. De rondvraag, die hierna volgde, leverde niets belangrijks op. Met woorden van dank werd de vergadering door den voor zitter gesloten. WIELRENNEN VAN DE STADI0NBAAN. Paillard wint het hoofdnummer. Voor twaalf a dertienduizend toeschou wers hadden gisteravond op de Stadion- Wielerbaan te Amsterdam wielerwedstrij den plaats, die tegen de verwachting in begunstigd werden door mooi weer. Begonnen werd met sprintwedstrijden voor amateurs. Gereden werden drie rit ten, herkansingsrit en beslissingsritten, telkens over 1 Km. Uitslag le rit: 1. A. v. d. Linden, 2e. rit: 1. B. van Dijk, 3e rit: 1. N. de Bruyn, her kansingsrit: 1. J. Hotmma. Als tweede nummer had plaats een wed strijd op race-motoren voor beroepsrijders, te verrijden in twee ritten van vier km. In de baan kwam de kampioen van Duitschland Soenius tegen R. Lehman. Soenius, die eerst den kop had, liet Leh man voorrijden tot de laatste ronde en won toen gemakkelijk in 2 min. 30.2 sec. Vervolgens werd de eerste rit verreden van den wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders, te verrijden in twee ritten over 40 km. Lacquehaye (Frankrijk) nam direct den kop, gevolgd door De Graaf (Nederland), Krewer (Duitschland), Bleke- molen (Nederland), Schlebaum (Nederland) Paillard (Frankrijk). Laatstgenoemde gaat er snel vandoor en bezet de tweede plaats achter zijn landgenoot Lacquehaye. Schle baum kan Krewer niet voorbijkomen en bij een aanval raken beiden los. Hiervan maakt Blekemolen gebruik en gaat naar de derde plaats. Paillard dekt Lacquehaye. Zij blijven beiden rustig aan den kop rij den. De Graaf weet zich voorloopig goed te handhaven, maar na ongeveer dertig ronden gaat Blekemolen hem voorbij en neemt de derde plaats in. Terwijl Schle baum en Krewer voortdurend strijden, moet de Graaf van motor wisselen. Hij doet' dat uitstekend, maar desniettmin zakt hij af naar de derde plaats en krijgt na 34 ronden zijn eerste lap. Als er nog acht tien ronden te rijden zijn gaat Blekemolen er vandoor en onder luid gejuich van het publiek verdringt hij Paillard van de tweede plaats. Deze, die even los raakt, herstelt zich echter onmiddellijk, gaat zijn •landgenoot Lacquehaye voorbij naar den kop en geeft Schlebaum, die los raakt door gevaarlijk rijden van zijn gangmaker Kaser die hiervoor later van de jury 25.boete kreeg een lap. Schlebaum raakt daar door op de laatste plaats en komt voor Krewer te rijden, die achter Blekemolen de vierde plaats inneemt. Krewer probeert in den eindspurt Schlebaum nog voorbij te komen, doch laatstgenoemde geeft geen kamp. Door den strijd raakt De Graaf los, waardoor Schlebaum tenslotte op de vijf de plaats eindigt. De uitslag luidt: 1. Paillard, Frankrijk, 31 min. 35.2 sec.; 2. Lacquehaye, Frankrijk 50 meter; 3. Blekemolen, Nederland, 100 meter; 4. Krewer, Duitschland, 175 meter; 5. Schlebaum, Nederland, 670 meter; 6. De Graaf, Nederland, 900 meter. Van den sprintwedstrijd werd de eerste halve beslissing gewonnen door v. d. Lin den voor de Bruyn. De tweede halve beslissing werd gewon nen door Van Dijk voor Hornma. Een groot aantal renners, amateurs en onafhankelijken, nam deel aan den kop pelwedstrijd over 20 Ion., welke in vier klassementen verreden werd. Winnaar werd het koppel S. Hoevens (onafhanke lijk) en K. v. d. Veen (amateur) met 36 p., 2. R. Brilman (onafhankelijk) en Wiehe- meijer (amateur) met 30 pnt„ 3. W. Bou quet (onafhankelijk) en C. v. d. Pol (ama teur) met 26 punten, 4. O. van Dijk (am.) en J. v. d. Wel (am.) met 14 punten. De tweede rit op race-motoren over 4 kiru werd opnieuw door Soenius gewonnen. Direct na den start had hij een halve baan achterstand, doch op schitterende wijze wist hij dezen achterstand in te rijden. Hij won in 2 min. 34.8 sec. Einduitslag: 1. Soenius 2 punten, 2. Lehman (Zwitserland) 4 punten. Deze wedstrijd op race-motoren, waar bij het vorige jaar het ernstige ongeluk met Herkuleyns is gebeurd, trok ook nu veel belangstelling, maar toch doet zich de vraag voor of het niet beter is dezen wedstrijd niet meer in de programma's op te nemen. Beslissingsrit van den wedstrijd voor amateurs over 1 km.: Winnaar werd ten slotte na een spannende spurt tegen A. v. d. Linden, B. van Dijk. Laatste 200 meter 12.4 sec., 2. A. v. d. Linden, 3. J. Homma. Als laatste nummer van het programma volgde tenslotte de tweede rit der stayer» over 40 km. Paillard (Frankrijk) krijgt den kop, ge volgd door Schlebaum, Blekemolen, Kre wer, De Graaf en als laatste Lacquehaye. Lacquehaye probeert hetzelfde te doen als zijn landgenoot in de eerste rit, doch het lukt hem niet. Als hij bijna op de twee de plaats is gekomen, raakt hij los en zakt weer naar de laatste plaats af. Krewer gaat er na korten tijd vandoor en verover de spoedig de tweede plaats. Voorloopig doet 'hij echter geen aanval op Paillard die op veiligen afstand vóór rijdt Om beurten doen Schlebaum en Lacquehaye, en een enkele maal ook Blekemolen en De Graaf aanvallen, bereiken om beurten de derde plaats, maar voorloopig slagen zij er niet in Krewer te passeeren. Als er nog 15 ron den te rijden zijn is de stand: Paillard, Kre wer, Schlebaum, Lacquehaye, De Graaf en aan het eind Blekemolen. Lacquehaye doet, wanneer er nog 10 ronden te rijden zijn, een aanval op Schlebaum, maar hij raakt los en Blekemolen, die intussohen naar de vijfde plaats is gekomen, maakt van de gelegenheid gebruik en spurt hem voorbij. Wanneer hij ook Schlebaum tracht te passeeren, raakt hij leelijk los, met 'het ge volg, dat hij weer heelemaal naar den staart afzakt. Lacquehaye weet, wanneer nog drie ron den te rijden zijn, Schlebaum voorbij te komen en naar de derde plaats te gaan. Intussohen wordt Blekemolen door Paillard gelapt. Uitslag: Paillard, Frankrijk, 31 min. 6.4 sec.; 2. Krewer 80 meter; 3. Lacquehaye 200 meter, 4. Schlebaum 250 meter, 5. De Graaf 300 meter, 6. Blekemolen 700 meter. Einduitslag: 1. Paillard 2 punten, 2. Lac quehaye 5 punten, 3. Krewer 6 punten, 4. en 5. Schlebaum en Blekemolen 9 punten, 6. De Graaf 11 punten. TOUR DE FRANCE. Leducq wint de 11e étappe. Gisteren werd de 11e étappe van ae Tour de France, van Nice naar Gap, een afstand van 233 km„ gereden. Winnaar werd de Franschman Leducq in 8 uur 41 min. 33 sec. De volgorde van de overige aan den kop rijdende renners luidt: 2. Stoepel, Duitschland; 3. Bonduel, België; 4. Benoit Faure, Frankrijk; 5. Viarengo, Italië. Onder de renners, die als zesde arriveeren, waren Ronsse, Lemaire, Pe- senti, Camusso, Umbenhauer, Bulla, Thier- bach en Geyer. Het persoonlijk klassement luidt: 1. Le ducq 88 uur 1 min. 56 seo., 2. Stoepel 88 uur 7 min. 9 sec.; 3. Camusso 88 uur 11 min. 17 sec.; 4. Pesenti 88 uur 19 min. 1 sec.; 5. Benoit Faure 88 uur 22 min. 9 sec.; 6. Ronsse 88 uur 28 min. 0 sec. Het landenklassement is het volgende: 1. Italië 265 ur 14 min. 13 sec., 2. Frankrijk 265 uur 36 min. 47 sec.; 3. België 265 uur 40 min. 28 sec.; 4. Duitschland 265 uur 46 min. 43 sec.; 5. Zwitserland 267 uur 49 min. 37 seconden. BILJARTEN NEDERLANDSCHE BILJARTBOND. Het nieuwe competitie-reglement. Onder zeer geringe belangstelling va de leden van de Leidsche Biljartbond, heeft de heer A. Hamburger (competitie leider N. B. B.) een lezing gehouden over het nieuwe comp. reglement. Hij begon met de diverse vereenigingen er op te wij zen, dat zij tot plicht hadden, hare diverse sterke spelers af te vaardigen naar de nationale kampioenschappen van den N. B. B„ dit in het belang van de vereeni ging, de L. B. B. en de biljartsport. Het praatje van „wat hebben wij eigenlijk aan den N. B. B.", d^t vroeger nog wel eem- gen grond van waarheid bevatte, kan nu niet langer gehandhaafd blijven, daar men nu, spelende met een gemidd. van 0.5 reeds aan de comp. kan deelnemen. Hij hoopte, dan ook, dat de deelname dit jaar in Lei den algemeen zou zijn, zoodat de eerste ronde in de diverse klassen in Leiden gespeeld kon worden, wat voor de spelers ook minder kostbaar zou zijn. Bij de di verse vragen die gesteld werden, bleek ook de mogelijkheid te bestaan, een team van 4 spelers namens den L. B. B. af te vaardigen, zoodat men gecombineerd in sterkere afdeelingen zou kunnen uitko men. Nadat de voorzitter, de heer J. v. d. Burg, den heer Hamburger bedankt had voor zijn duidelijke uiteenzetting van het comp. reglement werd deze bijeenkomst gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6