VRIJDAG 22 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 UIT HET BOUWBEDRIJF. Conferentie op Binnenlandsche Zaken. De onlangs uitgestelde conferentie, wel ke op het departement van Binnenlandsche Zaken zou worden gehouden met de bestu ren der verschillende landelijke bonden van bouwarbeiders, zal, naar wij vernemen, thans a.s. Dinsdag aanvangen. UIT HET MIJNBEDRIJF. Geen overleg gepleegd over het massa ontslag. Het bestuur van den Ned. R. K. Mijnwer- kersbond heeft het volgend schrijven gezon den aan de directie van de Maatschappij tot Exploitatie van Lirnburgsche Steenko lenmijnen te Heerlen: „Onze organisatie heeft uit publicaties in de pers kennis kunnen nemen van het massa-ontslag, dat tegen 1 Augustus a.s. bij uwe ondernemingen plaats vindt. We willen er uwe directie op wijzen, dat naar ons oordeel over een dergelijke, voor de arbeiders zoo belangrijke kwestie, toch wel eenig overleg met de arbeiders-orga nisaties had kunnen plaats- vinden. Dat deze volkomen worden uitgeschakeld in zaken waarmede de levensbelangen der mijnwerkers zijn gemoeid kan niet bevor derlijk zijn voor den geest van goede ver standhouding, die vooral in moeilijke om standigheden als die, welke het mijnbedrijf thans doormaakt, meer dan ooit ge- wenscht is". DRIEDAAGSCHE TUINBOUWBEURS. 57 October te Utrecht. De Vereeniging „De Nederlandsche Tuin- bouwbeurs" zal ter viering van het feit, dat in Augustus a.s. de honderdste tuinbouw- beurs plaats vindt, welke beurzen door deze Vereeniging sinds 1918 regelmatig in het Jaarbeursgebouw worden gehouden, in de maand October een driedaagsche nationale tuinbouwbeurs organiseeren. Naast aan de gewone leden zal op rui me schaal ook aan niet-leden gelegenheid worden geboden aan deze driedaagsche beurs deel te nemen. Deze driedaagsche beurs zal het karak ter hebben van een handelstentoonstelling, waartoe echter uitsluitend vakgenooten, boomkweekers, bloemisten, zaadhandelaren cn bloembollenkweekers toegang zullen hebben. Daarnaast zal ook aan nevenbe- drijven, zooals aan fabrikanten van be- drijfsbenoodigdheden, gereedschappen, ver warmingsinstallaties. kassenbouw en der gelijke, gelegenheid worden geboden op deze beurs uit te komen. Inlichtingen wor den verstrekt door het secretariaat Ned. Tuinbouwbeurs Sneeuwbaistr. 24, 's-Gnaven- hage. P. MOLTMAKER. Bedankt definitief als voorzitter van den Personeelraad. Men herinnert zich, dat onlangs een con flict is ontstaan tusschen den voorzitter van den Personeelraad bij de Nederland- sohe Spoorwegen, den heer P. Moltmaker, en den Bond van Ambtenaren bij de N. S. Naar aanleiding van de door den heer Moltmaker gevoerde besprekingen met den minister over de loonsverlagingen had de B. A. N. S. hem van „verraad" beschüldigd, in welke qualificatie de voorzitter aanlei ding vond zijn ontslag te nemen. Intusschen lag het op den weg van den B. A. N. S. deze beschuldiging terug te nemen en zoo te trachten den heer Moltmaker als voorzit ter nog te behouden. Naar het „Hbld." verneemt heeft deze organisatie inderdaad een brief tot den voorzitter van den Personeelraad gericht, maar de heer Moltmaker achtte de daarop afgeleide verklaring niet bevredigend, zoo dat hij bij zijn ontslag-aan vraag persi steert. Tevens heeft hij den Personeelraad bericht, dat het hoofdbestuur der Neder landsche Vereeniging achter hem staat en dat de in September te houden buitengewo ne algemeene vergadering over de kwestie zal moeten beslissen, evenals over de ver houding tusschen de Nederl. Vereeniging en den Personeelraad. Deze gang van za ken maakt het noodzakelijk nog tot Sep tember een nieuwen voorzitter te benoe men. TEGEN HET CADEAUSTELSEL. Particuliere actie in Twente. Een winkelier te Almelo is op het denk beeld gekomen om een nieuw systeem ter bestrijding van het cadeaustelsel te ont werpen. Ilij heeft reeds 700 winkeliers in Hen gelo, Almelo en omliggende plaatsen bereid gevonden om een contract te teekenen, waarbij zij zich niet ingang van een nader vast te stellen datum verpliohten in hun zaken geen cadeaux meer te geven. Dit zal door middel van groote biljetten in eiken winkel vooraf worden bekend ge maakt. De ontwerper van het systeem zal in elke zaak persoonlijk de biljetten aanplak ken. Onderofficierenvereenigingen. Dinsdag hebben de voltallige hoofdbe sturen van de Nationale Ohristen-Onder- officieremereeniging en van den Nederl. Boomsch Katholieken-Onderofficiersbond St. Martinus te Utrecht vergaderd ten einde te bespreken, welke weg dient ge volgd te worden, in verband met de voor genomen reorganisatie van de Koninklijke landmacht. Eenstemmig zijn de hoofdbestu ren tot de conclusie gekomen, dat aan de ha.nd van de in de commissie van georga niseerd overleg op 14 dezer gedane mede- deelingen, inzake afvloeiing van overcom pleet personeel, toepassing zal vinden het bepaalde in art. 2, tweede lid van het Mi litair ambtenarenreglement. Aan den minister van defensie zal wor den verzocht, het ter zake te ontwerpen plan kenbaar te maken en om advies aan de commissie voor georganiseerd overleg voor te leggen. VROUWELIJK ADVISEUR BIJ DE P.T.T. Op de vragen van den heer Braat met betrekking tot de bij het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie in dienst zijnde psychotechnische adviseur heeft mi nister Reijmer omi. geantwoord, dat het bijwonen nu en dan van congressen en be zoek van laboratoria in het buitenland noo- dig is. Hoewel de recruteering bij den P. T. en T.-dienst tijdelijk is gestaakt is het noch tans gewensoht, te besöhikken over be trouwbare selectiemethoden. Er zijn ver schillende dienstonderdeelen oa de auto diensten waar ook thans nog personeels uitbreiding plaats heeft. Verder is het noo- dig zich te blijven voorbereiden op de tij den, waarin .aanvulling van de formatie we der noodig zal worden. Bovendien is aanstonds bij de inrichting van dit dienstonderdeel bepaald, dat ook andere openbare instellingen gebruik kun nen maken van de diensten van het psycho technisch laboratorium der P. T. en T. De keuze van de thans in dienst zijnde psychotechnische adviseur werd bepaald door den eisch, van de beschikbare krach ten de meest geschikt geachte aan het Staatsbedrijf te verbinden. Er is geen re den daarin thans wijziging te brengen. De Vorst-Grootmeester der Malthezer- Orde. De Vorst-Grootmeester der Souvereine Orde van Malta te Rome, Prins Ohigi Al- ba-ni, zal, vergezeld van zijn secretaris, ba ron de Vesque, een bezoek brengen aan de Nederlandsche afdeeling dier orde en a.s. Zondag in het Malthezer Ridderhuis aan de Nieuwe Gracht te Utrecht worden ont- yangeru DE BERUCHTE AUTO-BANDIETEN UIT OISTERWIJK. Onder groote nieuwsgierigheid van heb publiek, werd Donderdag voor de Bossche Rechtbank de strafzaak behandeld tegen H. Landberg, 24 jaar, uit Hilversum, een ontvluchte psychopaafch, thans gedetineerd; L. de Vries, kantoorbediende, 25 jaar en G. J. Rolman, onderwijzer 26 jaar, beiden uit Amsterdam, gedetineerd. Het drietal pleegde te Oegstgeest en elders diefstallen van auto's, vestigde zioh onder valsche namen op een villa in Oisterwijk en woonde er met verdachte vrouwen. Toen de politie het complot op het Bpoor was, werd een opsporingstocht naar de villa te Oisterwijk ondernomen, vanwaar de bandieten juist per gestolen auto wilden vertrekken. De auto liep in het donker in een greppel en Landberg sprong er uit en vluchtte het. bosoh in, nagezeten door vier politie-beambten. Inmiddels werd de auto bewaakt. Op "de vlucht loste verd. Landberg een revolverschot op den veld wachter H. Hendriks, die het schot kon ontkomen. Verdachte, die over prikkel draad struikelde, werd gevangen genomen, terwij! hij nog een geladen revolver in de hand hield. Twee auto's werden door de drie verdachten in Klundert verkocht. Er werden twaalf getuigen gehoord. De strafzaken tegen De Vries en Rol man, moesten worden uitgesteld tot 21 Septemiber a.s. om nog drie getuigen te hooren. De Vries had zioh ook wegens heling in den verkoop der auto's te verantwoorden, doch wegens gebrek aan wettelijk bewijs werd ter zake van heling vrijspraak tegen hem geëischt Tegen G. Landberg luidde de eisoh wegens diefstal, tweemaal ge pleegd, twee jaar gevangenisstraf met ai- trek van voorarrest en wegens poging tot doodslag op den veldwachter en het niet voldoen aan ambtelijk bevel, een jaar en ze-s maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Mej. mr. Emma Lion nit Den Bosoh, veT- zocht een onderzoek naar de geestvermo gens van verdachte. Uitspraak 28 Juli.a.s. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot. Art® mej. S. Ivoeleaiuan (Botterdam) en de heeren B. Roodenburg Vermaat ('s-Gravendeel), A. W. A. Hoogwater (den Haag) en G. Klosterhuis (den Haag). STADSNIEUWS LEIDSCH CRISIS-COMITE. Sub-commissie voor ontwikkeling en ontspanning. Bovengenoemd Comité maakt bekend, dat voor de vrouwen van niot-georganiseer- de werkloozen, toegangskaarten beschik baar zullen worden gesteld voor een avond voorstelling in het Trianon-theater. Deze toegangskaarten zullen worden uit gereikt a.s. Maandagmiddag tusschen 3 en 4 uur op het bureau van het Crisis-Comité, Stijle Rijn 3. Het Acad. Ziekenhuis in 1931. Verschenen is het jaarverslag over 1931 van het Acad. Ziekenhuis alhier. Wij ontleenen hieraan, dat het zich laat aanzien, dat aan het eind van 1932 aan het tweeledig bestaan van het Leidsche Zieken huis definitief een einde komt. Plannen zijn in bewerking om op het terrein van het Nieuwe Ziekenhuis een ba rak te bouwen voor besmettelijke ziekten ten behoeve van de gemeente Leiden en omgeving. Het aantal verpleegdagen ging iets ach teruit en liep vergeleken bij het vorige jaar terug van 164.476 tot 163.303. De post voeding is teruggeloopen van 175.863 tot ƒ155.950. De exploitatierekening wijst een eind cijfer aan van 1.106.280,70; met een na- deelig saldo van ƒ828.193.07. Het aantal polyklinisch behandelde pa tiënten in de verschillende afdeelingen bedroeg: heelkunde 6654, geneeskunde 4106 keel-, neus- en oorheelkunde 4209, vrou wenziekten 2128, verloskunde 702, oogheel kunde 6836, huidziekten 1907 en kinderge neeskunde 2197. Goedkoope trambiljetten voor werkloozen. De N. Z. H. Tramwegmaat3chappij sielt roet ingang van Dinsdag a.s. gedurende den zomer goedkoope reisbiljetten voor ciisis-werkloozen beschikbaar. Op vertoon van hun kaart kunnen zij gedurende twee keer in den zomer aan het Stationsgebouw goedkoope reisbiljeten krijgen tegen den prijs van 60 ct. heen- en terug naar Kat wijk, geldig voor man, vrouw en twee kin deren bene-den 14 jaar. Oplichting Als verdacht van diefstal in dienstbe trekking is aangehouden het 17-jarige meis je B. V. Zij zou een bedrag van 120 heb ben ontvreemd, terwijl a.ls verdacht van heling de moeder van het meisje in bewa ring is gesteld. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis dat door hen vergunning is verleend aan de N. V. Boekbinderij voorheen firma J. G. Pulle en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een boekbinderij in het perceel Oude Rijn Nis. 3436 en Dullebakkersteeg No. 4. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.-K. Metaalbewcrkersbond, Volksbondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 8, telefoon 552 en apotheek D. J. v. Driesum, Mare 76, telefoon 406. Gelijk bekend, heeft de fa. J. W. Cahen. haar afnemers kortelings weerprofeetjes doen toekomen; deze zijn zoozeer in den smaak van het publiek gevallen, dat zij vele niet-afnemers heeft moeten teleurstel len', daar zij hun op aanvrage geen exem plaren meer ter beschikking kon stellen, in verband met het feit, dat de voorraad uitgeput was. Teneinde nu hare afnemers in staat te stellen zioh meerdere exemplaren te kun nen verschaffen, en ook overige belangstel lenden gelegenheid te geven in het bezit te komen van deze „barometers", heeft de firma gemeend goed te doen, nieuwen voorraad te doen aanmaken, welke ten bate van het Leidsch Crisis-Comité zullen wor den verkocht. Hiertoe heeft zij zioh de medewerking verzekerd van de fa. Batteljee en Terpstra, welke fa. zoo welwillend is deze profeetjee vanaf. Zaterdag 23 dezer ten verkoop aan te bieden ten bate van het Crisis-Comité tegen betaling van slechts 30 ets. Deze zijn in beperkt aan tal verkrijgbaar bij het bij- IcantooT der fa. B. T. Breestraat 41. De geheele bruto-opbrengst komt aan het Crisis-Comité ten goede. Bij de onlangs gehouden Praktijk-Exa mens zijn ota. geslaagd: Ver. v. Leeraren, Boekhouden: de keer W. Keizer; L.I.T.E.H., Duitsch: mej. M. J. de Nijs; Mercurius, En- gelsch de heeren: J. Koordes, Th. Perquin, A. Woudstra; Ver. Leeraren Talen en Han dels-wetenschappen, Engelsdh: dezelfde heeren; Boekhouden: de heer C. Burgmans, allen leerlingen van den*heer E. S. Offrin- ga, alhier. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Rotlerdam geslaagd de dames E. .T. Maromer, I. M. Polak, H. Stoel, J. A. Vis ser, M. M. van der Wolf en E. C. Yungs, allen alhier. Voor het akte-examen L. O. is to 's-Gra- venkage geslaagd mej'. C. Diks'hoorn, alhier. Voor het Mulo-examen zijn te Den Haag geslaagd voor diploma A mej. A. H. Ar nold en de heeren K. J. L. v. Teylingen, A. B. Penseel en H. D. Lens, allen alhier. UIT DE RIJNSTREEK droeg op: 15 April 58 afdeelingen 1 Mei 70 13 Mei 85 4 Juni 105 9 Juli 115 DRIE MAANDEN AFGESCHEIDEN. Groei van de 0. S. P. Ondanks alle togenagitatie van de S. D. A. P. schijnt het den afgescheiden socialis ten toch tamelijk voorspoedig te gaan. De laatste aflevering van hun „Fakkel" geeft een overzicht over drie maanden werkzaam heid. Hieruit blijkt, dat het aantal leden en afdeelingen gestadig groeit Het be- i 4219 leden 5418 5832 7006 Naar de provincie verdeeld, was de ver houding op 4 Juni (dus op een totaal van 105 afdeelingen met 6609 leden) als volgt: Z.-Holland met 24 afdeelingen en 2218 leden (R'dam als één afd. gerekend) N.-Holland met 22 afdeelingen en 2138 leden (A'dam als één afd. gerekend) Friesland met 13 afdeelingen en 470 leden Groningen 2 63 Drente 7 151 Overijssel 11 766 Gelderland „11 452 Utrecht 6 259 Brabant 2 57 Limburg 4 48 Zeeland 2 42 Uit een nauwkeurig onderzoek over een kleine 2000 harer leden, bleek het bestuur dat ruim 60 pet. jonger was dan 35 jaar, dat een kleine 60 pet. uit de SD.A.P. was over- geloopen, een kleine 40 pet. vóór hun aan sluiting tot geen partij behoorden en slechts een klein gedeelte uit de Communis tische Partij Holland staande. Over de kwaliteit der leden van de O. S. P. kan men eenigszins oordeelen, wanneer men het ledentel vergelijkt, met aantal abonnementen op „De Fakkel', dat op 1 Juli 1932: 7745 bedroeg. EEN HOOFDINGENIEUR EN EEN STATIONSCHEF. Wordt er met twee maten gemeten? Men kent het geval van den Stations chef te Hoorn, die 49 jaar en 11 maanden in dienst was van de Nederlandsche Spoor wegen en die geen maand langer in dienst kon gehouden worden wegens de noodza kelijkheid van bezuiniging. Verzoeken om den chef nog één maand m dienst te hou den totdat hij zijn gouden jubileum had kun nen vieren, werden afgewezen. Men kent ook het antwoord van minister Reymer op de vragen door het Kamerlid Duys naar aanleiding van dit geval tot hem gesteld. De minister keurde het geval niet af en verklaarde zioh ook wel bereid ora maatregelen te nemen, dat herhaling van zulk soort ontslagverleening in de toekomst niet meer zou voorkomen. In aansluiting op dit geval heeft thans het Tweede Kamerlid H. Hermans weer ©enige actueele vragen tot minister Rey mer gericht. Het schijnt, dat er bij Water staat met twee maten genieten wordt. De vragen luiden als volgt: Is het juist, dat de hoofdingenieur, chef van den dienst van Tractie bij de Neder landsche Spoorwegen, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd volgens regle mentair voorschrift den dienst met pensioen moet verlaten? Is het juist, dat deze ambtenaar op zijn verzoek voorloopig nog een jaar in dienst mag blijven' en dat de afdeeling, waarvan hij ohef is, daarna zal worden opgeheven? Is het juist dat bedoelde ambtenaar een jaarwedde geniet, die ver boven de 10.000 uitgaat? Indien op deze vragen bevestigend wordt geantwoord, wil de minister dan aan de di rectie der Spoorwegen verzoeken mede te deelen, op welke gronden in dit geval wèl een uitzondering kan worden gemaakt en niet b.v. ten opzichte van ©en stationschef, die 49 jaren en 11 maanden diende, maar wien geen maand uitstel werd verleend, we gens noodzakelijkheid van bezuiniging? JENEVER VOOR WATER VERWISSELD. Een „grap", die niet gewaardeerd werd. In April kwam een 29-jarig grondwerker een café te Deventer binnenstappen en be stelde een flesch jenever. De kastelein vol deed aan het verzoek van den cliënt, doch maakte bezwaar tegen afgifte en medene ming van het geestrijke vocht, toen de be zoeker te kennen gaf, dat hij later zou be talen. De jeneverklant had intusschen de bestel de flesch in zijn zak gestoken, doch zette, toen de kastelein bleef aandringen op te ruggave, een sterk gelijkende flesch op de toonbank. De klant vertrok, doob kort daarop kwam een tweede klant, die even eens jenever bestelde. Minder aangenaam voor dezen, bleek de inihoud water te zijn. Toen kwam het bedrog van den eersten aan het licht en ging de politie op onderzoek uit. De grondwerker, die de flesch jenever op listige wijze wist te bemachtigen, moest zich voor dit feit verantwoorden voor de rechtbank te Zutphen. Verdachte verklaarde, dat hij een aardig heid had willen hebben en dat oplichting niet in zijn bedoeling had gelegen. De officier van Justitie dacht er anders over en vroeg voor verdachte twee maan den gevangennisstraf. In verband met deze zaak stonden twee mannen terecht die met den eersten ver dachte hadden mede gedronken. De officier van Justitie vroeg voor deze beide verdachten elk een maand gevange nisstraf. „Tel." Haarlemsch Stadsautobedrijf B. en W. van Haarlem hebben hun goed keuring gehecht, om zooveel betreft de ex ploitatie van het Haarlemsohe stadsauto- bedrijf, aan een door de directie der Brock- way maatschappij ingevoerde loonsverla ging. Deze zal ingaan op den eersten betaal dag in Augustus en bedragen 3 1/3 pet. voor de chauffeursloonen van 30 per week. Voor de hoogere salarissen bedraagt de verlaging 5 pet. Eenzelfde regeling is ook voor het per soneel der Brockway buiten Haarlem ge troffen. Aardrijkskundige namen in de Wieringermeer. De Staatscourant no. 139, bevat een uit voerige lijst van aardrijkskundige benamin gen, vastgesteld voor de daarbij nader aan geduide gebieden, bewoningskernen, vaar ten, wegen, enz. in de Wieringermeer. Vermindering presentiegeld. Gistermiddag nam de Gemeenteraad van Amsterdam het voorstel-Baas c.s., om aan Gedeputeerde Staten te verzoeke!^, de pre sentiegelden van de raadsleden met vijf pet. te verminderen, met 234 stemmen, aan. Hoogleeraars-benoeming. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde gistermiddag tot buitengewoon hoogleeraar in de economische de economische mineralogie aan meentelijke Universiteit dr. Jan Versluys. Propaganda voor Nederlandsch Fabrikaat. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft in een der zalen van zijn de partement de commissie geïnstalleerd, wel ke hem van advies zal hebben te dienen, in zake de propaganda voor Nederlandsch fa brikaat, waarvoor op de begrooting voor het loopende jaar gelden zijn uitgetrokken. Opleving bij Philips? Het „Volk" verneemt, dat in de laatste vier weken ongeveer 400 meisjes weer werk hebben gevonden bij de Philipsfabrieken te Eindhoven. RECHTZAKEN Inbraak. Hedennacht is ingebroken in perceel Hooge Rijndijk 15 bij dr. J. De dieven zijn binnengekomen door het openschuiven van een raam en hebben gelijkvloers alles na gesnuffeld. Vermist wordt een koffer-gra- mofoon, een bedrag van 15.è- 20.en eenige zilveren voorwerpen. De dieven hebben zich tegoed gedaan aan boterhammen, terwijl zij ook de siga renkist van dr. J. flink hadden aangespro ken. Nijverheidsonderwijs R. K. Vakschool voor Meisjes. voor het 2de ged. (prakt.) van het examen N VII (leerares Huishoudkunde en Wascbbehandeling) de dames C. H. M. van Emmerik, J. G. Gassner en J. C. van Opzeeland. Handelsregister K- v. K. Wijzigingen: 1238. W. M. A. Oppe- laar, Leiden, Langegracht 206, handel in boter en kaas. Wijz. uitgeoef. bedr.in: kaas, boter en vetten im- en export. N.E.: W. M. A. Oppelaar, Leiden (voorheen ge volmachtigde). 5442. J. H. Hoppenbrouwer, Leiden, Mandenmaker-steeg 7, verkoop van alcohol houdende,andere dan sterke dranken. Door het overgaan van de vergunning voor den verkoop van sterke dranken, aan den heer J. H Hoppenbrouwer, is bovengenoemde handels.zaak ondergebracht bij: Café Hotel „Hoppenbrouwer". 4646. G. Rotteveel, Sassenheim, Oude Haven 1, teelt en handel van bloembollen en aanv. artikelen. Bovengenoemde han delszaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Gebroeders Rotteveel. Venn.: N. A. A. Huyg, Breezand en P. W. Rotteveel, Sassenheim. Tevens wordt handel gedreven o. d. namen: Rotte veel Brothers, Rotteveel Frères, Broderna Rotteveel, Gebrüder Rotteveel. Opheffing: 5113. J. A. van Beek, Al phen a. d. Rijn, v. Mandersloostr. 46, mu ziekhandel, sigarenhandel. Nieuwe inschrijving: 6057. Siga renmagazijn „De Leidsche Buurt", Oegst geest, Sohool'steaat 3. E.: Wed. J. Nouwens- Jonkman, Oegstgeest. É&éiAA. ALPHEN AAN DEN RIJN. Huurtoeslag werkloozen. In de verga dering van den Raad werd om advies in handen van B. en W. gesteld een adres van den R. K. Volksbond, den Chr. Besturen bond en vertegenwoordigers van de Com missie van Huiseigenaren, alhier, houdende het verzoek het daarheen te leiden dat aan werkloozen» een huurbon wordt verstrekt op de huren of een steuntoeslag voor huren, welke meer dan f 3.per week bedragen. Om aan dit verzoek te voldoen is wijzi ging van de regeling voor het verleenen van ondersteuning aan onvrijwillig werk- looze arbeiders noodig. Deze is onderwor pen aan de goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Omtrent de gevolgen van toestaan van dit verzoek deelen B. en W. mede, dat. het nimmer de bedoeling kan zijn een ongelimi teerd bedrag als huurtoeslag te verleenen. Bij de berekening, welke zij van de kosten gemaakt hebben, zijn zij uitgegaan van een maximumbedrag van f 1.50 bij een huis huur van meer dan f 3.per week. De meerdere kosten zullen dan wekelijks rond f 100.bedragen. Daarvan komt. gerekend naar het tot dusver genoten, maar voor de toekomst niet vaststaand percentage als bijdrage voor de werkloozen uit erkende crisisbedrijven, van het Rijk terug rond f 30.per week. Voor de gemeente blijft dus zuiver te betalen f 70. Tegen het nemen van deze uitgave voor rekening der gemeente, hebben B. en W. bezwaar. Uit de tot heden toegestane cre- dieten voor 1932 kunnen zij niet worden be streden. De nieuwe Havenbrug. Gisteren is de nieuwe Havenbrug, welke de verbinding onderhoudt tusschen den nieuwen verkeers weg benoorden den Spoorhavcn en ander zijds de Gaslaan, voor het verkeer openge steld. ZWAMMERDAM. Inbraak in de Geref. Kerk. In den afgeloopen nacht is ingeb.oken in de Geref. Kerk alhier. De zich in de con: iftorie-kamer bevindende brandkast, werd omvergehaald, waarna aan den on derkant een gat wed geboord. De inhoud van 3 collectezakkou tot een bedrag van 150.wordt vermist Het kerkbestuur is tegen inbraak verzekerd..

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2