MAANDAG 18 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. DYNAMIET-ONTPLOFFING IN BRAZILIË. Twaalf dooden, vele gewonden. Uit Bello Horizonte (Minas Geraes) wordt gemeld: In de oudste goudmijn van Brazilië is op 20U0 AI. diepte het is daar de diep ste sohaoht ter wereld een hoeveelheid dynamiet te vroeg tot ontploffing gebracht. Naar gemeld wordt zijn hierdoor ruim twaalf menschen gedood en velen gewond. SPOORWEGONGELUK IN WESTFALEN 3 zwaar-, 10 lichtgewond. De persafdeeling van de rijksspoorweg directie Wuppertal deelt mede, dat gister middag tegen 13 uur in het station Hagen in Westfalen 3 waggons, toen zij aan den passagiers trein naar Steele werden aan gehaakt, met dezen trein in botsing zijn gekomen, met het gevolg, dat 3 reizigers zwaar- en 10 andere lichtgewond werden. Medische hulp was onmiddellijk ter plaat se. Met een kleine vertraging kon de trein zijn reis voortzetten. AUTOBUS TEGEN HUIS. 14 gewonden. Op den weg SinghofenBergnassau is een autobus met 40 paaagiers, doordat plot seling de remmen weigerden, tegen een huis aangereden. De auto werd zwaar bescha digd. Bijna alle inzittenden werden ge kwetst. 14 hunner moesten met min of meer zware verwondingen naar het zieken huis worden vervoerd. De twee huizen, d'e door de autobus werden aangereden, waren zoo zwaar beschadigd, dat de brandweer ze moest steunen, om ze voor instorten te behoeden. EEN AUTO-ONGELUK VAN DR. ECKENER. Nog goed afgeloopen. Naar gemeld wordt, heeft dr. Eckener bij een autotocht een ongeluk gehad. Dr. Ecke ner, die vergezeld was van zijn vrouw en dochter, stuurde zelf een zwaren Maybach- wagen. Bij het dorp Missen in de buurt van Kempten wilde hij in snelle vaart een an deren auto passeeren. De wagen van dr. Eckener kwam daarbij met een voorwiel op een helling langs den kant van den weg, werd opzij geslingerd en kwam met zulk een kracht tegen een boom terecht, dat deze letterlijk omgebogen werd. Dr. Ecke ner werd met vrouw en doohter uit den wa gen geslingerd. Als door een wonder kwam het geheele gezin er met lichte ontvellin gen af. De zwaar beschadigde auto moest gesleept worden. Dr. Eckener en zijn vrouw en dochter begaven zich naar Missen. HITTE-SLACHTOFFERS IN DE V. S. Op één dag 21 dooden. De sedert versoheiden dagen in de Ver- cenigde Staten heerschende buitengewone warmte heeft Vrijdag j.l. 21 dooden ge- eischt. Bijna evenveel personen verdron ken. Verder zijn talrijke menschen door de warmte bevangen geraakt. Volgens de weer berichten van den meteorologischen dienst is koeler weer vooreerst niet te verwachten. WOLKBREUK IN MEXICO. Vele dooden. In den Mexioaansohen staat Coahuila heeft een wolkbreuk den dood van vele per sonen veroorzaakt; twaalf lijken zijn reeds geborgen. NOODWEER BOVEN HET ISARGEBIED Een Vrijdagavond boven het Isargebied losgebarsten noodweer, dat met hevigen hagel gepaard ging, heeft in de omgeving van Toelz wederom groote schade aange richt. Beken en rivieren traden buiten hunne oevers en overstroomden akkers en velden. De oogst wordt a-ls volkomen ver loren beschouwd. Op verschillende plaatsen lag de hagel 40 c.M. hoog. DE CHOLERA-EPIDEMIE IN CHINA. In de Zuid-Chineesche havenstal Amoy zijn tot dusverre 112 menschen aan cho lera overleden. dat arme paard zich zoo afbeult. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Hendricus Leonardus z. van Geradus Volwater en van Maria Hoek Albertus Theodorus z. van Marinus Hen- drikus Spring in 't Veld en Hendrika Bax. Cornelia Johanna Maria d. van Jaco bus Everardus Spierenburg en Johanna Maria Catharina Huigsloot. Clasina Ja- coba d. van Johannes Adrianus Vaneman en Maria Johanna Mank. Overleden: Johanna Bocxe, 4 mnd. d. van Adrianus Cornelis Boxce en Catha rina van der Zwet. Johanna Maria Borst 33 j. echtgen. van Johannes Adrianus Willebrodue Verkleij. Johannes Loog- man 65 j. echtgenoot van Anna van der Hoorn. Gehuwd: Petrus H. J. E. Peereboom jm. 29 j. te Zoeterwoude en Anna M. Sloot weg jd. 23 j. HILLEGOM. Herwonnen Levenskracht. Zaterdag en Zondag wordt alhier de jaarlijksche bloempjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" gehouden; Zaterdag langs de huizen en op de straat, Zondag uitslui tend aan de R. K. kerken. Gaarne sporen wij allen aan, voor dit mooie doel een dup pie beschikbaar te houden. T.B.C.-bestrijding. De Zonnestraal- collecte heeft hier f 198.81 opgebracht; of schoon dit bedrag f 20 lager is dan vorig jaar, is het resultaat gezien de tijdsom standigheden mooi te noemen. Geboren: Cornelia Agatha Clasina Johanna, d. v. J. van Roode en A. P. Raamsveld. Wilhelmus Cornelis, z. v. J. C. Uilendaal en A. C. Warmerdam. Wie- ger, z. v. D. de Wagt eri A Vledder. Ondertrouwd: H. Maas en J. Bruins. Getrouwd: G. Winkelaar en J. M. Oost veen. Overleden: A.M. Spreeuw 60 jr., we duwe van C. W. Philippi. C. Tilburg, 70 jaar, echtgen. van P. K Hekman. H00GMADE. Inwijding der kerk. Z. H. Exc. de Bis schop zal op 4 Augustus a s. de nieuw-ge- bouwde parochiekerk komen inwijden. Den avond te voren zal Mgr. plechtig wor den ontvangen. Bloempjesdag. De verkoop van bloempjes ten bate van Herwonnen Levens kracht, welke gisteren gehouden is, heeft opgebracht, de som van f 40.20. Het comité zegt allen hartelijk dank voor de milde bij dragen en offervaardigheid voor dit zoo schoone doel. Ook een woord van dank aan de jonge dames is zeker wel o-p zijn plaats. LISSE. Personalia. De heer J. A. W. Floor, te Amsterdam is benoemd tot onderwijzer aan de R.-K. ULO-school, hoofd F. K. Dan- kelman, van de Parochie St. Agatha, al hier. Arbeidsbemiddeling. Bij den corres pondent. der Arbeidsbemiddeling en werk loosheidsverzekering, alhier staan inge schreven 131 werkzoekenden t.w. 70 land arbeiders; 6 schilders; 20 timmerlieden; 1 chauffeur; 2 kistenmakers; 8 metselaars; 2 loodgieters2 smeden1 behanger-stof feerder opperlieden; 1 machinist; 3 fa brieksarbeiders; 1 kabelmonteur; 1 kan toorbediende; 1 winkeljuffrouw; 9 schip pers 1 kleermaker en 1 rijwielmonteur. Sinds 1 Juli is het. aantal werkzoekenden met 73 verminderd. Gevonden en verloren voorwerpen. Als gevonden is bij de politie aangegeven: 1 belastingmerk1 damesportemonnoie1 zweep en 1 kinderportemonnaie, terwijl als verloren is opgegeven; 1 paar dames handschoenen; 1 dames zilveren halsket ting en 1 doublé armband. LEIDSCHENDAM. K.J.M.V. Donderdag 14 Juli hield pas toor J. W. B. M. Möller een lezing met als onderwerp: „Naar een nieuwe orde in de internationale verhoudingen". Spr. ging de oorzaken na waardoor wij in deze crisis zijn geraakt. Hoe er in den oorlog ontzettend veel kapitaal verwoest is. En na den oorlog moest bij het verdrag van Versailles aan de overwinnaars groote sommen betaald worden aan herstel- en oorlogschulden. Z.H. Benedictus XV heeft daar indertijd tegen gewaarschuwd. Deze geniale staatsman als hij was, zag in, wat er in de toekomst de gevolgen van zouden zijn. Doch kortzich tige staatlieden met hun groot nationalis me moesten de eer hebben hun vijand zoo diep mogelijk te vernederen en geheel machteloos te maken en de gevolgen onder vinden ze nu zelf daarvan, daar het eene land niet zonder het andere kan en de sta ten van elkaar afhankelijk zijn. De volken moeten leven onder een rechtstelsel, waar iedereen in gelooft en elke staat zich aan houdt. Hoe groot de geschillen ook mogen zijn, daar moeten zij kunnen worden be slecht. 0UDE-WETERING. Verdronken. Vrijdagmiddag geraakte het 5-jarig zoontje van den heer v. D. alhier spelen derwijs te water. De kleine werd op een gegeven moment, vermist en toen zijn fiets je verlaten werd aangetroffen werd reeds het ergste gevreesd. Kort daarop vond men de kleine op den bodem van de We tering. Hoewel nog geruimen tijd kunstma tige ademhaling werd toegepast, bleken de levensgeesten reeds te zijn'geweken. Voor de ouders een zeer harde slag. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzitter ae heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de Crisis-Zuivel Centrale, waarin medegedeeld wordt dat het bij voorschot betaalde bedrag ad 3748.50 terug betaald zal worden. Op voorstel van B. en .W. wordt beslo ten, onder intrekking van het in de vori ge vergadering genomen besluit, tot het aangaan van een geldleening groot 10500 rentende 5 pet. af te lossen in 15 jaren. De geldleening zal worden uitgegeven in aandeelen elk 250. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 1931. De gewone dient bevat aan ont vangsten S3032.65 en aan uitgaven ƒ68171.64. Batig slot alzoo 14861..04. Tot leden van de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren W. Koot, H. J. Visser en J. de Rijk. Op voorstel van B. en W. wordt vastge steld een verordening op de heffing van besmetelijke ziektengelden, zoomede op de invordering daarvan. Besloten wordt tot het doen deelnemen van den gemeenteveldwachter aan den door Z.Exc. den Minister van Staat, Com missaris der Koninging ingest'elden politic cursus. De kosten bedragen 25.per jaar. Unaniem is de Raad bewust van het nut van een dergelijken cursus. De subsi die aan de afd. de Rijnstreek van den Alg. Politie Bond alsmede de subsidie aan de Politieschool te Hilversum worden ingetrokken. Op voorstel van B. en W. wordt nog vastgesteld een besluit tot wijziging van de begrooting dienst 1932. terwijl de staat oninbare en nog te verhalen posten onder den hamer doorgaat. Land gestolen. Het klinkt wel vreemd. Wat toch in het geval. Zooals bekend liggen onder de ge meente Leimuiden uitgestrekte rietlanden, z.g. zudden. Waar deze aan het water grenzen, kan men omdat deze door het water ondermijnd zijn, de zudden wel los krijgen van het vaste gedeelte. Een zekere H. heeft naar thans blijkt, dit verscheide ne malen gedaan. Hij maakte stukken van 25 bij 20 M. los en bracht ze drijvende Deze drijvende zudden bracht hij met be hulp van motortractie naar Aalsmeer en bracht ze bij de tuinders, die deze zudden graag wilden hebben, aan den man. voor ongeveer 20 per stuk. De verdachte legde bij de politie een volledige bekentenis af. De inbraak in de Pastorie. In aan sluiting op ons bericht inzake de inbraak in de R.-K. Pastorie deelen wij nog mede, dat het onderzoek in deze zaak ter plaat se is geschied door den Officier van Jus titie te Haarlem. De inbrekers hebben zich toegang tot de pastorie verschaft dooor het indrukken van een serreruit. In de werkkamer van den pastoor gekomen hebben zij zijn bu reau opengebroken. Tn dit bureau was de sleutel van de brandkast gelegen zoodat het openen van de brandkast slechts wei nig om het lijf had. Behalve enkele hon derden guldens werd eerst de geheele ad ministratie van den pastoor vermist. Later werd met behulp van een speurhond de administratie in den tuin teruggevonden. Arbeidsbemiddeling. Op 16 Juli j.l. stonden alhier bij het Corr. der Arbeids bemiddeling ingeschreven als werkzoe kend: 19 landarbeiders. 2 scheepmakers, 1 wagenmaker en 1 schipper. RIJNSATERWOUDE. Arbeidsbeurs. Bij het Corr. der Ar beidsbemiddeling stonden Zaterdag j.l. als werkzoekend ingeschreven 6 landar beiders. SASSENHEIM. Zwemwedstrijd. De Sassenkeinnsche Zwemvereeniging heeft Zaterdag onder groote belangstelling de 1500 M. vrije slag wedstrijd gehouden. Voor deze wedstrijd is een wisselbeker uitgeloofd, die 3 maal ach tereen of totaal 5 maal gewonnen moet wor den. Aan dezen wedstrijd namen buiten mededinging een 4-tal leden der Noordw. Reddingsbrigade deel. Door deze deelname zijn de gemaakte tijden belangrijk korter dan vorig jaar en was er meer spanning. Direct na de start liepen no. 1 en 2 uit, no. 2 had de leiding en bleef die houden tot driekwart van de baan afgelegd was, toen ging de Noordwijker hem voorbij en lang zaam maa-r zeker werd de afstand grooter. De rest van de deelnemers bleven het eerste gedeelte van de baan bij elkaar. Eerst bij het keerpunt kwam er eenige ruimte tussohen de deelnemers. De uitslag is als volgt: 1. C. v. d. Berg (N.R.B. buiten mededin ging) 29 min. 51 sec.; 2. D. A. v. Bergen 30 min. 35 sec.; 3. H Behebrede 35 min. 12 sec.; 4. G. Meijer, 35 min. 21.1 sec.; 5. P. Ehrmann 36 min. 53.2 sec.; 6. J. Hermanides (N.'RIB-) 37 min. 5 sec.; 7. D. Passchier (N. R.B.) 37 min. 6.6 sec.; 8. B Arentshorst 37 min. 54 sec.; 9. P. Ie Grand 3S min.: 10. W. Ie Grand 38 min. 10 sec. De prijzen zijn als volgt toegekend: D. A. v. Bergen, wisselbeker (2e maal) en zilveren medaille; H Behebrede, zilveren medaille; G. Meyer, bronzen medaille. De wedstrijd 1000 M. vrije slag voor da mes ging wegens omstandigheden niet door. Voor de zwemsport blijkt deze wedstrijd een goede propaganda te zijn. Herw. Levenskracht. Zaterdagmiddag werd door het crisis-comité van H.L. een speldjesdag gehouden, waarbij de speldjes door eenige jonge dames werden verkocht. Dat voor dit schoone doel met milde hand werd gegeven blijkt, want de uitslag had tot resultaat dat was opgehaald een bedrag van f 131 29. TER-AAR. Een schoone Gezellen-avond. Na de kennismaking met de leden van het Pa tronaat, had de Gezellenver. het genoegen kennis te maken, eenige dagen later met de nieuwe Pastoor. Aanwezig waren de Raad van Bestuur, de Familie-Raad, al de leden (125 in getal). Toen alle leden gezeten waren, ging de senior met nog een be stuurslid, de Pastoor en de Vice-Praeses vanaf de pastorie halen, en onder een handgeklap kwamen zij binnen. De Vice-Praeses opent de bijeenkomst met het Kolpingsgebed, heet alle van harte welkom, bizonder de Pastoor, en hoopt ver der dat deze avond een echte gezellige avond moge zijn. De secretaris, Cor Hoogervorst, leest de notulen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Bij de mededeelingen wordt er nog eens sterk op aangedrongen, alle trouwe leden van de Nachtwacht te blijven. Het schijnt dat zij in een kwijnend stadium is, de druk ke werkzaamheden in de Tuinderij zijn mis schien wel oorzaak. Verder'hoopt de Vice- Praeses, dat ook van onze Gezellenver. een aantal leden naar het Nationaal Maria- Congres zal gaan, dat in Augustus te Nijme gen gehouden wordt. Zij, die idee hebben, kunnen zich vervoegen bij het bestuur. Nu wordt uit volle borst de „Voorzang'' gezan gen en direct hierna spreekt de Vice-Prae ses den Pastdor toe. Nu gij als Pastoor van deze Parochie zijt benoemd, zijt gij meteen geworden Praeses van de Gezellenver., ge komen om de Gezellenver. tot grootere bloei te brengen. Gij zijt de Varter van alle pa rochianen, maar toch in 't bizonder van deze vereen., waar liefde en samenwerking heerscht. Wanneer ik u dan een wolkom toeroep, zal dit voor u aangenaam zijn, want gij zult veel voor de Gezellen betee- kenen, maar de Gezellen ook voor u. Gij zijt bij ons als een andere Kolping, die de Gezellen in zijn tijd, toen zij in geestelijken nood verkeerden, steunde, opwekte, op de gevaren wees van de wereld. Het is voor mij zoo aangenaam te werken onder de Ge zellen, voor hen de zedelijke gevaren uit den weg te ruimen. Ook de Gezellen zijn voor u van groote beteebenis. Wij hebben allen geluisterd naar uw eerste woorden, om ons liefde en vrede te brengen. Welk een taak heeft niet de Gezellenver. Zij zijn de vooraanstaande mannen van de toe komst, bij hen is ware liefde en vrede. Zij zullen u helpen in uw moeilijke taak, hel pers in de toekomst voor den vrede te be waren, zij zullen steunpilaren zijn in hét parochieel werk. Pastoor, ik hoop dat gij lang moogt werken onder de Gezellen, en dat de ver. onder uw presidentschap, on der Gods zegen en voorspraak van Adolf Kolping moge groeien en bloeien. Namens den Raad van Bestuur sprak de heer van Dam den Pastoor toe. Pas, zegt spr., hebben we Pastoor Bonnet zien vertrekken, en thans wordt de nieuwe Pas toor begroet. Het is voor mij een aangena me taak namens de Raad van Bestuur u welkom te heeben op deze vergadering. In den korten tijd dat ik lid ben van dit Col lege, heb ik altijd een groot genoegen ge had in het werk van de Gezellenver. Hier wordt prachtig opbouwend werk verricht door den jongen man. Pastoor ik hoop, dat wij pleizierig mogen samenwerken, en dat het u gegeven moge zijn vele jaren in goede gezondheid de plaats te vervullen van Pas toor Bonnet, en dat wij er alle getuigen van mogen zijn. Staande werd spontaan de „Gezellenva- der" gezongen. Of de Pastoor nu dacht, dat de Gezellen droge keelen kregen weet ik niet, maar wel weten we dat het glaasje „pils", dat geoffreerd werd door den Pas toor, lekker smaakte. De Vice-Praeses maakte de leden opmerk zaam, dat het Kolpingsblad zich mag ver heugen iij een kleuriger en fleuriger omslag, en geeft de leden sterk in overweging, wat geschreven staat op pagina 6, vooral te lezen. Nu maakt de senior van de gelegenheid gebruik den Pastoor te verwelkomen. Ver heugd zijn wij dezen avond, zegt spr., ter vergadering opgekomen, 't Is een genoegen u hier in ons midden te hebben. Door uw benoeming tot Pastoor van Langeeraar zijt gij tevens onze Vader, Vader van het Kol- pingsgezin, Vader van de Kolpingszonen. En we weten 't: Gij zult zijn een Vader. Met raad en daad zult gij ons terzijde staan. Uw priesterhart klopt voor allen, maar in zonderheid voor de jeugd, omdat de jeugd is de drager van de toekomst, de rijpere jeugd van de meer nabije toekomst. Waar uw hulp noodig is zult gij ook zeker helpen zooveel in uw vermogen ligt. Moeilijk en omvangrijk is de taak welke de Bisschop op uw schouders heeft gelegd, maar met de hulp van God, met de medewerking van uw parochianen zult gij veel kunnen bereiken en zal u de arbeid licht vallen. Wij beloven u hierbij onze onbeperkte medewerking. Als Gezellen willen wij ons bizonder stellen ou der uw leiding. Uw wenschen zullen voor ons een gebod zijn. Praeses wij wenschen u hier vele gelukkige jaren. Jaren van veel geestelijke en lichamelijke vreugde. Moge uw oordeel over ons Gezellen altijd onver deeld gunstig kunnen zijn. Een van de Gezellen-leden, Arie Hoo gervorst, verwelkomde den nieuwen Prae ses in eenige enthousiaste woorden. Even als Pastoor Bonnet kon rekenen en vertrou wen op zijn Gezellen, zegt spr., zoo hopen wij cok dat u dit zal kunnen doen. Direct wanneer de Pastoor riep, waren we present. Toen een tijdje geleden, de omtrek hier met weinig onveilig werd, kerk- en pastorie-in braken op elkander volgden, vroeg de Pas toor om een Nachtwacht van de Gezellen. Geen oogenblik werd er geaarzeld, er werd een wacht gevormd van de leden, om te waken voor Christus in de H. Eucharistie, om de kerkelijke goederen te beschermen. Ja, Pastoor, al valt het sommigen zwaar, wanneer zij den geheelen dag gezwoegd hebben en hun nachtrust op moeten offe ren zij do^n het, zij staan op de bres voor Christius en de Priesters. Praeses, ik hoop dat gij nog vele jaren werkzaam moogt AGENDA LEIDEN. Donderdag, R*-K. Metaalbewerkersbond, Volksbondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juli a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visck- markt 8, telefoon 552 en apotheek D. J. v. Driesnm, Mare 76, telefoon 406. zijn onder ons, wij zullen u bijstaan, en gij kunt op ons rekenen. In de korte pauze die nu gehouden wordt, nemen de leden het zangboekje in de hand, de senior gaat achter de piano, en weldra i kinkt het „Vlaggelied" door de zaal. De Praeses, hierna het woord verkrijgen- de, dainkt eerst de sprekers voor de schoo- ne woorden gericht tot hem. Ik dank dege nen, die deze groote ver. heeft gemaakt, waar' heersoht zoon eensgezinde stemming, en daarbij denk ik aan mijn voorganger die de Gezellenver. heeft opgericht; dit mooie gebouw heeft laten zetten, dat zoo keurig is ingericht. Ik weet, dat Pastoor Bonneb zoo'n groote belangstelling had voor de Ge zellen. Deze ver. lag hem na aan het hart, hij ging er in op. Ik kan niet nalaten een woord van dank te brengen en van warme hulde aan den vorigen Pastoor, die zooveel werk heeft verricht voor jeugd. Laten wij hem een pleizier doen, en iederen Zondag een gebedje voor hem storten, dat hij zijn werk in zijn nieuwe parochie met evenveel liefde en succes moge verrichten als hier. Jongens, ik ben blij, dat ik hier zoo'n mooie vereen, vindt, als ik naga het Pro gram het doel en de 4 deviezen. Het le devies Godsdienstzin, dit is wel de hoofdzaak. Het is waar, dat men met zalig kan worden zonder Godsdienst, draag deze hoog in uw hart, spot er niet mee, staat op de bres voor uw Godsdienst, hebt er liefde voor, ook daarbuiten. Wij behoe ven onze Godsdienst niet uit te kraaien, maar in ons leven beleven, fier voor ons go- loof uit te komen, altijd braaf zijn. De Arbeidzaamheid, heb 2e devies. Wij moeben de Arbeid lief hebben, en ze be schouwen en opvatten als een plicht. De vroolijkheid, het 3e devies van heb KolpingsprogramWij moeten blij zijn, blij van geest, in echte blije stemming verkee- ren. Maar onze vroolijkheid moet altijd gaan in een gepaste richting, niet ontaarden in excessen. De Eensgezindheid, 'het laatste devies. Wat is het gelukkig te zijn, waar vrede en eensgezindheid heersoht. Och, als er eens iets is voorgevallen, dan moet men dit niet zoo verschrikkelijk opvatten, wij Katholie ken moeten vergevensgezind zijn.' Wij moeten de parochie in vrede en liefde op bouwen. Ach, het heeft in de parochie wel eens ontbroken aan vrede en liefde, maar ik zal de vredestichter zijn, de vrede bren gen en bewaren. Voorts deed de Praeses nog een beroep op de leden alle trouwe leden van de Nachtwacht, te worden en te blijven. Wan neer we allen lid zijn, dan behoeven wij maar een maal of zes*per jaar te waken. Tot slot het „Roomsche Blijdschap" en sluiting met het Kolpingsgebed. Het was een mooie avond, een mooie stemming, een echte versterking van heb Gezellenleven. VOORHOUT. Jubileum gemeenteveldwachter. Gis teren heeft de gemeente-veldwachter A. Eggen zijn koperen jubileum herdacht. Des morgens werd hij op het gemeentehuis gecomplimenteerd door den burgemeester en het overige personeel der gemeente, die hem gezamenlijk een geschenk aanboden. Den geheelen dag door heeft hij be- langsteling ondervonden van de ingeze tenen der gemeente Voorhout, terwijl het jubileum des avonds in huiselijken kring is herdacht geworden. Vaccinatie. Woensdag 20 Juli a.s. zal ten huize van dokter H A. G. Bots gele genheid bestaan tot kostelooze in- en her inenting en wel des namiddags om 2 uur. Geboren: Martinus Willebrodus z. v. C. M. Kloek en M. J. Westerhoven. Adrianus z: van C. van der Starren en van H. Poelwijk. Getrouwd: M. J. Warmerdam en C. M. Langeveld. Gevestigd: C. L. de Haas en gezin van Stomp wijk en Veur. W. C. M. en C. G. A. Christiaanse van 's-Gravenhage. L. Kuipers van Amsterdam. A. M. J. C. Jansen van Amsterdam. A. J. A. Haver kort en echtgen. van Warmond S. Buijs van Bergen. J. A. van der Ploeg van Wouburgge. C. van de Valk en gezin van Lisse. Vertrokken: M. H. van Bommel. J. B. van Deursen, A. G. A. van Dijk en A. J. Werner allen naar Bergen (L M. J. Warmerdam en echtgen. n. Noordwijker- hout. H. van Hoecke naar Vlissingen. A. J. Albregts naar Sluis. H. J. Arts naar Afferten. J. H. van Rooijen naar Montfoort. J. A. J. M. van der Veer naar Rotterdam. J. Th. Messer- smidt naar Woerden. J. Bok naar Die- men. NIEUWE-WETERING. Jubileum. In verband met het feit dat 1 Juli j.l. de school der vereeniging voor Christelijk Scholonderwijs haar 25-jarig bestaan mocht vieren zal op Donderdag 21 Juli a.s. een feestelijke vergadering worden gehouden in het schoolgebouw des avonds 8.30 uur (zomertijd). RIJNSBURG. Veilingomzet. Over de maand Juni gaf de veilingomzet aan „Flora" weer een vermindering aan. Juni 1931 was de omzet 65.308.54, in dezelfde maand van 1962 was dit cijfer 62.171.26 of 3134.28 min der.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2