ARGUS FILMS BUITENLAND Wat anderen er van zeggen UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 15 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 (Nederlandsch Fabrikaat) 6445 GOED EN GOEDKOOP 6 x 9 f. 0.60; 672 x II f. 0 80 H. JONKER ZOON, Leiden APOTHEKERSDIJK 7 (bij de Prinsessekade) noodzakelijker, omdat de waarde van die welke Lausanne opgeleverd heeft, er door kan worden bepaald. Britsche staatslieden als bemiddelaars. ^ritsohe staatslieden hebben zich, lang vóór de wereldgeschiedenis haar na-oor- logsch stadium ingetreden was, steeds on derscheiden door een bijzondere voorliefde voor een sterk geloof in conferenties, en hun succes ais leiders van internationale besprekingen hebben zij vaak evenzeer te danken gehad aan de ervaringen en tradi ties van het Foreign Office, welke hun ten dienste stonden, als aan bijzondere per soonlijke bekwaamheden. Mr. MacDonald is ongetwijfeld een groot onderhandelaar en een nog grooter „bemiddelaar", doch uitsluitend in internationale aangelegen heden. Als Labour-premier gaf hij nóch tegenover zijn medeministers en partijge- nooten nóch tegenover de oppositie blijk van den takt welken hij aan internationale conferentietafels bleek te bezitten. Eenzelfde onverwoestbaar geloof in con ferenties bezat Sir Edward (de latere Lord) Grey, die tot aan het uitbreken van den wereldoorlog toe de Europeesche politiek beheerschte in de schijnbaar zoo beschei den hoedanigheid van „bemiddelaar". Velen beschouwen mr. MacDonald als den gees telijken opvolger, maar tevens als een ver beterde editie van Lord Grey, die niet de geweldige energie en de onwankelbare overtuiging bezat, welke mr. MacDonald tot zulk een indrukwekkende persoonlijk heid maken. De Engelschen zijn steeds geneigd geweest het aandeel, dat hun staatslieden in inter nationale conferenties gehad hebben, te overschatten. Zoo wordt Disraeli tot op den dag van heden voorgesteld als „de groote man" van het congres van Berlijn, dat in werkelijkheid volkomen door von Bismacrk beheerscht werd. Toch is geen overwin nend veldheer sinds Wellington ooit zoo gehuldigd en verwelkomd geworden als Disraeli, toen hij uit Berlijn te Londen te rugkeerde en „peace with honour" bracht. Diezelfde beroemd geworden woorden pas sen velen thans toe op mr. MacDonald, ge lijk zij ze bijna drie jaren geleden toepas ten op mr. Snowden. Met of zonder gegron de redenen wij willen niet pogen dit te beoordeelen. Maar de loyauteit der Engel schen jegens de mannen, die hen aan de conferentietafels vertegenwoordigen, is voor dezen een element van kracht, dat de gedelegeerden van andere volken vaak ontberen. Het succes der Britsche staats lieden MaoDonald, Grey en Disraeli berust hierop, dat zij, right or wrong, steeds een eensgezinde natie achter zich hebben. BELGIE DE STAKING IN DE BORINAGE. Heden de beslissing over werkhervatting. De Belgische mijnwerkers, in buitenge woon congres vereenigd, cojistateerden, dat de doeleinden der staking zijn bereikt. De datum, waarop het werk zal worden hervat, zal heden worden vastgesteld in een gemeenschappelijke zitting van de syn dicale commissie en den bestuursraad van de socialistische partij. RUMOER IN BELGIE'S KAMER. Fronters eischen constitutieherziening. In de Belgische Kamer kwam het giste ren tot een discussie over de vraag of al dan niet het voorstel der fronters tot her ziening van de constitutie in behandeling zou worden genomen. De minister van binnenlandsche zaken, die de meening der regeering ter zake wilde uiteenzetten, werd voortdurend door de fronters door interrupties gehinderd, zoo dat tenslotte de voorzitter zich genoodzaakt zag, de zitting op te heffen. Toen na de heropening der Kamer de herrie opnieuw begon, werd de fronter De- backer van de zitting uitgesloten. Voor de zen sanctiemaatregel stemden de katholie ken en lfberalen. De socialisten onthielden zich. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat het voorstel der fronters geen ander doel heeft dan het aanmoedigen der an ui-nationale propaganda. Namens de regeering vroeg hij de Ka mer, 't voorstel niet in overweging te wil len nemen. Dinsdag a.s. wor^t dit debat voortgezet. FRANKRIJK HET ACCOORD MET ENGELAND. Italië betuigt zijn instemming. De Italiaansche zaakgelastigde te Lon den heeft opdracht gekregen het Britsche ministerie van Buitenlandsche Zaken me de te deelen, dat de Italiaansche regee ring zich zeer gaarne aansluit bij het Britsche initiatief ten gunste van een Europeesch consultatief pact. Ook België besluit tot toetreding. België heeft besloten toe te treden tot het Fransch-Brit-sche vertrouwens-accoord. De indruk te Washington. President Hoover maakt zich niet be zorgd over het Engelsch-Fransch accoord, krachtens hetwelk Frankrijk en Groot-Brit- tannië op handelsgebied geen ongunstig onderscheid jegens elkander zullen maken, en zich zullen aaneensluiten in een poli tiek van openlijke diplomatie. Het eerste bericht omtrent het accoord werd door eenige senatoren uitgelegd als een diplo matieke tegenslag voor de V. S., maar zij werden kalmer toen zij gehoord hadden wat de opvatting van Hoover in dezen was. Naar verluidt hoopt Hoover, dat het ac coord in overeenstemming zal blijken met den wensch der V. S., dat Europa orde op zijn zaken stelt voor het zich tot Amerika wendt ten einde een verlaging van zijn oorlogsschulden te verkrijgen. Britsche commentaren. De Engelsche ochtendbladen bespreken uitvoerig de nieuwe Engelsch-Fransche overeenkomst. De „Times" betoogt, dat de overeen komst, noch moet worden beschouwd als een Europeesch eenheidsfront tegen Ame rika, noch als een Engelsch-Fransch bloc tegen Duitschland. Uit paragraaf II van de overeen komst, die betrekking heeft op het Ont- wapeningsvraagstuk, kan men niet lezen, dat Engeland en Frankrijk het reeds over een Ontwapeningsplan eens geworden zijn Het is veel meer de bedoeling op dit punt nauw met Amerika en de andere mogend heden samen te werken. Ook beteekent de overeenkomst niet, dat de Volkenbond op den achtergrond gesteld is. Paragraaf IV van de overeenkomst met betrekking tot de Engelsch-Franscbe han delsbetrekkingen moet verhinderen, dat de Engel sch-Fransche handel nog verder beperkt wordt. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" constateert, dat de be slissing over de overeenkomst Dinsdag-" avond in een conferentie tusschen den En gelschen ambassadeur te Parijs en Herriot gevallen is. De vraagstukken, die volgens paargraaf I van de overeenkomst aan de orde gestold kunnen worden, behoeven niet alleen uit het Verdrag van Versailles, doch kunnen ook uit ale andere verdragen voortkomen. Volgens deze paragraaf zou den wel de kwestie van de oorlogsschulden als die van den Poolschen corridor en Me mel kunnen worden besproken. De opvat ting van Herriot in zake de oorlogsschul den aan Amerika moet als zijn persoonlijke meening beschouwd worden. Engeland houdt zich aan de te Lausanne tot stand gekomen regeling. Voldoening in de Fransche pers. De Engelsch-Fransche overeenkomst, waaraan Woensdagavond gelijktijdig te Londen en te Parijs bekendheid is gegeven, wordt door de Parijsche bladen gunstig ontvangen. I Terwijl de gematigde en linksche bladen in deze overeenkomst het begin van een i nieuw tijdperk en de herleving van de en- tente cordiale tusschen Engeland en j Frankrijk zien en dank brengen aan den I Fransehen minister-president Herriot, is de houding van de rechtsche bladen gere serveerd. De „Petit Parisien" spreekt haar onver deelde vreugde uit over de overeenkomst en noemt haar een gebeurtenis van groote internationale beteekenis en de bekroning van het werk van MacDonald en Herriot te Lausanne. Het gaat om een Engelsch- Fransche toenadering op elk gebied, om een belofte van samenwerking in het be lang van Europa en van de gebeele we reld. De „Petit Journal" betoogt, dat het on mogelijk is de betJeekenis van deze over eenkomst te overdrijven. Zij is een belang rijk onderdeel van de organisatie van den wereldvrede. De „Ere Nouvelle" hecht aan de over eenkomst dezelfde waarde als aan het Ver drag van Locarno en het Kellogg-pact. Het is op internationaal gebied de belang rijkste politieke gebeurtenis sinds het tot stand komen van het Verdrag van Ver sailles. ZUID-AMERIKA REBELLEN-OPMARSCH IN BRAZILIË. Het program der opstandelingen. Volgens een bericht uit Montevideo heb ben de opstandelingen in Sao Paulo een proclamatie gepubliceerd, waarin zij ver klaren, dat de voorhoede van de constitu tional! stische troepen oprukt tegen de pro vincies, die aan de tegenwoordige regee ring trouw blijven. De opstandelingen hebben op hun pro gramma de volgende 3 punten gesteld: Eenheid van Brazilië, herstel van de mili taire tucht en wederinvoering van consti- tutioneele toestanden. De federale regeering is voornemens, krachtigen tegenstand te bieden aan het oprukken der constitutionalistisohe troe pen. President Vargas heeft verklaard, dat hij geen compromis wil, doch den eiscb stelt, dat de opstandelingen zich overgeven. BUITENL. BERICHTEN. TIENTALLEN DAKLOOZEN IN ZEE GESPOELD? Ramp te Nice gevreesd. Men neemt aan, dat tientallen onbe huisde werkloozen, die onder de bruggen van de Paillon te Nice sliepen, gister ochtend vroeg verdronken zijn ten ge volge van hoog water, dat plotseling de rivier deed zwellen. Naar de politie mede deelt plachten er gemeenlijk vijftig tot honderd menschen onder de bruggen te slapen. Tot dusver heeft men drie overle venden gevonden. Vermoedelijk is een aantal menschen de ze in gesleurd, en schepen zijn dan ook in de Engelen-baai bezig met het zoeken naar lijken. HITTEGOLF TE WARSCHAU. Verscheidene personen in zwijm gevallen. Gisteren wees de barometer te War schau een hooger temperatuur aan, dan sinds jaren is geregistreerd, n.l. 50 gr. C. in de zon en 35 in de schaduw. Verschei den personen zijn ten gevolge van de hitte in zwijm gevallen. In de omgeving van Kattowitz heeft een hevig onweer gewoed, dat gepaard ging met een orkaan. REGENSCHADE IN RIJN- EN MOEZELDAL. In het Moezeldal hebben hevige slagre gens ernstige schade aan de wijnbergen toegebracht. Ook in de omgeving van den Kaiserstuhl (bij Freiburg) heeft gisteren een hevig onweer vergezeld van wolkbreu ken plaats gehad, waardoor aan de te velde staande gewassen ernstige schade werd toegebracht. ONWEERSSCHADE IN FRANKRIJK. Uit verschillende Fransche departemen ten wordt gemeld, dat door onweders groote schade is aangericht. De rivieren zijn ten deele buiten haar oevers getre den en hebben de te velde staande gewas sen volkomen vernield. In het bijzonder is aanzienlijke schade aangericht in de omgeving van Toulouse. In de rivieren is veel vee verdronken. De materieele schade bedraagt eenige mil- lioenen franken. De Garonne is op schrik barende wijze gestegen, zoodat men ver dere overstroomingen vreest. Ten behoeve van de bevolking der bedreigde streken zijn reeds omvangrijke voorzorgsmaatrege len getroffen. DE BRAND OP CONEY ISLAND. Een groot aantal gewonden. Eigendommen van naar schatting 5 mil- lioen dollars zijn verloren gegaan bij den grooten brand, welke Coney Island teis terde. Duizend personen zijn dakloos. Het vuur ontstond onder een pier en was aangesto ken door een nalatigen badgast. 25.000 per sonen op het strand waren toeschouwers. Twee honderd personen werden ge wond, waarvan veertig zóó ernstig, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden ver voerd. EEN UITKOMST VOOR HART LIJDERS? Uitwisseling van harten en dubbelhartigen. Volgens een bericht uit Chicago heeft prof. Carell, de leider van de chirurgische kliniek der universiteit van Chicago, het voor het eerst klaar gespeeld, bij zoogdie ren de harten te verwisselen. Hij heeft het hart van een ouden hond vervangen door dat van een vierjarig dier van het zelfde ras en het oude dier bij het jongere dier overgebracht. Beide dieren herstelden spoedig van de operati, waarbij zich het verschijnsel voordeed, dat de oudere hond zienderoogen weder krachtiger werd, ter wijl de jonge hond klaarblijkelijk geen na deel i ge gevolgen van het oude hart onder vond, waaruit de professor afleidt, dat de natuurlijke en krachtige lichaamssappen van het jonge beest een gunstigen invloed op het oude hart oefenden. Prof. Carell twijfelt er niet aan, of het zou in de toekomst ook mogelijk zijn men schen een ander hart te geven. Daartoe zou dan het hart van jonge apen gebruikt moeten worden. Bij de lagere klassen van de gewervelde dieren heeft men reeds herhaaldelijk der gelijke operaties uitgevoerd, zoodat het feit zelf op chirurgisch gebied geen ver wonderlijke daad is. Bij kikvorschen heeft men zelfs allerlei proeven genomen en eens een tweede hart bij een kikvorsch ingezet, die sedert met beide harten vroolijk verder leefde. Het tweede hart werd geen vreemd bestanddeel in het lijf, doch nam geheel functionefel zijn plaats in het organisme in. ONLUSTEN ONDER DE BOEREN IN DE SOVJET-UNIE. Op bloedige wijze onderdrukt. Volgens een bericht van de „Agentur Express" zijn kortgeleden in enkele plaat sen van de republiek der Wolga-Duit- schers onlusten onder boeren uitgebroken, welke door de G.P.Oe bloedig zijn onder drukt. Alleen reeds in Urby en Krasnyi Put zouden ruim 90 kolonisten zijn neerge schoten. Volgens dit bericht zou de oorzaak der onlusten zijn, dat de plaatselijke Sov jet-autoriteiten de verordening van Stalin over den gedeeltelijken vrijen handel in le vensmiddelen niet willen uitvoeren. Op talrijke plaatsen waar de kolonisten hun producten ten verkoop wilden aanbieden, zouden hun goederen in beslag genomen zijn. In vele gevallen heeft men do eige naars gearresteerd en aangeklaagd we gens levensmiddelenspeculatie. Op ver schillende plaatsen zou het tot directe vuurgevechten zijn gekomen tusschen de bevolking en afdeelingen G.P.Oe., die uit Moskou versterkingen heeft moeten ont bieden. De „Kurjer Warszawski" publiceert een bericht over bloedige botsingen tusschen Oekraiensche boeren en de G. P. Oe. In een plaatsje in het gouvernement Kief zouden de boeren geweigerd hebben de vereischte hoeveelheden graan te leveren. Toen daarop de G. P. .Oe. het graan in be slag wilde nemen dreven de boeren de troepen uit het plaatsje. Na aankomst van versterkingen is het dorp omsingeld en althans volgens dit bericht aan alle vier hoeken in brand gestoken. Verder meldt het bericht nog, dat 350 personen bij den aanval op het dorp om het leven zijn gekomen. Leiden, 14 Juli '32. HOE LANG NOG? Deze vraag drong zich (en waarschijnlijk niet alleen bij mij) op, toen ik voor de zooveelste maal las, dat tuinbouwproduc ten, 10.000 stuks bloemkool, in optocht naar de vuilnisbelt gereden werden. Het is een schande, dat zulks geschiedt in een land, waar men op alles bezuinigen wil, zelfs op de toch al lage uitkeering der werkloo zen. Laat de Itegeering eenvoudig in zoo'n streek als bovenbedoeld een vertegen woordiger aanstellen en dan een vakman, die namens de Regeering zoo'n partij op koopt voor den geldenden of althans een redelijken prijs en de geheele partij doet vervoeren naar een dichtbij zijnde conser- ven-fabriek. Daar worden ze dan op kos ten der Regeering geconserveerd, om dan a.s. winter aan de werkloozen te worden verstrekt. Want voor deze laatsten is de groeïite dan onbetaalbaar. In dien geest bestaan ook mogelijkheden voor 't var- kensvleesch enz. Of is de Regeering niet van meening, dat 't wegwerpen van voed sel wel eens zwaar gestraft zou kunnen worden door Hem, van Wien de wasdom komt? Laten onze democratische volksverte genwoordigers op deze zaak eens ernstig aandringen bij den betrokken Minister, 't Volk zal er hen dankbaar voor zijn. Hoogachtend, uw abonné, B. G. AFGELUISTERD GESPREK TE BODEGRAVEN. Goeden avond Goeden avond Dat treft zeg, ik had je al eens eerder willen 9preken. Zoo,nu dat kan hoor. Laten we wat oploopen met het mooie weer, en lucht je hart eens. Ja, wat ik vragen wilde was dit: Hoe zit het hier nu met de gymnastiekvereeni- ging? Welke bedoel je? Natuurlijk de R.-K. Gvmnastiekver E.S.T.O.S Ha, juist, dat dacht ik wel. Ik meende, dat ik hierover geen be tere inlichtingen kon krijgen dan bij jou. Met welk doel is er nu een R.-K. Gym in Bodegraven Ha, ha, dat mag ik hooren, luister: Ik begrijp je vraag!Ik geef toe, er zal veel geturnd worden etc. met geenerlei doel dan vermaak. Maar dat is bij ons nu juist niet zoo. Wij zetten voorop: 'n gezonde ziel in een gezond lichaamdus op de allereerste plaats trachten we, juist door de gym 'n gezonde ziel te behouden; juist door de R.-K. sport, dat zal je mis schien wel wat vreemd klinken hfe? Wel wat vreemd, jaen wie is er leider Onze eminente leider is de heer C. v. Helmond uit Goudawat bedoel je daar mee? Daar bedoel ik dit mee: dat zoo'n leider van een R.-K. gymnastiekvereeni- ging dan ook voor 'n moeilijke taak staat. Och, dat ligt veelal aan de medewer king van de leden zelf. En ik kan je dit wel zeggen, daarover zal onze leider geen klagen hebben, het gaat op E.S.T.O.'s oefenavonden altijd werkelijk prettig, alle rang en stand is gelijk. Je moet eens komen kijken zeg, wat hindert het; je bent altijd welkom hoor, al ben je pas in B. Ja, graag, wanneer oefenen jullie? Iedere Maandag- en Woensdagavond om half negen. Maar ik was nog niet uit gepraat zegDus, zooals ik juist zeide, is ons eerste doel: dat men zegt: wat 'n kerels zeg, die gymmannen, gezellen of niet gezellen maa-r allen met het devies godsdienstzin voorop, dan arbeidzaamheid, eensgezindheid en vroolijkheid. Dit is E.S.T.O.'s streven. Heerlijk zeg, zoo'n vereeniging wat 'n toekomst voor jongens en jonge mannenechter jammer, dat zoo'n ver eeniging plaatselijk zoo weinig gekend en begrepen en daarom zoo weinig bemind en geholpen wordt, want zie nu hier eens in Bodegraven, hoevelèn zijn er nog, die toch lid konden worden, wat zouden wij toch veel kunnen bereiken, wat zouden we elkander bijstaan, onze vereeniging groot te maken, want je zult het toch met me eens zijn, hoe grooter het ledental, des te meer kan er van zoo'n vereeniging uitgaan. Accoord zeg, laten we op elkander rekenen. Wat zijn hier zooal de middelen van bestaan Middelen hebben we bij de vleet hoor! Maar centen.... Bijna iedereen zon der uitzondering, hetzij jong of oud, kan medehelpen. Is men te oud voor werkend lid, welnu, voor donateur of weldoener wordt een ieder gaarne ingeschreven. Wat ik vragen wilde, hoe is het be stuur gevormd? De R.-K. Gymnastiek en Aathletiek- vereeniging E.S.T.O. (Eendracht strekt tot overwinning) is een onderafdeeling van de St. Jozefgezellen, waarvan rechtens voor zitter is, de eerw. praeses der gezellen, 2e voorzitter is de heer G. v. d. Meer, secretaris de heer C. Kuipers, penning meester de heer P. Bakker, benevens twee commissarissen n.l. N. v. Niekerk en W« Veelenturf. Het adres van den penning meester is Nieuwstraat 34, (dit maar voor eventueele giften enz.) tot instandhouding der R.-K. Gym alhier. Iedere Woensdag avond bestaat er gelegenheid zich als lid op te geven in het gymlokaal bij de eerw„ Zusters. Prachtig werk, maare't wordt tijd zeg om naar huis te gaanver der geen nieuws Ja, ja, en nog wel een voornaam nieuwtje ook, n.l. Zondag 24 Juli is er een openlucht propaganda-uitvoering van de gym; ook van andere plaatsen komen-ver schillende vereenigingen hier in Bode graven de heerlijke R.-K. Sport propagee- ren. Tevens zijn er enkele wedstrijden aan verbonden, waarvoor verschillende medail les beschikbaar gesteld zullen worden. Zoo dure grap zeg Dat zeg je wel, maar dan ken je de Katholieke inwoners van Bodegraven niet met hun milde gouden harten. Ik weet ze ker, dat zij ons helpen. Maar dan zal dat toch vlug voor el kaar moeten komen Ja, liefst vóór a.s. Zondag, (overigens blijven alle latere ingekomen stukken har telijk welkom). Hu hoor 't is tijd, hoe is het adres ook weer van den penningmeester? Nieuwstraat 34"!! Ajuus hoor! Ajuus LEIMUIDEN. INBRAAK IN DE PASTORIE. Voor de derde maal binnen twee jaar. Hedennacht is voor de derde maal in een tijdsverloop van twee jaren ingebro ken in de Pastorie der R.-K. kerk. De die ven kwamen binnen door een raam. De brandkast werd geforceerd en het daarin aanwezige geld meegenomen. De politie stelt een nauwgezet onder zoek in. Ook in het naburige huis van den heer W. Timmers, dat in de gemeente Rijnsa- terwoude ligt, werd ingebroken. Hier worden slechts enkele kleine voorwerpen vermist. 0EGSTGEEST. St, Josephsgezellen. Deelnemers aan de autotocht naar het passiespel te Tege lijk, denkt er aan: a.s. Zondag half zes H. Mis waaronder de H. Communie wordt uit gereikt. Direct na de H. Mis ontbijten we in de Gezellenzaal en vertrekken, zoo spoe dig mogelijk. Weest allen op tijd. HAZERSW0UDE. Ge boren: Theodora Margaretha Ma ria, d. v. P. van Amsterdam en J. H. G. Baak. Ida Antonia d, v. H. J. de Jong en M. A. Kroft. Gerard, z. v. H. Schel lingerhout en A. Rietkerk. Catharina Johanna, d. v. J. v. Leeuwen en M. A. v. d. Geest. Beatrix, d. v. D. Francken en J. L. van Prooyen. Levenl. aangeg. kind van P. Brommers en A. T. Mathol. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het M.U.L.O.-examen diploma A. Clara IJdens en voor het diploma B. Ko Kool haas. Verkooping. Het heerenhuis Gnephoek 3c van den heer A. P. Chardon, in bod staande op f 8800, werd. afgemijnd op f 1500 door H. Turkenburg, voor rekening van de Prov. Staten van Z.H Geslaagd. Voor het eind-examen van de Ghr. H.B.S. met 5-jarige cursus zijn ge slaagd mej. Helene L. ten Gate Brouwer en de heeren J. W. Schouten en P. J. Wiert- sema, allen alhier en J. B. Ubbink te Ze venhoven. Speeltuin „Bloemhof. In den speel tuin Bloemhof werd gisteravond door de muziekvereeniging „Arti" een goed ge slaagd concert gegeven. Tevens had in de pauze de trekking plaats van de verloting, welke georganiseerd was bij de 1.1. plaats gehad hebbende volksspelen. N.V. Lemkes en Zn. Gisteren bestond de N V. Handelskweekerij Lemkes en Zn. 50 jaar. Bij gelegenheid hiervan werd het personeel eristeravond een diner aangebo den. DUITSCHLAND NAT.-S0C. „ANGRIFF" VERBODEN. De Berlijnsohe hoofdcommissaris van po litie heeft het nationaal-socialistische blad „Der Angriff" t/m 23 dezer verboden. De aanleiding tot dit verbod is het feit, dat in diverse nummers van genoemd blad de justitie, de politie in het algemeen, de Berlijnsche politie in het bijzonder, de mi nister van Binnenlandsche Zaken, de hoofd commissaris van Politie van Berlijn en die van Frankfort a. d. Main zijn beschimpt en opzettelijk verachtelijk zijn gemaakt. Voorts werd door het blad ook de Katholie ke Kerk op grove wijze beschimpt. RELATIES VERBROKEN. Tusschen Uruguay en Argentinië. De diplomatieke betrekkingen tusschen Uruguay en Argentinië zijn afgebroken. Volgens sommige berichten is dit ge schiedt naar aanleiding van een incident, dat zich bij een bezoek van een oorlogs schip uit Uruguay aan Buenos Ayres heeft voorgedaan, volgens andere berichten is het een gevolg van de herhaalde verhoogin gen der invoerrechten van weerszijde en het heffen van een belasting van reizigers naar Uruguay, welke door de Argentijnsche regeering is ingevoerd. Voorts neemt Argentinië het Uruguay kwalijk, dat dit onderkomen verschaft aan verbannen Argentijnsche revolutionnairen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6