VRIJDAG 15 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 BOTSINGEN TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN. Ernstige relletjes te Overschie. Gisteravond hebben te Overschie na af loop van een te Schiedam gehouden ver gadering, waar fascisten uit Delft en Den Haag waren, ernstige relletjes plaats ge had toen de auto's waarmede zij huiswaarts keerden te ongeveer half elf op Over- sohiesoh grondgebied werden opgewacht door een tachtigtal communisten. Een der auto's werd zeer ernstig beschadigd, ter wijl twee der inzittenden werden gewond. Ook van een andere auto werden de rui ten vernield. Van dezen wagen werden vier inzittenden licht gewond. De politie uit Overschie versoheen per auto op de bedreigde plaats. De ordever stoorders werden uit elkander geslagen, doch later verzamelden deze zich weer voor het huis van den burgemeester van Over schie. Daar de politie vreesde den toestand niet meester te kunnen blijven, werd de hulp ingeroepen van de politie te Botterdam en de daar in garnizoen liggende mariniers. Deze herstelden de orde. Twee personen werden gearresteerd. Tot twaalf uur was het nog rumoerig. De mariniers patrouil leerden met de bajonet op het geweer. De substituut-officier van Justitie te Bot terdam, mr. Beunier, vertoefde geruimen tijd te Overschie. Hij heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de oneenig- heid. Een der beschadigde auto's werd door de politie in beslag genomen. VERGEETACHTIGE REIZIGERS. Dat er nog altijd vergeetachtige reizigers zijn moge blijken uit de verkooping van de gevonden voorwerpen in de treinen der 'Ned. Spoorwegen, die op Dinsdag 26 Juli «a.s. door mr. Th. Snellen, notaris te Utrecht, zal gehouden worden. Onder deze bevinden zich: ruim 1000 wandelstokken, w.o. met goud en zilver gemonteerd, ruim 1500 diverse heeren- en damesparapluies, 800 verschillende heeren- en damescos- tuums, pantalons, toga's, enz., ruim 100 •verschillende bondstellen en boa's, 100 verschillende fototoestellen w.o. kostbare filmtoestellen, verschillende tooneel- en verrekijkers, meer dan 1000 diverse reis- en gewone koffers, tasschen, acteta-sschen, reismanden, verschillende kunstgebitten, tanden en kunsfcoogen, kunstledematen, gouden en zilveren armbanden, horloges, klokken, met goud en zilver gemonteerde voorwerpen, schaatsen, serviezen, diverse paren schoenen, ruim 2000 paar handschoe nen, brillen, lorgnet-s, kostbare kunstvoor werpen, medailles, dassen, studie- en ge wone boeken, opgezette dieren, enz. LIJK GEVONDEN TE BERGEN (N.-H). Gistermiddag is te Bergen onder struik gewas in het boSöh een lijk gevonden, dat daar reeds langen tijd gelegen moet heb ben. Het verkeerde reeds in verren staat van ontbinding. Het hoofd was geheel mot ongedierte bedekte en onzichtbaar. Het par ket uit Alkmaar was spoedig ter plaatse. Op het lijk werden eenige brieven gevon den, welke a-ls afzender vermeldden C. Bil- 1 en kamp te Bergen. Het lijk, vermoedelijk van C. B. te Oude Nieuwdorp is naar het lijkenhuis je te Ber gen overgebracht. Aan misdaad wordt in deze niet gedacht. Onregelmatigheden bij de Voorburgsche pilitie? In verband met geruchten over onregel matigheden, die zich bij de Voorburgsche politie zouden hebben voorgedaan, is na geheime zitting door den raad besloten, dat B. en W. naar de juistheid van deze ge ruchten een onderzoek zullen instellen. Naar wij vernemen, heeft de Officier van Justitie op een vraag, of zijnerzijds een onderzoek zou worden gelast, verklaard, dat voor hem niet de minste aanleiding be stond, eenige stappen te doen. Het zou hier gaan om een bedrag van enkele honderden guldens. RECHTZAKEN DE TARWEWET. Een belangrijke kwestie. Gisteren is voor den kantonrechter te Haarlem de zaak van een overtreding va-n Jde Tarwewet behandeld. Dep 20sten Juni constateerden de con troleurs P. Kennen en M. Verhagen in de meelfabriek van J. V. aan den Zuidschaik- wijkerweg te Haarlem de aanwezigheid van 387 balen uit-heemsohe, in strijd met de bepalingen der Tarwewet niet met in- heemsche tarwe vermengde balen tarwe meel. Naar de directeur der fabriek toe gaf, lagen deze balen onvermengde tarwe gereed voor aflevering. Uit de registers bleek, dat in het algemeen naar verhou ding van den afzet der laatsten tijd*veel te weinig inheemsche tarwe verwerkt was. Een tweetal balen der geïncrimineer de tarwe was als monster te: rechtszitting aanwezig. Dat uitheemsche en inheemsche tarwe een afzonderlijke wijze van vermalen ver- eischt, zoodat deze niet tezamen in de juiste vermenging gema'.en kunnen wor den, kon niet als verdediging gelden daar verdachte den verkoop van ongemengd meel erkende, hetgeen door 't register na der bevestigd werd. De chefm.o'enaar L. M. P., verklaarde daareenbovon, geen op dracht tot menging te hebben eekregen; sinds zijn indiensttreding in Mei was er ook geen binnelandsche tarwe in de fabriek aanwezig geweest, De controleur J. F. van Moorsel uit Den Haag, deed hierop eenige zakelijke mededeelingen over de uitvoering der Tarwewet. De uitheemsche tarwe is veel goedkooper (pl.m. ƒ6) dan de inheemsche (pl.m. 14)echter verplicht de Tarwe wet de molenaars 221/2 pet. inlandsche tarwe in hun meel te vermalen. Verdachte had zich bij het controlebureau over de kwaliteit der binnenlandsche tarwe be klaagd en hiermede zijn weiegring deze in het meel op te nemen, gemotiveerd; deze klacht had hij echter bij de Tarwecentrale behooren in te dienen. Hij had inmiddels zijn achterstand bij de vermaling van in landsche tarwe, ten bedrag van ongeveer 5500 bijbetaald. De ambtenaar van het O. M., mr. van den Burg achtte hier een ernstig geval van crisis-winstmaking aanwezig, daar verdachte goedkoope buitenlandsche tarwe afleverde tegen prijzen, welke voor de duurdere gemengde tarwe golden. Daaren boven zijn nog 3 andere overtredingen van verdachte tegen de Tarwewet in behande ling oorspronkelijk had spr. tegen ver dachte behalve een boete van f 1000 subs, een hechtenis van 50 dagen, een voorwaar delijke hechtenisstraf van 1 maand willen eischen daar verdachte echter het ach tergehouden bedrag alsnog betaald heeft, liet spr. den laatsten eisch vallen. Echter vroeg mr. v. d. Burg publicatie van het vonnis in eenige dagbladen. De gemachtigde van den verdachte be streed, dat hier sprake was van immoreels winst, hetgeen hij op grond van gedetail leerde cijfers aantoonde. Door de meeste fabrieken wordt thans meel verkocht op of beneden den kostenden prijs, en spr.'s cliënt maakte hierop geen uitzondering. Restte de overtreding van de Tarwewet. Verdachte had indertijd een slechte partij inlandsche tarwe gekregen en was er toen in verband met den leveringstijd toe over gegaan. om de uitheemsche tarwe onver mengd te verkoopen, daar hem dat geld voor den koop van nieuwe betere inland sche tarwe ontbrak en hij daarenboven eerst een schadevergoeding wilde afwach ten. Aan zijn klacht over de gekochte in landsche tarwe was' geen gevolg gegeven, omdat hij deze niet afzonderlijk, doch in gemengden staat had overgelegd. Ten slotte bestreed pleiter de wettigheid van het door den minister van landbouw aan de Vita verleende monopolie voor in landsche tarwe, daar dit niet bij algemeene maatregel van bestuur was ingesteld. Spr. achtte dan ook verdachte niet schuldig. De kantonrechter, mr. Bijl de Vroe acht te niet den opzet tot het maken van im- moreele winst, wel echter de overtreding der Tarwewet wettig en overtuigen be wezen. Hij matigde den eisch van het O.M. door verdachte te veroordeelen tot een bote van f 500. te vervangen door 20 dagen hechtenisstraf en publicatie van het vonnis van de hand te wijzen. LAND- EN TUINBOUW ONZE ZUIVELUITVOER IN HET EERSTE HALFJAAR VAN 1932. Trieste cijfers, vooral voor boter. Volgens de maand statistiek van den in-, uit- en doorvoer, bewerkt door het Cen traal Bureau voor de Statistiek, heeft ons. land in Juni slechts 1096 ton boter uitge voerd ter waarde van 969.000, tegen 3468 ton ter waarde van 4.119.000 in Juni van het vorige jaar. Wij hebben in Juni naar Duitschland gezonden 506 ton, naar België en Luxem burg 300 ton en aar Groot-Bri ttannië 163 ton. In het eerste halfjaar van 1932 hebben we uitgevoerd 8400 ton boter tét waarde van 8.299.000, tegen 18.007 ton ter waar de van 23.472.000 in het eerste halfjaar van 1931, en 21.678 ton ter waarde van 33.264.000 in de eerste helft van 1930. Na il eelige verschillen dus van ruim 15 mil- lioen en nagenoeg 25 millioen gulden. De uitvoer van kaas bedroeg in de vorige maand 7605 ton ter waarde van 3.213.000, tegen 8627 ton ter waarde van 4.738.000 in Juni 1931. Er ging in de vorige maand uit ons land 3553 ton kaas naar Duitschland, 18"2 ton naar België en Luxemburg, 774 ton naar Groot-Brittannië en 713 ton naar Frank rijk. Van de uitgevoerde kaas was 1556 ton volvette Goudsche, 1410 Goudsche 40 plus, 1757 ton Edammer 40 plus en 735 Edammer 20 plus. De cijfers over het eerste halfjaar voor kaas zijn: 36.603 ton ter waarde van 17.334.000, tegen 41.364 ton ter waarde van 26.140.000. De uitvoer van gesuikerde geconden seerde volle melk heeft in Juni bedragen 1898 ton (waarvan 634 ton naar Groot- Brittannië ging, 346 ton naar Britsch-Ma- lakka enz. en 168 ton naar Cuba) ter waar de van 468.000 tegen 2294 ton ter waar de van 675.000 in Juni 1931. De cijfers over het eerste halfjaar zijn: 13.727 ton ter waarde van 3.700.000 tegen 14.847 ton ter waarde van 4.837.000. Gesuikerde gecondenseerde ondermelk: 13.933 ton (waarvan 13.130 ton naar Groot- Brittannië) ter waarde van 1.777.000, te gen 10.S60 ton ter waarde van 1.843.000 in Juni van het vorige jaar. Half-jaar-cijfers: 72.379 ton ter waarde van f 10.250.000, tegen 67.845 ton ter waar de van 12.970.000. Ongesuikerde gecondenseerde volle melk: 1537 ton (waarvan 665 ton naar Groot- Brittannië, 26S ton naar Peru eri 126 ton naar Hongkong) ter waarde van 354.000; tegen 1781 ton ter waarde van 512.000. Half-jaar-cijfers: 8636 ton Ier waarde van 2.147.000, tegen 11.535 ton ter waar de van 3.847.000. De ïvbad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Met den Burge meester, den heer Boddens Hosang, waren alle leden aanwezig. Na opening met gebed werd door den voorzitter mededeeling gedaan dat Ged. Staten hebben goedgekeurd de Raadsbe sluiten bereffende overdracht weg Hoog- madeWoubrugge aan de provincie; wijzi ging der begrooting in verband met de steunuitkeenng aan de melkveehouders. Van den heer P. Zwetsloot te Hoogmade was een verzoek ingekomen om hem, we gens lichaamsgebreken, eervol ontslag te verleenen als brugwachter van de brug, lig gende over de Does te Hoogmade. Adres sant verzocht tevens als zijn opvolger aan te wijzen den heer Jac. van Goozen te Hoogmade, die tijdens zijn ziekte van hem belangeloos de dienst aan deze brug had waargenomen. Met algemeene stemmen werd aan den heer Zwetsloot eervol ontslag verleend, met dankbetuiging voor den trouwen dienst ge durende 30 jaren. Als zijn opvolger werd op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen benoemd de heer Jac. van Goozen op een tijdelijke aanstelling, omdat de mo gelijkheid bestaat dat deze brug eerlang wordt opgeheven. Van het bestuur der Dhr. H.B.S. te Al- phe'n was een verzoek ingekomen om, even als vorige jaren, een subsidie te mogen ont vangen, ditmaal groot f 32.33. B. en W. stelden voor uit billijkheidsoverwegingen hierop gunstig te beslissen. De heer Tondu kon met B. en W. deze billijkheidsoverwegingen niet deelen, omdat de exploitatie-rekening dezer school gun stig is. Wethouder Boot bestreed dit en wilde zoolang het gemeentebestuur gedwongen wordt bij te dragen aan de kosten voor Hooger Openbaar onderwijs, ook bijdragen in de kosten voor Hooger Bijz. onderwijs. Nadat de voorzitter de bedoelde billijk heidsoverwegingen had toegelicht, werd met 5—2 stemmen gunstig op het verzoek beslist. Tegen stemden de heeren Tondu en De Vette. De rekening en verantwoording der Ge zondheidscommissie over 1931 werd z.h.st. goedgekeurd, nadat verschillende leden een opmerking hadden gemaakt over de zeer langzame werking dezer commissie. In de commissie van onderzoek tot naziening der gemeente- en bedrijfsrekeningen werden benoemd de heeren Anker, Van Ruiten en De Vette. Zonder h. st. werd besloten een perceel grond te Hoogmade in gebruik te geven aan den veehouder Kroft aldaar, tegen een vergoeding van f 1.pér jaar. De Wilhelmina^vereeiiiging te Hoogmade had een verzoek aan den Raad gericht om een subsidie groot 50 cent per schoolgaand UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. 't Is toch bar! De heer Mugge, reeds tamelijk bejaard, heeft 'n tuintje aan de overzijde van zijn deur en moet om in dat tuintje te komen, hetgeen toch dagelijks een paar maal gebeurd, den weg overste ken. Op dien weg passeeren soms auto's met een vaart van minstens 30 K.M. Om het gevaar dat zulks oplevert te keeren, plaatste de heer M. een bord in zijn tuintje „Langzaam rijden". Thans hebben snoodaards het gewaagd het bord in het tuintje te vernielen. Geen wonder dat de politie, die hiervan kennis kreeg, ijverig zoekt naar de voltrekkers van deze euvel daad. 't- Is immers daar nu weer levens gevaarlijk Tuinbouw. Was de vorige week het overzicht al in pessimistischen toon gesteld, sindsdien is er in den handel van vroege aardappelen nog veel verslechtering geko men. De prijzen gingen steeds in dalenden lijn en honderden kisten gingen weg voor prijzen van 30 tot 50 cent per 25 K.G. Met een dergelijke opbrengst is alleen het ar beidsloon te betalen. Waar de landhuur vandaan moet komen waarvan de 1ste ter mijn ongeveer 15 Augustus moet worden be taald is voorloopig nog een raadsel. Met- bospeen ging het tot heden redelijk. De Katwijksche bospeen heeft in wijden om trek een goeden naam. Hierdoor is men bij andere plaatsen wel iets voor. Ook de bloembollenteelt geeft een slecht vooruitzicht. In den particulieren handel worden geen zaken gedaan en op de enkele, veilingen, die gehouden werden, be steedde men slechte prijzen. Nog veel slech ter dan verwacht werd. En de gewassen vielen bitter tegen. Geen wonder dat men zich bepaalt tot de hoogst noodige arbeids krachten en tegen lage loonen. Nog steeds, midden in het seizoen, is het aantal werk- loozen landarbeiders abnormaal groot. Onveilig duin. Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein achter de 'RSjksschietbanen onveilig zijn op: Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag van 9 uur v.m. tot 2 uur n.m. en van 6 tot 9 uur n.m. Op Donderdag van 9 uur v.m. tot 9 uur n.m. en Zaterdag van 28 uur n.m. SASSENHEIM. Posterijen. De Directeur van het P. T. T. kantoor te Sassenheim, brengt ter algemeene kennis, dat de seizoenopenstel ling op 16 Juli niet zal ingaan, doch tot nader order is uitgesteld. De openstelling blijft derhalve: voor den postdienst 8.16, 17.30—19.30, Zaterdag 8—16 uur; voor den telegraafdienst 816; 17.30 19.30 uur. VAN WOUBRUGGE kind, teneinde een reisje met de schoolkin deren te maken naar Katwijk. Het college van B. en W. stellen voor dit verzoek af te wijzen, omdat in verband met de tijdsom standigheden openbare feestviering beter achterwege kan blijven. Aldus werd beslo ten. Voorts was nog een verzoek ingekomen van de Gewestelijke Landstormcommissie om een subsidie, groot f 50.Ook op dit verzoek stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken, omdat de reeds toegestane sub sidies zeker niet verhoogd, veeleer aan ver laging zullen moeten worden onderworpen. Z. h. st. werd aldus besloten. Daarna werd de verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering vastgesteld en met algemeene stemmen tot agent benoemd de heer Schaminee. De weg in den Veenderpolder. Daarna kwam in behandeling het verzoek van hét bestuur van den Veenderpolder om den aan dien polder toebehoorenden weg, over te dragen aan de gemeente. Omdat de gemeente bij dezen weg geen enkel belang heeft en de tijdsomstandigheden zeker niet veroorloven, nieuwe Lasten te aanvaarden, zonder dat deze wettelijk voorgeschreven zijn, konden B. en W. geen vrijheid vinden den Baad te adviseeren het verzoek in te willigen. Na eenige discussie werd zonder h. st. het verzoek algewezen. Op voorstel van B. en W. werd daarna besloten aan den Minister van Binnenland sche Zaken verlenging der steunregeling te verzoeken en goedkeuring der steunregeling voor land- en tuinbouwarbeiders. Alsnu kwam in behandeling het voorstel tot benoeming van een waarnemend ge ril een te-ontva nger De heer Tondu vroeg wie de verantwoor delijkheid blijft dragen voor de kas der ge meente en of de waarnemend ontvanger ook een zekerheidstelling moet storten. De voorzitter zette uiteen dat ook een waar nemend ontvanger de vereisebte zekerheid moet storten, doch dat in de practijk de Ontvanger verantwoordelijk blijft voor de kas en dat deze zelf een plaatsvervanger kan aanwijzen onder goedkeuring van den Raad. Om juridische redenen werd dit punt aangehouden. Ingevolge de nieuwe Drankwet werd daarna een verordening op de heffing en invordering van vergunningsrechten vast gesteld. Bij de rondvraag vroeg de heer Tondu uit welke middelen de steunuitkeering over 1932 zal worden betaald en de heer Noor- dam vroeg of het gemeentebestuur tevre den was over het onderhoud van den weg WoubruggeHoogmade door de provincie. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. HILLEG0M. Bezoek van den ex-Keizer. Gister bracht de ex-Keizer, vergezeld van Prins Oscar en diens kinderen, me vrouw Gravin von Pannewitz en gevoig met 5 auto's een bezoek aan Hillegom. Doel van de reis was: bezichtiging der wereldbe roemde Delphiniums van de N.V. A. C. van der Schoot alhier. Met groote belangstel ling werden de schitterende kweekerijen bezichtigd. Personalia. Voor Diploma Mercurius en der L.I.T.E.H. slaagde onze plaatsgenoot de heer W. Hulkenberg, opgeleid door den heer J. J. Litjens alhier. Bij de te 's Gravenhage gehouden exa mens voor eind-diploma M.U.L.O. slaagden de heeren P. Rijkelijkfcuizen, J. Langelaan, G. Bus en N. van Trigt. Verkoopingen. Gisteravond hadden in Hotel Sistermans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de volgende ver koopingen plaats bij afslag: Een woonhuis aan de Van den Endelaan no. 14 alhier. In hoogste bod gebracht op 35000, gemijnd op 7 door den heer C. van Beelen. alhier. Een woonhuis aan de Van den Endelaan no. 16; in hoogste bod gebracht op ƒ3000, gemijnd op ƒ225 door den heer Jac. van Maris. Combinatie der perceelen I en II, staan de op 6732 werd gemijnd op 250 door den heer P. J. van Keulen alhier. Verder: een woon- en winkelhuis staande aan de Hoofdstraat te Hillegom, in hoogste bod gebracht op 9500, niet gemijnd. Ge kocht door de N.V. Bouw- en Handelmaat schappij „Anna Poulowna" te Anna Pou- lowna. Ten slotte: een winkelpand met woonhuis aan de Weeresteinstraat. In bod gebracht op 13.000, gemijnd op 160 door den heer J. W. M. van den Bosch q.q. alhier. LISSE. Vreemde Missiën. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan de Eerw. Zusters van de St. Agathaschool ver gunning verleend om op Zondag 31 Juli a.s. een z.g. vlaggetjesdag ten bate van de vreemde Missiën te houden. Hinderwet. Burgemeester en Wethou ders dezer gemèente hebben aan de N.V. Maatschappij tot Detailverkoop van Petro leum „De Automaat" te 's-Gravenhage ver gunning verleend, ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats met bovengrondsche aftapinrichting; het plaatsen van een kluis voor benzine en het oprichten van een on dergrondsche petroleum-bewaarplaats met bovengronsche aftapinrichting op het per ceel plaatselijk gemerkt Kanaalstraat no. 230, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3400. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben de beslissing op het ver zoek van den heer L. J. Persoon, slager, al hier, om vergunning, ingevolge de Hinder wet, t-ot het uitbreiden van zijn bedrijf met een vetsmeltinstallatie in het perceel plaat selijk gemerkt. Heereweg no. 166, kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie C. no. 2141, voor onbepaalden tijd verdaagd. Drankwet. Ter gemeente-secretarie al hier is ingekomen een verzoek van den heer K. Stapel, te Amsterdam, om hem, inge volge de Drankwet, een verlof A. voor den verkoop van zwak-alcoholisohen drank in het klein, te verleenen in een localiteit en een daaraan grenzende oipen aanhoorigheid ter gezamenlijke oppervlakte van ongeveer 2230 M2 op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie E. no. 454, gelegen aan de Derde Poellaan, alhier. Tot en met 28 Juli a.s. kunnen bezwaren tegen het verleenen van verlof A. worden ingebracht. Geboren: Marcus Adroanus, z. v. J. A. Bouma en G. Algera. Joannis Paschadis. z. v. N. W. Castien en E. J. Zonneveld. Adrianus Jacob, z. ~v. Ohr. de Vreede en R. L. van I waarden. Hendrik, z. v. S. Smit en G. Vis.Anna, d. v. S. Smit en G. Vis. Albertus, z. v. G. Marseille en M. C. Eendenburg. Dirk, z. v. A. van deT Voet en A. Boer. Johanna Martina, d. v. P. Obdam en C. C. Grimbergen. Rosetta Petronella, d. v. J. Geerling en Th. Goede- mans. Overleden: Maria van Steijn, 56 j., echtgen. van A. Jelierse. Gevestigd: M. Smits en M. Smalle- gauge uit Haarlem; J. C. Koop uit Hille gom; H. Lihs uit Haarlem; C. J. Duiven voorden uit HaarlemmermeerM. W. van Groen uit Hillegom; J W. Smakman uit Oegstgeest. Vertrokken: J. de Graaf en echt- gen. naar Ned. Oost-Indië; Wed. J. M. van Veen naar Amsterdam; H. van Oosten naar Haarlem; M. P. A. Aghma naar Bloemen- adal; A. Peters naar Duitschland; C. van der Valk en gezin naar Voorhout; J. Nieu- wenhuis naar Oegstgeest; T. Algera naar Haarlemmermeer. OEGSTGEEST. Propagandaclub. In „St. Willibrord" hield de R. K. Propagandaclub haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer C. P. Paardekooper. De belangstelling was matig. Notulen en jaarverslag werden door densecretaris, den heer J. Smit Jr„ voorgelezen en goedgekeurd. De heer G. Hooger vorst bracht als penningmeester fi nancieel verslag uit; de vereeniging bleek een batig saldo te hebben van 42.48. De bescheiden werden door den heer Th. Lub- be en J. v. Abswoude nagezien en in orde bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren J. Smit Jr. en G. Hoogervorst, werden herkozen. Eenige zaken van huie- houdelijken aard werden daarna besproken en afgehandeld. Bij de rondvraag spoorde de voorzitter aan het aanwerven van eenige actieve nieuwe werkende leden, die met de thans aanwezigen een kern vormen en steeds ter stond bereid zijn een of andere propa ganda ter hand te nemen. Hierna sluiting, waarna, men nog eenigen tijd gezellig bij een bleef. N00RDWIJK. Wegenonderhoud. Door Burgemeester en Wethouders is een teermengmachine ten behoeve van den dienst vac. openbare wer ken besteld bij de firma Kremer te Gronin gen. Nieuwe aanvrage. Het R. K. Kerkbe stuur van St. Jeroen, vormende tevens het bestuur der R. K. Meisjesschool heeft thans opnieuw tot den raad een aanvrage gericht om medewerking voor het stichten van een gymnastieklokaal, dat door de beide R. K. scholen zal worden gebruikt. RIJNSBURG. Tuinbouw. De veiling is ook hier eeni ge dagen aan den gang doch de aanvoer is van geringe beteekenis. De tweede dag b.v. dat geveild werd, was er in het geheel geen aanvoer. De teelt van vroege aardappelen is hier niet van belang en voor de teelt va-n vroege groenten ie de zware kleigrond niet de gezochte. De vroege aardappelen gingen van f 1.30 tot f 2.40 per 100 K.G. Binnen enkele dagen worden de eerste eigenheimers verwacht, waarvan de teelt niet onbéteekenend is. TER-AAR. Geboren: Cornelia Johanna Maria, d. van P. N. Dobbe-Lek. Johannes Marinus, z. van G. Droog-Voordouw. Maarten, z. van C. van Leeuwen-d'en Braven. Ondertrouwd: W. Verkuil 30 j. en A. M. van Harten 23 j. J. P. mn Doorn 29 j. en G. van Dorp 27 j. Overleden: A. v. d. Haven 27 d. van J. v. d. Haven-Hofstede. Vertrokken: naar Wervershoof P. J. Bonnet; Nieuwveen A. D. Broer; Wer vershoof J. A. Slootweg en O. Slootweg. WOUBRUGGE. Rijwielbelasting. De Ontvanger der Dir. belastingen zal voor de aanvragen ter bekoming van kostelooze rijwielbelasting- merken, behalve op de gewone kantooruren, ook zitting houden op 19, 22, 26, 29 Juli en 2 en 5 Augustus, des namiddags van 7 tot 9 uur. Bovendien kan men zich vervoegen bij den ambtenaar der belastingen, den heer Jobseru Geboren: Ingetje, d. v. E. Stigter en M. Molenaar.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 12