NAPOLEON DER WERELDECONOMIE CENTRALE VERWARMING H ZATERDAG 9 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Een speciale politie heeft minstens een jaar werk om het Kreugergeheim te ontsluieren. DE GROOTSTE OPLICHTERIJ TER WERELD. Toen het Zwee-dsche gouvernement in zag, dat de „Kreugerzaken" een misdadig karakter droegen en de politie tegenover een omvangrijker en verwarder zaak zou komen te staan dan tot nu toe het geval was, werd onmiddellijk besloten flinke maatregelen te nemen. Een speciale politiedienst werd opge richt, uitsluitend belast met onderzoekin gen, die op de „Kreuger^affaire" betrek king hebben. Aan het hoofd van deze af- deeling werd geplaatst de politie-commis- saris K. G. A. Sandström, wien twee jonge secretarissen, zes detectives en drie detec tives-inspecteurs ter zijde staan. Deze ge heel op zichzelf staande polit.ie-afdeeling heeft een eigen bureau. Dicht bij het hoofd bureau van politie is een étage van vier vertrekken gehuurd, waarin lessenaars, classeurs, schrijfmachines, enz. zfjn onderge bracht. Tot lof dezer politie moet gezegd worden, dat de classeurs vlug met mate riaal gevuld worden. Af te gaan op het verslag der ambtenaren, wegen de bundels documenten meer dan vijf honderd kilo. De vertrekken der „Kreuger-politie'* zijn bijna altijd leeg. De detectives, de inspec teurs en vooral „het hoofd" dezer afdee- ling zijn doorloopcnd op onderzoek uit. Men kan ze dan ook bijna niet te spreken krijgen. Er is heel wat geluk en volharding noodig, om tot mr. Sandström te worden toegelaten. Ten laatste werden wij ontvan gen, wel is waar hoffelijk, doch zeer gere serveerd. Het onderzoek zal nog maanden duren. De bescheiden zijn dermate talrijk en on ontwarbaar, dat nog geen vierhonderdste gedeelte is opgehelderd. (Waarom het cijfer vierhonderdste gebruikt werd, is een raad sel). Het onderzoek vordert uiterst lang zaam. Vier personen worden verdacht en ofschoon zij moeilijk tot bekentenissen zijn te brengen in verschillende kwesties, is er niettemin wel eenige klaarheid gebracht. Een en ander wordt nog bemoeilijkt door de Zweedsche wet, waarin bepaald wordt, dat gevangenen binnen acht dagen aan de justitie moeten worden overgegeven. De zaak komt dan voor het gerecht, doch ook dit kan geen licht brengen. Tot nu toe heeft de politie geen over zicht van deze geweldig ingewikkelde zaak en zij zal zich gelukkig achten, als zij er binnen een jaar achter is, hoe alles'in el kaar zit. BUITENLAND ONTWAPENING PROF. RUTGER STEUNT HET HOOVER-PLAN. „De conferentie zal thans van woorden tot daden moeten overgaan". Gisteren zijn in de algemeene commis sie van de ontwapeningsconferentie te Ge lieve de algemeene beschouwingen over de Amerikaansche ontwapenings-voorstellen ten einde gebracht. Negentien delegaties hebben nog het woord gevoerd, waarvaji vijf vrij terughou dend gesproken hebben, n.l. die van Argen tinië, Nieuw-Zeeland, l'ortugal, Roemenië en Zuid--Slavië, die zich bepaalden tot een algemeene sympathie-verklaring met Hoo ver's edele bedoelingen en de toezegging van een ernstige bestudeering van zijn voor stellen. De veertien andere gedelegeerden uit ten allen hun principieele instemming met het plan-Hoover. Negen deden dit onvoorwaardelijk n.l. de delegaties van Mexico, Ohina, Zweden, Ve nezuela, N ederland, Afghanistan, Co- lumbië, Bolivië en Bulgarije. De vijf ande ren, Estland, Letland, Libauen, Perzië en Zwitserland wenschen, dat de plannen ran Hoover ten aanzien van do beperking van het personeel der Landmacht nader zouden bestudeerd worden en meer zouden aange past worden aan den bizonderen toestand der verschillende landen. Zeer krachtigen steun heeft prof. Rut gers namens Nederland aan de Ame rikaansche voorstellen gegeven. Onze gedelegeerde verklaarde, dat Ne derlands instemming met de voorstellen van president Hoover zoowol op de voor stellen in hun geheel als op details ervan betrekking heeft. Prof. Rutgers had met instemming ge hoord, dat alle gedelegeerden hun sympa thie met. de bedoeling der Amerikaansche voorstellen hadden uitgesproken. Hij hoop te echter, dat de Amerikaansche delegatie zou kunnen naar huis gaan met iets meer dan een bundel welwillende redevoeringen. De conferentie, zeide prof. Rutgers, zal thans van woorden tot daden moeten over gaan. De Nederlandsche delegatie zou ech ter onder daden niet kunnen verstaan va ge resoluties, die onder algemeene termen de bestaande meeningsverachillen verber gen en in werkelijkheid niemand zouden binden. Kreuger onschuldig? Het viel ons op, dat men te Stockholm met groote sympathie spreekt over Kreu- ger en het zelfs doet voorkomen, dat het heel goed mogelijk is, dat hij onschuldig is. Hierbij sprong de inspecteur van zijn stoel en werd vuurrood. „Onschuldig?" schreeuwde hij. „De grootste oplichterij, welke de wereld ooit gekend heeft. Bewe zen is reeds, dat hij Italiaansche stukken van waarde vervalscht heeft en wel tot een bedrag van 40.000.000 kronen. Vierhonderd cliché's, welke dienden tot vervalsching van stukken zijn reeds gevonden; voorts een staatswissel en andere documenten, waarmede geknoeid was. Vast is komen te staan, dat drie jaren lang de balansen van Kreuger Toll, van de Svenska Tandstick en van de Ericson, door hem vervalscht zijn. Wilt U nog meer?'* Triompheerend keek hij ons aan. „Iedereen beweert, dat hij erg beschei den geleefd moet hebben en geen enkele wceldeneiging vertoonde; waarom dan al deze geldmisdrijven?" „Waarom?" zeide hij ironisch. „Ik zal het U uitleggen. Hij stelde zich voor t grootste genie ter wereld op financieel ge bied te worden. Hij was „de Napoleon" van de wereldeconomie. Is U dit nog niet vol doende? Bovendien, dat hij zóó besoheiden leefde, is niet waar. Hij leefde op heel grooten voet en nam er een leventje van als een vorst. Zijn woning in Stockholm, in de Villagatan, ligt in het mooiste gedeelte der stad. Dan bezit hij in de omgeving van Stockholm twee prachtige villa's met groote parken en jachtterreinen, één te Sundham en de andere te Vartau. Doorloopend was hij op reis en dan door de grootste luxe omgeven. In de geheele wereld had hij zijn woonvertrekken in de mooiste en voornaamste stadsgedeelten. In Berlijn op de Parizer Platz, te Parijs op Avenue Victor Emanuel in New-York in de Park Avenue. En U gelooft, dat alles zou hem niets kosten?" De geheime torenkamer. De chef van de „Kreuger Politie" wacht te even. „Overal stellen wij gerechtelijke onder zoekingen in. In zijn villa's en in zijn ap partementen, doch niets wordt gevonden. Wat de couranten allemaal verteld hebben over de geheime „Torenkamer" is verzon nen. Er bestaat geen Torenkamer. Voor zijn vervalsohingen en zwendelpraktijken was zijn bureau voldoende. Voor hoeverre Kreuger persoonlijk deel had aan deze fraudes en oplichtingen Tot nu toe heeft de politie dit niet vast kunnen stellen''. M. Sandström zette zich achter zijn bu reau en verdiepte zich in een hoop brieven uit Parijs, brieven waarin door banken en bankiers mededeelingen gedaan werden over de nummers en series van de in him bezit zijnde aandeelen en obligaties van Kreuger en Toll. Do „Kreuger Politie" wil zich ervan ver gewissen, of Ivar Kreuger deze aandeelen tweemaalof missohien nog vaker heeft uitgegeven. Precriese resoluties zijn thans noodig, bijv. een verklaring tot afschaffing van alle zware artillerie met een kaliber van meer dan 155 m.M. Beter is een resolutie, die slechts over een of twee punten zich uitspreekt doch die op meer heldere en preciese wijze doet dan een resolutie, die een groot aantal kwesties vermeldt zonder een enkele op te lossen. Vooral is noodig in dit stadium van de zaak een duidelijke resolutie, die het lucht bombardement totaal verbieden zal. Dit verbod moet volstrekt en zonder eenig voorbehoud zijn. Halve maatregelen zijn in dezen nief voldoende. Onder luiden bijval der aanwezigen ein digde prof. Rutgers met het uitspreken van de hoop, dat men bij de voorbereiding der resolutie, die het einde van deze periode der conferentie brengen zal, met dezen wensch naar preciesheid zal rekening hou den. Ook de Zwitser Motta en verschillende andere gedelegeerden hebben in den zelf den zin gesproken. Wat gisteravond echter bekend werd om trent den inhoud van de door sir John Si mon ontworpen resolutie is in dit opzicht niet bemoedigend. Zooals te vreezen was, heeft de Brit- sche minister juist het tegengestelde ge daan van wat de kleine staten wenschen. Hij heeft een lange lijst opgesteld van punten, waaromtrent naar zijn meening overeenstemming verkregen zou zijn, doch hij heeft zich daarbij van iedere precisee- ring en van een vermelding van de feiten onthouden. Ook worden in de ontwerp-resolubie tal van uitzonderingen op de op te stellen re gelen toegelaten. Intusschen zal de roaohitie misschien door de verdere gedachtenwisseling met andere delegaties nog verbeterd worden, voordat zij de volgende week in discussie zal worden gebracht. DUITSCHLAND RUMOER IN DEN PRUISISCHEN LANDDAG. De zitting onderbroken. Bij de debatten over de amnestie in de gisteren gehouden zitting van den Pruisi- schen landdag voerde o-a. de nationaal- socialistische fractieleider Kube het woord. Hij oefende een zeer scherpe critiek uit op de rechtspraak van vele rechters, en op de houding van een aantal officieren vaji ju stitie. VALKENBURG (L.) Hotel-Rest. KUSTERS-JANSSEN, Telefoon 91, Lindenlaan 27. Typisch gel. tegenover de Fransche Molen. Gesl. en open war. alle kam. str. wat. Bill. pens. pr. 5314 Toen daarop de minister van justitie be zwaar maakte tegen de woorden, die Kube bezigde, ging er bij de nationaal-socialisten een storm van protest op. Er ontstond een groote opwinding, zoodat de voorzitter zich genoodzaakt zag, de zitting op te heffen. De opwinding bij de nationaal-socialisten duurde echter nog voort. In koor riepen zij: „Duitscihland ont waakt!" Na een onderbreking van bijna een half uur werd de vergadering voortgezet. Het eerst kreeg de communistische afge vaardigde Steinfurth het woord, die de am- nestievoorstellen van den staatsraad af wees. ENGELAND ENGELSCH—IERSCH CONFLICT. Het woord is aan De Valera. In het Lagerhuis werd het wetsontwerp inzake de constitutie van Malta zonder amendement in derde lezing aangenomen. Het ontwerp ia thans door beide huizen goedgekeurd. De wet inzake het heffen van speciale rechten op invoer uit Ierland is eveneens ongeamendeerd artökelsgewijze aangeno men. In antwoord op een vraag verklaarde minister Thomas: Indien De Valera de ar bitrage van een rijkshof aanvaardt, zal de wet niet in werking treden. Weigert hij, dan zal de wet onmiddellijk wooden toege past. DE DUIKBOOTRAMP BIJ CHERBOURG. GEEN CONTACT MET DE „PR OMETHEE". Het ergste gevreesd. Volgens een telegram van de „Paris Soir" zijn de pogingen om met behulp van de telefoonboei met de gezonken onder zeeër in contact te komen, mislukt. De be manning had slecht voor 36 uut zuurstof aan boord en deze tijd is spoedig verstre ken, zoodat het ergste wordt gevreesd. De Fransche minister van Marine heeft, zoowel uit Frankrijk als uit het buitenland versoheiden telegrammen ontvangen, waar in wordt blijk gegeven van een innig me deleven. Bij de opening van de "Senaats zitting herdacht de voorzitter de slacht offers en richtte hij ziah in deelnemende bewoordingen tot de nabestaanden. UStiai% WEDSTRIJDEN, mor gen, te Oegstgeest. Aanvang 2 uur. Toegangsprijs 25 ct., Kinderen 10 ct. RECHTZAKEN GEVOLGEN VAN EEN STEEKPARTIJ. Chauffeur tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. In de Wagenstraat te Den Haag ont stond in den nacht van 15 op 16 Juni van het vorige jaar ruzie bij het uitgaan van een café. Een woordenwisseling tusschen chauffeurs liep zoo hoog, dat men hand tastelijk werd. Op het verschijnen van een agent, ging men uiteen, doch plotseling stortte een der chauffeurs neer. De ge vallene bloedde hevigbij onderzoek bleek dat hij een messteek in de borst had ge kregen. Kort na het gebaurde overleed de gewonde en de chauffeur D. P., met wien het slachtoffer twist had gehad, werd ge arresteerd. De rechtbank te Den Haag sprak den man vrij. In hooger beroep werd hij door het Haagsche Gerechtshof veroordeed tot vier jaar gevangenisstraf wegens zware mishandeling den dood tengevolge heb bende. De Hooge Raad vernietigde echter dit arrest en verwees de zaak naar het Hof te Amsterdam. Verd. hield zijn onschuld vol, hij was naar zijn zeggen zóó dronken geweest, dat hij zich niets van het gebeurde herin nerde. Uit getuigenverklaringen voor het Hof kwam echter vast te staan, dat ver dachte nog had getelefoneerd na het ge beurde, om te vragen, hoe het met zijn slachtoffer ging. De procureur-generaal eischte vernieti ging van het vonnis en verd.'s veroordee ling tot zes jaar gevangenisstraf. De verdediger mr. Parfumeur pleitte vrijspraak, subs, beriep hij zich op nood weer of noodweerexces. Het Hof, arrest wijzend, verwierp het beroep op nood weer en veroordeelde den chauffeur we gens zware nfishandeing den dood tenge volge hebbende tot een gevangenisstraf 'Van vier jaar. Diefstal met braak te Laren. In den nacht van 5 op 6 December 1931 werd ingebroken in het gebouw van de bakkerij van de Coöperatie „Steunt El kander" te Laren. Uit een brandkast die opengebroken werd, namen de indringers een bedrag van 1875 weg. Verdacht van diefstal met braak werd de 36-jarige expediteur W. F. wonende te Hilversum door de Rechtbank te Amster dam veroordeeld tot een gevangenistraf van één jaar. De man ging in hooger be roep. Conform den eisch van den procu reur-generaal bevestigde het Hof heden het vonnis der rechtbank. UIT DE OMGEVING LISSE. KOORZANGERS JUBILEUM Het goadén kruis „Pro Ecclesia" verleend Bij gelegenheid van het gouden jubileum als kerkkoorzanger is het gouden kruis „Pro Ecclesia" et Póntifice" verleend aan de hee- ren S. F. Barnhoorn en J. Barnhoorn. Een waardeering welke ten zeerste door de familie wordt gewaardeerd. Veiling. A.s. Vrijdag zal de Coop. Vei- lingsvereen. H. B. G. (G. A.) haar eerste droge veiling houden. Dat deze veiling in het teeken aller belangstelling zal staan, behoeft geen betoog. Het gewas is verre van best, er moet thans naar dikke tulpen worden gezocht. Ho pen wij iintusschen op goéde prijzen hetwelk ten goede zal komen aan het vak. Coöp. Veiling H.B.G. Gisteravond hield de Coöp. Veilings ver. H.BG. haar jaarlijksohe algemeene vergadering. De voorzitter, de heer P. Warmerdam, opende deze bijeenkomst en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den Raad van Commissarissen. De notulen wer den voorgelegen van de vergadering van 24 Nov. j.l., welke onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens werd het finan- tieele verslag voorgelezen. Verschillende vragen werden gesteld en door den voor zitter voldoende beantwoord. In de com missie tot het nazien der rekening werden benoemd de heeren K. Tanis, Mafcth. Ver- degaal, Jac. Th. de Vroomen en B. Berbee. Een woord van dank werd gebracht aan het personeel voor de loyale samenwerking, wederom het afgeloopen jaar ondervonden. Gegronde en gezonde critdek werd uit geoefend op de voorloopige vaststelling van het veilingspereentage, welke critiek door den voorzitter werd weerlegd. Aan de orde was daarna de Bestuurs verkiezing wegens aftreden van den heer L. v. d. Burg, die bij enkele candidaatstel- hng werd herkozen. Op voorstel van den heer Tanis wordt voortaan schriftelijk gestemd bij eventueel© bestuursverkiezingen. De heer A. v. Oosten werd eveneens bij acclamatie herkozen als commissaris. Mededeelingen: Art. 23 van het regle ment geeft een jaarlijksohe vaststelling van het entreegeld als toetreding voor nieuw lid. Voor meuwe leden wordt dit vastge steld op f 25. Het emballage-vraagstuk werd bespro ken, hetgeen voldoende de leden reeds be kend is geworden, tenminste degenen die geabonneerd zijn op het Kweekersblad en HoBaHo. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt. Hierna sluiting. HILLEG0M. J. van de Loo. t Gistermorgen te half 9 overleed in de Mariastichting te Haarlem op 60-jarigen leeftijd de heer Jan van de Loo, lid van den Gemeenteraad alhier. Met hem is iemand heengegaan, die een welbesteed leven op velerlei gebied achter zich heeft. fn den raad nam hij bot tweemaal plaats en ook daar wist men wat men aan hem had en groot was het aantal stemmen, dat voor zijn candidatuur werd uitgebracht. Hij was een knap en ijverig bloemistarbeider, dit ruim 40 jaar in dienst is geweest van de firma Van Waveren „Stamhuis" alhier. Maandag wordt te 9 uur de Uitvaart ge houden in de parochiekerk van St. Joseph te Bennebroek, waarna de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. Hij ruste in vrede! Middenstandsactie. In hotel „Flora" hielden de besturen der 3 Middenstands- vereenigingen alhier een gecombineerde vergadering, die zeer goed bezocht was. Tot leden van het Centraal bestuur wer den gekozen de heeren P. Klaver (de Han ze), Schoondorbeek (Chr. ver.) en L. van der Linde (Ver. Middenstand). Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek is door Burgemeester en Wethou ders in zake het parkeerverbod in de Hoofdstraat medegedeeld, dat na steek proeven zal worden overwogen, of het wen- schelijk is het parkeerverbod in de Hoofd straat buiten de spitsuren op te heffen en het op de spitsuren toe te passen op alle voertuigen. Dit moeielijke vraagstuk heeft voortdurend de aandacht van het College. De Directie der N.Z.H.T. heeft medege deeld, dat na de electrificatie der baan het rijdende personeel zal worden ver plaatst. De Directie overweegt de mogelijk heid ,om voor het personeel van den weg Hillegom als standplaats te behouden. Hierna werd door den heer Schoonder- beek een inleiding gehouden over het cre- dietstelsel. Besloten werd, dat dit onder werp in de drie vereenigingen aan de orde zal worden gesteld. Hierna sluiting. W0UBRUGGE. VERKEER GESTREMD. De as van een klapbrug gebroken. Gisteravond te 5 uur is de brug over de Heymanswetering voor het verkeer ge stremd wegens het breken van een as van een der klappen. Onmiddellijk zijn maat regelen genomen tot herstel. Men hoopt Maandag gereed te komen en het verkeer over de brug weer te kunnen open stellen. OEGSTGEEST Crisis-Comité. Het crisis-comité hield in „Het Witte Huis" een algem. vergadering. Van de katholieke leden waren er, buiten bet bestuurslid de beer G. Lubbe Thz., slechts twee aanwezig, n.l. Rector J. C. Groot en de heer Kortmann. De voorz., de heer Gooszen, gaf een kort verslag van bet verrichte werk sedert de laat ste algemeene vergadering Spr. begon met de wekelijksche buscollecte, die in de afgeloopen 18 weken opbracht 2067.25. Een 14-tal vereenigingen steunden tot een bedrag van ƒ220 (waarvan 130, dus meer dan de helft, van kath. vereeniging). Voorts organiseerde het R.K. Harmoniegezelschap „Triumph" een uitvoering, die een batig saldo gaf van 170.85. Het comité bracht daarvoor dank aan het Harmoniegezelschap, alsook aan pastoor de Vetten die het patronaatsgebouw voor dien avond kosteloos ter beschikking stelde en aan den dirigent, den heer Kroon, die het hem voor dien avond toekomend honorarium af stond voor het goede doel. Voorts ndg aan den heer Kamsteeg, die op onovertrefbare wijze de verloting leidde. Het deed het comité goed, op zulke sym pathieke wijze steun te mogen ontvangen, want het doet te niet de van individueele zijde soms tot uiting komende tegenwerking, en het geeft weer moed voort te gaan met dit, eigenaardige moeilijkheden medebrengende, werk. Door verschillende leveranciers werd het comité spek, vet, rijst enz. ter beschikking gesteld, waarvan een viertal gezinnen dezen winter profiteerden. In de sedert de vorige vergadering thans verloopen ruim 4 maanden vergaderde het be stuur 6 maal en verhandelde 64 aanvragen om steun van den meest uiteenloopenden aard. De meeste gevallen bepaalden zich tot aan vullende steun in kleeren, schoeisel, voeding of kleinere bijdragen in geld, daar waar ker kelijk of burgerlijk armbestuur niet of niet voldoende konden helpen. Verder werd nog gewezen op het beschik baarstellen van zwavelzure ammoniak voor kleine boeren en tuinders. De aanvragen om kunstmest werden behandeld door de heeren van Egmond en Lubbe, die na ampel onder zoek adviseerden tot al dan niet toewijzing. Waar a.s. winter het te verwachten is, dat de nood nog nijpender zal zijn, rekent het comité op aller medewerking. Op Zaterdag 8 October zal in heel het land een inzame ling worden gehouden. Moge die dag speciaal voor ons crisis-comi té, mede door de zot) zeer op prijs gestelde bereidwillige medewerking van dagbladen en periodieken een zeer gunstig resultaat geven en mogen verder alle ingezetenen, ongeacht politieke of andere gezindheid, schouder aan schouder staan. Bij de discussie over dit verslag bleek, dat het comité niet steeds de volle medewerking ontving van het R.K. armbestuur om de fu neste dubbele bedeeling tegen te gaan. Voorts werd besproken een schrijven aan den heer burgemeester te richten, betreffende uitbreiding van het alg. comité met leden van werknemers organisaties. De heer Kortmann zegt, dat dit punt door hem reeds is aangeroerd bij de oprichtings vergadering. Spr. voelt wel degelijk de gewenschtheid van werknemers in het comité te doen zitting nemen en heeft bij een vorige gelegenheid zelfs het verzoek van den heer Kruizinga om een werknemer in het bestuur te benoemen gaar ne gesteund. De heer Kruizinga gaat op de noodzakelijkheid van werknemers in het be stuur nog nader in en sluit zich verder aan bij het gesprokene door den heer Kortmann. De heer Bakker erkent, dat de kwestie door den heer Kortmann naar juistheid is belicht en spreekt zich uit voor comité-uitbreiding. De heer van Egmond ziet de billijkheid hiervan zeer goed in, doch meent dat het resultaat pover zal zijn. Het voorstel wordt aangenomen met slechts twee stemmen tegen, die van den heer en mevr. Simon Thomas. Voorts wordt behandeld, een schrijven van de heeren Kort en Roodbeen betreffende uit breiding van het bestuur met werknemers De heer Bakker meende te moeten opmer ken gehoord te hebben, dat de heer Kort principieel niets voelde voor het crisis-comité De heer Kruizinga antwoordt daarop, dat de heer Kort nu wel van gedachte is ver anderd. De heer Kortmann spreekt zich uit voor klein bestuur, doch wanneer men meent, dat het bestuur toch moet worden uitgebreid, men daarmede dan moet wachten totdat de leden der werknemers-organisaties in 't comité zit ting hebben. De heer Kruizinga betoogt de noodzakelijk heid dat een werknemer in het bestuur zitting neemt, doch kan zich verder met het idee van den heer Kortmann goed vereenigen. De heer den Ouden brengt de stopzetting der werkverschaffing ter sprake. Dat zulks zeer goed is gezien blijkt wel uit erkenning van een werknemer zelf, die meende dat dit veel eerder had moeten geschieden, omdat velen nu werk gezocht en gekregen hebben bij particulieren Het voorstel om nu het bestuur met een werknemer uit te breiden werd verworpen. Hierna volgde sluiting. Nu wij gisteravond wederom de gelegenheid hadden de werkwijze van ons crisis-comité te hooren uitenzetten, en hebben gehoord de nauwgezetheid en onpartijdigheid, waarmede alle aanvragen worden behandeld, verdient ons crisis-comité aller belangstelling en me dewerking MET OLIEBRANOER SANITAIRE INSTALLATIES BERNARD SGHULTE - Voorhout bij Leiden - TelefoonSassenheim 4532

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10