EEN REGEN-COMPLET. Het regencomplet dat de teekening u laat zien, is buitengewoon geschikt voor de reis. En al gaan we nu mis schien niet, zooals andere jaren naar het buitenland, ook in ons eigen land, waar zooveel moois te genieten valt, en waar wij het voordeel heb ben, ons niet de heele vacantie te behoeven in te spannen door het spreken van een vreemde taal, ook daar kunnen wij wel eens er op re kenen, dat wij overvallen zullen wor den door een flinke regenbui. En het is heerlijk om daar tegen gewapend te zijn. Wanneer wij met de auto of met de fiets een toer gaan maken, dan kan de regenmantel zonder de minste moeite een plaatsje krijgen ia den wagen zelf, of bij de fiets op onze bagagedrager, zoodat er geen enkele reden te bedenken is om on zen regenmantel thuis te latert- En, hebt u er wel eens op gelet, als men overal tegen gewapend is, dan blijft het droog mooi en warm weer, ter wijl als men er van overtuigd is, dat de lucht mooi strak is en dat het goed weer zal blijven, we meestal door een onweer of regenbui wor den overvallen. Wij laten u hier een mantelpakje zien van gabardine, met een rechte sportrok en een nauwaansluitend manteltje, dat met aardige knoopjes, hoog gesloten zoowel als met omge slagen revers gedragen kan worden. Het manteltje heeft net als de daar bij behoorende regenmantel, die van dezelfde gabardine is gemaakt, al leen van een zwaardere kwaliteit, ook het raglan-model. Voor op reis heeft het raglan-model dit voor, dat bij warm weer minder gauw transpi- ratieplekken ontstaan, omdat het armsgat veel wijder is en zich ge makkelijker naar den vorm van den schouder voegt. Wij moeten er bij het maken van het korte manteltje rekening mee houden, dat dit iets kleiner moet zijn dan de daarover vallende regenmantel. In den mantel zitten twee schuine steekzakken, terwijl in het korte jasje twee flinke sportzakken zijn aangebracht. Inplaats van de heele rij knoopen aan het sportmanteltje kan men dit ook met een „zipp"-sluiting sluiten, de regenmantel, die met of zonder ceintuur gedragen kan worden, sluit met drie knoopen, een vergroote uit gave van de knoopen van het jasje. Onder het sportjasje wordt een zij den sjaal gedragen, terwijl een sport- hoedje van zacht vilt in een donker der tint als de mantel het geheel af maakt. EEN MANTELPAKJE. De zoo flatteuze mantelpakjes ko men in steeds aardiger combinaties te voorschijn. Wij laten u hier zien een mantelpakje van wit-blauw ge blokte zomerstof. De rok, die niet te kort, maar zeker niet te lang mag zijn, om het pakje niet lomp te ma ken, heeft in het voorpand, drie of meer stolpplooien, terwijl de zij- en achterkanten goed aansluitend ge knipt zijn. Het manteltje, dat op de heup valt, is van een zeer eenvou dige snit, heeft geen kraag of revers en sluit met een enkele knoop een klein eindje over elkaar. De mouw is Ook de tasch is echt gezellig. Het is een tasch van katoenen rips-stof in verschillende felle kleuren uitge voerd en is ijzersterk en indanthren, kan tegen regen en zelfs tegen wa ter, zoodat, als wij soms eens ergens waterlelies willen plukken, wij dat met een gerust geweten kunnen doen, als het tenminste niet in ver boden water is, want daar zou de tasch niets aan kunnen doen. Maar uw waterlelies doen de mooie kleu ren niet door elkaar loopen en als uw tasch door allerlei dingen vuil is geworden, kunt u hem het gemakke lijkst even door een lauw sopje slaan, en omgekeerd ophangen. De rok, van soepel linnen, kan het best gemaakt worden of van geheel wit linnen of van naturel kleur, en geheel in het sportmodel, dus of met plooien, zoodat hij betrekkelijk wijd is of met een nauwaansluitend ge deelte om de heupen en naar on deren toe iets klokkend. Van deze rok zult u, vooral als u er een paar blouses bij hebt, veel plezier beleven en ook hij kan ge makkelijk even door een sopje wor den geslagen en is in de zon in een paar uur weer winddroog, zoodat hij gemakkelijk gestreken kan worden. Als u de rok heelemaal laat drogen, moet hij voor het strijken weer wor den ingevocht, daarom is het beter hem winddroog naar binnen te halen, hij strijkt dan veel gemakkelijker en gelijker op. EEN MODERN DRESSOIR. We bespraken reeds het dressoir, dat we ook als toilettafel dienst konden laten doen, door het laten aanbrengen van een drieslag-spiegel. Onze afbeelding laat u nu een mo dern dressoir zien van notenwortel- hout, met een bovenblad, bestaande uit drie afdeelingen, waarvan de twee zijkanten iets lager liggen dan het middenstuk en wat een zeer ge slaagde teekening in het meubel geeft. Het dressoir is van bouw ook ongelijk, daar de zijdeurtjes een min der schuine stand hebben dan de twee voordeurtjes. Het inlegwerk zoowel als de handvaten zijn heel nieuw. De onderkant van het meubel is zooals de teekening laat zien, ook ongelijk, terwijl vier stevige pooten de kast met gemak kunnen dragen. Van binnen is het dressoir van sa tijnhout, terwijl in plaats van plan ken, stevige glazen platen op de steunen liggen, die gemakkelijk uit- schuifbaar en af te nemen zijn. mogelijk, mits vooral rekening ge houden wordt met harmonieeren der kleuren. Heel veel worden de gekleede ja ponnen van een mooie wollen stof gemaakt, waarbij men dan toch een zijden bovenstuk kan nemen. Het voordeel dezer japonnen is, dat men haar met weinig kosten later weer kan veranderen, door er een ander bovenstuk op te maken, dat in kleur geheel en al afwijkt van het eerste. Het bovenstuk der japon loopt over het voorpand schuin naar be neden, terwijl het zich als een pas voortzet over de nauwsluitende mouw en rug; op het voorpand en aan de mouwen zijn kleine knoopjes gezet. De rok heeft een diagonaalsgewijze geknipt bovenstuk, dat naar het mid den achter zeer laag uitloopt en waaraan een klokrok is gezet. Voor een middenmaat is voor deze japon noodig ongeveer 3.50 M. 100 c.M. breed en voor het bovendeel V\ M. eveneens van 100 c.M. breed. Patronen verkrijgbaar in de maten 4250 voor den prijs van 0.58. Practisch Huishoudschort. (Op verzoek). (No. 7406). Hierbij geven wij onze lezeressen het model van een buitengewoon practisch huishoudschort met lange mouwen, dat wij bij de huisgelijke bezigheden over onze japon aanschie ten, zoodat deze goed beschermd is tegen mogelijke vlekken en dat wij toch ook weer bij onverwachts be zoek maar even uit te trekken heb ben en er dan dadelijk behoorlijk uit zien. Het schort heeft een recht stuk aan vóór- en rugzijde met een kleine W;?ag, terwijl d* sluiting middenvoor is met knoopen en knoopsgaten; de mouw is ruim ingehaald met een smalle manchet, terwijl de onmis bare zakken voor beurs enz. niet vergeten zijn. het schort ken van alle waschbare stoffen gemaakt worden, maar staat het aaidigst van satinet of cretonne, waarin we zooveel aardige moderne dessins vinden. Voor een midden maat is noodig 4 '4 5 M stof van ongeveer 80 c.M. breedte. Dit schort- patroon stellen wij tegen den kosten- den prijs beschikbaar, n.l. voor slechts acht en veertig cent. ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Hoe te bestellen? Patronen kunnen bij de redactie worden besteld, (mits vooruit beta len). Gekleede Japon voor gezette dames. (Nr. 7404). Aangezien voor de meer gezette dames speciale zorg aan de lijn der japonnen besteed moet worden, ge ven wij dit zeer goed kleedende model. Voor deze japon zijn verschillende mogelijkheden; ons model geeft een zwart zijden japon met wit zijden bovenstuk, dat echter evenzeer in een mooie tint groen gekozen kan worden of ook wel, hetgeen zeer modern is, van zijde met een heel klein bloempje bewerkt. Andere kleurcombinaties zijn ook zeer wel 7HO* VACANTIE-KLEEDING. Ons vacantie-uitzet is niet com pleet, als wij er niet een paar aar dige, frissche blouses bij hebben, met een lichtgrijze of witte rok. Want als wij met onze vrije dagen naar buiten gaan, in bosch en hei gaan zwerven, dan moeten wij weer voor den heelen winter krachten opdoen en dat kan alleen als wij voldoende van de zon en de frissche lucht ge nieten, met kleeren die ons flattee- ren, ondanks hun eenvoud, maar die toch het karakter dragen van echt vacantie-kleeding te zijn. Welnu, u zult allen deze blouse, die de teeke ning u toont, zeker voor dat doel geslaagd vinden. Het is een gewoon overhemdmodel, maar inplaats van lange mouwen heeft het korte mouw tje een heel weinig klokkende strook. De blouse kan hoog en laag gesloten gedragen worden en als de kraag zoo'n beetje nonchalant half opstaat, zooals hier het geval is, dan kunt u zich bijna verbeelden buiten te zijn en in den wind te loopen met wap perende haren. driekwart lang en loopt voorbij de elleboog nogal wijd uit. Het pakje zou saai zijn als er niet iets opfleurigs bij behoorde en dat is hier de blouse. De blouse is n.l. van hetzelfde goed gemaakt als het pakje, maar inplaats van wit-blauw is hier den fond blauw en de ruitjes wit, dus dezelfde kleurcombinatie in de omgekeerde volgorde. Deze blou se nu wordt onder den rok gedra gen en heeft een sjaalkraag, die iets boven den rand van het manteltje uitkomt, en waar van voren de slip pen van worden gestrikt, maar zoo, dat de aldus verkregen strik tevens als garneering van het manteltje dienst doet. De mouw is vrijwel een der geknipt als die van het mantel tje, alleen is hij een paar centimeter langer en- vormt op, deze manier een soort van boordje. De handschoen met de kap tot aan den elleboog wordt hier wat geplooid gedragen en komt nu net met den bovenkant tegen de blousemouw aan. Dit mantelpakje kan zoowel voor zwaardere dames dienen als voor slanke meisjes, alleen moet u er aan denken bij het uitzoeken van de stof, dat dit geschikt is voor een tweeledige bewerking, dus dat u de omgekeerde kleurvolgorde er van kunt krijgen en dat vooral de ruit of het werkje dat er in geweven is, niet te veel aandacht vraagt. Hoofd zakelijk moet het de grond zijn, die hier de chique en de toon aan het pakje geeft. Men heeft in deze com binaties ook stoffen met'een moesje of een vrij groot balletje, b.v. de on dergrond geel, balletje zwart en voor de blouse, grond zwart en bal letje geel. Blouse. Ook voor zware figuren. (Nr. 152). Deze gladde aansluitende blouse is zeer geschikt om bij een mantel pak gedragen te worden; doordat er niet meer ruimte is dan noodig is, heeft men het voordeel niet altijd een gekreukelde blouse te hebben indien men den mantel ergens uit trekt. De blouse heeft geen kraag en het eene voorpand gaat met een aange knipte punt over het andere, ter wijl de knoopsluiting tevens als gar neering dient. Aangesloten in de taille valt de blouse met twee pun ten op den rok. De mouw is glad en heeft aan den ondermouw een garneering van eenige kleine punten, die aangeknipt worden aan den mouw. Heel mooi is deze blouse van shantung of witte waschzijde. Ge schikt voor de maten 42 tot 50. Be- noodigde stof: 2 el van 100 c.M. breedte. Patronen verkrijgbaar voor 0.48. Voor den Zomer. Gekleed Jurkje. (Nr. 746). Onze meisjes hebben ook wel eens een meer gekleed jurkje noodig voor bijzonder feestelijke gelegenheden. Hierbij geven wij een model, dat voor dit doel zeer geschikt is. Het rond geschulpte pasje valt op een ruime jurk, die van onderen ge garneerd is met kanten entredeux. Drie smalle strookjes staan echter ook bijzonder aardig; men knipt hiervoor rechte reepjes voile of zijde, die gemakshalve machinaal geajourd worden; tweemaal de wijdte der jurk wordt voor een ruim strookje gere kend, terwijl ingeval plissée's ver kozen worden, 3 maal de wijdte ge nomen wordt. Een strik met lange uiteinden in de tint der jurk maakt het geheel af. Geschikt voor meisjes van 4 tot 6 jaar. Patronen verkrijgbaar voor ƒ0.48.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11