DONDERDAG 7 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 Wat anderen er van zeggen Voorhout, Juni 1932. Pachtverlaging. Mijnheer de Redacteur! Waarom was de Raad onzer gemeente, in zijn vergadering van 22 dezer, zoo unaniem te gen verlaging der pachten? Die vraag vindt, in het verslag dier vergadering in uw blad, niet voldoende beantwoording. Ter verduidelijking het volgende. Op 18 Mei j.l. werd in den Raad een adres van „Herman Boerhaave" behandeld, waarin verzocht werd de woninghuren te mogen verlagen. Hieraan waren vooraf gegaan schriftelijke en monde linge toelichtingen. B. cn W. brachten aan den Raad prae-advies uit, zoodat de Raad be hoorlijk op de hoogte was. B. en W. verklaar den zich tegen huurverlaging. Op diezelfde vergadering vragen vier pach ters van gemeentegrond om 50 pet. pacht verlaging. Geen voorbereiding, doch slechts een simpele monde'linge toelichting, waarin tot uitdrukking kwam, dat B. en W. de pachten met 25 pet. wilden verlagen. De Raad ver langde iets meer te weten en besloot deze zaak de volgende vergadering af te handelen. De Raad besloot de woninghuren niet te verlagen en wel op de volgende gronden: le. de huren moeten zich richten naar de stichtingskosten 2e. de gemeente kan geen nieuwe lasten op zich nemen; 3e. voor verschillende huurders geeft huur verlaging nog niet voldoende verlichting; 4e. bij onmacht tot betalen, konden deze menschen eventueel op een andere wijze gehol pen worden. Er werd nog aan toegevoegd, dat de onwil lige huurders, met alle ten dienste staande middelen, tot betaling gedwongen moesten worden. In het schriftelijk prae-advies van B. en W. werd aangegeven, dat reeds verschillende ge meenten tot verlaging der pachten waren over gegaan, waar tegen opgemerkt werd, dat even veel gemeenten genoemd konden worden, die hun woninghuren verlaagd hadden. In het prae-advies was niet vermeld, welk financieel nadeel voor de gemeente aan een pachtverlaging van 25 pet. verbonden was. Ne men wij die bedragen in de volgorde van de pachters, zooals zij het adres onderteekend hadden, komen wij tot het volgende: ƒ21.94; ƒ48.03; 88.72; ƒ208.43 verlaging. Zijn nu al deze menschen even noodlijdend? Waren voor alle de bedrijfsresultaten even slecht? De eerste onderteekenaar kwam al eerder met een verzoek om pachtverlaging, doch kreeg toen „nul op request". Moest hij nu de stoot opvangen en op het gevoel der Raadsleden werken? De gemeente kan die inkomsten, welke zij derft bij woninghuurverlaging niet missen; evenmin kan zij missen die 25 pet. welke bij verlaging de pachten minder op zouden bren gen. De huurders der woningen verkeeren in moeilijkheden, evenals de pachters van land. Volgens weth. van der Hulst kan men van het een gemakkelijker af als het andere, doch een woning heeft men eer noodig dan land. Beide groepen moeten op dezelfde wijze geholpen worden, hebben dezelfde rechten. Waarom of aan de verlaging van woninghuren zooveel meer vast zou zitten dan aan het verlagen der pachten door de gemeente, is mij niet duide lijk Hoogachtend. J. H. VAN DER VOET. Tengevolge van een misverstand is de op name van dit stuk enkele dagen vertraagd. RECHTZAKEN DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. Zooals wij reeds hebben gemeld, heeft het Haagsch gerechtshof gisteren de za ken behandeld tegen de gewezen ambte naren bij den Pensioenraad, die door de Haagsche rechtbank wegens verduistering en valschheid in geschrifte zijn veroordeeld. In een gedeelte van de vorige oplaag hebben wij reeds gemeld, dat ook terecht stond, de 30-jarige a r beid s contractant J. L. P., die eveneens de hem ten laste gelegde feiten, n.l. het opmaken van valsche chèpues en het innen daarvan, toegaf, doch zeide, dat het salaris, dat hij verdiende na 7 jaren diensttijd veel te laag was, en dat het onder zijn toezicht werkend personeel meer verdiende dan hijzelf. De advocaat-generaal zeide dat P. partij getrokken heeft van de massale uitbetalin gen per giro welke in vele gevallen op ver zoek van betrokkenen werden veranderd in uitbetalingen per cheque. Spr. meende, dat het gebrek aan toezicht, dat men opwerpt, dezen verdachte niet disculpeert. Immers de gestempelde verklaringen, waarvan P. misbruik maakte, zijn hem in goed vertrouwen ter hand gesteld. Spr. achtte ook hier de opgelegde straf niet te hoog en vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. H. Parfumeur herinnerde aan het boekhoudsysteem van den Pensioenraad, dat, naar het oordeel der directie zelf, dringend herziening behoefde. Ten slotte stond terecht de 44-jarige schrijver H. F. E. F. R., die de clementie van het hof inriep. Verdachte erkende ook thans pensioenkaarten met gefingeerde na men en valsche attestaties de vita te heb ben opgemaakt. De advocaat-generaal wees er op, dat R., die beweerd heeft dat hij het verduisterde geld in zijn huishouding heeft gebruikt, dit grootendeels aan vermaak heeft besteed Het berouw, dat verdachte toont, komt dan ook veel te laat. Spr. eischt bevestiging van het vonnis. erdachte's raadsman, mr. Wissenburgh, pleitte terw^ille van verdachte's gezin cle mentie. Het Hof zal in deze drie zaken op 13 de zer arrest wijzen. KERKNIEUWS ST. JULIANA-CONGREGAT1E. EERSTE STEENLEGGING MOEDERHUIS. De Congregatie van de liefdezusters van de H. Juliana van Falconieri, in 1915 ge sticht door Mgr. Callier, godvruchtiger ge dachtenis, bezit reeds huizen te Den Haag en Haarlem. Van het derde huis dat be stemd is het Moederhuis te worden, tevens Noviciaat, is gistermiddag door Z. H. Mgr. J. D. J. Aengenent de eerste steen gelegd. Het wordt gebouwd aan den Hoogenweg, ten Zuiden van het bedeva arts terrein van O.L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Er bestond voor deze gelegenheid veel belangstelling. Mgr. Aengenent was vergezeld van Mgr. Taskin en Plebaan Westerwoudt uit Haar lem; voorts van Pastoor Jorna uit Den Haag, directeur van de Congregatie der Zusters van de H. Juliana van Falconieri, en Pastoor van Meeuwen van Heiloo. Van de St. Juliana-Congregatie waren aanwezig Moeder Agatha, Alg. Overste, Moeder Anna van Haarlem, Zr. Juliana, Vicaresse en twee graadszusters. Pastoor Jorna dankte, nadat Mgr. de eerste-steenlegging had verricht dezen namens de Congregatie voor 't feit, dat hij persoonlijk dezen eersten steen wilde leg gen, daardoor een nieuw bewijs gevend vaft zijn groote belangstelling in het wel en wee van deze nog jonge congregatie. Spr. dankte Mgr. daarvoor namens de Algemeene Overste en de Zusters, die alles zullen doen om te beantwoorden aan het doel der Congregatie: hulp bieden in die huisgezinnen, die daaraan behoefte heb ben. Dank bracht spr o.a. nog aan den Ar chitect, den heer H. Valk te Den Bosch voor zijn gratis werk. Monseigneur Aengenent nam vervolgens het woord en bracht allereerst dank aan Pastoor Jorna voor de hem geboden gele genheid deze plechtigheid te verrichten, waardoor hij nog eens openlijk blijk kan geven van zijn warme sympathie met deze nog jonge congregatie. Van deze sympathie heb ik aldus Mgr. al meermalen doen blijken; deze congre gatie is een diocesane congregatie van het bisdom Haarlem; haar oorsprong ligt op den bodem van dit diocees. Er zijn dus bijzondere diocesane banden, die deze congregatie aan mij binden. Meer nog heb ik sympathie voor deze congrega tie, om het bijzonder sympathieke doel dat zij nastreeft, n.l. de verzorging van die ge zinnen die moederlijke hulp noodig hebben, als de moeder niet in staat is haar moeder lijke plichten te vervullen. Als er een taak is, die in onzen tijd in een bijzonderen actueelen tijdnood voor ziet, dan is het wel de taak van deze con gregatie. Het spijt mij echter, dat deze congregatie krachtig te hebben kunnen meewerken, dat dit terrein aan deze congregatie geschon ken werd. Het spijt mij echter, dat edze congrega tie nog zoo klein is en dat nog niet veel meer meisjes zich aanmelden, om tot de congregatie toe te treden. Dit huis wijst er echter op, dat er voor uitgang is. Ik hoop van harte dat veel meer van onze brave Roomsche meisjes hun aan dacht schenken aan deze congregatie en haar heerlijk werk, dat zoozeer in dezen tijd past. Ik hoop en verwacht, dat het beter zal gaan; juist omdat deze plaats gekozen is, zoo dicht bij het beêvaarstterrein, waar zoovele beêvaartsgangers onder leiding van priesters komen bidden. Op de tweede plaats verwacht ik zulks, omdat dit klooster komt in de onmiddel lijke nabijheid van Maria, die hier juist wordt aangeroepen onder den titel, die wijst op het doel der Congregatie. O.L. Vrouw Visitatie herinnert aan de taak van deze Zusters, het huismoederlijk werk te doen, waa-r de moeder dit niet kan, zooals Maria deed bij hare nicht Elisabeth. Met den wensch, dat Gods Zegen op den bouw mogen rusten en dit gebouw mocht strekken van de St. Juliana-Congregatie en deze veel en heerlijk werk moge ver richten in het belang van de huisgezinnen, besloot Mgr. Aengenent zijn toespraak. Het klooster, dat gebouwd wordt door den aannemer W. Thunmssen te Heem stede, zal in Maart 1933 gereed zijn. Uit de Landbouwwereld De Kalipcijzen. De kaliprijzen zijn ver laagd. Met blijdschap is dit bericht door de boeren ontvangen. Er is de laatste jaren heel wat minder kunstmest uitgestrooid dan in normale jaren. Vraag er de zaak voerders der aankoop-coöperaties en de handelaars maar eens naar. 't Was nood zakelijke bezuiniging. En 't was vooral de kali, die achterwege werd gelaten, 't Moet erkend, dat over een lange reeks van jaren de kaliprijzen ongeveer gelijk bleven, en dat er van de zijde der kali-producenten nooit naar gestreefd is, zelfs niet in den oorlogstijd, om de prijzen op te drijven. Met de belangen van den tuinbouw is ook aan die zijde wel degelijk rekening gehou den. Wat waar is, moet worden erkend. En de redactie van „De Veluwe'' heeft ge lijk, als zij haar lezers in een der laatste nummers voorhoudt: dat de kaliprijzen vroeger steeds zeer laag zijn geweest. In de laatste paar jaar dit moet ook er kend waren echter die prijzen voor onze landbouwers te hoog. Zoolang het land- en tuinbouw goed ging, mocht men niet klagen. Maar toen de crisis naderde, de misère kwam, kon de boer niet meer zooals hij wilde, en waren het vooral de kalizouten, waarop men sterk ging vermin deren, of die men heelemaal weg liet. 't Was niet geheel billijk, dat men toen wees op de sterk verlaagde prijzen der verschil lende stikstof-meststoffen. Deze waren het gevolg niet van mededoogen met den toestand der boeren, maar van de enorme uitbreiding der luchtstikstof-industrie op de stikstofmarkt. Dat gaf en geeft nog onze landbouwers een zeer welkome bespat- ring (Voor hoe lang nog?? De heeren st-ik- stofproducenten zijn aan het confereeren De kali-producenten meenden niet lager te kunnen gaan, omdat hun winsten reeds minder waren geworden door de vele nieuwe belastingen, de sterk verkorte ar beidstijden, enz. Maar nu is toch een niet onbeduidende prijsverlaging afgekomen. Dit getuigt van wijs beleid. Beide partijen: producent en boer, zouden bij bestendiging der oude prijzen de dupe worden. Dit is reeds duidelijk genoeg gebleken. De kali industrie heeft haar omzet en winsten zien verminderen, en de boer heeft de gevolgen van een karige en eenzijdige bemesting waargenomen en in de portemonnaie onder vonden. Kaligebrek vertoonde zich op vele aardappelvelden, die bruin werden en dan ook hier en daar door de poot-goedkeurings commissie werden afgekeurd, voorts ook op koolakkers, terwijl verder vele klachten werden vernomen over de geringe duur zaamheid der producten. Wij willen hopen, dat dit niet erger wordt en de verschijnselen gaandeweg weer zul len verdwijnen. Door een betere, alzijdige en voldoende bemesting. De toestand is voor den Nederlandsohen boer iets klaar der, iets minder triest geworden: de var- kensprijzen liepen de laatste weken naar boven, verschillende Regeeringsmaatrege- len openden een blijder vooruitzicht, en de lagere kaliprijzen helpen nu ook daartoe mee. Na duisternis komt licht. Structuurgebreken van de bouwvoor. De Rijkslandbouwconsulent Ir. O. J. Cleve- nnga te Zutphen wijst op veel voorkomen de ziekteverschijnselen als gevolg van structuurgebreken der bouwvoor. Een aan tal havervelden b.v. vertoonden een brui ne tint en hadden een opvallend ziek voorkomen; vele planten stierven. De oor zaak hiervan kan zijn: het optreden van sohimmels in verband met den toestand van den grond. Deze kan te dicht, korstig en onder de oppervlakte kluiterig zijn. Hoe komt de grond zoo stug? Dit is meestal het gevolg van een te lagen kalktoe- stand. De humus- en kleideeltjes hebben door kal'kgebrek onvoldoende kleefkracht behouden óm de zandkorrels te blijven om hullen, vandaar dat men deze gronden ge makkelijk herkent aan het blootgespoelde zand, dat aan de oppervlakte ligt. Een an dere oorzaak van deze slechte structuur kan een gevolg zijn van het bovenploegen van den ondergrond, die arm is aan kalk en bacteriën. De fout kan dus zitten óf in den kal'ktoestand óf in de grondbewerking, öf, als vaak het geval is, in beide tegelijk. Het kwaad kan voor dit jaar dus niet meer worden hersteld; 't volgend jaar kan men het voorkomen door te zorgen voor een mooie, kruimelige bouwvoor. 't Eenige wat nu kan worden gedaan, is: door schof felen of eggen de grond zooveel mogelijk open en kruimelig te maken. Daardoor verdwijnt ten deele het hinderlijke water en wordt de schimmel in haar ontwikke ling gestuit, en het plantenvoedsel beter omgezet. Hooghalensche ziekte. Wat dit voorjaar, toen het weer warmer werd, ook op vele velden opviel, was: de frissc-he gele tint, die als vlammen over de velden lag ver spreid. Bij nadere beschouwing, zegt de heer Cl., bleek, dat de blaadjes mooi ge- mopt en getijgerd waren, óf dat zij geheel geel waren. De bladeren vertoonden een draaiing als van een kurketrekker, en blij ven verder ook te smal. Mooie tijgering wijst op zwakke ziekte, smal, geel ge draaid blad op ernstige ziekte. De fout zit ook hier weer in den onvoldoenden kalk- toestand, en wel in verband met de gekozen vorm van de meststoffen. Wij hebben herhaaldelijk in de laatste maanden gewaarschuwd tegen het te onpas gebruik maken van zw. ammoniak, waartoe velen door de goedkoopte verleid werden. De gevolgen van het verkeerde gebruik waarbij niet werd gedacht aan den kalktoe- stand zijn niet uitgebleven. Zwavelzure ammoniak kan dan een gevaarlijke mest stof zijn, die het gewas op onze kalkarme gronden en zoo zijn er nog vele erg ziek kan maken. Men krijgt dan de Hoog halensche ziekte, welke ook in erge mate door de kalkstikstof kan worden verwerkt. Daarna volgen kalkammonsalpeter en de pas in den handel gebrachte ammonsalpe- ter S. M. van de Staatsmijnen. De eerste is gemengd met mergel, de tweede met klei. De stikstof komt in beide voor als salpeter zure ammoniak. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De tijdelijk aangestelde hulp keurmeester, de heer K. van Keulen, is met ingang van 1 Augustus aangesteld in vasten dienst. Onze plaatsgenoot K. Fokkema, slaagde te Utrecht voor het doctoraal examen Ned. Letteren. Bloempjesverkoop, De gisteren gehouden bloempjesdag ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft 238.96 op gebracht. Moeder en kind gered. Toen mej. J. gis terenmiddag overvoer aan het overzetveer 's Molenaarsbrug, werd zij even voor het uit stappen der roeiboot door een duizeling be vangen, waardoor zij in het water viel, een drie-jarig meisje met zich mee trekkende. Een kinderwagen met een jeugdig kind wist de veer man nog tijdig te grijpen. Ook moeder en kind werden door hem gered. Ongetwijfeld een kranig optreden. Jonge oplichters. In het sigarenmagazijn „Het Hoekje" is gisterenmorgen door twee jongens de toonbanklade gelicht; een dochter van de bewoners wist een der jongens staande te houden, waarop hij haar 2 gaf. De jon gens zijn bij de politie bekend. Inbraak. In den afgeloopen nacht werd ingebroken in de chr. school. Gouwsluis. Alles werd doorzocht. Vermist wordt een bedrag van plm. 2 en eenige pakken breikatoen. Met een valsche sleutel heeft men zich in het ge bouw toegang verschaft. KOUDEKERK. Gevallen. Toen gistermorgen de ren- 'enier N. wonende in den Hondsdijk al hier, bezig was met paard en kar van den landbouwer Bijsterbosch in het weiland werkzaamheden te verrichten, ging plotse ling het paard aan 't loopen, tengevolge waardoor N. van de kar viel en met zijn j hoofd op den grond terecht kwam. Het paard werd door een buurman gegrepen, I terwijl N. zich onder geneeskundige be- I handeling moest stellen. NIEUWKOOP. Collecte crisis-comité. De gehouden j collecte aan de huizen bij muzikalen rond- j gang ten bate van het plaatselijk crisis-co mité heeft hier opgebracht 105 en te Noorden 101. Diefstal van eenden. Door Rijks- en Gemeentepolitie is alhier proces-verbaal opgemaakt tegen F. wegens het zich we derrechtelijk toeëigenen van 12 jonge een den. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENT JE. 471. Beiden sleepten de zware kist om ze buiten het schip te krijgen. Dat ging niet zoo gemakkelijk. Dat weegt zwaarder dan mijn geld, zuchtte Keesie onder het dragen. En ik heb van mijn leven nooit zooveel geld bij elkaar gezien, merkte de matrooö op. 472. Eerst werd een stevig touw om de kist gebonden en liet men over de verschansing zakken. Langzaam maar aan, zeide Keesie, dan breekt het lijntje niet. Dat touw breekt niet, verzekerde het matroosje, het is een kabeltouw en ik heb er een zeemansknoop in gemaakt. Uit Leiden vertrokken: J. O. van Alphen de Veer, Haag, Zaeckstraat 12. Beng Tek Tjan, Utrecht, Westersttraat 10. A. van den Berg, Hazerswoude, H. Rijndijk 12. C. A. C. Best, Amersfoort, St. v. d. Hagenlaan 8. C. W. Blóte en fam., Haag, van Lana- bergenstr. 66. W. Brouwers, Homberg. Th. A. Bruna, Voorburg, Laan v. Leeuwenst. 72. J. P. Cornegoor, Haarlem, Gr. Hout straat 120a. J. van der Lelie-van Dorsten, Haag, van Lansbergenstr. 66. C. van den Ende, Rotterdam, Overijsselschestr. 98b. F. G. Eeftens, Oegstgeest, Emmalaan 97. L. Ookkerse-Eikelenboom, Arnhem, Am- sterdamschew. 188. N. Elkerbout-Fabel, Oegstgeest, H. Morschweg 73. J. Chr. van Fraassen, Oegstgeest, Emmalaan 34. F. M. C. Gaymans en fam., Made en Drim- melen, Nieuwstr. A 23. W. Harberts en fam., vertegenwoordiger, Zandv.Laan 64a. L. C. A. van der Harst, Oegstgeest, Em malaan 38. L. M. Budke-van Hecht Mun ting Napjus en fam., Oegstgeest, Emmalaan 38. E. Kellenaar, Wijk a. Zee en Duin, Romerkerkweg 9. D. M. van Kleef, Dord recht, Rozenihof 5. L. Koning en fam., Haag, Deimanstr. 75. G. O. Kluit en fam., Haag, Laan v. N. O. I. 229. A. Ligthart, Oegstgeest, H. Morschweg 73. B. J. Mai- timo en fam., Oegstgeest, Oranjelaan 3. E. Meijers, Oegstgeest, H. Morschweg 56. A. P. H. Mourer, Bergen op Zoom, Zuivel- straat 21. W. C. Ninaber en fam., Koe dijk. G. Noppen, Sassenheim, Rusthof f- laan 33. J. van der Plas en fam., Zuilen, Balderikstr. 113. J. Plugge, Haarlem, Oranjestr. 133. A. Pofcan en fam., Me- dan. M. Rauch, Weenen. H. Rosthö- fer, Koedijk. D. C. Rijvers, Haag, Zwar te weg 13. M. L. M. R. Scheffer, Utrecht, Amsterdamschestr.weg 463. H. Schipper, Wassenaar, Buurtweg 110. G. W. Scholte, Baarderadeel, Hylaard. H. J. F. Schoon- water, Amsterdam, Jekerstr. 5 II. E. van den Berg-Schouten, Hazerswoude, H. Rijn dijk 12. A. Sira en fam., Noordwijk, Hoofdstr. 131a. M. G. Snijders-Slieker, Haag, Loosduinschekade 415. W. Paauw- Smid, Rijnsburg, Shmidst 13. B. A. M. Toppe, Maarssen, Zandpad 17. M. R. Umans, Haarlem, Bagijnensteeg 2. J. A. van Veen, Hillegom, Pr. Hendrikstr. 13. E. van Veen en fam., Sassenheim, J. P. Gouverneurl. 56. S. Veltman, Voorburg, Laan van N. O. Einde 53. J. L. Somme- ling-Venderbos en fam., Oegstgeest, Em malaan 97. P. W. Verbeek en fam., Oegstgeest, Regentessel. 63. J. A. Ver- kuijlen en fam., Katwijk, Duinoord 23d. M. Sahneiders-Verkuijlen en fam., Katwijk, Duinoord "23d. W. F. Verkuijlen, Kat wijk, Duinoord 23d. J. C. Verstelle en fam., Voorburg, Essensteynstr. 173. J. D. de Vries, Heemstede, Heemst. Dreef 47. M. Weijers, Oegstgeest, Rhijng.str.weg 108. M. Weijers, Roosendaal c.a., Brug straat 73. J. G. van der Willik, Wasse naar, Kerkstr. 31. S. Wolf, Assen, Noor dersingel 21. In Leiden gevestigd: B. J. Averdieck en Fam., caféhouder, Oude Singel 148. R. van den Berg en Fam., metselaar, Bf. Visscherstr. 15. E. Blom en Fam., koopman, Jan Vossenstr. 61. Th. J. W. Bots, R. en Schiekade 12. J. Clausing, verkoopster, Nieuwsteeg 33a. M. C. van der Werff-Eckhardt, Vaart kade 3. M. E. Eckhardt, dienstbode, Oude Singel 78. H. van de Groep, arb. steenfabr., Oude Vest 173. Z. Guranyi, boekhouder, Nieuwstr. 36. S. J. Hassel- bach, Rijnsb. weg 140. A. M. Th. Hey- mans, dienstbode, Oude Rijn 100. L. Kamp, Plantsoen 33a. E. Klettner, dienstbode, Wasstr. 27. J. Knaap, dienst bode, Witte Singel 102. P. J. de Koker, slager, Groenoordstr. 28. A. G. Korver, L. Morschweg 41. H. P. Pels-Krans en Fam., Kernstr. 19. D. J. Kreeftmeijer, kellner, Oude Rijn 126. L. J. van der Kroft en Fam., koopman, Hoefstr. 8. J. W. F. Kuij'k en Fam., ambtenaar N.S., Lijs- terstr. 3. G. Kwakkel en Fam., gep. adj. marine, Hoogewoerd 177. W. N. Living ston, reiziger, Heerengr. 83. Th. Kirch- berg-Lorens, huishoudster, Oude Rijn 126 a. J. Matze, kruidenier, Hoogewoerd 117. L. Mensink en Fam., instr. maker, R Vis- soherstr. 35. C. E M. Buurma-Meijer, dienstbode, Levendaal 26. H. Minder- houd, Breestr. 114a. W. J. Mol, Heeren- st. 6a. K. Olland, dienstbode, H. Rijn dijk 6. E. Poths, dienstbode, Breestr. 177. G. I. E. Schumann, dienstbade, Apothe- kersdijk Ha. J. F. M. Schütz, kantoor bediende, H. 'Rijndijk 27. C, Smit, Schim- melstr. 3a. H. Kok-Smit, Hoogl. Kerkgr. 60. H. Soldaat en Fam., timmerman, Haarlemmerstr. 167. S. J. Stolk, dienst bode, Nic. Beetsstr. 9a. C. J. Strijbosch, constr. werker, Stationsweg 7-9; W. J. Sud- mann, agent RVS, Maredijk 19. J. Te- leng, tramconducteur, Levendaal 195. A. van Vegten, dienstbode Fruinstr. 8. J. F. Vonk, Haarlemmerstr. 174. E. Wissmann, dienstbode. Witte Singel 92 WILT U IETS WETEN? Vraag; Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Oudewetering naar Ben- nekom (bij Wageningen); hoeveel K.M.? Antwoord: Oudewetering, Alphen aan den Rijn, Woerden, Oudenrijn, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, De Klomp, Ede (langs water toren en kazernes), Bennekom. Afstand 97.5 K.M. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad!

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8