HET EUCHARISTISCH ZIEKENTRIDUUM N.V. Leidsche Broodfabriek DONDERDAG 7 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER. Vacature Heemskerk. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature Heemskerk na het be danken van mr. H. Bijleveld thans tot lid \an dc Tweede Kamer benoemd verklaaid den heer H. A. Dambrink te Utrecht. DE MELKPRIJS. Geen voorstel tot verhooging van den minimumprijs. Minister Verschuur heeft het volgende antwoord gegeven op de vragen van den eher van Voorst tot Voorst betreffende het doen van voorstellen aan de Kamer tot ver hooging van den minimumprijs van melk. De noodtoestand, welke in het veehou- dersbedrijf heerschte, gaf de Regeering aanleiding een onderzoek te doen instellen, op welke wijze aap dat bedrijf op doeltref fende wijze hulp kon worden geboden. Het onderzoek heeft aanleiding gegeven tot indiening van het ontwerp van wet, houdende tijdelijke maatregelen tot steun aan de melkveehouderij, hetwelk inmiddels tot wet is verheven. In verband daarmede meent de minister dat een verdere beantwoording der vragen achterwege kan blijven. DU ITSCHE CONTINGENTEERING VAN AARDAPPELEN. De Duitsohe regeering heeft besloten in verband met den grooten invoer van vroe ge aardappelen, die den verkoop van Duit-' sche vroeger aardappelen bemoeilijkt, den invoer van vroegere aardappelen te con tingenteeren. Het aandeel van elk land in dit contin gent zal worden vastgesteld naar den ge middelden invoer in de maanden Juli 1930 en 1931. BAKEROPLEID ING EN BAKERHULP VOOR HET PLATTE LAND. Al zijn we in de laatste jaren, wat hy giëne betreft en volksgezondheid, stukken vooruitgegaan, toch laat de verzorging van kraamvrouwen, vooral in de buitengemeen ten, nog veel te wenschen over. (Jok daar hebben moeder en kind recht op een bekwame verzorging. Evenals haar zusters, in de groote steden verlangen onze moedertjes-van-buiten geschoolde krachten, die met kennis van zaken haar behulpzaam zijn. Van wie kunnen de kraamvrouwen van het platte land de juiste hulp verwachten 1 Zeer zeker zouden de gediplomeerde kraamverpleegsters haar van dienst kun nen zijn. In de meeste gevallen echter ko- nieu deze niet in aanmerking, omdat haar tarief voor den gewonen stand te hoog is en haar handen verkeerd staan voor tiet alledaagsche huiswerk van het boerenge zin. Evenmin zal de gediplomeerde Wijk- hraamverzorgster het juiste adres wezen. Immers, als moeder en baby haar beurt ge had hebben, vertrekt ze naar een ander vrouwtje, zoodat zij aan het huishouden bitter weinig kan doen. Behalve dat het huishouden ongedaan bi ijlt, is liet nog de vraag of haar tarief dc linanlieeie draagkracht der kleine boe ren en van den arbeids-stand niet te boven gaat. Het bgt voor de hand, dat de kraam vrouwtjes-vanbuiten zijn aangewezen op eene andere categorie n.l. de geschoolde bakers. Dezen zijn berekend voor haar taak, engoedkooper. Zij helpen vrouw en kind, doen het huishouden en kosten lang zoo veel met als de gediplomeerde kraam verpleegster. Ku moge het vreemd klinken, maar het is een feit, dat er vooral, wat het platte land aangaat, een beduidend tekort is aan gediplomeerde bakers. Ook schijnen zij, die invloed hebben en toch geroepen zijn ver beteringen aan to brengen, er met voldoen de van doordrongen, dat een bekwame, goed onderwezen baker in kleine gemeenten een uitkomst is voor menig jong gezin. Wij zijn zoo vrij èn den autoriteiten wien het aangaat, èn den buitenmeisjes te wijzen op de R. K. Bakeropleiding te Rotterdam, die er werk van maakt, geschikte meisjes af te richten voor het baker-beroep in de d o rpsparochi e s. Voor gezonde meisjes, van plus m> den 25-jarigen leeftijd met een held* stand, Ligt hier een prachtig arbeiu. open. r°cl Het spreekt vanzelf, dat meisjes zondek® elementaire begrippen van huishoudkennis met in aanmerking komen. Zij moeten im mers do huisvrouw tijdelijk kunnen vervan gen. De leertijd is betrekkelijk kort. Minstens 9 maanden en hoogstens, j/blegéRii$e ver" onderstelling dat zij slagen voor\0|ka^^er- examen. Gedurende dien tijd zullen zijng hij moeten vestigen in Rotterdam, doch tei ,g gemoetkoming in haar onkosten, worden -, haar zooveel mogelijk dag- en naclitverple- gingen toegewezen. Zij worden theoretisch en practisch onderwezen, zóó, dat zij na goed afgelegd examen, als gediplomeerd baker huiswaarts keeren, aai in haar eigen milieu zich met vakkennis en toewijding te kunnen geven aan een eerzame en ver- dienstvolle taak. De nieuwe cursus vangt aan: Begin Sep tember. Reflectanten kunnen zich rechtstreeks, schriftelijk of persoonlijk, om inlichtingen in verbinding stellen met de directrice van het Centraal Bureau der R. K. Kraamver- zorging, Goudsche Singel 203, Rotterdam. Tel. 12012. DE CRISISVARKENSWET. OOK IN HET BELANG DER ZWARE MESTERIJ. Een adres der drie centrale landbouw organisaties. De drie Centrale Landbouworganisaties, de Christ. Boeren- en Tuindersbond in Ne derland, het Kon. Ned. Landbouw-Comité en de Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond, hebben een adres gericht tot de Eerste Ka mer betreffende het ontwerp-Crisis-var- kenswet. In dit' adres schrijven zij o.m.: Met groote instemming is in de kringen van onze organisaties van de aanneming van dit wetsontwerp door de Tweede Ka mer kennis genomen. Intusschen zou ech ter de schijn kunnen worden gewekt, dat een noodtoestand niet meer in vollen om vang bestaat, doordat sedert begin Juni jJ. een belangrijke stijging van de varkensprij- zen is opgetreden. Deze stijging is o.L ech ter het gevolg van een mededeeling betref fende steun aan de varkenshouderij van den minister van Economische Zaken en Ar beid in de Eerste Kamer bij de behandeling van de Crisis-Zuivelwet op 9 Juni ji. en van de indiening van de Crisisvarkenswet bij de Tweede Kamer op 14 Juni j.l., als ge volg waarvan de boeren hun varkens eem- germate hebben vastgehouden. De prijsstijging van Nederlandsehe var kens was, naar adressanten betoogen, niet het gevolg van hoogere baconprijzen op de Londensche markt. Evenwel is het ook onzen organisaties niet ontgaan, dat door een enkele groep landbouw belanghebbenden bezwaren tegen het wetsontwerp zijn aangevoerd; bezwa ren, welke zelfs als zoo overwegend worden beschouwd, dat tegen aanneming van het bedoelde wetsontwerp is stelling genomen. Het zijn met name de mesters van zware varkens, die vreezen door dezen maatre gel in hun bedrijf te zullen worden ge schaad. Onze organisaties zijn van oordeel, dat deze vrees niet gemotiveerd is. Zonder den steun van deze wettelijke re geling toch zal de voor de mesters ongun stige toestand van de sterk toegenomen productie van zware varkens blijven voort bestaan. waarvan juist bij de geringe waar de van het spek, zij in de eerste plaats de dupe zullen worden. De spekuitvoer nu is den Laatsten tijd abnormaal groot geweest. Het ligt voor de hand, dat belanghebben den bij den export van spek dezen toe stand niet ongaarne zien en dat zij dan ook een terugkeer tot normale marktverhoudin gen niet zullen bevorderen. De Crisisvar kenswet nu zal juist tot gevolg hebben, dat de aanvoer van zware varkens op de bin- nenlandsche markt weer normaal wordt, hetgeen ten voordeele van de mesters van- het zware varken zal zijn. In wezen i?„ilus de Crisisvarkenswet wel degelijk in het be lang ook van deze groep van belangheb benden. De mogelijkheid bestaat, dat er in den eersten tijd zooveel zware varkens beschik baar zullen zijn, dat de ai"zet eenige moei lijkheden zal opleveren. De in het wetsont werp neergelegde regeling is echter vol doende elastisch om er voor zorg te kun nen dragen, dat de mesters van het zware varken niet zullen worden gedupeerd. Als slechts bij de categorie van nien- schen, waarom het hier gaat, de bereidheid en goede wil aanwezig zijn, om zich bij de situatie a*n te piassen, dan zal het met moeilijk 'ijn tot een oplossing te komen. DE CRISIS IN DEN N.-HOLLANDSCHEN TUINBOUW. STEUN DER PROVINCIALE KAS. De voorstellen door de Prov. Staten goedgekeurd. gehouden vergadering vaAy™EïeJr\jLten van Noord-Holland is bejQVtfL Y'S, verleenen aan den nood- I3vl J IW *n Noord-Holland en wel— i'jWll ^'£La"r *932 aan gemeenten in ■V/>Ta »6i ragen te verleenen in de kosfc^^CN^mvo -"ring van regelingen tot het verstrekken van's te na* can zeV'.l^xitiig werkende tuinders, die in hun eigen bedrijf aan den arbeid blijven. Tevens zijn Ged. Staten gemachtigd aan gemeenten in Noord-Holland voorschotten te verleenen tegen nader te bepalen rente en aflossingstermijn teneinde deze gemeen ten in staat te stellen deel te nemen aan de regeling, welke van rijkswege is getrof fen inzake het verleenen van credieten ten behoeve van den groven tuinbouw in Noord- Holland. Voorts is een crediet verleend van 100.000 voor het verstrekken van fcege- k'ntkomingen aan tuinders, wier produc- ora de veilingen de onder goedkeuring er 111 led. Staten vastgestelde minimuin- zoo ge nje£ opbrengen, mits de tuinders ie producten afstand doen. trans worcjt ingesteld een in- en ver koop, sc'i, dat de beschikking krijgt over deze pf"Tnc-ten en daarvoor aan de tuin ders den 'lu^nimumprijs betaalt. De wijze waarop het in- en verkoopbureau zal wer ken, zal uit den aard nader bezien moeten worden. Men heeft de overtuiging, dat zoo wel van de veilingbesturen als van den ge- organiseerden handel medewerking zal wor- I A'",rkregen. Het bureau zal b.v. de van i?Sdèrs tegen minimumprijs ingekochte producten weer leveren aan inrichtingen van socialen aard, die niet over voldoende geldmiddelen beschikken om aan de ver zorgden alle gewenschte levensmiddelen in voldoenden overvloed te verschaffen en aan economische zwakken. ALBERTINE STEENH 0FF-SMULDERS. De bekende schrijfster en leidster der Katholieke Vrouwenbeweging, mevr. Alber- I tine StecnhoffSmulders is in de St. Ge- rardus Majella-Stichting te Bussum ter ver pleging opgenomen en daar van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. STUDIEDAGEN TE BERGEN. Mgr. Aengenent houdt ook een inleiding. Voor den R. K. Volksbond in heb Bisdom Haarlem zullen dit jaar in het retratiehuis te Bergen (N.-H.) studiedagen worden ge houden van 811 October. De encycliek „Quadragesimo Anno" zal worden besproken met betrekking tot de vraagstuuken van den dag. De laatste les zal worden gegeven door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bis schop van Haarlem. Inleiders zijn in volgorde der lessen rector J. F. A. Bots, W. Steinmetz, Fred. Spit, mr. M. M. G. Th. de Kort, Henri Her mans, rector L. Brink, J. B. Vesters, prof. W. M. J. Koenraadt en pater mr. dr. D. Beaufort O.F.M. Gemeentelijke Aankondigingen PLECHTIG LOF EN PROCESSIE De tweede dag. De middag van den eersten dag gaf den zieken op het Eucharistisch Ziekencongres weer een overvloed van mooie en indruk wekkende plechtigheden. Om twee uur begonnen deze plechtighe den opnieuw met de uitstelling van het H. Sacrament. Het Zangkoor, dat in deze da gen bijna heel den dag een overdrukke taak met het opluisteren der plechtigheden door plechtige gezangen, mag een woord van hulde niet worden onthouden. Ook nu werden weer op waarlijk voortreffelijke wijze eenige kerkelijke hymnen ingezet, waarna het plechtig Magnificat volgde. Celebrant bij het Lof was Pastoor J. O. Vijverberg terwijl Pater H. Buschman en Kap. H. van der Ven resp. als diaken en subdiaken fungeerden. Op 't priesterkoor had Kapelaan J. Verkley uit Stompwijk plaats genomen. Na het Magnificat besteeg Kap. H. Ban- gert den kansel tot het houden der predi- catie. Tot tekst had hij de woorden gekozen van Job: „Mijn vrienden zijn woordenrijk, maar mijn oogen weenen tot God". Na een inleiding over de troost der men- schen bij het ziekbed, zeide de gewijde re denaar, dat de zieken waren geslagenen van God, maar dat bovennatuurlijke troost het lijden rijk moet maken. Over deze rijkdom van het ziekzijn wijd de spr. verder in treffende woorden uit om dan te komen tot het doel van het le ven; één zijn met God. Al het andere valt daarbij in het niet. Het gaat om de ont moeting met God in de eeuwigheid. Maar die eenheid moet sluiten in elkaar en dan zijn de zieken benijdenswaardig omdat zij beter die eenheid kunnen vormen dan ge zonde menscheir: Die eenheid is de godde lijke omhelzing, de omhelzing van het lij den, zoo het lijden inzien, als een spiegel van Christus levend op uw zie!: jed. Uw lijden is het beroep van de liefde tot God, is een bewijs van de opgang tot God, tot een omhelzing in de schoone eeuwig heid. De gewijde redenaar wees dan naar de heiligen, die om lijden smeekten. Ook wij zijn geroepen tot heiligheid, ook wij kun nen die genade verkrijgen, want Jezus Christus heeft aan het Kruis voldoende ge nade uitgebloed, odk voor U. Het inzicht in heb, lijden, dat is de liefde tot God, dat is geluk., Uw vrienden hebben wel veel woorden, aldus spr., maar uw vol gend ziek zijn, zal zijn een schreien naar de troost in de eeuwigheid, een schreien in Uw hart naar God. Na het plechtig gezongen Salve Regina had de processie met het Allerheiligste plaats, dat gedragen word door Pastoor J. C. Vijverberg met J3Tilfde assistentie als onder het Lo* Na de processie ontving iedere zieke den zegen met het Allerheiligste. Tusscken de zieken door gingen, dragend de monstrans Pastoor J. C. Vijverberg en Kapelaan J. Verkleij, hen allen zegenend met het Lichaam des Heeren. En, terwijl deze plechtigheid plaats had, stond op het priesterkoor Kapelaan L. Gudde, die onder de zegening met het Al lerheiligste luide de aanroepingen bad: Hosanna, Hosanna, de Zoon van David! Red ons Jezus, wij vergaan! Jezus, Zoon van David, ontferm U onzer! Heer, dien Gij liefhebt, is krank. Wie eenmaal in Lour des was nu dit weer hoorde, moet ongetwijfeld aan de zegening der zieken, daar op het ruime plein voor de Basiliek gedacht hebben. Hetzelfde tafereel, allen zieken en daar- tusschen schrijdend, de priester, die hen zegent met het Allerheiligste. Dezelfde aan roepingen, dezelfde gebeden. Het is hetzelfde tafereel, dat altijd weer diepen indruk maakt, hoe dikwijls men net ook herhalen zal. Nadat een danklied gezongen was, wa ren de plechtigheden en hiermede de eerste dag van het ^iekentriduum ten einde. De tweede dag. De ochtend van den tweeden dag bood weer hetzelfde tafereel. Maar nu was er ook de zon, die alles in een gouden schijn zette en door de kerkramen overvloedig naar binnen plaste, liabt en goud plekkend op de zieken in hun witte bedden en op de muren van het kerkgebouw. Na de openingsplechtigheden, die om half tien aanvingen, als het zegenen der zieken en het uitstellen van het H. Sacra ment kwam de plechtige H. Mis, die werd opgedragen door den zeereerw. heer J. G. Onel, Pastoor te Roelofarendsveen met as sistentie van Rector R. Reijnen als diaken en Kapelaan B. Dorbeck als subdiaken. Op 't Priesterkoor had Pastoor J. C. Vijver berg plaats genomen. Na het Evangelie hield Kapelaan W. Hes- sing een predicatie, waarvoor hij als tekst had genomen: En zij dwongen hem om het kruis van Christus te dragen. De gewijde redenaar ving aan met te spreken over de roeping, die iedere mensch in dit leven heeft, den weg waarlangs hij komen moet tot de eeuwige zaligheid. Soms kiest de mensch dien weg zelf, soms wordt de roeping door God opgelegd, een roeping van kruis en lijden. Spr. verhaalt dan van Simon van Cy- renen, die gedwongen werd het Kruis van Christus te dragen. Ook gij hebt uw kruis niet gekozen, maar de menschelijke natuur huivert van het lijden. Het kruis beteekent hardheid. Het kruis is ons menschelijk verlangen en daar dwars doorheen de wil van God. Ook Christus had dat menschelijk ver langen, ook Hij viel driemaal, maar ook Christus heeft het Fiat uitgesproken. Toen ontmoette Jezu9 Maria en toen kon Hij den Calvarieberg bestijgen en Maria was Simon dankbaar. Zoo heeft het kruis ook voor n een doel. Want Simon van Cyrenen, die ook eerst ge dwongen werd, was tenslotte verheugd het Kruis te mogen dragen. Hij liep vlak achter Christus en kwam onder den indruk van diens waardigheid en verhevenheid. Toen Christus van den Hof van Olijven naar Zijn H. Lijden ging, sprak Hij: Staat op, laat ons gaan. Cok gij zult den moed hebben, dit te zeggen, als gij genuttigd hebt het Lichaam en Bloed van Christus, als ge vlak achter Christus gaat. Het leven is slechts een korten tijd. Als ge op dien korten weg samen met Christus het kruis gedragen zult hebben, zult ge ook met Christus mede verrijzen, met Chris tus mede verheerlijkt worden. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet, waaronder wederom alle zieken de H. Com munie ontvingen. Aan het einde volgde het Tantum Ergo, waarna de zegen met het Allerheiligste ge geven werd. De handoplegging. Om twaalf uur had wederom de plechti ge handoplegging plaats, na uitstelling van het H. Sacrament en een korte aanbidding ter inleiding van de plechtige handopleg- ging. De aanbidding werd gedaan door Ka pelaan B. Dorbeck, waarna een stoet van priesters langs de zieken ging, om hen de handen op te leggen. Deze plechtigheid werd verricht door de zeereerw. heeren Pastoors C. J. Tholenaar, C. B. M. Wiemers, Th. Beukers, Pater Ign. Smeets O.F.M., Pater G. Klaverweijden O. S.C., de weleerw. Paters A. Smitz, W. v. d. Bosch, H. Buschman en de weleerw. heeren L. Gudde, B. Dorbeck en A. Kramer. Met een korte dankzegging en de zegen met het Allerheiligste werd de plechtigheid besloten. Hedenmiddag om twee uur had weder om het plechtig Lof en processie plaats, met predicatie door den zeereerw. Pater Rector Ign. Smeets O.F.M. Telef. 36 Telef. 442 GEVAREN DER ZEE. TIEN GEBODEN VOOR BADERS EN ZWEMMERS. Ten einde de verdiiukingsgevallen bij baders en zwemmers in zee zooveel moge lijk te voorkomen, heeft het bestuur van den Nederlandschen Bond tot het Redden van Drenkelingen zich gewend tot de ge meentebesturen van vele plaatsen langs de Nederlandsehe kust, met verzoek bij aan vragen door kampeergroepen of vereeui- gingen tot verkrijging van vergunning van kampeergelegenheid aan zee, de aandacht te vestigen op het door den Bond uitgege ven boekwerkje: „De gevaren der Zee", hetwelk gratis ter beschikking van belang hebbenden wordt gesteld. Voorts wordt in overweging gegeven kampeergroepen of -vereenigingen te wijzen op de ter plaatse, of in de nabijheid geves tigde reddingsbrigades, die zeer zeker tot medewerking bereid zullen zijn. Indien het Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de fir ma Wed. Kooreman en Zn. en rechtverkrij genden, tot het oprichten van een bewaar plaats voor lompen, beenderen en oude me talen in de perceelen Oude Rijn Nis 51, 51a en 53, Sectie I. No. 439, 440 en 1928; b. de firma- C. Bloot en Zonen en rechtverkrij genden tot het oprichten van een mineraal- waterfabriek in het perceel Galgewater No. 18, Sectie F. No. 1192. Leiden, 6 Juli 1932 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, f AGENDA LEIDEN. Dinsdag. R. K. Vereeniging van Gezins hoofden, ledenvergadering, Hotel „Den Burcht", 8.15 uur. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zonda-gdienst der apaotheken, wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Juli a.s. waar genomen door: apotheek A. J. Donk, Doe- zastraat 21, telefoon 1313 en apotheek G. D. Reijst, Sbeenstraat 35, telefoon 136. plaatsen betreft, waar geen brigade ter plaatse, of in de nabijheid gevestigd is, ver strekt de Bond gaarne verdere inlichtingen. Het secretariaat is gevestigd: Ceintuur baan 362, Amsterdam Zuid. De zee eisoht telkenjare nog een groot aantal slachtoffers. Het aantal baders en zwemmers dat in de laatste 10 jaren bij het baden of zwemmen in zee het leven liet, bedraagt ongeveer 300. Hieronder volgen een aantal wenken, „De tien geboden voor baders en zwem mers", die, als zij ter harte genomen wor den, veel onheil kunnen verhoeden. 1. Ga nimmer op een onbewaakt st-rand- gedeelte baden of zwemmen, wanneer er een sterke landwind waait, en het water vallende is. De bovenstroom en de muien voeren u van de kust af. 2. Als ge baadt en ge bevindt u op de bank, ook al staat ge maar tot kniehoogte in het water, let dan op den opkomenden vloed. Het water stijgt in betrekkelijk kor ten tijd. De mogelijkheid bestaat dat ge niet terug kunt keeren. 3. Wilt ge veilig baden en zwemmen, wilt ge volop genieben van de heerlijke, heilzame zee, ga dan alleen baden en zwemmen daar, waar uitstekend toezicht door ervoren bad- peraoneel wordt uitgeoefend. 4. Gedraagt u geheel naar de aanwijzin gen en raadgevingen van het badpersoneel. Zij weten de gevaren die dreigen beter dan gij. 5. Breng den badman, die van 's morgens vroeg tot. 's avonds onvermoeid en onafge broken op zijn klanten heeft te letten, niet noodeloos in gevaar. Bedenk dat velen van hen huisvader zijn en door uw onvoorzich tigheid een ongeluk kunnen krijgen. 6. Leer wat een mui is. 7. Wanneer ge niet zwemmen kunt, leer dan zwemmen maar onthoud ook, dac iemand, die goed zwemmen kan, wel in zee kan verdrinken. 8. Vraag, wanneer ge een goed zwemmer zijt en ge wilt u iets verder uit de kust be geven, aan den badman, hoe de stroom loopt. Tegen den stroom optornen is in het dagelijksch leven reeds moeilijk, in zee is het geheel onbegonnen werk en ge gaat ze ker ten onder. 9. Lijdt ge aan eigenwijsheid, ge wilt u niet laten raden, en ge lacht om elk gevaar, zoekt dan een gevaarlijke plek op, liefst waar een waarschuwingsbord staat en ga daar in zee, wellicht bereikt ge dan spoe dig uw doel. 10. Laat u eohter door al deze voor schriften niet afschrikken. Baadt en zwemt naar hartelust. Neemt echter altijd de noo- dige voorzichtigheid in acht en ga, waa neer ge niet kunt zwemmen, nooit dieper dan bot borsthoogte in zee. STADSNIEUWS Op den 6en Juli waren 2692 (v. j. werkzoekenden ingeschreven. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Juni 1932: 405 E. A. Freyser, Joh. de Wittstraat 4. 381 J. Westen, Brecstraat 147. 520 K. F. van der Wilk Sr. (Gem.), Nieu we Rijn 15a. 386 K. L. van Duuren, Utr. Veer 25. 348 J. Janssen, Emmalaan 65, Oegstgeest 344 L. van der Meer, Oude Vest 139. 431 Maison Henry, B. Louwe, Turf markt 5a. 573 H. S. Teijn Jr., Lage Rijndijk 32. 144 A. W. Remmers waal, Rhijngeester- sbraatweg 30, Oegetgeest. 652 P. Corba, Mare 96. 706 J. F. Westen, Donkersteeg 1. 599 G. P. E. Weijer (Gem.), Cobetstr. 56. 874 Gebr. Guliker, Oude Varkenmarkt oa. 677 Centrale Ned. Ambtenaarsbond, J. W. van Hees, Drie Octoberstraat 47a 890 J. Th. Bousie, Hooge Rijndijk F 106, Zoete rwoude.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2