IL DONDERDAG 7 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 .PIPS" WAS VE.RHWAAL& T „EN NIEMANN HA& 'T HURVEN ÜROOMEN „DAT Hy OPEEN ADVERTENTIE f „WEEF^ TERECHT ZOU Kx0MEN GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VRACHTAUTO IN HET WINSCHOTERDIE P. Een der Inzittenden verdronken. Nabij Foxhol is gisterennaoht een vrachtauto met drie personen in het Winsohoterdiep gereden. Toen de inzittenden op het droge wa ren gebracht, bleek het, dat de eigenaar van den auto. den heer P. uit Munten dam, reeds was overleden. Bij de beide andere inzittenden konden door toepas sing van kunstmatige ademhaling de le vensgeesten nogworden opgewekt. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Te krachtig geremd bij het springen van een band. Dinsdagnamiddag is een auto van ze keren H. te Botterdam, bestuurd door hemzelf op de St. Annalaan te Nijmegen verongelukt. Terwijl de auto in groote vaart over den weg reed, sprong een der banden. H. remde zóó krachtig en zekere B. die naast hem zft-, zette de handrem zóó plotseling aan, dat de wagen omsloeg. De drie inzittende dames H., B. en Th. werden alle gewond. Een van haar kreeg een zware hoofdwonde, een tweede brak een sleutelbeen en de derde bekwam lichtere hoofdwonden. Zij werden in het St. Canisiuszieken'huis opgenomen. Een van haar kon, na verbonden te zijn het ziekenhuis verlaten, de twee andere moesten ter verpleging worden opgeno men. Haar toestand was gisterochtend naar omstandigheden redelijk gunstig. De beide heeren kwamen met den schrik vrij. De auto werd geheel vernield. DOOR AUTO AANGEREDEN. Knaapje ernstig gewond. Op de Bredasche baan, onder Bosschen- hoofd, werd nabij de ouderlijke woning Dinsdagavond omstreeks half zeven, het zeven-jarig zoontje van A. van Zundert door een luxe^auto aangereden, doordat de jongen van achter een kar plotseling den weg wilde oversteken. Het ventje werd be wusteloos de ouderlijke woning binnenge dragen. Daar zich dp toestand vrij ernstig liet aanzien, werden door den pastoor van Bosschenhoofd den kleine de H.H. Sacra menten der Stervenden toegediend. In den nacht verergerde de toestand, zoodat ope ratief ingrijpen noodzakelijk was. In den loop van den morgen was de toestand van het ventje Woensdag iets beter. MOTOR RIJDT OP EEN AUTO. Twee gewonden. De landbouwer De V., uit Helmond, die met zijn luxe auto uit de richting Eindho ven kwam wilde van den Boschdijk de Rijn straat te Acht indraaien, toen juist uit de richting Best een motorrijder naderde met op de duo een dame. De motorrijder, zien de dat de auto van richting wilde verande ren, gooide zijn stuur om, doch op hetzelfde moment veranderde de autobestuurder der nogmaals van richting, om den motor rijder voorrang bij het passeeren te geven. Daardoor werd een aanrijding veroor zaakt, waarbij de motorrijders kwamen te vallen en de duorijdster haar bovenbeen brak; de motorrijder liep ernstige verwon dingen aan het linkerbeen op. Per zieken auto werden beiden naar het Groot-Gast huis te Eindhoven vervoerd. De verongelukten bleken te zijn het echt paar v. d. P., uit Amsterdam, op weg naar familie te Eindhoven. De autorijder bekwam geen letsel. „Msb." Man schrikt van een hollend paard en overlijdt plotseling. Gisterochtend is een paard dat in de Bui te nih of straat te Rotterdam voor een wagen stond, geschrokken en op hol ge slagen. Het dier rende naar den Essen- burgsingel en vervolgens naar het onbe bouwde stuk grond dat in het verlengde van den Heemraadsingel ligt. Daar ga loppeerde het met den wagen eerst over een bruggetje. Bij een volgend bruggetje sloeg de wagen echter tegen de leuning en kwam het paard tot staan. Alles zou nu zonder ongelukken afgeloopen zijn als daar niet juist op dat moment een man geloopen had, die den wagen wilde ont wijken en een zijwaartschen sprong maakte. Vermoedelijk is deze man lijder aan een hartkwaal geweest. Hij bleef tenminste liggen en toen een geneesheer arriveerde kon deze niets anders dan den dood oonstateeren. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Later is gebleken, dat de man de 57- jarige T. A. A. Pyssal is, die gewoond heeft in de Zoomstraat. VAN HET SMOKKELFRONT. AAN DE BELGISCHE GRENS. Op surveillance te Heerle, onder Wouw, mocht het den belastingambtenaar H. de Ree en den gemeenteveldwachter H. Mus kans, uit Wouw, gelukken de hand te leg gen op een partij van SOO K.G. frauduleus ingevoerde suiker. Eèn der smokkelaars, een Belg, werd te vens aangehouden en voorgeleid, terwijl de overige smokkelaars naar schatting een bende van zeker wel twintig personen de vlucht konden nemen. AAN DE DUITSCHE GRENS. Door de Ned. douane te Gendringen is gisternacht een vrachtauto aangehouden, die volgens den chauffeur met leege kisten beladen was, doch bij onderzoek verschei dene soorten goederen tot een waarde van ongeveer f 15.000 bevatte. De auto is in be slag genomen. Tegen de beide vervoerders is proces-verbaal opgemaakt. ONuti.UK OF MISDAAD? Een kind van een ys jaar het slachtoffer. Verleden week heeft zioh te Zand voort een ongeval voorgedaan met een kindje van een half jaar. De vader zou door de kamer hebben geloopen met het wicht op den arm en daarbij zijn gestruikeld, zoodat het kind viel en zulke verwon dingen aan het hoofd opliep, dat het aan de gevolgen is overleden. Er bleek ech ter reden te zijn niet aan een ongeluk, maar aan misdaad te gelooven zulks door den aard der hoofdwonden, die niet door een val konden zijn veroorzaakt. De politie stelde een onderzoek in en droeg dit later aan den officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank over. De vader bevind ziöh in arrest. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. R. K, Harmonie. Tot Directeur dezer Muziekvereeniging „Crescendo'' as benoemd de heer H. A. Maas. Deze beschikt over een schitterenden staat van dienst. Hij was n.l. 6 jaar Kapelmeester van het 4e Reg. Huz. te Deventer, 21 jaar Dir. der Stedelijke Mu ziekschool en Kapelmeester van het Sted. Muziekcorps, componist-lid van de Sociëté des Auteurs (bureau Clignett) etc. De wilskracht van Crescendo, die gedu rende haar 2-jarig bestaan reeds uitstekend was, zal zeker onder deze beproefde leiding nog grooter worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De tuinbouwvereeniging „Katwijk en Omstr." hield een ledenverga dering in Hotel „de Roskam''. Na opening door den voorzitter, den heer J. v. d. Perk, stelde deze aan de orde het voornaamste punt der agenda „gezamenlijke aankoop van gekeurde planfcaardapplen". Uit de be sprekingen bleek overduidelijk, dat allen het groote nut van versche ,en gekeurde plantaardappelen terdege inzagen en alge meen was men er voor dit middel om voor zoover mogelijk, zich van een goed gewas te verzekeren, aan te wenden. Besproken werd vervolgens de wijze van aankoop, en de zekerheid van kwaliteit. Tenslotte werd besloten een oproep voor levering van b.v. twee wagons te doen aan meerdere handels inrichtingen die ter goeder naam bekend staan. De leden die niet aanwezig waren kunnen nog eenige dageji opgaven doen aan het bestuur. Aan de veiling zal op de gewone wijze, n.l. bekendmaking op het hiervoor bestemde bord, van een en ander mededeeling worden gedaan. Hierna zullen belanghebbenden voor een samenkomst worden opgeroepen. Na rondvraag sluiting dezer vergadering. DE KWAKEL. Aangereden. Dinsdagavond werd door de auto van B. de vrouw van H. v. d. J. aangereden. Zij kreeg letsels en verwondin gen aan haar beenen. Uit verder onderzoek blijkt, dat de bestuurder geen schuld treft. WASSENAAR. Tegen een boom gereden. De heer K. uit Bergen aan Zee reed op den Katw. weg bij het passeeren van een auto, tegen een boom. De carrosserie werd ernstig bescha digd. Aanrijding. Op den hoek Rijksstraat wegv.Bommellaan had een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer R. uit Amsterdam en een bestuurd door de-n heer H uit Lonneker. Beide wa gens werden beschadigd. De schade zal on derling geregeld worden. De wielrijdster D. werd op den Rijks straatweg nabij de v. d. Oudeimieulenlaan aangereden door een auto, tengevolge waar van haar rijwiel werd vernield en zij een dikke enkel bekwam. De automobilist- bracht Mej. D. naar haar woning, doch men heeft verzuimd hem naar zijn naam te vragen en ook het num mer van den auto niet opgenomen. Dieven aangehouden. Op verzoek van de Loosduinsche politie slaagde de politie alhier er in om aan te houden een zekere N. uit Amsterdam, die te Loosduinen een autowiel met band had ontvreemd, dat hij UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 8 Juli. Huizen 996 M. Algemeen Programma verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing. 8.15—9.30 G-ramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.0012.00 Gramofoonplaten. 12.152.00 Concert. H. Hermann, viool; T. G. v. d. Haar, viool; H. v. d. Horst Jr., cello en Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Concert. Mevr. I. Mulder-Belser, alt mezzo; J. H. E. Wirtpen, fluit; G. Henge- veld Jr., viool; G. Scager, cello en G. Hen- geveld, piano. 4.30 Gedeelten uit „Elias", Mendelssohn (Gramofoonplaten). 5.30 Voor amateurfotografen. 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort. 6.30 Radio-dokter. 7.00 Causerie door A. J. Herwig. 7.45 PTT-kwartiertje. 8.0010.45 Concert door symphonie-or- kest o.l.v. P. v. d. Hurk, m.m.v. het NCRV- Dameskoor. O.a. Ouv. „\RJaymond", Thomas en Fant, „Tra via ba'', Verdi. 9.00 Causerie door Dr. J. Sanders. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 VARA-septet. o.l.v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door K. Bakker. 10.30 Vervolg concert. 11.00 Voor de Vrouw. 11.15 Vervolg Concert. 12.00 A'VRO-Klein-orkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Voor scholen: Drs. J. O. M. Broek: Natuurparken in Amerika. 2304.00 AVRO-Kamer-orkeslt. o.l.v. L. Schmidt en in de pauze: Mevr. I. de Leeuw- Van Rees: Strand-pyama's. 4.00 Gramofoonplaten. 4.30 Voor de kinderen. 5 00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. M.m.v. Joh. Jong, orgel en Gramofoonpl. 6.45 A. J. Abels: Navordering van belas ting. 7.00 Vervolg concert. 8.00 VPRO-Nieuws. 8.15 Uit het Kurhaus, Scheveningen'Kte- sidentie-orkest o.l.v. C. Schuricht. Beetho ven-cyclus. 1ste Symphonie in C gr. t. en 5de symphonie in C kl. t. op 67. In de pauze om ca. 9.00 Dr. G. Horreus de Haas: De waarheid der religie. Na afloop ca. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Ds. W. Koekebakker: Oud-Testa- mentisohe figuren. 11.0012.00 Gramofoonplaten. (VARA). Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o.l.v. H. Freyer. 1.05 Orgelconcert Helen Hogan. reeds op den door hem bestuurden auto had gemonteerd. Nadien is op verzoek van onze politie te Den Haag aangehouden den medeplichti gen W. uit Amsterdam. Beide personen zijn ter beschikking van de Haagsclae politie ge steld en daarheen overgebracht. UITHOORN. Het vorig jaar. Op 1 Januari 1931 be droeg volgens de volkstelling het aantal inwoners 3938. En was de bevolking met 26 toegenomen. Het geboortecijfer gaat ach ter uit, in 1929: 113; in 1930: 112; in 1931: 100. De koopwaarde der landerijen bedroeg I.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Schotsch Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mendelssohn's Cello- en Pianosona- tes. 7.10; 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radio-Militair-orkest q.lv. B. Wal ton O'Donnell. M.m.v, T. Beiss-Smith, cello. Oa. Tramerei, Schumann en Suite „Four Ways", Coa-tes. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Cello-recital door W. H. Spuire. O.a. Mazurka, g kl. t. Popper en Wals, Tschaikowsky. 10.25 Colombo en Rigo's Hongaarsch Zi geuner-orkest. II.2012.20 De Savoy Hotel Orpheans. „B a d i o-P a r i s" 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 7.20 dito. 9.05 Radio-tooneel. „Le souvenir d'André Rivoire" (Gedichten). 9.50 Concert. Leerlingen van heb Blin deninstituut. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex-. 3.205.20 Concert uit (Rtest. „Ritz". 8.4010.40 Populair programma. „Hvem er De" van Fl. Geill-Helmuth-Miiller. Mu- ziekvan Resen'berg-Thingsted, Thomsen en Willum. 10.5512.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 m. 7.258.20 Concert uit Bad Salzschlirf. 12.201.10 Marschenooncert uit Frank furt. 1.202.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.20—6.20 Concert o.l.v. Wolf. 8.50 Brahmsconcert uit het Kurhaus Bad Aken. Sted. orkest en Zangvereen. o.l.v. Prof. Dr. Raabe. O.a. Akademische Fest- ouverture en 2de symphonie D gr. t. 10.5012.20 Populair avondconcert uit Stuttgart. Rome, 441 m. 9.05 „La fanterna dell'amore", comedie van L. D'Ambra. 10.35 Populair concert. O.a. uit „Lohen grin", Wagner en marche hongroise, Ber lioz. Brussel, 508 en 338 m. 508 M.12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. A. Meulemans. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. Fr. André. 9.20 Concert uit de Kurzaal Osiende. 11.0011.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. o.l.v, Fr. André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Vlaamsche muziek o.l.v. A. Meule mans. 8.50 Concert uit het Rubenspaleis m.m.v, solisten, koor en orkest. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Euryanthe" opera in 3 actes van Carl Maria von Weber. Hierna Berichten en om 10.20 K. G. Sell: Worueber man in Amerika spricht. Vervolgens tot 12 50 Dans muziek door de kapel Gezo Komer. gemiddeld over 1931 f 1700; der bouwlan den f 1500 en tuingronden f 2400. Slechts één tuinder heeft kunnen profi- teeren van de orisissteun van de Ged. Sta ten. De prijzen van vee en zuivelproducten waren sterk dalend: vette runderen f 120; melkvee f 240; schapen f 12; varkens f 0.10 per K.G.; boter f 0.60 en kaas f 0.30 per K.G. 331.000 K.G. kaas werd aan de kaas markt aangevoerd. 't Aantal werkloozen in 1931 bedroeg over December 42; over de vorige maanden was 't gemiddeld aantal niet groot. De werkloosheid werd hoofdzakelijk bestreden door het verbeteren van wegen. Gemeenteraad. De Baad dezer ge meente zal op Donderdag 7 Juli a.s. in openbare zitting bijeenkomen. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 14) „Het is maar een bescheiden kop koffie die ik u kan aanbieden. Maar in heel Waldenberg zou u geen betere kunnen vinden, want ook in het koffiezetten zoo als in alles is mijn Elli een kunstenares. Bovendien moet ik u toch ook een paar portretten van mijn man laten zien. Dat zijn onze heiligdommen niet waar mijn kind V' De jonge actrice antwoordde niet. Merkbaar onthutst over de uitnoodiging, die haar moeder tot den vreemdeling richtte, was zij snel het huis binnengetre den en voor de anderen den vermolmden trap opgsneld. Toen Sandory zijn voet over den drempel zette, begreep hij ter stond, waarom zij dat gedaan had. Men behoefde waarlijk geen scherp opmerker te zijn, om te zien dat hier nog voor eenige seconden een haastige hand ge tracht had tenminste eenige orde te schep pen in den chaos. Desniettegenstaande zag het er nog rommelig genoeg uit. Mevrouw Pollnitz maakte zich daar echter geen zorg over. .,U moet maar niet ie veel rondkijken", zoide zij lachend. „Wij hebben behalve deze kamer nog slechts een klein slaapkamer tje en we moeten ons dus behelpen. Wij ontvangen bovendien weinig bezoek. Een sigaret? mijnheer Sandory?" Hij boog bevestigend, doch na lang zoe ken in allerlei laden en dnozen kwam de gastvrouw tot de ontdekking, dat er geen sigaretten meer waren en zij moest zich bedienen uit den koker, die Sandory haar voor hield. Ook kon ze nergens de por tretten van den echtgenoot vinden, hoewel ze de eene album na de andere doorbla derde, maar na een kwartiertje werd daar niet meer van gesproken. Onderwijs zette Elli op een klein com- foor koffie. Sandory kon niet nalaten de natuurlijke gratie te bewonderen, waar mede het jonge meisje zioh bewoog. De zwaarmoedige ernst gaf haar gelaat een bijzondere bekoring, het was duidelijk, dat zij veel verdriet had van de wijze waarop haar moeder zich gedroeg. Men dronk de koffie uit kopjes, die allen verschillend waren, maar die al den lof verdienden, dien mevrouw Pollnitz er van gesproken had. „Is mijn Elli niet een voortreffelijk huis houdstertje ?Ja zij zou overal een goed figuur gemaakt hebben, zelfs al zou het lot haar niet tot kunstenares hebben uitverko ren. De huisbel ging over en het gelaat van de tooneelspeelster vertoond merkbaar ontstemming. „Dat is zeker weer mijnheer Ruthardt" zuchtte zij. „Ga hem open doen Elli. Mis schien gaat hij wel heen, als hij hoort, dat wij bezoek hebben." „Ruthardt?'' vroeg Sandory, toen Elli de kamer uitgegaan was. „Is dat mis-' schien de zoon van den bekenden dok ter „JawelHij studeert met Elli een ge dicht in. dat hij gemaakt heeft en dat mijn dochter zal declameeren op het gecostu- meerde feest, dat binnenkort gegeven wordt ten bate van het kinderhospitaal. Een heel aardige jongen, maar wat ver velend met zijn eeuwig gedweep en daarbij geheel onbemiddeld. Haar hoop, dat de bezoeker bij de deur terug zou gaan, ging niet in vervulling, want nauwelijks had zij op minachtenden toon de laatste woorden gesproken, toen de jonge Ruthardt binnentrad. Hij keek den vreemdeling met eenigszins wantrou wenden blik aan Sandory sprak hem, nadat zij aan elkander waren voorgesteld, met innemende vriendelijkheid toe: Wij zijn feitelijk al oude- bekenden mijnheer Ruthardt, want wij ontmoetten elkaar kort geleden op het kantoor van den heer Nor- renberg, toen u zoo vriendelijk waart, eeni ge stukken voor mij te verzilveren. En bovendien sinds ik de eer had uw va der te spreken, heeft iemand die den naam Ruthardt draagt, bij mij geen jindere aan beveling noodig." Sigmund gaf een antwoord dat in zijn verlegenheid tamelijk onbeholpen uitviel en het gesprek sleepte eenigen tijd, tot dat Sandory weer het bevrijdende woord wist te spreken. „Ik hoor dat u als leermeester van juf frouw Elli optreedt. Ik zou u niet gaarne storen, maar het zou mij een grooter eel zijn, als ik bij hooge uitzondering eens een les mocht bijwonen." De moeder haastte zich om uit naam van de beide anderen toestemmend te ont- woorden. al trachtte Elli haar moeder met niet mis te verstane gemaren te bedui den, dat zij zulks liever niet deed. De jon ge actrice verzette zich daarna echter niet meer. Aanvankelijk had zij te kam pen met merkbare verlegenheid, toen zij den proloog begon, te declameeren. Van lieverlede gaf zij zich echter geheel en San dory luisterde bewonderend naar haar heldere stem en het diepe gevoel, waar mede zij de welluidende verzen van den jongen dichter declameerde. Het vers be sprak de aanleiding tot het liefdadigheids feest en eindigde met een krachtige aan sporing tot hulp voor de arme kleinen. De verzen waren goed van bouw en hier en daar van verheven dichterlijkheid. „Bravo! Prachtig!" riep* Sandory uit, toen Elli eindigde. „Men weet inderdaad niet wat men het meest moet prijzen het schoone gedicht of de begaafde kunste nares Gij moet van dc poëzie uw beroep maken, mijnheer Ruthardt." Sigmund schudde afwerend het hoofd, terwijl een zorgelijke trek op zijn jeugdig gelaat vc.scheen. „Men heeft mij al zoo dikwijls gezegd, dat mijn talent daarvoor niet groot genoeg is. En wat bewijzen eeni ge goedgeslaagde verzen Het onderwerp was blijkbaar pijnlijk ge noeg om er niet verder op door te gaan. Geheel terloops laste hij 'in den loop van het gesprek de vraag in, hoe het de beide dames in Waldenberg beviel, maar hij had daarmede ongetwijfeld een wondeplek in het hart van de oudere dame aangeroerd, want in de hoogste opwinding riep zij uit: „Hoe hot mij hier bevalt? Ik vervloek den dag, waarop ik den voet in dit ellen dige ne-st heb gezet. Het is een publiek van klein burgerlijke stompzinnige idio ten, die niet het minste begrip van kunst hebben. Het is voor een echte kunstenaar een beproeving om te spelen, avond aan avond v-or zulk volk. Als ik denk aan mijn vroege e engagementen, aan de huldigin gen, uie men mij bracht, dan is het mij of ik verzeild ben geraakt onder een volks stam, die een andere taal spreekt." Sandory's gezicht drukte deelnemende instemming uit en er was niet de minste ironie in zijn toon te bespeuren,toen hij zich tot Elli wendde: „En u, lieve juffrouw? Denkt gij even als uw moeder zoo ongunstig over het kunstgevoel van de Waldenbergers Het was wel een toeval, dat de don kere oogen van de actrice juist in dat oogenblik die van Sigmund ontmoetten, het was wel merkwaardig, dat zijn wangen dieper kleurden, toen Elli met haar lieve stem antwoordde: „O neenIk begrijp integendeel volko men, dat men zich hier oprecht gelukkig kan voelen." Een oude brommende klok sloeg zes en de moeder herinnerde niet een plotselinge schrik er aan, dat het hoog tijd voor haar was, om naar het theater te gaan. De bei de heeren namen gelijktijdig afscheid. Sandory wist het echter zoo in te richten, dat hij de laatste oogenblikken de moeder geheel in beslag nam en Elli en Sigmund ongestoord met elkaar konden spreken. Het was zijn schuld niet, dat de beide jonge menschen van deze gelegenheid geen beter gebruik wisten te maken. Ze stenden zon der een woord te spreken tegenover elkaar en durfden elkander nauwelijks aanzien. Aarzelend, als beging hij een groote vrij postigheid gaf hij Elli de hand op het oogenblik echter, dat hun handen elkan der vonden, bloosden beiden hevig en ver schrokken stoven ze uit elkaar (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10