BUITENLAND NED WEST-INDIE SPORT DINSDAG 5 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HERSTEL VRAAGSTUK GRANDI VERWEKT SENSATIE. HIJ WIL MET DE VUIST OP TAFEL SLAAN" Een crediteur, die geen geld wil hebben. De geheele conferentiewereld te Lausan ne was gisteravond volmaakt stom van ver bazing. Er is iets gebeurd, waar niemand raad mee weet. Alles scheen zoo gezapig. Men had het vooruitzicht, dat de conferen tie tegen het einde van de week op behoor lijke wijze af zou loopen. Nu komt zoo juist als een bliksemstraal uit helderen hemel een interview, dat Grandi verleend heeft aan den correspondent van de Petit Pa- risien, maar dat tegelijkertijd namens de Italiaansche delegatie aan de geheele in ternationale pers medegedeeld wordt. Het interview is overbluffend, omdat Italië met de andere vier schuldeischendo mogendhe den beraadslaagd had en men alle reden had om aan te nomen, dat Italië zijn goed keuring had gehecht aan het accoord, dat tusscben de schuldeischers tegenover Duitschland tot stand gekomen was. In zijn interview zegt Grandi: Na drie weken van conferentie ben ik meer dan ooit overtuigd, dat de eenig mo gelijke oplossing te Lausanne in het belang van allen de vuistslag op tafel is. Op den openingsdag van de oonferentie hebben wij een belangrijke daad voltrok ken, toen wij de betalingen sohorsten tus scben de crediteuren en debiteuren in Euro pa voor de herstel- en voor de oorlogsschul den. Dat was inderdaad een goed begin. WIJ moeien nu oppassen, dat wij door al onze onderhandelingen niet uit het oog verlie zen, waarvoor wij hier gekomen zijn. De conferentie van Lausanne was niet bijeen geroepen om ons toekomstige onzekere be talingen te verschaffen, die het abnormale karakter van den tegenwoordigen onna- tuurlijken toestand slechts konden verlen gen en daardoor verergeren, de conferentie was bijeengeroepen voor de onvermijdelijke 6lotformaliteit, die noodig was voor het her leven van het vertrouwen en herstel van den handel. Ik geloof, dat wij moeten oppassen, dat de geest, die de oude en nieuwe „plannen" geïnspireerd heeft, niet binnensluipt in het werk, dat wij nu bezig zijn te doen. Onze taak is niet andere conferenties voor te be reiden. Zou de tegenwoordige dubbelzin nige toestand voortbestaan, dan zou het herstel van de wereld onmogelijk worden. Het moratorium van 16 Juni, dat de be talingen voor herstel- en oorlogsschulden tusschen de Europeesche staten schorste, wijst ons den weg. Wij moeten dien weg tot het einde volgen. De overeenkomst, die wij te Lausanne zullen bereiken, moet de finitief zijn en moet de schrapping ten ge volge hebben voor alle Europeesche staten, crediteuren en schuldenaren, zoowel voor de herstel- als voor de oorlogsschulden. Al leen op deze manier kunnen wij den weg banen voor een algemeen accoord in over eenstemming met onze verklaring op 16 Juni. De tijd is voor ieder van ons geko men om tegenover de anderen het woord van het Evangelie in practijk te brengen: „vergeef ons onze schulden, gelijk wij ver- geveji onze schuldenaren". Om dit te bereiken moet ieder van de regeeringen die vertegenwoordigd is, den moed hebben, en dat niet alleen in woor den, om het volle deel van zijn verant woordelijkheid op zich te nemen van de offers en van het risico, die de ernst van den toestand eischt. Tot zoover de woorden van Grandi. Men vraagt zich af, wat nu? Na moeizame onderhandelingen had men gisteren von Papen zoover weten te krijgen, dat hij een eindbedrag van 2 milliard aan geboden heeft. Frankrijk bleef wel op zijn eisch van 4 milliard staan, maar men was al bezig om dit verschil to overbruggen door een tus- schen-voorstel. En nu komt ineens Grandi, de vertegenwoordiger van een der crediteu ren, en zegt: Wel neen, geen 4 milliard, geen 2 milliard, heelemaal niets, dat is beter. Het is een verbluffende positie voor de Dnitsche delegatie, die nu tusschen Fran- se-hen, Belgen en Japanners aan den eenen kant, en Italianen aan den anderen kant ctaan. Voor de anderen is het onaange naam om aldus een por in den rug uit het piaren kamp te krijgen, maar de positie van Von Papen is wel allerpijnlijkst, nu hij blijkt meer te hebban willen doen d^-n Ita lië noodig vindt. Men zou haast kunnen spreken van een nieuw front, waarin de mogendheden, die voor betaling zijn, met Duitsohland in hun midden, in het gelid staan tegenover do tegen betaling gekante Italianen. Het is een merkwaardig para doxale toestand. Moet nu de conferentie weer van nieuw af aan beginnen? ENGELAND DE KWESTIE DER IERSCHE BETALINGEN. Ierland met represailles murw gemaakt. Zooals bekend was één der programpun ten van de Valera, behalve het weigeren van den eed van trouw aan den Engelechen koning, ook het weigeren van de betaling der grondannuïteiten aan Engeland. Fingeland had voorgesteld een scheids gerecht daarover te laten beslissen, doch toen de eerste betalingstermijn onder de Valera's bewind verviel en hij niet betaalde, werd daaruit afgeleidd, dat de Valera het denkbeeld van een scheidsgerecht verwierp. De Britsche staatssecretaris voor de do minions, Thomas, diende daarop in het la gerhuis een resolutie in, die het ministerie van financiën machtigt, speciale invoer rechten te heffen van hoogstens 100 pCt. van de waarde der uit Ierland ingevoerde waren. De labourafgevaardigde Greenwood, ver klaarde echter, dat de Iersche vrijstaat van plan is, de grondannuïteiben te storten in een speciaal fonds in afwachting, dat het geschil door een scheidsgerecht geregeld wordt. Thomas antwoordde hierop: Ik ben hier van slechts een half uur geleden in kennis gesteld Indien De Valera het geld vast houdt, wijl hij meent, dat er een scheids rechterlijke uitspraak moet gedaan worden, dan is onze taak veel eenvoudiger Ik had dit echter graag tevoren geweten, voegde Thomas eraan toe, want thans is de eenig- ste kwestie, waarover het gaat, de vorm van het scheidsgerecht Laten wij echter erop aandringen, dat dit scheidsgerecht wordt samengesteld uit vertegenwoordigers der verschillende dominion®. SPANJE NAAR 'N BURGERKRIJG IN SPANJE? Toenemende verbittering tegen Catatonia. Naar de Madrileensche correspondent van de „Manchester Guardian" meldt, is de anti-Catalaansche stemming de laatste maanden in Spanje op schrikbarende wijze toegenomen. Tal van eortesafgevaardigden ontvangen dagelijks brieven en telegrammen, waarin zij worden aangespoord tegen het statuut Catalanië te stemmen. De leider van de oppositie, senor Ler- rnux, veroorzaakte in de cortes een gewel dige sensatie, toen hij kwam te spreken over „bepaalde voorbereidende maatrege len, waarvan de Catalanen en eenigen van ons reeds kennis gekregen hadden". Deze veel'beteekende opmerking van Ler- roux werd bevestigd door een bericht van den correspondent van „El Debate" te Bar celona, volgens hetwelk reeds een leger van 7000 Catalanen in het geheim op de been gebracht wordt, om de goedkeuring van het Catalaansche statuut met geweld door te drijven, als het niet door de corte® zou wor den aangenomen. In Oastilië wordt, dit aangevoerd als een bedreiging met burgeroorlog; in rageerings- kringen is men echter van meening, dat ook deze nieuwe storm wel zal voorbijsaan. Op het oogenblik neemt de anti-Cata- lia'ansche stemming evenwel dermate toe, dat het. meerendeel der Spaansohe zaken lieden buiten Catalonië htm orders aan Ca- fraliaansche fabrieken beginnen in te trek ken. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. INDEPENDENCE DAY MET VELE ONGELUKKEN. In totaal 135 dooden. De viering van de Independence Day in Amerika heeft 135 personen het leven gekost. Bij auto- en bootongelukken, zoo mede bij het afsteken van vuurwerk en prijsschieten kwamen hiervan 125 perso nen om het leven, terwijl in de bergen van Kentucky eenige veeten werden uitge vochten, waarbij tien personen werden ge dood en acht gewond, ONTPLOFFING OP EEN SCHIP. 13 dooden. Aan boord van een Amerikaansch vrachtschip, dat een lading springstof aan boord had, heeft een ontploffing plaats gehad, waardoor dertien leden van de bemanning zijn omgekomen. Het schip bevond zich in de nabijheid van de Philippijnen. BOOT MET VACANTI EG ANGERS OMGESLAGEN. Negen personen verdronken. In de Golf van Tillamook (staat Ore gon) is een visschersboot waarmede vacan- tiegangers een uitstapje maakten, omge slagen. Negen personen zijn om het leven gekomen. DE AARDE ROMMELT WEER IN CHILI. Ascbregens in de groote steden. De vulkaan Juizapu nabij Talca (Mid- den-Chili) is tot uitbarsting gekomen. Reusachtige rookkolommen werden tot 10.000 M. boven den vulkaan omhoogge- stuwd, waardoor de hemel werd verduis terd. Tot in Valparaiso en Santiago zijn aschregens gevallen. Om halfelf 's mor gens werd tevens een hevige aardschok ge- vield. De bevolking maakt zich zeer on gerust, daar do verschrikkingen van de jongste uitbarstingen en aardschokken nog versch in haar geheugen liggen. Behalve de vulkaan Quizapu zijn ook drie andere vulkanen in werking getreden. De rookkolommen bereikten een hoogte van meer dan 100 meter en verduisterden den hemel. In vele steden, waaronder ook Santiago de Chili en Valparaiso, zijn heete aschregens gevallen. Een uitge strekt gebied, dat zich van San Fernando tot Talca uitstrekt, is door een witte asch- laag bedekt. De asch is belangrijk grover dan die van de laatste uitbarsting in April en ruikt sterk naar zwavel. Ook Het eenzaam gebed van den Paus. Bij het graf van St. Pieter. Onze Romeinsche oorrespondent schrijft ons d.d. 29 Juni: PetruB en Paulus is een bij uitstek Ro- meinacb feest. De stad, die de graven der beide groote apostelen bezit, toont op de zen dag, dat zij die eer op prijs stolt. Er is nauwelijks een Romein, die niet even den St. Pieter komt bezoeken, waar het donkere bronzen standbeeld van den Visscher, met- de tiara gekroond en met een gouden man tel omhangen, oostersch-plechtig, maar even vaderlijk als altijd op^zijn hoogen ze tel troont. Ónder de wijde ingangen door, waar een uit groene ranken gevlochten visohneb aan het symbolisch beroep van den prins der apostelen herinnert, stroo men den heelen dag door duizenden en tienduizenden, zoodat de onmetelijke basi liek voor één fee stel ij ken dag haar wan den welft over een menigte, die even grootsch is als zij. En straks bruist door een zestienstem- mig koor met geweldige geestdrift gezon gen, door die hooge gewelven de feest- Eymne cler beide apostelen, die een feest- hymne voor de stad Rome is: O Roma te- lix! „o gelukkig Rome, door het bloed van twee vorsten gepurperd, overtreft gij alle schoonheid der wereld". Maar gisteravond, na de vespers van het feest, is de Paus in de stilte van de duis tere basiliek op het graf van zijn Voor ganger gaan bidden. Een plechtigheid zon der praal en zonder toeschouwers, een stil bezoek vaai den Laatste aan den Eerste, die deze hemelsche macht en zending op aar de droeg. De wijde ruimte van de basiliek ligt in het donker, hier en daar doorschemerd van een westelijk venster, de kaarsen voor het Secrament of de dansende waslichten rondom het apostelgraf. Uit de hoogte klinkt muziek: de luidsprekers worden nog eens gecontroleerd voor de plechtigheden van morgen. Een vendel van Sampitrini, met de bezems als geweren op den schou der, schuifelt na gedanen arbeid door het donker naar buiten. Rondom het zwarte gelaat van het apostelstandbeeld glimmen de juweelen van de tiara en *an den gou den mantel. Malarques aan den Argentijnschen kant van de Andes had onder den aschregen te lijden. Vele steden, waarvan eenige op verren afstand van het vulkaangebied, zoo- aU de kuststad San Antonio, moesten, ten gevolge van de verduistering van den he mel door asch wol ken, op klaarlichten dag het electrisch licht inschakelen. Een groot deel der bevolking is uit'het vulkaange bied gevlucht. ONWEER IN SILEZIE. Slachtoffers van den bliksem. In de laatste dagen wordt Ober-Lau- sitz en Neder-Silezië door herige onwe- ders, gepaard aan sterken regenval en ha gel, geteisterd, waardoor ernstige schade wordt toegebracht aan den oogst. Verscheidene huizen werden door den bliksem getroffen en brandden geheel af, terwijl ook enkele menschen door den blik sem werden gedood. Door den geweldigen regenval is de Neisse buiten haar oevers getreden en hééft groote graanvelden overstroomd. Hedenochtend is het water echter weer iets gevallen. DE PAUSVLAG OP EEN L0NDENSCH HOTEL. Kardinaal Laurl te Londen. Naar de correspondent van de „Man chester Guardian" uit Holyhead meldt, werd de pauselijke legaat naar het Eucha ristisch congres, kardinaal Lauri, aldaar Zondagmidag op zijn doorreis van Dublin naar Londen, begroet door een menigte van ruim duizend personen. Een groot aantal kinderen van een Fransche kloos terschool zong „God zegene den Paus" toen de kardinaal voor het coupéraam ver scheen. Zijne Eminentie gaf den kinderen zijn zegen vanuit zijn salonrijtuig. Toen het teeken van het vertrek gege ven werd, snelde een jonge moeder met een baby op haar armen naar voren en viel op haar knieën. Met een vriendelijken glimlach zegende Z.Em. moeder en kind. Onder een storm van toejuichingen verliet de trein het station. De correspondent van de „Daily Ex press" meldt nog, dat kardinaal Lauri Zondagavond te Londen is aangekomen. Voor de eerste maal in de geschiedenis wappert de pauselijke vlag van een Lon- densoh hotel. De wit-gele vlag met het pauselijke wa pen werd Zondagavond geheschen op het dak van het Claridge hotel, toen de kardi naal legaat voor een bezoek van drie da gen te Londen arriveerde. Een groote politiemacht was op de been voor het Euston-station en slechts een twintigtal personen werd op het perron toegelaten, onder wie eenige officieren van Scotland Yard, die den kardinaal tijdens zijn verblijf in Engeland bewaken. Een ontzaglijke menigte begroette den Pausge zant buiten het station. Gedurende zijn verblijf te Londen zal kardiaal Lauri de H. Mis lezen in een der hotelkamers, welke als kapel is ingericht. Dan wordt het geheel etil en voorafge gaan door zes toortsdragers, begeleid door enkele leden van zijn hof, daalt de Paus langs de oude steenen trappen in den Sint Pieter af. Hij knielt eerst een oogenbbk neer voor het Allerheiligste in de Sacra mentekapel; dan gaat de kleine, fantasti sche etoet door het breede schip der basi liek naar het graf van St. Pieter. Op den bidstoel, die daar wacht, knielt Pius XI neer. De stilte, die hem omgeeft, is vol van grootsche en ontroerende go- dachten. De pralende basiliek, die slechts triomfen pleegt te zien, is slechte een don kere ruimte. Hier knielt een mensch op het graf van den mensch, die vóór negentien honderd jaren de onvatbare goddelijke zending ontving, die nu op zijn eigen schou ders drukt. Een broeder op het graf van zijn broeder, die hem i® voorgegaan. Een strijder op het graf van den strijder, die denzelfden last op de schouders gedragen heeft en nu in de eeuwigheid rust. Negentienhonderd jaren gaan als een ademtocht voorbij. Het mysterie van de goddelijke zending, die het bovennatuur lijk bestaan der Kerk in een rwak mensch verankerde, is nog even groot en ontroerend als op den dag, toen Christus den Visscher tot Zijn plaatsbekleeder maakte. De kleine gestalte, die diep ineengezonken knielt on der de schemerende gewelven, gehoorzaamt aan datzelfde bevel. Alsof de ruimte zeJf een stem aanneemt, om deze gedachten te vèrtolken, ruischt het nu zacht uit het duistere gewelf: Tu es Petrus „Gij zijt Petrus, en op deze rots zal Ik mijn Kerk bouwen". Piu® XI is in de confessie afgedaald en zegent daar, op het graf van den eersten apostel, de bisschopsmantels, die aan de nieuwe primaten zullen worden gegeven. Daarmee is de plechtigheid ten einde, maar de Paus wandelt nu door de stille en verlaten basiliek, die hij anders alleen vol van het gejuich en de menigte der groote plechtigheden kent. Als een eenvoudig go- loovige gaat hij den bronzen voet van Pe trus bus-sen, die door de vereering van eeuwen gladgesleten is. Hij bezichtigt zijn eigen kathedraal als een belangstellend be zoeker en luistert naar een paar stukjes virtuoze muziek, die de voortreffelijkheid van de radio-apparaten bewijzen. Dan vormt zich de kleine optocht van de roodgekleede fakkeldragers en de Zwit sers en de kamunniikken weer en in hun midden verlaat de Paus den St. Pieter. Het bezoek, dat de tweehonderd zestigste op volger van Petrus aan hem en zijn Kerk ge bracht heeft, ie voorbij. DE BEDRIEGERIJJEN VAN HET „OCCULTISME". Zelfs geleerden laten zich beetnemen. Het is een bekend feit, dat zoogenaam de telepathen, helderzienden en spiritis ten (deze laatsten zijn in zoo verre nog gevaarlijker dan de beide eerste soorten „collega's", omdat zij aan hun expedimen- ten een godsdienstig tintje geven) onder een schijncontrole in zalen opere-eren en dan er maar al te gemakkelijk in slagen, de goegemeente te bedotten. En onder die goegemeente berinden zich niet alleen onontwikkelde menschen, neen, menschen met wetenschappelijke ti tels zelfs, en last not leastjournalis ten. Wij hebben het in ons land beleefd, hoe bijna alle bladen hun bewondering en ver bazing uitten over de als phenomenaal en wonderbaarlijk gekwalificeerde presta ties voor een talrijk publiek optredende ar- tisten, die als beroemde telepathen en helderzienden werden aangekondigd, doch wier „experimenten" niet het geringste overtuigend bewijs leverden van hun bij zonder vermogen, om de eenvoudige re den, dat elke ernstige oontrole ontbrak. De zoogenaamde controle, die werd uit geoefend, was dezelfde, als die, welke een goochelaar toestaat op zijn prestaties uit te oefenen: een schijncontrole. Volgens deskundigen in deze materie zijn dan ook niet artsen, politie-autoritei- ten, enz. de menschen, die dergelijke expe rimenten moeten controleeren maar.... goochelaars. Om begrijpelijke redenen worden deze echter zelden of nooit in de controle betrokken. Toch is ditmaal een goochelaar als ont- maskeraaó zij „occulte* experimenten opge treden. Het gebeurde had plaats te Boe dapest. De ontmaskerde was een zekere Ladilaus Laszlo. Ladilaus Laszlo was vroeger een be roemd man, die als medium bij verschil lende spiritistische secances een belang rijke rol speelde. De bekende para-psy choloog Freiherr von SchrenkNötzing uit Munchen is zelfs eens naar Boedapest ge reisd om persoonlijk met Laszlo proeven te nemen. En de professor was verrukt over de prestaties van dit medium. Hij liet uit den mond van Laszlo zoogenaamde „hectoplas- raen" te voorschijn komen die weer spoor loos verdwenen. Over deze experimenten heeft Freiherr SchrenkNötzing verschil lende enthousiaste brochures geschreven. Op zekeren dag echter werd de seance van Laszlo ook bijgewoond door een be roeps-goochelaar, die het beroemde me dium weldr§ ontmaskerde. De goochelaar bewees, dat de „hectoplasmen" uit niets anders bestonden dan uit rolletjes wat ten, die in ganzevet geprepareerd in den mond van Laszlo werden aangebracht: in den z.g. „trance-toestand" kwamen de watten te voorschijn, die later weer heel handig in den mond werden teruggetrok ken. Dat was toen de eerste ontmaskering van Laszlo. Thans heeft de politie van Boedapest een inval gedaan bij het medium, die reeds geruimen tijd verdacht werd van diefstal en inbraak. Uit het ingesteld onderzoek is gebleken, dat Laszlo aan bet hoofd stond van een dievenbende, die speciaal bank-in- braken pleegde. Er werd tevens een uitge breide collectie van de meest moderne in brekerswerktuigen in beslag genomen. VERPANDEN VAN INBOORLING KINDEREN. Een telegram uit Rhodesia maakt mev ding van het feit, dat de conferentie der zendelingen geconstateerd beeft., dat het verpanden van kinderen van inboorlingen nog bestaat en dat ook het gebruik ora jonge meisjes nit te huwelijken bijwijze van handelsovereenkomst, voortduurt. De conferentie heeft verklaard, dat de regeering van Rhodesia deze misstanden op ondoeltreffende wijze bestrijdt en eischt in deze kwestie een doeltreffender admini stratie, teneinde het verpanden van kin deren te verhinderen. ZENDELINGEN VRIJGELATEN De Chineesche roovers konden hun niet meer te eten geven. De zes Amerikaansohe zendelingen, die eenige dagen geleden door Chineesche bandieten gevangen genomen zijn, zijn wederom vrijgelaten, hoewel het losgeld nog niet betaald was. De bandieten waren zonder geldmidde len en konden den gevangenen niet langer te eten geven. VEERTIG K.G. GOUD GEVONDEN IN WEST-INDIE. Aneta seint uit Paramaribo: Twee goud delvers vonden in Mindrinetti in de oude goudvindplaatsDe Jong 40 K.G. goud. Dit is de grootste vondst sinds het bestaan der industrie. VOETBAL Gouda I—Alphen I 3—4. Te Gouda speelde Alphen een vriend- schappelijken wedstrijd tegen bovenge noemde Goudsche kampioeneploeg. Met rust wist Alphen zich reeds een 31 voor sprong te verzekeren, In de tweede helft begonnen de bezoekers wat kalmer aan te pakken, waarvan Gouda dankbaar gebruik maakt door tweemaal te doelpunten, doch ook Alphen liet zioh weer niet onbetuigd en scoorde spoedig de winnende goal. Alphia I—Quick Boys 51. Zaterdag speelde Alphia een vriend- schappelijken wedstrijd tegen de kam- pioensploeg der Zaterdagmiddag-compe titie. De eerste aanvallen zijn voor Al phia, maar de goedspelende achterhoede der bezoekers blijft voorloopig meester van het terrein. De hard werkende Q. B.-mid- denlinie weet het spel te verplaatsen, waardoor de Alphia-doelman eenige scho ten goed weet te verwerken. O. B. blijft een oogenblik in de meerderheid, de achter hoede is ver opgedrongen en dit wordt de bezoekers noodlottig. Bij een snelle door braak der thuisclub weet de rechtsbinnen uit een voorzet van links zijn club de lei ding te geven. Kort hierop scoort de links binnen (20) Q- B. komt thans fel opzet ten en als Schuurman onvoldoende weg werkt verkleint de rechtsbinnen den ach terstand (21). Met deze stand komt de rust. In de tweede -helft wordt aan weerszij den flink aangepakt. In de Alphia-voor- hoede lukt het beter. Achtereenvolgens wordt tweemaal het net der bezoekers ge vonden (41). De Q. B. trachten alsnog den achterstand te verkleinen, maar sla gen daarin niet. Als Alphia's rechtsbuiten er vervolgens 51 van maakt, komt spoe dig met dezen stand het einde. ZWEMMEN NATIONALE POLITIE ZWEM WEDSTRIJDEN. Zaterdag in „de Zijl". Zaterdag a.s. zullen in de zweminrichting „De Zijl" de nationale politie-zwemwed- strijden worden gehouden, waaraan ver bonden de kampioenschappen van den Ned. Pol. Sport-Bond, te verzwemmen on der de bepalingen van het Reglement van den Ned. Zwembond. Heb programma luidt: 1. 50 m. vrije slag (Juniores) 15 deeln.; 2. 100 m. vrije slag (seniores) 1 deeln.3. 50 m. schoolslag (juniores) 15 deeln.; 4. 100 m. schoolslag (seniores) ree., 4 deeln.; 5. 50 m. rugslag (juniores) 17 deeln.; 6. 100 m. rugslag (se niores), 2 deeln.; 7. estafette wisselslag 3 x 50 m. (ree.) 6 ploegen; 8. popduiken, 28 deelnemers9. estafette vrije slag 5 x 50 m. (ree.) 4 ploegen; 10. söhoonspringen, 4 deeln.; 11. wisselslag 3 x 50 m. (pers.) senio res (ree.) 4 deeln.; 12. Gekleed zwemmen 10 deeln.; 13. Wisselslag 3 x 25 m. (juniores) ree., 16 deeln.; 14. Hinderniszwemmen 20 deelnemers. De navolgende Politie Sportverenigin gen hebben ingeschreven: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Maastricht, Delft en Leiden. Het sohoonspringen zal bestaan uit drie verplichte sprongen van de 3 meter plank: a. zweefsprong met aanloop; b. zweefsprong achterwaarts stand ruglings; c. zweef of snoeksprong voorwaarts stand ruglings minstens 3 vrije sprongen. Voor het eerst zullen de record's door den N. P. S. B. worden erkend.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6