UITVESKOOr 20 Steeds goedkooper dan wie ook Congolinnen lakens cc Katoenen Hemden, 51 DINSDAG 5 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MEER STEENKOOL NAAR FRANKRIJK Het invoercontingent bijna verdubbeld. Teneinde aan de tot dusver geregeld voorkomende contingent-overtredingen een einde te maken, heeft de Fransche regee ring besloten het totale contingent voor den invoer van steenkolen van 38 pet. te ver- hoogen tot 70 pet. Deze verbetering van het contingent beteekent voor onze mijnen in Limburg een vergroote afzet met onge veer 5000 ton per maand. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Er zullen wel liefhebbers zijn. Aan het politie-bureau zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden bankbiljet van 10 gulden. BOSKOOP. Nachtelijke altaarwacht Dezer dagen werd een vergadering gehouden door de parochianen, om tot oprichting te gera ken van een altaarwacht bij nacht. Een voorloopig bestuur was reeds samenge steld. De heer Vermeulen opende deze bijeenkomst met den chr. groet en heette de talrijke aanwezigen welkom, waarna spr. het woord gaf aan den zeereerw. heer Pastoor Daalmans. Pastoor Daalman toon de aan de noodzakelijkheid van een altaar wacht en schetste het hooge doel, in de eerste plaats de eer van Christus in het Tabernakel. Dit moet voorop als een her stel voor alles wat Hem in deze dagen van onrust wordt aangedaan. De Liefde tot God, moet ons bezielen. Hem ter eer of fers te brengen, door Zijn H. woonplaats te beschermen en te verdedigen. En dit zou kunnen geschieden, door het oprich ten van een altaarwacht. Hierna werd door den heer Vermeulen overgegaan tot het voorlezen van een voorloopig reglement. Door enkele aanwe zigen werden eenige vragen gesteld en be sproken. De heer Vermeulen wenschte Pastoor Daalmans geluk met de tot stand koming van deze altaarwacht. Vervolgens ging men over tot verkie zing van een bestuur. Gekozen werden de heeren Vermeulen, Barendse, P. v. d. Staak, Th. Nieuwesteeg en D. v. d. -Laan. Alsvoorzitter werd gekozen de heer Ver meulen. De voorzitter dankte de aanwezigen voor het in hem gestelde* vertrouwen waar na met de chr. groet de vergadering werd gesloten. Geslaagd. Zaterdag slaagden voor het einddiploma 3-jar. Handelscursus alhier, alle leerlingen n.l. de dames W. Mathot, J. de Boer, M. P. Jon ge jan en de heeren C. Trimp, W. Meerveld en A. v. d. Staak. Met een toepasselijk woord werden door den voorz., den heer A. Brand Pzn., de di ploma's uitgereikt. Het is voorwaar een mooi succes. We betreuren het alleen, dat niet meerdere personen aan deze zóó leerzame cursus deelnemen. Volksbond. Vrijdag 8 Juli a.s. zal de B.-K. Volksbonds, afd. Boskoop des avonds te 8 uur in het R.-K. Verenigings gebouw een groote propaganda-vergade- ring houden, waar als spreker zal optre den de heer Keesen uit Rotterdam, dis- strictsbeetuurslid van den Ned. R.-K. Volksbond, bisdom Haarlem. Gevonden. 1 badpak, 1 kindertasc-hje (bruin), 1 zakdoek inh. geld, 1 gouden munt, 1 portemonnaie met inh. pl.m. 2. 1 gehaakte damesportemonnaie met inh., glacé dameshandschoen, 1 fluweelen ceintuur. Verloren. 1 waterproofjekker. Geboren: Adrianus Petrus z. van A. Fianen en M. E. Voorbij. Wilhelmina Cornelia d. van Th. Fianen en W. M. de Lange. Getrouwd: N. de Bruijn 26 j. en J. Sanner 27 j. NOORDEN. Voetbal. Het was Zondag j.l. geen ge lukkige dag voor D. S. V. Het eerste elftal verloor met 40 in Roelofarendsveen van D.O.S., terwijl ook de junioren op eigen terrein met 40 van de Adolf Kolping-ju- nioren uit Ter Aar verloren. DiJ.V. zal daarbij den moed niet verlie- 1 zen en op een volgende keer op beter ho- j pen. Geslaagd. Zaterdag behaalde voor de R.-K. Vereeniging tot bevordering van het industrie-onderwijs voor meisjes „St. An na", het diploma mej. A. G. Groenendijk. Muzikale rondgang. De Fanfare „Eensgezindheid" uit Nieuwkoop maakte, gezeten op 2 open auto's Zaterdagavond een muzikale rondgang door ons dorp met het doel om door wat vroolijke muziek de harten en beurzen te openen voor de kas van het plaatselijk Crisis-Comité. Groot is de nood, welke zelfs in het hartje van den zomer in tal van gezinnen nog gele den wordt. De gemeente doet door werk verschaffing zeer veel, de armbesturen laten zich evenmin onbetuigd, met groote zorg moet vooral echter den winter wor den tegemoet gezien en daarom is het een goede gedachte van het crisis-comité tijdig te trachten zich de noodige midde len te verschaffen om althans te doen wat mogelijk is nu en in de naaste toe komst. Voorop waren in een auto van den heer van Hasselen gezeten Burgemeester van der Weijden en de voorzitter van het co mité de heer P. de Graaf. De auto's wa ren met doek geflankeerd waarop het doel werd aangegeven en tot geven aan gespoord. Eenige meisjes gingen de hui zen langs om de gaven in ontvangst te ne men. De belangstelling voor het muzikale gedeelte was buitengewoon groot, dank zij de keurige muziek en menig Noordenaar heeft wel gedroomd van den tijd toen ook bier goede kans bestond op het bezit van een eieen eoed-eeoefend oorps. WOERDEN. Mulo-examen. Voor het Mulo-examen z n heden te Utrecht geslaagd: C. v. d. Berg, A. de Vos, A. v. Putten, E. Peerde- man, W. van Leeuwen, C. v. Rossum, Th. Kampman, C. Preenen, J. de Laat, A. Oddens, A. v. d. Meyden, A. Koopman, M. Munninghof en J. Andriesen, allen leerlin gen van het Pensionaat „St. Jozef", al hier. Alle 14 candidaten zijn geslaagd. Personalia. Voor het aan het >ensio- naat alhier afgenomen examen voor oos- tumière zijn geslaagd C. Sluys, Woerden en J. Groenendijk te Noorden. Gouden kloosterjubileum. Zaterdag 9 Juli a.s. is het groot feest in het Pen sionaat, alhier. De eerw. Zuster Gervine hoopt dan haar gouden kloosterjubileum te vieren. Zuster Gervine (in de wereld A. B. Stotteler, geboren te Eijbergen) werd geprofest de 9de Juli te Roosendaal. Deze afgeloopen 50 jaar heeft zjj onafgebroken doorgebracht te Woerden, waar zij in ver borgenheid en eenvoud zich geheel heeft gewijd aan de plichten van haar Staat. In haar aard van werkzaamheden zij zorg de steeds voor de uiterlijke en innerlijke netheid van het huis, kleedingstukken enz. heeft zij zich immer stipt van haar taak gekwetenwelke taak zij ook nog trouw t met groote opgewektheid vervult. Reeds verscheidene geslachten van pen- sionairen heeft zij zien komen en heen gaan. Nu gaat zij nog om met kinderen, ier grootmoeders zij ook op het Pensio naat heeft gekend. De tegenwoordige moeder-overste was eertijds een harer „pensionairen". Begrij pelijkerwijs zullen al haar medezusters, die haar een bijzondere hoogachting toedra gen, dit schoone jublieum niet ongemerkt laten voorbijgaan. Motorfiets in brand. Vermoedelijk door een smeulende sigaret is Zaterdag motorfiets van den heer H. P., die hij pas gekocht had, in brand geraakt. Hoe wel de vlammen spoedig werden gebluscht was er tamelijk veel schade aan opgeloo- pen. Ongeluk bij het voetballen. In de Zondag gespeelde voetbalwedstrijd W. V. V. IP. V. C. I, welke eindigde in een 71 overwinning voor P. V. C., is een der Woerdensche spelers in botsing gekomen met een P. V. C.-back, ten gevolge waar van hij het rechterbeen brak. NIEUWKOOP. Boerensteun. Bij de verleende uitkee- ring ingevolge de Zuivelwet is gebleken, dat in deze Gemeente 2457 melkgevende koeien zijn„het aantal veehouders 112 en de ondersteuning heeft bedragen 5528.25. NOORDEN. Drankbestrijding. Vrijdagavond werd in de St. Franci-scuszaal een ledenvergade ring gehouden van Kruisverbond en Maria- vereeniging. Na opening en notulen werd een uitgewerkt verslag voorgelezen van de vergadering, waarin de heeren Koetsenrui- ter uit Rotterdam en Pitharst uit Den Haag van de inspectie-propeganda, alhier een praatavond hielden. Besloten wordt voortaan elke maand, en wel op den eersten Vrijdag na het Lof le denvergadering te houden. Na bespreking werd bepaald om dit jaar met de jeugdor ganisatie per motorschip een uitstapje te maken naar Amsterdam om de diergaarde te bezichtigen en mogelijk ook naar Zaan dam. Wie nog lid willen worden kunnen dit doen tegen betaling van de bijdragen. Dankbaar wordt herinnerd de aardige attentie van den Pastoor om de St. Jans novene voor de drankbestrijding in de kerk zoo aan te bevelen. In volgende jaren zal men niet alleen de leden, doch ook alle parochianen het gebed met prentje gratis bezorgen. Opgericht is een Diocesane Sobriëtas Jeugdbond, waarmede gecorrespondeerd is over de plaatselijke jeugdactie om een paar keeren per jaar een leider te krijgen van elder®. Gelezen wordt een interessant schrijven van Missionaris Koperdraad uit Engelsch- Tndië. Besproken wordt de Sobriëtas-dag in Utrecht op 15 Augustus aa. In de plaats van mej. Ohr. Baas, die tot aller leedwezen om gezondheidsredenen bedankte, werd tot bestuurslid van de Ma- ria-vereenierng benoemd mej. C. de Jong- van der Hoorn, die met deze benoeming door de Presidente wordt gecomplimen teerd. Huis aan huis zal het p ro pagan da-ge - schrift, bezorgcF worden „De Stem van Rome". ACADEMIENIEUWS LEIDEN Geslaagd: oandidaats-examen Wis- en Natuurkun de letter (K) de heer K. Griffioen (den Haag) en de heer K F. Vaas (den Haag); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren Th. H. de Meester (den Haag), D. Pel (L e i d e n) en E. B. H. van der Schoot (den Haag); doctoraal rechten-examen de heeren A. van Hulstijn (den Haag), W. v. d. Berg (den Haag) en mejuffrouw A. E. W. Hartman (den Haag); doctoraal-examen geneeskunde de hee ren W. v. cL Berg (Haarlem) en A. L. Bol len (den Haag); doctoraal-examen Klass. Letteren mej. W. J. Meijer (Heerenveen) candidaats-examen Romaansche letteren mej. C H. M. Kosterkiewickz (den Haag). Bevorderd is tot doctor in de geneeskun de op proefschrift getiteld „Bronchiecta- sieën" de heer H. Wamsteker, geboren te Madioen. Bevorderd tot doctor in de Wis- cn Na tuurkunde, op proefschrift getiteld: „La geologie du valle del Bitto et la tectonique des alpes lombardes", de heer S. W. Tromp, geboren te Batavia. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maan dag 11 Juli a.s„ des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Alge meen", (Steenschmir 21). De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 11 Juli, des avonds te acht uur, op Dinsdag 12 Juli des avonds te acht uur. Te behandelen onderwerpen 1. Suppletoire staat van begrooting, dienst 1931, van het Geref. Minne- of Ar me Oude- Mannen en Vrouwenhuis. 2. Rekening, dienst 1931, van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuis. 3. Voorstel in zake de te ontwerpen plan nen voor den bouw van een nieuw Raad huis. 4. Prae^advies op het verzoek van de N.V. Gebrs. Gerzon's Modemagazijnen te Amsterdam, om ontheffing van het be paalde bij art. 19 van de verordening op het Bouwen en Sloopen, ten aanzien van een gedeelte van den gevel in de Mostaard- steeg, zulks in verband met de uitbreiding van haar winkelgebouw aan de Breestraat. 5. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1931, in verband met de kosten van pensioenen, wachtgelden, ongevallen en ziekte-verzekering van ambtenaren en werklieden. 6. Voorstel tot verhooging van verschil lende posten der begrooting, dienst 1931, waarvan de raming te laag is gebleken, en tot toevoeging van eenige nieuwe posten aan die begrooting. 7. Voorstel in zake goedkeuring van de normale uitbreidingen van de Gasfabriek en de Eleotriciteitsfabriek over 1931. 8. Voorstel: a. tot wijziging van de begrootingen der Gasfabriek en der Electriciteitsfabriek, in verband met de afsluiting van de reke ningen dier fabrieken over 1931; b. tot wijziging van de gemeentebegro ting, dienst 1931. 9. Voorstel: a. tot wijziging van de begrooting der Gasfabriek en der Electriciteitsfabriek, dienst 1932, in verband met de kosten van fabrieksuitbreiding en uitbreiding van het buizennet, respect, kabelnet, enz.; b. tot wijziging van de gemeente-begroo ting, dienst 1932. 10. Voorstel tot vaststelling van de: a. verordening, krachtens art. 43, lid 1, in verband met art. 9, lid 2, van de Drank wet (Staatsblad 1931, no. 476); b. verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 Januari 1917 (Gem. blad no. 5), op Vergunning»- en Verlofslo- caliteiten en Logementen. 11. Prae-advies op het verzoek van de vereeniging „Pro Juventute", om toeken ning van een subsidie uit de gemeentekas. K00PEN OP 'AFBETALING MET L0 0NCESSIE. Interesant geding te wachten. De meeste afbetalingsaken eischen in haar huurkoopcontracten voor de nako ming van de verplichtingen van hun afne mers een looncessie. Het doel van deze cessie is om zonder tusschenkomst van de nrecshter inhouding op de verdiensten van den arbeider te kunnen vorderen. Uit het beteeknen van een dergelijke scesie-actie aan den werkgever van den hurkooper vloeit dadelijk de vraag voort, wie aansprakelijk is voor de volgen daar van, indien bijv. de levering, waarvoor de cessie beteekend is, door den huurkooper niet ten volle wordt erkend. Deze gevol gen kunne zeer ernstig zijn, omdat vele groote ondernemingen zonder pardon den arbeider ontslaan, zoodra van hem een cessie wordt beteekend. In verband hiermee heeft de arbeider I. J. te Leiden, waar door een commissie in samenwerking met het Protestantsch Bureau voor sociale adviezen een krach tige actie tegen misstanden in het huur koopstelsel is ontwikkeld, den kanton rechter te Delft verzocht, kosteloos togen een aldaar gevestigde vennootschap te mogen procedeeren. In zijn desbetreffend request poneerde de arbeider, dat hij van die vennootschap een radio-toestel in huurkoop betrok en dat zij een door hem te goeder trouw afge geven looncessie onrechtmatig liet betee- kenen. Op grond dat hij ten gevolge van die beteekening aan zijn werkgever door' dezen werd ontslagen en broodeloos werd, vraagt hij een schadeloosstelling van den leverancier van het toestel. De kantqjechter heeft het gevraagde verlof reeds verleend. De dagvaarding, waarvoor zoowel aan de zijde van tal van werkgevers als aan die van de woekerbestrijding veel belang stelling bestaat, zal eerstdaags worden uitgebracht. Als gemachtigden voor den arbeider J. treden ten deze op de heeren J. F. de Ren, voorzitter van de vereeniging „Protes tantsch Bureau voor sociale adviezen" te Leiden en Th. J. van der Heijden, secreta ris van de commissie ter bestrijding van de misstanden in het volkscredietwezen te Leiden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 1155. „De Leidsche Cou rant", Leiden, Papengracht 3234, Druk kerij. Overl. Comm. P. Verdegaal, Noord wij kerhout. Door de Unitas Studiosorum Lugduno Batava is uitgegeven een „Gids voor Eer ste-jaar studenten aan de Leidsche Uni versiteit", om bevattende alle studie-in lichtingen omtrent de verschillende facul teiten, gegevens omtrent college-gelden, inschrijving, academische gebouwen enz. Verder worden ook de andere Leidsche Studentenvereenigingen besproken en de Unitas-principes: 1. Gemengd lidmaat schap, 2 novitiaat-op-voet-van-gelijkheid (geen groentijd) en 3. lage finantieele las ten, uiteengezet. Uni Zomerlinnen, io 80 cM. breed, vele kleuren Heerenhoeden, i qc nieuwe modellen en kleuren ijww met ajour zoom ww flinke maat o/ EXTRA °p karpetten, loopers, 0 ar ff! ra-a-a MC TAFEL- en DIVANKLEEDEN KOnTINu WOLLEN en GEST. DEKENS Haarlemmerstraat 130-136 - Tel. 2360-2361 - Leiden STEDELIJK GYMNASIUM. Overgangsexamens. Aan het Stedelijk Gymnasium zijn be vorderd Van 5e naar 6e klasse: Go de bel, G. D. L. Brederveld; L. Doekes, M. A. Hooy- kaas, D. Lekkerkerker, Machteld Loth, J. F. A. Modderman, J. van Niekoop, Anneke Thierry, Martha Veltkamp, W. Bos, H. Brinkgreve, Tiny Brouwer, H. Flu, G. J. Goekoop, Chr. Langezaal, Marg. S. E. Nieuwenhuis, D. van Riessen, J. Sehreuder H. Stenfert Kroese, G. J. Velds, P. J. J. Versluijs, F. Wensinck. 5 herexamens, niet bevorderd 9. Van 4e naar 5e klasse: D. E. Bosselaar, D. van Eysinga, Lien G. de Graaf, W. Herfst, R. Horst, Getr. Hüner, H. Kramers Suze Kuenen, A. Seret, J. D. de Stoppe laar, H. de Vries, G. de Witte, Joh. J. P. Zaayer, Rie de Zwaan, L. J. van Apel doorn, L. Bakema, Miep Fontein, J. J. cTe Jong, D. H. Pluim Mentz, A. A. Moolen- burgh, A. J. Mulder, Sim. de Nes, H. J. G. Postel, Liesb. Raphael, J. P. van der Stoel, A. Verstraaten, P. Wijnnobel, L. Yntema. 1 herexamen, niet bevorderd 5. Van 3e naar 4e klasse J. H. Bakker, Jo- ®ée Blink, Lidi C. v. Mourik Broekman. Joep v Gilse, W. J. Gunning, H. A. M. den Herder, Nita van Krimpen, Cl. Meyers, J. K. J. Muller, Louise Muys v. cL Moer, J. v. Oven, E. Tak, F. A. des Tombe, J. Ver loop, K. P. v. d. Wel, J. de Zwaan, P. Ba telaan, G. Bergsma, J. J. Bergsma, A. W. Bol, W. J. Buys, L. Cohen, H. Colenbran der, Nel Eikelenboom, F. P. Flu, Willy Horst, P. G. Kragt, C. Lalau, J. E. Muller, J. de Nes. Paula Smits, C. Stolk, Cath. Tjalsma, Minke Vriesema, J. Zwanenburg. Niet bevorderd: 10. Van 2e naar 3e klasse: J. H. v. Beelen, A. Bergmann, R. Boissevain, Mia Gerhardt, W. Heering, W. Hoogenstraaten, C. H. Krantz, D. C. Mulder, W. G. Overbosch, J. v. Rees, J. van Santbrink, M. H. Teunis- sen, Uu® Tissing, Ja. B. Valkenburg, J. Veldhuijzen, J. A. Visser, Th.ra. M. D. de Wijs, Aa. J. Wilmink, Corry M. Zandee, H. Bakema, G. Brinkgeve, Aa. Bruijn, C. W. Corts, Pa. van Doorn, A. van Dorp, J. C. Juta, J. W. H. Kalkman, P. C. Maas, W. F. K. Versteeg, S. de Waard. 1 herexamen. Niet bevorderd: 18. Van de le naar de 2e klasse: Tony Aal- rbesberg, R. H. van Apeldoorn, Twine Be geer. Ant. G. Bergsma, A. Bosman, F. W. de Haan, Dina C. Henny, Bertha van Krimpen, A. J. Los, J. M. Spruijt, I. Stein, P. Visser, Margot Woltjer. J. Zitman,' F. R. v. Roijen, C. de Ru, P. Sierat, Th. Vree- de, J. W. M. van de Wall. P. Bok, B. Bol- sius, Hanny Eslhoiit, J. H. C. Kern, Adr. J. Krieger, W. A. Krijger, P. S. Loeb, H. M. A. Los, Willy van der Meulen, G. L. W. de Milly, J. Roosdorp, L. M. J. U. van Straat-en, P. C. Veltman, W. G. Alderhoff, W. A. Bodewes, C. T. Breebaart, K. Bree- dijk, O. H. Brouwer, A. P. Eijkman, Elsje van Kampen, JJ. de Kort, R. P. Kramers, L. Keunen, C. Markusse, W. E. C. Meijer, C. A. O. v. Nieuwenhuijze, Caroline H. Riessingh, M. K. H. Vos, Machteld de Vries. Niet bevorderd: 20. Gouden doctoraten. Morgen hopen de heeren dr. Tb. E. Frij- linck, t-e Den Haag, en dr. A. C. van Rijn van Alkemade te Delft hun gouden docto raat van de Leidsche Universiteit te her denken reap, in de geneeskunde en in de wis- en natuurkunde. Donderdag viert mr. J. A. Baron de Vos van Steenwijk, oud-directeur van het Ka^ binet der Koningin, wonend, te Dalfsen, zijn gouden doctoraat der Leidsche Uni versiteit der recht»- en staatswetenschap pen. Aanbesteding. Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen namens B. en W. aanbe steed het inrichten van een terrein aan de Verlengde Borneostraat tot speelterrein (Oosterkwartier) en het bouwen van portiersverblijf op dat speelterrein. Ingeschreven was als volgt: de Later en Meyers Oegstgeest 10.200.v. Dorth, Leiden 8640.A. en J. den Ouden, Oegstgeest ƒ8370.Warnaar ƒ8190.- H C. Heemskerk, Leiden ƒ7779.Cornet, Leiden ƒ7171.v. d. Geer en Stuifzand 7111.G. C. v. Weerden en Chr. Weerden. Leiden 6894.N.V. v.-h. Visser en Zn., Wassenaar 6856.de Winter en v. Wee ren. Leiden ƒ6593.A. J. Lange- veld. Leiden 5789.v. Koogen en Panne- koek en Co., Leiden f 4041. Gemeentelijke Aankondigingen Bediening bruggen op Zondag. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den dat met ingang van den nacht van Zaterdag 16 Juli op Zondag 17 Juli a.s. de vanwege de gemeente bediende brug gen des Zondags alleen tusschen 6 en 8 uur 's voormiddags zullen worden bediend en mietsdien van 's Zaterdags middernacht tot des Zondag 6 uur vjji. gesloten zullen wor den gehouden. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Juli 1932. AGENDA Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 'a avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apaötheken, wordt van Maandag 4 tót en met Zondag 10 Juli a.s. waar genomen door: apotheek A. J. Donk, Doe- zastraat 21, telefoon 1313 en apotheek G. D. Reijst, Steenstraat 35, telefoon 136. Donderdag a.s. zal de „Leidsche Chris telijke Harmonie Vereeniging", directeur de heer H. van der Veld, het vierde con cert van den Bond van Leidsche Harmo nie- en Fanfare-Vereenigingen geven in het Plantsoen (Musis Sacrum) 's avonds 8 uur precies. Programma-: 1. Goede Kameraden, marsch, Ch. de Roy van Zuydewyn; 2. Le Trésordes Incas, ouverture, F. Hoffman; 3 La Jolie Flamande, Valse, D. Bauwens. 4. Czar und Ziminermann, Fantaisie, P. A. Stenz; Pauze. 5. La Vestale, ouverture, J. G. Ka-stner6. Loreley, Paraphrase, Jos. Nesvadba; 7. Le Trouvère, Fantaisie, M. J. H. Kessels; 8. Loud Speaker, marsoh, S. P. van Leeuwen. Het publiek wordt beleefd verzocht dit programma uit te knippen en gedurende de uitvoering niet te loopen. Gistermiddag omstreeks half drie is de 64-jarige opperman A. R. op de eerste _e van de vleesc-hwarenfabriek der fa. P. V. aan de Boerhaavesertaat met het hoofd tegen een balk gestooten, waarna hij door een geopend luik viel. Hij kwam terecht op een betonne vloer, liep een onde op aan het hoofd en klaagde over pijn in de zijde. Door den E. H. D. werd de man aar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. De 22-jarige J. v. K. uit Katwijk heeft zich gistermiddag omstreeks 6 uur op een land aan de Gevangenlaan met een hooi vork in den rechterknie gestoken, toen hij kluiten wilde stukslaan. Door den E. H. D. is hij naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht. Onder voorzitterschap van den heer J. Zaalberg, werd heden ten kantore der N.V. de jaarlijksche algemeene vergadering van aandeelhouders gehouden. De balans en winst- en verliesrekening over het jaar 1931 werden met algemeene stemmen goedgekeurd, terwijl aan den Commissaris, den heer dr. S. Th. Holst We ber, op diens verzoek eervol ontslag werd verleend. De reorganisatie-balans per 1 Maart en de statuten-wijziging werden eveneens met algemeene stemmen aangenomen. Met algemeene stemmen werden tot Com missarissen verkozen de heeren: H. M. Demmers, Amsterdam; dr. A. F. van Hall, Bentvelt; Th. Verkleij, Amsterdam, en tot mededirecteur de heer W. A. Schrandt, Leiden. Wegens uitstedigheid zal de heer T. S. Goslinga, wethouder van Financiën, mor gen geen spreekuur houden. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtren een gevonden heerenrijwiel.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2