DINSDAG 5 JULI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. KIND ONDER EEN AUTO. Aan de gevolgen overleden. Te Volendam is het 9-jarig dochtertje van K. bij het spelen onder een auto ge raakt. De kleine werd zeer ernstig gewond opgenomen en overleed eenige uren later. AUTO-AANRIJDING TE NIJMEGEN. De chauffeur reed door. Zondagavond werd op het Marienburg- plein te Nijmegen een dame. zekere H., door een chauffeur aangereden. De dame werd tegen de steenen gesmakt en bleef liggen met een ernstige hoofdwonde en een beenfractuur. De bestuurder lette niet eens op zijn slachtoffer en reed in volle snelheid door. Omstanders snelden toe cn vonden de dame in een plas bloed liggen en transpor teerden haar naar het Wilhelmina zieken huis. Dc politie heeft de zaak in onderzoek. BOERDERIJBRANDEN. Gistermiddag te ongeveer 1 uur brandde de boerderij „De Tulakker" van den heer Timmermans te Gennep, tot den grond toe af. De brand ontstond vermoedelijk door hooibroei. Van den inboedel kon niets ge red worden daar de boerderij in een oog wenk in lichterlaaie stond. De brandweer moest zich in hoofdzaak er toe beperken de omliggende gebouwen te.behouden De 6ohade wordt door verzekering gedekt. Zondagmiddag ontstond brand op het erf van den veehouder D. V. te Mijdrecht. Drie hooibergen en eenige schuren, waarin zich een groote hoeveelheid landbouwma- teriaal bevond, werden een prooi der vlam men. De oorzaak van den brand is onbe kend. De schade, welke ongeveer f 10.000 bedraagt, wordt door verzekering gedekt. HET VERDRINKEN VAN DEN BELGISCHEN WERWILLIGE. Drie personen gearresteerd. Men meldt uit Sittard aan de „Msb.": De stemming onder de stakers is nog steeds onrustig. De marechaussées arres teerden drie stakei-s uit Roosteren in ver band, met het verdrinken in de Maas van een lS-jarigen Belgischen werkwillige. Ze zijn naar het huis van bewaring te Maas tricht overgebracht. Naar ooggetuigen mededeelen zouden de stakers, tóen de Belg al zwemmend den over kant trachtte te bereiken, met steenen naar hem gegooid hebben. Hij zou door een steen zijn geraakt en bewusteloos gewor den tengevolge waarvan hij verdronk. NA DEN MOORDAANSLAG OP 'N BLINDEN VADER. De stakkerd het ziekenhuis verlaten. Men meldt uit Roosendaal aan de „Msb.": De 68-jarige blindeman H J., uit Oud- Gastel, op wien op 18 Mei 1.1. in een café te Roosendaal een aanslag werd gepleegd door zijn 17-jarigen zoon en wien drie mes steken werden toegebracht, als gevolg waarvan hij in bedenkelijken toestand ter verpleging in het ziekenhuis Charitas te Roosendaal moest worden opgenomen, is thans in zooverre hersteld, dat hij het zie kenhuis heeft kunnen verlaten en zijn wan delingen in de stad weer kan doen. Men vraagt zich nu af, wat verder met den ouden, blinden man zonder voldoen de middelen van bestaan zal gebeuren. VAN HET SMOKKELFRONT. Wat de douanen in het Noorden buit maakten. Gedurende dc maand Juni zijn in den bewakingskring der douane te Leer 66 pro- cessenverbaal opgemaakt wegens het smok kelen van 2900 pond koren, 1472 pakjes ta bak, 132.46 pond koffie, 239.90 pond thee, 649 pond weitenmeel, 2 paarden, 2 wagens, 2 varkens en zeer vele andere alle op (meest Nederlandsche) smokkelaars, die bovendien 30 fietsen in den steek lieten, welke in beslag zijn genomen. Revolvers in een auto ontdekt. Vrijdag werd aan het grerfskantoor Strasz bij Kerkrade een Hollandsche auto aangehouden. Tegen den bestuurder was een bevel tot gevangenneming uitgevaar- died. Bij het doorzoeken van den auto wer den in de geheime bergplaats negen revol vers gevonden. Auto en vuurwapens wer den in beslag genomen. DE INBRAAK TE MEDEMBLIK. Voor duizenden guldens gestolen. Zondag is te Medemblik in de beide H.H. Missen door den zeereerwaarden heer pastoor en den weleerw. pater Louwe aan de parochianen mededeeling gedaan over de gepleegde inbraak in de pastorie cn kerk, waaruit blijkt, dat de diefstal wat be treft de kerkparamenten in de duizenden guldens beloopt. Medegedeeld werd o.a., dat ook de sleutel van het, tabernakel in de kefk is gestolen, zoodat ook dit niet meer veilig is en zal moeten vernieuwd en veranderd worden. In verband hiermede zal de kerk voortaan na de H.H. Missen des morgens worden gesloten. Zondagmiddag en -a-vond zijn godsdienst oefeningen gehouden tot eerherstel, welke buitengewoon druk waren bezocht. Van de daders is intusschen nog geen spoor te vin den. BANKFRAUDE TE NIJKERK? Zondagmorgen is naar Amersfoort over gebracht D. d. V., wiens aanhouding was verzocht, omdat hij zich als directeur der Middenstandsbank te Nijkerk zou hebben schuldig gemaakt aan ontoelaatbare han delingen. Hij was 20 Juni j.l. reeds als directeur der bank ontslagen. DE COMMUNISTEN EN HET.... WILHELMUS! De Federatie Haarlem van de S.D.A.P. heeft gisteravond een groote demonstratie gehouden, waaraan ongeveer 3500 perso nen deelnamen. Met vlaggen en vaandels trokken de de monstranten van de Nassaulaan door de stad naar Den Hout, waar de voorzitter van de Federatie Haarlem, de heer Doek, een toespraak hield. Toen hij deze had be ëindigd en de heer Kupers zou beginnen te 6preken, hieven ongeveer 25 a 30 commu nisten, die blijkbaar ook in den stoet had den meegeloopenHet Wilhelmus aan, waardoor de orde verstoord dreigde te worden. Een aantal politieagenten begaf zich tus- schen de menigte, waarop de communisten •het zingen staakten. De heer Kupers kon daarop aan het woord komen en de demonstratie had ver der een rustig verloop. De oudste inwoonster van Maastricht overleden. Zondag overleed te Maastricht de wedu we Magnee, die 7 Augustus 105 jaar zou worden. Zij was de oudste inwoonster. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. HET BOLLENPELLEN DOOR WERKLOOZEN. Mannen zijn niet zoo handig als vrouwen. Verschillende bloemisten hebben aan het verzoek der Gemeentebesturen in de bloem bollenstreek om voor het bloembollenpellen mannelijke werkkrachten in plaats van vrouwelijke, gehoor gegeven. Het blijkt echter, dat dit werk veel vlugger verricht wordt door vrouwen dan door mannen, zoo dat de laatst en zelfs bij ernstig willen niet kunnen verdienen wat zij krachtens de steunregeling zouden ontvangen. Dit heeft ten gevolge gehad,, dat er conflicten rezen. Na correspondentie met het desbetreffen de Ministerie is goedgevonden, dat de steun aan werkloozen die gaan bollenpellen ver leend kan blijven; twee derden van het verdiende loon moet echter van het steun bedrag worden afgetrokken. Nederlandsch Fabrikaat. Op de Six- laan had, gister de aangekondigde filmver- tooning plaats der Vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" .Dank zij het mooie zo merweer waren honderden belangstellen de aanwezig. Vroolijke muziek animeerde het bezoek. Wat onze eigen industrie ver mag wordt door de films zeer goed weer gegeven. Moge dit zien er toe leiden, dat men de voorkeur gaat geven aan eigen landgenooten boven vreemden. Werkeloozen. Volgens opgave van het Bureau van Arbeidsbemiddeling staan thans nog als werkzoekenden ingeschreven 361 personen. Van dit aantal zijn 24 als bollenpellers geplaatst. E. H. B. 0. De vereeniging „Eerste Hulp bij ongelukken" hield weder een uit nemend geslaagde oefening. De leden wer den opgeroepen ter verleening van hulp aan een schipper, die in het ruim van zijn in de Nieuwe Haven liggend schip was ge vallen. De patiënt speelde zijn rol op uit muntende wijze. Zijn gelaat en handen wa ren besmeerd met een op bloed gelijkende vloeistof en toen de dames-leden hem wil den verbinden, gilde hij zoo natuurlijk, dat deze verschrikt opzij sprongen. Gelukkig bleek heb ook 'hier loos alarm te zijn. Ondertrouwd: G. Winkelaar en J. M. Oostveen. L. A. J. Broxterman en M. P. van den Berg. C. Janssen en M. S. Wijngaarden. Getrouwd: J. R. van Bakel en A. M. Warmerdam. C. H. van der Lans en M. Opstal. Geboren: d. van W. van der Vin- Veen. d. van A. Assendelft-Rijfers; d. van G. Geutkens-Eilts; z. van G. J. Win- ters-Ruygrok; z. van B. Bijwaard-Kunst. Overleden: J. van Stein, 15 j. ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag om 2 uur (Z. T.). Onderwerpen ter behandeling: lo. Vasts-telling verordening tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet. 2o. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van de bestaande stroom- leveringsovereenkomst met de gemeente Leiden. 3o. Reclames schoolgeld. 4o. Wijzi ging gemeentebegrooting dienstjaar 1931 en 1932. 5o. Vaststelling staat van oninbaar en nog te verhalen posten. 6o. Ingekomen stukken en mededeelingen. Geboren: Ja-cobus Wilhelmus, z. van J. Olijerhoek en A. A. Waasdorp. Johan nes Wilhelmus Adrianus, z. van C. A. van der Wereld en A. J. M. Bizot. Petrus Jo hannes, z. van C. Th. Koek en M. A. Wes- selman. Gijsberba, d. van N. Ooster broek en G. Aarsen. Ondertrouwd: P. H. J. E. Beere- boom j.m. 29 j., wonende te Zoeterwoude en A. M. Slootweg j.d. 27 j., wonende alhier. VOORHOUT. Geboren: Elizabeth Johanna, d. van J. J. Heemskerk en D. M. Kaptein. Wil helmus Antonius, z. van J. A. van Gent en UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 6 Juli. Huizen 296 M. Uitsl. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Sohriftlezing. 8.169.30 Gramofoonplaben. 10.00 Zang door N'CR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz, harmonium en Mevr. L. J. A. van Neerden-Ongers, so praan. 12.152.00 Concert. J. v. d. Rovaert, zang J. Monissen, piano; H. Hermann, viool en P. v. d. Hurk, fluit. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert door het Delftsche Trio (viool-cello-piano). 5.00 Kinderuurtje. 6 00 M'.naarccordeon-Club „Excelsior", Hilversum o.l.v. P. Braakman Gzn. 7.00 Declamatie door H. Klos. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Bidstond in de Geref. Kerk te Lei den o.l.v. Ds. H. Thomas m.m.v. P. S. Anes, orgel. 9.0010.15 Pianorecital door G. Henge- veld. 0.a. Partita a kl. t._, Bach en Fantasie f kl. t., Chopin. ca. 9.50 Vaz Dias. 10.1511.30 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. Uitsl. VAR A-ui tz. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v. L. Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor de Arb. in de Continubedrij ven: Amsterd. Solisben'kwintet o.l.v. L. Co- hen,Groot Volkstooneel o.l.v. H. Bouiber en B. Groeneveld. 12.001.45 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en Gra mofoonplaten, 6.40 Mr. A. J. Herzberg: Het Zionisme. 7.00 Orgelspel van Joh. Jong m.m.v. L. Fuld, zang. 7 20 A. M. de Jong: Mijn Roemeensche reis. 7.40 Vervolg orgelspel. 8.00 „Een flesch fijne oude cognac", hoor spel van H. v. Gorcum. ('Groot Volkstoo neel). 8.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. O.a. La Feria, Lacome. 9.30 Wakker en Tropenduit. 9.45 Vervolg concert. O.a. Potp. „Sur- couf", Planquette. 10.30 Vaz Dias. 10.45 Vervolg concert. O.a. Ballet „Ritter Pasman", Stra-uss en Heinzelmannchens Wachtparade, Noack. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Dav.entry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert Quentin MacLean. 1.05 Gramofoonplaten. 1.502.50 Jack Martin's Hotelorkest. 3.50 Sted. Orkest Bournemout o.l.v. Sir H. J. va<n Staveren. Genaard-a, d. van C. van Kempen en C. M. de Groot,. Ediltru- dis Jacobus Petrus Paulus, z. van P. A. van Reisen en E. A. Culnaire. Ondertrouwd: M. J. Warmerdam 29 j. en C. M. Langeveld 25 j., beiden te Voorhout. Getrouwd: A. Groenen en A. H. M. van der Klugt, beiden te Voorhout. Overleden: L. Kortekaas 83 j., echt genoot van K. Mooijenkind. Gevestigd: C. A. P. Valkenet van Zeeland. J. van der Wijst van St. Mi- chiel-Gestel. J. van den IJssel van Dan Godfrey. M.m.v Antonia Butler, cello. O.a. 8ste Symphonic in F, Beethoven en Celloconcert, Haydn. 5.05 Orgelconcert Norah Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mendelssohn's Cello- en pianosona tes. 7.10 cn 7.30 Lézing. 7.50 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Wal ton OTDonnell. M.m.v. Maria Sandra, so praan en G. Ferrari, tenor. 0.a. Les Prélu des, Liszt. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Kamermuziek. E Joyce, piano en het Virtuose-Strijkkwartet. O.a Kwartet in D, Mozart. 11.2012.20 Roy Fox en zijn Band. J? a d i o-P a r s" 1725 M. 8.50; 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Solistenconcert'en Gramofoonplaten, O.a. Harpsoli door Mej. Alys Lautemann. Kalundborg 1153 M. 12.202.20 Cincert uit Rest. „Wivex" o. Lv. A. Bendix. 3.205.20 Radio-orkest o.l.v. W. Meyer- Radon. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-Strijkorkest o.l.v, W. Meyer- Radon. O.a. Serenade d kl. t., Volkmann. 9.302.20 Dansmuziek voor de jeugd door verschillende Bands. Langenberg, 473 m. 7.208.20 Concert uit- Bad Oeynhausen. 12.201.10 Concert uit München. I.202.50 Concert door werklooze musici o.l.v. A. (Rfeinecke. 5.206.20 Concert o.l,v. Eysoldt. 8.20 Militair concert uit Hamburg. 9.20 „Der heitere Mittwoch und wo ihr's packtTekst: Martin Dey. Muziek: H. Ebert. Leiding: Kandner. 10.5012.20 Concert vanuit een café. Rome, 441 m. 9.05 Vocaal concert m.m.v. Japansch vo caal kwartet. 9.2011.15 Uitreiking der prijzen aan de winnaars van de Auto-Avio-Radio-Raduno. Brussel, 508 ën 338 m. 50S M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.Lv. A. Meulemans. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital door Georgeett, Viola. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. A. Meulemans M.m.v. Mevr. Cuvelier, zang. 9.20 Concert uit het Casino te Knocke. II.0011.20 Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Sonateconcert (viool en piano). 5,50 Gramofoonplaten. 6.50 Concert door Trio. 8.20 „Driekoningenavond", drama van C. Buysse. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. 11.0011.20 Max Alexys' orkest. Zee sen. 1635 M. 8.20 Militaire muziek o.l.v. Obermeister Jung. 9.30 „Scheherazade 1932", hoorspel met gramofoonplaten van Leo Matthias. 10.30 Lezing, berichten en tot 12.50 Dans muziek door Marek Web er en -'iin kapel. 's-Hertogenboseh. J. A. van der Kallen van Lisse. Hh. N. Bleeker van Schagen. A. Zwagia van Nieuwen-Ametel. B. Broens uit Vlagtwedde. A. J. M. Floor en gezin uit Noordwijk. M. van Stein- Wijsman van Noordwijk. K. Bruisten van Cappelle. J. Slootweg van Noordwijker- hout. M. Waaning van Noordwijkerhout. N. van der Meulen van Noordwijk. Vertrokken: W van der Poel naar Hazerswoude L. M. E. Sijnesaal naar Amsterdam. M. C. van der Star naar Woubrngge. M. A. van den Berk naar Haarlemmermeer. J. Timmers-Visser -naar 's-Gravenha-ge. FEUILLETON. DE WREKENDE GERECHTIGHEID. Naar het Duitsch (Nadruk verboden). 12) De bankier, die in het laatste uur geen twintig woorden gesproken had, schrok alsof Hij uit een diepen slaap ontwaakte. ..Ik? Hoe /.ou ik daar een meening over kunnen hebben 't Ik heb me nooit in mijn leven met dergelijke zaken ingelaten." Zijn verlegenheid was zoo zichtbaar, dat het, de anderen had kunnen opvallen Doch niettemin had Sandory de onbe schaamdheid hem nog meer te tergen. „Och kom, gij hebt toch zonder twijfel wel belang gesteld in bankdiefstallen en belangrijke fraudes, waarvan men zoo dikwijls in de kranten leest en u zult me moeten toegeven, dat een dergelijke coup maar een beetje handig behoeft uitge voerd te w'orden om den daders straffe loosheid te verzekeren." Frans Norrenberg kon zich nauwelijks beheerschen; zenuwachtig frommelden zijn vingers met de servet. Zijn toekom stige schoonzoon bespaarde hem de moeite te antwoorden. ,,U meent dat in vollen ernst? En u denkt werkelijk, dat dc Russische auto riteiten bekwamer zijn dan de onze? Dan hebt u zeker niets gehoord van het be roemde geval Suworin, waar de kranten vol van hebben gestaan Rudolph Sandory deed alsof hij na dacht. Dan schudde hij het hoofd. „Neen, ik herinner mij niet iets daarvan gelezen te hebben. Maar misschien wilt u mijn geheugen een beetje opfrisschcn „O, dat is maar een heel gewone moordzaak", mengde Dora, zich in het ge sprek. „Er is heelemaal niets interes sants aan." Ma-ar de Staatsanwalt vond de gele genheid te schoon om ook eens zijn ta lent van verteller te kunnen toonen. „Neem me niet kwalijk, lieve Dora", zei- de hij minzaam. „Toch is het mogelijk, dat mijnheer Sandory cn ik dit geval wel interessant vinden. Het is bovendien in enkele woorden te vertellen. Vorst Su worin was in de uitgaande wereld bekend als een rijke verkwister. Eenige maanden geleden stierf hij plotseling, zonder eenige voorafgaande ziekte en alle verschijnse len wezen er op dat hij vergiftigd was, op een van zijn landgoederen, waar hij daags te voren was teruggekeerd van een uit stapje naar St. Petersburg. Hij had dat uitstapje gemaakt in gezelschap van een persoon zoogenaamd een Duilschen ba ron die ook daarvóór reeds zijn gast was geweest. Zij verkeerden met elkaar op den meest vertrouwelijken voet; de vorst was echter zoo weinig kiesehkeurig in zijn om gang, dat hij ook van deze nieuwen vriend wel niet veel meer dan den naam zal heb ben geweten. Reeds bij aankomst op het landgoed was het het personeel opgevallen dat ze niet zoo goed meer met elkaar kon den opschieten, en tegen den avond scheen het tot een openlijken breuk te zijn geko men. De vorst zelf gaf last, om den baron den volgenden morgen naar het station te rijden en inderdaad verliet de baron voor dag en dauw, zonder afscheid van zijn gastheer te nemen, het slot. Eenige uren later vond men den vorst in doodstrijd op den vloer van de eetkamer, nadat hij zooals gewoonlijk voor het ontbijt een on schuldig drankje, voor onwekking van den eetlust, had ingenomen. Voor de dokter ter plaatse was gekomen, was hij reeds overleden." „Inderdaad een romantische geschie denis", merkte Sandory op, die met de grootste aandacht geluisterd had. „En do Duitsehe baron Die heeft men toen toch dadelijk achterna gezet?" Met een triomfantelijk gebaar streek de Staatsanwalt door zijn baard. Iedere Duitsehe dorpsveldwachter zou dat hebben gedaan. Maar in het door u zoo geprezen Rusland, ging men heel an ders te werk. Toén fhen door een inge wikkelde chemische analyse had vastge steld, dat er inderdaad vergif in het drankje was gemengd, ging men eerst alles overwegen, wat zou kunnen wijzen op zelfmoord cn verdeed toen ongeveer een week met ,docllooze onderzoekingen of de dader soms onder het personeel kon schuilen. Eindelijk, toen de erfgena men na de begrafenis begonnen den boe del te ordenen, begon het te dagen in de duistere hoofden van de justitic-ambtena- ren. Men constateerde, dat de vorst op zijn laatste reis naar St. Peters-burg een bedrag van honderdtwintig duizend roe bel had opgenomen, dat bestemd'wa-s voor de betaling van onlangs gekochte lande rijen. De betaling had nog niet plaats ge had, cn kon ook nog niet hebben plaats gehad, omdat de vorst eerst den avond voor zijii gewelddadigen dood was thuis gekomen. Van het geld werd echter geen roebel meer gevonden. Nu was men einde lijk zoo scherpzinnig om de verdenking te laten vallen op den Duitschen baron, de eenige die op de hoogte kon zijn geweest van het feit, dat de vorst een zoo groote som gelds bij zich had, en men begon de ware toedracht der zaak te vermoeden. Maar toen was het natuurlijk veel te laat. Een misdadiger van dat slag weet een voor sprong van een week wel te gebruiken. Tot St. Petersburg was met groote moeite het spoor te volgen, daarna loste het zich volkomen op. De Russische autoriteiten vermoeden, dat de moordenaar langs al lerlei omwegen ten slotte in Duitschland is terecht gekomen. Maar zekerheid daar omtrent hebben zij evenmin als dat zij iets over den persoon van den zoogenaamden baron kunnen mededeelen. Wat zegt gij nu van dit staaltje van Russische slimheid, mijnheer Sandory? Wilt gij nu nog volhouden, dat zooiets in Duitschland mogelijk zou zijn?" „Ik voel me inderdaad verslagen door uw verhaalJammer dat de Duitsehe jus titie niet de kroon op het werk gezet heeft, door den moordenaar, zoodra hij de grenzen over kwam, te a-rresteereD." Om G-eorg Lengfelds lippen zweefde een zelfbewust, lachje. „O, zoover zijn we nog niet. Als de moordenaar hot gewaagd heeft, Duitsóh grondgebied te betreden, is hij reddeloos verloren." „U hebt dus een betrouwbaar signale ment „Ja, maar daaraan hecht ik niet zooveel waarde. Een handig misdadiger beschikt over tal van middelen, om zich in eenige uren totaal onherkenbaar te maken. Als hij zich vroeger of later verraadt, geschiedt dat gewoonlijk op een heel andere manier." „Hoe dan wel als ik het vragen mag „Hebt u nooit gehoord, dat ieder be roep zijn stempel drukt op zijn beoefe naar. En het beroep van misdadiger maakt daarop geen uitzondering." „Dat is wel interessant. En de weten schap om die bijzondere kenteekenen op te merken, bewaren de criminalisten ze ker als een beroepsgeheim?" Lengfeld haalde de schouders op. „Uit boeken kan men dat wel niet leeren. Men moet daarvoor veel practische ervaring hebben en ook misschien een aangeboren gave, om onder alle omstandigheden een misdadiger van een eerlijk man te onder scheiden." „Een gave, die u mijnbeer de Staats anwalt natuurlijk ook hebt „Nu ja, dat zou ik we. dénken. Als ik tien minuten met iemand gesproken heb weet ik wel in welke klas ik hem moet ïndeelen „Een bewonderenswaardige gave", ver zekerde Sandory op een toon, van diep gevoelde bewondering. „Het moet wel een allerellendigst gevoel zijn voor zoo'n armen drommel, om zich ondanks alle vermommingskunsten in tien minuten ont maskerd te zien Dora, die maar matig belang scheen te stellen in dit criminah'stische dispuut tussehen de beide heerea, fluisterde haar vader wat in en stond vervolgens op. Men ging nu naar de andere kamer, waar de koffie werd opgediend, en waar de heeren konden rooken. Dc dochter des hui zes legde nu weer geheel beslag op den nieuwen gast, met wien zij zeer geani meerd converseerde. Het was opvallend, hoe koel en onverschillig zij haar verloof de antwoorde, als deze haar door een vraag noodzaakte met hem te praten. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10