DINSDAG 28 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HET LI NDBERGH-MYSTER IE. Proces tegen Curtis begonnen. Het proces tegen Curtis, die in het Lindbergh-drama de rol van bemiddelaar speelde en wien later verweten werd, dat hij door valsche berichten de oplossing van het ontvoeringmysterie had bemoeilijkt, is heden begonnen. Curtis wijst alle schuld van zich af. Onder de geteigen bevindt zich ook Lindbergh. JEUGDIGE KERKHOF-SCHENDERS IN DUITSCHLAND. Honderd grafmonumenten vernield. Twee of drie jonge knapen hebben ge durende de laatste dagen en nachten op het kerkhof te Dessau ongeveer 100 graf monumenten, w.o. 35 k 40 kruisen, vernield Men vermoedt, dat de daders, die men tot dusver nog niet heeft kunnen vinden, tot den bond der godloozen behooren. PIRATEN-OORLOG IN HET KANAAL. Nachtelijke botsingen tusschen Engelsche en Fransche visschers. Naar wij uit Hastings vernemen wordt sinds maanden aan de Engelsche kust in het gebied der Eye baai een kleine oor log gevoerd, die van dag tot dag en van nacht tot nacht verbitterder wordt. Een oorlog, die aanvankelijk „particulier" was, doch thans zelfs een min of meer offi cieel karakter krijgt. Het is de visschersoorlog Frankrijk-En- geland, want zoo wordt hij bereids in En geland en ook aan de Fransche zeekust genoemd. Sinds maanden speelt zich des nachts het volgende af: Bij het invallen van de duisternis duiken complete flotilles Fran sche visschers op in de Engelsche drie- mijl8-zone en laten daar haar groote sleepnetten in zee dalen. Op die manier worden den Engelschen visschers niet al leen haringscholen en andere zeevisschen voor den neus weggevangen, doch hun eigen grondnetten worden hierdoor ver nield en, zooals bekend, vormt het net het vermogen van den visschers. Daar de Fransche schepen aanvankelijk met gedoofde lichten kwamen, was het moeilijk ze te ontdekken. Eerst toen een Fransch piratenschip met een Engelsche in botsing kwam ontbrandde er een ware guerilla-oorlog in volle zee. De Franschen konden zich echter terugtrekken terwijl de zwaar beschadigde trawler aan zijn eigen redding denken moest. Met deze ontdekking hield echter de in vasie der Franschen in de zeer vischrijke Ryebaai niet op. Integendeel, nu kwamen zij neng talrijker om beter tegen het verzet der Engelschen opgewassen te zijn. Volgens verklaring van het Engelsche bureau van toezicht op de visscherij, zijn den laatsten tijd op één Engelsch schip drie Franschen aangekomen. De Engelsche visscherij beschermings kruiser „Godetia" werd voor buitengewone doeleinden in de Eye-baai gestationneerd. Dit had geen resultaat. lederen nacht kwa men de Franschen, vernielden thans op zettelijk de Engelsche netten, voerden, wanneer zij twee Engelsche stoomtrawlers met een sleepnet zagen, met gedoofde lichten tusschen hen door en vernielden aldus het kostbare sleepnet. Zij vielen Engelsche booten aan, wanneer de be manning juist de netten inhaalde. De „Godetia" was onmachtig, ja zelfs konden de Engelsche visschers zich niet meer verdedigen, wijl de Fransche booten gecamoufleerd werden. De tuigage en vorm der booten werd zoo veel mogelijk naar het typische Engelsche trawlermodel na- gemaakt, zoodat zij, zelfs wanneer ze ge zien werden, niet konden worden aange houden. Thans willen de Engelschen tot een groot offensief overgaan. Er zijn nog twee kruisers naar de Rye-baai gedirigeerd, waarop geen matrozen der Royal Navy doch Engelsche visschers uit de omgeving van Hastings dienst doen, wijl zij beter met de methodes der Fransche visschers- piraten bekend zijn. Zij hebben zich vrij willig ter beschikking gesteld en dat bo- wijst beter dan wat ook, de groote verbit tering, die onder de Engelsche visschers heerscht, wien door de Fransche booten hun bestaan en hun brood ontnomen is. ANTWERPSCHE OPSLAGPLAATSEN VERNjlELD. Gisternacht om 12.45 uur brak te Ant werpen brand uit in de opslagplaats der „Hessennati", die vooral met katoenbalen gevuld was. Spoedig breidde het vuur zioh uit en stond het geheele gebouw in lichte laaie. De met graan gevulde aangrenzende ge bouwen der Nederlandsche N.V. „Zeelan- dia", firma van den Heuvel, werden gedeel telijk door het vuur geteisterd. De gemeentebrandweer was spoedig ter plaatse. De ordedienst werd verzekerd door politie en miltaire troepen. De mate- rieele schade ip zeer groot. De oorzaak van den brand is onbekend. Er wordt aan zelfontbranding gedacht. Het vuur woedde gistermiddag nog voort. Alle gevaar voor uitbreiding is echter ge weken. Dramatisch was de vlucht van 17 gezin nen van oude lieden uit een naburig gast huis, dat een tijdlang door het vernielende dement was bedreigd. Het goud van de „Egypt" vrijgegeven. Maandag is bevolen het goud van de „Egypt" weer vrij te geven. Het metaal was aan boord van een Italiaansch ber gingsschip naar Plymouth gebracht. On der do oogen van duizenden belangstel lenden werden de staven uitgeladen en per specialen trein naar Londeu getranspor teerd. Groote dorpsbrand in Turkije. In het Trukscbe dorp Kadikcvi zijn 149 huizen door een geweldigen brand geheel in asch gelegd. Verscheiden personen lie pen zware brandwonden op. Spaansch werkgever staat zijn fabriek aan arbeiders af. Uit de Spaansche plaats Tekla nabij Murcia wordt gemeld, dat de eigenaar van een meubelfabriek zijn fabriek aan de arbeiders heeft afgestaan op voor waarde, dat 50 pet. van de inkomsten aan bet kapitaalfonds ten goede moet komen. De vroegere eigenaar zal als leider van de fabriek optreden en salaris ontvangen. De arbeiders zullen de leiding van de fabriek en de verdeeling van de winst controlee ren. Napoleons olifant. De olifant „Siam", dien Napoleon uit Afrika naar Frankrijk overbracht, is nog al tijd in leven en staat t.hans weer in het middelpunt der belangstelling. Het dier is nu omstreeks 150 jaar oud en heeft een be wogen verleden. Napoleon ontving het als geschenk en nam den kolos mee naar Parijs; Siam was echter zeer wild en doodde verscheidene van zijn bewakers. Daarop schonk Napoleon hem aan zijn keizerlijken schoonvader en zoo verhuisde Siam naar Weenen, waar hij in Schön- brunn een prettig leven had kunnen heb ben, als hij niet weer in een aanval van woede twee mensohen had gedood. Hij moest weg en kreeg onderdak te Boeda pest, waar hij zich sedertdien en tot nu toe uitmuntend heeft gedragen. Met het geld, dat hij in de diergaarde ontvangt, verdient hij als het ware zijn eigen brood. Doch een Parijzenaar heeft de aan dacht op dezen Napoleontischen olifant ge vestigd en nu wordt van verschillende kan ten verlangd, dat het historische dier naar de Fransche hoofdstad zal worden terug gebracht. Men wil met de diergaarde te Boedapest een overeenkomst sluiten, waarbij Siam tegen een anderen olifant wordt ingeruildmocht een dergelijke overeenkomst niet tot stand kunnen ko men, dan wil men Siain van Boedapest koopen. SPORT VOETBAL DIOC. HAABL. VOETBALBOND. R. K. V. V. Alph. Boys. Bij de Zondag gespeelde nederlaag wed strijden, uitgeschreven door de vereeniging A.S.C., wisten de Alpb. Boys, die met 4 in vallers uitkwamen, op genoemde vereeni ging een 9O-zege te behalen. De Junioren verloren in Langeraar te gen Adolph Kolping met 24. Om den Dobbelman-beker. Voor een vrij talrijk publiek speelde de L. P. S. V. gisteravond op haar terrein den eersten wedstrijd om den Louis Dob- belman-wisselbeker tegen het Leidsch Dagblad-elftal, welke wedstrijd in een 42-overwinning van de politie-mannen eindigde. Ongeveer 10 minuten na den af trap neemt liet Leidsch Dagblad met een harden schuiver de leiding, doch kort daar na is de stand reeds gelijk, als een der L. D.-backs uit een voorzet van rechts in eigen doel trapt. Eenige oogenblikken daarna neemt de L. P. S. V..de leiding (21). De rust gaat in met dezen stand. Na de rust is het L. D. in de meerderheid dooli doelpunten blijven uit. Bij een tegen aanval scoort de L. P. S. V.-midvoor van verren afstand onhoudbaar (31). De po litiemannen komen nu meer en meer op zetten en via een been van een der L. D.- backs, maakt de rechtsbinnen er 41 van. Het L. D. elftal wijzigt nu de opstelling, hetgeen een goede maatregel bleek. Im mers de verdediging won nu aan kracht, terwijl even later de voorhoede er 42 van maakt. Met dezen stand komt het einde. Scheidsrechter Honsbeek leidde verdien stelijk. Vuc-Ado-comb.Wiener Sport Club 23. Gisteravond vond op het VUC-terrein te Den Haag een wedstrijd plaats tusschen een Vuc-Ado-combinatie en de Wiener Sport Club, welke door de Oostenrijkers met 32 gewonnen werd. Rust was 21 in hun voordeel. GYMNASTIEK TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN De competitie. De le Gymn. Comp. voor hoeren le en 2o graad van den Turkkring L. en O. had gister plaats in de zaal aan de Pieterskerk- gracht. Als jury fungeerde de heeren Metz en Renee uit Leiden en de heeren de Wilde en Hendriks uit Utrecht. De Vereen. „Excelsior", „Wilskracht en Genie" te Leiden en „Hou-Vast" te Alphen dongen mee in de le graad. De Vereen. „Aspasia" Koudekerk, „D.O. S." Noordwijk, „Excelsior" Leiden, „Hou- Vast" Alphen, „R.O.D.A." Lissc, „W. en Genie" Leiden in de 2e graad, totaal 49 deelnemers. De uitslag van de 3 beste van elke Vereen, luidt aldus: le graad-: „Hou-Vast" Alphen 211^ pun;. „Wilskracht en Genie", Leiden 200 p. „Ex celsior", Leiden 195 p. 2e graad: „Hou-Va-st" S5 1/2 p. „R.O.D.A." 78 1/2 p. „Excelsior" 77 1/2 p. „Wilskr. en Genie" 77 p. „D.O.S." 701/2 p. „Aspasia" 69 1/2 p. De 2e Comp. voor dames en heeren 2e graad heeft plaats Maandag 18 Juli, ter wijl Woensdag 20 Juli le graad dames en heeren wordt verwerkt, waaraan tevens de prijsuitreiking is verbonden. WATERPOLO L.Z.C. V—De Zijl III. A.s. Woensdag n.m. 8 uur speelt L.Z.C. V tegen de Zijl III voor de competitie H.Z B. een polo-wedstrijd in de Zwem-In richting aan den Hoogen Rijndijk. WIELRENNEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND OP DEN WEfy Valentijn kampioen. Onder fraai zomerweer zijn gisteren in- dividueele wegkampioenschappen wielrjj- den verreden over het bekende Veluwe-tra- ject Arnhem-Beekbergen- Ugchelen-Hoen- derloo-ütterloo-Harskamp-Wes'ser-Barne- veld-Utterloo-Harskamp- W essel-Barne veld- Ütterloo-Oud Reemst-Öchaarsbergen-Arn hem. Dit traject, dat 88 K.M. lang is, moest door de veteranen en nieuwelingen, (welke oategóriën niet voor het kampioenschap in aanmerking kunnen komen) eenmaal en door de profs, amateurs en onathankelij ken tweemaal worden afgelegd. De deel name was ditmaal grooter dan vorige ja ren. Ongeveer 175 renners verschenen aan de start, waaronder vier professionals: C. J. Bogaart (kampioen vorig jaar), M. Valen tijn, A. J. Braspenninx en van Oers. In ver band met de groote deelname was het tra ject vergroot met het gedeelte Otterloo- HarskampBarneveldDe ValkOtterloo. Ook werd. ditmaal niet door alle deelne mers tegen het horloge gereden, maar startten de nieuwelingen en-veteranen om 10 uur gezamenlijk. Um half elf startten telkens met een minuut tussohenruimte achtereenvolgens de vier professionals, 57 amateurs en 27 onafhankelijken. Van de nieuwelingen kwam de Eindhove- naar F. v. d. Broek het eerst met ruim 2 K.M. voorsprong binnen. Het achter hem aankomende peleton van ongeveer 10 man voerde een vinnigen strijd om de bezetting van de tweede plaats, terwijl de zich daar onder bevindende veteranen verwoed om de eerste plaats kampten. J. J. Sybrand-s uit Amsterdam kwam als eerste veteraan over de eindstreep. De uitslagen van de nieuwelingen luiden als volgt: 1. F. v. d. Broek (Eindhoven) 2.30.45 uur; 2. J. Martens (Tilburg) 2.34.13; 3. H. Budding (A'dam) 2.36.13; 4. W. Vroo- man (Heerlen) 2.36.25; 5. H. Letteboer (Al melo); 6. P. van Doorn (Tilburg); 7. M. van Lent (A'dam). Van de veteranen zijn de uitslagen: 1. J J. Sybrands (A'dam) 2.36.25 uur; 2. J. Ver hagen (R'da-m); 3. W. Buitendijk (R'dam); 4. J. W. J. R. Ditbman (Den Haag); 5. M Roos (Breda). De professionals. Zooals te verwachten was werd door de profs een verwoeden strijd' gevoerd, waar bij het tempo vrij hoog werd opgevoerd. Vooral Valentijn heeft een prachtigen wed strijd gereden. Spoedig na de start had hij reeds Bogaart, den kampioen van het vorig jaar, gepasseerd om steeds verder op zijn concurrente uit te loopen. Ook van Oers had Bogaart spoedig gepasseerd. Braspen ning moest in de eerste ronde, even voor Barneveld, wegens bandenpech uitvallen. Na de eerste ronde was de stand: 1. M. Valentijn, 2 uur 25 min.<67 sec.; 2. Van Oers, 2.31.59; 3. C. J. Bogaart 2.35.47. In de tweede ronde moest ook Bogaart wegens bandenpech den strijd opgeven. M. Valentijn uit St. Willebrord werd tenslotte met den fraaien tijd van 5 uur 1 minuut 4 sec. kampioen van Nederland Tweede werd Van Oers uit St. Jansteen in 5 uur 22 min. 44 sec. Wat de amateurs betreft, de tweede ron de werd slechts door 30 renners aangevan gen, daar het eerste traject te veel van de meesten had gevergd De Enschede-er v. d. Bos (kampioen 3930) viel bij Otterloo we gens vermoeidheid uit. De uitslag van de amateurs luidt als volgt: 1. A. Nijssen (Aken) 5.30.24 uur; 2. L. J. Slaats (Waalwijk) 5.33.5: 3. W. Willems (Sittard) 5.39.13. Uitslag onafhankelijken: 1. J. W. de Wolf (A'dam) 5.19.29 uur; 2. C. Wijnberg (A'dam) 5.25.50; 3. A. Polak (Stadschendijk) 5.26.45. De uitslag is officieus aangezien enkele protesten ingekomen zijn, waarover nog niet beslist, is. KERKNIEUWS „DE THAB0R". Bisschoppelijk Retraitehuis Rotterdam Eendrachtsstraat 97. 47 Juli: Leden, H. Familie en anderen Euch. Retraite 6.50, P. Augustijn; 1013 Juli: Jonge dames ƒ10.P. Franciscaan; 1921 Juli: Meisjes 6.50, P. Dominicaan; 1427 Juli: Congreganisten uit Amsterdam en Leiden 6.50, P. Passionist; 2730 Juli: Meisjes 6.50, P. Jezuiet; 15 Aug.: Jonge dames en onderw. 4 dagen 10.P. Do minicaan; 710 Aug.: Meisjes Congr. 6.50, P. Dominicaan; 1619 Aug.: Meisjes 6.50, P. Passionist; 2225 Aug.: Dames onderw. ƒ10.P. Jezuiet; 2730 Aug.: Meisjes 6.50, P. Jezuiet; 47 Sept.: Meisjes Euch. Retr. 6.50, P. Augustijn; 710 Sept.: Ver loofde meisjes 6.50, P. Franciscaan; 12 15 Spt.: Gehuwden 6.50, P. Gapucijn; 1821 Sept.: Jonge dames ƒ10.—, P. Je zuiet; 2629 Sept.: Leden H. Familie 6.50, P. Benoeming. Z. H. Exc. de Bisschap van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Heiloo den Weleerw. Heer J. v. Ettinger, die Kapelaan was te Purmerend. Pastoor J. der Kinderen, t In den ouderdom van 76 jaren is, naar de „Maandagmorgen" meldt, Zondagmid dag overleden de Zeereerw. heer J. der Kinderen, sinds 1902 pastoor te Dinther. De Gemeenteraad kwam Donderdag avond in openbare zitting bijeen ten Ge meentehuize onder praesidium van Jhr. de Muralt. Afwezig met kennisgeving de heer Hen- drikse. De voorzitter opent de vergadering en leest het gebed. De secretaris, de heer B. Hoogenboom, leest de notulen van de vorige vergadering welke onder dank worden goedgekeurd en vastgesteld. Dat is nog nooit gebeurd. Onder de ingekomen stukken is een adres van C. Mank betreffende Sperklokkenhuur, waarin deze verzoekt om de zaak tot een bevredigende oplossing te brengen, voor den 'EJaad mondeling zijn zaak; te mogen pleiten. De voorzitter heeft den heer Mank al ge zegd dat het laatste moeilijk zal gaan. daar dit tegen de regel is, doch had geen be zwaar wanneer hij nogmaals zijn gevoelens kenbaar maakte in de Liclitcommissie. De heer Post vond het heel nuttig, wan neer de heer Mank de zaak in den Raad verduidelijkte. De heer Kroon kan zich hiermee niet ver eenigen. B. en ,W. en de Lichtcommissie hebben het toch grondig onderzocht en van alle kanten bekeken. Hij vindt het onnoodig den heer Mank te hooren. Het schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen met 9 tegen 1 (de heer Post). Schrijven van de Commissie van beheer, dat de gemeenschappelijke regeling van het Electr. Bedrijf is goedgekeurd. Punt 2 van de agenda: Adres H.B.S. te Alphen aan den Rijn om een bijdrage over 1931 in de exploitatiekosten. De voorzitter licht dit nader toe. Die school mist de Rijkssubsidie, waardoor niet verplichtend is een bijdrage te geven. B. en W. adviseeren om geen bijdrage te geven, wat met algemeene stemmen wordt aange nomen. Punt 3. Vleeschkeuringszaken: A. Wijzi ging heffingsverordening. GecL Staten hebben teruggezonden de heffingsverordening. Zij wilden in de veror dening geregeld zien de heffing van keur- loonen voor ingevoerd vleesoh. De Baad, die al meerdere malen over deze zaak ge sproken had, bleef bij haar ingenomen standpunt, en wil geen keuring van inge voerd vleesch. Voorts wordt er nog een kleine verandering aangebracht, die van on dergeschikt belang is, n.l. het omschrijven van geiten, lammeren, enz.. De rekening van de Vleeschkeurings- dienst, die met een batig saldo sluit van ruim 600 gulden, wordt goedgekeurd, even zoo de begrooting over 1932, waarbij de heer v. Vliet de wenschelijkheid naar voren bracht van vrijdom van Huisslachtingen, die elders is ingevoerd. Spr. gaf B. en W. in overweging hieraan hun aandacht te schen ken. Punt 4. Wijziging verordening inzake be zoldiging Gemeente-veldwachters met kor- tingsvoorstel. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. overleg is gepleegd met den Algem. Ned. Politiebond over voorgestelde wijzi gingen. en las het schrijven van die organi satie voor. Daarop hebben B. en W. een onderhoud gehad met een lid van het Hoofdbestuur, dat op hetzelfde neerkwam als het schrijven dat zij ontvangen hebben. Er kon geen overeenstemming bereikt wor den, waarom de meerderheid van B. en W. voorstelde te besluiten tot verlaging van de kleedij en de rijwieltoelagen met 25%, de kindertoeslag van 18 jaar naar 14 jaar terug te brengen en tijdelijke korting der salarissen met 5%. De voorzitter kon zich als minderheid in het College niet met een dergelijke korting vereenigen. De heer v." Vliet sprak zijn leedwezen uit, dat er totaal geen overeenstemming kon bereikt worden met het Georganiseerd Overleg plegen. Weth. Holscher zei, dat er totaal niets te bereiken was met het lid van het Hoofd bestuur. De heer Kroon vindt de argumenten tegen verlaging nog maar weinig steekhou dend, en wil het beginsel-besluit handha- Weth. v. d. Hoorn had nog gesproken met de organisatie over de levensstandaard die veel goedkooper geworden is, maar dit was niet zoo volgens hen. Besloten werd de voorgestelde wijzigin gen in de verordeningen aan te brengen. Subsidie voor de t.b.c.-bestrijfling. Voorstel B. en W. tot het verleenen van subsidie aan de Vereeniging tot T.B.C.-be- strijding. Al reeds eerder was van deze vereeniging een verzoek binnengekomen om subsidie tot een bedrag van 750 gulden, maar aan gezien deze vereeniging nog geen Kon. Goedkeuring had werd dit uitgesteld. Nu zij de Kon. Goedkeuring heeft verkregen, stellen B. en W. voor een subsidie te geven. RECHTZAKEN Los rijden op de fiets. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak van mr. W. G. B., -die terechtgestaan heeft voor den kantonrech ter te 's-Gravenha.ge terzake van het be rijden van een rijwiel zonder het stuur vast te houden, hetgeen oplevert overtre ding van art. 91a der politieverordening VAN TER AAR tot een nader door den Raad te bepalen be drag. De heer Kroon stelt voor 10 cent per in woner te geven, mits blijkt dat de vereeni ging dit geld werkelijk noodig heeft. De heer Post zegt, dat de verpleegster kan worden betaald uit de toelagen van Rijk en Provincie, waarom het bestuur van het Wit-Gele Kruis, die de t.b.c.-bestrijding ter hand neemt, besloot geen subsidie aan te vragen bij de gemeente, omdat zij er nog met om verlegen zit. De heer Hoogervorst vin^lt het mooi dat de t.b.c.-bestrijding ter hand genomen is. De contributie is zóó laag mogelijk gesteld, dat een ieder lid kan worden van de T.B.C.- vereeniguig, welke een zeer nuttige instel ling is. Spr. stelt voor een subsidie te geven van 500 gulden per jaar. Nu ontstaat er een verschil van meening bij de heeren Kroon en Post over beide vereenigingen, hoe of zij zullen werken enz. De heer v. Vliet vond het juist een prachteoplossing, de een krijgt subsidie van 'füijk en Provincie, en de ander van de Ge meente, beide komt het de ingezetenen ten goede. Het voorstel-Hoogervorst wordt in stem ming gebracht en aangenomen met 91. Tegen de heer Post. Herziening Schoolgeldverordening. Naar aanleiding van een ingekomen adres van de besturen der 3 Kiesvereenigingen in deze gemeente gevestigd houdende een ver zoek de verordening op de heffing van schoolgeld te herzien. De nieuwe verordening hebben de heeren raadsleden alle ontvangen. De heer v. Vliet brengt B. en W. dank voor de uitvoerige toelichting, en heeft een paar opmerkingen over de toelichting, waarna de nieuwe verordening in stemming wordt gebracht en aangenomen- met 82 v. Vliet en Apeldoorn tegen. De heeren v. Vliet en Apeldoorn vonden de regeling van adressanten beter als die van B. en W., maar de Raad dacht er an ders over. Met blauwe plekken thuis! Advies B. en W. op een adres inzake ver harding der speelplaats van de Openbare School. De Gem. Opzichter heeft een kos- ten-berekening gemaakt, wanneer de speel plaats betegeld zou worden. Dit zou komen op f 346.Het voorstel van B. en W. is, het schoolplein te laten betegelen. De heer Kfoon is bang, dat het niet be vallen zal op een speelplaats tegels en ziet de noodzaak er niet van in, de tijds omstandigheden in oogenschouw nemende, zulke uitgaven te doen. Spr. acht drainee ring en opnieuw begrinten voldoende. De heer v. Vliet zegt, dat de verkeerde zuinigheid zich hier wreekt. Het onderhoud van de speelplaats is te zuinig geweest en om maar eens een eind te maken aan de klachten over genoemde plaats, kan hij zich volkomen vereenigen met het voorstel van B. en W. Andere leden waren bevreesd, dat de kinderen met groote blauwe plekken op het gezicht thuis zouden komen! Op slot werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 73 stemmen. (Beide wethouders en van Vliet). Vaststelling Instructie voor den Gem. Opzichter De voorzitter las de instructie Artikels gewijs voor en deze werd zonder slag of stoot aangenomen. Reclame Hondenbelasting. Een verzoek van den heer L. Hoogervorst ontheffing van een half jaar Hondenbelasting. Dit wordt verleend. Verder gaan de Comptabele besluiten, na een paar aanmerkingen vlot onder de ha mer door. Ged. Staten hadden eenige be merkingen op de Begrooting 1932. Zij wenschten de met f 125 verlaagde post kan- toorhuur Gemeente-Ontvanger weer op het oude bedrag te zien gehandhaafd, terwijl de Raad kan verzoeken deze post te verla gen. Dit werd aldus besloten. Gekomen aan de rondvraag bespraken de heeren Kroon en van Vliet het langer doen branden der straatverlichting in Sep tember en October. Dit zal onderzocht wor den De heer Kroon wilde de Gem. Klok niet om 12 maar om 1 uur laten luiden, daar dit veel gemakkelijker is voor de inwoners. Weth. v. d. Hoorn had den klokluider opdracht gegeven, naar aanleiding van een verzoek van den Minister, de klok te luiden op den officieelen tijd. De heer Kroon kon zich hiermee niet vereenigen, maar er werd hem opmerkzaam gemaakt dat dit behoort tot de competen tie van B. en W. De heer Hoogervorst vroeg of de steun regeling nog werkte. De voorzitter antwoordde, dat in zeer bijzondere gevallen nog wel wat gedaan wordt. De heer v. Vliet bracht de wenschelijk heid naar voren, de wegen te teren, om ge vrijwaard te blijven van de stofwolken. De voorzitter zegt dat B. en W. pogin gen in het werk stellen dit te doen, bij wijze van proef. van 's-Gravenhage. De Kantonrechter ontsloeg den verdach te van rechtsvervolging op grond, dat deze kwestie geregeld is in het Motor- en Rij wielreglement en due het artikel der poli tieverordening geen rechtskracht heeft. In hooger beroep heeft de rechtbank dit vonnis vernietigd en het bewezen verklaar de wel strafbaar geoordeeld. Dit laatste vonnis is thans weer vernie tigd door den Hoogen Raad, die zich ver- eenigde met het oordeel vian Kantonrechter en requirant van rechtsvervolging ontsloeg.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6