DINSDAG 28 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WINKELSLUITING EN SPITSVONDIGHEID. De automaten in den winkel. De Rotterdamsche sigarenwinkelier Scha dé, aan den Schiedamschenweg, die reeds eerder van zich deed spreken door een poging om zijn klanten ondanks de ■winkelsluiting op Zondag toch te bedie nen, had Zondag weer iets nieuws be dacht. wat -zeer de aandacht trok. Ach ter zijn ctalageraam prijkte een groot bord „Heden, Zondag, geopend". En in derdaad de winkeldeur stond open en dc kooplustigen konden naar binnen. Dat verwekte heel wat verbazing en nieuws gierigheid. De, politie kwam natuurlijk ook poolshoogte nemen, maar vernam toen, dat de deur wel open stond, maar dat dc „winkel" toch gesloten was. Van achter de toonbank werd er niet ver kocht. Deze winkelier heeft namelijk eenige groote automaten aangeschaft, maar die niet vóór den winkel opgesteld. De auto maten staan in den winkel. Men wandelt dus naar binnen en koopt dan door de automaat, en bij de toonbank branden de gasvlammetjes om si-gaar of sigaret aan te steken. Mag dat of mag dat niet? De betrokken politiemenschen hebben er de wet eens op na geslagen, maar daarin niets gevonden, dat hun wettigde om den verkoop door automaten in een win kel te beletten. En zoo bleef de „geslo ten" sigarenwinkel dus open. De nieuwe gemeentelijke sluitingsver- orderiing, die nog niet is goedgekeurd, voorziet wel in deze kwestie, maar de wet-, die thans van kracht i& laat ruimte over om desnoods den winkel open te la ten en de automaaten in den winkel te laten verkoopen. Tenslotte gebeurt het zelfde in de café's, waar ook geen siga retten verkocht mogen worden, en waar nu ergens in de gang, hal of zaal een automaat werd neergezet. Wanneer alle sigarenwinkeliers er toe overgaan, om hun deuren open te laten en dan in hun zaak een paar automaten neerzaten, wordt het echter absoluut on mogelijk voor de politie om na te gaan of nu wel uitsluitend de automaten ver koopen en of niet eens een enkele maal de klant die een merk begeert, dat de automaat niet bevat, dit krijgt „over handigd". Practisch gesproken zouden op die manier de sigarenwinkels op Zondag dan allemaal geopend kunnen zijn. Er zullen echter van hoogerhand wel maat regelen genomen worden, dat zooiets niet meer mogelijk zal zijn. Voorloopig schijnt 'het nog te kunnen. „Vad." UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Geslaagd. Voor het propadeutisch exa men Werktuigkundig ingenieur slaagde onze plaatsgenoot de heer M. P. Breed-veld. Voor het diploma typiste slaagde onze plaatsgenooLe Mej Marie Kops. Zij werd opgeleid door dc Eerw. Zusters van Maria- oord. Nederlandsch Fabrikaat. De Vereeni ging „Nederl. Fabrikaat" zal in de Sixlaan Vrijdagavond met- haar film-auto een ver tooning geven als opwekking voor haar doel. De film vangt aan te kwart voor 10 en wordt met, muziek begeleid. De Midden stand heeft door wandkaarten en strooibil jetten de aandacht, op deze voora-1 thans zoo nuttige instelling gevestigd, zoodat zeker velen niet alleen een kijkje zullen nemen, maar ook de les ter ha.rte zullen ne men: Steun hel Nederlandsch Fabrikaat. Zilveren ambtsjubileum. Op 1 Juli a.s zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer H. Walter, kantoorknecht ten postkan- lore alhier, als besteller bij den P. T. T.- dienst werd aangesteld. Dc heer Walter was echter voor zijn aanstelling al bijna 11 jaar als hulp-besteller werkzaam geweest. Op 15 Augustus kwam de jubilaris als hulpbesteller in dienst en is toen circa 22 maanden belast geweest met het postver voer, van de laatste dagelij ksche verzen ding, welke welke voorheen, evenals thans nog, via Leiden plaats vond. In verband met het moderne vervoer, is deze dienst dc. laatste jaren belangrijk gewijzigd. Vroe ger ging Walter met de laatste tram, welke van Hillegom des avonds vertrok, naar Leiden en kwam dan, na aldaar de \an elders gekomen en voor Hillegom en Zilk bestemde poststukken verzameld te hebben, des nachts met de postzak op den rug te voet terug. Walter is dc oudste amtbenaa-r ten kan tore alhier en algemeen bekend en ge acht. Ook builen zijn dienst weet hij zich nog verdienstelijk te maken en zoo is hij sinds eenige jaren dc voorzitter van de afdecling Hillegom en Omstreken van den Ctralen Bond van P. T. T.-personecl (C.B.P.T.T). Vervolgens heeft Walter een bijzondere interesse voor oudheden zoodat hij op dit gebied een vraagbaak is voor ve len. In \erband met dc uitbreiding van het kantoor is sedert 1 Juli 1920 de jubilaris benoemd tot kantoorknecht. Wij twijfelen er niet aan, of de belang stelling op 1 Juli bij dit jubileum zal groot zijn, zoowel van de zijde der admi nistratie als daar buiten. Walter is een zeer ijverig en plichtsgetrouw ambtenaar, die een dergelijke belangstelling zeker ver dient. WASSENAAR. Fiets verdwenen. In Meijendell had de heer S. uit den Haag zijn rijwiel waaraan een acte tas ch, een oogenblik onbeheerd ge laten. Toen hij terugkeerde kwam hij tot de ontdekking dat het verdwenen was. Met de motor gevallen. De motorrij der H. uit Hillcgersberg, die aan het Was sen. Slag kwam te vallen, bekwam een her senschudding. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, i-s hij per zie kenauto van den heer Goemans overge bracht naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den. KATWIJK AAN DEN RIJN. Patronaatsdag. Zondag was het voor de leden van het Patronaat de feestdag, de groote dag, waarnaar door hen al eenigen tijd was uitgezien. Zooals met dergelijke feesten gebruike lijk is werd de dag ingezet met een Alge- meene H. Communie waarqan door allen werd deelgenomen. Hierna gemeenschap pelijk ontbijt in het Parochiehuis. Pater Oscar Cremers sprak bier het eerst de jon gens toe en uitte er zijn vreugde over dat de dag op zoo mooie wijze was ingezet. Z.ccrw. zeide nog veel van de jongens, die zulk een mooi voorbeeld gaven, te verwach ten. Na het ontbijt sprak Pastoor Schiphorst de jongelui toe. Het was voor de eerste maal, dat in de Parochie een patronaats dag gehouden wordt, doch Z.eerw. zeide te wenschen en ook te verwachten, dat deze dag een nieuwe opbloéi zou beteekenen voor het Patronaat. Dank bracht Z.eerw. aan de Patronaatsconxmissie, die geen tijd en moeite ontziet om het de jongeps zoo aangenaam mogelijk te maken. Ook de jon gedames die als altijd, ook nu den gehèelen dag de behulpzame hand zullen bieden, werd hiervoor hartelijk dank gezegd. Des namiddags was er korfbalspel op het terrein „Callao". Het was een onder linge wedstrijd waarvoor de leden in groe pen waren verdeeld. Er werd met vuur ge speeld en vele spannende oogenblikken kwamen voor. Te 5 uur was dit spel beëiu- digd. De pauze werd benut om de jon gens in de gelegenheid te stellen zich te verlustigen aan kerseneten. Ook dit was, zeer begrijpelijk, een interessant nummer van het programma. Na een plechtig lof werden de feestelijkheden in het parochie huis voortgezet. Hier was ook toegang voor ouders en eenige genoodigden. De avond werd door den Pastoor ge opend met gebed en daarna een hartelijk welkomstwoord door Z.eerw. Zeer veel ge noegen, zeide spr., doet het mij, dat zoo vele ouders tegenwoordig zijn. Dat bewijst, dat zij belangstelling hebben voor hun jon gens en voor him toekomst. Er zijn tal van families waar zulks anders is. Waar men te veel toegeeft aan den wensch der jeugd ten opzichte van vele andere genietingen. Z.eerw. wees er op hoe dikwijls het voor komt, dat de jongens, zoodra. ze de school verlaten hebben, een heel andere gedrags lijn volgen. Waaraan dit ligt? Ik weet ze ker, dat het niet aan uw voorbeeld ligt, doch ondanks dat goede voorbeeld gaat een groot deel den anderen kant uit. Een groote geleerde zeide eens: „of iemand goed of slecht is, ligt in zijn omgeving". Die om geving is de fabriek, het land, de straat enz. En vooral ook in den tijd, dat ze vrij zijn, dient die omgeving zoo goed moge lijk te zijn. Dat is bij hun vrienden in het Patronaat, onder leiding der pat-roiiaats- c-ommissie, die hen ten goede leiden. Het is geen toeval, dat het feest juist op den feestdag van St. Jan valt. St.. Ja-n is zoo groot geworden, omdat, hij de deugd der kuisehheid heeft bewaard. Deze deugd heeft de groote heilige bewaard door de sober heid. in zijn leven te betrachten. Vooral in dezen tijd is dit zulk een mooi voorbeeld, niet omdat men door geldsgebrek deze so berheid. moet navolgen, doch door den geest. Willen we de wereld verbeteren, dan dient men te versoberen. Niet door aan het verlangen om te genieten toe te geven. Daarin moeten de jongens zich leeren be- heerschen, en dat willen ze op dezen avond leeren. Met tooneelspel leert men zich be- heerschen. Men wordt gedwongen te doen wat anderen schrijven. Het patronaat is niet. alleen voor een feestje, wat. korfbal, kerseneten, enz. Men leert er deugden be oefenen. Moge dat zoo zijn, dan zal de ze gen van St. Jan op uwe kinderen neder dalen. Na het zingen van het Patronaatslied volgde een uiteenzetting van het patro- naatswerk door den secretaris der Patro naatscommissie, den heer J. Fenues. Spr. zette dan uiteen het doel van het patronaat en de werkwijze der commissie in een viertal punten. Ten 1ste het doel van het patronaat, 2. waarom een patronaats- commissie, 3. hun werkwijze en ten 4 de patronaatsjongens en hun plichten. Deze causerie werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Een dankbaar ap plaus oogstte de heer Fennes hiermede in. Hierna volgde een tooneelstuk door de patronaatsleden, afgewisseld door eenige zangnummers door het R. K. Zangkoor. Het stuk zat er in en sloeg in bij alle aanwezi gen. Een daverend applaus volgde na ieder bedrijf. Ten slotte bracht de Pastoor dank aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, alsmede aan de vele aanwezigen, die door him aanwezig heid gezorgd hadden dat deze avond kon genoemd worden een schitterend geslaagde. Met den wensch, dat Gods zegen op l\et Pa tronaat moge nederdalen, eindigde Pastoor Schiphorst zijn enthousiast slotwoord. Onveilig duin. Wegens het houden van schietoefeningen met scherp zal het duin- terrein achter de schietbanen onveilig zijn op Donderdag en Vrijdag van 102 uur en van 710 uur, op Woensdag van 710 uur cn op a.s. Zaterdag van 28 uur. VOORHOUT. Concert. Gisteravond gaf de Harmo nie vereeniging „De Post" uit Leiden een concert in de gemeentelijke muziektent, alhier. Dit- concert hetwelk de R.-K. Mu- ziekvereeniging „St. Cecilia" alhier is aan geboden ter gelegenheid van het 12 1 /2-ja rig bestaan dezer vereeniging, werd begun stigd door prachtig zomerweer, zoodat de belangstelling voor dit concert bijzonder groot was. Om 8 uur werd, alvorens met het con cert een aanvang werd genomen, eerst een marsch geblazen door het dorp, vanaf het spoor tot aan huize „St. Agnes", wel ke marsch uitstekend slaagde en veel pu bliek, vooral het jeugdige publiek, op de been bracht-. Hierna ving men aon met het concert onder de bekwame leiding van den heer M. Bolderdijk. VOORSCHOTEN. R.-K. Ziekenhuisverpleging. De ver eeniging R.-K. Ziekenhuisverpleging in de parochie Voorschoten hield in het R. K. Vereenigingsgebouw hare jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer G. Schrama, die de vergadering opende met den Christel ijken Groet en een woord van welkom tot de aanwezigen. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld, waarna de secretaris de heer F. Oorschot, het jaarverslag las, memoreerende de ver schillende feiten van het afgeloopcn ver- eenigingsjaar. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental is geste gen van 427 tot 455 leden, het aantal ver pleegden bedroeg in het afgeloopen jaar 52, terwijl dit aantal in het vorige jaar had bedragen 37, zoodat in het afgeloopen jaar de verpleegdagen bedroegen 1112, wat een vermeerdering is van ruim 200 verpleegdagen, zoodat het afgeloopen jaar ongunstig is geweest voor de kas der ver eeniging. Met een woord van opwekking tot toe treding als lid der vereeniging sloot de secretaris zijn goed gestyleerd jaarverslag. De penningmeester, de heer Th. v. Dijk, deed rekening en verantwoording over den toestand der financiën der vereeni ging. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten aan con tributies in het afgeloopen jaar hadden bedragen 319S.45 1/2, aanwezig van vorige jaren een batig saldo van 1522.54 1/2, al dus te samen ƒ4721, aan uitgaven ƒ3411.20, aldus nog in kas /1309.S0. Uit deze rekening blijkt dus, dat de ver eeniging in het afgeloopen jaar ruim 200 meer heeft uitgegeven dan ontvangen, zoo dat door de zeer vele ziektegevallen de finaneieele toestand der vereeniging niet gunstig is. Ingekomen is een schrijven der con trolecommissie, die deze rekening heeft nagezien en in orde bevonden en de vergadering adviseert de rekening van den penningmeester goed te keuren en hem van de verantwoordelijkheid te ont slaan. Wordt aldus goed gevonden; de voorzitter dankt den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer en de leden van de commissie van controle voor hare werk zaamheden. De voorzitter doet een beroep op de me dewerking van alle leden om te zorgen, dat van het vervoer geen misbruik wordt ge maakt, daar de kosten van het vervoer der zieken zeer hoog zijn te noemen, om te voorkomen, dat anders in de toekomst andere maatregelen zullen moeten worden genomen. Tot leden van de controle-com missie worden benoemd de heeren J. A. Mens, L. C. de Jong en L. J. van Leeuwen voor de rekening 19321933. De contribu tie voor 19321933 wordt vastgesteld op ƒ0.15 per gezin per week en op ƒ0.10 per week voor alleenstaande personen en voor personen uit het gezin boven de 21 jaar, waarbij dan nog wordt gevoegd 0.02 per week voor het Elizabethfonds. Het uitkee- ringsbedrag wordt vastgesteld op 2.50 per dag met 42 verpleegdagen en voor hoofden van gezinnen met. 84 verpleegda gen. Vervolgens komt aan de orde het voor stel van den voorzitter om aan den pen ningmeester een gratificatie toe te ken nen van 25 per jaar en aan den secreta ris van ƒ10 per jaar voor de vele werk zaamheden die verricht worden door beide functionarissen. Aldus aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G. Schra ma als bestuurslid en voorzitter bij accla matie herkozen. Bij de rondvraag werden nog enkele za ken besproken o.a. de kraamvrouwenverple- ging. Eén der leden meende, dat het wen- schelijk was de kraamvrouwen, die dat wenschten, te doen verplegen in het Eliza- bethgesticht te Leiden en meende dat dit op den weg lag der vereeniging zich hier aan te wijden. Andere leden daarentegen merkten op, dat dit voorstel zeer verstrek kende gevolgen zou kunnen hebben vo de financiën der vereeniging en meende dat de vereeniging. zic-h uitsluitend had te bemoeien met 't verplegen van zieken. Ook het bestuur bleek deze meening te zijn toegedaan, doch zal deze zaak nog nader bespreken in een bestuursvergade ring. Met een woord van dank aan allen, die zich verdienstelijk hadden gemaakt voor de vereeniging, sloot de voorzitter deze bijeenkomst. WARMOND. VleeschkeuringsdiensL Uit het ver slag van den Vleeschkeuringsdienst der ge meente Leiden ontleenen wij het volgende, voor wat deze gemeente betreft: Het aan- ttal binnen deze gemeente gevestigde sla- gersbedrijven met winkel en slachtplaats bedroeg 4. Gedurende heb jaar 1931 wer den als bedrijf slachtingen aangegeven 125 runderen, 34 vette kalveren, 315 varkens en 2 biggen. Het aantal huisslachtingen be droeg 3 runderen, 70 varkens. Ingevoerd werd 310 K.G. rundvleesch, 17 K.G. kalfs- vleesch en 156 K.G, varkensvleesch. Aan keurloon werd ontvangen voor geslachte dieren een bedrag van 2602 en voor inge voerd vleesch een bedrag van 13.25. Gevestigd: A. M. Tersrteeg van Alke made. A. C. Wassenaar van Lisse. M. Th. Sanders van Leiden. J. Verkorik van Hazerswoude. C. J. Klijn van Zoeter- woude. H. J. Carmincke van 's Graven hage. J. Verkerk van Nieuwer Amstel. F. Jos van Alkemade. J. W. Hoogeveen van Alkemade. R. E. J. v. d. Heyden van Amsterdam H. M. Kerkvliet van Lei den. J. P. Verstcegen van Voorschoten. W. Fischer van 's Gravenhage. Vertrokken: J. C. van Dijk naar Lisse. J. H. W. Zwijenberg naar Eindho ven. R. van Benben naar 's Gravenhage. C. A. Wayper naar Krommenie. W. van Wetten naar Noordwijk. G. van Eyk naar Beverwijk. M. van Resteren naar Sassenheim. E. de Haa-s naar Veur. M. J. Bezuien naar 's Gravenhage. NOORDWIJK. Lijk aangespoeld. Op Let Noorderstrand onder deze ge meente is een in verregaanden staat van ontbinding verkeerend lijk aangespoeld. Op het lijk werd niets gevonden, waaruit de identiteit kon worden vastgesteld. Gevonden voorwerpen. Zilveren hee renhorloge, tabaksdoos met rijwielbelasbing- me-rk, ring met drie sleutels, lage jongens schoen met kous, beige ceintuur, dames- tasch met inhoud, huissleutel, bruin san daaltje, blauw jasje met gele biezen, por- temonnaie met inhoud, rijwielbelasting- merk in étui, heerenstroohoed, nikkelen horloge, bruine koffer, blauwe penhouder, pakje kindergoed, ring met vier sleutels, bruin laag kinderschoentje, snoer paarlen, zwart knipmes, herinneringsplaatje, rnano- mebertje, zilveren kruisje, slinger van een auto, damespotlood, bruin lederen ceintuur. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur namiddag ten Polit-iebureele te Noordwijk-Binnen. SASSENHEIM Burgemeester J. P. Gouverneur. Gis teren werd de Burgemeester onzer gemeen te bij K. B. voor den tijd van 6 jaar her benoemd. De oorspronkelijke benoeming dateert van 26 Juli 1920, de eerste herbe noeming van 18 Juni 1926, zoodat thans de derde zesjarige periode ingaat. Moge hij nog vele jaren heb bestuur onzer gemeente waarnemen, en in het bijzonder in deze moeilijke dagen, waarin veel van zijn De- leid wordt gevraagd, gesteund worden door de eensgezindheid en trouw va-n de bur gerij. „Crescendo". A.s. Donderdagavond geelt het Uhr. Fanfarecorps „Crescendo" alhier een uitvoering voor de patiënten van liet Krankzinnigengesticht „Vogelenzang" te Bennebroek. Grondbedrijf. Aan het verslag van het Grondbedrijf van de Gemeente Sassenheim over 1931 ontleenen wij het volgende: In 1917 en 1927 werden door de Gemeente aan gekocht 3 perceelen, ni. Rusthoff en in de nabijheid daarvan gelegen perceelen wei land, totaal groot 27.15.72 H.A., koopsom totaal 151.312. Tot aan het eind van 1931 was hiervan verkocht aan particulieren en bouwondernemingen 3.44.60 H.A. met een inkoopwaarde van 33.820.34 voor den prijs van ƒ96.233.09. Het verschil ad 62.412.74 y. is bestemd voor reserve op de thans nog resteerende perceelen. In den loop van 1931 werd aan winst gemaakt op verkoop grond 1284.99, terwijl door terug koop in verband met de verbreeding van de Beukenlaan op vroegere winst werd in geteerd 1665.34, zoodat de reserve terug liep met het verschil ad 380.35. De huur opbrengst van de in bezit zijnde perceelen, w.o. Speeltererin „de Kooi" en „Sporthoff" bedroeg 4739.94. Badbedrijf 1931. De rekening van het Gem. Badbedrijf over 1931 sluit met een tekort van ƒ4199.42 (1930 2556.13). De mm of meer teleurstellende uitkomst is te wij ten aan het ongunstige zomerweer in 1931. Ontvangen werd aan enkele baten 437.55. Abonnementen en maandkaarten 1060.50. Tot nog toe laat het zich aanzien, dat heb loopende jaar meer bevredigende uitkom sten zal geven, daar het weer reeds ge- ruimen tijd aan een druk bezoek van deze mooie instelling medewerkt. Waterbedrijf. Aan het dezer dagen verschenen verslag over 1931 van het Ge meentelijk Waterleidingbedrijf ontleenen wij het volgende: Over het boekjaar werd water afgeleverd voor een bedrag van 24.673.42, zijnde 21.191.08 vast recht, 2155.80 voor verbruik boven het maximum beloopende 7186 M3. a 0.30 en ƒ1156.59 voor bedrijfsdoeleinden geleverd tegen spe ciale tarieven. De inkoop was 79.S35 M3. a 0.1229075 is 9812.32, zoodat een bruto winst werd gemaakt van 14.861.10. Tegen over den inkoop van 79.835 M3. staat een verbruik in M3. van 64.469, zoodat het wa ter verlies heeft bedragen 15.366 M3., het geen ruimschoots wordt gedekt door de 18.300 M.3., waarmede de vaste verbruikers onder het maximum blijven. Het buizennet bedroeg op 31 December 1931 15.091 M. De uitbreiding van 236 Me ter in het jaar 1931 was verdeeld over Iep laan en Verl. Beukenlaan 223 M. en 13 M. in de Kooilaan, terwijl ten behoeve van de watervoorziening in het zuidelijk deel van de Gemeente een nieuwe zinker werd aan gelegd bij de Klinkenbergerbrug. De water voorziening in het zuidelijk deel van de Gemeente blijft nadeelig. Voor 1931 wordt het tekort geraamd op 1200. Heb aantal verbruikers is in 1931 met 49 toegenomen en bedraagt 1042. De gemid delde kostprijs per aansluiting bedroeg 16.88 en alleen voor arbeidsloon 8.59. In 1930 waren deze cijfers resp. 17.20 en 11.44. De aanschaffingswaarde van alle bedrijfs- bezittingen bedroeg aan het einde van het boekjaar 128.000, waarop sinds 1926 was afgeschreven ƒ22.000. Ten laste van de brutowinst ad 14.861.10 op water vermeer derd met 2000 voor meterhuur komen de exploitatiekosten ad 14.500. Het netto winstbedrag beliep alzoo 2300 tegen ƒ3600 in 1930. In de Gemeenteraadsvergadering van 4 December 1931 werd besloten een verlaging toe te passen ingaande 1 Jan. 1932, geba seerd op 25 et. i. p. v. 30 ct. per M3., en ver der naar de bepaling van de nieuwe huur waarden vastgesteld door de Rijks Perso- neele Belasting De hieruit voortvloeiende mindere opbrengst wordt geschat op 2300, overeenkomende met het netto winstcijfer over 1931. Politieschietvereeniging „Wilhelmina". De Politieschietvereeniging „Wilhelmina", gevestigd te Sassenheim en omstreken, hield Vrijdag j.l. haar maan del ij ksche oefe ning voor de leden en donateurs op het be kende terrein Sport-hof. Na afloop van de oefening werd een le denvergadering gehouden in de bekende zaal van het Cofé Oude Post van den heer A. Schrama. Het eenigöte punt van behan deling was het afscheid van den heer Ja- kobs te Warmond. De voorzitter, de heer J. Went, sprak ongeveer als volgt: Geachte Collega's. Een ieder van ons is de reden van deze vergadering bekend, n.l. het. afscheid van onzen geachten penningmeester, de heer Jakob-s en wel ter gelegenheid van zijne be noeming tot Rijksveldwachter-Brigadier ter standplaats Schipluiden. Het zij mij daarom vergund een enkel woord tot u te mogen spreken. Geachte collega Jakobs. In verband met uwe benoeming tot Bri gadier kan ik het niet nalaten om u van harte te feliciteeren. Tot ons leedwezen gaat u onze Schiet- vereeniging verlaten, waarvan u ongeveer veertien jaren lid bent geweest, ja zeifs de laatste jaren bestuurslid, welke functie u ais penningmeester zeer naar genoegen van de leden en het bestuur heeft vervuld. Geachte collega, wij kunnen dan ook niet anders zeggen, dan dat wij u noode zien vertrekken naar uw nieuwe standplaats, te meer waar u steeds een warm hart voor onze vereeniging draagt. Een woord va-n dank voor a-1 hetgeen u voor de Schietver- eeniging „Wilhelmina" heeft gedaan. Laat ik u zeggen: wij vonden in u steeds een besten collega en goeden vriend. Direct na het bekend worden van uwe benoeming, hebben wij gemeend, om dat afscheid niet onopgemerkt voorbij te laten gaan en kun nen het niet na laten om bij uw vertrek naar Schipluiden, u een blijvende herinne ring aan te bieden. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat u bij het aanzien van dit cadeau steeds aan den prettigen tijd, wel ken wij met u in deze vereeniging hebben mede gemaakt, zult terug denken. Daarom, geachte collega, nogmaals van harte gefeliciteerd met uwe benoeming en ik spreek hierbij den wensch uit, dat het u en uw gezin, onder Gods zegen, in uw nieuwe standplaats goed. mag gaan. (Hier op overhandigde de voorzitter collega Ja kobs een prachtige bureaustoel). Onder den indruk van het gesprokene dankte de heer Jakobs den voorzitter en de leden voor het mooie cadeau. Jakobs zeide, dat het geheel buiten zijn verwach ting was, dat hem bij het afscheid zoo n hulde werd gebracht en dat de prettige samenwerking onderling en de verstand houding van het bestuur en de leden, lang bij hem in herinnering zal blijven. Daarna werd nog door meerdere leden een woord van dank tot hem gesproken en bleef men nog een tijdje bijeen. TER'AAR. Voetbal. Zondag trok Adolf Kolping naar Noorden om daar een strijd aan te binden te-gen Noorden 1, geen onbekende. Niemand had met' de rust kunnen ver wachten, toen Kolping voorstond met 31, de wedstrijd zou eindigen met 63 in het voordeel van Noorden. Heb wou bij Kol ping niet vlotten; verder genomen was het geen onaardige wedstrijd. Het 3e elftal ging een bezoek brengen bij een opgerichte club te Zevenhoven nog van recente datum. Blijkbaar hadden die luitjes toch wel eens meer gevoetbald, want Kolping werd met een 32-nederlaag naar huis gezonden. Thuis speelden de Junioren tegen de Alphensohe Junioren. Werkelijk was dit een interessant partijtje, er werd mooi voetbal gegeven, vooral van de zijde der La-ngeraar- sche jongens, waarin al goede krachten schuilen. Jammer dat een paar spelers van Alphen het met hun forsohheid wild© dwin gen en dit hun tot onaangenaamheden bracht, dat zij het veld verlaten moesten. De Junioren van Adolf Kolping wonnnen verdiend met 42. Gaat zoo voort. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Geboren: Cornells, z. van J. A. v. Gemeren en P. C. van Herk. Adam, z. van W. Sepe-rs en H. D. van Gilst. Roe lof, z. van J. C. Bulk en G. H. van Dalen. Hendrika Johanna, d. van KI. Kromhout en H. M. Mohr. Janna, d- van M. Eller- broek en G. J. Spaargaren. Overleden: L. J. van der Stam, wede. van D. Goudkade 74 j. Ma-rtha Schouten 31 j. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdagmorgen te 10.15 uur. 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Beroep tegen de be slissing van Ged. Staten inzake vaststel ling vergoeding aan Leiden voor leerlin gen der Meisjes H. B. S. 5. Voorstel tot aansluiting bij het Instituut Stad en Land schap voor beoordeeling der bouwplan nen. 6. Voorstel tot geven van een kasgeld- leening van ƒ30.000 aan de gemeente Pernis. 7. Wijziging begrooting 1932. 8. Wijziging verordening op de heffing van het. vergunningsrecht. 9. Vaststelling on inbare en nog te verhalen posten. 10. Voor stel tot het organiseeren van een boom plan tdag. 11. Voorstel tot aankoop van de huizen in Acht-hoven, ten behoeve van krotopruiming. 12. Bespreking tol Leider- dorpsche brug en verbetering van der Valk Boumanweg. 13. Rondvraag. 14. Slui ting. NOORDEN. Wilhelmina-vereeniging. In een ge houden ledenvergadering van de Wilhel- minavereeniging werd met algemeene stemmen besloten ook dit jaar bij verkre gen toestemming 'n Wilhelminafeest te or ganiseeren. De slechte tijden zijn zoo meende men geen reden om dit achter wege te laten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10