Naar het Intern. Eucharistisch Congres te Dublin. UIT DE OMGEVING DINSDAG 21 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 (Van onzen spicalen oorrespondent). DUBLIN, 18 Juni 1932. Donderdagavond om half tien ben ik vertrokken, om mij langs den kortsten weg via Harwich en Liverpool, per boot en per trein, naar Dublin ta begeven vanmor gen om half acht ben ik hier aangeko men. Tot Liverpool ging alles goed. De Hoek- Harwich-boot was precies op tijd en de trein voor Liverpool sloot daar mooi op aan; een uurtje wachten was alles. En dat dat uurtje nog wachten werd, kwam alleen maar, door dat ze bij de douanen zoo uiterst voorkomend waren en iedereen om zoo te zeggen maar zóó doorlietende formaliteiten® met passen en koffers duur den dan ook voor alle passagiers samen de boot was goed bezet nog geen tien mi nuten. Toen de treinreis naar Liverpool, van 's morgens kwart over zevenen tot 's mid dags drie uur. Je ziet weer eens wat anders, dan Hol- landsche weiden met Hollandsche koeien en Hollandsche luchten en daarom boe zemt het je in 't begin belang in, maar mooi is bet in dit gedeelte van Engeland niet, en het laatste gedeelte, waar je met den trein door gaat, het industriegebied, is bepaald leelijk. Leelijk en vies. Trouwens in heel Engeland heb je niet de atmosfeer van Holland het is er ner gens zoo frisch en een Engelsche pastoor uit Manchester, die bij me in de coupé zat en zoo juist van een reisje op het vaste land was teruggekeerd, waarbij hij op de doorreis ook Amsterdam en Haarlem be zocht had, beklaagde zich bitter, dat hij nu weer voor langen tijd die heerlijke fris- sche atmosfeer van „the continent" zou moeten missen. En waarom? riep hij uit. „They have factories over there too Daar zijn ook fabrieken die rook produ- ceeren, zeker mijnheer pastoor, maar daar is niet de lucht zoo zwaar van vocht, dat ze dien rook kan vasthouden en meeslee- pen, heel het land door. In het begin van de reis ging het nog wel en kon je met pleizier naar het land schap kijken en bij Ely de prachtige ka thedraal bewonderen, die voor de hervor ming een Boomsche was en nu een An- gliaansche is. Voorbij Worksop werd het echter al treuriger en van Sheffield was niet veel te zien, door de dichte zwarte en gele rookwolken, waar het in gehukl was. Daar te moeten komen, lijkt mij een straf, zooals je eerst met iets heel erg kwaads zou verdienen. En toch wonen ook daar brave menschen, zoo goed als minder brave. Maar m*n pastoor was niet tevreden; met dat mooie, zonnige weer, kreeg ik een veel te mooien indruk van Sheffield; „Moet u hier eens op een regenaohtigen, of op een mistigen dag voorbij komen, dan zal u nog wat anders zien wilt u wel geloo- ven, dat ik Sheffield nog nooit zoo door rook heen héb kunnen zien als nu?" Nou, ik wou het wel gelooven, want ik mag niet aannemen, dat een pastoor jokt, maar, als dat al Sheffield op-z'n-mooist was...." Manchester, waar de pastoor thuis was, zat niet zóó erg in de fabrieksrook, maar zuiver was het er tooh lang niet. En zoo kwam ik eindelijk in Liverpool aan. Om drie uur, zooals ik reeds zei, en ik moest er volle zeven uren wachten, om dat de boot „naar den overkant" eerst om 10 uur vettrok. Zeven uren heb ik dus gehad om Liver- GEMENGDE BERICHTEN Wielrijder gedood. Te Delft is Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd, dat aan den 18-jarigen fabrieksarbeider P. B. uit Schiedam het leven heeft gekost. Op den Rotte rdamschen Weg, nabij den Over slag, reden twee wielrijders achter een tractor met aanhangwagen. Toen dit voer tuig vaart moest verminderen, werd het teeken daartoe niet bemerkt door de wiel rijders, met het gevolg, dat P. B. tegen het voertuig reed, en kwam te vallen, juist voor een luxe-auto, bestuurd door N„ uit Voor burg, die van tegenovergestelde zijde kwam. De jonge man werd overreden en in ho peloozen toestand opgenomen en is tijdens zijn vervoer naar het gasthuis overleden. VAN HET SMOKKELFRONT. EEN GEPANTSERDE SMOKKELAUTO. Gevecht tusschen douanen en smokkelaars. Gisterennacht is weder een gepantserde auto, beladen met cigaretten, koffie en ta bak over de Limburgsch-Duitsche grens ge gaan op weg naar Münohen-Gladbach. Op de route werd de auto beschoten door eeni- ge commiezen, die op hun beurt weer be schoten werden door de smokkelaars. Toen de douanen langs den weg dekking zochten gaf de chauffeur vol gas en wist te ontko men. Hoe een automobilist den dans ontsprong. Streng op treden der kommiezen. Men meldt uit Beek bij Nijmegen aan „De Nieuwe Dag": De controle der kommiezen wordt in ver band met toenemenden smokkelhandel steeds scnerper en ook onscnuidige slacht- pool te bekijken en ik heb het bekeken, zóó goed, dat ik er nooit meer naar zal te rug verlangen. Ze hebben daar een lange straat, die Mountplesant heet. Nou, die mount, die berg, begrijp ik, want de straat loopt stijl naar boven, maar, toen ze dien pleasant genoemd hebben, moeten ze om de een-of-andere reden al in een héél roos kleurige stemming geweest zijn, want alle huizen zijn er zwart van een dikke laag roet, die er op geregend en aan vastge kleefd is. Maar het was niet alles roet was er viel, het regende ook heele kleine vliegjesbij millioenen vielen ze overal op neer, op de straten en op de menschen en de winkel juffertjes kwamen naar buiten om te kij ken, waarom toch al die menschen op straat met hun zakdoeken de oogen uit veegden, om dan met vieze gezichtjes weer gauw naar binnen te vluchten. Ze werden er bleek van, zoodat het rood der geverfde lipjes nog „mooier" uitkwam dan gewoonlijk. De vliegenregen schijnt dus wel iets bij-» zonders te zijn geweest, dat daar ook niet alle dagen voorkomt gelukkig maar voor de Liverpoolenaren, want aan den roetre gen hebben ze meer dan genoeg! De Congresgangers zijn al aan het ko men, ten minste, het was vannacht op de boot 10 uur 's avonds uit Liverpool, half acht- 's morgens in Dublin, al staat, op de dienstregeling 6 uur stik en stikvol. Zóó vol, dat de „saloon" en de rookkamer en het promanadedek en het sloependek vol lagen met in elkaar gedoken en opgerolde menschen, die trachten zoo goed en zoo kwaad als het ging, zonder bed, want dat was er voor de meesten niet, nog een beet je slaap te pakken, wat den een goed, den ander daarentegen niettegenstaande her- haadelijk om-en-om wentelen, heelemaal niet gelukte. Overigens verliep de reis, bij mooi maanlicht, uitstekend, al werd het tegen den ochtend wat nevelig. En nu zit ik in Dublin, in hetzelfde hotel waar ik een kleine tien jaar geleden, tij dens de Sinn Fein-troebelen, ook gelo geerd heb en waar het me toen uitste kend was bevallen, maar waar ik nu voor heel veel geld zestien shilling een kamertje heb gekregen, zoo hoog als maar mogelijk was (en dat is hoog) met nog zoo'o antiek waschtafeltje met een ouder- wetsche lampetkan er op. Uitbuiterstactiek Ja, dat is bet, want anders zijn de prijzen er zoo hoog niet. Trouwens, dat is in an dere hotels net zoo, ze hebben de prijzen met het oog op het feit, dat de kamers in de congresdagen tóch wel weggaan, maar zoo ongeveer verdubbeld. Maar wat doe je er aan Je zit nu een maal hier. Ik heb natuurlijk gemopperd en ze zullen eens kijken morgen. Afwach ten <ïus maar. Vandaag heb it, bij prachtig weer, pre cies zooals we het bij ons thuis nu ook al een dag of veertien kenden, een beetje door de stad gewandeld en de mooie ver sieringen bekeken, die echter op vele plaatsen nog niet af zijn. Toch heb ik nog niet alles gezien, want ik moest nog aller lei maatregelen nemen en voorbereidingen treffen voor de congresdagen en werd daar voor, zooals dat bij dergelijke gelegenhe den gewoonlijk gaat, van Pontius naar Pi- latus gestuurd, wat in een stade waar je den weg niet kent, nogal tijd in beslag neemt. Maar nu is het zaakje toch voor elkaar. offers worden er soms slachtoffer van stren ger grenstoezioht. Zoo beiee'de een der voornaamste ingezetenen van Den Haag. die 'met zijn luxe wagen een korten uitstap naar Rijnland wilde maken, gisteren aan de grens te Beek bij Nijmegen een zeer on aangenaam avontuur. Toen men bij de douane te Wijier aange komen was, werd gevraagd of men geen artikelen waarvoor belasting verschuldigd was, in den wagen lagen. De eigenaar, diens familie en de chauf feur verklaarden niets wat „versteuert" moest worden in den wagen te hebben. De Duibsehe dienstbode der familie, die mee mocht rijden om haar ouders op te gaan zoeken, zweeg. Of dit den kommiezen opgevallen was? In ioder geval gelastten zij den auto-eige naar de auto stop te zetten; de wagen zou doorzocht worden. En toen vond men in den auto een pakje koffie en thee en wat vet. Onmiddellijk wérd de auto-eigenaar ter verantwoording geroepen. De auto zou in beslag genomen worden tenzij de eigenaar een cautie zou willen storten van 230 mark. Terwijl men 'hierover aan het onderhandelen was, kwam een groote autobus uit Nijmegen aangereden. De luxe auto uit Den Haag, welke in den weg stond, moest even op zijdé uitwijken en kwam daarbij op het Hollandsch gebied te staan. Omwonenden, die ter plaatse bekend zijn, gaven nu onmiddellijk een wenk aan den Haagschen automobilist met zijn wagen op HolLandsoh gebied in het weiland te blijven staan. De Duitsche kommiezen dreigden daarop te zullen schieten de Nederlandsche politie inmiddels gewaar schuwd, beteekende aan de kommiezen, dat wanneer zij op het Hollandsch zouden schieten, zij van hun kant ook schoten zou den lossen. De Haagsche auto, welke in het weiland was wast-gereden, werd met behulp der Bee kennaren losgemaakt. En nadat er een paar planken over een scheidingstooht waren gelegd, kon de autobestuurder een weg door het weiland naar de hoofdroute naar Holland zoeken. Een even eigenaasdÉf geval dee«d zich nog voor met een Honandschen huurauto der firma Gies te Beek bij Nijmegen. Een Duitsche dokter uit het grensgebied deed een rondrit met dezen wagen naar eenige patiënten. De kommiezen legden beslag op den auto, omdat de dokter nog belastingschuld te voldoen had. Na veel moeite werd de auto later vrij gegeven aan den verhuurder. De laatste dagen werden zelfs vreemde lingen aangehouden, omdat zij twintig si garetten bij zich hadden. Deze verscherpte controle werd meestal uitgeoefemd op in stigatie van zeer strenge douane-directors, zooals er thans één blijkbaar zit te Wijier bij Nijmegen. ROOFOVERVAL TE OSS. Een portefeuille met ƒ900 ontstolen. In den nacht van Zondag op Maandag had te Oss in de Kromstraat een roofover val plaats. Ziekere J. K., die pas een bedrag der assurantie had ontvangen begaf zich, na vele café's bezocht te hebben, huis waarts. In de omgeving van de kerk van het H. Hart werd hij onverhoeds met een .knuppel op het hoofd en in het gezicht ge s-lagen, waarna -hem zijn portefeuille, inhou dende een bedrag aan 900 ontrukt werd. Hoewel de politie direct een onderzoek in stelde is het nog niet gelukt de aanranders in te rekenen. MEUBELFABRIEK TE DEN BOSCH AFGEBRAND. Niet zonder moeite uitbreiding voorkomen. Gistermiddag te ongeveer half drie is een fedle brand uitgebroken in de inaga^ zijnen en werkplaatsen van de meubelin richting Marijnen Lemmens, gelegen aan de Vuchterstraat te Den Bosch. De poli- tiehrandweer was spoedig aanwezig doch stond vrijwel machteloos tegen de felle vuurzee, die in de opgeslagen voorraden bedden-materiaal een al te gemakkelijke prooi vond. Gelukkig was spoedig de ge meente-brandweer met veel materiaal en manschappen op de plaats des onheila aan wezig. Daar de meubelinrichting geheel door huizen en gebouwen wordt ingesloten, was de brandweer genoodzaakt muren en dakdeelen om te halen. Met vier stralen op de gemeente-waterleiding is men er na anderhalf uur hard werken in geslaagd het vuur te blusschen. De schade, welke slechts zeer matig door verzekering wordt gedekt, is vrij aanzienlijk. Het groote kloosterge bouw van het Gezelschap van de Zusters J. M. J., dat enkele oogenblikken zeer ern stig werd bedreigd, kon door conoentreenen van alle krachten gespaard blijven. HILLEGOM. Cervtuurbaan. Dezer dagen wordt be gonnen met het afbreken der huisjes van de gemeente tegenover het Postkantoor. Daar komt de nieuwe verbindingsweg ter breedte van 10 M. en loopende naar de Meerstraat (Centuurbaan). Op de hoek wordt door de firma De Vries en Courijn voor rekening van den heer A. F. W. van Zonneveld onder architect W. Kuitems een groot winkelhuis gebouwd met etalages aan de Hoofdstraat en aan den Nieuwen weg. KATWIJK. Gemeenteraad. Vergadering van den Baad dezer Gemeente op Donderdag 23 Juni anm. 7.30 uur. Punten van behandeling: L Vaststelling notulen van de vergade ringen van 18 Januari 1932 en 22 Januari 1932 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken, w.o. a. vaststelling rekening 1931 van de gezondheidscommissie; 3. Benoeming leden belast met het nazien van de gemeen terekening 1931 en de bedrijfsrekeningen 1931; 4. Voorstel tot verkoop van grond; 5. Voorstel tot verhuur van land; 6. Voor stel tot het toekennen van een bijdrage aan de Chr. H.B.S. te Alphen aan den Rijn; 7. Voorstel tot vaststelling van een salaris regeling van den bode-concierge van het nieuwe Raadhuis, enz.; 8. Voorstel op de verzoeken om vermindering van landhuur; 9. Voorstel tot het geven van vrijstelling van huur voor gebruik van de gemeente zaal; 10. Voorstel op het adres van de Ohr. Katwijksche Naaischool, om deze school om te zetten in een Lagere Nijverheidsschool; 11. Behandeling bezwaarschriften tegen be lasting-aanslagen en vaststelling staten van oninbare posten; 12. Voorstellen tot wijzi ging van de gemeente-begrooting 1931; 13. Voorstel tot het. verleenen van dispen satie van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening; 14. Voorstel op adres sen inzake vaststelling maximum aantal verloven krachtens de Drankwet; 15. Voor stel tot vaststelling van een verordening op de Zeebaden en strand; 16. iR'ondvraag. Werkloosheid. Stand der werkloosheid per 18 Juni 1932. Mannen 18 jaar en ouder: los arbeiders 122, opperlieden 25, grond werkers 66, timmerlieden 26, schilders 3, metselaars 14, kuipers 25, varensgezellen 12, smid 1, monteur 1, boekhouder 1, kan toorbediende 1, magazijnbediende 1, bloe mist 1, broodbakker 1, pottenbakker 1, autogeen-lasscher 1, visschers 95, chauffeur 1, scheepmakers 7, mandenmakers 2, sto kers 13, binnenschippers 10, fabrieksarbei der 1, boerenarbeider 1, tuinman 1, landar beider 67, kok (visscherij) 1, stucadoor 1. Totaal 502. Mannen beneden 18 jaar: los ar beiders 1, kuipers 1. Totaal 2. Er werden gedurende het tijdvak 1318 Juni nam. 7.30 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Gisteravond hield de Tuin bouw vereeniging Katwijk en Omstreken een ledenvergadering in „de Roskam". De voorzitter, de heer J. v. d. Perk, leid de de vergadering. Na opening las de se cretaris, de heer Korpelshoek, de notulen. Deze werden goedgekeurd. Dan deelde de voorzitter mede, dat de steenen schuur was ingericht voor de helft voor paardenstal, voor de andere helft bewaarplaats voor kunstmeststoffen. Van den heer Bos was een schrijven inge komen waarin deze meedeelde zijn herbe noeming te aanvaarden. Ook de heer J. v. d. Perk was bereid de functie als voorzitter te blijven innemen. Na eenige bespreking werd besloten met veilen van vroege aardappelen te beginnen op Vrijdag 24 Juni a.s. Per advertentie in dit blad zal hiervan mededeeling worden gedaan. De koopliedenvereeniging had een schrij ven ingezonden waarin een viertal men schen naar voren werden gebracht. De ver gadering besloot voor zoover mogelijk hier in tegemoet te komen. Na een desbetreffende vraag door een der leden werd besloten een oproep tot de leden te richten om gezamenlijk goedge keurde pootaardappelen te betrekken. Bij voldoende deelname zal door belanghebben den in een daarvoor te houden vergadering een definitief besluit genomen worden. Na rondvraag sluiting dezer vergadering. KATWIJK AAN ZEE Badgasten. Het getal badgasten stijgt langzaam doch gestadig. Ruim 90 lijsten zijn op het politiebureau ingeleverd. Het getal in geschreven vreemdelingen nadert de 500. LISSE. „Excelsior*. A.s. Donderdagavond zal de Chr. Zangvereemging „Excelsior" zich laten horen voor de microfoon van den Huizer zender. Wij twijfelen niet, of vele Lissers zullen dien avond op Huizen af stemmen om een onzer Lisser koren te be luisteren! N00RDWIJKERH0UT. Uitkeeringen Crisis-Zuïvelwet 1932. In gevolge art. 22 der crisiszuivelwet 1932 zul len aan melkveehouders gedurende ten hoogste 3 weken, uitkeeringen worden ver strekt, berekend naar een bedrag van 75 et. per melkgevende koe per week (dus droog staande dieren niet mede te rekenen). Alle melkveehouders die aanspraak maken op deze uitkeering worden opgeroepen om ter gemeente-secretarie tusschen v.m. 10 en 12 uur opgaaf te doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende melkge vende koeien en wel op 22 Juni a.s. Tevens moet dan opgaaf gedaan worden van de melkproductie in de week van 12 18 Juni 1932 en van de jaarproductie van de veestapel in 1932. Ernstige aanrijding. Vrijdag 17 dezer, des middags even vóór 12 uur heeft op den Leeweg alhier een aanrijding plaats gehad tusschen 2 wielrijders. Eén dezer wielrij ders genaamd J. v. d. S„ wonende te Noordwijk (Langeveld) werd hierbij aan zijn hoofd verwond. De toestand van dezen v. d. S. liet zich aanvankelijk niet ernstig aanzien. Deze i9 thans echter zoodanig ver ergerd dat v. d. S. van de laatste H.H. .Sa cramenten der Stervenden is voorzien. Mo menteel verkeert hij nog in stervensgevaar. De andere wielrijder is niet bij name be kend. In het belang van het politie-onder- zoek wordt deze persoon dringend verzocht zich bij de gemeente-politie te Noordwijker- hout te vervoegen. Bouwvallig. Bij Th. v. d. W., alhier, is door bouwvalligheid de koestal in elkaar gevallen. Gelukkig konden de 6 koeien wel ke in den stal verbleven bijtijds gered wor den, hoewel niet zonder gevaar voor de redders. Oudste inwoner. Heden (Dinslag) viert onze dorpsgenoot de heer L. Duivenvoorden zijn 91en verjaardag. Duivenvoorden is de oudste inwoner dezer gemeente; hij is nog zeer kras en geniet een goede gezondheid. Verleden week heeft hij nog deel genomen aan den autotocht voor ouden van dagen. Wij wenschen hem van harte geluk, het ^a! hem vandaag niet aan belangstelling ontbreken. Aanrijding. Gisteren had op den Zil- kerduinweg te omstreeks 4 uur een ver keersongeval plaats. Een zekerc-v. H. wan delde ter plaatse met zijn vijfjarig kind. Dit kind liet onverwachts zijn vader los, liep den rijweg op en werd door een passeerend motorrijder aangereden. De motorrijder remde doch een aanrijding te voorkomen was niet mogelijk. Het kind werd aan een der voetjes geraakt. De motor, welke stil hield, sloeg om en kwam op 't kind terecht. Het kind bekwam daardoor hoofdwonden- het werd door den dokter verbonden en kon daarna naar huis worden gebracht. Er bestaat voor het kind geen levensgevaar; dit ongeluk is nog betrekkelijk goed afge- loopen. Den motorrijder treft geen schuld. Concert De muziekvereeniging „De Harpe Davids" gaf Maandagavond een goed geslaagd zomeravondconcert op de gemeentelijke muziektent. De verschillende muzieknummers werden zeer goed gespeeld Een luid applaus toonde na elk stuk dat het gegevene in den smaak van het publick vieL RIJNZATERWOUDE. Inenting. Op Dinsdag 28 Juni a.s. zal in het Raadhuis om 11 uur v.m. gelegen heid bestaan tot het doen van kostelooze inenting. Bijna geen werkloosheid meer. Zater dag 18 Juni j.L stonden ter seoretarie dezer gemeente nog slechts 2 werkzoekenden in geschreven. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 22 Junf. Huizen. 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-ukiending. 8.00 Schriftlezing 8 159.30 Gramofoonplaten. 10.00 Zang NCRV -Dameskoor. 10.30 Zickendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz, harmo- mium en Mej. D. Mijnhout, sopraan. 12.15—2.00 Concert. Damesterzet o.l.T, Mej. L. Lauenroth, mm.v. H. Hermann, viool en Mej. L. Lauenroth (piano en har monium). 2.30 Chr. Lectuur door Mej. Wentink. 3.00 Concert. Maria Hoving-van Driel, sopraan; Co van Driel, viool en Ali BaarU scheer, t>iano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Uurtje voor de landbouwer». 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. t 8.0010 00 Concert door de Ohr. Harmo- nievereeniging „Harpe Davids", te Ridder kerk o.l.v. A. v. Zinden. Oa. Fant. „Wil helm Tell", Rossini. 8.459.15 Causerie door Dt. H. J. Hon- der9. 9.15 Vervolg concert. O-a. In Treue feet, anarsch, Teike. 10.15 Vaz Dias. 10.2511.30 Gramoloonplaten. Hilversum. 296 M. Uitsl. V.A.R.A-uitz. 10.00 v.m. VPRO. I 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles, i 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Schrammelkwintet o.l.v. W. Drukker m.m.v. L. Fuld, zang; K. Bakker, voordracht en het „Groote Volkstooneel". 12 001.45 VAR A-septet o.Lv. Is. Eyl en gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.00 Voor de kinderen (koorzang, piano en orgelspel, vragenuurtje en gramofoon- platen). 5.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en gra- mofoonplaten. 7.00 H. Kunst: De veiligheid bij het ba den en zwemmen. 7.15 VARA-Mandoline-ensemble oJ.v. J, B. Kok en gramofoonplaten. 8.00 „De plek van de misdaad", hoorspel van Bep Otten (Groot Volkst-ooneel). 8.45 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. Oa Balletsuite, Popy. 9.30 De avonturen van Wakker en Tro pe nd uit. 9.45 Vaz Dias. 10.00 Vervolg concert. O.a. Offenbachia- na. potp. Conradi. 10.4512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 1035 Morgenwijding. 10 50 Tijdsein en berichten. 12.20 Orgelconcert Quentin Maclean. 1.05 Gramofoon-platen. I.50 Jack Martin's Hotel Majestic or kest. 2.45 Voor de scholen. 3.20 Het 31ste Nation Euchar. Congres. Opening door den Kardinaal Legaat Lo renzo Lauri. 4.20 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. Jean Marcus, viool. O.a. Vioolconcert in g kl. t., Brueh en Ouv. Struensee, Meyerbeer. 5.05 Orgelconcert door Norah Milne. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Beethoven's Viool- en pianosonate in es. op. 12, no. 3. 7.10, 7,30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Alfred Reynolds Programma. BBC- t heaterorkest., R ad i o-Ma n nenkwaTto IG. Knigt, sopraan en P. Heining, bariton Di rigent: Alfred Reynolds. 9.55 „Up-lift", revue van Mabel Con- standuros en Mich. Hogan. Muziek van Mark H. Luibbock, m m.v. solisten. Revue koor en het Gershom Parkin-gton orkest 10.55—12.20 Roy Fox en zijn band. Dans muziek. „Radio-Paris, 1725 M. 8.05 en 12 50 Gramofoonpla ten. 9 05 Populaire Avond, o.l.v. Georges Chepfer. Kalundborg, 1153 M. 12 20—2.20 Concert uit re»t. „Wivex". 3.20—5.20 Omroeporkest o.l.v. Rcescn. 5.20—5.50 Gramofoonplaten. 8.20 Griegconcert o.l.v. Grijndahl. 0.a. uit „Peer Gynt" en Sigurd Jorsalfar. 9.03 Zang door Herman Schey, bariton en F. Jensen, piano. 10.20 Populair concert o.l.v. Gröndahl. O.a. Ouv. Barbier van Sevilla, 'Klossini en uit „Die Fledermaus", Strauss. II.1012.50 Dansmuziek uit rest. Nimb. Langenberg, 473 M. 7.258.25 Kurconcert uit Bad Pyrmont. 11.40 Gramofoonplaten. 12.20 Concert uit München. 1 202.50 Concert o.l.v. Wolf. O.a, Ouv. „De Barbier van Sevilla", Rossini en fragm. uit „Undine", Lortzing. 8.50 „Goethe'', Weimar und Rom". 10.4012.20 Concert uit Hotel Zur Post. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 „II grillo del focolare", comedie in drie actcn van R. Zandonai. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Sonateconcert (viool en piano). 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gala-concert o.l.v. D. Defauw, m m.v. Mevr. N. de Clery, zang en hierna gramo foonplaten. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5.20 Trioconcort. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Zie 508 M. Hierna gramofoonplaten. Zee sen, 1635 M. 8 20 „Wo die Spree entspringt", hoor spel met muziek van W. Andert. 9.20 Vroolijk uurtje m.m.v. solisten. 10.20 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door Hans Schindler's orkest.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9