SPORT LAND- EN TUINBOUW DINSDAG 21 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 bestaat bij het openbaar onderwijs niet en de bouw van een openbare school in dat kwartier is alleen gewenscht wegens den af stand. Afwijzing van dit voorstel heeft dus geen zin, omdat Ged. Staten het voorstel toch zullen goedkeuren. Wat het bedrag betreft, dit is een maximum en het is niet gezegd dat dit bedrag geheel zal worden gebruikt. Overigens wil spr. het tweede gedeelte van het voorstel wel intrekken. De heeren Knuttel en Groeneveld repliceeren waarna het voorstel wordt in stemming gebracht (sub b inzake het be drag is teruggenomen) en aangenomen met 20 tegen 13 stemmen. Tegen stemden de s.d.a,p. behalve de heer Groeneveld en voorts de heeren Knuttel, van Eecke en Vos. öo. Voorstel in zake'het sluiten van kas- geldleeningen, gedurende het 3e kwartaal 1932. Goedgekeurd. lOo. Praeadvies op het verzoek van de Sub-Commissie „Handhaving Drankwet"' uit de Nationale Commissie tegen het Alco holisme, in zake verlaging van het maxi mum van verloven A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank. Goedgekeurd. Ho. Voorstel: a. tot aanwijzing van de takken van dienst, als bedoeld in art. 252 der Ge meentewet; b. tot aanwijzing van boekhoudkundi- gen, als bedoeld in art. 265 dier wet, be last met het deugdelijk verklaren van de •jjfers der rekeningen van de sub a be doelde takken dienst. Goedgekeurd. De punten 4, 5, 6, 8, 12 en 13 worden uit gesteld. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer S c h 1- 1 e r of de kwestie van de gronden aan het Bijn- en Schiekanaal waarover spr. heeft geïnterpelleerd en waarover B. en W. thans schriftelijk van antwoord hebben gediend, nog op de agenda wordt geplaatst. De Voorzitter antwoordt dat de zaak hiermede, wat B. en W. betreft, is af gedaan Het woord is thans weer aan den heer Schüller. De heer Knuttel zegt dat de plannen voor den herbouw van Zomerzorg een zeer banalen indruk maken. Er mogen hier wel zeer strenge eischen worden gesteld in aesthetisch opzicht. De Voorzitter zegt dat B. en W. van hetzelfde gevoelen zijn. Op een vraag van den heer Schüller antwoordt de Voorzitter dat bij deze Zomerzorgplannen zeker rekening wordt gehouden met het uitbreidingsplan. Nog eens de Onderwijs-kwestie. Tenslotte deelt de Voorzitter mede dat door hem de twee raadsbesluiten die van avond genomen zijn, n 1. het besluit om den heer Zeelenberg aan te stellen als hoofd van de School aan de Paul Krugerstraat en om den heer Hüner over te plaatsen naar de nieuwe school aan het Schuttersveld, zullen worden voorgedragen aan den Kroon ter vernietiging omdat zij in strijd zijn met even te voren genomen besluiten. De Raad gaat daarna in geheime zitting. VOETBAL OM DEN LOUIS DOBBELMAN- W1SSELBEKER. Gisteravond werd om den Louis Dobbel- man-wisselbeker gespeeld tusschen D. A: L. en N. R. M. Laatstgenoemde vereeni- ging won met 20. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging Meerburg Zoeterwoude (H. R.). Voetbal. Hedenavond om 8.15 uur precies speelt Meerburg I op eigen terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen S. N. A. I uit Stompwijk. Ongetwijfeld zal deze extra-wedstrijd de noodige belangstelling trekken, daar S. N. A. en in competitie- èn in promotie wedstrijden een prachtig seizoen achter den rug heeft. Daar Meerburg I niet geheel oompleet kan uitkomen zullen we twee gelijkwaar dige ploegen tegenover elkaar krijgen, het geen de spanning ten goede zal komen. Als uitslag voor de promotiecompetitie le klasse van den D. H. V. B. kunnen we mededeelen, dat S. D. C. I Zondag jl. we derom heeft verloren en wel met 42 van Activitas I. De kansen op behoud van Meerburg worden hoe langer hoe grooter. Binnenkort hopen we den juisten stand te kunnen publiceeren. Alg. mededeeling. Met het oog op het afsluiten der boeken voor de a.s. alg. jaarl. ledenvergadering verzoekt het Bestuur, degenen, die nog een oontribu- tie-a chterstand hebben, deze zoo spoedig mogelijk, liefst voor a.s. Zondag, te wil len aanzuiveren. Athletiek. Morgenavond training voor den Schenkelloop. Vertrek om 8.15 uur per fiets vanaf het Patronaat. Met het oog op de nog slechts zeer korte trai ningsperiode verzoekt het Bestuur alle deelnemers zoo mogelijk aanwezig te willen zijn. Ten slotte deelen we nog mede, dat er hedenavond geen trainen is, zulks in ver band met den wedstrijd Meerburg I 8. N. A. I. V. S. V. (Voorhout). De onlangs opgerichte voetbalclub uit Voorhout V. S. V. (Voorhoutsche Sport- Vereeniging), speelde een wedstrijd in Lisse tegen het derde elftal van dien naam te vier uur. V. S. V. vertoonde al heel aardig spel voor haar korte bestaan. Er zijn enkele zwakke plekken in het elftal, maar verder werd er toch wel combinatiespel vertoond. De rust brak aan met 12 voor V. S. V. Na de rust een kleine inzinking bij V. S. V., waarvan de Lissenaren profiteer den en er na een kwartier 42 van maak ten. Dit is V. S. V. te bar en zij gooit er een schepje op. Heerings maakt er 43 en 44 van en 7 minuten voor het einde scoort Lisse nog, alzoo 5—4 voor Lisse, waarmee het einde kwam. J. Heerings de midvoor van V. S. V. scoorde de vier doelpunten voor V. S. V. Blijf zoo doorgaan V. S. V.l De scheids rechter leidde goed. ATHLETIEK De wedstrijden van A. C. E. Gisteren hebben we reeds de resultaten vermeld van de Meerburg-leden, die aan de wedstrijden te Heemstede deelnamen. We laten hier nog de voornaamste uit slagen volgen: 100 m. Nieuwelingen: le serie: 1. J. Nie- ke, U. D. I., Amsterdam, 12.4 sec.; 2. A. Beusekom, Holland, Haarlem, 12.8 Bec.; 3. A. Slingerland, Meerburg, Zoeterwoude, 13 sec. Finale: J. Nieke, U. D. I., Amsterdam, 12.4 sec.; A. v. Beusekom, Holland, Haar lem, 12.8 sec.; A. Slingerland, Meerburg, Zoeterwoude, 13 sec. 100 m. cracks finale: 1. J. D. Ronde, Holland, Haarlem, 11.8 sec.; 2. F. Tim- mers, V. I. C., Amsterdam, 12 sec.; 3. A. Lieshout, A. L. O., Rotterdam, 12 sec. 400 m. cracks: 1. B. Blaisse, V. I. C„ Amsterdam, 54.4 sec.; 2. H. Mathot, A. C. E., Haarlem, 55.6 sec.; 3. W. Vogel, Hol land, Haarlem, 56.6 sec. 800 m. Nieuwelingen: Joh. Mathot, A. O. E., Haarlem, 2 min. 14.6 sec.; A. Visser, Meerburg, Zoeterwoude, 2 min. 16 sec.; J. v. d. Berg, V. I. C., Amsterdam, 2 min. 17.8 sec. 1500 m. crocks: W. Vessies, D. E. M., Beverwijk, 4 min. 29.4 sec.; H. Smit, D. E. M., Beverwijk, 4 min. 33.8 sec., J. Burger, D. E. M., Beverwijk, 4 min. 34.4 sec. 4 x 100 m. estafette: 1. V. I. C., 48.7 sec. 2. The Victory, 49.2 sec.; 3. Holland, 49.8 sec. Kogelslingeren: W. Kuit, D. W. S. Bus- sum, 29.01 m.; J. Flipsen, A. O. E., Haarlem 26.48 m.; M. Ebbing, A. C. E., Haarlem 24.94.5 m. Discuswerpen: W. Kuit, D. W. S., Bus- sum, 31.36 5 m.; M. Stals, Holland, Haar lem, 30.95 m.; H. Rempe, The Victory, Weesp, 29.50 m. Vèrspringen met aanloop: J. Stam, Hol land, Haarlem, 6.02 5 m.; P. van Dam, The Victory, Weesp, 5.81 5 m.; H. Nieke, U. D. I., Amsterdam, 5.34 m. Alphia bij de Volewijckers. Eenige leden der A. V. en A. V. Alphia te Alphen aan den Rijn hebben met goed succes deelgenomen aan de 40, 50 en 70 km. afstandmarschen, uitgeschreven door de A. V. De Volewijckers te Amsterdam, respectivelijk op 8 Mei, 29 Mei en 19 Juni. We laten hier de namen der deelnemers en de geloopen afstanden volgen: Opperwachtmeester Wagenaar 50 km., mej. G. Stolp, B. Dors, mej. P. N. Stolp 4050 km., G. Thomasse 4050 km., T. Bruiner 50 km., Witjes 405070 km., V. Stolp 4050 km., D. Boogaard 4050 km., J. Schuurman 4050 km, Verhoef 50 km., J. "Bouthoorn 4050 km. GYMNASTIEK TURNKRING LEIDEN EN OMSTREKEN. Aan de Gymn. Comp. voor Dames van den Turnkring L. en O.,, waarvan het le deel zal plaats hebben a.s. Woensdag in de zaal aan de Pieterskerkgracht wordt deelgenomen door de volgende vereen. le graad: „Brunhilde", 5 deelneemsters; „Concordia", 6 deelneemsters; „Hou-Vast" 6 deelneemsters. 2e graad: „Aspasia", Koudekerk, 5 deel neemsters; „Brunhilde", 4 deelneemsters; „Concordia", 12 deelneemsters; „D. O. S." Noordwijk, 8 deelneemsters; „Hou-Vast", Alphen 11 deelneemsters; „Hygiëa", Ter- Aar 6 deelneemsters; „R. O. D. A.", Lisse 4 deelneemsters. Onderdeelen voor le graad zijn: voor geschreven Vrije Oef., eigen gekozen paardoef., voorgeschreven ringoef. Onderdeelen 2e graad zijn: voorgeschre ven brugoef. en paardsprong. le graad 7 deelneemsters. 2e graad 50 deelneemsters. De 3 beste van elke Ver. komt in aan merking voor den wisselbeker. Als Juryleden zullen fungeeren de Heeren Taal, Roosenboom en Brand, Den Haag en de heer Wieland Los uit Haar lem. Reeds tweemaal kwam de wisselbe ker in bezit van „Brunhilde", mocht zij wederom de hoogste punten behalen dan zou het haar eigendom worden. „Concor dia" en „Hou-Vast" zullen dan ook alles in het werk stellen haar deze prijs te be twisten en zullen alle mogelijke best doen op de le plaats te komen. Maandag 27 Juni heeft de eerste Gymn. Comp. voor heeren plaats, eveneens in de zaal aan de Pieterskerkgracht. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Kampioenschap na-competitie. De twee vereenigingen welke als no. 1 geëindigd zijn in de extra comp. nl. T. O. G. II en 't Gr. Laken II, zouden een wed strijd spelen om het geheele kampioen schap. Dit is veranderd in een uit- en thuis-wedstrijd. De wedstrijd 't Gr. Laken IIT. O. G. heeft reeds plaats gehad en de uitslag hiervan luidt: car. brt. h.s. pnt. C. Buis (T.O.G.) 117 52 16 2.25 P. Lagas ('t Gr.L.) 66 51 7 1.29 G. Mieremet 69 32 1 2.15 N. v. d. Hoogt 70 32 8 2.18 J. v. d. Burg 68 45 7 1.51 I. Binnendijk 35 44 3 0.81 J. Wassenburg 42 41 5 1.02 A. Crama 45 41 6 1.09 T. O. G. 1 en 't Gr. L. 1 punt. Dinsdagavond T. O. G. II't Gr. L. II. Op Woensdagavond heeft de algemee ns jaarvergadering plaats van den L. B. B. in een der bovenzalen van „Concordia" NOODTOESTAND IN HET BL0EMB0LLENBEDRIJF. Steun en bestrijding van overproductie. Door het bestuur der afdeeling Sassen- heim der Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur is op 15 Juni het hieronder volgende stuk verzonden aan de daarin genoemde adressen: Wanneer men den toestand in ons bloem bollenvak nuchter onder oogen ziet, kan men zonder overdrijving van een noodtoe stand spreken. Verscheidene zaken zijn reeds failliet gegaan; vele andere zullen volgen en de algeheele verarming en een te gronde gaan van ons mooie vak is te vreezen, wanneer niet spoedig hulp gebo den wordt. In de gemeenten waar do bloembollenteelt hoofdbedrijf is, moeten de besturen steun verleenen aan werkloozen, welker aantal aanstaanden winter zeer sterk zal vermeerderen. Aan vele kleinere kweekers moesten reeds voorschotten wor den verstrekt om in hun noodigste behoef ten voorzien en zelfs worden nu opnieuw credieten gevraagd om het oogsten der bloembollen mogelijk te maken. Binnen zeer korten tijd is te verwachten dat velen hunner zelfs tot broodsgebrek zullen komen en wie zal dan in de noodzakelijkste le vensbehoeften kunnen blijven voorzien! De regeering en de gemeenten zullen toch ook niet-oneindig met steunverleening kunnen doorgaan Deze ernstige feiten beziende heeft het bestuur der afdeeling Sassenheim van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur doen besluiten te trachten een oplossing te vinden. De eerste vraag, die daarbij naar voren kwam, was: „Wat zijn de oorzaken?" Die zijn eenerzijds de algemeene wereldcri sis, doch nog in veel sterker mate de over productie. Aan de eerste oorzaak kunnen wij niets veranderen, doch de overproductie is een kwaad dat te bestrijden is. De mooie plan nen, die reeds eerder zijn gelanceerd, zijn altijd nog gestrand op het feit, dat nog niet genoeg beoefenaren van ons vak van den ernst doordrongen waren, terwijl een ander deel het egoistische standpunt huldigde, dat degenen, die het 't langst konden uithouden, alles kregen. Meent men nu nog, dat het wel terecht zal ko men, terwijl de prijzen, die toch reeds be neden productie-kosten gedaald waren, nog verder inzinken, zooals uit de opbreng sten der thans gehouden publieke veilin gen blijktof, dat als het overgroote deel der vakgenooten afgeslacht is, de enkele 0 verblij venden het gewonnen hebben? Moet door de onjuiste of onbarmhartige ideeën van sommigen het overgroote deel van ons ten gronde gaan? Het bestuur der afdeeling heeft in over leg met eenige vooraanstaande exporteurs en kweekers te Sassenheim en omliggende plaatsen een plan ontworpen, waarbij aan het vak steun verleend wordt, indien de regeering wil helpen en tevens een voor stel om een eventueele overproductie blij vend te bestrijden. Volgens gegevens staan er in Nederland geplant: 3 1/2 a 4 millioen R.R.2 Tulpen; 1 1/4 millioen R.R.2 Narcissen, 11/2 mil lioen R.R.2 Narcissen, 1 1/2 millioen R.R.2 Hyacinthen, 200.000 R.R 2 Gladiolen, 75.000 R.R.2 Irissen en 75.000 R.R.2 Crocussen en ander bijgoed. Om nu voorloopig bij de tulpen en Nar cissen te blijven, meent het bestuur, dat wil de overproductie doeltreffend bestre den worden, het noodzakelijk is, dat min stens een derde gedeelte minder geplant wordt. Hiervoor zal noodig zijn dat 200 k 250.000 H.L. Tulpenplantgoed en 20.000 ton plantgoed Narcissen wordt vernietigd. Aan de regeering, voor wie ons district uit fiscaal oogpunt toch de laatste jaren zeker belangrijk geweest is, wordt ver- izocht gelden beschikbaar te stellen, dit teveel op te koopen ter vernietiging te- een prijs van tien gulden per H.L. tulpen en zestig gulden per ton Narcissen k con tant, om daarmede aan de kweeker een daadwerkelijken steun in hun onmiddel lijke behoeften te verleenen. Hiervoor zal circa 3 1/2 millioen gulden noodig zijn. Do regeering stelt echter als eischen, bij deze steunverleening. de volgende condities: Ten eerste: Dat door het vak gegaran deerd wordt, dat het hierboven genoemde quantum plantgoed Tulpen en Narcissen beschikbaar wordt gesteld als minimum. (Bij kleinere hoeveelheden zou de inleve ring geen nut doeji). Ten tweede: Een wettelijke bepaling De Bondsdag der K.J.M.V. en zijn beteekenis voor den K&th. Jongen Middenstander, Nu de tweede Bondsdag der Kath. Jon ge Middenstandsvereenigingen in het Bis dom Haarlem, die Zondag 26 Juni a.s. te Leiden wordt gehouden, een kwestie van nog slechts enkele dagen gaat worden, kan het zijn nut hebben nog eens te wijzen op de beteekenis van deze gebeurtenis voor den Katholieken Jongen Middenstander in het algemeen en den in K. J. M.-verband georganiseerden jongen man in het bijzon der. Vooral voor den laatste is de a.s. Bondsdag van speciaal belang, omdat hij, juist als K. J. V.'er, in de gelegenheid is zich een goed begrip van de beteekenis van dergelijke dagen te vormen. Deze beteeknis schuilt voor een groot deel daarin, dat de Bondsdag de saamhoo- righeidsgedachte van de jonge mannen uit de Katholieke Middenklasse verstrekt. En uit dat bewustzijn bij elkaar te behoo- ren en in zoo grooten getal te behooren tot een organisatie, waarin de Katholieke gedachte zoo sterk naar voren komt, kan de jonge man de kracht putten staande te blijven in den steeds terugkeerenden, da- gelijkschen strijd, die hij zoo vaak geheel alleen moet strijden tegen zichzelf en te gen alles wat hem van buitenaf bedreigt in zijn geloof en zijn maatschappelijke posi tie. Op den Bondsdag zal de K.J.M.'er in vele gevallen misschien onbewust, maar daarom niet minder werkdadig, den ver sterkenden invloed ondergaan van zooveel jonge mannen van zijns gelijke bij elkaar te zien, van wie hij weet, dat zij allen ge dreven worden door dezelfde verlangens, beheerscht worden door dezelfde gedach ten bedreigd worden door dezelfde geva»- ren naar ziel en lichaam. Zij allen immers de twee groote krachten, die vooral voor hen, jonge en levenskrachtige menschen als ze zijn, van zoo geweldig belang zijn: ten eerste hun Katholiek zijn en ten twee de het ontwakende bewustzijn, dat zij als jongemannen de dragers van de toekomst der bedreigde Katholieke Middenklasse zijn. Juist hierdoor krijgt de Bondsdag der K.J.M.V. zoo'n belangrijke beteekenis, om dat op dien dag de strijdbare Jongeling schap van den Katholieken Middenstand bij elkaar komt om de onontbeerlijke kracht van God af te smeeken te mogen volhar den in den strijd èn om de middelen te beramen dien strijd met beleid en omzich tigheid te voeren, om zoodoende met kanjs op succes zijn taak in de Katholieke ge meenschap te vervullen. En dat in den tijd, waarin wij leven, door de Katholieke Jonge Middenstanders overvloedig en hoogst noodzakelijk werk te verrichten valt op religieus en maatschap pelijk terrein, zal nu zoo langzamerhand den Kath. Jongen Middenstand niet meer met zulk een stomme verbazing slaan als enkele jaren geleden Het vorig jaar, op den eersten Bondsdag te Haarlem, riep pastoor van Eeden de Kath. jonge mannen toe: „Ontwaakt 1 Het is een nieuwe tijd Inderdaad zijn na dien vele jonge middenstanders ontwaakt uit den geestdoodenden sleur van hun da gelijks terugkeerende zakelijke plichten en plichtjes, van regelmatig a 1 te regelma tig terugkeerende ontspanningen en pretjes, waarbij hoofdzakelijk het jonge lijf overdadig werd verzorgd, de Katholieke geest echter op onverantwoordelijke wijze werd te kort gedaan. En thans in dezen ontredderden tijd is het vooral de Katho lieke, de echt Christelijke geest, die drin gend roept om weer toegelaten te worden in de harten der ontkerstende mensch- heid. Mede te helpen aan het opnieuw door-# dringen der maatschappij met den Chris- telijken geest, dat is de zware maar eer volle taak, die de Katholieke jonge man- wordt gemaakt dat alle beoefenaren van ons vak een contributie zullen betalen over de beplante oppervlakte waarbij een fonds gevormd wordt ter bestrijding van een eventueele overproductie: of een ver plichte jaarlijksche inlevering van plant goed ter voorkoming van het euvel. Deze bepaling bij wijze van crisiswet vast te leggen voor den tijd van drie of vijf jaar. De regeering kan via de belasting-amb tenaren deze zaken zonder veel kosten doen regelen of controleeren, met behulp van de gemeentebesturen van alle plaat sen in Nederland waar bloembollen worden geteeld. Ten slotte moet er.bij de regeering met alle klem op aangedrongen worden, dat bij den import, zoowel als bij den export, streng worde gelet op den gezondheids toestand van de producten. Tevens dat zij de belemmerende bepalingen door vreemde mogendheden, waarbij onze uitvoer ern stig wordt bemoeilijkt, of practisch onmo gelijk gemaakt, met alle haar ten dienste staande middelen bestrijdt. Besluit: Deze plannen, als basis voor gemeen schappelijke bespreking voor te leggen aan het Hoofdbestuur der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, het Hollandsche Bloem- kweekcrsgenootschap, de Veilingver. „West Friesand', de Veilingver. „Floralia" en den Bond van Bloembollenhandelaren, terwijl een afschrift wordt gezonden aan alle af- deelingen der Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur en kweekersgenootschappen, alsmede aan de gemeentebesturen der plaatsen in Nederland, waar bloembollenteelt hoofd bedrijf is, met het verzoek hun instemming kenbaar te maken aan het Hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur. Verzoekt het hoofdbestuur voornoemd deze plannen gezamenlijk met de andere genoemde vereenigingen ten spoedigste te behandelen en bij de Regeering aanhan gig te maken. nen en jonge vrouwen van alle rangen en standen heden op de schouders wordt ge legd Hieraan mee te helpen is de plicht van den Katholieken Jongen Middenstan der Maar slechts op één wijze kan hij met succes hieraan meehelpen S 1 ech ts'ind i en hij lid is van de K. J. M. V.Op dit terrein, waar het gaat om zoo groote geestelijke belan gen, waar zulke machtige Stroomingen te gen elkaar botsen, zal de opzichzelf staande eenling niets vermogen. Slechts het bewustzijn te behooren tot een organi satie, die duizende en duizende jonge mannen van zijn stand omvat, allen be zield met hetzelfde ideaal, zal hem do kracht geven vol te houden. De K. J. M. V.'er, die a.s Zondag 26 Juni boven op „Den Burcht" honderden en nogmaals hon derden van zijn standgenooten zal ontmoe ten, zal zich sterk weten bij den verras- sendon aanblik van zooveel eensgezinde jonge kerels. En wanneer hij dan onder de H. Mis, die daarboven in de vrije lucht wordt opgedragen, als een waardig en goed begin van de dagorde, op het oogenblik der algemeene H. Communie zal vragen, wat ieder waarachtige K. J. M. V.'er zal vragen aan Onze Lieve Heer, dan kan het niet anders of de tweede Bondsdag der K. J. M. V. moét van beteekenis zijn voor de innerlijke versterking van den Katho lieken Jongen Middenstander. En daar men slechts door innerlijke versterking kan komen tot de uiterlijke versteviging en be vestiging der K. J. M. V„ zoo twijfelen wij er geenszins aan of deze Bondsdag zal in dit pozicht een zeer belangrijke dag zijn. Daarom moeten alle K. J. M. V.'ers uit Leiden optrekken naar „Den Burcht" op Zondag 26 Juni a.s en daarom moeten, ook de Katholieke Jonge Middenstanders, die nog steeds geen lid zijn van de K. J. M. V. bij gelegenheid van den tweeden Bonsdag der K. J. M. V. zich opgeven als lid bij het secretariaat, Haarl.straat 229. Katholieke Jonge Middenstanders, van ons wordt thans iets anders gevraagd, dan destijds van onze oudersDe tijdon veran deren en wij veranderen met de tijdenLa ten wij dat vooral niet vergeten En vooral, laten wij daarnaar h aji d e- 1 en De propagand a-c o m m i s- missie voorden twee de n K. J. M. V.-B o n d s d a g. LASTDRAGERS? De „Ni Tilb. Crt." schrijft: „Behoort de Katholieke pers tot het genus lastdrager in de katholieke gemeen schap? Niet? Waarom moeten dan altijd weer opnieuw en iederen dag, door Gods goedheid ver schenen, de redacteuren zich Bchrap zetten tegen de pogingen tot gratis reclame in be richten en mededeelingen? Reisgezelschappen, bedevaarten, misaie- vereenigingen, loterijen voor alle mogelijke goede dingen, kerken incluis, wij weten niet wat er al niet binnenvalt om gebruik te maken van de gratig publiciteit in de nieuwskolommen van de bladen 1 Het, is toch zoo eenvouding mogelijk, dat de pers niet voor gratis reclame is inge steld en dat ieder goed werk gewoonlijk alles wat er voor noodig is betaalt, maar ongeveer eischt, dat de bladen hun waar voor niets leveren. Wij deelen belangstellenden hierbij voor de zooveelste maal mede, dat wij mededee lingen, die rederlijkerwijze onder de rubriek advertent:cs thuishooren, moeten afwijzen. De goede regel moet aldus zijn: de re dactie kan verwijzen naar en aanbevelen wat in de advertentiekolommen ten aanzien der goeue algemeene zaak wordt aangekon digd. Gewoonlijk zal de ruil dan nog zeor on gelijk zijn. Nu kan men ook nog het werk der redac tie verlichten, door niet bij berichten, die op zichzelf van algemeen belang zijn en ook voor plaatsing in aanmerking komen, mede deelingen te doen van uren, prijzen, auto busfirma's, loterij-uitslagen en zelfs.... concurreerende bladen, waarin mededeelin gen zullen worden gedaan. Hier gaat de Brabantsche „goeie trouw" een beetje ver De hier bedoelde „goede trouw" is niet specifiek Brabantsch! IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! Wilt u zoo goed zijn om dit couvert voor mij dicht to likken. Kunt u dat zelf niet? Neen, mijn spuug wil niet houden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7