KERKNIEUWS STADSNIEUWS AGENDA DINSDAG 21 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 op een opgave van den omvang van den ex port. De weiisch werd voorts geuit, dat deze wet niet een speciale bevoorrechting van do coöperaties ten gevolge zal hebben. Voorts werd de vraag gesteld of het niet gewenscht ware, aan de voorgestelde maatregelen een steunregeling voor de roggeteelt te verbin den, in dier voege, dat de varkenshouders verplicht zouden worden een bepaalde hoe veelheid rogge voor de mesterij te gebrui ken. Een dergelijke regeling zou wellicht een te sterke uitbreiding van de tarweteelt kunnen tegengaan. Eenige leden meenden, dat op gelijke wijze wellicht een afzetge bied gevonden zou kunnen worden voor 600.000 ton aardappclenmcel, waarvoor nog steeds een bestemming wordt gezocht. Ten slotte werd gevraagd of de regeering het niet mogelijk acht, dat, nu verschillende re gelingen ten behoeve van den landbouw zijn en worden getroffen, ook maatregelen worden tot stand gebracht, welke waar borgen geven, dat de loonen in het land bouwbedrijf niet beneden een zeker peil dalen. GEEN WET MEER N00DIG? De besturen van den Nederlandschen Slagershond, den R. K. Hanzebond van Slagerspatroons en den Bond van Vleesch- warenfabrikanten O.V., alsmede een groep grossiers in varkensvleesch hebben giste ren te Utrecht een gecombineerde verga dering gehouden ter bespreking van het. aanhangige wetsontwerp tot steun aan de varkenshouderij. De vergadering besloot een telegram to zenden aan den Minister van Economische Zaken, waarin er ten sterkste op wordt aangedrongen de verdere behandeling van het wetsontwerp op te schorten, daar de toepassing dezer wet volgens adressanten een ontwrichting hunner bedrijven ten' ge volge zal hebben, alsmede een geweldig opvoeren der varkensvleeschprijzen voor binnenla-ndsch gebruik, teneinde een niet loonende export te steunen, zonder dat daarmede de varkenshouder is gebaat. Ver zocht wordt alsnog audiëntie te willen ver- leenen aan een deputatie der bovenge noemde organisatie», die bij de voorberei ding dezer wet helaas niet zijn gehoord, zen- einde hun bezwaren aan den Minister ken baar te maken en te kunnen adviseeren, hoe de varkensmesterij eenvoudiger kan worden gesteund, indien zulke noodig is. Het telegram vervolgt dan: „Wij vertrou wen ,dat tegen inwilliging van dit verzoek tot opschorting van de behandeling der wet geen bezwaar meer kan zijn, wijl de nood toestand in de varkenshouderij, reeds is opgeheven, doordat de varkensprijzen in cén maand tijds met 75 k 80 pet. zijn geste gen, ook in het buitenland, doordat de be perking in de fokkerij in belangrijke male op den marktprijs heeft ingewerkt, ook hier te lande". RAPPORT DER C0MM1SSIE-WELTER. Deze of de volgende week publicatie. Naar de „Tel.'' verneemt, zal reeds deze of het begin van de volgende week het rap port der Bezuinigingscommissie-Welter pu bliek worden gemaakt. In den boekhandel zal het rapport verkrijgbaar worden gesteld tegen een prijs van omstreeks f 5.Het beslaat ongeveer vierhonderd vel druks. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd de volgende zeereerw. heeren: Tot pastoor: te Wervershoef P. J. Bon net te L a n g e r a a r H. Bilars te Mid- delharnis L. J. M. Janssen Schmidt; tot Rector van de Heibloem (Heythui- zen) H. J. W. Heinen, die kapelaan was te 's-Gravenhago (H. Gerardus Majella). Voorts tot Pastoor te Kwak el P. J. Nieuwenhuistot Pastoor te Heemstede (O. L. Hemelvaart) A. F. K. van Noort, tot Pastoor te Heer Hugowaard Th. W. Ta- man, die kapelaan was te 's-Gravenhage (H. Agues). MGR. F. J00STEN. Benoemd tot Apostolisch-Vicaris van Ta t'Ung. In Februari 1.1. deden we mededeeling an de benoeming van Mgr. F. Joosten van de Congregatie van Scheut-S-parrendaal tot Apostolisoh-prefect van Ta t'Ung (Noord- Sjansi) als opvolger van Mgr. Jos. Hoogers Thans bericht het „Huisgezin", dat mgr. Joosten door Z. H. den Paus is benoemd tot Apostolisch Vicaris van Ta t' Ung. Mgr. Joosten zou waarschijnlijk in Juli a.s. als apostolisch prefect naar zijn missie zijn ver- troken. Nu hij tot apostolisch vicaris is be noemd, is dit vertrek eenigen tijd uitge steld, tot na de H. Bisschopswijding. Waar Mgr. Joosten deze wijding zal ont vangen, is thans nog niet vastgesteld. De nieuwe apotolisohe vicaris werd ge boren te Grubbenvorst (Limb.) in 1874 en priester gewijd in 1899. Eindexamen Gymnasium. Voor het eindexamen B van het Stede lijk Gymnasium alhier zijn geslaagd: L. F. Dingemans, Leiden; J. van Dorp, Katwijk aan Zee; mej. L. W. Hermans, Leiden en mej. R. A. Warmenhoven, Barneveld. Het examen wordt met één candidaat voortgezet. Afgew 2 cand. Na verlengd examen is van de vorige groep alsnog geslaagd iRL van der Meulen, Leiden. EXCURSIE „V. V. M." Het was wel een zeer goede gedachte van het bestuur der vereeniging van Ma th esianen om een excursie naar de Zui derzeewerken te organiseeren. De tooht, welke jl. Zaterdag gehouden werd stond onder de beproefde leiding van Ir. van Dijk Aan den vooravond der excursie hield de leider een causerie met lichtbeelden om een goeden kijk te geven op hetgeen er te zien was. Zaterdagmorgen dan, half 7, vertrekken 35 leden; zij arriveerden om half negen in Alkmaar, na een schitterenden auto tocht door de mooie streken van Kenne- merland. Hier was de eerste pauze, en de belangstelling word vooral gericht op het wonderschoone Waaggebouw met zijn bekende ruitertjes in den toren. Van hier ging de tocht verder over Oudorp, Heer- hugowaard, Veenhnizen, Hoogwoud, Lam- bertschaag naar Medemblik. Hier waren de deelnemers door de directie der Zui derzeewerken in de gelegenheid gesteld het mooie electrischo gemaal „De Lely" te bezichtigen. Onder de bekwame leiding van den chef-machinist, werd het geheele gebouw met al de daarin aanwezige ma chines en instrumenten bezichtigd. Van Medemblik ging de tocht verder over Aartswoud (een kijkje in den nieuwen pol der), over den ouden West-Frieschen zee dijk naar Kolhorn, door den Waardpolder naar Wieringerwaard. Zoodoende kregen de excursisten een idee van de achtereen volgende indijkingen, die hier plaats heb ben gehad. Van Wieringerwaard over Oude Sluis naar Ewijcksluis waar de groote dijk door het Amsteldiep de geheele aandacht vroeg. Vooral de steenglooiing werd aan dachtig bekeken. Een tocht over Wierin- gen naar den Oever, 't begin van den groo- ten dijk naar Friesland, volgde nu. De groote uitwateringssluizen, de groote schutsluis, het zandspuiten en het pas ge maakte laatste dijkgodeelte trokken de volle belangstelling. Vanaf de Vlieter ging de tocht over de Houkes, waar de voet werd gezet in den nieuwen Wieringermeerpoldèr en toen ving de terugreis aanl Door Anna Pau- lownapolder werd gereden naar de Kooi (vlotbrug) en over den prachtigen weg langs het N.-H. Kanaal naar Alkmaar. De excursisten bezichtigden nu meer van dit mooie stadje met zijn typische gevels, grachtjes, enz. Van hier klonk eindelijk het sein van vertrek en in een aangenaam gangetje ging men naar de aloude Sleutelstad, ten zeerste voldaan, terug. De heer Sanders, voorzitter der V. V. M., was dan ook bij 't einde der reis zeer zeker de tolk van alle excursisten, toen hij den heer Van Dijk woorden van dank toe voegde, voor de groote welwillendheid, waarmee hij den tocht geleid had. Ook de heer Van Zwieten de Blom moest harte lijke woorden van dank in ontvangst ne men voor de zoo goed gekozen route, te vens kreeg de chauffeur van de groote autobus der onderneming BoskoopLei den hartelijke woorden van dank te hoo- ren, voor de keurige wijze, waarop hij den geheel en dag gereden had. 't Was een in ieder opzicht welgeslaag de excursie. Vacantiecursussen I.S.S. Het secretariaat van het Nederlandsche Comité van de International Student Ser vice, deelt mede, da-t er vanwege de I.S.S te Genève dezen zomer 3 Semina-ren (vacan tiecursussen) gehouden zullen worden: één te Berlijn van 2025 Juli, één te Warschau en Krakau van 29 Juli 3 Augustus, één te Pisa van 1828 Augustus. Deze Seminaren zijn gewijd aan moderne cultureele problemen der landen, waar de cursussen gehouden worden. Volledige programma's zijn op aanvraag verkrijgbaar bij het Secretariaat van het Nederlandsche I.S.S. Comité, Breestraat 41 Leiden, waar men zich ook als deelnemer kan opgeven. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6038. Brou wer Zoon N.V., Sassenheim, Hoofdstraat 64, kweeken van en den handel in bloem bollen enz. Dir.: H. Weyers, Sassenheim. Comm.: Th. Brouwer, Sassenheim, Maatsch. kap.: ƒ50.000, waarvan geplaatst en ge stort: 10.000. Nieuwe inschrijving. 6039. N.V. Beidt Uw Tijd. Leiden. Handel in onroe rende goederen, verhuren, administreeren en exploiteeren van onr. goederen enz. (Ned. Staat sort.: 13 Juni 1932, Bijvoegsel Nr. 1216). Dir.: H. van Zoelen, Leiden. Comm.: A. J. van der Zwet, 's-Gravenhage. Maatsch. kap.: f 20.000.waarvan ge plaatsten gestort: f 4000. W ij z i g i n g e n. 5309. Nova. Oegstgeest, Terweeweg 82 Brood- en banketbakkerij. Uittr. E.: A. Lammens, Katwijk a/d Rijn, dd. 7 Juni 1932. 1938. Fa. Wed. G. W. Schretlen. Leiden, Hooigracht 49. Tapperij en slijterij. Door het overgaan van de vergunning voor den verkoop van sterke dranken, is deze han delszaak opgenomen in de zaak van P. Burgerhout. 4204. Fa. Wed. G. W. Schretlen. Leiden, Hooigracht 49. Wijnkooperij en cognac- handel. Wijz. Handelsn. in. Café „Bodega". Bijv. uitgeoef. bedr.: verkoop van sterke dranken. 5777. N.V. Uitgeversmaatschappij „Ons Oegstgeest", Oegstgeest' Deutzstraat 13. Uittr. Dir.A. G. Timmermans, Oegstgeest, dd. 1 Febr. 1932. Wijziging: 4256. C. J. Oud, Leiden, Lage Rijndijk 10, slagerij. Uittr.: C. J. Oud, d.d. 19 Mei 1932. Wijz. handelsn. in: W. J. Roose. Opheffing. A. Vilders. Leiden, Bree straat 41. Kantoor- en schrijfbehoeften. Autotocht voor ouden van dagen. Men verzoekt ons opnaime van het vol gende: Het Comité voor outotochten voor Ouden van Dagen viert dit jaar zijn eerste lustrum. Voor de vijfde maal organiseert het een tocht voor de oudste Leidsche ingezetenen. Reeds heeft de oproep voor aanmelding der oudjes in de courant gestaan, en meer dan vierhonderd ouden van dagen hebben zich opgegeven. Ze zijn alle boven de ze ventig, vele over de tachtig jaar. Wat wor den de mensch enin Leiden toch verbazend oud! Maar als het Comité geen van deze oude lieden wil teleurstellen is het noodig in de allereerste plaats, dat de Leidsche bur gerij meewerkt, door auto's beschikbaar te stellen en door giften in natura of in geld. Nu weet het Comité, dat het in deze tijden bijna onbescheiden is, om nog weer eens opnieuw geld te vragen; maar tegelijker tijd zien wij dan vóór ons de hunkerende gezichten van al die oude mannen en vrou wen, voor wie de autotooht met de daarbij behoorende tractatie een jaarlijksck evene ment is in hun vaak eenzaam en moeilijk bestaan. Velen zullen vragen: is het niet ondoen lijk, om zóóvelen ineens mede te nemen? Van de zijde der autobezitters is reeds ver leden jaar, (toen we een honderd menschen minder te plaatsen hadden dan dit jaar) opgemerkt, dat de lange stoet heel groote bezwaren met zich meebrengt. Vooral het lange wachten bij het inladen na de pauze is voor de oudjes te vermoeiend en stelt het geduld der autobezitters te veel op de proef. Daarom heeft het Comité besloten, twee tochten te organiseeren. De eerste toch zal plaats hebben op Don derdag 14 Juli. Hiervoor komen in aanmer king de ouden van dagen, die nog nooit mee geweest zijn, de gestichten en de ge brekkige kinderen. De tweede tocht zal op een nader te be palen dag in het begin van September zijn. Dan komen de oude bekenden aan de beurt! De autobezitters ,die hun auto voor 14 Juli beschikbaar willen stellen, worden vriendelijk verzocht zich schriftelijk, mon deling of telefonisch op te geven bij me vrouw C. Smits-de Wit, Rapenburg 82, tel. 2605. Giften in geld of in natura worden inge wacht bij mejuffrouw M. S. van IJsselsteyn, Rapenburg 82 (giro 7S364). Het comité hoopt van harte, dat de Leid sche burgerij, ondanks crisis en malaise, zal willen meewerken om den oudjes weer een onvergetelijken dag te bezorgen. Het Comité: Dr. M. D. HORST. Mej. R. DRIESSEN. Mevr. A. M. GOUDSMIT-COHEN. B. DE KONING. Mevr. O. SMITS-DE WIT. Mej. M. VAN DER .VELDEN. Mej. M. S. VAN YSSELSTEYN. Prijsvraag Leidsche Universiteit. Curatoren van het Stolpiaansch legaat aan de Rijksuniversiteit alhier hebben in hunne vergadering van 25 Mei 1932 besloten de na- volgende prijsvraag uit te schrijven: Gevraagd worden: nieuwe bijdragen tot de psychologie van het ruimtebegrip bij blinden. J Toelichting: Ervaringen opgedaan bij de ob servatie van blinden zijn benut geworden voor het probleem van het ruimtebegrip bij blinden in een bepaalde richting betrekkelijk uitge breid en wel door het analyseeren van de waarnemingen bij blindgeborenen (zie b.v. M. von Senden, Raum und Gestaltauffassung bei Operierten Blindgeborenen vor und nach der Operation. Leipzig 1932 en de daarin geciteer de Litteratuur). Empirisch materiaal van an deren aard zal waarschijnlijk blijken eene analoge kritische beschouwing, waarbij te zijn. Vooral kan hier gedacht worden aan waarnemingen bij het onderwijs van blinden, voorzoover dit betrekking heeft op hel leeren beheerschen van ruimtebegrippen, b.v. bij het maken van werkstukken en andere voorwer pen, bij het zich oriënteeren in gebouwen en op straten en vooral bij het leeren van geome trische begrippen in engeren zin. (Vergelijk wat dit betreft b.v. eenige opmerkingen van Th. Heller. Studiën zur Blindenpsycbologie, Leipzig, 1904). Speciaal zouden gewrichtige gevolgtrekkin gen gemaakt kunnen worden uit een analyse van de werkwijze van blinde landmeters, mis schien ook door het waarnemen van blinde handwerkslieden. Zelfs is het niet onmogelijk, dat pogingen om betrouwbare aangiften van droomen van blindgeborenen te verzamelen, nieuwe gege vens omtrent het ruimtebegrip bij blinden zou den kunnen opleveren. Verwacht wordt, dat ieder die de prijsvraag bewerkt, een gedeelte van dit uitgebreide ge bied uitkiest en tot een overzichtelijk kritisch overzicht bewerkt. Speculatieve uitweidingen en uitbreiding over een te groot aantal waarnemingsgebieden moet worden vermeden. De omvang van de verhandeling mag hoog stens 40000 woorden bedragen. Antwoorden hierop worden voor 1 Januari 1934 ingewacht bij den voorzitter van het Cu ratorium. Zij moeten in het Nederlandsch, Duitsch, Engelsch, Fransch of Latijn getikt, met een spreiik geteekend en vergezeld zijn van een verzegeld briefje, van dezelfde spreuk voor zien en waarin des schrijvers naam en adres zijn opgegeven. De prijs voor een goedgekeurd antwoord is de gouden medaille ter innerlijke waarde van 250 en ƒ250 in geld. of wel naar verkiezing, de geheele som in geld. Gisteravond werd op de Lammermarkt I zekere C. S„ alhier woonachtig, betrapt bij het overtreden van de politie-verordening. Toen hij weigerde zijn naam op te geven werd hij onder verzet meegenomen naar den politiepost aan de Steenstraat. Heden- j morgen is hij weer op vrije voeten gesteld. R. K. Ver. tot Wijkverpleging. Aan het verslag van de R. K. Vereeni ging tot W ijkverpleging alhier over het jaar 1931 is het volgende ontleend: Het jaarverslag zal zich dit jaar ook moe ten aanpassen aan de tijdsomstandigheden, d.w.z. in meer bescheiden vorm zijn dona teurs en belangstellenden worden aange boden. Wat het eigenlijke werk der Wijkverple ging aangaat, met dankbaarheid worde ver meld het vele goede door de Eerw. ZusterB gedaan met veel ambitie en hooge opvat ting van haar werk. Bij mutaties hebben eenige zusters het offer moeten brengen van een werkkring, die haar door zoovele jaren was lief ge worden. Meer dan door onze erkentelijke dank baarheid zal de opperste Werkgever haar daarvoor honderdvoudig uitbetalen. De opengevallen plaatsen werden als al tijd door het Bestuur der Congregatie even waardig aangevuld, waarvoor het Bestuur van de Wijkverpleging ten zeerste dank baar blijft. Van het Bureau van den geneeskundigen dienst werd alle steun en medewerking on dervonden, en de Armenraad was als altijd bereid van dienst te zijn. Mogen in deze zorgvolle tijden degenen, die ruimer met aardsche goederen gezegend zijn, zorgen dat het werk van de Wijkver pleging in stand kan blijven. a. door zelf bij verleende hulp hun gave te schenken; b. door donatie het mogelijk te maken op zoo ruim mogelijke schaal hulp te verlee- nen. Het Bestuur rekent dan ook vooral in dezen tijd op daadwerkelijke belangstelling en blijvende medewerking! In het jaar 1931 werd hulp verleend in het Wijkgebouw Middelstegracht aan 737 personen, met 7506 behandelingen. Het aantal bezochte personen bedroeg 465, met een totaal aantal bezoeken van 725. Het totaal aantal baden bedroeg 10. Verder werden nog verstrekt: 100 Liter Melk, 150 Eieren, 30 Brooden, 1 Mud Aard appelen, 40 porties Vleesch, 50 porties Eten, 40 porties Soep, 50 pond Rijst, 60 pond Erwten en Fruit enz., 60 stuks kleeren, 6 paar Soboenen, 2 Dekens enz.; nog wer den verschillende voorwerpen als Ledikan ten, Ruststoelen, Beddegoed, enz. enz. in bruikleen uitgegeven. In het jaar 1931 werd hulp verleend in het Wijkgebouw Oostdwarsgracht aan 1013 personen met 6985 behandelingen. Het aantal bezochte gezinnen bedroeg 512. Het aantal bezochte personen, al of niet tot een gezin behoorende 556 met een totaal aantal bezoeken van 8033. Hierbij waren 119 stadspatienten. Het totaal aantal baden bedroeg 130. Verder werd nog uitgedeeld aan 53 ge zinnen: 391 Brooden, 18 porties Soep- vleesch, 1391 Eieren, 33 pond Spek, 31 pond Vet, 47 porties Soepbeenen, 89 pond Rijst, 71 pond Erwten, 16 pond Boonen, ƒ4.51 Fruit, 5 pond Vermicelli, 2% pond Kaas, 1 pond Suiker, 2 pond Biefstuk, 2 y2 ons Ge hakt, 8 pakjes Boter, 1 bus Jam, 1 doos Ver kades Biscuit, 0.45 Sigaren, 8 ons Ham, 3 liter Soep, 3 flessohen Fruit, 2 bus sen Fruit, 173 Kleedingstukken, 44 paar Schoenen. Ook werden verschillende voor werpen uitgeleend als: Ledikanten, Lig stoelen, Bedden, Windkussens, Injectie spuitjes en andere gerieven ten behoeve der zieken. In het jaar 1931 werd hulp verleend in het Wijkgebouw Boerhaavestraat aan 773 personen, waarvan 101 stads patiënten met 6836 behandelingen. Het aantal bezochte personen bedroeg 526, stadspatiënten 43, met een totaal van 7842 bezoeken. Het totaal aantal baden bedroeg 48. Verder werden nog verstrekt: 50 porties Vleesch, Spek, enz.. 43 liter Melk, 60 Eieren, 200 stuks nieuwe Kleeren, 150 stuks oude Kleeren, 20 Dekens, 6 stuks Ledikanten, 19 pond Erwten, 24 pond Rijst, 10 Brooden. Van het in bruikleen geven van verschil lende verplegingsartikelen ook Ledikanten met benoodiedheden werd ruimschoots ge bruik gemaakt. Eindexamen Chr. H. B. S. Voor het eindexamen A zijn aan de Chr. H.. B. S. geslaagd: W. F. Matthijs, Kort- gene en H. Zandbergen, Rijnsburg. Afgew. geen. Hedenmorgen wilde een arbeider aan het station alhier het overpad onder den voetbrug passeeren met een beladen elec- tri^che tractor. Juist wilde het vertrekken de locaaltje van 9.20 eveneens dezelfde plek passeeren, met het gevolg, dat de tractor tegen de eleotrische trein botste. Een enorme schrik schonk den bestuurder van de tractor reuzenkracht en met een Olym pische zwaai sprong de man over zijn eigen tractor heen, waardoor hij zich in veilig heid wist te stellen. De tractor werd aan de voorzijde ingedrukt. Het was vandaag een echte ongeluksdag voor het Leidsche station der Holl. Spoor, want even na het ongeluk met den tractor tegen half 10 viel de dienstbode van den stationschef door het glazen dak van de rijwielbewaarplaats. Gelukkig bleef zij han gen aan de ijzeren binten, zoodat zij er met eenige lichte verwondingen afkwam. Het 6e regiment veldartillerie keert 25 dezer, van de in de legerplaats bij Olde- broek gehouden schietoefeningen, naar het garnizoen alhier per trein terug. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Gezien het verzoek van: a. de N.V. Maat schappij voor schoen- en lederindustrie „Bata" te Amsterdam om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het herstellen van schoenen in het perceel Korte Agnietenstraat No. 6; b. N. P. M. Dieben om vergunning tot het uitbreiden van de stoom- wasch- en strijkinrichting in het perceel Hooge Rijndijk No. 116, Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met dp bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 2en Juli 1932 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. Th. van den Oord en rechtverkrijgenden tot het op richten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Groenesteeg No. 10; b. de Leidsche Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Vooruit" U.A. en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de brood- beschuit en koekfabriek in het perceel Korevaarstraat No. 30. Grondbelasting. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat de opgave der uit komsten van de schatting, bedoeld in arti kel 15 der wet op de grondbelasting, gedu rende dertig dagen ter Gemeente-Secreta rie (Rapenburg 12) voor belanghebbenden ter inzage is nedergelegd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 18 Juni 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 J u n i a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. De politie verzoekt inlichtingen omtrent een grijs geschilderd melkwagentje, dat vermoedelijk voor een ander verwisseld is. Door de aid. Leiden van Vereeniging van den Christ el ij ken Handeldrij venden en In- dustrieelen Middenstand werd Vrijdag haar laatste vergadering in dit seizoen gehouden. De Voorzitter, de heer C. Schout, opende op gebruikelijke wijze de vergadering. De opkomst was slechts matig, waaraan het mooie weer zeker niet geheel onschuldig was. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Verschillende ingekomen stukken werden naar voren gebracht, doch de behandeling hiervan verschoven, tot besproken zouden worden de candidaten voor het hoofdbe stuur. Van de Vereeniging „Nederl. Fabrikaat" was een uitnoodiging binnengekomen tot bijwoning van haar te houden ledenverga dering. Twee bestuursleden zullen van deze uitnoodiging gebruik maken. Namens de af- deeling zullen de heeren G. Kuperus en M. Ziegelaar zich naar de jaarvergadering te Utrecht begeven. Allereerst worden nu behandeld de punten voor deze Jaarvergadering. In den breede worden de candidaten besproken, die door sommige afdeelingen en door het hoofdbe stuur worden aanbevolen. Den afgevaardig den worden opgegeven de namen der can didaten, die de afdeeling het meest ge schikt acht, om in het hoofdbestuur zitting te hebben. Tevens zal de heer Ziegelaar op de jaarvergadering met een voorstel komen, tot versterking der bonds-kas. Door de afdeeling Coevorden is indertijd een voorstel gedaan tot pensioneering van oude Middenstanders. Een daartoe benoem de commissie heeft dit voorstel nader uit gewerkt en den afdeelingen daarover rap port gezonden. De Voorzitter leest dit rap port voor en geeft daarna gelegenheid hier over van gedachten te wisselen. Het lokt nogal eenige bespreking uit, voor en tegen. Vooral tegen, indien gesteund moet worden op den staat. Evenwel is die steun meer te beschouwen als een hulp door de overheid. De heer Ziegelaar wil het voorstel van Coe vorden gaarne steunen. Door het heengaan als Voorzitter van den heer H. Buurman en het innemen van diens plaats door den heer C. Schout, was in het Bestuur een vacature. Het bestuur had hiervoor aan de vergadering een twee tal candidaten voorgesteld. Hieruit werd de heer G. Kuperus gekozen. Daar deze echter niet aanwezig was, zal de secreta ris hem den uitslag der stemming mededee- len. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden heerenrijwiel. Voor het propaedeutisch-examen voor electrotechnisch ingenieur is aan de Tech nische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer D. C. Broks. alhier.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2