DINSDAG 21 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK LEIMUIDEN. Gemeenteraad. D© Raad dezer ge meente komt Woensdag a.s. des vm. 10 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda. 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk- leen; 3. Belastingverordening; 4. Reclame Honden belasting; 5. Voorstel B. en W. tot bet aangaan van een overeenkomst met de gemeente 'Kb'jnzaterwoude inzake hulpver leening bij eventueele brand; 6. Uitloting aandeel van de geldleening oorspr. f 3000; 7. Vaststelling winkelBluitincrsvr-ordening; 8. Voorstel B en W. tot instelling van een agentschap voor arbeidsbemiddeling en werkloosheidsverzekering; 9. Comptabel be sluit. Inbraak. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. is ingebroken bij A. v. Wierin- gen te Oudewetering gemeente Leimuiden. De inbrekers hebben zich toegang verschaft door een raampje. Een bedrag van f 16 wordt vermist. De politie stelt een onder hoek in. Inenting. Op Dinsdag 28 Juni a.s. zal ten huize van Dr. Stapensea om 2 uur n.m. gelegenheid bestaan tot bet doen van kos- telooze inenting, Besmettelijke veeziekte. In deze ge meente doet zich onder de paarden van den veehouder A. van Egmond een geval van de besmettelijke veeziekte schurft voor. Arbeidsbeurs. Zaterdag 18 Juni j.l. stonden ter secretarie dezer gemeente nog 13 werkzoekenden ingeschreven. NOORDWIJK Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede- deelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Benoe mingen: a. Lid van het orgaan voor steunver lening aan werkloozen; b. Lid van de Com missie voor Openbare Werken; c. Commissaris van de Spaarbank voor Noordwijk en Omstre ken. 5. Goedkeuring rekening en verantwoor ding Gezondheidscomm. over 1931. 6. Wijzi ging huurkoop voorwaarden gemeente-wonin gen; 7. Verlaging huur woning Schoolstraat 2b. 8. Advies op voorstel van Ged. Staten tot tijd. korting op de salarissen van burgemeester, wethouders, secretaris, ontvanger en ambte naar v. d. Burgerl. Stand. 9. Intrekking raads besluit tot openbare aanbesteding v. h. be straten van het verbreede gedeelte van den Nieuwe Zeeweg en aanvulling crediet. 11. Cre- diet voor vernieuwing van het gasbuizennet in den Nieuwe Zeeweg. 12. Crediet voor aan schaffing nieuwe teermacbine. 13. Id. vracht auto. 14. Voorstel tot verbetering van den St. Jeroensweg. 15. Voorstel inzake het in kaart - brengen van buisgeleidingen en kabels. 16. Voorstel tot het verleenen van gratificaties aan personeel van bureau openbare werken wegens verricht overwerk. 17. Voorstel tot in trekking van raadsbesluiten d.d. 2 Maart 1928. inzake stratenplan en ontwerp bouwverbod. 18. Vaststelling wegenplan 19. Vaststelling onlwerp-bouwverbod. 20. Beroep Warmenho- ven op afwijzende beschikking op verzoek om bouwvergunning. 21. Vaststelling verordening ingevolge art. 10 Drankwet. 22. Antwoord op vraag C, G. J. Alkemade i.z. raadscommissie voor belastingstelsel. 23. Crediet voor door- loopende openstelling telefoon. 24. Controle bij steunverleening. 25. Voorstel inzake organisa tie van bet politiepersoneel. 26. Ontheffingen schoolgeld 1931'1932. 27. Wijzigingen gemeen- tebegrooling 1931 no. 11 en 1932 no. 2. TER AAR Voetbal. Hef was Zondag een tamme dag, bet le en 2de elftad hadden rust, en de lagere eltallen hadden thuiswedstrijden. Na de middagoefening speelde Adolf Kol- ping III tegen Aarlanderveen I. Tot bijna het einde had Aarlanderveen een 20-voor- sprong, die zij alleszins verdiend had, maar toch kan zij niet verhinderen, dat Koping in een korten tijd de stand op gelijken voot bracht. En de uitslag was 22. Hierna speelden de junioren tegen de junio ren uit Roelofarendsveen. Dit was een aller leukste wedstrijd, maar de Langeraarsche Junioren waren niet opgewassen tegen de Boys uit de Veen. De uitslag was een overwinning voor de Junioren uit Roelofarendsveen. Crisis Zuivelwet. Melkveehouders hebben volgens art. 22 der Crisis-zuivelwet recht op een toeslag van 75 cent per week van .een melkgevende koe. Droogstaande dieren niet mederekenen. Woensdag 22 Juni a.s. tusschen 91 en 25 uur wettelijken tijd moeten zij, die hiervoor in aanmerking komen, opgaaf doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende melkgevende koeien. O.m. moet daarbij worden verstrekt een opgaaf van de melkoroductie in de week van 12 tot en met 18 Juni 1932, en van de jaarproductie v. d. veestapel over 1931. WASSENAAR Brandje. Het zonnescherm voor den win kel van den heer V. aan de Langstraat is, vermoedelijk door het achteloos wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret, in brand geraakt. Twee politieagenten hebben het bran dende voorwerp afgerukt. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. Volksbond. Vorige week heeft. <3© R. K. Volksbond een ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer P. de Jong, opende de bijeenkomst met gebed, heette allen welkom en riohtte een woord van dank tot bestuur en leden voor alles wat hij tijdens zijn ziekte vanaf Januari tot. heden had ondervonden. Hij hoopte, dat God hem kracht zou geven, om voor zijn gezin weer brood te kunnen verdienen en ook aan de organisatie zijn medewerking weer te kun nen geven. De notulen werden gelezen en onder dank vastgesteld. Het verslag van de studie dagen in Bergen zal bij de leden rondgaan, die het willen lezen. Circulaire reiskast; dit stuk vonden allen prachtig maar voor velen in dozen benar- Zaterdagnarniddag te 2.15 uur kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester W. Keijzer, secre taris de heer Trapman, aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering on veranderd worden goedgekeurd. Behoudens een adres van den Bestuurders- bond, hetwelk behandeld zal worden bij punt 6 der agenda, worden alle ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het afwijzend prae-advies van B. en W. op een verzoekschrift van N. V. Enkes terzake bedrijsbelasting, wordt z.h.s. aangenomen, als mede het voorstel lot het aangaan eener da ding betreffende het geschil met de aanne mers vernieuwing Kees Jan Koenbrug. Een plantsoentje en wat daarin staat Voorstel n.a.v. een adres terzake van het urinoir aan de Delftsche Kade. De heer Willemse wenscht het voorstel uit te breiden door het plantsoen we gte nemen, vooral in het belang van het verkeer. De heer Bloemheuvel ondersteunt het be- toog-Willemse, doch wenscht èn plantsoen èn urinoir weg te nemen. Des zomers h-ïbben de omwonenden last van den stank, bovendien is het geheel geen sieraad voor die plek. De heer de Lange zegt, reeds vroeger over deze zaak te hebben gesproken, voordat het adres inkwam. Indertijd is lang gezocht naar een plaats voor het urinoir, zoodat geheel wegnemen z.i. niet juist ns. Als de verbeterin gen volgens het advies van den gemeente-op zichter worden aangebracht en daarnaast re gelmatig schoonhouden wordt ingevoerd, is de zaak in orde. De voorz. zegt, dat volgens het rapport van den gemeente-opzichter de klachten overdre ven zijn, ook wat betreft de verkeersbelem- mering men verzint allerlei onmogelijke din gen. De plaats is indertijd met moeite gevon den de klacht van vliegen door de beolanting is zeer overdreven, terwijl toch verschillende verbeteringen zullen worden aangebracht. Het houtgewas wegnemen en bestrating aanbren gen brengt weer meerdere kosten. Laat men genoegen nemen met de aari te brengen ver beteringen en daarna afzien, of deze voldoende zijn. Gaat men de urinoir geheel wegnemen, dan is dit ook tegen de schippersbelangen en krijgt men ongewenschte toestanden aan den weg. De heer Bloemheuvel merkt op, dat als er naastebij heerenhuizen hadden gestaan, dan plaatsing daar wel achterwege was gebleven, nu zijn het echter maar arbeiderswoningen, die er staan, doch arbeiders zijn ook men- De voorz. merkt op, dat zijn partijgenoot Verheijen indertijd ook voor die plaats ge stemd heeft. De heer Willemse kan zich niet geheel ver eenigen met B. en W. Het verkeersbelang speelt wel degelijk een rol, ook voor laden en lossen zou meer ruimte beschikbaar komen: het plantsoentie is voor niemand van eenig belang. Laten B. en W. bij de begrooting deze zaak nog eens bezien. Het voorstel wordt hier na aangenomen; tegen stemde alleen de heer Bloemheuvel. De steunregeling aangehouden. Voorstel o.m. tot wijziging der steunregeling voor werkloozen. fGehuwden van ƒ11 op ƒ9, ongehuwden van f 7.50 op 6 per week). Alvorens tot behandeling over te gaan, wordt ter kennis gebracht, een adres van den Voorburgschen Bestuurdersbond, hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. De heer de Lange, zegt in de vorige verga den tijd te machtig. Ook is een schrijven ingekomen van de gemeente Nieuwkoop, dat J. Baas als werk nemer is benoemd in de commissie voor steun in natura. Het bestuur van den Volksbond memo reerde de houding van een R. K. raadslid, die op de fractievergadering zijn medewer king toegezegd had voor de steun voor de werkloozen en op de raadsvergadering zijn stem daar tegen uitbracht. Bespreking huishuur. Het bestuur ver zoekt degenen, die vermeenen te hooge huishuur te betalen, dit op te geven, opdat met de huiseigenaren dan gesproken kan worden, om zoodoende tot verbetering te kunnen komen. Nu het verplichte lidmaatschap. Er zijn er nog 'n paar, die niet in hun vakafdeeling zijn. De voorz. hoopt, dat zij dit spoedig dering opgekomen te zijn tegen verlaging, nu krijgen we weer een verlaging; dit prikkelt de werkloozen. Niemand kan verklaren, dat iemand kan rondkomen met 9; hij begrijpt niet, hoe men van hoogerhand met iets derge lijks kan komen, laat de betrokken minister eens probeeren een week te leven van 9. Wat blijft er over om te leven als de minste huishuur nog 4 is. B. en W. gaan in deze vrij uit, want ook zij worden gedwongen. Vijandschap kweekt deze regeeringsdaad, doch laat de Raad zich verzetten en elke verla ging afwijzen. De heer Vink zegt, dat het werkloosheids beleid een der moeilijkste zaken der regee ring is. Het huidige voorstel is een zeer groote teleurstelling, niettegenstaande de mi nister zegt, dat gedaan zal worden, wat mo gelijk is. De positie van de gemeente is niet zoodanig, dat een uitkeering van 11 niet mogelijk is .Op 29 April hebben wij ons neer gelegd bij de rijksregeling, nu komt de mi nister opeens weer met andere steunnormen. Spreker's conclusie is dezelfde als die van den heer de Lange, waarom hij zal tegenstem men. De mogelijkheid is dat aan het afwijzen gevolgen verbonden zijn voor de gemeente be- teekent dit uitsluiting van subsidie, doch speelt dit een rol, want niemand weet, hoe hoog de subsidie zal zijn. We moeten Den Haag aan het verstand brengen, dat hier het levenspeil niet is te vergelijken met het achter land. Bekijken wij Den Haag en Voorburg, dan bemerkt men groote hiaten in de regelin gen. Een vorige keer hebben wij toegegeven, doch thans gaan we niet verder. Het stand punt van B. en W. is niet juist, als zij spre ken van een voorzichtig financieele beleid, doch vorige maal hebben B. en W. die op merking niet gemaakt. Het oogenblik van het onmogelijke is nog niet daar. De heer Bloemheuvel kan zich geheel aan sluiten bij de heeren de Lange en Vink. Een kostganger kan voor 6 niet terecht en een gezin van 9 niet bestaan. Hij wil den minister onder protest mededeelen, dat men niet bereid is en dat deze niet bekend is met de behoefte van een arbeidersgezin: zij, die de regeling hebben ontworpen, verdienen zelf duizenden. De heer Willemse merkt op, dat de regee ring. wat onze gemeente betreft, op den ver keerden weg is door er geen rekening mede te houden, dat onze gemeente is een randge meente van een groote stad, Is het noodig. al dus spr., dat wij protesteeren tegen deze rege ling of is het genoeg met te zeggen: wij voeren haar niet in en daarbij het departement te kennen geven, dat wij een betere regeling tege moet zien. Wij doen reeds veel meer dan de regeering, deze sluit de bouwvakarbeiders uit en wij steunen ze. Laat de minister eens voor den dag komen met de cijfers van de subsidie, ook daarover valt thans niet te praten. De voorz. antwoordt, dat B. en W. aanvan kelijk de meening hadden, dat de bestaande regeling door de regeering was overgenomen. B. en W. zijn bereid het voorstel tijdelijk terug te nemen en nadere besprekingen te voeren op het departement, doch niet eischen- de of protesteerende, anders staat men daar spoedig op straat. De heer Bloemendaal antwoordt: maar de demonstratie van Donderdag j.l. heeft zijn uit werking niet gemist. Het voorstel* wordt hierna z.h.s. aangehou den. Stemming over het voorstel inzake korting wedden, over welk voorstel de stemmen in de vergadering van 31 Mei j.l, staakten. Het voorstel WillemseVink om 10 pet. te korten, wordt thans verworpen met 65 st„ terwijl de voorgestelde korting ad 3 pet. met 74 stemmen wordt aangenomen. Hierna sluiting. zullen doen, daar zij anders geroyeerd moe ten worden. Bij de rondvraag nam de geestelijk ad viseur het woord, feliciteerde den voorz. met zijn herstel, sprak den wensch uit dat hij voortdurend van een goede gezondheid moge genieten, opdat hij voor zich en zijn gezin weer in het onderhoud moge en kun ne voorzien. Ook wenscht hij de leden geluk met het herstel van hun voorz., omdat hij als humaan man, hen altijd met raad en daad trouw terzijde staat en de vergaderin gen altijd in goede banen weet te leiden. (Applaus). Het insigne moet tijdens de vergadering zichtbaar worden gedragen op boete van een cent, voor „Hulp in nood". Niets meer aan de orde zijne, dankte de voorz. den G. A. voor de woorden tot hem gesproken en sloot met den christelijken groet. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdagavond. Afwezig de leden Dorre- paal en Reyneveld. Voorz. is de Burge meester. Het crisis-comité. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken komt ter tafel een voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor klee ding en schoeisel voor werkloozen. De voorz. zegt, dat de Regeering 10 cent per inwoner beschikbaar stelt, indien de ge meente eenzelfde bedrag geeft. Een com missie is reeds benoemd voor de uitreiking. Voorloopig worden vooral klompen beschik baar gesteld. De heer van der Lee meent, dat er te veel commissies komen. De voorz. zegt, dat hij dit niet begrijpt, want nergens is de zaak zoo eenvoudig geregeld. Er is slechts één commissie voor steun, werkverschaffing en deze is tevens afdeeling van het natio naal Crisis-comité. Op een vraag van de leden of het niet beter is dat geld te bewaren voor den win ter, zegt de heer v. Egmond, dat het niet in de bedoeling ligt alles nu te verbruiken. Het voorstel wordt hierna aangenomen. De voorz. zegt, dat de Minister van Eco nomische Zaken verzocht heeft de 0.75 per koe aan de veehouders spoedshalve uit de gemeentekas voor te schieten. Het ligt in de bedoeling hiermede volgende week te beginnen. Daarom vragen B. en W. een crediet van 2500.en stellen zij voor de begrooting aan te vullen. De heer Lieverse levert kritiek op de Zui velwet; het geld komt z.i. in de verkeerde zakekn terecht. De voorz. zegt, dat, hoe die wet ook is, nu moet meegewerkt worden aan de uitvoering. Na het verstrekken van eenige inlichtin gen wordt het voorstel aangenomen. Vastgesteld- wordt hierna een besluit tot wijziging der begrooting over 1931. Op voorstel van B. en W. worden hierna onbewoonbaar verklaard twee woningen, genaamd „Vredeslust", op grond dat niet voldaan is aan de aanschrijving tot verbe tering. De termijn tot 'ontruiming wordt ge steld op een maand. Ten slotte komt in behandeling het voor stel tot wijziging der Steunregeling. Het tarief moest, wil men de Rijkssubsidie ver krijgen, gebracht worden op 7.50 p. week voor ongeorganiseerden en 8.50 voor ge- organiseerden. B. en W. hebben den Minis ter verzocht deze bedragen met ƒ1.50 te KRRKNIFJIWS ALBERTUS VAN GIEZEN O.F.M. t Zondagavond om zes uur is in den ouderdom van 71 jaren in het St Fran- ciscus Gasthuis te Rotterdam overleden de Zeereerw. pater Albertus van Giezen O.F.M. in leven emeritus pastoor der St. Rosaliakerk aan de Leeuwenstraat. De vorige week Zondag werd oud-pastoor van Giezen overgebracht naar het Gasthuis, nadat hem in de pastirei de laatste H.H. Sacramenten waren toegediend. Kapelaan J. N. van Loosbroek, t In de Maria stichting te Haarlem is Zon dag overleden de weleerw. heer J. N. van Loosbroek, kapelaan aan de kerk H. Ma ria Presentatie te Asten (N.-Br.). De overledene werd geboren in 1899 en priester gewijd in 19-24. In ditzelfde jaar volgde de benoeming tot kapelaan te As ten. EEN ZAKENMAN zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. verboogen; de Minister stond 0.50 meer toe en hoewel dus nu 8.en 9.wor den uitgekeerd, zijn B. en W. opnieuw in onderhandeling getreden over een verhoo- ging. Verder heeft de Minister toegestaan dat een bedrag van 2.verdiend door de echtgenoote van een steuntrekkende niet wordt afgetrokken terwijl verder een huur- toeslag werd voorgesteld. De heer Lieverse en andere leden oordee- len de bedragen, die nu worden uitgekeerd ook te laag. Na eenige bespreking wordt de gewijzigde steunregeling aangenomen. Rondvraag. De heer v. d. Lee meent, dat de 8 uur win kelsluiting in 't gedrang komt, nu te Ha- zerswoude eerst om 9 uur wordt gesloten. De voorz. zegt, dat destijds een bespreking plaats had met de winkeliers; slechts een enkeling opperde het denkbeeld om des zo mers om 9 uur te sluiten. Spr. zegt, dat men zich niet steeds kan storen aan de bepa lingen van een andere gemeente; op die wijze kan men wel voortgaan en wordt de wet een wassen neus. Bovendien behoeven de veehouders zelf geen bestellingen of in- koopen in de winkels te doen, doch zij kun nen dit overlaten aan de buisgenooten. Al gemeen blijkt men dit gevoelen te deelen. De heer van der Lee meent, dat B. en W. niet juist handelen tegenover den heer van Beers. De over werk vergunning werd op aanwijzing van den Burgemeester ingetrok ken, de heer v. Beers ontsloeg toen de rest van zijn personeel en begon weer toen die vergunning werd verleend. De voorz. zegt, dat hij den betrokken ambtenaar inderdaad op de hoogte heeft gebracht met het feit dat 3S man werden ontslagen en met de rest werd doorgewerkt met over werk vergunning. Verzoeken deed hij het niet om deze in te trekken, doch liet dit over aan den arbeidsinspecteur. Spr. blijft de houding van den heer v. Beers vreemd vinden en meent, dat het in ieder geval tegenover de ontslagen vaklieden wat juister was geweest als hij van die vergun ning geen gebruik had gemaakt. De heer Lieverse en de andere leden mengen zioh ook in de discussie. Men oor deelt, dat het stopzetten der fabriek uit sluitend een wraakneming was, hetgeen zeer wordt afgekeurd. De heer v. d. Lee toont zich hierna bevredigd. De vergade ring wordt hierna gesloten. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, Amsterdam naar Dublin, arr. 20 Juni van. 6 uur te Cobh (Queenstown) aangek. POELAU LAUT (uitr.) pass. 18 Juni te Perim. POELAU TELLO (thuisr.) arr. 18 Juni te Sa-bang. KON. H0LL. LL0YD. CAP NORTE (uitr.) arr. 18 Juni te Rio Janeiro. KON. NED. ST00MB. MIJ. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 17 Juni van Payta naar Guayaquil. BODEGRAVEN, van Chili, 1. v. Liver pool wordt 20 Juni 's nachts 12 uur te Rotterdam verwacht. EUTERPE arr. 19 Juni van Kopenha gen te Danzig. NEREUS arr. 20 Juni van Gothenburg te Amsterdam. THESEUS arr. 20 Juni van Amsterdam te Kopenhagen. TIBERIUS arr. 20 Juni van Oran te Barcelona. VENEZUELA arr. 20 Juni van Amster dam te Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. N. HOLLAND vertr. 18 Juni van Mel bourne naar Singapore. SIGLI arr. 18 Juni te Rangoon. TASMAN Kaapstad-Batavia vertr. 18 Juni van Mom bass a. H0LLAND-AMERI KA-LIJN. DAMSTERDIJK, Pacifickust naar Li verpool-Rotterdam, 19 Juni op 325 mijl W. van Land's End. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. A RENDS KERK arr. 20 Juni van Rot terdam te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LL0YD. ENDR APOER.A (thuisr.) arr. 18 Juni te Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX, Japan-Rotterdam, arr. 19 Juni te Suez. DIOMED, Japan-Rotterdam arr. 19 Juni te Singapore. IDOMENEUS, Japan-Rotterdam vertr. 20 Juni van Shanghai. PHILOCTETES, Japan-Rotterdam, pass. 19 Juni Gibraltar. POLYDORUS, Amsterdam-Java, pass. 19 Juni Perim. STENTOR, Amsterdam-Java, via Swan sea, pass. 19 Juni Lizard. EMZETC0 LIJN. JONGE ANTHONY arr. 17 Juni van Londen te Port Talbot. DE AVONTUREN VAN 443. Boven de plaats waar Keesie lag, zat een visscher in zijn boot. Hij had zijn.net uitgeworpen en stond op het punt het weer in to halen, om te zien of de visschen zich hadden laten verschalken. Hij haalde door middel van een katrol op. VERKEERSAGENT JE. 444. Het net kwam eindelijk boven. De visscher verheug de zich al om zijn buit, want het net voelde zwaar aan. Rustig haalde hij op, om de visschen niet te Laten mer ken, dat gevaar dreigde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10