WAALS It BUITENGEWOON GOEDKOOPE AANBIEDING I BAD-ARTIKELEN Duikmutsen 2.Ü VRIJDAG 17 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER, TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.772.2 te Thorshavn Laagste barometerst.: 758.1 te Marseille. Verwachting tot den avond van 18 Juni: Zwakke tot matige wind uit Noordelij ke richtingen, lioht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog warm weer, behou dens kans op on- In het Noorden van Scandinavië waar gisteren de barometerstanden het hoogst waren is een daling van 6 tot 8 m.M. inge treden, hetgeen ten deele het gevolg is van aftrekken van het gebied van hoogen druk, anderdeels van een aanzienlijke ver warming van dit gebied. -De nieuwe hooge druk die sinds gisteren in het Zuid-Westen verscheen, heeft zich verder niet sterk ontwikkeld en is vooral naar het Noorden uitgebreid, zoodat in ons land de wind afnam. De ondiepe depressie in het Oos ten geeft over de Oostzee regen, en doet over Noord-Duitschland en in Denemarken den wind naar West omloopen. Het is niet onwaarschijnlijk dat ook in ons land de wind daardoor zou krimpen, waardoor het temperatuur-maximum iets lager zal ko men, doch warm zal het ook dan nog wel zijn en regen is, of 't zou door plaatse lijke onweersbuitjes moeten zijn niet te voorzien. In Zuid-Frankrijk kwam als in vorige dagen onweer voor. Toulouse had 16 m.M. regen. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 21.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 9.53 uur tot Zaterdagmorgen 4.09 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21, 12 uur 22.5 en 3 uur 23 gr. C. Zweminrichting „De Zijl'te 7 uur 19, 12 uur 20 en 3 uur 21 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zaterdag 18 Juni voorm. 3.uur en nam. 3.25 uur. Door de heeren J. B. Meijnen, J. G. van Es, J. M Vos Jr. en T. Groeneveld is volgend gewijzigd voorstel ingediend: „Ondergeteekenden, leden van de Commis sie voor het Onderwijs, stellen den Raad voor, zulks met intrekking van het door drie hunner ingediende voorstel van 4 Juni 1923, de na volgende wijzigingen aan te brengen in de voorstellen van B. en W., voorkomende in het ingekomen stuk van 27 Mei 1932 no. 125: in plaats van punt IVb te lezen: „den heer J. C. van Schaik, thans hoofd „van de o. 1. school aan de Duivenbodestraat „B, te stellen aan het hoofd van de nieuwe „o. 1. school aan de Duivenbodestraat; in plaats van punt IVc te lezen: „den heer F. W. Zeelenberg, thans hoofd „van de o. 1. school op het Schuttersveld B, „te stellen aan het hoofd van de o. 1. school „aan de Paul Krugerstraat A, met ingang van „een nader door B. en W. te bepalen datum; in plaats van punt IVd. te lezen: „den heer J. Broese, thans hoofd van de „o. 1. school aan de Haverstraat B. te stellen „aan het hoofd van de o. 1. school aan de „Medusastraat B: een nieuw punt IVc toe te voegen: „den heer J. C. B. Huner. thans hoofd van „de o. 1. school aan het Schuttersveld A, te „stellen aan het hoofd van de nieuwe o. 1. „school aan het Schuttersveld". UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Kiesvereeniging. Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging een vergadering in het patronaat. Voorzitter was de heer W. de Rooy, die allen bij de opening verwelkomde, in het bij zonder de heeren Kortmann en Paardekooper als leden der R.K. Raadsfractie. Spr. ver trouwde, dat daardoor de band tusschen Raadsfractie en Kiesvereeniging zal verbete- Voorts dankt de voorz. den afgetreden voor zitter, den heer van Douveren, voor het vele werk, dat hij lange jaren in het belang der kiesvereeniging heeft gedaan. Over de kwestie Rubenkamp zal spreker niet veel zeggen. We kennen allemaal het rapport der raadscommissie en de besprekingen daar- Spr. mag en wil niet oordeelen of veroor- deelen, doch als zijn meening zeggen, dat de heer Rubenkamp niet of niet voldoende heeft gedacht aan het nadeel, dat er eventueel voor de katholieke partij uit zijn handelingen zou kunnen voortkomen. Illllllllllllllllllll lllllllllllllllllllllllll Dames Bad 68 Costuums Dames n Bad n Mutsen Rubber Kinder 42 Schoenen Rubber Jir I Dames 4 i Schoenen Heeren Bad Costuums 75 Kinder Bad Costuums 30 Spotgoedkoop 60 - 45 - 371/2, 18 Dames Bad Capes 68 Dames Strand 1 Pyama's J 90 Kinder Strand Pyama's BADHANDDOEKEN, geruit en met gekleurde randen 50 x 100 cM. 38 Rubber Of)1/' Bad Zakjes Steeds goedkooper dan wie ook! HAARLEMMERSTRAAT 130-136. Door het bedanken van den heer Ruben kamp is benoemd de heer Kuiken, wien spr. gelukwenscht met zijn benoeming. Mede door bedanken van den heer Ruben kamp ontstond er êen wethoudersvacature, met een uitslag die anders was verwacht. Door de aangewezen personen is alles in Katholieken te behouden. In het bijzonder dankt spreker namens het bestuur daarvooi den heer Kortmann, die on danks zijn lastige positie (immers was de heer Kortmann de aangewezen persoon voor wethouder) alles heeft gedaan om een ander resultaat voor de katholieke partij te verkrij gen. Spr. wenscht er verder nog bij te voegen: „van uitstel kome geen afstel". Wat de geschillen in de vereeniging be treft, meent spr., dat die altijd in meer of mindere mate zullen blijven bestaan. Wat de een als goed inziet, kan mogelijk een ander als minder goed of zelfs als niet goed beschou wen, Dit vooral moeten we goed begrijpen, en als wij foer of daar onszelf over verbazen of mogelijk ergeren, laten wij dan nog bedenken, dat er bij onze tegenstanders toch wel een goe de meeriing kan aanwezig zijn. Ongetwijfeld is dit wel eens moeilijk en zal iedereen misschien hiertegen wel eens zon- Indi?n spr. in de oogen van anderen in som mige gevallen verkeerd heeft gedaan, dan „Mea Culpa". Dit ook voor de overige be stuursleden. Laten wij allen, zoo besloot spreker, in deze moeilijke tijden medewerken in vrede en vriendschap tot verdere vooruitgang en bloei onzer kiesvereeniging (applaus). Onder de ingekomen stukken was een schrij ven van den heer v. Douveren, waarin hij ont slag neemt als bestuurslid. Voorts een schrij ven van het crisis-comité om financieelen steun. Besloten wordt een bedrag van 10. te zenden De secretaresse, mej. C. Rietmeyer bracht een welverzorgd jaarverslag uit, waarin zij tevens mededeelde, dat zij als bestuurslid wenscht af te treden. De secretaresse wordt dank gebracht voor 't verslag .alsook voor de in het belang der vereeniging gedane werkzaamheden. Wegens afwezigheid van den penningmees ter bracht de voorzitter financieel verslag uit. Inkomsten 346.33, uitgaven 134.35, sal do ƒ211.98. In de kascommissie werden be noemd de heeren v. d. Post en A. Driessen. De heer P. v. d. Post rapporteerde, dat de kas in orde was, doch de bescheiden admi nistratief niet geheel juist zijn. Spr. meende het vórige jaar ook reeds die opmerking te hebben gemaakt. De pennignmeester werd gedéchargeerd en dank gebracht voor het beheer, terwijl de op merkingen hem zullen worden medegedeeld De verslagen der gehouden vergaderingen van de Staten en Kamercentrale werden goed gekeurd Voor de verkiezing van 4 leden van het bestuur zijn 4 candidntenlijsten ingeleverd, zoodat de heeren F. Blonk, A. v. d. Huist, N. Kerkhof en J. A. Jongenelen bij enkele can- didaatstelling zijn gekozen. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. F. de Rooy, Bij de rondvraag werden eerst eenige inter ne aangelegenheden der vereeniging besproken met de conclusie dat het reglement hier en daar aanvulling en verbetering behoeft. Vervolgens kwam de gehouden wethouders verkiezing ter sprake en bleek de vergadering zeer teleurgesteld over de uitslag en werd de houding der Christ. Hist. Raadsfractie afge keurd. Besproken werd de overeenkomst van het vorige jaar inzake de wethouders met de Chr. Hist, fractie en hoe deze fractie, die haar wet houder mede te danken heef* aan de katholie ke fractie, nu de Katholieken in de steek heeft gelaten en zelfs een conferentie der twee frac- tie's, op verzoek der katholieke fractie, heeft geweigerd. De vraag werd nog gesteld, of de C.-H.- wethouder terwille van zijn eigen prestige nu feitelijk niet met bedanken, waarop werd ge- antwoordt, dat men niet weet hoe bedoelde wethouder die kwestie zelf aanvoelt. Bij het einde der besprekingen, waaraan ook werd deelgenomen door de heeren Kortmann en Paardekooper werd de volgende motie met algem. stemmen aangenomen. „De R.K. Kiesvereeniging van Oegstgeest, in vergadering bijeen op Woensdag 15 Juni 1932 in het R.K. Vereenigingsgebouw „St. Wil- librord", kennis genomen hebbende van het feit, dat bij de verkiezing van een wethouder der gemeente, in de vacature, ontstaan door het bedanken van een wethouder, die afge vaardigd was door de RrK. Staatspartij, niet opnieuw een katholieke wethouder is benoemd Overwegende: dat de R.K. Staatspartij krachtens het stemmencijfer uitgebracht, bij de jongste gemeenteraadsverkiezing in Oegst- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria d. van J. Brussel en M. van Zijp Janny d. van H. van Lienden en J. Valk Casper Hermanus z. van H. Ravensbergen en A. E. J. van der Linden Bendix Cornelis z. van W. J. Slegtenhorst en A. Schölermann Lilyan Helene d. van V. A. Reijs en G. J. van Soest. Ondertrouwd: H. Schipper jm. 24 j. en C. van Egmond jd. 24 j. Overleden: M. van der VeerBreijer wed. 76 j. C. KielDee wed. 59 j. geest in aanmerking komt voor het bezetten van een wethouderszetel; dat zulks feitelijk en daadwerkelijk is er kend door de C.-H.-Raadsfractie toen deze in September van 't vorige jaar medegewerkt I heeft aan de verkiezing van een katholieken 1 wethouder; dat de C.-H.rwethouder is gekozen mede door de steramen der katholieke raadsleden en I zulks naar aanleiding eener conferentie ge houden tusschen de twee genoemde fracties en op verzoek van de C.-H. Raadsfractie. Overwegende verder, dat een gedeelte der C -H. Raadsfractie nu blijkbaar van de in het vorige jaar gemaakte afspraak is afgeweken. dat zulks is geschied zonder eenige moti veering en zelfs zonder eenige mededeeling aan de Katholieke Raadsfractie; dat de C.-H.-fractie geweigerd heeft te be raadslagen met de Katholieke fractie; moet tot haar leedwezen zulk een houding betreuren en afkeuren en ook in strijd achten met de waardighei-1 der partij; besluit deze motie ter kennis te brengen van de C.-H. Kies'-ereeniging en Raadsfractie en gaat over tot de orde van den dag. De heer C. P. Paardekooper zou aan het bestuur willen verzoeken, ook namens de le den den heer van Douveren dank te brengen voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Hierna werd de vergadering gesloten. SPORT LAWNTENNIS Open Wedstrijden Leidsche L.T.C, Heden zijn de open wedstrijden der Leid sche Lawntennisclub in het Leidsche Ten nispark aan den Morschweg begonnen. Het aantal insohrijvingen is zeer goed te noemen en grooter dan in voorgaande jaren. In het heeren-enkelspel zijn niet minder dan 64 deelnemers ingeschreven, in het da mes-enkelspel 22, m het heeren-dubbelspel 28 dubbels, in het dames-dubbelspel 9 en het gemengd dubbelspel 25 dubbels. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, le ronde: A. E. J. Mod derman sl. J. Drijber 61, 75; Que S.S. j si. D. J. H. W. Spanjaard 63, 97; J. A. Guykens sl. N. C. de Koning 63, 62; H. J. de Koster sl. H. J. Doedens 63, 60; B. W. Hiel sl. J. Le Poole 61, 6—1. 2e ronde: Que S.S. sl. J. A. Guykens 46, 8—6, 6—1. Dames-enkelspel: le ronde: mej. A. Moolenburgh sl. mej. J. J. C. v. Weel 64, C—2. Heerendubbelspel, le ronde: W. F. v. Haafbcn en H. J. de Koster sl. W. Aarts en F. Aarts 8—6, 64. straal de vuurzee bestrijden. Het geheele gebouw is een prooi van het vuur gewor den. Verbrand zijn bestuurs- en leeraarska mer, een tweetal timmermanswerkplaatsen, drie theorie-lokalen, de bankwerkerij, de smidswerkplaats, de teekenzaal en enkele lokalen voor lager onderwijs. De geheele schoolinventaris, waarbij verschillende kostbare machines, alsmede het schoolar- chief zijn geheel verloren gegaan. Voorts is de bibliotheek van de afdeeling Emmen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, die in een der lokalen was on dergebracht, een prooi der vlammen ge worden. Tegen zeven uur hedenmorgen kon de brandweer een aanvang maken met het om ver halen der muren. Dat de brand zich niet^ verder heeft uitgebreid in het dicht bebouwde dorpsgedeelte is toe te schrijven aan het plotseling verblinderen van den wind toen de brand zijn hoogtepunt be reikte. Verschillende gebouwen hebben ernstig gevaar geloopen. Zoo moest bij de woning van den Burgemeester van Emmen een brand in de mestput naast de houten auto-garage alsmede in een voor een der deuren liggende cocosmat gebluscht wor den, hoewel deze woning op ongeveer 200 Meter afstand van het brandende gebouw ligt. Deze brand heeft zeer sterk de aandacht gevestigd op de onvoldoende voorziening van brandweermiddelen te dezer plaatse, hoofdzakelijk door het ontbreken van vol doende water. Hedenmorgen om tien uur was de brand weer nog bezig de resten van het gebouw te sloopen. Het gebouw was verzekerd voor zeventig duizend gulden. Het bedrag der inventaris verzekering konden wij tot dusverre niet gewaar worden. De schade mag evenwol naar ons verzekerd werd op ongeveer tachtigduizend gulden geschat worden Omtrent de oorzaak van den branc niets bekend. Gisteravond om kwart vóór tien heeft de concierge het gebouw goin- specteerd, zonder iets te ontdekken terwijl hedennacht tegen één uur nog marechaus sees passeerden, eveneens zonder iets te bemerken De eenige mogelijkheid acht men kortsluiting, terwijl door het aanwezig zijn van veel brandbaar materiaal in de schil derswerkplaats het vuur zich met groote snelheid heeft kunnen uitbreiden. Het onderwijs ondervindt belangrijke stagnatie. Een gedeelte der leerlingen kan evenwel de lessen blijven volgen in een het vorig jaar gereed gekomen uitbreiding der school, staande op een afzonderlijk terrein Hier zullen thans met den meest mogelijken spoed noodlokaliteiten worden BEGRAFENIS RENé DE CLERCQ. Heden werd op het kerkhof te Lage Vuur- sche het stoffelijk overschot van den Vlaam$chen djehter en strijder dr. Renó de Clercq ter ruste gelegd. Een groote menigte vrienden uit Vlaanderen en Neder land woonde de plechtigheid bij. Prof. Burger, voorzitter van den Diet- schen Bond uit Amsterdam, getuigde van de algemecne verslagenheid bij het doods bericht bij den Dietschen Bond en de Ne- derl. Unie. Hij kenschetste het dichtwerk van de Clercq en gaf uiting aan de groote dankbaarheid, die talloos velen tegenover de Clecq vervult. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Donderdagavond is de 18-jarigo bak kersknecht P. B., afkomstig uit Vlodorp, bij het baden in de Maas verdronken. Het ongeluk had plaats bij de sluis te Leeu wen. Nadat de politie eenigen tijd ter plaatse godregd had mocht het gelukken den drenkeling op te halen. Langen tijd werd kunstmatige ademhaling toegepast doch zonder resultaat. Een dokter kon slechts den dood constateeren. DE LOTING VOOR LICHTING 1934 In de leeskamer op het Binnenhof te Den Haag heeft hedenmiddag de loting plaats ge had voor de dienstplichtigen der lichting 1934. Bij deze loting werd gebruik gemaakt van het Amsterdamsche register van een vroe gere lichting en in de lotingstrommel bevon den zich evenveel nummers als personen in dit register voorkomen. Getrokken werd no. 6298, welk nummer in het register correspondeerde met den naam Wouters, Gerrit, William, geb. 7 Juli. In elke gemeente of groep van gemeente (sommige gemeenten zijn n.l. voor den dienst plicht tot een groep vereenigd), vangt de aanwijzing van de dienstplichtigen voor de lichting 1934 dus aan bij bovengenoeraden naam in de voor die lichting bestaande regis ters en wanneer die naam daarin niet mocht voorkomen, bij den alphabetisch onmiddellijk daarop volgenden naam. De minister vaji defensie woonde de lo ting bij. TRI .EORAMMEN GESLAAGDE CONTRA-REVOLUTIE IN CHILI. NEW YORK, 17 Juni. (V.D.). Volgens berichten in de Amerikaansehe dagbladen zou gisteravond te Santiago de Ohile een contra-revolutie zijn uitgebroken, die een volledige overwinning zou hebben behaald, zoodat de socialistische regeering onder den brand is j Grove reeds zou zijn afgetreden en zelfs een nieuwe regeering ónder leiding van een hoog marine-officier zou zijn gevormd. Volgens deze berichten zou de opstand zijn begonnen toen gisteravond een dele gatie van officieren het regeeringspaleis te Santiago betrad om een ondernóud te heb ben met heb hoofd der regeering Grove. Grove had reeds van te voren het rogeo- ringsgebouw laten bezetten door eenige machinegeweer-afdeelingen, cavallerie en infanterie. Toen de infanterie uit San Bernardo te Santiago aankwam ontstonden de eerste bloedige gevechten. Telgen mid dernacht maakte de stad den indruk van een slagveld. Het geratel cler machinege weren bracht de bevolking in een ware I paniekstemming. Lichtkogcls werden af- opgeslapen, opdat de lessen zoo spoedig I geschotcn. Door de straten trokken groote troepen communisten, zonder dat men kon FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: N.V. „Mesa'*, Maatschappij bot Exploita tie van Schoenwinkels en Eenheidsprijzen, gevestigd en kantoorhoudende O. Z. Ach terburgwal 119, Amsterdam; cur. mr. F. Braakman, Keizersgracht 529, Amsterdam LAATSTE BERICHTEN TWEEDE KAMER De motie-Kramer inzake opschorting van den bouw van den derden kruiser wordt verworpen met 5930 stemmen. Voor stemden de SJ) A.P., de Vrijz. De mocraten, Wijnkoop en Flons Vos. DE AMBACHTSSCHOOL TE EMMEN DOOR BRAND VERWOEST. SCHADE TACHTIGDUIZEND GULDEN. Hedennacht is te Emmen het gebouw der Ambachtsschool geheel door brand ver woest. De plaatselijke dierenarts, die voor zijn praktijk uit was, ontdekte tegen half drie in de bovenverdieping van het groote ge bouw, ter plaatse van de schilderswerk plaats den brand. Hij waarschuwde den di recteur der school, die met den concierge aanstonds trachtte het vuur te lokaliseeren, hetgeen evenwel piet gelukte. De brandweer te Emmen verscheen spoe dig met één, en later met twee motorspui ten, doch kon wegens gebrek aan behoor lijke watervoorziening met slechts één moeelijk kunnen worden voortgezet. Het verlies van het archief der school wordt te meer betreurd, omdat men juist bezig was voorbereidincen te treffen voor het zilve ren bestaansfeest der school, die in het be gin van 1908 geonend werd en thans ruim 200 leerlingen telt. ZES WOONHUIZEN VERBRAND. TWINTIG PERSONEN DAKLOOS. Hedenmorgen omstreeks vier uur is in het dorp Bakel bij Helmond een ernstige I brand uitgebroken in de boerderij van den 1 landbouwer J. van Neerven. De brand i breidde zich door den tamelijk sterkeu j wind spoedig uit en tastte het dubbele woonhuis van den heer J. van de Laar aan. Vervolgens sloeg het vuur over naar de andere zijde van den weg, waar een blok J van drie huizen vlam vatte. Deze drie i huizen werden bewoond door de gezinnen A. Poosten, H. van de Laar en J. Adriaan. Ook de schuur van den heer J. Mandors vloog in brand. De bewoners wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen, al zijn velen aan een groot gevaar ontsnapt. De heer J. van de Laar bekwam bij het red den van zijn kind ernstige brandwonden aan handen en voeten. De plaatselijke brandweer, dié slechts over een hand spuit beschikt, kon weinig of niets tegen de vuurzee uitrichten. Toch slaagde zij er in een ander, door het vuur bedreigd huis, te sparen. Door den burgemeester werd onmiddellijk de Helmondscbe brandweer gerequireerd, die met vol materiaal, be staand uit drie auto-motorspuiten spoedig, ter plaatse verscheen. Aan haar krachtda dig optreden is het te danken, dat het vuur ten slotte werd gestuit. In totaal zijn verbrand zes woningen, t.w. de drie huizen van de reeds genoemde gezinnen Joosten, H. v. d. Laar en Adriaan, het dubbele woonhuis van J. v. d. Laar, waar tevens woonde de weduwe Martens en het alleenstaande huis van den heer van Neer ven, waar het vuur is ontstaan. Bij laatst genoemde kwamen een paard en twee kal veren in de vlammen om. Van den inboedel kon weinig worden gered. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Om trent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Twintig personen, nagenoeg allen arbeiders uit do werkverschaffing, zijn dakloos geworden. Een oogenblik liep de R.-K. Meisjes school groot gevaar. Slechts een loods op de speelplaats werd door het vuur bescha digd. 1 Hedenmorgen te 9 uur duurde het blus- schingswcrk nog voort. •aststellen of zij voor of tegen de regoe- ring demonstreerden. Troepen uit Noord- en Zuid-Ohili zijn op weg naar de hoofdstad. De hoofdaanval op de stad wordt uit het Zuiden verwacht. Do Amerikaansehe bladen weten er nog aan toe te voegen, dat een gedeelte van het garnizoen van Santiago naar de con tra-revolutionairen is overgeloopen. Directe berichten uit Santiago ontbre ken. De verdere berichten krijgt men nog slechts telefonisch uit Buenos Aires. Vol gens één van deze berichten zou, zooals reeds gemeld werd, de Junta onder leiding van Grove reeds zijn afgetreden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 17 Juni. Kaas. Aanvoer 139 partijen: Goudsche kaas: 105, Leidsche 34. le soort Goudsche kaas 2630, 2e s. 20 25, le soort Leidsche 25—27, 2e s. 20—24. Handel flauw. 17 Juni. Vee. Runderen 426, kalveren 262, schapen 139. Stieren 45:/ 45275, kalf- en melkkoeien 153: 170280, varekoeien: 170: 62: 95170. Handel stug. Vette ossen 162: 195—290, sch. a. d. h. 37—70 ct.. Han del fiauw. Vette kalveren 43: 2570 sch. a. d. haak 34100 ct., nuchter kalveren 219: 3 6. Handel matig. Vette schapen 139: 12 16. Handel zeer traag. Lammeren 2785: 5 10, Mestvarkens 1007: 721, Londensche varkens sch. a. d. k. 1922 ct., Zouters: 20 23 ct. Handel zeer traag. Biggen 1079: 25, Paarden 12: 145230, bokken en geiten: 5 4-7. ALKMAAR, 17 Juni. Kaas. Aange voerd 85 stapels, zijnde 175.000 K.G. Fa- briekskaas kleine f 25.50, Fabriekscommis- sie f 25.Boerenkaas kleine f 25.Boe renkaas commissie f 25.per 50 K.G. Han del goed. LEEUWARDEN, 17 Juni. Vee. 144 en ter-stieren f40120, 113 twenter-stieren f 120—250, 205 vette koeien f 90—120 per stuk, 4261 per K.G., 40 pinken f3075, 64 vette kalveren f 1510 per stuk, 221 nuckt. kalveren f23.50, 110 vetto schapen f813, 105 weidesohapen f711 307 lam meren f 5—8, 714 vette varkens f 1570 per stuk, 2330 per K.G., Zouters 2630 ct. j>er K.G., 70 magere 1035, 406 kleine biggen 36, 11 bokken en geiten, 31 paarden. To taal aanvoer 2329 stuk». Kaas. Sleutelkaas 1618, Gouda- kaas 43. Aanvoer 43.771 K.G. Boter. Mijnboter le kw. f 1.04, 2e kwal. f 0.90, 3e kwal. f 0.72. Veilingbo'er le kwal. f 0.95, 2e kwal. f 0.74. Aanvoer 9/3, 47/6, 1/12 vaton. Commissie f 1.15.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3