EN LirriviMütn •s BLOUSESt.ROXKEN DE GROOTE ZOMERMODE Moderne wollen Blouses PQPELINE EN SWUNS BLOUSES ROKKEN VRIJDAG 17 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 DRINKT W.E.Z. W. A. ELSHOF Zn. geliefd boek blijven, meer echter om de zuivere natuurbeschrijvingen en satyrisclie gedeelten, dan om de symboliek, waar Jan Ligthart zijn zwaarzwoegende commentaren op geschreven heeft. Verder zal een later bloemlezer met smaak en inzicht overal, tot in „Johannes Viator" toe, prachtige fragmenten aantreffen. Een zoo machtige conceptie als het „Lied van Schijn en Weezen" wordt natuurlijk nooit populair, maar do kenners zullen het blijven eerbiedigen. Het is als groot wijs- geerig leerdicht een uniek werk in onze nieuwere taal. Verspreide lyrische gedich ten zullen een niet te dikken bundel van te waardeeren poëzie kunnen opleveren. Daarbij zijn de katholieke gedichten maar weinig in getal. Van Eeden kwam tot de Kerk toen hij de periode van werkelijke artistieke vruchtbaarheid achter den rug had en al sprak de geestdriftige bekeerling van zijn „tweede jeugd", die hem inderdaad nog nieuwe inspiratie gaf, spoedig deed zich het lijden gevoelen, dat aan zijn open bare werkzaamheid een einde zou maken". Over dat lijden der laatste jaren geeft de „Maasbode" volgende indrukwekkende herinnering: Onwillekeurig gaan onze gedachten terug naar een stormachtigen najaarsmid dag in 1926, toen wij den dichter op „Wal den" bezochten. Ons doel was om enkele speciale dingen te weten te komen omtrent een overleden Hollandsch auteur, die tot de intieme vrienden van Frederik van Eeden had behoord. Met een gemakkelijk gebaar gaf de gast heer ons een map vol brieven, die we vrijelijk mochten doorsnuffelen en daarmee liet hij ons al'leen in zijn studeervertrek. Het leek de j.hooge en lichte kamer" van Verwey en opvallend was de stipte orde in dit dicliterslaboratorium: het had het privé- kantoor van een notaris kunnen zijn. Maar wie langs de wanden ging vond overal merkwaardige herinneringen uit misschien het rijkste, meest bewogen, meest cosmo- politische schrijversleven van ons vader land. We hadden echter geen tijd voor al deze zaken, want de map met brieven was dik en vol. En na een klein uurtje kwam van Eeden zelf bij ons zitten. Hij nam plaats in zijn breeden armstoel; het licht uit de hoo- go ramen viel op zijn gelaat dat nog jong leek omdat het zoo blozend gebleven was. Nu zou hij vertellen uit zijn herinnering. Maar toen gebeurde het, wat ons op dat oogenblik diep trof en altijd nabij gebleven is: hij raakte den draad kwijt. Het was telkens of de beelden uit het verleden plot seling waren weggewischt uit zijn geest. Dan keek hij hulpeloos rond en er was een soort pijnlijke verwondering in zijn (4ogen om hetgeen hem daar gebeurde. Hij deed zijn best om het gesprek weer op te vat ten; zijn gelaat drukte de groote inspan ning uit waarmee hij de herinneringen poogde terug te roepen in de verbeelding. Hij zakte dieper weg ia zijn stoel en hij wreef met zijn hand over zijn voorhoofd. O, het vermoeid en mistroostig gaan van die oude hand! Het was een van die stillo en simpele gebaren, die een sprakeloos oogenblik vol maken van ongewten dingen. Het hoofd wilde niet meer mee en de dichter wist het; hij verontschuldigde zich. Het hoofd dat hij zoo hoog gedragen had, dat diep gepeinsd had over de menschen en hun lot, dat voor duizenden met een nimbus was omstraald geweest en zoo diep vernederd werd in tegenslagen en ontgoo cheling, dat zich altijd weer had opgericht' voor een nieuw begin en eindelijk zich eer biedig boog onder het water van den doop, dat grijs en gegroefde menschenhoofd kon nu de gedachten en beelden niet meer vast houden waarmee het geleefd had en oud ge worden was. En de hand streek over den schedel, de hand streelde of zij wilde be moedigen en legde zich over het voorhoofd of zij alles daar bijeen wilde houden: her inneringen en verwachtingen, beelden en ideeën, alles en alles van dit overvolle be staan. En van Eeden richtte zioh op en vertelde Dat gebeurde jaren geleden en zoo is het een lange strijd geweest voor den dichter en een groote beproeving. Maar uit wat wij later nog van hem hoorden bleek, dat een innerlijke rust, een groote sereniteit hem is bijgebleven. Op zij zeventigsten verjaar dag in 1930 is hij wel voor het laatst in het publiek verschenen. Hij heeft nog innige vreugde gevoeld over de hulde hem bereid on over de opvoering van „De kleine Jo hannes". Het was altijd zijn wensch ge speeld te wordenHet zou nog meer dan twee jaar duren eer de dood kwain". DRIE KWARTJES PER KOE. Prijszenswaardige spoed. De burgemeesters kunnen heden een begin maken met de uitbe taling. De minister dringt er bij hen op aan, grooten spoed te betrachten. „Wannoer krijgen we de drie kwartjes per koe?" zoo vragen eenige veehouders ons, daarbij doelende op de belofte van den minister, om, steunende op artikel 22 van de Crisis-zuivélwet, aan de veehou ders drie weken lang een steun van f 0.75 per koe te zullen geven, om te voorzien in den allercersfen nood cn het wachten op dc resultaten der omstreeks 1 Juli in wer king tredende Crisis-zuivelwet te overbrug gen. "Welnu, minister Verschuur heeft zoo juist aan de burgemeesters van alle gemeenten een uitvoerig geschrijven gezonden, waarin hij hun verzoekt, om een zeer snelle afwik keling te bevorderen en daarom alle boe ren, die aanspraak maken op de uitkeering, ter secretarie op te roepen en opgave te laten doen van het aantal melkgevende koeien (droogstaande dus niet meegere kend)-, dat op Woensdag 15 Juni op de boer derij verzorgd werd. Wij wijzen er uitdrukkelijk op, dat iedere boer, die gisteren een of meer melkgeven de beesten bezat, recht kan doen gelden op genoemden steun, m.a.w. dat de burgemees ters niet te beoordcelen hebben, of de be trokken boer de drie kwartjes per koe al dan niet noodig heeft. Wèl moeten de bur gemeesters er voor waken, dat het aantal juist wordt opgegeven, niet alleen met het oog op bedrog en dus financieel nadeel voor het rijk, doch óók met het oog op het verkrijgen van een juiste statistiek ter ra ming van de melkproductie. Daarom moe ten de burgemeesters ook voor elke vee boerderij een kaart aanleggen, waarop alle productiegegevens moeten worden ingevuld. Ook deze kaarten zijn reeds aan de burge meesters toegezonden, zoodat een begin gemaakt kan worden met de uitvoering van dezen steunmaatregel. De minister verlangt van de burgemees ters, dat do kaarten worden ingevuld door een ambtenaar, doch geheel in overleg met den veehouder en op grond van diens opga ven, zonder nadere boeken-verificatie. Zoodra de kaart is ingevuld, wordt de achterzijde door den boer onderteekend en kan de uitbetaling van f 2.25 per merkge- 1 vende koe onmiddellijk volgen, althans wanneer de koe gedurende drie weken ge houden werd. Nogmaals aandringend op tpoed mach tigt de minister de burgemeesters, om tot uitbetaling over te gaan en verzoekt hun, in verband met de nooddruft onder de melkveehouders, de uitkeering zelf ter hand te willen nemen en de benoodigde gelden tijdelijk uit de gemeentekas beschikbaar te stellen, voor te schieten dus. De boeren moeten opgeven: le. Aantal melkgevende koeien op 15 Juni (eergisteren). 2e. Totale melkproductie in de week, die is begonnen op Zondag 12 Juni en zal ein digen op Zaterdag a.s., 18 Juni 3e. De totgle melkproductie in het afge- loopen jaar 1931. Onder melkgevende koeien worden ver staan dieren, die gisteren melk gaven, dus geen droge, drachtige of kalfkoeien. Verder moeten de boeren opgeven, wat zij met hun melk doen (zelf verwerken, af leveren aan coöperatieve of speculatieve fabrieken of melkinrichtingen, hetzij als lid, hetzij als inbrenger) Wanneer een boer een deel zus en een deel zóó aflevert, dan kan hij met een globale schatting volstaan. Men ziet dus. dat minister Verschuur en do Regeeringszuivel-commissaris, de heer Buckman, met prijzenswaardigen spoed te werk gaan. Indien de veehouders dus binnen enkele dagen hun eerste steungeld nog niet heb ben ontvangen, moeten zij dat onder géén beding wijten aan regeering of Crisiszui- velbureau. doch aan hun eemeenteb^tuur, dat alle kaarten en formulieren, welke op zich zelf héél eenvoudig ziin foreenszins een stapel paperassen!) reeds ontvaneen heeft met een machtiging tot uitbetaling er bij! „Hbld." CR ISIS-ZUIVEL-CENTR ALE. UITVOERING CRISIS-ZUIVELWET 1932 Inlichtingen voor melkin richtingen, melkhandelaren en melkslijters, die tevens boter bereiden. In verband met het omstreeks 1 Juli a.s. in werking treden van de Crisis-Zui- velwet, wordt het volgende ter kennis van bovengenoemden gebracht. Na het van kracht worden van genoem de wet zal het vervoeren, verkoopen voor handen hebben of afleveren uit dc berei dingsplaatsen van boter, welke niet is voorzien van een crisis-botermerk, verbo den zijn. Alle producenten zullen dus voor taan gehouden zijn hun boter van een der gelijk merk te voorzien. Het merk is verschillend, al naar ge lang de producent al dan niet bij de be staande botercontrole onder Rijkstoezicht is aangesloten. Voor de aangeslotenen be staat het merk uit het gewone Rijksboter- merk, voorzien van een aanduiding om trent het gewicht der boter. Voor de niet- aangeslotenen, die desniettemin onder toe- trolestations zullen staan, komt er een an- trolestaions zullen saan, kom er een an der merk, gevormd door de letters C.Z.O., met aan weerszijden een leeuw, terwijl daarboven en daaronder de woorden: „bo ter voor hot binnenland" voorkomen. Door middel van dit merk zal een hef fing op de boter plaats vinden, in ver band waarmede het merk moet voorko men op alle boter, die de producenten afleveren, ook al geschiedt dit in kleine verpakking. De door de winkeliers e.d. afgeleverde boter behoeft slechts dan van een merk voorzien te zijn, indien de boter verpakt is in hoeveelheden van K.G. en grooter, dus niet op pakjes van b.v. 1 pond. Men mag dus wel b.v. 50 pakjes van 1 pond zonder merk vervoeren, maar niet 1 vat van bv. 20 pond zonder merk. Uitgegeven zullen worden merken, be stemd voor hoeveelheden van resp. 1/4, 1/2, 1, 2, 2 1/2, 5, 10, 20, 25 en 50 K.G. boter. Voor producenten, die alleen boter berei den, zullen met de uitreiking der mer ken de botercontrolestations worden be last. Het is dringend noodzakelijk, dat alle belanghebbenden zich ten spoedigste bij het Botercontrolestation, waaronder zij be- hooren, aanmelden, met verzoek om tijdig in het bezit der crisis-botermerken te wor den gesteld. Nalatigheid in dezen zal zeer groote moeilijkheden met zich brengen. Volledigheidshalve zij nog opgemerkt, dat de aangeslotenen bij de botercontrole automatisch onder de regeling vallen; zij behoeven zich dus niet op te geven. De volgende lijst geeft de adressen en ressorten der Botercontrolestations aan. Botercontroletations„Friesland" te Leeuwarden, Bessort: provincie Fries land. „Groningen" te Gronigen, prov. Groningen. „Drente" te Assen, prov. Dren te. „GelderlandOverijsel" te Deventer, provincies Gelderland en Overijsel. „Eind hoven" te Eindhoven, prov. Noord-Bra bant en Zeeland. Maastricht" te Roer mond, prov. Limburg en een gedeelte van Oostelijk Noord-Brabant. „Zuid-Holland" te 's-Gravenhage, provincies Zuid Holland en Utrecht. „Noord Holland" te Alkmaar, prov. Noord-Holland. Inlichtingen voor zelfkarnen- de en zelfkazende boeren. Met ingang van 3 Juli a.s. zal de wet be treffende tijdelijke maatregelen tot hulp verleening aan de veehouderij (Crisis-Zui- vel-Wet 1932) in werking treden. In ver band daarmede, worden de volgende in lichtingen ter kennis van de zelfkarnende en/of zelfkarnende veehouders gebracht. De wijze, waarop getracht zal worden het beoogde doei door middel van deze wet te bereik^ *n in hoofdtrekken als volgt worden omsenreven. Van alle bereide boter, met uitzondering van de voor eigen gebruik benoodigde hoeveelheid, zal een heffing plaats vinden, tegen betaling waarvan een speciaal merk, het crisis-bo termerk, wordt verstrekt, dat op de boter dient te worden aangebracht. De boterpro- duoenten komen, in verband daarmede, onder toezicht van de ambtenaren van de Botercontrolestations. Het crisisboter- merk wordt gevormd door de letters C.Z.C. met aan weerszijden een leeuw, terwijl daarboven en daaronder de woorden: „bo ter voor het binnenland" voorkomen. Het is de bedoeling, dat het bedrag der heffing op het merk bij verkoop van de boter in laatste instantie op den consu ment wordt verhaald, zoodat de boterprijs met minstens het geheven bedrag stijgt. Ondermeer uit de opbrengst dezer merken wordt een fonds gevormd, het Crisis-Zui- vel-Fonds, waaruit uitkeeringen kunnen plaats vinden, ten behoeve van het melk veehouders-bedrijf. Bij de uitvoering van de Orisis-Zuivel- Wet wordt de Regeering bijgestaan door een lichaam, Crisis-Zuivel-Centrale ge naamd, terwijl verder de medewerking van de Boter- en Kaascontrolestations is vef- kregen. Per 3 Juli a.s zal het aan alle b<f- terproducenten verboden zijn om boter te vervoeren, te verkoopen, voorhanden te hebben of af te leveren, welke niet is voor zien van een crisis-botermerk. Dit merk moet voorkomen op alle boter, die de pro ducenten afleveren, ook al geschiedt dit in kleine verpakking. De crisismerken zul len worden beschikbaar gesteld voor hoe veelheden boter van resp. 1/4, 1/2, 1, 2 1/2, 5, 10, 20, 25 en 50 K.G. De uitreiking zal geschieden door bemiddeling van de ge noemde controlestations. Dientengevolge zullen, zooals reeds hiervoren gezegd is, alle boterproducenten, dus ook de melk-, room- of weiboter bereidende veehouders, onder toezicht der ambtenaren van een controle-station komen te staanzulks in dier voege, dat de uitsluitend boterpro- duceerendo veehouders ingedeeld worden bij een Botercontrolestation, terwijl op de boterbereiding van degenen, die tevens melk verkazen zal worden toegezien, door de ambtenaren van één der Kaascontrole stations. Uit het voorgaande volgt, dat alle vee houders, die boter voor verkoop produ- ceeren eu die niet zijn aangesloten bij de boter- of kaascontrole, zich zonder uit zondering onverwijld bij het controlesta tion, waaronder zij behooren, dienen aan te melden, met verzoek om in het bezit der crisis-botermerken te worden gesteld. De volgende lijst geeft de gebieden aan der controlestations me de adressen: Botercontrolestations: „Friesland'' te Leeuwarden, Ressort: provincie Fries land. „Groningen" te Groningen, prov. Groningen. „Drente" te Assen, prov. Dren te. „GelderlandOverijsel" te Deventer, provincies Gelderland en Overijsel. „Eind hoven" te Eindhoven, provincies Noord- Brabant en Zeeland. „Maastricht" te Roermond, prov. Limburg en een gedeel te van Oostelijk Noord-Brabant. „Zuid Hol land" te 's-Gravenhage, provincies Zuid- Holland en Utrecht. „Noord-Holland" te Alkmaar, prov. Noord-Holland. Kaascontrolestations: „Friesland" te Leeuwarden, Ressort: prov. Friesland, Gro ningen, Drente en Overijsel, „Zuid-Holland Brabant" te 's-Gravenhage, prov. Zuid- Holland, Utrecht, Gelderland, Limburg, N. Brabant en Zeeland. „Noord-Holland" te Alkmaar, prov. Noord Holland. „Het Kaas- controlestaion voor volvette kaas" te Utrecht, prov. Utrecht, Drente, Overijsel, Gelderland, Noord-Holland. „Het Kaascon- troleBtation Zuid-Holland voor volvette kaas" te 's-Gravenhage, prov. Zuid-Holand en Noord-Brabant. Na de aanmelding zullen vanwege het betrokken controlestation aan de aan vragers instructies worden gegeven, ten behoeve van de bedrijfscontrole, welke zal worden uitgeoefend. Uitdrukkelijk zij er ten slote nog de aan dacht op gevestigd, dat deze vorm van toe zicht door de controlestations geenerlei verband houdt met de bestaande bote en kaascontrole onder Rijkstoezicht. De hiervoren weergegeven regeling dient uit sluitend voor de uitvoering der Crisis- Zuivelwet en zal met het vervallen van deze wet terstond worden beëindigd. „ST. RAPHAEL" EN DE LOONS VERLAGING. 13 Juni vergaderden te Utrecht hot Hoofdbestuur en de afdeelingsbesturen van den Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tram wegpersoneel, ter bespreking van den stand van zaken in de actie tegen de aangekon digde loonsverlaging van het spoorwegper soneel. Voor het R. K. Werkliedenverbond werd de vergadering bijgewoond door zijn voor zitter, den heer A. C. de Bruyn. Het Hoofdbestuur gaf een uitvoerige uiteenzetting van zijn beleid in deze actie. Tal van afgevaardigden hebben hun be zwaren tegen de loonsverlaging naar vo ren gebracht. O.m. werd gewezen op het feit, dat van het spoorwegpersoneel een zwaarder offer werd verlangd dan van per soneel in overheidsdienst; dat nu het ipoorwegbedrijf met verliezen te kampen heeft, alleen van het personeel offers wor den gevraagd, terwijl de winst van hot „Kapitaal" gegarandeerd blijft; de verga dering voelde dit heel sterk als niet in overeenstemming met de rechtvaardigheid; dat door het uitblijven van maatregelen tot ordening van het vervoerswezen, de spoorwegen met den dag sterker ondervin den de gevolgen van de onredelijke en on eerlijke concurrentie van het autowezen; dat door genomen en nog in uitzicht zijnde regeeringsmaatregelen de kosten voor le vensonderhoud reeds gestegen zijn en nog meer zullen stijgendat door toepassing van de loonsvermindering vooral de laag ste inkomens zeer sterk getroffen zullen worden, wijl deze het bedrag der loonsver laging in hoofdzaak moeten uitzuinigen op de uitgaven voor eerste levensonderhoud. De vergadering was onverdeeld van mee ning, dat gestreefd moet worden om de voor het personeel meest voordeelige trans actie te bereiken en dat daarbij zeer ern stig moet worden getracht de laagste loon schalen het meest te beschermen en den kindertoeslag zoo dicht mogelijk te doen aansluiten bij de regeling voor het rijks personeel. Alle omstandigheden overwegende, snrak de vergadering eenstemmig haar goedkeu ring uit over het door het H. B. gevoerde beleid en gaf dit in het volste vertrouwen machtiging voor verder optreden in deze actie. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heeren E. H. H. M. Jansen (Den Haag) en A. Pier- son (Voorschoten). Arts-examen le gedeelte mej. P. A. Prins (Den Haag) en de heeren N. J. Bouma (Dor drecht en J. P. M. de Winde (Rotterdam); bevorderd zijn tot arts de dames J. H. Schuurkamp (Den Haag) en S. Elink Schuur- (Den Haag) en de heeren M. Bruining (Haarlem) en C. J. van de Stadt (Zwolle). Bevorderd tot doctor in de wis- en natuur kunde, op proefschrift getiteld: „Metingen be treffende de soortelijke warmte van metalen bij zeer lage temperaturen" de heer J. N. van den Ende, geboren te 's Gravenhage. tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proef schrift getiteld: „Interim measures of protec tion in international controversies", de heer Edward Dumbauld, geboren te Uniontown; tot doctor in de geneeskunde, op proef schrift: „Encephalitis post vaccinationem, al lergie en huid" de heer A. Rijpperda Wierds- geboren te Nijmegen. STADSNIEUWS POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOON KANTOOR Onder één directie. Naar wij vernemen zullen met ingang van 1 Juli, den dag waarop aan den directeur van het postkantoor, den heer Kluit, eervol itslag is verleend, de kantoren van den postdienst en den telegraaf- en telefoondienst onder één directie komen. Hiermede zal wor den belast de tegenwoordige directeur van den telegraaf- en telefoondienst, de heer A. den Eelaart. R.K.S.V. „S. Augustinus" Het Bestuur van de R.K.S.V. „S. Augusti nus" is voor het jaar 19321933 als volgt samengesteld: J. F. M. Molkenboer, Praeses; Vice-praeses; Mej. M. E. G. Buers, Ab-actis Ia; S. Th. M. Hooy, Quaestor; E. Janssen, Ab-actis II; H. J. Klementkow, As- Gemeentelifke Aankondigingen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat H. Soldaat, te Warmond, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in het perceel Haarlemmer straat no. 167, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Juni 1932. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juni a.s. waar genomen door apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. VERKLARING EN RECTIFICATIE In verband met het gisteravond in dit blad gepubliceerde verslag van de jaarvergadering van de „R.K. V. V .Leiden" stel ik er prijs op twee dingen te bemerken: le. dat ik ten sterkste afkeur het publi- ceeren van enkele namen in minder prettig verband voor de betrokkenen. Dit publiceeren was in 't geheel niet noodig en totaal over bodig. Hieruit moge men besluiten, dat het ver slag noch door mij is opgemaakt, noch inge zien. Zou ik eenigszins hebben kunnen ver moeden, dat het verslag zóó zou zijn versche nen, dan zou ik, wat ik nu achteraf moet doen, van te voren hebben geprotesteerd en het ver slag hebben gewijzigd. 2e. De heeren Damave en van Cleef werden door mij ten onrechte bezien als lejen van „Leiden" en herstelde ik graag mijn fout, toen ik erop opmerkzaam werd gemaakt, tegenover de heeren persoonlijk, terwijl ik er prijs op stel zulks nu ook publiek te doen. Ik verwacht, dat de heeren met bovenstaan de genoegen zullen nemen. Ik ben er hun dankbaar voor. H. J. BANGERT, Pr. Geestel. Adv, Naar wij vernemen is de heer Van Stralen van plan een interpellatie aan te vragen in de raadszitting van a.s. Maandag naar aan leiding van het optreden der politie te<*en de demonstreerende werkloozen op Woens dag j.l. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3976. Naamlooze Vennoot schap Algemeene Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Batteljee en Terpstra, Leiden, Oude Aijn 39. Vest. bijk:. Leiden, Breestraat 41. Bezoek Philipsfabrieken Teneinde een beter inzicht in de fabricatie der gloeilampen te krijgen, heeft een groep monteurs van de Ste. Lichtfabrieken alhier een bezoek aan de Philipsfabrieken gebracht. Onder deskundige leiding van d eheeren Scholte en Steunenberg werden de diverse afdeelingen bezocht en voldaan keerde allen des avonds naar hier terug. De heer J. Bon, klerk ter inspectie Leiden, le afd. der directe belastingen, tijdelijk werkzaam bij de inspectie Leiden, 3e afd., is met ingang van 16 Juni overgeplaatst naar Alphen a. d. Rijn. De Inlichtings-commissie is voor het jaar 19321933 als volgt samengesteld: Rector R. Reynen, Moderator, Hooigracht 15; J. F. M. Molkenboer, Praeses, Morschweg 6; E. J. Hoogenstraaten, Rapenburg 24, Secretaris; Mej. M. E. G. Buers, Heemraadsingel 203, Rotterdam. Zij, die schriftelijke inlichtingen wenschen, moeten zich wenden tot den Secretaris, Ra penburg 24, Leiden. Mondelinge inlichtingen kunnen alléén gegeven worden, wanneer zij tevoren schriftelijk aangevraagd zijn bij den Secretaris. „Pulchri Studio". De leden van bovengenoemde zangvereeni- ging worden verzocht allen hedenavond uiter lijk te 8.15 in den tuin van „Rhijngeest" aan wezig te willen zijn, in verband met het te geven zangconcert in Rhijngeest. Dus ieder vooral op tijd. Aan de Chr. Kweekschool zijn geslaagd van de 2e groep de dames J. G. Haspers, Koudekerk, C, Kromhout, Rijnsburg, M. M. v. d. Laan, Katwijk aan Zee en F. Nijboer, Leiden. Afgewezen 2 candidaten. Wij brengen een schitterende collectie met korte en lange mouw, in de allernauwste genres en zeer aparte kleurstellingen. Verrassend lage prijzen REEDS VANAF f. 1.95. ook zonder mouw, in de nieuwste modellen en zeer fijne pasteltinten! PRIJZEN REEDS VANAF I. 1.45. in popeline en tweedstoffen, in bijzonder leuke modellen, alle prijzen VANAFL 1.95. Men zie onze speciale etalage! Rotterd. Engrosmag. v.h. HAARLEMMERSTRAAT 116-120

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2