UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 17 JUNI 193* DE LEIDSCHE COURAN1 DERDE BLAD PAG. 10 WERKL000ZENRELLETJES TE 'S-GRAVENHAGE. Botsingen met de politie. Ter gelegenheid van de door den heer Kupers in de Tweede Kamer te houden werkloosheids-interpellatie (welke echter niet aan do orde is gekomen)) is gisteren te Den Haag een demonstratie gehouden van leden der S. D. A. P. en van vakorga nisaties aangesloten bij het N. V. V. Op de Prinsegracht werd de stoet te gen het middaguur opgesteld. Vele duizen den arbeiders namen er aan deel. Voor aan liepen leden van het bestuur der S. D. A. P., van de sociaal-democratische Kamerfracties, van den plaatselijken raad. Een groot doel van den optocht vorm den de bouwvakarbeidersde verschillen de afdeelingen van hun organisatie uit het gcheele land waren opgekomen. Zij droe gen groote doeken mee. Een groep handels- en kantoorbedien den vormden een afzonderlijke afdeeling, die een spreekkoor had, dat riep: „Tegen elke steunverlagihgWij eischen brood en arbeid Om precies half één vertrok de optocht van de Prinsegraeht. Het duurde zeer ge- ruimen tijd, voordat de laatste rijen der deelnemers de Prinsegracht verlaten had den. Een talrijk publiek sloeg de demonstra tie gade. Naar het Binnenhof. Na afloop der demonstratie begaven zich groote groepen demonstranten langs verschillende wegen door de binnenstad naar het Binnenhof, waar zij evenwel den weg versperd vonden door bereden politie. Met den blanken sabel werden zij tegen gehouden en verdreven in de richting van de Lange Poten. Zoo kwam men op het Plein, waar in verband met de asfaltee ring der tramsporen op het middenplateau waren verlegd, nog een groote massa klinkers voor het grijpen lag. In deze ge vaarlijke situatie stond één inspecteur met een drietal agenten tegen een overmacht van 400 man. Weer klonken oproerige kreten: „Kom maar op als je durft" en er werd met klin kers gegooid. Na een sommatie werd een charge uitgevoerd, waardoor de demon stranten weer in de Poten terecht kwa men. Hier werd weer „Verzamelen" ge roepen wel een bewijs voor het georga niseerd verzet en weer drong men op. Het politiebevel om terug te gaan werd genegeerd. Het gevolg was, dat met de inmiddels aangekomen assistentie een fiksche charge in de Lange Poten werd uitgevoerd. Bij het gedrang dat hierbij ontstond raakten de menschen klem tus- schen een bestelauto en de huizen, zoodat een winkelruit van de kaasfirma Ouds hoorn werd ingedrukt. Ook op het Spui, waar de woelige me nigte nu terecht gekomen was werden klappen uitgedeeld. De 224jarige behan ger K. v. d. V. uit de Wouwermanstraat, dro niet de demonstratie niets te maken had en ongewild tusschen de herrie ver zeild raakte, kreeg een sabelhouw over den rug. De geneeskundige dienst ver voerd^ hem ter behandeling naar het Zie kenhuis aan den Zuidwal. Nad-er is gebleken, dat eenige perso nen vr^ij zwaar zijn getroffen. Drie personen kregen» sabelhouwen, waarbij zij aan hoofd of pol s gewond werden. Een vierde, 38-ja- rige n'ian, kreeg met een sabel van een po- litie-afeent te paard een zoodanigen slag over «iet gezicht, dat opneming in het mi litair.' hospitaal noodzakelijk werd geacht. B ctrekkelijk vlug had de binnenstad ec'.iier haar gewoon aanzien terug. Alleen b coft politie te paard en te voet geduren- n lo geruimen tijd het Binnenhof, waar de Tweede Kamer in vergadering bijeen was, voor het publiek afgesloten gehouden. Eenigen tijd patrouilleerden ook nog agen; ten door do binnenstad, doch tot ongere geldheden is het niet meer gekomen. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Hij had nog meer op zijn kerfstok. Aan den Seringenhof te Groningen heeft Woensdagavond een man, die in dronken toestand verkeerde, zijn vrouw en kinde ren mishandeld en getracht zijn vrouw en kinderen met een bijl dood te slaan. De vrouw zag nog juist bijtijds kans om de deur uit te komen en heeft met haar gezin onderdak gezocht bij haar familie. Toen do politie verscheen, lag de dronken man te bed en deed hij het voorkomen, alsof cr niets was gebeurd. Toen men hem even wel gelastte om de bijl die hij onder zijn hoofdkussen verstopt had, af te geven, verzette de man zich hevig en raakte slaags met de beide politie-agenten. Deze hebben hem echter ten slotte overweldigd en naar het politiebureau overgebracht. Het was de 43-jarige W. J. die zich thans ter zake van vier misdrijven zal 'lAbhen te verantwoorden. „Msbd." DE POST. OPENSTELLING HULPPOSTKANTOREN. Met ingang van 20 Juni zal de open- 'slelling voor het publiek van de volgende hulpkantoren zijn: Hazerswoude Dorp 912, 1415, 1819 uur; Katwijk aan den Rijn 912, 1416, 18 19 uur; Koudekerk 911,30, 14.15.30, 1819 uur Leiderdorp 912, 1415, 18 19 uur Leiniuiden 912, 1415, 1819 uur Noordwijkerhout 912.304 1415.30, 1819 uurOudewetering 912, 1415, 1819 uur; Rijnsburg 817, 1820 uur; lxijpwetoring 8.30—11, 14—15.30, 18—19 uur; Voorhout 912, 1415, 1819 uur; Zoc- terwoude 912, 1415, 1819 uur Roe- U.farondsveen 8.30—12.30, 14—16.30, 18— 19.30 uur, met voor den telefoondienst voor dit hulpkantoor 113, 1417, 18—20 TER-AAR. UIT-EINDSOHE EN MIDDELPOLDER. De secretaris-penningmeester wegens fraude ontslagen. Woensdagavond werd in het café v. d. Akker een vergadering gehouden van Stemgerechtigde ingelanden van den Uit- Eindsctien en Middelpolder en van de Uit- Eindscho Droogmakerij. De voorzitter, de heer W. Hoogstraten, opent de vergadering, roept allen een har telijk welkom toe, hoopt dat de besprekin gen m goede harmonie gevoerd worden, en dat we allen zuilen trachten, het karretje dat uit het spoor geraakt is, erin terug te brengen. De waarn. secretaris, de heer W. Kroon, leest de notulen van de vorige vergadering welke onveranderd yvordeu goedgekeurd en vastgesteld. Voorts doet de voorzitter mededeelingen op welke gronden de secretaris-penning meester de B. geschorst is n.l. fraude ge pleegd in de boeken. De Rekening over 1931 werd wel voorge lezen, maar kon met worden vastgesteld daar het bestuur met zeker was, dat zij alle bescheiden had. In de Commissie tot nazien der boeken werden benoemd de hoeren D. Hartveld, Joh. Zuijerveld en R. Treur. De Begrooting over 1932 werd voorgele zen en evenals de Rekening, voor kennis geving aangenomen. De lasten zijn dit jaar gebleven als het vorig jaar n.l. 10 gulden. De machtigingen tot het doen van af- en overschrijvingen op de begrootingsposten en tot onderhandsche aanbesteding of uit voering in eigen beheer werden verleend. Voor de volgende Ingelanden-vergadering werd als plaats bepaald bij v. d. Akker. Met algemeene stemmen werd het voorstel „Ontslag van den secretaris-penningmees ter" aangenomen, daar hij in dubbele ge breke is gebleven. Op een vraag van een der leden of er veel geld te kort is, antwoordde de voor zitter van ongeveer 13 a 1400 gulden, maar er is een borgstelling van 1200 gulden aan wezig. Om deze borg zooveel mogelijk tege moet te komen, werd eerst /.an het bestuur de goedkeuring verleend, <le rekening aan de bank met 500 gulden te verhoogen. De heer Oats diende een voorstel in om de salarissen van het bestuur, waarvan de voorzitter f 50 en de beide bestuursleden ieder f 25 hebben, deze te verlagen met 50%. Vooral met het oog op de vele werk zaamheden van het bestuur in den huidi- gen tijd, wilden de Ingelanden niet van sala risverlaging weten en het voorstel kelderde kolossaal. De indiener was er alléén voor. Bij de rondvraag gingen er besprekingen om de functie va-n secretaris-penningmees ter gescheiden te houden. De heer Cats wilde eenige schadevergoe ding hebben van grond die een weinig weg gespoeld is bij de sluis of anders op kosten van den polder een paar plankjes slaan. Maar dit blijkt zulk een luttel werk te zijn, dat de voorzitter antwoordt „Wie water deert, wie water keert". Nadat nog een paar schouw-cau3erietjes gehouden zijn, gaat de voorzitter over tot sluiting. LEIDSCHENDAM. Vragen. Heden werd ons toegezonden onderstaand uitknipsel uit een ander dag blad. „Voor een tweetal weken wapperde Za terdag en Zondag van de beide Gemeente gebouwen de vlag, voorzien van den Pau selijken wimpel, zulks ter gelegenheid van den intocht van den tot priester gewijden heer v. Bohemen. Van anti-rev. zijde deelt men onB mede, dat het raadslid, de heer Vink, hierover vragen aan B. en W. zal stellen in verband met het feit, dat de Gemeente bestaat uit een gemengde bevolking. Tot zoover het uitknipsel. Wij zullen af wachten, welke vragen de heer Vink zal stellen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Er komt in den tuinbouw bedrijvigheid. Men is druk aan het bollen- rooien, vroege kool planten en volgende week zal naar alle waarschijnlijkheid met veilen worden begonnen van vroege aard appelen. In een op a.s. Maandag te houden vergadering van leden der groentenveiling zal de aanvangsdatum definitief worden vastgesteld. Hot gewas der tulpen valt over het alge meen tegen. Het aantal leverbare bloem bollen zal beneden het normale zijn. Han del wordt er nog zoo goed als niets ge daan en waar getracht wordt zaken te doen worden lage prijzen geboden De verwach ting is niet hoog gespannen. Ten opzichte van den tuinbouw is men iets optimistischer gestemd. WARMOND. Molenwoning. Naar wij vernemen zou de onbewoonbaar verklaarde molenwoning in den Broek en Simontjes polder alhier in gebruik gegeven worden als woongelegen heid voor watersportliefhebbers. Wij be twijfelen sterk of dit de goedkeuring van de desbetreffende autoriteiten zal wegdra gen. Kampeeren. Van het kampeeren in deze gemeente wordt reeds een druk ge bruik gemaakt want op verschillende pun ten rondom de meren verrijzen kampeer- terrcintjes in diverse kleuren. Menigeen moet echter tot zijn teleurstelling onder vinden, dat de desbetreffende hier bestaan de verordening een vergunning van Burge meester en Wethouders eischt, betgeen ge woonlijk over het hoofd gezien wordt, waar door aan het kampeeren spoedig een einde komt. Wij zouden daarom de kampeerders in overweging willen geven, eerst do ver- eischto vergunning aan te vragen. LISSE. EEN OUD BEDRIJF IN HET BOLLENLAND. De Haarlemsche correspondent van het „Hbld" schrijft: Het zijn" niet enkel bollenkweekers, die de bedrijvigheid brengen in de streek tus schen Haarlem en Leiden. Verscheidene andere bedrijven, min of meer verband houdende met de bloembollencultuur, heb ben zich daar ontwikkeld, en enkele treft men er aan, die op een eeuwen-oude his torie kunnen wijzen. Het bekende Vierkant, nog altijd het centrum van Lisse, kent al sinds zeker drie eeuwen een timmer- en molenmakersbedrijf dat op 21 Juni 225 jaar in bezit van de zelfde familie zal zijn. Wanneer de zaak is gesticht, valt niet na te gaan, maar wel is aangeteekend, dat zij in 1645 eigendom werd van Berent Noorthoorn. In 1677 ging zo over aan Maarten van 't Hoog, wiens weduwe haar in 1707 verkocht aan Corne- lis Adriaanse van der Zaal. Sindsdien is de zaak in handen van deze familie geble ven en nu is de heer C. van der Zaal er eigenaar van. In den aard van het bedrijf is in den loop dier jaren veel veranderd. Maakte in den eersten tijd het molenmakersbedrijf het voornaamste deel er van uitlater is dat van minder beteekenis geworden en ten slotte is dat deel van de zaak geheel opgeheven. Nu is het een aannemerszaak gewordenmaar nog altijd is de zetel aan het Vierkant. Hoezeer een bedrijf als dit, veel meer dan nu het gevolg zou zijn, betrokken werd in de gebeurtenissen van den dag in de streek en in het land, blijkt uit de inte ressante aanleekeningen van Cornelis van der Zaal, die in 1802 eigenaar van de zaak werd, maar er blijkbaar al veel eerder in werkzaam was. Zoo vermeldt hij in zijn dagboek: „In het jaar 1787 in December heb ik een klok in de Noordwijkerhouttooren helpen bren gen met Oranjelinten daaraan, want wij hadden een omwenteling en wij dwongen de patriotes om in kaapstad te loopen, en de klok is zwaar 815 pond." Hij vertelt hoe de geheele streek mee leefde toen „onze geliefde en verdrukte erfstadhouder in zijn regt hersteld" was. En wij lezen, dat hij eigenlijk niet veel an ders deed in die dagen van vreugde dan met „het geliefde Oranje" loopen, de vlag op den toren planten en feest vieren. Maai zijn zaak schijnt er niet door te hebben geleden, want ondanks de overmaat van vreugde had hij er toch ook nog wel eens een werkje bij, waardoor het bedrijf aan den gang bleef. Het is ook aardig in dit dagboek te le zen met hoeveel zorg Cornelis van der Zaal de werkzaamheden beschrijft, die hij aan molens en andere gebouwen verricht, opdat zijn zonen daarmee hun voordeel kunnen doen. Zy hebben het blijkbaar ge daan, want het bedrijf is regelmatig in omvang en beteekenis toegenomen. Maar .opmerkelijk zijn vooral de verzuchtingen en klachten van den dagboekschrijver over den slechten tijd, de groote moeilijkheden, die allen hebben door te maken. Hij twij felt er wel eens aan of het ooit weer goed zal worden. Het is goed geworden, zeer goed zelfs. En al is het nu weer slecht, er is alle re den voor den tegenwoordigen eigenaar om in het huis, op dezelfde plaats aan het Vierkant, waar 225 jaar geleden Cornelis van der Zaal zijn werk begon, dien dag te "gedenken, ant het zal wéér goed worden Geboren: Maria Wilhelmina, d. v. M. M. de Haas en M. van der Zwet. Jan, z. v. A. Meijwaard en A. Petrie. Pieter Izaak, z. v. G. P. van der Zwet en M. C. Ie Febor. Getrouwd: G. M. J. C. Meulblok te Haarlemmermeer en A. Kozijn te Lisse. P. de Leeuw en A. 0. Dubbis beiden te Lisse. J. C. van Voorst en M. Reijerkerk beiden te Lisse. Overleden: Bartholomeus Johannes Bouckart, 11 maanden. Helena Johanna Slobbe, 11 maanden. Gevestigd: P. J. Berkhout uit Wog- num; J. H. van Wietingen uit Maastricht; M. Kohlbrecher uit Asten; A. Berbee en gezin uit Wassenaar; I. G. Postma uit 's-Gravenhage. Vertrokken: A. C. Wassenaar naar Warmond; J. W. Vermeulen naar Maas sluis; M. de Graaf naar Velp; A. B. van der Meer naar Haarlem; J. Hiel naar 'Hei- loo; D. Megchelse naar Leiden; M. M. A. v. d. Me ij geb. Schultz naar 's-Gravenhage; L. Hogenbirk en gezin naar Haarlem; A. Kozijn naar Haarlemmermeer; J. v. d. IJs- sel naar Voorhout. N00RDWIJK. Geen waag meer. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens aan den Raad voor te stellen met ingang van 1 Augustus op te heffen de gemeentelijke waag en de daarmede verband houdende weeggeld- vorojdeningen in te trekken. Winkelsluitingswet. Naar wij verne men treedt Vrijdag aanstaande in werking de nieuwe gemeentelijke Winkelsluitings verordening Tot 15 September zullen de winkels dan op de werkdagen open mogen zijn tot 10 uur en op Zaterdagen tot 11 uur. Op de Zondagen mogen alleen bepaalde groepen winkels geopend zijn. Hinderwet. Door Burgemeester en Wethouders is een vergunning verleend op grond van de Hinderwet voor het hebben van een benzinepomp met aftap-inrichting aan de firma Bolhuis te Noordwijk aan Zee. N00RDWIJK AAN ZEE. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. - De vereeniging V. V. vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer II. Liefe rink, in hotel Centraal te Noordwijk aan Zee. Na een welkomstwoord werden de notulen gelezen en ongewijzigd vastge steld. Medegedeeld werd, dat aan de er. voor Bloembollencultuur een gouden me daille was gegeven voor do vollegroiidsch tentoonstelling. Ook werd medegedeeld dab de vergadering van A.N.V.V. zal ge houden worden te Zwolle. Afgevaardigden zullen met het oog op de kosten niet ge zonden worden naar deze vergadering. Aan het gemeentebestuur van Noordwijk was een schrijven gezonden waarin onge veer het volgende was vervat: Uit de dag bladen heeft V. V. vernomen, dat van Amsterdam naar Sassenheim een weg zal worden aangelegd voor autosnelverkeer. Het bestuur van V. V. is er van doordron gen dat hierdoor ook groote perspectieven zich voor onze badplaats openen, n.l. door een snellere verbinding van de hoofdstad des Rijks en de badplaats Noojdwijk. Het bestuur wendt zich tot het gemeentebe stuur om gezamenlijk de noodige stappen te beramen die kunne leiden tot dit doel: het aanpassen van de wegen van Noord wijk aan de snelverkeersweg Sassenheim. Dit zou Noordwijk voor velen tot foren- senplaats van Amsterdam kunnen maken in den zomer of het geheele jaar door. Als tweede punt werd aan het gemeentebe stuur gevraagd niet tot verhooging van legesgelden over te gaan voor ventver gunningen, zooals door de Chr. Midden- standvereeniging werd verzocht. Nog werd gevraagd de werkzaamheden van openbare werken aan straten en wegen met spoed te doen voleinden en zoo moge lijk voor Pinksteren, omdat dit zoo'n rom melig entrée geeft. Verder werd er op ge wezen dat de verlichting van de Boule vards niet meer aan de eischen des tijds voldoet, men zou daar gaarne verlichting zien met electriciteit. Hierna volgde het jaarverslag van den secretaris, den heer Y. Elzinga. Er werden gehouden 3 alge meene en 7 bestuurs vergaderingen en twee actievergaderingen tegen de woonforen- sen, welk plan door B. en W. gelukkig werd teruggenomen. Dank zij den oud voorzitter, den heer J. J. van Capelle is gedaan gekregen, dat goederen van Duit- sche gasten te Noordwijk kunnen worden ingeklaard. De abri van de tramjhalte „remise" werd tegen regen en wind bevei ligd. Er is een beter postkantoor gekomen, terwijl genoemde heer ook zeer veel deed voor hypisch sportfeest en amusement voor de jeugd. Ook dit jaar zal hiervoor krachtig worden geijverd. Als vertegen woordiger van V. V. in de reclamecommis sie hebben nu zitting de beeren E. O. Ur- lus en S. P. C. v. Wely. Voor eon fusie van V.V. en Zeebad schijnt de tijd nog niet rijp. De rekening van den penningmees ter, den heer E. C. Urlus kwam nu aan de beurt. Deze sloot met een eindcijfer van ƒ1448.45 waarvan een batig saldo van 115.241/2. De Centrale Commissie was niet tijdig genoeg gewaarschuwd en daar om kon nu geen verslag worden uitge bracht. Dit werd tot de volgende verga dering verschoven. Door den heer Th. Verloop werden nu cijfers gegeven van het Informatiebureau en over het Reclame fonds. Het eindcijfer van het bureau was ƒ3464.98 en van het fonds 2798.721/2. Dank werd door den voorzitter gebracht aan alle voornoemde heeren voor hun werk Vervolgens kwam het seizoen-program in bespreking vooral de afd kinderamuse ment. Ook had de heer De Graaf zich bij zonder geinteresseerd voqr een ruiterfeest en zoo mogelijk met de ruiters van de lan delijke ruitervereeniging dit Hoofddorp. Het moeilijke vraagstuk van een geschikt terrein zal hieraan den doorslag geven. Door den voorzitter werd nog meegedeeld, dat het bestuur in haar pogingen voor nachtverbinding van telefoon in den zomer geslaagd is. Ook heeft het bestuur een bord laten plaatsen aan den Duinweg den weg aangevende naar het Staatsboschbe- heer. Over het algemeen vond men het niet duidelijk genoeg. Het bestuur is ook bij de directie van de N. Z. H. geweest waar is toegezegd dat sneltrams zullen worden ingelegd. Betreffende de bestra ting tusschen do rails aan het station Noordwijk aan Zee zal de directie zich in verbinding stellen met B. enW. Het be stuur is tevens naar de directie van het Postkantoor geweest om vervroeging van eerste bestelling die voor velen veel te laat komt. Men kon hieromtrent geen toe zeggingen doen. Het bestuur is ook ge weest bij Rijnland over de sluiting der dui nen. Gezegd werd dat het duin vrij is als er een bord staat met V. D. R. er op. Ten slotte is het dag. bestuur naar het mini sterie van financiën geweest^waar men den raad kreeg een aanvraag in te dienen tot vrijverklaring der duinen. Inmiddels is .iet "wenschelijk de gasten in te lichten waar ze wel en waar ze niet mogen loopen om hen voor teleurstelling te bewaren. Hieruit blijkt dat het bestuur niet heeft stilgezeten. De rondvraag bracht geen bij zonders waarna de voorzitter sloot. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De 'Raad vergadert Dinsdagavond te 19.30 uur. Agenda. 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Vaststellen pensioensgrondslag van P. Pot man als plaatselijk deurwaarder per 1 Januari 1932; 4. Wijziging Verordening Winkelsluiting; 5. Rekening-Courant-over- eenkomst met de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten te 's-Gravenhage; 6. Opheffing zekerheidstelling van den heer O. van Eek als oud-gemeente-ontvanger; 7. Behandeling schrijven van Ged. Staten over salaris Burgemeester, Secretaris, Ontvan ger en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand; 8. Vaststelling Balans en Verlies- en Winstrekening Woningbouwvereniging „Vooruitging'' over 1931; 9. Voorloopige vaststelling rekening Bedrijven over 1931; 10. Wijziging Gemeentebegrooting 1931; 11. Reclames schatting huurwaarde Drankwet; 12. Aanwijzing plaatsvervangend lid voor de Financ-ieele Commissie, in verband met gedwongen afwezigheid van den heer H. van Zonneveld, alsmede voor de Commissie van Openbare Werken, benevens plaats vervangend voorzitter Steuncomité; 13. Electrische verlichting Hoofdstraat en in verband daarmede plaatsen palen electri sche tram; 14. Subsidie R. K. Armbestuur over 1932; 15. Behandeling Gemeentebe grooting 1932; 16. Mededeeling Werk en i bespreking Werkverschaffing; 17. Crediet kleine kweekers. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Zaterdagmiddag te 2.15 uur komt de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken. Verzoekschrift N.V. Enkes Be- drijfslasting met voorstel te dier zake van B. en W. Voorstel tot aangaan eener dading betreffende het geschil met de aannmers vernieuwing Kees Jan Koen- burg (Hooge Brug). Voorstel n.a.v. adres ter zake van het urinoir aan de Delftsche kade. Voorstel o.m. tot wijziging der steun regeling voor werkloozen. Stemming over het voorstel inzake korting wedden over welk voorstel de stemmen in de vergade ring van 31 Mei 1.1. staakten. ALPHEN AAN DEN RIJN. De steunregeling. De Chr. Besturen Bond en R. K. Volksbond hebben zich nog maals met een schrijven tot het Gemeente bestuur gewend, waarbij zij met het oog op den nood in de arbeidersgezinnen, met de meeste klem aandragen, om toch ook voor de zomermaanden de oude steunre geling in te voeren. Onder verwijzing naar hun vorig adres te dien opzichte, spreken zij bij hun schrijven tevens den wensch uit, dat het Gemeentebestuur dekking zal kun nen vinden voor deze meerdere uitgaven. De Post Lijst vaji onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Juni. Briefkaarten Bin nenland: Mej. C. van Kleef, Alphen a. d. Rijn. Brieven Binnenland: Schipper Brijder, Keteldiep; J. Janssen, Rotterdam; Plaat selijk Crisis-Comité, Alphen a. d. Rijn. Twee briefkaarten en een brief zonder adres. Geboren: Eibert, z. van M. Loedeman en E. Ketel. Maria Elisabeth, d. van P. J. D. G. Vergunet en H. van Elteren. Catharina Elisabeth, d. van A. Rodenburg en N. van Braak. Huibertha Cornelia, d. van D. J. Bal en H. O. van der Veer. Johanna Arnolda Gerarda, d. van G. Ar- noldussen en M. M. Helderman. Johan nes, z. van A. van der Kwaak en M. H. den Ouden. Jan, z. van J. Roozeboom en A. den Brave. Josepha Maria, d. van P. M. van Egmond en A. M. Kragtwijk. Jacob, z. van E. J. van der Neut en A. van der Veer, Anthonie, z. van A. Kikkert en M. van Triest. Ruurdtje, d. van S. van der Zwaag en T. Wijnia. Gehuwd: S. van Leeuwen 25 j. en A. Snel 23 j. D. Turkenburg 34 j. en T. de Haas 25 j. K. van Egmond 25 j. en G. Vonk 23 j. W. Kromhout 22 j. en H. van der Vliet 19 j. J. Jongeleen 30 j. en M. M. M. Joha 20 j. Gevestigd: Maria Mooij van Hazers woude. Romkje Nauta van Moosdrecht. O. Vermeulen en gezin van Boskoop. Hedwig Crat van Duitsohland. P. Boef en gezin van Noordwijkerhout. J. J. van Gooi van Boskoop. H. Sjouerman van Leiden. Catharina G. Best van 's-Gra venhage. S. J. Reeuwijk van Hazers woude. V ertrokken: Maria A. Verha.ge naar Amsterdam. Erna A. Lipper naar 's-Gra venhage. H. Lingbeek naar Groot Am- mers. M. P. Boslooper naar Beemster. S. van der Haas naar Wateringen. C. van Doorn naar Loosduinen. Anna van Leeuwen naar Hilligersberg. Maria ~J. Kuipers naar Nijkerk. Sjoukje de Jong naar Zoeterwoude. T. de Jong naar Leid- schendam. HAZERSWOUDE. Geboren: Cornelia Maria Martina, d. van J. J. Verhorik en A. M. W. Gordijn. Adrianus Wilhelmus NicoLaas, z. van J. v. Wieringen en C. van Leeuwen. Maria, d. van A. van Luijk en J. van der Meer. Maartje, d. van G. van den Bosch en N. den eHrtog. Maria Joanna Jacoba, d. van J. C. Rietveld en C. M. Boere. Ondertrouwd: J. Verloop te Noordwijk) 35 j. en M. C. van Klaveren 29 j. Overleden: M. M. de Zwart 88 j. (wed. van Arn. Fase). HAZERSWOUDE (Rijndijk). Excursie. De vorige week werd door de leden der vereeniging van Oud-cursisten, welke gevestigd is te Hazerswoude Rijn dijk, een excursie gehouden naar de Kali- proefvelden te Hedel en Ammersoden. Welk een buitengewoon geslaagde tocht is deze excursie van deze jonge vereeniging geweest! Nadat de markthallen te 's Her togenbosch waren bezocht, ging de tocht terug naar Hedel. Hier wachtte de deel nemers een aardige verrassing. De Kali maatschappij had een heerlijke lunch klaar gezet. Daarvan werd enthousiast gebruik gemaakt. Na afloop van de koffiemaaltijd werden achtereenvolgens de kaliproefvel den te Hedel en Ammerzoden bezocht. De heer Balk, employé der kalimaatseh., gaf eenige toelichting. Hij wees er op, dat de bedoeling der proefvelden was, de boeren er op te wijzen, dat kali ook op kleigron den een onmisbare factor in de bemesting is. Buitengewoon duidelijk bleek dit. Het proefveld gaf te zien drie stroolcen van een akker. De eene strook was zwaar met kali bemest., de middelste zonder, de derde bad een halve kalibemesting ontvangen. Heel duidelijk bleek, dat ook op klei. kali onmis baar is: dat het er wonderen verricht. Een ieder ,die van zijn eigenbelang goed door drongen is, moet dat gaan zien. VAn heden af zullen tenminste de leden van genoemde vereeniging 't nut van een kalibemesting volmondig bekennen. LEIDERDORP. Posterijen. Met ingang van 20 Juni a.s. wordt het hulpkantoor opengesteld voor alle diensten op de volgende uren: 9—12 uur en 23 uur en 6—7 uur.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10