SCHOENWERK H. SIMONIS KERKNIEUWS NED. OOST-INDIE met ingebouwde Steunzooien SPORT DONDERDAG 16 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 MATUSCHKA'S PROCES. „EEN GEEST HAD ZICH VAN HEM MEESTER GEMAAKT".... Het doel der aanslagen. Gistermorgen is ie .Weenen het proces begonnen legen den trein-misdttdiger Ma- tuschka. Van de zijde van het publiek be stond er buitengewoon veel belangstel ling. Toen de verdachte in de beklaagden bank had plaats genomen, spreidde hij een groot aantal papieren voor zich uit, aan de hand waarvan hij zijn rede zou houden. Op de tafel voor het hof liggen tal van stukken rails en andere voorwerpen, die met de misdrijven in verband staan. Nadat eenige formaliteiten zijn vervuld, werd be gonnen met het voorlezen van de om vangrijke acte van beschuldiging. Nadat deze was voorgelezen, verzocht diens verdediger dr. Alfred Adler als des kundige te hooren op welk verzoek door de rechtbank afwijzend werd beschikt. De president ging daarop over tot het verhoor van -verdachte, die in een Duitsc-h- Hongaarsch dialect zijn leven schetst en vooral lang stil staat bij de oorlogsgebeur tenissen. welke grooten indruk op hem hebben gemaakt en waaraan hij zijn kui- digen geestestoestand toeschrijft?. Onder doodsche stilte in de geheele zaal, vroeg de president Matuschka, of hij schuld bekent. De beklaagde antwoordde bevestigend en keerde zich dan opgewonden tegen zijn verdediger, wien hij verweet, dat hij de zaak verkeerd had aangepakt. Hoewel hij luide schreeuwde, was wat hij verder zei onverstaanbaar, aangezien hij Duitsch en Hongaarsch door elkander praatte Eindelijk verzocht de president hem rus tig zijn relaas te willen doen, waarna hij weer beter verstaanbaar werd. Hij had voortijdig het gymnasium ver laten en diende in 1913 een jaar bij het Honved-infanteric-regimcnt. Hij schilder de voorts zijn oorlogsjaren, zijn krijgsver richtingen en de daarbij verkregen onder scheiding, zijn opleiding in een rccruten- school en zijn frontdienst, waarbij hij com mandant. van een mitrailleur-af deeling is geweest. Onder grooto opwinding, huilend en schreeuwend, beschreef hij een groot ge vecht. dat. hij heeft meegemaakt, waarbij om hem heen twintig officieren gevallen zijn. Alle acht machinegeweren, die hij commandeerde, had hij achter elkaar door laten schieten, en de dooden lagen meters hoog om hem heen. Matuschka vertelde vervolgens van zijn huwelijk, zijn handel in petroleum en an dere waren te Cantavir. Te Boedapest hield hij een warenhuis en was hij eigenaar van drie huizen. Later stichtte hij een naamlooze vennootschap, waarvan hij di recteur en president-commissaris was ge weest. In 1927 was hij voor de tweede maal naar Weenen gegaan, om te trachten hui zen te koopen. Op de vraag van den president, of hij al eens in Parijs was geweest, antwoordde Matuschka, dat hij zich dat niet kon her inneren. Op de verdere vraag, hoe hem Weenen •was bevallen, antwoordde hij, dat. hij Wee nen mooi maar zondig vond. In de Ste- phan-kerk gingen de menschen slechts, om elkaar hun mooie toiletten te toonen. Op den terugweg naar Boedapest, had zich een geest van hem meester gemaakt, die hem aanstichtte om spoorwegaansla gen te plegen. De bedoeling van deze aan slagen was, den spoorwegdirecties schrik aan te jagen. Hij had ze willen dwingen, een door hem gedane uitvinding op het gebied van wagonverbinding, welke uit vinding hij een belangrijke technisch© ver andering noemde, in te voeren. Uitvoerig zette hij uiteen, hoe hij zich de toepas- hing van deze uitvinding voorstelde. Te Boedapest had hij op aanraden van den geest, die hem ook had aangezet om een.secte te stichten, het huis, waarin zich hot voor de secte bestemde bureau be vond, in allerlei kleuren laten beschilde ren. Deze kleuren zouden het zinnebeeld zijn van alle religies, die hij had willen die nen. De geest was steeds daarbij geweest en had hem er toe aangezet de streek van Anzbach uit te kiezen voor een spoor wegaanslag. Deze aanslag had hij gepleegd en hij had gehoopt, daardoor tot rust te komen. Hij wilde slechts, dat alle kran ten over hem zouden schrijven. Het was niet zijn bedoeling, menschenlevens op het spel te zetten. Hierna schorste de president de zitting voor de middagpauze. BANKROOF TE HAMBURG. Door drie gemaskerde bandieten. Gistermorgen is in het filiaal der Drcsdner Bank een roofoverval gepleegd, waarbij den daders ongeveer 5600 mark in handen is gevallen. Drie gemaskerde man nen dwongen het personeel naar een ach tervertrek, waarna zij de kas beroofden en de vlucht namen. Z.H. EXC. MGR. L. SCHIOPPA. Zijn Excellentie Mgr. L. Schioppa is gis terenavond in gezelschap van zijn Secreta ris Rev. Pater J. Kleijntjens S.J. om 9.12 uur uit Rotterdam naar Napels vertrokken, waar Zijne Exc. eenige maanden tot herstel van zijn gezondheid zal verblijven. Tijdens diens afwezigheid zal als zaakgelastigde van den H. Stoel optreden Mgr. U. Kalde- wey. NOODTOESTAND IN INDIE. EEN BEGROOTINGSTEKORT VAN 176 MILLIOEN. De G.-G. wijst op den invloed der crisis. Woensdagmorgen is te- Batavia onder groote belangstelling de zitting van den Volksraad geopend. Nadat de gouverneur-generaal, mr. B. C'. de Jonge, in de zaal was aangekomen, sprak deze op rustige en ernstige wijze een rede uit, waarin hij op den grooten invloed der huidige crisis wees. Spreker memoreerde den val van het pond ster ling. Wij kunnen voorshands den steun van het moe Ierland bij de financiering van onze geldbehoeften niet missen, zoo dat het niet alleen een passende uiting van eenheidsbesef, maar ook practische politiek is, te doen wat gedaan kan wor den ter behartiging van de belangen van het moederland zonder die van Ncd.-Indiö schade te doen. In hel bijzonder valt de aandacht op de werkloosheid onder alle groepen der bevolking. De regeering is natuurlijk vol ledig bereid het noodige en mogelijke te doen, doch particulier initiatief en onder ling hulpbetoon verdienen ver de voorkeur boven ambtelijke bemoeienis. Wees sprekers ambtsvoorganger verle den jaar op een terugval van de Landsraid- delen tot 416 millioen gulden, thans wordt, op grond van de uitkomsten van verleden jaar en do verstreken maanden van het loopend© jaar, er op gerekend dat deze raming nog 100 millioen te hoog is. Met inbegrip van den tabaksaccijns, die zoo spoedig mogelijk zal worden inge voerd, en de crisisheffingen, die ook over 1933 van kracht blijven, kan de opbrengst der middelen, uitgaande van de economi sche verwachtingen, voor 1933 niet hooger dan 331 millioen worden geraamd". Hier tegenover staan uitgaven voor heb loopen- de jaar van 507 millioen, waardoor het dui delijk is voor welke moeilijkheden de re geering zich geplaatst ziet. Een dergelijke kloof is niet ineens te overbruggen, weshalve een werkba-sis van 400 millioen is aangenomen. Verlaging van de personeelslasten door systematische beperking van het perso neel en herziening van de bezoldigings- en pensioenregelingen en toelagen is de eer ste eiseh, die moet werken in de richting van een lager salarispeil, aangezien het een voor de ontwikkeling des lands on overkomelijk bezwaar is indien bij de toe neming van de bestuursbemoeenis de In dische ambtenaar boven de draagkracht des lands bezoldigd wordt. De gouverneur-generaal staat voorts stil bij de inkrimping der formaties, de ontslagen en afvloeiingen. Hij spreekt zijn oprechte sympathie en medegevoel met de slachtoffers uit. Spreker wijst op de ingrijpende maatre gelen ten aanzien van het onderwijs. Hij kent de groote bezwaren, welke daaraan zijn verbonden; hij weet hoe groot het on gerief is dat zij veroorzaken, doch wijst af, dat hier alleen aan afbraak mag worden gedacht. Onder de andere maatregelen, welke naast een dadelijke bezuiniging een ver der strekkend doel beoogen, noemt spreker de voorgestelde wijzigingen van de straf rechtspleging voor Europeanen. Slechts de noodzaak om de uitgaven te rug te dringen is de grondslag van- de voorgenomen reorganisatie van het leger. Er blijft slechts over: hervorming met het prijsgeven van de bestaande organisatie om voor een kleinere plaats te maken, die zal worden opgebouwd op basis van kos ten van totaal ƒ50.000.000.--. Ernstige overweging heeft de vraag: politie- of defensieleger, weder in beschou wing doen nemen. De slotsom was, dat het legerbestuur ook voor handhaving van rust en orde aan een kleiner defensieleger de voorkeur geeft boven een grooter poli- tieleger. Dat men overigens in de richting van het verrichten van politiewerk door het le ger ter wille van de bezuiging zoover mo gelijk wil gaan, bewijst dc instelling van de leger-politie-conimissie. De regeering wil niet ontkennen, dat deze maatregelen risico's bevatten. Zij vertrouwt ten dezen op den geest van het Indische.leger en vertrouwt op den politie- ken toestand, die in het algemeen goed kan worden genoemd, alsmede op het ge zond verstand der bevolking en van haar leiders. De regeering heeft het vaste voorne men om elke verstoring van rust en orde tegen te gaan en wellicht spoediger in te grijpen, dan onder meer normale omstan digheden zou geschieden. Spreker verklaart dat de financieele nota een vollediger overzicht bevat, waar uit blijkt, dat een benadering van het uitgavenniveau ad 400 millioen gulden, niet gemakkelijk zal zijn. Doch hiermede is nog niet genoeg gedaan. Als de inkomsten niet beter worden, zullen wij verder terug moe ten. Uit de financieele nota, die aan het ont werp voor de begrooting is toegevoegd, blijkt, dat de raming van de totale op brengt aan belastingen 260 millioen be draagt. Deze raming is sterk beinvloed door de verminderde opbrengst aan in komstenbelasting ad dertien millioen gulden, waartegenover de opbrengst der crisisheffing h vijftien millioen gulden bijna wegvalt. De opbrengst van de landrente wordt geraamd op 36.7 millioen, waarbij geen rekening is gehouden met eventueel in 1933 te verleenen ontheffingen. Daarom is het niet uitgesloten dat de opbrengst van de invoerrechten wordt geschat op 62 millioen tegenover een raming voor 1932 van 82.4 millioen. De raming van de op brengst van den accijns op petroleum is op 31.7 millioen gesteld of 8.9 millioen min der dan voor 1932. De opbrengst van de tabaksaccijns is na der gesteld op 22 1/2 millioen. Alleen in de beste kwaliteiten voor zeer lage prijzen. HAARLEMMERSTR. 138 - TEL. 699 De opbrengst der bedrijven wordt ge raamd op twintig millioen gulden, negen millioen lager dan voor 1932. De vermin dering is in hoofdzaak gelegen in de ont vangsten der spoor- en tramwegen, die 19 millioen lager zijn dan voor 1932. Vele maatregelen, vooral op personeels gebied, zullen in belangrijk sneller tempo moeten worden genomen. De invloed der bezuinigingen kan worden getemperd door doorvoering van de bestuurshervorming over geheel Nederlandsch-Indië, het schep pen van krachtiger provinciale en gewes telijke besturen en den verderen uitbouw daarvan. Op het gebied der bevordering van de welvaart zal het mogelijke worden ge daan. Voor de groote bedrijven kan dit allereerst bestaan in het wegnemen van zooveel mogeijk belemmering. O.a. zullen aan den Volksraad plannen worden voor gelegd tot systematische bevordering van inheemsche welvaart, hoofdzakelijk ter verbetering van de voorlichting inzake nij verheid, handel, winning van boschproduc ten, rijstbouw en visscherij. De gouverneur-generaal eindigde zijn rede met te herinneren aan een oud ge zegde: Eerst, leven, dan philosopheeren, welk woord hij voor onzen tijd meende te kunnen vertalen door: Eerst leven, dan politiseeren. SALARISSEN EN PENSIOENEN. Korting van 10 pet. op toegekende en nog toe te kennen pensioenen? Aneta seint uit Batavia: De stukken be treffende de begrooting voor 1933, die aan den Volksraad zijn aangeboden, bevatten ten aanzien van de kwestie van de salaris herziening de mededeeling van de Regee ring, dat, indien de voorloopige herziening nog niet tot stand is gebracht op 1 Jan. van het volgend jaar, door een verdere korting op de salarissen de noodzakelijk geachte verlaging van den salarispost zal zijn te vinden. Met. het Opperbestuur is overleg ge opend over den korting op de toegekende en nog toe te kennen pensioenen van tien procent. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. S. V. „LEIDEN". Bovengenoemde vereeniging hield gis teravond in het R. K. Volksbondgebouw haar 12e jaarvergadering. Na de opening werden de keurig gestelde notulen voor gelezen, die onveranderd werd goedge keurd. De Geest. Adv. deelde hierna mede zioh genoodzaakt te hebben gezien weder om tot royeeren van eenige leden te heb ben moeten overgaan. De leden hebben ziöh te onderwerpen aan de statuten en het Bisschoppelijk gezag en hun, die zich hieraan niet houden, geeft de G. Adviseur hun congé. Alzoo werd den heeren G. Bergers, A. Meijs, Damavc en Van K'leef het lidmaat schap ontzegd. De heer Meijs verkreeg de gelegenheid om te verklaren nooit tegen de statuten der vereeniging te hebben gezondigd, het geen door hean ook in de toekomst niet zou geschieden, weshalve hij zijn royement ongemotiveerd vindt, hetgeen tot gevolg had, dat dit. royeeren werd ingetrokken. Medegedeeld werd nog, dat de heer Damave als lid bedankt, had, waardoor een tweede royement verviel. Het verslag van het 11e vereenigings- jaar vermeldt, dat per 1 Juni 1932 de ver eeniging 45 leden en 16 ad-spirant leden telde, terwijl het aantal donateurs een weinig toenam. De afgeloopen competitie, waaraan door drie elftallen werd deelgenomen, vermocht niet te bevredigen. Het keurig verzorgde uitvoerige jaar verslag ontlokte een algemeen applaus. Het financieel verslag kon wederom niet plaats vinden. De kas-commissie kon niet de beschikking over de benoodigde gege vens verkrijgen, zoodat haar geen schuld treft. De schuldvraag in deze is dan ook niet gemakkelijk op te lossen, wij-1 het be stuur zich steeds in een moeilijk parket heeft bevonden. Het stond echter vast,, dat de toestand der vereenigingskas niet rooskleurig is, doch de vooruitzichten zijn zóó, dat spoedig van een aohterstajid geen sprake meer kan zijn. Het volgende agendapunt vermeldde de benoeming van een ka-s-oommissie. De heeren J. Porape, Fr. Goddijn en Th. R. v/.n Gelder kwamen hiervoor in aanmerking. Bij de bestuursverkiezing werd de voor zitter bij acclamatie herkozen, terwijl de heeren Fr. Goddijn, J. Pompe en J. Lek aan de bestuurstafel mochten gaan aan zitten. Do kern in het bestuur is thans versterkt door leden, die steeds animo aan den dag legden voor de vereeniging, zoodat met. een gewettigd vertrouwen op een vruchtbare samenwerking het nieuwe vereeniging® jaar wordt ingegaan. Voor de elftalcommissie werden hierna gekozen de heeren W. Goddijn, Fr. God dijn en P. de Boer. Alvorens de rondvraag aan de orde kwam verkreeg kap. Bangert. nog het woord tot het houden van een korte toe spraak. Een nieuw jaar wordt ingezet met een vernieuwd bestuur. Het afgeloopen jaar is èn voor „Leiden" èn voor den Geestel. Adviseur een moeilijk jaar geweest. In de toekomst, zal het enthousiasme hooger ge spannen moeten zijn, minder ontevreden heid onder de leden kunnen heerschen, terwijl meerder medeleven met de vereeni ging eveneens wenschelijk is. De adviseur deed een allerdringendst beroep op aller medewerking, noemde de opvoering van sportprestaties bijzaak en degelijke katho lieke leden en een degelijke katholieke geest voor de vereeniging hoofdzaak. Van de rondvraag is vermeldenswaard', dat dé kleeding is gewijzigd en thans is: zwarte pantalon, wit Shiller-overhemd met zwart schild waarop 2 roode sleutels. Voorts, dat op 3 Juli het nieuwe ter rein in gebmik wordt genomen. Door Mgr. Aengenent heeft op 14 Augustus de inze gening plaats. Tot slot dankte de voorz. de heeren P. Oosldam en H. van Teijlingen voor de vele werkzaamheden voor de vereeniging verricht, waarna de sluiting op de gebrui kelijke wijze plaats vond. DTOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET DISTRICT LEIDEN. De jaarvergadering. De aangesloten vereenigingen uit het District „Leiden" wordt hiermede bekend gemaakt, dat. de algemeene jaarvergadering van het Leidsche District zal plaats heb ben op a.s. Woensdag, 22 Juni, des avonds half 9 precies, in Hotel „Den Burcht" te Leiden. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige jaarvergadering. 3. Verslag Secretaris-Pen ningmeester. 4. Verslag Competitie-leider. 5. Verslag en benoeming kas-eommissie. 6. Uitreiking kampioens-diploma's. 7. Verkie zing voorzitter. 8. Verkiezing bestuursle den. 9. Verkiezing competitie ij leider. 10. Bespreking beschrijvingsbrief D. H. V. B. (indien ontvangen). II. Vragen te stellen aan den heer G. Kruyver. (Hierdoor ver vallen de vragen op de bondsvergadering). 12. Voorstel tot. instelling van een scheids- reclrters-depot. 13. Rondvraag. 14. Sluiting. Deze vergadering ie verplichtend op straffe van 2.50 boete bij verzuim. Den aangesloten vereenigingen uit het welke eerst kort bij den D. H. V. B. zijn aangesloten, zijn eveneens verplicht deze vergadering bij te wonen. De Bonds-Secretaris, de heer G. Kruy ver, hoopt op deze vergadering aanwezig te zijn om event, vragen of loopende kwes ties te beantwoorden, waardoor de rond vraag op de bondsvergadering kan verval len en men op deze manier zulke zaken grondiger kan afwerken. De scheidsrechters uit ons dist-riet- mo gen ook op deze vergadering aanwezig zijn. De bestuursleden van het District-be stuur worden hiermede verzocht uiterlijk half-acht aanwezig te zijn met het oog op enkele voorbesprekingen. De kas-commissie, bes-taande uit- de hee ren Van Haasteren („Leiden") en Van der Meer (S. J. C.) worden beleefd ver zocht uiterlijk 8 uur aanwezig te zijn ter controle van de kas. De Secretaris-Penningmeester, TH. BERGERS. OM DEN „LEIDSCHE C0URANT"- BEKER. De voor Zondag a.s. vastgestelde wed strijden zijn om kerkelijke redenen uitge steld. Deze wedstrijden hebben nu plaats volgende week Zondag 26 Juni. R. K. Sportvereeniging „Rocd-Wit". In een prettigen en snel gespeelden wed strijd behaalde het R. W. D. I junioren-elf tal een 62 overwinning op een combina tie van A. S. CL A. V. V. en S. N. A. A t h 1 e t i e k. Hedenavond training Schenkelloop en andere nummers, dus alle athleten om 8 uur present aan Hotel „Den Burcht", vanwaar gezamelijk wordt ver trokken naar Zoeterwoude. Wedstrijd L. P. S. V. Morgennamiddag te half zeven speelt een L. P.'S. V-Combinatie op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel een wed strijd tegen de Wassenaarsche Politic. GEEN VERKLEINING VAN HET STRAFSCHOPGEBIED. Te Lundudno vergaderde de Internatio nal Board ter bespreking van eventueele nieuwe wijzigingen in de internationale spelregels. Het drukbesproken worstel van Wales om het strafschopgebied te verkleinen werd door Wales ter vergadering inge trokken. Evenzoo ging het met een resolutie van de zijde van Engeland, waarin aangedron gen werd op het niet toestaan van het vervangen tijdens den wedstrijd van spe lers, als een of meer der mede-spelenden geblesseerd geraakte. Stilzwijgend kwam men overeen, dat op het. continent, de beide tegen elkaar uit komende landen in deze kwestie zelf een beslissing dienen te nemen. Hoe deze regel in Engeland bij het bezoek van andere landen moet worden ujtgelegd, is niet be kend. De scheidsrechter dient voortaan een gekleurde, in ieder geval een opvallende kleeding te dragen. Bij internationale wed strijden tusschen amateurploegen kunnen de landen zelf een beslissing nemen inzake de keuze van den scheidsrechter. R0TTERDAMSCH ELFTAL—Wl ENER SPORTCLUB 1—6. Gisteravond speelde de Weensche prof club W. S. C. te Rotterdam tegen het Rotterdamesch elftal. De Weeners speelden technisch een hoogstaand spel. Vooral waar het op snelheid en het zuiver aange ven van den bal betreft, waren de Oosten rijkers veel sterker dan de Rotterdammers Deze laatsten speelden overigens geen on verdienstelijke partij. Van Male in het doel speelde goed, de beide Paauwes, voor al de spil speelden een prachtige partij en ook de vleugel ManssenFormenoy deed nuttig werk. Voor de rust maakten de Weeners twee doelpunten en na de rust was het binnen drie minuten 40. Geleidelijk voerden de Oostenrijkers den stand op tot 60 en eerst toen namen de profs het wat kalmer op en toonden salon voetbal. Rotterdam viel een paar maal aardig aan en uit een dezer aanvallen wist Vente tegen te scoren Eindstand 61 voor W. S. C. LAWNTENNIS OPEN WEDSTRIJDEN DER LEIDSCHE L. T. C. Een sterke bezetting. Vrijdag, Zaterdag en Zondag a. s. houdt de Leidsche Lawntennisclub in het Leid sche Tennispark aan den Morschweg open wedstrijden, waarvoor het aantal inschrij vingen grooter is dan in voorgaande jaren het geval was. Ook qualitatief mag van een sterke be zetting worden gesproken. Vooral in het heeren-enkelspel, waarvoor niet minder dan 64 deelnemers hebben ingeschreven, belooft de strijd uiterst spannend te wor den. Acht spelers zijn in dit nummer ge plaatst nl. Karsten, Weber, Herweyer, Nel wan, Kaufmann, Lijsen, Noë en Tjon Sic Liem. In het heeren dubbelspel er zijn 2S dubbels ingeschreven zullen Weber en Karsten wel de sterksten blijken. Her- weijerBoasson; NelwanTownsend en Lijsen-ir. Verweij zullen onderling moeten uitvechten, wie de tweede plaats bezet. Het dames-enkelspel telt 22 inschrijvin gen: Mej. Kamilarang lijkt ons hier de sterkste met de dames A. Kerckhoff, M. Sluis, Roos en van Lindonk als niet te on derschatten tegenstandsters. Ook in het dames-du-bbelspel (9 dub bels) maakt mej. Kaniiarang in combina tie met. mej. Roos o.i. de beste kansen, tenzij de gezusters Kerckhoff voor een verrassing zorgen. Voor het gemengd dubbelspel (25 dub bels) lijkt ons een voorspelling heel erg moeilijk. De sterkste combinaties zijn on getwijfeld mej. A. KerckhoffKarsten, mej. T. de JongWeber; mej. RoosHer- weijer, mej. KaniiarangC. Linok en mej. M. SluisA. Lijsen. In ieder geval staan ons deze week in teressante partijen te wachten. De wed strijden staan onder leiding van den heer G. Schölvinck, mr. C. Punt is gedelegeerde van den N. L. T. B. WATERPOLO EEN SLECHTE AVOND VOOR DE L. Z. C. Het derde zevental van de Leidsche Zwemclub speelde gisteravond aan den Hooge Rijndijk een wedstrijd tegen de re serves van Si V. H. L. Z. C. II verscheen in de volgende opstelling: B. Hansen W. v. Leeuwen B. Planjer N. Ouwerkerk S. Ouwerkerk L. Westen J. Meijeraan Reeds dadelijk waren de gasten iets in de meerderheid. De Leidenaars speelden een verward spelletje, deden domme din gen en bleken nog zeer ongetraind. Door den linksbuiten en den midvoor van S. V. H. was het spoedig 02. Daarna even een Leidsche aanval, waarbij S. Ouwerkerk 'n aardig schot loste, waaruit de keeper cor ner werkte. S. V. H. viel daarna weer aan en de linksbuiten vergrootte den voor sprong. Even een opleving bij de L. Z. C. De bal gaat door alle linies heen van Planjer naar v. Leeuwen en van dezen naar S. Ouwerkerk, die op zijn beurt over geeft naar Westen, die er 13 van maakt. Met dezen stand kwam de rust. Onmiddel lijk na de hervatting scoort de midvoor der gasten opnieuw (14), waarna Planjer achter de lijn verwezen wordt. De straf- worp wordt door S. V. H. niet benut en in handen van den keeper geplaatst, 't Is echter .slechts uitstel, want. de midden voor maakt daarna toch 15. Meijeraan verlaat dan het water wegens kramp, waarop S. V. H. laat uitvallen. Met 55 man wordt verder gespeeld. De gasten voeren den stand nog op tot 16 en als Wim van Leeuwen door vrij opzwemmen een goede kans krijgt, wordt tijd gefloten. L. Z. C. V—H. Z. en P. C. Vet. 1—4. Hierna verschenen deze zeventallen in het water. L. Z. C. V. in de volgende op stelling: J. Crabbendam P. v. d. Zanden J. Westen J. Boekkooij J. Stijnman F. Tegelaar P. Lut. De Leidenaars waren in dezen wedstrijd heel wat vlugger dan de Veteranen, maar zij wisten een heel slecht gebruik te ma ken van de kansen. Het eerste doelpunt voor de gasten kwam door een fout van scheidsrechter Snoeker. Deze gaf goal toen de bal van de zijlat in het water te rugsprong (01). Rust kwam met 02. Toen de Haagsche keeper achter de lijn verwezen werd benutte Lut. den strafworp (12). Weer moet een Hagenaar het water uit wegens opstellen binnen de 2 M. lijn. De gasten spelen met zes man verder. Toch slagen zij erin 13 te maken en tenslotte nog 14. Toen kwam het einde.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6