HET PAD LANGS DE KLIP. UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 16 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. lil liet Wapen van Wassenaar hield bovengenoemde tuin bouw veereniging haar inaandelijksche le denvergadering. Door den voorzitter, den heer A G. van Tol, werden alle aanwezi gen hartelijk welkom geheeten en hij sprak hierbij teveus den wensch uit dat deze ver gadering een leerzaam en prettig verloop zal mogen hebben mede met het oog op de te houden lezing door den heer A F. vau Zetten. Verder heeft hij tot zijn vreugde gecon stateerd, dat er weder zooveel moois is in gezonden zoowel voor de uitgeschreven prijsvragen als voor het puntenslelsel, het geen alleszins de moeite waard is. Hierna worden door den secretaris, den heer J. v. d. Berg, de zeer uitvoerige en correcte notulen voorgelezen die zonder aanmerkingen ongewijzigd werden vastge steld. Een serie ingekomen stukken komen voorts ter tafel waarvan de meesten voor kennisgeving worden aangenomen. Voorts was er een schrijven van de afd. Wasse naar van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, waarin wordt medegedeeld, dat genoemde afdeeling geen bezwaren heeft lot oprichting van een cursus „Aan leg en onderhoud van Tuinen" dat zij hier aan wel wil medewerken, doch dat gezien de kasmiddelen, hieraan geen financieelen steun kan verstrekken en de leerlingen dus zelf "heb cursusgeld zullen moeten opbren gen. Naar aanleiding van dit schrijven ont spint zich een bespreking en wordt ten slotte besloten, dat het bestuur in de vol gende vergadering met omlijnde voorstel len zal komen ook voor wat betreft ©vcn- tueelc wijzigingen door uitbreiding der les uren alsmede eventueel te voeren propa ganda. Verder bracht de voorzitter in het kort verslag uit van de officieele opening van het nieuwe bankgebouw van dc Goöp. Ver. Boerenleenbank tc Wassenaar. Behandeld wordt voorts een ingekomen sihrijven van de Commissie om subsidie in de kosten van de op te richten speciale Tuin-teekencursus. Na breedvoerige bespre king wordt besloten, dat de vereeniging tot een bedrag van 25.in de kosten zal bijdragen. Na. gehouden stemming werden verder een tweetal candidaatleden tot lid aange nomen. Een nieuwe candidaat werd voorts bekend gemaakt. Door den voorzitter werden vervolgens tot juryleden aangewezen de heeren H. A. N. Jansse, C. Sijbesma en J. v. d. Berg. Hierop wordt het woord ge-geven aan den heer A. F. van Zetten tot het houden zij ner lezing over de in het wild groeiende planten en bloemen. Aangezien de tijd reeds ver was verstreken gaf hij slechts een kort doch niettemin leerzaam overzicht van vele in het wild voorkomende en zeifs ook wel ingezonden soorten van bloemen en planten, hun groeiwijze, bestaansrecht en eigenaardigheden. Bij het beëindigen dezer korte lezing doet hij dc toezegging op een specialen avond over dit onderwerp alsnog een le zing te houden verduidelijkt met lantaarn plaatjes. Dit aanbod wordt dankbaar aanvaard en besloten werd hiervoor t.z.t. in overleg met den heer van Zetterr hiervoor een avond te reserveeren. Na de pauze werden den heer van Zet ten eenige vragen gedaan naar aanleiding zijner gehouden lezing, welke vragen allen naar genoegen der stellers werden beant woord. Tenslotte bracht de jury verslag uit van de gehouden keuring. Voor prijsvraag I, mooiste collecte in het wild groeiende planten en bloemen, bij voorkeur op naam, werden toegekend aan: Kweekerij Duin voet le prijs; P. H. Kelder man 2e prijs, J. Hermsen 3e prijs. Voor prijsvraag II luidende de fraaiste collectie bloeiende Irissen: le prijs met lof der jury: Kweekerij Duinvoet. Voor prijsvraag III luidende 8 cacteeën en 8 vet plantenle prijs A. G. van Tol, le prijs J. Sietinga, 3e prijs J. v. d. Kroft. Voor het puntenstclsel verwierven voorts FEUILLETON. Uit het Engclsch van J. S. FLETCHER. 54) „Menschen, die het weten konden, zei den dat liet meer dan praatjes waren sprak Marrows hem legen. „Ze zeggen, dat het een feit was ,.V at was dat dan vroeg Weathershaw. „Dat zal ik u wel vertellen", antwoordde Marrows. „In zekeren zin houdt het ver hand met deze zaak. Zooals ik al zei, is Sir Arncliffe de grootste fabrikant hier in do buurt pn bij stond altijd bekend als een uilvinder hij vond een groot deel van zijn eigen machines uit. Een paar jaar geleden werkte er een heel geschikte, veelbelovende jongeman in zijn fabriek, die in zijn vrije tijd een machine Tiitvond, waarmee hij zijn fortuin dacht te maken. Toen hij er mee klaar was, kwam hij op het ongelukkige idee, er mee naar Sir John in zijn privé-kantoor te gaan. Die verzocht hem zijn plannen daar te laten om te bestudeeren. hij zou zien wat hij voor den jongen kon doen. De tijd ging voorbij, maar de jongen hoorde er niets meer van en ten slotte had hij den moed Sir John te vragen, hoe het er mee stond. Toen kwam het uit, dat Sir John de ma chine gepatenteerd had als zijn eigen uit vinding. Hij zei tegen Wilson, dat, daar deze in zijn dienst was, ook diens hersens de heeren J. Sietinga, Abma, Schnitzler en A. G. van Tol voorts nog menig punt. Nadat tenslotte nog enkele huishoudelij ke zaken waren besproken werd deze ver gadering na dank gebracht te hebben aan zoowel inzenden voor het tentoongestelde als de jury voor haar omvangrijken taak, deze zeer leerzame en geanimeerde verga dering gesloten. G e v e s t i g dL. J. M. Kalken uit Boxmeer. J. M. Sallaerts uit Gxoen- lo. F. C. Nodelijk geb. van Beek uit Den Haag. L. Neumann, uit Den Haag. H. Nothacker uit Den Haag. M. Sander uit Goldenstedt. M. W. Willink uit Rotterdam. T. A. Steenhuis uit Den Haag. M. Piotrowski geb. iWijschka uit Buer. Seel Josepbina uit Voorburg. E. Eckernxan uit Voorburg. J. L. D. Hartog uit Den Haag. H. I. B. Galln- brumer uit Montreux. A. Hogedoorn uit Lisse. M. Sehönfelder uit Den Haag. A. V. Snoek uit Den Haag. M. Stein- bring uit Dinslaken. J. Garnowski uit Bottrop. M. Bonk uit Dortmund. J. M. Kukacka uit Bruck. F. Korte uit Munster. K. Albers uit Munster. P. Meijer uit Salzkotten. A. Hillmann uit Salzkotten. H. Buhsmaqn uit Dort mund. K. Besszerm uit Hongarije. A. M. Smits uit Leiden. H. R. Gruhn uit Den Haag. J. Amon uit Den Haag. A. Poglitsch uit Graz. G. Kreft uit Es senUeberruhr. M. Wieczorek uit Duitschand. A. Burggraaf uit Hazers- woude. A. K. Skupin uit Heerlen. F. M. Huneman uit Rijswijk (Z.-H.). H. Arcns uit Den Haag. W. Frïcke uit Mun- chen. L. J. van der Quast uit Waterin gen. J. Hogenelst uit. Reeuwijk. Vertrokken: J. Schumacher naar Rotterdam. Wed. A. Oosterveer Beijersbergen naar Nieuwkoop. N. Dirksen naar Geervliet. M. Meijer naar Den Haag. Wed. W. J. M. Mieland geb. Sie-bers en d. naar Den Haag. E. Trese naar Munehen. A. Stuttgen naar Den Haag. A. Knob naar Den Haag. J. L. Buyn naar Sossenheim. A. B. van der Meer naar Heerewaarden. I. Mandt naar Den Haag. W. Knockzak naar ■Wanne. C. M. Leune naar Rijswijk (Z.H.) A. Belsak naar Den Haag. W. P. Oskenburg naar Amsterdam. M. P. den Hollander naar Noordwijk. H. Bakker naar Noordwijk. A. M. P. Schambach naar Den Haag. Geboren: Catharina Margaretha d. v. J. L. v. d. Velde en A. M. Homan. Jannetje d. v. G. J. Huntelerslag en Th. Reramerswaal Cornells z. v. J. C. Hooijmaus en C. van Schie. Marianne n. v. E. M. Schade en J. Bouma. Adriana d. v. T. rarlevliet en C. Naunes. Leen- dert Johannes z. v. A. van Egmond en W. van Rijn. Gehuwd: F. H. van Peski en M. Nij- land. G. Jansen en A. Bos. J. Kooien en M. W. Valenteijn. Overleden: Wilhelmus Maria Noord- over 5 m. Geertruida Anna Maria Re- ballio ongeh. 65 j. VOORSCHOTEN. Verloren. Een gouden polshorloge. Een gouden ring. Geboren: Christina Johanna, d. van Th. Barreveld en Oh. J. van den Bulk. Ondertrouwd: H. S. Schoneveld 25 j. en E. Aschmutat 23 j. Overleden: C. van Dorp 78 j. c Gevestigd: H. Spath van Delft. G. J. van Steen en echtg. van Wassenaar. A. C. van Te ijlingen van Zoet er w oude. G. de'Blanken van Woubrugge. A. M. Hogendoorn van Noordwijk. L. G. Stolk en echtg. van Leiden. P. Verboon en echtg. van Oegstgeest. H. F. Scheen van Leiden. V ertrokken: Mej. M. Schrama naar Sassenheim. L. Magtegaal naar Wasse naar. Mej. G. J. Gerritsen naar 's-Gra- venhage. J. A. van Haaster naar Wa teringen. Th. W. van Haaster naar Stomp wijk. H. B. van Haas ter naar Veur. zijn eigendom waren en hij gooide hem een cheque van twee of driehonderd pond toe, met de opmerking, dat de jongen daar dankbaar voor behoorde te zijn. Nu was die Wilson een geëxalteerd jongmensch hij ging naar huis en niemand heeft ooit meer iets van hem vernomen. Dat is die geschiedenis en naar aanleiding daarvan geloof ik „Dat is de ééne zijde van het geval 1" zei Sindal. „Voor Sir John was er nog een andere." „Dat zal welEn nu ben ik benieuwd om te hooren wat Sir John hiervan te zeggen heeft. Dat is zijn huis", vervolgde Marows en hij wees op de lichten van een groot gebouw, dat even verder dan Low Hall stond. Ik ga er dadelijk heen. Dan zulen we de heele waarheid wel gauw we ten, meneer Sindal „Wacht eens even riep Sindal. „We moeten zooveel mogelijk trachten een schandaal te vermijden. Niemand weet trouwens, hoe Sir John de zaak zal ver klaren. Laat mij nu kalm naar hem toe gaan. Dan Plotseling deed Marston een stap naar voren. „Neen waarachtig nietprotesteerde hij. „Dat zal niet gaan, SindalIk ben het met- Marrows eqns. Als niemand an ders het wil doen, dan zal ik dien ouden schurk vanavond eens onder handen ne men. Vooruit, Marrows!" „Ik ga mee, Sir Marston", zei Marrows. „Wat zegt u er van, meneer Weathershaw?" „Ik begrijp niet", antwoordde Wea thershaw, die zwijgend geluisterd had, „waar we nog op wachten! Ik twijfel er geen oogenblik aan, dat die man schul dig is." ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Bij het achteruitrijden van een auto uit een garage aan den Gouw- sluischen weg werd het verhikel door een passeerende vrachtauto met visscliers aan gereden. Deze laatste werd zoodanig be schadigd, dat de reis niet verder kon wor den voortgezet en de visschers-auto naar een garage moest worden gesleept. Bloempjesdag. De bloempjes-dag ten bate van het T. B. C.-fonds der Chr. Nat. werkmansbank heeft 219.opgebracht. Werkverschaffing. Gisteren zijn 24 werkloozen vertrokken naar de Rijkswerk- verschaffing te Bathonen bij Deventer, ter wijl heden nog een aantal aldaar te werk zullen worden gesteld. Nafuif op de promotie. Gisteravond had in Hotel Centraal een tweede feest avond plaats, uitsluitend voor supporters van de A. V. V. „Alphen" Uit de supporters was een comité ge vormd met het doel, bestuur en spelers een huldeblijk aan te bieden bij gelegenheid van do promotie naar de 2de klasse der K. N. V. B. Dit huldeblijk bestond uit een medaille-kast en standaardvlag, welke door den voorzitter van het comité, den heer P. Zuid cam, onder een, keurig speeeh- je werd overhandigd. De spelers van het gepromoveerde elftal ontvingen ieder hun foto in lijst. Overigens had de avond weer een zeer geanimeerd verloop. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt vanavond (Donderdag) te 8.30 uur in spoedvergadering ten Raadhuize bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel be schikbaarstelling van gelden voor kleeding en schoeisel voor werkloozen. 4. Als voren in verband met uitvoering Crisis Zuivel- wet. 5. Comptabele besluiten. 6. Onbe woonbaarverklaring „Vredeslust". 7. Wij ziging steunregeling. DIEFSTAL VAN EEN POSTZAK. Verdachte K. tot 4 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Haagsche Gerechtshof heeft giste ren arrest gewezen in de zaak tegen den 40-jarigen koopman .J. H. A. K., die door de Rechtbank ter zake van diefstal van een postzak uit een postauto voor het hulppost- kantoor aan den Van Lennepweg, gepleegd, in den avond van 29 September 1931 is ver oordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank vernietigd en op andere gronden verdachte K. veroordeeld tot vier jaar gevangenis straf. Dood door schuld. De Adv.-Gen. bij het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft tegen den vracht rijder W. H. M. te Bunde, die met zijn auto J. Scholts aanreed, tengevolge waar van deze gedood werd verd. verklaarde nergens van te weten 3 maanden gevan genisstraf geëischt met ontzegging van de bevoegdheid om een motorvoertuig te be sturen voor den tijd van 6 maanden. Uitgesproken: C. Jongenburger, handelende onder den firmanaam Kalkzandsteenfabriek Grijps- steijn, Alphen aan den Rijn. Cur.: Mr G. H. E. Nord Thomson, Leiden. N.V. Bloembollenbedrijf v/h Joh. Vendel, H i 11 e g o m. Cur.Mr. C. Blankevoort, Haarlem. „Vooruit dan maar!" vervolgde Mar rows. „Het is hier vlak bij". Maar Sindal bleef staan. „Ga jullie je gang maarriep hij plot seling. „Ik ga niet mee! Sir John Arncliffe is een cliënt van me en Hij draaide zich om en liep in de rich ting van het dorp. ,,'t Is begrijpelijkzei Marrows. „Sin dal heeft in de laatste jaren veel zaken van Sir John Arncliffe gehad, 't Is een vreem de wereld, waarin we leven „Zegen Weathershaw bleef even staan toen ze bij het hek van een groot huis kwamen, dat tusschen de booinen lag en den rand van de- heide. „Eén vraag, voordat we naar binnen gaan! Is Sir John lid van de club?" „Ja," antwoordde Marton. „lederen dag loopt hij er in en uit hij brengt daar de helft van zijn tijd door." „Dat verklaart de zaak", merkte Wae- thershaw op. „H ij heeft het testament van Sir Cheville in het loketje gelegd, 'n Glad de jongen „O, hij is glad genoeg!" mompelde Mar rows. „Glad en sluw. Nu, we zijn er. Gaan jüllie nu een beetje achteraf staan, terwijl ik hem aan de voordeur te spreken vraag. Als hij thuis is, zal ik wel zorgen, dat we met z n drieën naar binnen gaan." Marston en de detective gingen onder de boomen aan den kant van den weg staan en Marrows belde aan. Een man in livrei deed open: na even met hem gesproken te hebben, kwam Marrows terug. Er lag een vreemde glimlach op zijn gezicht. „Niet thuis fluisterde hij. „En waar denkt u. dat hij is? Bij Etherton op Low HallNa het eten daarheen gegaan, zei de knecht. Verdorie, dat is toch het UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 17 Juni. Huizen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door den K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0010.20 Zweedsoh mannenkoor. Gra- mofoonplaten. 10.2011.30 Grieg-programma. Gramo- foonplaten. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.151.45 Lunchconcert door 'het K.R.O.- kwintet o. L v. Piet Lustenhouwer. 2.003.30 Orgelconcert door Evert Haak op het orgel der St. Dominicuskerk te Am sterdam. Boris Pelsky, zang. 3.305.00 Concert door hett trio Myra Meyer-Verhoe ven (viool), Benno Richard (cello) en Theo Potjes (piano). 5.005.20 „Esperante bij den handel" door fr. Wigbertus v. Zon. 5.306.20 Het KRO-kunstensemble o. I. v. Piet Lustenhouwer. 6.206.40 „Wetenschappelijke Radio-on derzoekingen in de Poolstreken" door dr. Balth. v. d. Pol. 6.107.00 Vervolg orkest. 7.007.30 Vervolg orkest. 7.007.30 „Het Kostprijsviraagstuk" door F. v. Opstal. 7.45—8.00 P. T. T.-kwartiertje. 8.00-^9.00 Populair concert o. L v. Mari- nus van 't Woud. 9.1510.00 „Op gemakkelijke condities", hoorspel in één bedrijf door B. A. Odijk. 10.0011.00 Het KRO-salonorkest. 11.0012.00 OperettenFragmenten. Gram mofoonplaten. Hilversum. 896 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VAR A-septet o. 1. v. Is. Eyl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht Ad. Bouwmeester. 10.30 Vervolg Septet. 11.15 Voordracht Ad. Bouwmeester. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o. L v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Uitzending voor scholen. 2.304.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (Refreinzang: Bob Scholte) en Gra-mofoon- platen 4.00 Piano-recital Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest o. L v. H. de. Groot. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Vervolg VARA-orkest. 6.45 J. J. de Roode: Imperialisme en Volkenbond. 7.05 Vervolgorkestconcert. 7.20 Orgelspel Joh. Jong. 7.40 Vervolg VARA-orkest. 8.00 Mej. O. C. Wilbrenninck: De mis deelde jeugd van dezen tijd. 8.30 Concert. W. Kleyweg (cello) en Th. v. d. Pas (piano). 9.00 Causerie door ds. F. J. de Holl. 9.30 Ver-volg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dia-s. 10.15 Declamatie door J. H. de Groot. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonpl. (VARA). Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Em. Staxkey's orkest. 1.05 Orgelconcert E. Brough. 1.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor scholen. 3.50 Concert v. d. scholen. 4.35 Studio-orkest Edinburgh o. 1. v. G. Daines. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelkoraalvoorspelen door Dr. G. Alcock. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Four Quarters", vaudeville-pro gramma. 9.20 Berichten en lezing. toppunt van brutaliteit! Een vriendschap pelijk buurpraatje gaan houden bij den man, wiens uitvinding hij gestolen heeft „Kom mee", beval Marstond barsch, met een grimmige beslistheid. „We gaan er op afOp Low Hall behoeven we niet aan te bellen, Marrows, ik loop er in en uit en heb den sleutel. We gaan dadelijk naar binnen." Onderweg naar Low Hall hield Wea thershaw de anderen staande. „Als meneer Marrows er niets tegen heeft", zei hij, „zou ik graag dit onderdeel van de zaak leiden." „Ik vind het best", zei Marrows. „Maar geef ons een aanduiding „Sir Marston neemt ons mee naar bin nen", ging Weathershaw door. „Ingeval we Sir John daar aantreffen, dan moet hij zoo terloops tegen Etherton zeggen, dat we hier in de buurt, een paar dingen on derzocht hebben en dat we hem het laat ste nieuws komen vertellen. En laat de rest van het verhaal dan maar aan mij over. En als ik spreek, houden jullie Sir John in de gaten, om te zien hoe hij er op reageert." „O juistknikte Marrows. „Ik snap het, U zult er een zekere climax in bren gen, nietwaar? Goed idee! Nu, Sir Mar ston, laat u ons dan maar binnen." Marston, die Low Hall kende als zijn eigen huis, ging zacht de voordeur bin nen en bracht zijn gezelschap over den dikken looper in de gang naar een deur aan het ander einde. Die opende hij zon der plichtplegingen Marrows en Wea thershaw volgden hem op de hielen en voordat de aanwezigen in de kamer het beseften, waren zij al binnen en was de deur achter hen gesloten. 9.55 BBC-orkest o. 1. v. S. Robinson. M. m. v. Desmond (alt). O.a. Uit „Sylvia", De- libes. 11.2012.20 Dansmuziek door The Savoy Hotel Orpheans. „Radio-Paris", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 GramofoonpL 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Debussy-Concert vanuit het Theater des Champs Elysées. 0.a. Prélude a l'après- midi d'un faune en La Mer. 11.05 4de acte van „Pelleas en Meli- sande"., Kalundborg, 1153 ra. 12.202.20 Concert uit een Restaurant. 3.303.50 Piano-recital. 3.505.20 Concert uit Rest. „Wivex" o. L v. Teddy Petersen. 8.35 „Frühling in Wien" operette in 3 actes van Willner-Reichert-Marischka. Muziek van Johann Strauss (Sr. en Jr.). 11.3012.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Homburg. 12.0512.20 Gramofoonpl. 12.201.10 Concert uit Frankfurt. 1.202.50 Middagconcert. 2.503.50 Gramofoonpl. 5.206.35 Concert o. 1. v. Wolf. 8.20 „Semiramis", vroolijke opera in 3 actes van Rossini. Dirigent: L. Blech. Re gie: C. Bronsgeest. Koor: M. Albrecht. 10.5012.20 Dansmuziek door werklooze musici o. 1. v. Wald. Hass. Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 Gevarieerd concert m. m. v. solisten (viool en tenor). 0.a. Poême, Chausson. 9.50 Radio-toonee-1. 10.20 Vervolg concert. Brussel, 508 en 338 M. 50S M.12.20 Trioconcert. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Tearoom-orkest. 1 8.50 Comedie „La rente viagère" van d'Hervilliez. 9.20 Concert o. L v. Fr. André. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert d. h. Omroeporkest. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert d. h. Omroeporkest m. m. v. mevr. Fr. Bruylants (sopraan). 10.3011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 10.35 Berichten. II.0512.20 Naohtconcert uit Stuttgart (viool en piano). Ik word nogal gauw zeeziek. Wat raadt u mij aan te eten? Het goedkoopste wat u maar krijgen kunt! Een uiterst vredig huiselijk tooneeltje deed zich aan hen voor. In de oude eet kamer scheen het licht van een lamp met een groote kap en er was een gezellig vuur. Op de tafel in het midden der ka mer stond een likeur-keldertje, er lagen si garen en sigarettenEtherton zat in zijn eigen stoel een pijp te rooken naast hem zat Letty met een handwerkjeaan den anderen kant van den haard, in een groo- ten armstoel, zat een korte, dikke, ge wichtig uitziende man. Zijn bakkebaardjes gaven hem een arrogant voorkomen en hij had kleine sluwe oogen. Hij rookte een groote sigaar. Weathershaw keek dadelijk naar hem; tot zijn verwondering toonde do man niet de minste belangsteling of ver wondering om hun plotseling binnenval len. „Hallo riep Etherton, toen het drietal dichterbij kwam. „Wat is er aan de hand." „O, niets bijzonders", zei Marston. „We hebben hier in de buurt een paar dingen onderzocht en we komen u het laatste nieuws vertellen." „Dat zal mij zeer aangenaam zijn", ant woordde Etherton. „Ga zitten, meneer Weatehshaw, ga zitten, commissaris. Wat wilt u drinken Hij stond op en zette een paar gla/zen gereed. Marsten gaf Sir John een koel knikje en ging naar Letty zitten. De beide andere mannen namen bij de tafel plaats. „Wat is er voor nieuws vroeg Ether ton, terwijl hij zijn gasten de glazen aan reikte en het sigaren-kistje naar hen toe schoof. „Zeker iets bijzonders (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10