OOSTENRIJKS POLITIEKE TOESTAND MAANDAG 13 JUNI 193*. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 HET „KRISELT" IN ALLE PARTIJEN. Hebben de Nazi's in Oostenrijk kans? Hefc „kriselt" niet alleen op economisch gebied, ook op politiek gebied, en wel in de sterkste partijen: in de christelijk-so- ciale rechts en in de grootste linksche par tij, de sociaal-democratische. Niet tenge volge van den uitslag der laatste politieke verkiezing, omgekeerd de uitslag was een gevolg of liever neerslag van de reeds lang bestaande crisis. Oorzaak? Hoofdoorzaak natuurlijk de economische crisis. Met of zdhdér reden, de politieke partijen krijgen de schuld, van de economische crisis. De politiek is en blijft middel, niet doel; bewust of onbe wust beseft dat iedere kiezer. Eigenlijk doel is de bloei van het economische leven. En wanneer dat niet bloeit, maar verdort, helpen de mooiste politieke theses en phra ses, niet. Hiermee hangt samen direct of indi rect, dat doet er niet toe het terugtre den eenerzijds van den meest bekenden en meest geachten christelijk-socialen lei der, Kunschak (dr. Seipel is ziek) en an derzijds van den meest invloedrijken en meest gevreesden leider Breitner, den on- verbiddellijken wethouder voor financiën der stad Weenen. Kunschak, de hooggeachte, principieel- katholieke, eerlijk democratische volkslei der, wars van heersoh- en hebzucht (hij woont vandaag nog zoo kléin-burgerlijk als voor 25 jaar) gaat, om. zooals hij met over tuiging zegt, niet in den weg te staan van andersdenkende partijgenooten en partij aanhangers, met wier methode en practi- sohe richting hij 't niet eens is. Kunschak is een trouwe, overtuigde aan hanger van Lueger en Vogelsang gebleven. Nadat Kunschak op den christelijk-socialen partijdag zijn vast besluit, zich van de chris- telijk-sociale hoofdleiding terug te trekken, töt zijn arbeiders weer te keeren, medege deeld had, sloot hij met de woorden: „Ik ben aan de christelijk-sociale overlevering trouw gebleven. Ik ben van plan binnen kort naar aanleiding van de veertigste bé de vaartsprocessie naar Mariazell" (de be roemdste bedevaartplaats van- Oostenrijk, hoog in het gebergte* jaarlijks door hon derdduizenden meer of minder toeristische pelgrims bezocht) „eeh gewetensonderzoek te houden over mijn veertigjarige politieke loopbaan en mezelf af te vragen, niet of mijn opvattingen zekeren kringen oófive- nièerén, doch of ik, als onze Pater Abel daar weer in den biechtstoel zotl zitten, hem mijn ziel en mijn geweten zou kunnen blootleggen zonder te moeten blozen". (De Jezuïet Pater Abel was de groote mannen- apostel dier bedevaarten). Het niet theoretisoh-principieele, doch feitelijke afwijken van de echt christelijke richting der groote mannen, Vogelsang en Lueger, die onweerstaanbaar wisten te be geesteren, doemde en doemt de partij tot verval, tot uiteindelijk verval, wanneer we niet in afzienbaren tijd een radicale koers- zwenking beleven. Of we die zullen beleven? Zeker niet, wanneer de nationaal-socialisten kinde ren van Vogelsang's gees-t in sociaal-econo misch opzicht de kloekheid zouden bez't- ten: Oostenrijksch te denken. Er valt niet aan te twijfelen, tienduizenden zijn uit de rijen der christelijk-socialen overgeloopen, naar het nationaal-socialistisch front. An dere tienduizenden hebben nog ohristelijk- soc. gekozen, omdat ze twijfelden aan het succes der Nazi's en zoo eventueel hun stemmen verloren zouden geweest zijn, in- direkt ten gunste der sociaal-democraten èn omdat, ze wel met de richting sympathi eeeren maar om den dood geen „Preusling" willen zijn. De Nazi's mogen niet vergeten, dat Oos tenrijk wel kernduitsch is, maar absoluut niet-Pruisisch. Hitler spreekt ergens van een synthese Lueeer-Schönerer. Schönerer, een komeet a la Hitier uit den Oostenrijk- sóhen vöoroorlogtijd, kenterde door 't over wicht van zijn anti-Oostenrijksche, zijn Pruisische, zijn los-van-Rome-gezinning. Lueger, een oentenaire figuur, de grootste volksman van Oostenrijk, kon groeien tot GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN BOERENKAR. Het paard gedood, twee menschen zwaar gewond. Op den weg tusschen Doorn en Leersum is, naar het „U. D." meldt, Vrijdagavond een boerenkar bij het oversteken van den weg door een snelrijdende auto in de flank gereden. Het paard werd van de kar los gerukt en gedood. De boer kwam er vrij goed af. De auto reed in het struikgewas en werd daar vernield. Twee dér inzitten den werden zwaar gewond. OVERREDEN EN GEDOOD. Tè Echt is de motorrijder J. E. aangere den door een auto uit Susteren. Met een ernstige hoofdwonde is de man naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht waar hij aan de gevolgen is overleden. zoo'n ongeëvenaard formaat juist als katho liek en Oostenrijker, als Oostenrijksch ka tholiek. Den Nationaal-socialisten kunnen we nu al eeh bittere ontnuchtering voorspellen, als zc meehen zouden de groote massa van Oostenrijk, ook van het tegenwoordige Oos tenrijk, Schöneriaansch te kunnen maken. Geen denken aan. Zeker er zijn vroeger Schönerianer geweest en er zijn nu, theore tisch, aanhangers vail den Duitsohen dril; konit 't er echtër op aan, dan is en blijft de Oostenrijksche mentaliteit onvereenig- baar met de Pruisisch-protestantisohe. Het groobsch-opgezette werk der Nazi's blijft een onbegonnen Werk in Oostenrijk, wan neer de in zijn Heimat va-s tge wortelde ka tholieke Oostenrijker de type-Oostenrij ker is katholiek, getuige weer de grootsche Sacramentsprocessies in Weenen en heel Oostenrijk niet het zekerheidsgevoel, niet de overtuiging heeft, dat zijn cultureel godsdienstige belangen door de Nazi's ge respecteerd worden. De Nazi's misleiden zich-zelf, als zij gelooven, dat ze zonder meer klaar komen met de christelijk-soc. partij. De christelijk-soc. partij gold hier en geldt nog praktisch als de katholieke partij. Door haar minstens schijnbaar kapi talistische richting heeft zij veel en veel eertijds begeesterde aanhangers, niet alleen onder de leeken, ook onder de geestelijken verloren. „Dort liegt der Hase im Pueffer". Verandert dit, dan keert ook de ofide be geestering terug; verandert dit niet, dan is ze ten doode opgeschreven. Maar daar om alleen nog lang niet, om plaats te ma ken voor de Nazi's. Leeren dezen Oostenrijksch denken en de katholieke gevoelens respecteeren, dan kunnen we wel verrassingen beleven. In dien zin gaan nu ale stemmen op in geeste lijke kringen, zelfs in het laatste nummer van het meestgelezen Oostenrijksche pries terorgaan. Het naiionaal-socialisme heeft zeker een zege behaald en die zege is nog niet de laatste; doch het heet oppassen voor ont goocheling. Het wantrouwen tegenover de bestaande groote politieke partijen is ze ker een gunstiger factor voor de Nazi's, maar bij slot van rekening maar een nega tieve. Positief heeft het nationaal-socialis- me eerst te toonen, wat het wil en wat het kan. Worden de hier aangeduide voorwaar den vervuld, dan kan de nationaal-socialis- tische partij een gevaarlijke concurrent van de christelijk-soc. partij gaan worden, mis schien zelfs haar erfgenaam. Maar dan dreigt ook de sociaal-demokratische partij gevaar. Vandaar de onverholen zenuwach tigheid, prikkelbaarheid en woede bij de socialisten! Het „kriselt" toch al genoeg in de „Partij", zeker niet het minst als gevolg van den ellendigen economisohen toestand waartegenover de grootmoedige sociaal- democr. partij minstens even machteloos staat als welke burgerlijke partij dan ook. Dat voelt 't volk en men krijgt genoeg van de politiek. En geen mensch weet waar dat nog heenvoert. „Man kann nicht wissen", zegt de Weener zoo graag. Man kann nicht wissen, heeft. Breitner, de legitieme zakken roller van Weenens burgerij, nu nog op de hoogte staande van zijn roem bij zin so ciaal-democratische schilddragers, gezegd. Men kan niet weten wat er komt, zeker is zeker, ik ga. Dat ,4nann kann nicht wissen" is naar mijn opvatting de diepste reden van zijn gaan. Niet de obstructie van den rechter vleugel zijner eigen partij, niet zijn geschik te gezondheid die niet veroorlooft het tem po waarmee hij werkt vol te houden, de onbewuste vrees, zijn roem te overleven is 't. En dat, ook dat is een teeken van boven- middëlmatigtheid bij dien man. Zoo staat 't hier. Kunschak en christe lijk-soc. partij; Breitner en de sociaal-dem. partij; het nationaal-socialisme. Mogelijk heden, mogelijkheden. De première der Nazi's in den Weenschen gemeenteraad was geen schitterend debuut. Ze moeten nog veel leeren en ze staan te genover oude vossen! KIND VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN. Zaterdagmorgen is het zevenjarig zoon tje van den heer D. te Barnflair (Ter Apel) bij het springen van een vrachtauto, waar op het geklommen was, gestruikeld, waar door een der wielen het kind over het lichaam ging. In zorgwekenden toestand is het kind naar het Academisch Zieken huis te Gronigen overgebracht. Gister avond was de toestand zeer ernstig. KINDJE IN DE WIEG GEWORGD. Gevaarlijk speelgoed. Terwijl de moeder een oogenblik afwe zig was, is te Dokkum het kindje van den vrachtdienstondernemer, den heer V., met z'n halsje verward geraakt in een stuk elas tiek. waaraan een bal was bevestigd, die in de wieg hing, meldt de „Standaard". Toen de moeder bij de wieg kwam, be merkte zij tot haar ontzetting, dat haar kindje (dat *7 maanden oud was) was ge worgd. De oogenblikkelijk ontboden arts kon dan ook alleen den dood constateeren. Men kan zich den toestand der ouders denken, die bun eenig kind op dezo wijze moesten verliezen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Reeds verschillende slachtoffers. Gistermiddag is de 25-jarige H. Huis man uit Amsterdam bij het baden in het IJsselmeer nabij het Muiderbergsehe strand onwel geworden en verdronken. Het slacht offer was ongehuwd. In de badinrichting. „Betlem" te Mui den heeft Zondag een droevig verdrin kingsongeval plaats gehad. De 31-jarige Holshuizen .uit Amsterdam is namelijk bij het zwemmen plotseling in de diepte ver dwenen en verdronken. Zijn vrouw en zijn beide kinderen waren getuige van het on geluk. Zaterdagmiddag zijn de twee 17-jari- ge jongens A. v. d. W. en J. B. uit Boxtel bij het baden in de Dommel verdronken. Zondagmiddag is nabij de zwemin richting „Het Witte Huis" in den Boom- hoek te Nieuw-Loosdrecht1 een 19-jarig jongmensch uit Utrecht, wiens naam tot nog toe niet bekend is, die hoewel be zweet zijnde was gaan zwemmen, onwel geworden en verdronken. Een 23-jarige inwoner uit Arnhem is gisteren op een pleiziertichtje nabij Voort huizen, terwijl hij met eenige vrienden aan het zwemen was verdronken eh eenigen tijd later levenloos uit het water opge haald. DRIE JONGENS VERDRONKEN. De roeiboot kantelde. Zaterdagavond om half tien zijn in het kanaal onder Driessen drfe jongens van 17 jaar, afkomstig uit Dantumawoiide, door het kantelen van een roeiboot, waarin zij aan het varen waren, verdronken. Om ongeveer tien uur had men reeds de lijken opgedregd. De namen der slachtoffers zijn: R. P. Wibinga, D. F. Bosgraaf, D. A. Wiegersma. „Vooruit".. ONGÊVALLEN BIJ HET ONTRATTEN VAN DE „MARNIX VAN ST. ALDEGONDE" Vele bewusteloozen, een doode. Het m.s. „Mamix van St. Aldegolide" van de Mij. „Nederland", dat aan de Java- kade te Amsterdam ligt, is gisteren liet toonecl geweest van ernstige ongevallen. Door den G. G. D. werd het schip ontrat. Zooals men weet, heeft de G. G. D. hier voor een speciaal vaartuig. Ër Wordt uit dit schip blauwzuur in de ruimen en an dere deelen van het schip toegelaten otn langs dezen weg de ratten te dooden. De bearubteii van den G.G.D, treden daarna deze ruimten met gasmaskers binhendit geschiedde ook gisteren volgehs de voor schriften. Tijdens het gassen werd dé be ambte Beukelaar onwel en begaf zich naar de breek van het schip om frisaöhe lucht te krijgen. De breek op het schip Is de plaats waar men vatl den wal op het schip komt. Inplaats clat de toestand van dezen beambte daar verbéterde werd hij erger eh viel hij bewusteloos neef. Nader hand is gebleken, dat dp die plaats geën versche lucht was, maar een stroom van blauwgas. Dit kwam uit een der daarnaast liggende hutten. Daar was vermoedelijk door het dichtslaan van een deur een ven- tilatieluikje opengegaan. Door deze ope ning stroomde het giftige gas naar den breek, ongeveer op schouderhoogte. Beu kelaar werd daar gevonden door dr. Hof man die met dr. Levie, beiden verbonden aan het Koloniaal Instituut, als gasten het werk van den G.G.D. aan boord bij woonden. Dr. Hofman knielde bij Beuke laar neer en gaf hem een injectie. Toen dr. Hofman opstond, kwam hij in hetzelfde geval te verkeeren als de beambte B.. Hij ademde eveneens giftige gassen in en is toen ook neergevallen. Zoo zijn daar op die plaats een zevental beambten van den G.G.D. met het blauwgas in aanraking ge komen en buiten kennis geraakt. Perso neel van de Mij. „Nederland" en van den Havedienst hebben toen bemerkt wat er aan de hand was en hebben een anderen ploeg, die elders op het schip bezig was met ontratten, gewaarschuwd. In allerijl zijn toen de bewusteloozen op den wal gebracht, waarbij de leider van den G. G. D. dr. Peters ook nog onwel werd. Plotse ling miste men dr. Hofman. Vermoedelijk is hij van het dek, dat hier geen verschan sing heeft in het water gevallen. Men heeft hem niet weer gezien. Ook dreggen heeft nog geen resultaat opgeleverd. De beambten van den G. G. D. waren spoedig bij kennis, behalve Beukelaar. Deze laatste heeft men naar het O. L. Vrouwen-gasthuis vervoerd. Zijn toestand was gisteravond bevredigend. HOENDERPARK UITGEBRAND. Honderden kippen en kuikens omgekomen. Door het in brand geraken van een kunstmoeder is brand ontstaan in de kip penfokkerij van de wed. H. Boskma te Zwaagwesteinde. De brandweer kon niet verhinderen, dat het geheele hoenderpark uitbrandde. Honderden kippen en kuikens kwamen in dè vlammen om. Te Veessen bij Wijhe (Dr.) raakte éen kunstmoeder bij den landbouwer P. in brand. Het hok brandê geheel uit, terwijl een 200 kuikens in het vuur omkwamen. TURFBRAND BIJ TER APEL. Kwaadwilligheid in het spel? Te Nieuw Weerdinge is brand uitgebro ken op de veenplaat van den heer A. Wes- sels. Drie groote hoopen turf waren in een ooeenblik een vuurzee. De motorspuit uit Nieuw Weerdinge tastte het vuur aan doch er ging een hoeveelheid turf ten waarde van /30U0 verloren. Dc politie stelt naar de oorzaak een on derzoek 'in. Men denkt aan kwaadwillig heid. Verzekering dekt de schade. SERIE HAAGSCHE INBRAKEN OPGEHELDERD. Reeds vier verdachten in het Huis van Bewaring opgesloten. Hét is de Haagsche politie mogen ge lukken de hand té leggen op een inbre- kefsbende, die speciaal winkels tot haar operatie-terreih koos. Door deze arresta tie is klaarheid gebracht in verschillende inbraken, welké tot dusver nog niet ver mochten te worden opgehelderd. In het. Huls van Bewaring is n.l. in do eérste plaats de 25-jarige H. U., zonder vaste woonplaats. Bij het onderzoek Is ge bleken, dat U. zich in heb voorjaar van 1931 en in het voorjaar van 193-2 daar ter stede schuldig heeft gemaakt aan een' 10- tal inbraken, welke inbraken hij vaak al leen pleegde, dodh ook wel in vefeohiging met andere bekende inbrekers en dieven. DE NACHTELIJKE OVERVAL TE VRIEZENVEEN. Omtrent den roofoverval op het echt paar G. te Vriezcnveen vernemen we ndg, dat fj.e drie bandieten omstreeks 1 UUr in den nacht het huis zijn binnengedrongen, zé hebben daarvoor de deur ingeslagen. He oudjes werden ernstig gewond. Toen de onverlaten niet medeneming van het geldkistje vertrokken waren, heeft de vrouw met moeite do politie gewaar schuwd. Deze was tegen vier uur in den nacht aanwezig. Dr. Borggreve verleende de eerste hulp. De politie stelde stolde onmiddellijk de justite van do zaak in kennis en hedenmor- gon werd een uitgebreid onderzoek inge steld. De polite-dcskundige Koot uit Al melo was ter plaatse. Waarschijnlijk zijn de bandieten per rij wiel bij do woning gekomen. Wat werd buitgemaakt. Gebleken is, dat U. betfbkken is geweest bij de volgende inbraken: op 20 Februari 1931 in een Zuivelinrichting in de Lek straat, waarbij ruim ƒ600 werd gestolen en een aantal goederen, welke laatate in beslag genomen zijn in een perceel aan de Ruysdaelstraatop 17 Februari 1931 in een boter- en kaaswinkel in het Westein de, waarbij voor 30 aan eetwaren werd medegenomen; op 10 Februari 1931 in de zaak van De Gruyter aan de ZAV. Buiten singel, waar contanten en een aantal krui denierswaren werden gestolen; op 11 Fe bruari 1931 in den Unie-winkel op de Beeklaan, waarbij ongeveer 112 werd ontvreemd op 6 Februari 1931 in de Unie-winkel aan den Kranenburgerweg, bij welke gelegenheid 195 aan contanten en een 600-tal gaspenniirgen werden ge stolen; óp 25 Febr. 1931 in een koffieteut aan de Joh. de Wittlaan, waaruit 'n nieuw petroleumtoestel werd meegenomen, dat later ih beslag kon worden genomen in een pefceel aart de Veenkadë; op 9 Maart 1932 in éen sigarenwinkel aan de Gonstant- RebëCqüestraat, waar toegang werd ver kregen doof eeh tuimelraam en waar de buit 25 bedroegin den nacht van 18 op 19 Maart j.l. in een pas geopende slagerij aan den Z.W. Buitensingel, waar ƒ31 be machtigd werd en ten slotte door middel van ihslüiing in Maart van dit jaar in een garage in de Hooge Nieuwstraat, vanwaar 3 jassen werden meegenomen, waarvan la- tér een rriotofjekker in beslag kon worden gërtoraeh in een eethuis aan dc Groote Marktstraat. Behalve aan deze inbraken heeft IT zich ook nög schuldig gemaakt aan diefstal van een fl-tal rijwielen, terwijl hij boven dien verdacht wordt van diefstal Vatl groenten van de Groentemarkt. Distributie van inbraken. Eén grbot aandeel in bovengenoemde werkzaamhedeti had een zekere M., die in BbhevèHlhgeh eëh wirikeltje had, waar kruidenierswaren en cdnsiimptie-ijs werd verkócht; Dete M. verzamelde des avonds in zijn winkel allerlei ongure elementen, organiseerde als het ware inbrekersploeg- jes, liefst elk ottder een hoofdman en gaf aanwijzingen, waar een „kraakje" moest wördert gezét. Hij verstrekte inlichtingen ter zake en leverde zoo noodig ook de voor het vak benoodlgde instrumenten. In ruil hiervoor bedong hij voor zich een behoor lijk aandeel in den buit. Ook deze M. is in het Huis van Bewa ring ingesloten. Behalve U. en M. bevinden zich nog in het Huis van Bewaring zekere P. W. R. en A. B., beiden te 's-Gravenhage woon achtig en verdacht van medeplichtigheid bij genoemde inbraken. M. heeft reeds een bekentenis afgelegd terwijl de anderen gedeeltelijk hebben be kend, bij de misdrijven betrokken te zijn geweest. EEN INBREKERSBENDE AAN HET WERK. Tal van inbraken te Nieuwer Amstel en omgeving. In Nieuwer Amstel en omgeving wordt momehteel door een geraffineerde inbre kersbende een waar schrikbewind uitge oefend. Ohdanks uitbreiding van politie en verscherpt toezicht, gaan de dieven onge stoord hun gang en de inbraken zijn aan de orde van den dag. Vooral kerken moe ten het ontgelden. Vrijdagmorgen wérd weer een poging tot inbraak ontdekt in de St. Annakerk te Amstelveen. De inbrekers hadden daar voor Weder hetzelfde systeem gebezigd, zij Waren n.l. door het indrukken van een ruit binnengekomen. Onder de kerk door waren zij ten slotte gêstuit op een ver- trék, waar licht brandde. Hierdoor afge schrikt, kbtën zij het hazenpad. Door den pastoor was h.l vergeten het licht uit io draaien en daardoor bleef hem diefstal be spaard. Door de polite wordt een ernstig onderzoek ingesteld. Waar alle sporen er op wijzen, dat men hier met eerste klas vaklieden te doen heeft, zal het onderzoek uiteraard zeêr moéilijk zijn. Als éen staatje van de brutaliteit der heèrén kon gelden, dat de laatste inbra ken werden gedaan in de onmiddellijke omgeving van het politieposthuis. „Mbsd." DE BURGEMEESTER VAN VRIES VERDWENEN. Naar hét i,Nièuwsbl. v. h. Noorden" verneemt is sedert hét midden van de vo rige wéék de hcèr Jongbloed, burgemees ter van Vrie9, uit zijn gemeente vertrok ken, onder opgaaf van een voornemen tot een langdurig verblijf elders. Daar er geen reden aanwezig wordt geacht voor dit on aangekondigd vertrek, verkeert men in zijn gezin in ongerustheid. Naar verluidt maakte da heer Jongbloed wel eens perio den vja geestelijke onevenwichtigheid door. i PER WATERFIETS OVER HET KANAAL. De heer Schilperoort, die Zaterdag met zijn waterfiets van Calais startte voor Dn- ver, is kort na zijn vertrek teruggekeerd. Gisteren is hij er in dertien uur in ge slaagd het Kanaal over te steken. De tocht van den heer Schilperoort. is niet zoo voorspoedig geweest als men met het mooie zomerweer zou kunnen ver wachten. Onderweg wreeg hij een on weersbui, aldus seint Reuter. De „KannaI- fiëtser' was bij aankomst te Dover volko men uitgeput. Sacharine-smokkel. Onlangs werd te Luik een smokkelhan del insacharine ontdekt. Naar het. politie onderzoek heeft uitgewezen bevinden zich onder de gearresteerde smokkelaars ook Nederlanders. Do bendeleider bleek te zijn een Heerlenscho taxichauffeur die be kend heeft. Voorts behoorden tot zijn me- doplichtingen een Duitscher, eveneens üifc Heerlen. De in beslag genomen sacharine had een waarde van 6000 frs. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Marthus Johannes z: van Thcodorus Cornclis Hoogcnboom en Ma ria Allda Verdel. Gehuwd: Gerardus Rietbrock 41 j. en Anna Turk 36 j. Jacobus Maria de Haas 29 j. to Warmond en Alida Antonia Tcr- stécg 22 j. Overleden: Jacobus Johannes van der Meer 4 mnd. zoon van Joannes Thco dorus van der Meer en Sophia Catharina van der Meer. LISSE. Vaccinatie. Op 21 Juni a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskundigen alhier, de gclegnhoid zijn opengesteld tot kostclooze in- en herinenting. VOORHOUT. Vooroefeningen. Op Dinsdag 28 Juni a.s bestaat er in deze gemeente gelegen heid voor mannelijke personen geboren in het janr 1014 zich op te geven voor den vrijwilligen Landstorm (z.g. voorgeeefend- heid), hetwelk recht geeft op verkorten diensttijd in werkelijken dienst. Deze zitting wordt gehouden in het ge meentehuis op genoemden datum des avonds om 7.30 uur. Geboren: Clascina Maria d. van H. Zuidhoek en van A. S. Ruigrok. Johan na Petronella Maria d. van J. van der Ploeg en van E. J. l^oman. Ondertrouwd: Adrianus Groenen 30 j. met Anna Huberta van der Klugt, ae j. Getrouwd: A. Augustinus en J. J. Deeriekx. L. O. Kortekaas te Hillegom on M. A. van deh Berg te Voorhout. Overleden: Maria van den Berg 81 j. wed. van W. J. van den Burg. Chris- tiaan Martinus Angevarc 2 j. Gevestigd: H. L. F. Meiicr en gein van Nieuwe Schans. C. II. Duiven voorden en gein van Oegstgecst. M. A. E. Meeuwissön van Haarlem. P. H. A. van de Poll van Montfoort. J. F. A. Hinfelaar van 's-Gravenhage. A. H. M. van der Klugt van 's-Gravenhage. Th. P. van den Akker van Zoeterwoudo. N. W. F. Nuhn van Ëede. A. A. J. van Am sterdam van Ouder-Amstel. L. W. Uit man van Amsterdam H. C. J. M. Med- dens van Hilversum. H. F. Bots van Wil- nis. J. B. Marinus Bosman van Drutcn. - K. J. M. Jansen van Ginnekdn. P. H. Valkenet van Soest. J. M. A. Wamsteo- ker van Nijmegen. J. F. van der Pool van Zoetcrwoude. Th. C. A. M. Goeman» van Haarlem. A. den Hertog van Utrecht. W. Mater van Bergen (LI.). A. J. van Rijzen van Rotterdam. H. Th. F. Haak van Woubrugge. Wed. M. Gij- zehvan Abeve van Hloemendaal. Vertrokken: H. J. Rietveld naar Nederhorsl. den Berg. H. Th. van Leeu wen naar .Warmond. H. W. Zoet naar Leiden. A. Th. J. van den Berg naaf Hillegoin. M. E. E. van der Voort naar Sassenheim M. J. Kortekaas naar N oord w ijkerhout. A. P. Mens naar Noordwijkerhqpt. M. J. Olijken naar Sassenheim. J. L. van Hameren naar Haarlem. VEUR, Geboren: Hèndrika Johanna d. van J. M. v. d. Stam en O. v. Bchaik. Jo hannes Petrus Maria z. vah G. N. v. Mei* zon en M. J. de Hertog. Johannes z. v. Th. Timmers en A. M. Kimonis. Gehuwd: J. L. Jonkhart en C. Vonk.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5