KERKNIEUWS HUIZE„ST.AGNES" ZATERDAG 11 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDÈ BLAD PAG. 6 AFDLEL1NG LEIDEN R. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags en mededeelingen te nohten aan één di Laan, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. laan 25, Uegstgeest; Mevr. Fehmers- ZATERDAG 11 Juni. Feestdag van den H. Barnabas, Apostel. De H. Darnabas, hoewel niet één van de twaalf zijnde, is toch als Apostel ge- eerd. Gedurende twaalf jaren pas hij de trouwe metgezel vun den H. Paulus op diens missiereizen. Hij wordt dikwijls ge noemd in de Handelingen der Apostelen, die hem aanduiden als een goed man, vol van den heiligen Geest en van geloof. Na zijn scheiding met Paulus keerde hij terug naar het eiland Cyprus, waar hij geboren was uit Joodsche ouders en predikte daar het H. Evangelie; daar ook leed hij den marteldood onder Nero. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. In de zomermaanden, dus tot begin Sep tember, zal de rubriek slechts ééns in de vier wegen verschijnen. Daarna hopen wij, dat de onderafdeelingen en leden de redac tie zullen helpen de rubriek in stand te houden. Het doel en ook het succes vau deze rubriek ligt in bet onderling verband. Gij moet niet vertrouwen, dat alléén de re dactie iedere veertien dagen 'n paar kolom men vullen zal. leder lid en iedere afdeeling is mede verantwoordelijk tot het blijvend bestaan van deze rubriek. De Redactie. DE VOLMAAKTE GEHUWDE VROUW. (Vervolg). Voor degenen, die het voorafgaande niet mochten gelezen hebben, wordt even her haald, dat Lü^deze vervolgstukjes bespro ken wordt, het boekje van den Spanjaard llay Luis de Leon, waarin hij de verzen 1U31 uit Spreuken 31 (van het Üude Tes tament) behandelt. In vers 14 lezen we; „Zij is als het schip van een koopman, van verre doet zij haar leeftocht komen". De H. Sch-rift noemt alles wat tot ons levensonderhoud strekt „leef tocht". Daarom vergelijkt Salomo zijn ster ke vrouw bij een volgeladen en rijk koop vaardijschip. eHt schip doorkruist de zee, loopt verschillende havens binnen, ziet uit, waar goed en goedkoop iets te vinden is en vergadert dat alles. Ditzelfde gebeurt met de zuinige huisvrouw. Door goed overleg en scherp toezien op de zaken van haar huis kan zij veel .voor haar huisgenooten bezitten. Uit iets, wat schijnbaar verloren was, kan zij met goed inzioht wat nuttigs te voorschijn brengen. Salomo zegt, dat het schip leeftocht „van verre" brengt, omdat, wanneer ge den aanvang van den arbeid met het einde vergelijkt en wanneer ge goed nagaat, welke wegen tot de haven leiden, ge nauwelijks zult kunnen begrij pen hoe dat alles ontstaan is. Hierop volgt in vers 15: „Zij staat op als het donker is: zij geeft spijze aan haar huisgezin en de gestelde dagtaak aan haar dienstmaagden". De huisvrouw, die de H. Geest hier schildert, en ons tot voorbeeld stelt, ie, zooals wij hebben gezegd, de vrouw van een landbouwer. In dergelijke gezinnen is het noodzakelijk, dat zéér vroeg wordt opgestaan. Degenen, die op het land wer ken, moeten zoo vroeg mogelijk daarheen trekken en moeten meestal mondvoorraad voor twee maaltijden meenemen. Een goe de huisvrouw laat dit werk niet aan een GOUDEN PRIESTERJUBILEUM Z. H. EXC. MGR. J. M. SIMON. Z. H. Exc. Mgr. J. M. Simon van de Oblaten van Sint Franciscus van Sales, apostolisch Vicaris van de Oranje-Ri vier, hoopt 29 Juni a.s. to Pella zijn DIOC. VROUWENBOND om de veertien dagen. Brieven, vragen ïr redactieleden: Mejuffrouw Jo van der L vaD den Abeelen. Willem de Zwijger- -BoerKnottnerue* Warmonderweg 37. dienstbode over, maar zorgt zolf, dat alles goed in orde is voor men het huis verlaat. Zij moet inzien, dat haar huishouden een lichaam is, waar zij de ziel van uitmaakt. Nergens wordt prettiger en beter gewerkt, dan daar, waar het hoofd gedurig tegen woordig is. En al zal menige huisvrouw niet behoeven op te staan als het nog donker is, een ieder begrijpt toch de zin wat Sa lomo hier bedoelt. En al zou ons gezin bet vroege opstaan niet noodig hebben, dan nog vraagt de natuur het ons. Want op dat uur ontwaakt de geheele wereld en opent alle dieren de oogen. Hot is ook een alge- meene voldoening, niet voor één zintuig alleen, maar voor al onze zintuigen. Noo- me nwij enkele: Het gezicht geniet van het doorbreken van het licht, van het kleu ren der lucht en van het spel dér wolken. Voor het gehoor geven de vogelen de schoonste melodieën ten beste. En de reuk? De geur, die op dit uur het veld en de plan ten verspreiden is een allerheerlijkste geur, die we verder op den dag tevergeefs zoeken. Dit alles geeft ons zulk een gezondheid en zulke hemelsohe gedachten, dat ze ons de moeilijkheden, die we dien dag ontmoe ten licht zullen doen achten. (Wordt vervolgd). LAATSTE NIEUWTJE. Het laatste nieuwtje voor huisvrouwen die er prijs op stellen haar huis zoo in te richten, dat het gemakkelijk te onderhou den is en toch smaakvol uit ziet, is wel do traplooperklem, die de koperen of bronzen roeden geheel vervangt. De Clipper-traploo perklemmen worden in alle kleuren, brons, koper, verschxoomd, antiek koper enz. ge leverd en bestaan uit een 6 a 8 c.M. lange klem, waarvan de onderkant geschoven wordt over een dubbele pen die aan het uiteinde onder de looper in het hout van de trap geslagen is. De looper bevindt zich dus tusschen dat onderstuk en het bronzen of koperen bovenstuk. Voor het afnemen van de looper is het dus alleen noodig de klemmen naar rechts en links terug te schuiven. Het lossohoppen der roeden, wat vooral met kinderen zoo gevaarlijk is, kan niet meer plaats hebben. Slijtage, door de roe den, we kennen dat allen, komt niet meer voor, het- looperpatroon komt beter tot zijn recht en wat nog het allerbeste is en lang niet van elk nieuwtje gezegd kan worden, de Clipper-traplooperklemmen zijn niet. duurder dan een behoorlijke koperen roede met oogen of steunen. Zuster VAN DEN ABEELEN. THEEMIDDAGEN. (Ingezonden). Tot mijn verwondering zie ik nog steeds de laatste twee theemiddagen van onzen bond niet aangekondigd.. Zou ik misschien antwoord in de rubriek hierop mogen ont vangen, opdat ook de andere leden er nota van kunnen nemen? Worden deze middagen nog voor de zomervacantie gegeven? Zoo ja, welke onderwerpen worden dan behan deld en op welke data mogen wij dan re kenen. Een bondslid. VOORHOUT (Z.-H.) 1121 Pension Ie, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN ■r PROSPECTUS OP AANVRAGE -m Directie: Zusters Franciscanessen van Ve.ghel gouden priesterjubileum te herdenken. De thans 74-jarige bisschop werd den 29en Juni 1S82 in het Instituut der Obla ten van Sint Franciscus tot priester ge wijd en vertrok nog hetzelfde jaar naar de missie in Zuid-Afrika, zoodat Mgr. Simon thans dus tevens zijn vijftig-jarig jubileum als missionaris viert. Vijftig jaar geleden bevonden zich in het mis siegebied van Mgr. Simon slechts een honderdtal katholieken; momenteel zijn er ongeveer negenduizend, verdeeld over zestien missiestaties met negentien scho len. De Oranjerivier werd in 1885 tot apostolische prefectuur cn in 1S9S tot apostolisch vicariaat verhoven. De kleine kathedraal van Pella, de standplaats van Mgr. Simon, werd gebouwd door een drietal missionarissen, die er zonder hulp van architecten en metselaars zeven jaar lang aan hebben gearbeid. De kerk werd op 15 Augustus 1895 door Mgr. Rooney, bisschop van Kaapland, plechtig ingeze gend. Het gouden priesterfeest van Mgr. Simon zal zonder veel, uiterlijk vertoon worden gevierd, daar de algemeen heer- schende noodtoestand zich ook in zijn missiegebied doet gevoelen. IMTERPAROCHIEELE ONZE EXCURSIE VAN ZONDAG 5 JUNI NAAR K. R. 0. EN LIEBAARD. Al dagen van te voren kon men be merken dat er iets gaande was. Koppen werden bij elkander gestoken en als men langs zulk 'n clubje gezellen ging, dan hoorde men of over de K. R. O. of over de Licbaard spreken. En aanhoudend werd het bestuur van de Studieclub ge vraagd: „Is er nog plaats of „kan ik er nog niet bij', ofwel „zouden er nog bedanken". En eendeels vond ik het jammer dat we een 10 of 12 leden m es- ten teleurstellen, maar van de andere kant, ieder lid van de Studieclub heeft vroeg genoeg geweten dat er op Zondag 5 Juni 'n excursie zou gehouden worden naar den K. R. O. en de Liebaard. Eu zoo vereenigde zich Zondag j.l. 'n 21 gezellen met gezellenvader te c.a. 9 uur in de vereeniging, om 'n tocht te maken per autobus, naar een der mooi ste punten van Gelderland. Precies lo min. voor half tien ver trokken we dan, onder het zingen van het gezellenlied, richting Utrecht. Al spoedig lag onze stad ver achter ons en gingen we met 'n kalm gangetje door de rustige dorpen langs den Rijn. Ieder zag op naar deze groep zingende, lachen de jonge mannen, 'n oogenblik afleiding brengend om het volgende oogenblik na gestaard te worden door velen, die wel idee zouden hebben om ook 'ns met zulk 'n gezellige groep 'n dagje uit te willen. Daar het vanzelfsprekend is dat, als men 'n IJ* uur aan een stuk aan het zingen isf men geweldigen dorst krijgt, werd met algemeene stemmen goedge vonden even voor Utrecht een kleine ver- frissching te nemen. En niet zoodra wa ren we uitgestapt of men bemerkte dat men in zulk 'n bus toch niet zoo gemak kelijk zit als in 'n club- of rookfauteuil, en dat «non terdege eerst z'n beenen eens flink moest uitslaan eer ze. zooals be hoorlijke beenen betaamt, dienst deden. Nu is het 'n heel gewoon verschijnsel als .het ergens gezellig is, dat dan de tijd ook hard gaat. Want m.i. waren we nog maar juist gezeten, of er werd al ge zegd, dat we op moesten schieten en dat we meer dan 'n half uur gezeten had den. Bijgevolg moeten we daar gezellig gezeten hebben. Nu zou het aan één ruk. doorgaan naar den K. R. O- studio waar wij pre cies 12 uur verwacht werden. Precies 12 uur waren wij aan de studio's, en werden ontvangen door den weled. heer Moes, welke ons ook rondleidde door de ver schillende zalen. Alleen in de techni sche afdeeling gaf ons de dienstdoende beambte 'n vakkundige uiteenzetting van de verschillende daar aanwezige instru menten. Hierna nam de heer Moes we derom de leiding en toonde ons o.a. nog de muziekbibliotheek en de uitgebreide afdeeling gramofoonplaten. Hierna was het eerste deel van ons program afgeloopen en buiten gekomen bevonden we dat onze magen om do noodige versterking vroegen en eyen buiten Hilversum zouden we wel iets vinden. Waar we precies beland zijn weet ik niet, maar wel geloof ik dat. het bij de excursisten aardig in den smaak viel. Want de meesten gunden zich geen tijd om behoorlijk te eten, maar schom mel en zweefmolen stonden hier in het teeken van belapgstclling. Na 'n pauze van 1J* uur moestent we toch ook hier weer vandaan wilden wij het einddoel van deze excursie bereiken. Lang zullen de deelnemers aan dezen tocht zich kunnen herinneren de mooie landschappen tusschen Amersfoort en Apeldoorn. Nu weer eens op 'n hooge heuvelrug had men de schitterendste vergezichten, terwijl in de dalen de fris» ache lucht van don en heide ons deden wegdoezelen. Rond 4 uur bereikten wij aldus de Liebaard, waar we verwelkomd werden door den eerw. pater Biesta o.p. en den senior. Velen waren geloof ik blij, zich weer 'ns te kunnen bewegen, want op den duur werden we stijf van 't zitten. Maar anderen wilden zien wat er op zulk een dag te zien is on hadden dan ook geen rust noodig maar gingen, onder belofte van tijdig voor het diner terug tc zijn, nog even de stad in. Om 6 uur vereenigden zich allen aan een veelbelovend diner, waarvan door allen 'n ruim gebruik werd gemaakt, daar men van zulk 'n tocht niet alleen dorst maar ook honger krijgt. Alleen speechen, die zijn dit jaar achterwege gebleven, ofschoon er tijd genoeg voor was. Want na het diner was er nog even tijd voor 'n kleine rondwandeling door de stad om daarna den terugweg naar huis te aanvaarden. Bij de echoput werd nog even halt gehouden omdat 'n ieder z'n eigen stem 'ns wilde hooren. Nu, daarvoor was hier 'n goede gelegenheid en werd er ook 'n ruim gebruik van gemaakt. Na 'n kleine bandenpech aan de oevers van den Rijn stonden we rond midder nacht afscheid van elkaar te nemen, het bestuur dankend voor dezen mooien en aangenamen dag. W, N. Sccr. WIE ZAL HET WINNEN? 't Is toch wel waar, in een tijd van lafheid en lauwheid is er ook nog een groot getal met fierheid en kracht be zield. Dat zien we in heel onze katho lieke beweging, waarin nieuwe vormen zich openbaren om dienstbaar te worden aan onzen nieuwen tijd. Wij katholieken, hebben ons geloof niet voor den vorm of de pret. Heele- maal niet! Dat zien en voelen we ,elken dag, dat kunnen we constateeren in onze omgeving, in ons land en ver buiten onze grenzen. Op 'n avond sla je de krant open en leest er: de kerken in Mexico gesloten; een groep jeugdige katholieken in Kre- feld overvallen; staker? overvallen werk willige katholieken. Och ja, waarom ook niet? Zijn wij, de leerlingen, wel beter dan de Meester? De wereld spaart ons niet, omdat die wereld Hem haat. Op 'n anderen avond lees je: een der beroemdste Engelsche predikanten opge nomen in de Kath. Kerk; het Maria- Congres te Nijmegen zal een machtige hulde worden aan de Hemelkoningin; de Duitsche katholieken zijn een rem voor de Sovjet in dat land; het inter nationaal Eucharistisch Congres te Du blin zal schitterend worden. En waarom ook niet? Tegenover de Godshaat staat onze Gods-liefde, tegen over gebalde vuisten onze gevouwen handen, tegenover scheldende monden onze biddende lippen, tegenover de vloe kende genotzucht onze vergeving-vragen- de soberheid. 't Is een geweldige tijd waarin we nu leven. Aan de eene zijde satanisch be derf, aan de andere zijde Goddelijke op bouw. Maar dan ook beseffe men in onze rijen de roeping van ons, katholieken. Wie zal het winnen? Hij, Die de Ko ning der eeuwen is! S e v e r u s. ADOLF KOLPING. XXXVIII. Kolping's persoonlijkheid en zijn werk hebben wij tot nu toe belicht en onge twijfeld zal de sterke en mooie figuur van Vader Kolping voor de lezers van deze rubriek steeds duidelijker zijn ge worden. Nu willen we eens wijzen op zijn geestelijke betrokkingen en waar digheden. In 1S49 werd Kolping benoemd tot Dom vicaris te Keulen en in December 1850 verkreeg hij de waardigheid van Notarius Apostolicus, in welke functie hij vooral fungeerde bij het Provinciaal Concilie ten jare 18G0. Natuurlijk bracht de constante uit breiding der Gez., Ver. voor hem wel moeilijkheden mee en spoedig verkreeg hij een plaatsvervanger aan de domkerk. Dat duurde tot 1862; toen werd hij Rec tor van Keulen's Minoritenkerk, waarin de Keulsche gezellen hun godsdienst oefeningen hielden. Een groote liefde had hij voor deze kerk, een der schoon ste van de geheele Rijnstreek, omdat zij het resultaat was van den noesten ar beid der Paters Franciscanen-Minder broeders. Reed? in 1220 was de eerste steen gelegd en 40 jaren later vond de in wijding plaats. Het is een heerlijk gebouw, in gothischen stijl, slank en sierlijk, maar tevens ernstig en eenvoudig. Bij de heftige aanvallen op de 'R'. K. Kerk werd ook dit gebouw ontnomen en zelf? voor profane doeleinden gebezigd, doch 't levendig ge loof der Keulenaars behoedde dit kerkge bouw voor afbraak. In 1849 werd de kerk afgestaan aan den Aartsbisschop en het Domkapittel om bij decreet van 1850 tot succursale van den dom te worden verhe ven. De noodige restauraties waren verricht toen Kolping rector werd. Bij hem groeide het verlangen het herstel van di-t Godshuis te bevorderen, maar de mildheid der Keu lenaars woog nauwelijks op tegen de felle critiek, die Kolping moest ondervinden. De Gezellen-Vcreeniging van Keulen vat te liet plan van haar Vader beter en met groote geestdrift begon men den aanbouw van een St. Joseph's altaar. Tegen den achterwand van het rechter zijschip zou het een plaats vinden en alzoo blijvend getui gen van de groote liefde voor St. Joseph. Moeilijk was het voor Kolping om zonder voldoende geldelijke middelen door te wer ken en toch, het was zoo noodig. Trooste loos was de aanblik der kale muurschilde ring, die men destijds met de witkwast had weggewerkt. De fijnste architectuur, het schoonste ontwerp eens kunstenaars, het was alles meedoogenloos vernield door den blinden haat van een opgezweepte menigte. Het prachtige hoogaltaar, dat men deels gespaard had, was met zware gordijnen om hangen, de kleurenpracht van half toege- metselde vensters was verbroken. Ja, men had welfs de scherven der Sacramentshuis jes onder den vloer begraven. En dat alles heeft Kolping vernieuwd en „verroomscht", een arbeid, die onze bewondering afdwingt. Als zielzorger dier parochie heeft Kol ping geschitterd als een ster van machtige schoonheid. Men siert zijn hoofd, met de markante trekken van een echte Gezellen- vader, zoo gauw mot een diadeem, maar niet minder heeft hij een kroon verdiend op zijn arbeid als parochie-geestelijke. Als predikant en biechtvader was hij in Keulen bekend en bemind; als weleer de Goede Herder ging hij weldoende rond, troostend en opbeurend, herstellend en beminnend Tot Priester werd dee-z' handwerksman, God was 't, Die hem bewoog. Hoog schittert nu z'n priester-zijn; Hij heelde en maakte zielen rein En trok der hemelen boog. 6. M. KALENDER DER WEEK FEESTDAG VAN DEN H. ANT0NIUS VAN PADUA. ZONDAG 12 Juni. 4e Zondag na Pink steren. Mis: Dominus. 2e gebed v. d H. Odulphus (Zie in het feesteigen v. h. Bis- dom); 3e v. d. H. Joannes van Sahagun; 4e I v. d. H.H. Basilides en Gezellen, Martela ren. Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëen- heid. Kleur: Groen. I Nemen wij in tijden van beproeving onze I toevlucht tot God. Allen hebben wij onze beproevingen in hefc tijdelijke. Dan ons oog gericht op God, ons Heil, onze Toevlucht voor armen en beproefden (Introitus; Alle- I luja-vers; Communio). Dan gedacht aan onze toekomstige glorie (Epistel) en aan Christus' woord: „De leerling is niet j meer dan de Meester". Is Christus langs I den weg van lijden zijn glorie ingegaan, j dan ook wij,'christenen aldus. Ook in het geestelijke hebben wij onze beproevingen, n.l. de bekoringen. Het ge nadeleven onzer zielen wordt belaagd van alle kanten. Maar al stonden alle machten der hel tegen ons op. wij vreezen niet. God is de Verdediger en Beschermer van ons genadeleven, als wij op Hem vertrouwen. Een heerlijk voorbeeld van beloond vertrou wen geeft ons het Evangelie Bidden wij, dat wij de gevaren mogen zien opdat onze ziel niet omkome door den geestelijken dood der doodzonde en de' duivel niet hoo- nend kan zeggen: „Ik heb overwonnen". (Offertorium). MAANDAG 13 Juni. Mis v. d. H. Anto- nius van Padua, Belijder: Os Justi. Kleur Wit. De H. Antonius van Padua is de volks heilige, de beroemde volksprediker en machtige wonderdoener uit de Franciscaan- sche Orde, Patroon van verloren zaken DINSDAG 14 Juni. Mis v d. H. Basilius de Groote, Bisschop, Belijder en Kerklee- raad: In medio. Credo. Kleur: Wit. De H. Basilius is de eerst organisator ge weest van het gemeenschappelijk klooster leven. Hij bestreed keizer Valens van C-on- stantinopel om zijne Ariaansche ketterij en bekeerde hem door zijne wonderen. Aan zijne werken dankt Basilius den bijnaam: „de Groote". WOENSDAG 15 Juni. Mis v. d. H. H. Vi tus, Modestus en Crescentia, Martelaren: Multae tribulationes. 2e gebed A. Cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e (naar keuze v. d. priester); 4e voor den Bisschop (uit de Votiefmis op den verjaardag van de keuze en de wijding van een Bisschop) In het gebed invullen: achter het woord die naar: ..Joannes'' en echter het woord kerk: „va'n Haarlem". Kleur: Rood. Zonder dat zijn vader er iets van wist werd Vitus, uit heidensche ouders geboren, gedoopt toen hij nog zeer jonc was. Z'<ne christelijke opvoeding ontving hij van Mo destus en Crescentia, christelijke echtge- nooten. Op het hooren daarvan liet zijn wreede heidensche vader Vitus mishan delen en honger lijden, tot bloedens toe geeselen, maar Vitus bleef standvastig. Naar Napels gevlucht met zijn pleegouders liet keizer Diocletianus. die aldaar vertoef-, de Vitus voor zich brengen om hem door vleierij en schoone beloften te bewegen tot afval. Maar de 12-jarige Vitus wist niet van wankelen. Tenslotte werden Vitus en zijn pleegopuders voor de leeuwen gewor pen, maar deze legden hun wreeden aard af. De keizer woedend, beval de drie standyastigen te werpen in een ketel met gesmolten metaal en pek, maar ongedeerd kwamen zij daaruit te voorschijn. Ten slotte liet de keizer hen ten doode toe folte ren en ontvleezen. DONDERDAG 16 Juni. Mis v. d. vori- ger. Zondag: Dominus. Geen Gloria. 2e ge bed A Cunctis; 3e Fidelium (voor alle overledenen uit het eerst misformulier voor de Overledenen); 4e naar willekeur v. d. priester. Kleur: Groen. VRIJDAG 17 Juni. Mis als gisteren, maar het gebed voor Overledenen wordt niet ge beden. ZATERDAG 18 Juni. Mis v. d. H. Aephrem de Syriër; Belijder en Kerk leeraar: In medio. 2e gebed v. d. H.H. Mar cus en Marcellianus, Martelaren; 3e voor den Paus. Credo. Kleur: Wit. De H. 'Aephrem van Syrië bleef uit ne derigheid Diaken. Bijzonder vereerde hij de H. Maagd als de Onbevlekte. Door zijn bijzonder duidelijke geschriften heeft hij vele ketterijen bestreden, waarom P&us Be- nedictus XV z.g. hem heeft verheven tot Kerkleeraar, wiens feest door de geheele Kerk moet worden gevierd. N.B Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRAN CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender,be halve MAANDAG. Feestdag v. d. H. Antonius van Padua, Belijder. Mis: In medio. Credo. DINSDAG. In de kerken aan den H. An tonius toegewijd 2e gebed v. d. H. Anto- nius. WOENSDAG: Mis v. d. Z. Jolenta, we- duwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H.H. Vitus Modestus en Crescentia; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. In de kerken v. d. H. Antonius: 2e gebed v. d. H. Antonius; 3e v. d. H.H. Vitus enz. Credo DONDERDAG. Mis v. d. Z. Guido van Cortona, Belijder: Justus. 2e gebed A Cunctis; 3enaar keuze v. d. priester. In de kerken v. d. H. Antonius: 2e gebed v. d. H. Antonius; 3e Concede (ter eere van Maria). Credo. VRIJDAG. Mis v. d. H. Theophilus van Corte, Belijder. Kleur: Wit. In de kerken v. d. H. Antinius 2e gebed v. d. H. Antonius. Credo. ZATERDAG. In dc kerken v. d. H. An tonius 2e gebed v. d. H. Antonius; 3e v. d. H H. Marcus en Marcellianus; 4e voor den Paus. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6