ACADEMIENÏEUWS STADSNIEUWS Firma G. H. MAAT - wunkooperu UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK AGENDA ZATERDAG 11 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 SIGARETTEN-ACCIJNS. Navordering van twintig opcenten. De Minister van Financiën heeft een aantal bepalingen in de „Staatscourant" doen opnemen, met betrekking tot de na vordering van 20 opcenten op sigaretten. Teneinde de na te vorderen 20 opcenten te kunnen volstaan, moeten winke.liers, gros siers, enz. aanvullingszegels vóór 26 Juli a.s. aanvragen bij den ontvanger der ac cijnzen, onder wiens kantoor dc sigaretten in voorraad zijn. Zij maken daarbij ge bruik van een van Rijkswege vastgesteld formulier, dat van 18 Juli a.s. af kosteloos bij bedoelde ontvangers verkrijgbaar is. Dit formulier is zóó ingericht, dat daaruit zonder eenige berekening, door belang hebbenden kan worden nagegaan welk aan- vulingszegel voor de nagevorderde 20 op centen op een zekere verpakking moet worden bijgeplakt. In verband hiermede wordt medege deeld, dat tot 1 April 1933 afwijking toe gelaten is van het voorschrift, dat op ver pakkingen behalve het gewone accijnsze gel slechts één aanvullingszegel mag zijn aangebracht. De hoeveelheid zegels, welke noodig is voor de navordering moeten belangheb benden zoo nauwkeurig mogelijk ramen. Mochten door een foutieve raming zegels overblijven, dan kunnen deze door de ont vangers worden teruggenomen, indien er een behoorlijke verhouding bestaat tus- schen het aantal aangevraagde en het aan tal overgebleven, niet benoodigde zegels. DE KERSENVLIEG. In- en doorvoer van kersen uit Duitschland verboden. De Minister van Economisch Zaken en Arbeid heeft Duitschland aangewezen als land, waaruit met ingang van heden de in- en doorvoer van kersen verboden is, indien de zendingen niet zijn vergezeld van een schriftelijke verklaring van den phytopatho- logischen dienst van dat land, inhoudende dat de kersen niet zijn aangetast door de kersenvlieg en dat zij afkomstig zijn uit een streek, waar de kersenvlieg niet voorkomt. DE COLORADOKEVER. Afweermiddelen dringend noodzakelijk. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot wering van den Colorado-kever bij in- en doorvoer van aardappelen en versche groen ten zegt de regeering de meening te dee- len van die ledon, die allerminst konden bewonderen, dat Frankrijk een zuiver pre ventieven sanitairen maatregel heeft beant woord met reciprociteitsmaat regelen, welke eigenlijk represaille-maatregelen zijn. Prin cipieel acht de regeering de door dat land getroffen „mésure de reeiprocité" onjuist. De Nederlandsche regeering heeft niet nagelaten zulks onder de aandacht der Fransche regeering te brengen. Aangeno men mag worden dat de intrekking van het invoerverbod, voor zoover dit betrof plan ten, bollen, knollen en wortelstokken, af komstig uit Nederland, met ingang van 11 Mei j.l. daarvan het voorloopige resultaat is De invoer van versche groenten en con sumptie-aardappelen uit ons land is echter in Frankrijk npg steeds verboden. De regeering blijft bij de Fransche regee ring aandringen om ook voor deze produc ten het invoerverbod cp te heffen. Op 6 Juni en volgende dagen worden op uitnoo- diging der Fransche regeering te Parijs be sprekingen gehouden betreffende het Co- lorado-kever-vraagstuk in zijn vollen om vang. Gelet op het feit, dat enkele jaren gele den in de nabijheid van Hambrug een vrij ernstige aantasting van aardappelvelden door den Colorado-kever is voorgekomen, welke slechts met zeer veel moeite en ten koste van belangrijke financieele offers kon worden uitgeroeid, moet worden aangeno men, dat de kever ook hier te lande zieh zal kunnen vermenigvuldigen, zoodat het nemen van afweermiddelen daartegen ver plicht is. STIJGENDE BOTERPRIJS. Leeuwarden heden ƒ1.15, dat is 553^ pet. hooger dan 3 weken geleden. Groote gebeurtenissen werpen hun scha duw vooruit! De Leeuwarder Commissie- noteering is gekomen op 1.15 per k.g. het geen dus overeenkomt met een detailprijs voor verpakte boter van 70 a 75 cents per pond. De Leeuwarder noteering bedroeg op: 20 Mei 75 cents; 27 Mei 73 oents; 3 Juni 110 Juni 1.15. In drie weken tijde is de prijs dus ge stegen met 41 cents of wel 55 pet. Zulk een fluctuatie is wel nimmer te voren voor gekomen bij menschenheugenis (mobilisatie buiten beschouwing gelaten). Dat deze prijsstijging wel degelijk het gevolg is van boter opslaan door handel en particulieren blijkt oa.. uit het feit, dat Kopenhagen gister 10 kronen lager afkwam. „Hbld." DE DUITSCHE INVOERRECHTEN OP BOTER. De Frankfurter Zeitung schrijft onder het opschrift: De duur betaalde invoerrech ten op boter: Het Verband Sachsiscker In dustrielier heeft zich op grond van voort durend binnenkomende klachten over de door de ongelukkige regeling van de Duit- scho boterinvoerrechten ontstane boycot- maatregelen der Noordsche landen en Ne derland. herhaaldelijk tot de in aanmerking komende autoriteiten gericht met het ver zoek, alles te doen om den, do werkloosheid onrustbarend verhoogenden teruggang van orders uit deze landen tegen te gaan. De weigering van orders bij de Nederlandsche en Noordsche clientèle van de Saksische industrie neemt voortdurend en snel toe. Tegelijkertijd dringt de Engelsche concur rentie met groote kracht overal door. De DRINKT WHISKY p. fl. Fl. 4.70 W. A. ELSHOF ZN. tegenwoordige onhoudbare toestand leidt tot verdere bedrijfsineenstortingen, toene ming van de werkloosheid, sterke veront rusting van de noodlijdende gebieden. Het Verband heeft dringend verzocht, de oor zaken van deze boycotbeweging tegen te gaan. „N. R. Crt." DE LEDERINDUSTRIE. Gunstige wending door het vervaardigen van goedkoop schoeisel. In den toestand der leder-industrie in het algemeen komt maar geen verandering ten goede tot stand-. Nog altijd moeten het de huiden- en lederbranches ontgelden, terwijl dit ver schijnsel zich in het binnenland zoowel als in het buitenland voordoet. Anders is het gesteld met de producten der schoennijverheid. In sommige afdeelingen heerscht inder daad een gunstige wending; in hoeverre deze van duur zal mogen zijn, kan men niet beoordeelen, doch begrijpelijk verheugt men zich hierover ten zeerste. In verschillende fabrieken wordt flink gearbeid aan goed koop schoeisel tegen prijzen o.a. van 3.50 tot 5 per paar. In La Plata huiden, zoomede in Neder- landsch-Indische runder- en buffelhuiden, wordt voor onmiddellijke behoefte aan wei nig veranderde prijzen verkocht. Internationale katholieke Middenstands conferentie. Sedert eenige jaren worden tusschen het Verband katholischer kaufmannischer Vereinigungen in Duitschland, den Chris ten Landsbond voor den Middenstand in België en den Nederlandschen R. K. Middenstandsbond geregeld besprekingen gevoerd over middenstandsvraagstukken van internationaal karakter. In de afge- loopen week zijn de afgevaardigden van genoemde organisaties te 's-Gravenhage bijeen geweest voor oen tweedaagsche conferentie. Deze was den eersten dag in hoofdzaak gewijd aan den strijd, dien de middenstandsorganisaties hebben te voeren tegen misstanden in het han delsleven. Zoo kwam aan de orde de be strijding van het cadeaustelsel, waarbij de verbodsbepalingen, welke krachtens noodverordening dezer dagen in Duitsch land in werking treden, het uitgangspunt boden voor vergelijkingen met de wen- schen en ontwerpen voor de bestrijding, zooals deze in België en vooral in ons land aanhangig zijn. Ook het uitver koopwezen, zoowel in den vorm van markthandel als van winkeluitverkoopen werd breedvoerig besproken. De Belgi sche afgevaardigden gaven tenslotte een exposé van de jongste wetgeving in Bel gië op het gebied van den handelseigen dom, met name van waardevermeerde ring, nahuur en eigendomsovergang van gehuurde winkels. De Limburgsche afgevaardigde stelde de Duitsche deviezenmaatregelen aan de orde, vooral voor wat betreft de moei lijkheden, daarmede den Nederlandschen middenstands-exporteurs in den weg ge legd. Hierbij bleek, dat voor deze cate gorie van handeldrijvenden vooral de uitvoering van de Marken-noodverorde ning zeer groote bezwaren meebrengt. Met de Duitsche gedelegeerden werd de vraag besproken, in hoeverre hier geza menlijk optreden verbetering zou kunnen brengen. De tweede dag bracht de meer prin- cipieele vraagstukken ter tafel. Eerst de afweer van het middenstandsbedrijf te gen de grootbedrijven in den detailhan del. De verkooporganisatie op basis van inkoop-coöperatie, zooals deze thans groeiende is in den R. K. Kruideniers- •bond, werd door den heer Komman, secretaris dier organisatie, in het licht gesteld als een krachtig hulpmiddel in den economischen strijd van den mid denstand. De Duitsche noodverordening op do eenheidsprijzenwinkels vormde een aan- knoopingspunt voor de bespreking van het vraagstuk der wettelijke bescher ming tegen hot grootbedrijf en de con cessie-verplichting voor warenhuizen. Dc middagzitting opende tenslotte breede discussies over den practis-chen opbouw van de door Quadragesimo Anno gewenschto beroepsstanden. Het geheele vraagstuk der bedrijfsorganisatie en de verschillen tusschen de practische oplos singen zooals deze in Duitschland en hier te lande worden voorgesteld, kwamen daarbij in bespreking. Na behandeling van eenige organisato rische vraagstukken, o.a. de uitbre'iding van het aantal aan de besprekingen deelnemende landen, werd de conferentie gesloten. De volgende bespreking werd vastgesteld tegen het najaar van 1932 te Essen. „N. R. Crt." LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen rfechtsgeleerdheid mej. N. O. P. van Putte (Scheveningen) en de heer F. J. G. van Voorst tot Voorst (Den Haag). Het Nederlandsche Roode Kruis Gisteren werd ten kantore van den secre taris, alhier, de jaarlijksche algemeene verga dering van de afdeeling Leiden van het „Ne derlandsche Roode Kruis" gehouden, waarin door den penningmeester, den heer G. Ger- hngs en door den secretaris mr. M. B. Vos, de jaarverslagen over 1931 werden uitgebracht. De Afdeeling houdt nog steeds een geheel parate colonne tot hulpverleening bij spoor wegongevallen beschikbaar, welke colonne ge concentreerd is in het Academisch Ziekenhuis. Deze colonne oefent op gezette tijden, terwijl haar paraatheid kort geleden wederom is ge bleken bij een oproep voor een gefingeerd spoorwegongeval bij Warmond. Deze colonne staat onder bevel van prof. Zaayer. Voorts inspecteert de afdeeling Leiden de hulpposten voor automobielongevallen langs den weg HaarlemDen Haag. De afdeeling doet een opleiding voor de verleening van eerste hulp aan het ziekenhuis personeel plaatsvinden, terwijl in overweging is het organiseeren van een soortgelijke op leiding voor het Rijks-politiecorps. Deze op leiding geschiedt door dr. Loos. De aftredende bestuursleden, de heeren prof. Zaayer en Baak, werden herkozen. Tot afgevaardigden ter algemeene vergade ring, welke op 23 Juni te Den Helder zal worden gehouden, werden benoemd de heeren Maas en Baak. Handelsregister K. v. K. Ophef f'ing. 5053. I. Pardon, Leiden, Driftstraat 5. Huisschildersbedrijf. W ij z i g i n g. 72. Gerard Noort. Katwijk a. d. Rijn 2b. Agentuur- en commisiehandel, land- en tuinbouwproducten. De zaak is ver plaatst naar: Oegstgeest, Rijnsburgerweg 140 (post-adr.: Rijnsburg]. Programma van het Parkconcert op Dins dag a.s., des avonds 8 uur: 1, „Eruditio Musica", marsch (le uitv.) Geijp. 2. „Orpheus in die Unterweld", Ouver ture, Offenbach. 3. „Lenteweelde", wais (le uitv.), Geijp. 4. Fantaisie „Faust", Geijp. 5. Toboggan, Fremaux, 6 .Colette Wals, Suppé. 7. „Petits Marmousets", marsch, Ganne. De in deze gemeente woonachtige dienst plichtigen van de lichtingen 1920 en 1923, die aan het jaarlijksch onderzoek van dienstplich tigen moeten deelnemen, worden er aan her innerd, dat het onderzoek alhier zal worden gehouden op 14 en 15 Juni a.s. in de stem kamer van de Stadsgehoorzaal, ingang aan de zijde van de Aalmerkt. Omtrent dag en uur van aanmelding raad plege men de van den burgemeester ontvan gen kennisgeving. Hedenmorgen te 9 uur is de 9-jarige H. K. uit Oegstgeest, die op de bagagedrager van het rijwiel van A. B. uit Sassenheim was meegereden en daarvan was afgestapt op de Prinsessekade, bij het plotseling oversteken van den weg aangereden door een onbekend gebleven wielrijder. De jon gen kwam met het hoofd op straat terecht en liep een hersenschudding op. Bij den heer v. d. Lelie binnengebracht, verleende de dokter van den E. H. D. eerste hulp. De jongen mocht voorloopig niet vervoerd worden. Hedennacht heeft de politie assistentie verleend op het station, waar twee Leide- naars met den trein aankwamen, die met voorzien waren van een plaatsbewijs. Zij weigerden evenwel hun na-men op te geven. Toen de politie gearriveerd was, gaven zij eerst valsche namen op, doch later hun ware. Proces-verbaal werd opgemaakt. De heer F. J. B. heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat bij van de markt een lam vermist. Hedenmorgen te 7 uur peddelden twee studenten L. F. en C. D. met een tandem op het Rapenburg. De heeren waren zeker nog niet te bed geweest, wilden zich dus wat verfrisschen en stevenden op het wa ter af, om een bad te nemen. De. tandem vloog erin met F. L. erbij. De tweede stu dent. bedacht zioh tijdig en sprong van het vehikel af voordat dit hem meenam in het natte element. In de omgeving van de Beestenmarkt is een rijwiel onbeheerd gevonden. Inlichtin gen bij de politie. BIOSCOPEN. I De vertolking van „Carmen", opera van i Bizet, heeft steeds haar bekoring. Hoeveel te meer dan wanneer we Carmen zien gebracht in klank en beeld, zooals alleen de film haar kan brengen. „Carmen" heeft als Bergfilm der Ufa een goeden indruk bij ons achtergela ten wat spel en actie betreft. Het is echter al leen een film voor volwassenen. Dit moet eveneens gezegd worden van de film na de pauze, „Zijn terugkomst", vervaar digd naar het boek van John Fleming Wilson. In deze film heeft Raoul Walsh, de regis seur, in de filmsterren Janet Gaynor en Char les Farrell twee pracht-typen gevonden voor de moeillijke karakter-uitbeelding die er van de hoofdpersonen gevraagd wordt en die van begin tot einde meesleept. Een eigenaardig effect heeft deze film bij ons teweeggebracht Aanvankelijk stonden we er eenigszins afwij zend tegenover. Bij de ontknooping bleek ons, dat er veel gefingeerd in voorkwam, dat de film voor volwassenen wel te zien mag geven. Gevestigd sedert 1833 LEIDEN Casino. „Nederland in klank en beeld" is ditmaal zeer belangrijk, omdat deze film ons door oog en oor eenige oogenblikken doet meeleven met den Pinksterzegen van de Graal in het Amsterdamsche stadion en ons ook laat zien de opening van de Indische tentoonstelling in Den Haag. Als er vervolgens een mooie natuuropname vertoond is, wordt er een aanvang gemaakt met de rolprent: „De man met het ijzeren mas ker". Deze man, van wien de geschiedvor- schers meenen, dat hij een tweelingbroeder van den Franschen koning Lodewijk XIV (1643 1715) moet geweest zijn en die wegens poli tieke redenen „verdonkeremaand" moest worden, verschijnt pas in de laatste akten op het witte doek. Het leeuwenaandeel van de vertooning komt Douglas Fainrbanks toe in de rol van den dapperen d'Artagnan. Deze vroeger zoo bekende filmheld had heel wat publiek naar Casino getrokken om hem nog eens te zien in bovengenoemd boeiend film werk, dat we volwassenen aanbevelen. Trianon. Na een uitgebreid voorprogramma met jour naal en?., waarbij de werkelijk mooie film „De Zingende Stad", volgt na de pauze „Het meisje van Monparnasse". In dit verhaal wordt het met de huwelijkstrouw zoo weinig nauw genomen, dat wij deze film niet kun nen aanbevelen. Onze houding tegenover dit programma is dientengevolge afwijzend. „Het Residentie-orkest" Men deelt ons mede, dat op één der abon nementsconcerten van „Het Residentie-orkest" in den volgenden winter o.a. zal worden uit gevoerd de Rhapsodie für Alt-solo, Manner- chor und Orchester, op 53, van Brahms. De alt-partij wordt gezongen door mevrouw Ilona Durigo. Voorts zullen wij op deze concerten de heeren Sam Swaap en Charles van Ister- dael hooren, eveneens in een werk van Brahms en wel het Doppelkonzert für Violine und Violoncell, op. 102 a-moll. Zeer waar schijnlijk zullen aan deze concerten nog me dewerken Myra Hess (zang), Wladimir Horo witz (piano), en Georg Kulenkampf (viool). In de aangekondigde data is een wijziging ge komen: 2 Maart 1933 moet worden 9 Maart 1933. Ze zijn dus thans: Donderdag 20 Octo ber, 3 November, 24 November 1932, 12 Ja nuari, 9 Februari en 9 Maart 1933. KATWIJK AAN DEN RIJN Standplaats autobus. De autobus van de lijn KatwijkDen Haag, heeft vaste stand plaats gekregen tot het opnemen en uitlaten van reizigers. Hallebordjes zijn geplaatst op den hoek Commar.deurslaanWassenaarsche- weg en hoek MolentuinwegWassenaarsche- weg. TER AAR. Spannende wedstrijden. Zondagmid dag na de middag-oefening speelt Adolf Kolping I een wedstrijd tegen „St. Aloy- sius I" uit de Kwakel, en het 2e elftal tegen Aloysius 2. Daar „Aloysius" nog een onbekende is voor „Adolf Kolping" durven we ons niet te wagen aan een voorspel ling, maar wel kunnen we er op rekenen, dat het een mooie spannende wedstrijd zal worden. Er wordt dan ook een flink aantal belangstellenden verwacht. De junio ren moeten tegen de junioren van Hazers- woudo spelen. Het vertrekuur is 12.15 o.t. vanaf het B.-K. Ver. Gebouw. Denkt er aan jongens, allen op tijd present Kinderverlamming. Naar wij verne men doen zich in deze gemeente een paar gevallen voor van kinderverlamming, doch niet van zeer ernstigen aard. Dr. Q., de behandelende geneesheer heeft onmiddellijk maatregelen tegen ver dere verspreiding voorgeschreven. Gemeentelijke Aankondigingen BOSKOOP DE RELLETJES Arrestatie van den oproermakers. Vragen van den heer Wijnkoop Gistermiddag is naar „Vooruit" meldt, de vrije socialist B. Bunschoten door zes politie agenten, twee veldwachters en vier marec- chaussees, uit de tuinderij gehaald, waar hij werkzaam is, als verdacht bij de jongste rel letjes den politieagent Van Buren te hebben mishandeld. Hij werd eerst naar het raadhuis gebracht en vandaar per auto naar den Haag overgebracht, waar hij is ingesloten. Het lid der Tweede Kamer, de heer Wijn koop, heeft aan de ministers van Binnenland- sche Zaken en van Justitie gevraagd, of het de Regeering bekend is, dat de Boskoopsche politie op Woensdag 8 Juni j.l. een groep ar beiders en tuinders, die op volkomen ordelijke wijze een op een vergadering ter plaatse aan genomen motie aan den burgemeester van Bos koop had aangeboden, plotseling heeft over vallen, en dat wel zonder eenige voorafgaande waarschuwing, en dat het zoodoende tot het neerslaan van verscheidene ongewapende bur gers en tot den dood van een der werklooze 1 arbeiders is gekomen. Welke bestraffing is de Regeering van plan de politie en het hoofd der politie, den bur gemeester, voor dit optreden met bloedigen 'e d-^en toekomen? Hinderwet, Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. J. Schuster om vergunning tot heb oprichten van een sigarenmakerij in het perceel Uiterste gracht No. 168; b. Th. C. J. den Hollander om vergunning tot het oprichten van een zuivelinriohting in het perceel Kooilaan No. 2; c. C. Lewerenz om vergunning bot het oprichten van een vlecschwarenfabriek in het perceel Maredijk No. 157; d. J. J. Dingjan om vergunning tot het uitbreiden van de stoomwasscherij in het perceel Hoo- ge Rijndijk No. 1gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het pu bliek, dat genoemde verzoeken met de bij lagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 25en Juni 1932 de9 voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken "in te brengen. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door de doktoren: Van Bockel, Jasperse, Meijboom, en Rassers. De Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, tel. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesura, Mare 76, telef. 406. ALPHEN AAN DEN RIJN. Autorit Ouden van dagenDe commis sie maakt bekend, dat onvoorziene omstan digheden uitgesloten, deze rit zal plaats hebben Donderdag 30 Juni a.s. De gelegenheid zich daarvoor op te geven of op te laten geven zal geboden worden op Dinsdag 14 en Woensdag 15 Juni, des avonds van 7 tot 9 uur in het lokaal der Burgerwacht in de Bruggestraat. Alleen die ouden van dagen komen in aanmerking, welke zich zelf kunnen helpen. Gevonden voorwerpen. 1 belasting plaatje, 2 sleutels, 1 jongens jasje, l kano met riem, 1 portemonnaie met inhoud. De promotie van AlphenDe promotie van de tweede klasse zal Maandag a.s. door de A.V.V. „Alphen" eenigszins feestelijk wor den herdacht. Deze feestavond wordt gehou den in hotel „De Vergulde Wagen" en zal worden opgeluisterd door het gezelschap Tholen en van Lier. De avond wordt vooraf gegaan door een receptie van 6.308 uur, waarbij voor belangstellenden gelegenheid be staat, bestuur en spelers te complimenteeren. KOUDEKERK Het Crisis-Comité. De pi. Crisis-ci sie in deze gemeente is voornemens om op Dinsdag 14 Juni a.s. bij de ingezetenen een collecte te houden ter versterking van hare kasmiddelen om daaruit aanvullende hulp te verleenen aan die werkloozèn, die reeds steuntrekkende zijn en waar hulp dringend geboden is. Zij doen hierbij een ernstig beroep op de bekende offervaardigheid van onze ingezete nen om op deze wijze hun mede-ingezetenen de helpende hand te kunnen bieden. G e b o re n: Cornelis Jacobus z. van C. J. de Hollander en A. IJdo. Getrouwd: P. Nagtegaal 27 j. en C. Boer 31 j. HAZERSW0UDE. Een nieuwe klimroos. De nieuwe klimroos „Prinses van Oranje" van den heer G. de Ruiter, boomkweeker, alhier, verwierf op een tentoonstelling te Londen de hoogste onderscheiding. Postbestelling. Vanwege de bezuini ging bij de Posterijen zal vanaf 13 Juni a.s. de Zaterdagmiddagbestelling niet meer worden uitgevoerd. Belasting betalen. Nu de rijksontvan ger der belastingen alhier geen zitdagen meer houdt, achten wij het niet ondien stig, de belasting-betalers er met na druk op te wijzen, dat men voortaan voor het betalen der belastingen dagelijks op de gewone openstellingsurcn aan het hulp kantoor daarvoor terecht kan. Een voor deel is het, dat men nu op geen zitdagen behoeft te letten. Moderniseering Gemeeneweg. Alvo rens een aanvang door de Provincie wordt gemaakt met de verbreeding van de Ge meeneweg, wordt een proef genomen over een lengte van 200 M. en een breedte van 9 M. op te hoogen tuschen Galg en Spoor brug. Uitgravingen hebben plaats, welke aangevuld worden met zand. De tijd zal nu leeren welke verzakkingen over deze lengte worden waargenomen. Bedrijfsongeluk. G. v. d. Haven, kweekersknecht alhier, heeft bij het ver richten van werkzaamheden het ongeluk gehad een top van een zijner vingers bijna af te knijpen. Nadat een voorloopig ver band door C. v. d. Bosch werd gelegd, moest hij zich onder medische behandeling stellen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2