HET PAD LANGS DE KLIP. ZATERDAG 11 JUNI 1932 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK Abessinië. Kent u Abessinië? Neen, t is heusch geen reclame, voor een of andere reis naar Abessinië, in den trant van: „Kent gij uw eigen land''. Want in den zomer lijkt ons een reisje naar het snikheete hartje van Afrika allerminst een pretje. Men hoort weinig van dat Afrikaansche rijk en waarschijnlijk zouden wij ons er nog minder voor interesseeren als niet de te genwoordige heerscher van dat land een vrij ontwikkeld man was, die bij gelegen heid van een Europeesohe reis ook ons va derlandje had bezocht en als niet nog on langs een Abessinische prins hier had rond gezwalkt en zelfs een paar woordjes in het Abessinisch met onze koningin had gewis seld, tijdens een audiëntie te den aHag. Wij hebben dus connecties met dat don kerkleurige rijk. De tegenwoordige heerscher Iiaile Selas sie zit in moeilijkheden. Hij heeft n.l. in 1917 den toenmaligen keizer Lisj Jassoe afgezet en zich zelf eerst tot rijksbestuur der, later tot keizer uitgeroepen. Maar nu is Lisj Jassoe plotseling ontvlucht en be dreigt hij de macht van Selassie. Dat is een naar geval. Het gaat daar in Afrika al precies als hier. Daar is het een keizer, die naar de macht grijpt en alle moeite heeft om zich op de been te houden tegenover een tegen stander, die vroeger het onderspit heeft moeten delven, maar nu weer een kans krijgt hier is het een minister of een rijkskanselier wien vandaag een beentje wordt gewipt, maar die morgen weer in het zadel zit. Wij willen allemaal graag wat te vertellen hebben, willen allemaal graag heel vooraan zitten en dan dringen wij elkaar weg. Chili. In Chili gaat zoo'n regeerings- wisselicg vrij eenvoudig. Een revolutie is daar een peuleschilletje. Het begint met ontevredenheid over den economischen toe stand. Als het een land voor den wind gaat, heeft een regeering zoo gauw geen last, maar zoodra er malaise is, krijgt de regee ring de schuld ervan. De revolutie smeult reeds. Dan is er wel ergens onder het leger een aanleiding waardoor het smeulende vuur plotseling tot uitbarsting komt en de op stand breekt los. Bij vroegere gelegenheden begon de vloot, dezen keer begon de luchtmacht. Men trok naar de hoofdstad Santiago, zei tegen den president, dat hij moest ophoe pelen en de president deed dat na eenige aarzeling, toen hij zag, dat zijn aanhang niet zoo heel groot meer was. Aldus kwam er een nieuwe regeering in Chili, die zich socialistisch noemde. De lei der van deze socialistische regeering is DA VILA, de nieuwe bewindvoerder in Chili. FEUILLETON. Dit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 50) De waard brach spoedig een schuimen de kruik bier' met schoone glazen en keek daarbij vragend naar Sindal, die in zijn zak naar klein geld zocht. Heb was een klein, druk mannetje en hij scheen tuk op nieuws aangaando do groote gebeurte nis in de buurt. „Nog iets gehoord, meneer Sindal 1" vroeg hij vertrouwelijk. „Ik denk dat jul lie rechtsmenschcn tot over je ooren d'r mee bezig zijn. 't Is een rare zaak en d'r worre vreemde dingen gczeid, zoowaar as ik leef „Wat wordt er gezegd T' was Sindal's wedervraag en hij wierp een blik naar Weathershaw. „Nou, van alles!"' verklaarde de herber gier. ,,U weet hoe de menschen kletsen, as ze in 'n herberg zooas hier zitten elk een die hier komt heb 'r een mcening over. Sommige zeggen asdat de pelisie en de rechters 't bij het verkeerde eind heb ben en dat 'r een veul grooter geheim is bij den dood van den ouwen Sir Cheville dan ze denken. En dat geloof ik ook." „Wat voor geheim zou dat zijn dan vroeg Sindal. „Dat zou ik graag willen we ten F' IN HET BUITENLAND Carlos Davila en hij" schijnt blijkens een in terview met een vertegenwoordiger van „United Press" van plan te zijn een soort „verlichte dictatuur" in te voeren. Er zal aldus Davila tot socia'isatie worden overgegaan, ten einde aan het ka pitalisme in Chili een einde te maken. Wij zullen bij onze desbetreffende maatrege len niet slechte op de gewapende macht, doch tevens op 95 pet. van de burgerlijke bevolking kunnen steunen. De regeering streeft, zoo vervolgde hij, voor de naaste toekomst naar de onver wijlde verwezenlijking van twee oogmer ken. In de eerste plaats wenscht zij de pro ductie te doen stijgen, totdat er een sur plus voor export beschikbaar is. Koper en salpetercrises hebben dit surplus name lijk verloren doen gaan. Het tweede punt bestaat in de sociali satie van alle economische processen. De regeering zal deze oogmerken trach ten te verwezenlijken door samenwerking in plaats van door concurrentie. De winsten uit de economische processen zullen in do toekomst slechte voor een klein deel aan de individuen ten goede komen; voor het grootste deel zullen ze in de staatskas vloeien. Dat ziet er al aardig bolsjewistisch uit. We zullen zien wat ervan terecht komt. Men schijnt alvast begonnen met maatre gelen tegen de religieuzen, waaruit valt af te leiden, dat men op den goeden weg is 'sKeizers kansen. Zoo kan 't verkeeren. In Chili draait de wereld rond, evenals in Abessinië en waar in Afrika een ex-keizer weer eens een kansje maakt, daar zou het niet verwonderlijk zijn als een meer nabije ex-keizer ook eens profiteerde van de keerende kans. Hij of zijn zoon. In Duitschland liep reeds het gerucht, dat de nieuwe Duitsche regeering thans spoedig de monarchie zou herstellen. Zelfs wist men te vertellen, dat president von Hindenburg op zijn verjaardag den ex- kroonprins tot zijn opvolger zou proclamee- ren. Dit zijn natuurlijk maar praatjes, maar de bekende courantenkoning Lord Rothermere, die op het oogenblik in Duitschland vertoeft, acht een terugkeer der Hohenzollern voor het einde van 1933 niet onmogelijk. Ook in een of twee andere landen van midden-Europa is een opleving van den monarchistischen geest te ver wachten. Dezer dagen heeft de nieuwe Duitsche minister van binnenlandsche zaken von Gayl de kwestie van een eventueel herstel der monarchie in een rede voor den rijks raad aangeroerd. Een bewijs, dat er meer gaande is dan louter een volkspraatje. De minister achtte de monarchie de beste re- geeringsvorm voor Duitschland en hij zal daarin heusch niet alleen staan onder zijn collega's. Maar zoozeide hij op het oogenblik heeft Duitschland wel aan wat anders te denken dan aan zijn staatsvorm. De staat zelf heeft alle aandacht noodig, om niet op de flesch te gaan. Hetgeen dus zeggen wil: op het oogen blik hebben wij nog geen tijd om daarover te denken, maar later Duitse h lands zorgen. Inder daad heeft Duitschland genoeg andere zor gen om over te piekeren. De rijksdag is nu ontbonden en de a.s. verkiezingen zijn be paald op 31 Juli. Er moet een andere rijks dag worden gekozen en de strijd om de macht in het Duitsche parlement belooft hevig te zullen worden. En wanneer de nieuwe rijksdag gekozen zal zijn, wat dan? Best mogelijk, dat dan de vorming van een regeering even moeilijk blijkt als in Pruisen, waar nog altijd een demissionair kabinet op aflossing zit te wachten. Het doet de „loopende" zaken af en één van die loopende zaken is deze week de sluitend making geweest van de begroo ting. Dit heeft men bereikt door een nieu we noodmaatregel. Het land schijnt nu een maal niet anders meer te regeeren te zijn dan door middel van noodverordeningen. Ook het. kabinet-von Papen, dat een heel andere koers wil inslaan dan het kabinet- „Niemand weet er het fijne van", ant woordde de waard. „Maar vanmiddag was d'r iemand hier, die goed met de wet op de hoogte is. „Die ouwe* kerel werd niet ver moord om dat testament, dat-ie gemaakt hetzeit-ei. Dat heit d'r niks mee te ma ken. Ze hebben 'm voor heel wat anders om .zeep gebracht. „Nou, waarvoor dan?" vroeg een ander. „Doet 'r niks toe!" zeil? de eerste vent, „zooas ik 't zeg, is 't waar je zei zien waarom-ie vermoord werd let op wa'k zegZoo kletsen ze, meneer Sindal", eindigde de waard, toen hij do kamer uitging. „Praatjes en praatjes geen end d'r an Sindal keek Weathershaw aan toen do waard de kamer uit was. „Zoo is hetzei hij grimmig. „Praatjes en praatjes en geen eind er aan! Maar daar heb jij je nog niet aan bezondigd, m'n waarde! Nu, proef dat bier eens ijskoud Weathershaw, die door het raam geke ken had, ging plotseling weg. „Oogenblikje!" riep hij. „Daar is mijn assistent Hij ging vlug den weg op en Sindal zag hoe hij Hartley ontmoette, die rustig, met zijn handen in de zakken, kwam aanslen teren. Samen kwamen ze naar binnen, maar ze bleven bij de deur staan praten. Plotseling draaide Weathersshaw zich om en wenkte den advocaat. „Sindalriep hij, met Hartley vlak ach ter zich. „Het is nu het oogenblik om op te treden! Hebben ze hier een telefoon? Ja? Goed! Wil je de politie in Hallithwai- te opbellen mij kennen ze niet, dus jij kimt het beter doen en zeggen, dat de commissaris de inspecteur en een paar mannetjes in burger gekleed dadelijk Brüning, heeft zich genoodzaakt gezien, de noodverordeningspolitiek voort te zetten. Behalve deze voortzetting van de zaak- Brüning op den ouden voet, weet het kabi net nog niet wat het doen wil. De regee- ringsverklaring zegt tenminste niet veel. Volgende week begint de conferentie van Lausanne inzake de herstelbetalingen. Wij hebben daarover reeds eenige beschouwin gen gegeven en zullen niet in herhaling treden. Laten wij afwachten, hoe de zaken verloopen; tot nu toe zijn de verwachtingen iets gunstiger geworden, dank zij een ge wijzigde houding van Frankrijk. Welke deze wijziging is, is nog niet bekend, in ieder geval gelooven wij niet, dat het op treden van de regeering-von Papen eenig nadeel aan Duitschland kan berokkenen op deze conferentie." H e r r i o t. Evenals zijn Duitsche col lega heeft ook de Fransche minister-presi dent Herriot een regeeringsverklaring af gelegd bij zijn eerste verschijning voor hot parlement. Hij laveerde zoo'n beetje van links naar rechts, gebruikte mooie phrasen, waardoor hij applaus kreeg nu eens van deze partij dan weer van die partij en waardoor hij tenslotte een vrij groote meer derheid verwierf. Maar vraagt men nu met Tardieu op den man af, of Herriot bijv. wat de ontwapening betreft de politiek van Tardieu zal voortzetten, dan krijgt men een ontwijkend antwoord. Het kan bij Herriot ook „vriezen of dooien", hij houdt zich op de vlakte. En wat zal hij doen te Lau- Lausanne? De menschiheid wacht in spanning. SPORT VOETBAL R. K. FEDERATIE. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Om het kampioenschap. S. D. O. U. C.—Mulo. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotiecompetitie le kl. Oliveo IS. D. C. I. R. K. S. V. Leiden". Morgen zal ons eerste en tweede elftal een tocht naar Sassenheim maken en daar op Sporthof den tsrijd tegen reep. Teyhn- gen i en II aanbinden. Deze medaille-wed strijden vangen aan om 2.30 uur en 4 uur. Men wordt echter verzocht zooveel mo gelijk gezamenlijk te reizen, daarom zullen allen, ook «eserves, om 1.45 uur op de Pa pengracht verzameeln. Wij vertrouwen, dat zoo weinig mogelijk afschrijvingen zullen binnen komen, omdat do heer Goddijn deze beide wedstrijden zal volgen teneinde eenige overzicht te krij gen van het trainings-materiaal. Onze trai ningsavonden zullen in Juli beginnen. Wie heeft er nog steunbonnen of loten? Terstond afrekenen dan! R. K. S. V. „Teijlingen". Zondag a.s. worden de Nederlaagwed strijden voortgezet tegen V.V.L. I om 1 uur. Om 2.30 uur spelen Teylingen I—Leiden I een Medaillewedstrijd op Sporthof. Om 4 uur Teylingen IILeiden II (Me daille). Daar het Vereenigingsjaar van de R. K. S. V. Teylingen weer gepasseerd is, zullen de donateurs zich weer kunnen voorzien van toegangskaarten. Degenen, welke Zon dag a.s. de wedstrijden bijwonen, moeten zich voorzien van een kaart welke bij den portier verkrijgbaar is! R. K. Sportvereernging „Meerburg" Zceterwoude (H.R.). Voetbal. De vastgestelde wedstrijd Meerburg IS.M.C. I, welke voor de 1ste ronde van de „Leidsche Courant"-beker was vastgesteld, gaat niet door, daar S. M.C. bericht heeft, gestuurd, niet te zullen komen. Spelers e.a. gelieven hiervan goe de nota te nemen. Meerburg II komt morgen in het strijd hier naar het „Wapen van Stanbury" moe ien komen? Zeg ze, dat het dringend is ik zal je daarna zeggen waarom. Maar telefoneer nu eerst even Sindal, meegesleept door de opwinding van den detective, snelde naar de deur. Maar met de hand op den deurknop, draaide hij zich om. „Arrestatie vroeg hij. Weathershaw schonk Hartley een glas bier in. „Waarschijnlijk", verklaarde hij. Hij keek zijn assistent aan toen Sindal weg was: Hartley zette kalm en onver stoorbaar het glas aan zijn mond. „Twee dus?" vroeg Weathershaw. „Tweeantwoordde Hartley. „In hetzelfde huis?" „In hetzelfde huis 1" „En beiden voor hetzelfde geval „Dat heb ik ontdekt!" „We zijn beslist op het goede spoor", zei Weathershaw nadenkend. Hij keek op zijn horloge. „Die lui kunnen hier voor tienen zijn", vervolgde hij. „Dan is het donker en dus Sindal kwam terug'. „Zegriep hij. „Commissaris Marrows en inspecteur Calvert zijn hier in het dorp in het huis van den kolonel. Ik zal er heen gaan en ze halen. Twee andere man nen komen dadelijk hier naar toe. Zeg moet ik Marrows iets vertellenV' „Laat dat maar aan mij over", onderbrak Weathershaw hem. „Breng hem en Cal vert. als het kan, dadelijk hier mee naar toe. Dan zal ik alles uitleggen. Waar is die telefoon? Ik wou Sir Marston ook vragen, hier te komen." Sindal wees hem de telefoon en ging toen snel naar het huis van den kolonel. perk. De onlangs opgerichte Sportverecni- ging uit Voorhout komt op bezoek. Daar we uit den aard der zaak niets van de kracht van dit elftal weten, durven we ons aan geen voorspelling wagen. Dat het tweede het niet te gemakkelijk moet opnemen staat vast, daar de bezoe kers ongetwijfeld hun uitersten best zul len doen zoo'n eervol mogelijk resultaat te behalen. De wedstrijd begint om half één. Verder zien we met belangstelling uit naar hetgeen S. D. O. I in de twee res- teerende wedstrijden zal presteeren. Mor gen moeten de Hagenaars naar Pijnacker om Oliveo I te bekampen. Op het Hoorn park werd het een gelijk spel, doch telde Oliveo invallers o. a. voor midvoor en linksbinnen, de beide scoringwonders. On getwijfeld zal Oliveo nu een beter resultaat bereiken en S. D. G. met een nederlaag naar huis sturen, hetgeen voor de kans van Meerburg I van groot belang is. Hedenmiddag half drio training. Men gelieve er goede nota van te nemen, dat het terrein uiterlijk half zeven vrij moet zijn, daar het om 7 uur, geheel be langeloos, ter beschikking van de Graal- wacht is gesteld. Athletiek. Hedenmiddag half drie trainen. Verder begin volgende week nog en dan Zondag 19 Juni naar de wed strijden van A. C. E. op het Sportpark te Heemstede. De inschrijvingen zijn verzonden; er staat dus al gauw een mooie sportdag op het programma. Aangifte nieuwe leden: Hooge Rijndij^ F41 en aan het secretariaat N. Rijn 92, Tel. 971; de contributie voor de afd. ath letiek bedraagt 0.10 per week. Algem. mededeeling! Evenals ongeveer 2 a 2.5 jaar geleden, wordt thans wederom in onze omgeving getracht leden van Meerburg, onder allerlei onware voorwendsels, over te halen om in andere vereenigingen te gaan spelen. Wij vertrouwen, dat onze leden aan een dergelijke minderwaardige handelwijze niet teveel aandacht schenken en er vooral geen waarheid aan hechten. Voor inlichtingen wende men zich tot het Bestuur, dat steeds voor de belangen der leden handelt en zal blijven handelen. R.-K. Sportvereeniging „A. S. C." Gymnastiek. De adspirantenafdee- ling moet in den volgenden week de vrije oefeningen uiterst goed oefenen om op den Jeugddag te Wassenaar „A. S. C." waar dig te vertgenwoordigen. De heeren-ploeg die voor onzen sport dag moet uitkomen zal ook in uiterste inspanning hunne oefeningen maken om in het programma-nummer gymnastiek naar den len prijs te dingen. Athletiek. De geheele week hebben athleten van heinde en ver de Schenk el- loop getraind. Hierdoor worden nu reeds allerlei berekeningen gemaakt omtrent de kansen. Chronometers worden nu al ge bruikt om de loopers te vergelijken. Toch is het nog niet met eenige zekerheid te zeggen welke club de voorrang zal hebben. Intusschen wordt met den dag de span ning hoogcr en hooger. De kapelaan van Dael-beker heeft wel enthousiasme ge wekt. Zullen de clubs denken aan de sluitings datum van inschrijving n.l. 19 Juni. De technische commissie zal geen te laat komers tolereeren. Voetbal. Dee afdeyeling heeft Zondag a.s. geen wedstrijden wegens Aanbiddings- feest Par. St. Jan. Onthoofding. A.s. Woensdagavond 8 uur oefenwed strijd van het gevormde elftal Leidschen- damStompwijkZoeterwoude tegen R. W.D. I-junioren. R.-K. S. V. „S.M.C." Als laatste wedstrijd voor de vierde afd. speelt morgen S.M.C II tegen de Ivolping Boys I te half drie voorafgegaan door den wedstrijd Lisse III tegen N.V.C. II welke te half één aanvangt. Beide wedstrijden gaan om den derdon prijs. Hierna te 4 uur spelen S.M.C. Ill en Kolping Boys II nog een vriendschap pelijk partijtje. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit" Rood-Wit viert Zondag haar vierdo be staansjaar en met recht heeft het be stuur eefiige feestelijkheden vastgesteld. Ofschoon de volgende feestviering, de lus trumviering, alles moet overtreffen, kunnen we toch niet nalaten onder deze omstan digheden een correcte dagagenda samen to stellen. We moeten feest vieren, alles leidt hiertoe. We hebben immers vele successen achter den rug en we moeten den moed cr in houden, want volgend jaar staat ons lus trum voor do deur. Het afgeloopen jaar of, liever de afgeloopen vier jaar heeft Rood-Wit bekend gestaan om haar ijverig en correct werken, maar men moet. niet veronderstellen, dat dit komt alleen door enkele bestuursleden. Nimmer zou den zij zooveel voor hun vereeniging over hebben, wanneer de leden zelf niet mede werkten en hen inet aanspoorden. De leden makken de vereeniging en do toenmalige ledon 'hebben «ioh van d'r beste zijde laten zien, de leden van heden zetten er dus alles op om in samenwerking met hun bestuur hun vereeniging nog op een hooger peil te brengen. Rood-Wit bestaat thans uit een afdco- ling athletiek, wandelsport en voetbal, heeft een eigen clubblad en opent binnenkort haar nieuwe terreinen met tribune en kleedhuis. Het mooiste van alles is, dat zij heeft een groot aantal leden die waardig zijn do Rood-Witte kleuren te verdedigen. Het afgeloopen jaar hebben ze zich weer schitterend van hun taak gekweten en wanneer zij op deze zelfde enthousiaste wijze voortgaan belooft dit voor de ver eeniging nog een goede, toekomst. Aan hen is de taak hun enthousiasme nog meer naar buiten op te voeren. Door hun voorbeel dig werken voor de katholieke sport moe ten zij de aandacht trekken van heel ka tholiek Leiden. Wij moeten supporters hebben op onzo velden en we zullen er alles op zetten dat zij zich gedwongen gevoelen hun katholie ke sporters aan te moedigen. Laat deze feestviering dan het signaal voor de start zijn, de start naar ons eorsto lustrum. Programma 12 Juni: 9 uur H. Mis in do Voorzienigheid, daarna fees tont bijt. Te 12 uur: Vertrek naar de seriewedstrijden te Wateringen per auto's vanaf de Heeren straat. Op deze wedstrijden werd Rood-Wit vertegenwoordigd door haar eerste senior en eerste junior-elftal, welke beide oin den eersten prijs moeten spelen. Do tradition eele athletiek wedstrijd on tijdens het jaarfeest moesten dit jaar we gens terreinmoeilijkheden een maand wor den verzet en daarvoor in den plaats zijn deze wedstrijden bijzonder van pas. Onzo elftallen hebben zich bijzonder go dragen en zijn in do finale gekomen. Het plan van de Bpelers is natuurlijk deze wed strijden te winnen en zoodoende den eersten prijs te bemachtigen. Van bestuurszijde willen we deze zaak een beetje forceeren en hebben we het plan gemaakt met onzo leden en suppor ters onze elftallen te vergezellen. Dus alle Rood-Wit aanhangers present om 12 uur op de Hcerenstraat. Wateringen: 1.45 uur: R. W. D. TSi. Michael (Kwintsheul)3.30 uur: R. W. D. I Jun,V. E. L. O. I Jun. (Wateringen). Daar is het woord en den daad aan onze voetballers. Wij zullen aanmoedigen en do spelers zullen cr alles op zetten om to winnen '8 Avonds 8 uur zal in de groote zaal van Hotel „Den Burcht" een feestavond wor den gehouden waaraan medewerken het voortreffelijke Vcluwe's Duo en Aufgepasb. Behalve aan de zaal zuilen kaarton ver krijgbaar zijn bij de leden en bij G. Mol- kenboer, Morschwcg 6. voor introducties ad 0.75. Wc rekenen wederom op u allen, want het zal zeker een succesvolle avond, worden. P. J. VERHOEF, Voorzitter „Rood-Wit". Hij stoof zoo opgewonden de studeerkamer van den kolonel binnen, dat hij eerst niet zag, dat Birch daar ook was en toen hij hem zag, was hij nog zoo vol van zijn be langrijk nieuws, dat hij de tegenwoordig heid van Birch en die van de politie niet mot elkaar samon in verband kon bren gen. „Ga dadelijk mee, Marrowsherhaalde hij. „U allebei we hebben u allebei noodig Maar Marrows was even kalm als Sin dal opgewonden was. „Waarvoor heeft men ons noodig, me neer Sindal vroeg hij. „We hebben hier te doen." Zelfs toen drong het niet tot Sindal door, waarvoor het tweetal bij den kolonel was. Bij hem ging het er alleen maar om, de politie mee naar Weathershaw te krij gen. „De zaak is", zei hij, beseffend, dat hij een uitlegging moest geven, voordat de commissaris mee zou gaan. „De zaak is, dat Sir Marston en ik een particuliere detec tive voor dit geval genomen hebben u kent zijn naam, Weathershaw uit Manches ter. Hij heeft iets ontdekt ik weet niet wat het is, maar ik ken hem genoeg om te begrijpen, dat het belangrijk ïs. En nu hij heeft uw officieele hulp noodig. Ik geloof dat zei hij tenminste dat er iemand gearresteerd moest word'- Twee van uw menschen uit de stad zijn ook on derweg." Marrows, die met klimmende verbazing geluisterd had, keek naar Calvert en wende zich toen weer tot Sindal. „Wilt u even de kamer uitgaan, me neer Sindal?" vroeg hij. „We komen dadc- lijk bij u. Nu, meenre Birch", vervolgde hij, toen Sindal naar de hall was gegaan. „U heeft dat ook gehoord Ik hoop terwillo van u, dat er nu klaarheid komt, want oin u de waarheid to eggen, wou ik u en ma demoiselle juist medcdeelcn, dat u beiden met mc mee naar Hallithwaito moest gaan Maar zooals het nu staat wilt u me uw eerowoord geven, dat u hier zult blijven, totdat ik onderzocht heb, wat dat voor nieuws is? Dan...." „Als de kolonel het toestaat", verzekerde Birch hem. „Dan zal ik hier blijven zoo lang als u wilt, als het niet te lastig is". Do kolonel beduidde hem, dat hij blijven kon, waarna Marrows na eenigo aarzeling met C'alvert de kamer uitging naar Sindal, „Weet u niet meer dan u ons gezegd hebt, meneer Sindal?" vroeg hij, toen ze snel naar de herberg liepen. „Ik ken die Weathershaw van naam, maar ik wist natuurlijk niet, dat u hem er bij gehaald had. Wat heeft hij ontdekt?" „Ik weet er niet meer van dan u", ant woordde Sindal. Die Weathershaw is de meest gesloten kerel, dien ik ooit ontmoet heb Maar ik weet, dat hij een theorie over deze zaak gevormd had, vanaf dat hij hier gekomen is, en ik ben cr van over tuigd, dat hij uw hulp niet zou hebben in geroepen, als hij geen zekerheid had. Van avond heeft ecu van zijn assistenten hier in het dorp in het geheim gewerkt en toen hij dezen man gesproken had, heeft hij mo verzocht u te halen. „Wel, laten we hopen, dat die zaak nu opgehelderd wordtzei Marrows. „Het ging er voor enkele personen raar uitzien, meneer Sindal I" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13