zaterdag 11 juni 1932 de le1dsche courant derde blad pag. 11 inkrimping der bloembollencultuur. VAN DE REGEERING MAG GEEN STEUN VERWACHT WORDEN. De heer E. H. Krelage, voorzitter der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur, geeft in het orgaan zijn inzicht van de wijze, waarop de bloembollenteelt zich gedurende de crisis moet behelpen: „Er wordt thans hier en daar opnieuw ge roepen om regeeringssteun voor het bloem- bollenbedrijf, mede naar aanleiding van de ingezonden stukken van de heeren Hulsebosch en Preyde in dit orgaan. De redactie heeft zich m.i. terecht bepaald tot het opnemen dezer stukken, zonder aanbeveling. Had zij zich er over geuit, zij had vermoedelijk de on mogelijkheid dier plannen ,hoe goed ook be doeld, aangetoond. Het is echter begrijpelijk, dat een redactie niet terstond elk ingezonden stuk ontzenuwt, waarmede zij het niet eens is en dat toch immers buiten haar verantwoor delijkheid wordt geplaatst. Hoe zou de regeering moeten motiveeren om een bedrag van vijf of tien millioen voor het bloembollenbedrijf beschikbaar te stellen, om tot een gedwongen inkrimping te komen, nadat van de bollenstreek zelve uit tot vóór kort alles in 't werk is gesteld om de teelt uit te breiden tot in de uiterste hoeken van het land? Hoe kostbaar en ingewikkeld zou niet het toezicht moeten zijn, dat ieder van de misschien 10.000 bloembollenkweekers zich aan de voorgeschreven inplant of inlevering houdt? En hoeveel jaren achtereen zou men deze steun niet moeten herhalen, wilde men er voldoende blijvend resultaat mede be reiken Hoe kan van de regeering verwacht wor den, dat zij in deze richting iets zal doen, wan neer haar bij onderzoek blijkt dat, zelfs nu nog niet noemenswaard is ingekrompen over de geheele linie, dat zelfs in streken die door bijzondere omstandigheden noodlijdend zijn, nog bij tal van noodlijdende bedrijven uit- plant werd vastgesteld? Een verstandig kweeker of exporteur-kwee- ker en deze zijn er gelukkig velen krimpt zijn kuituur in en besteedt al zijn zorgen aan zijn verkleinde kraam. Niet verstandig is het alles aan te houden, en door dikwijls ge dwongen verwaarloozing, onvoldoende bemes ting en bewerking, zijn kraam te doen ver- Hierin schuilt bovendien een groot gevaar. Het is van het grootste belang te zorgen, dat de uit te voeren bollen aan hooge eischen blij ven voldoen, ondanks de lage prijzen, die er voor kunnnen gedongen worden. Indien ten gevolge van onvoldoende zorgen in onze cul turen de kwaliteit der bollen bij export te wenschen over zou laten, zou daarmee onbe rekenbare schade aan het vak in zijn geheel worden toegebracht. Behoud van het afzet gebied is aller belang en dit zou vooral in dezen tijd in gevaar komen bij slechte bediening van onze buitenlandsche klanten. Ook de ziektebestrijding moet in dit verband met onverminderde kracht worden voortgezet, evenals de onpersoonlijke reclame thans noo- diger is dan ooit. En daarom begrijpe een ieder, dat hij zich zelf schaadt, indien hij zich zou willen onttrekken aan de betaling van zijn verplichte bijdrage van 2 cent per Roe. Want behalve, dat dit hem allerlei onaangenaamhe den berokkent, zooals royement van het lid maatschap van al de vakvereenigingen, waar toe hij behoort, vermindert hij door niet-be- taling de werking van het fonds, dat geen inkomsten kan missen. Deze dingen liggen binnen het bereikbare en wanneer ieder, naar de mate van zijn krachten, in dezen geest medewerkt, zal daarmede meer bereikt worden, dan door heil te verwachten van ongetwijfeld goed bedoel de plannen, die niet voor uitvoering vatbaar zijn, omdat een groot deel en niet het minst belangrijke der vakgenooten er zijn mede werking niet aan zou verleenen. Dit lijkt een schrale troost in dagen, waar in de moeilijkheden nog steeds toenemen, nu weer door de onverwachte contingenteering in Denemarken. Daartegenover staat, dat het bloembollen- bedrijf nog steeds .is en vermoedelijk ook wel blijven zal een nationaal monopolie, en dat het buitenland ondanks malaise en malaise-beper- pingen nog steeds bloembollen wenscht uit Nederland. Laat ons daarom alle krachten in spannen om door buitengewoon zorgvuldige bediening, door het voorkomen van bederf ge durende de verzending (een belangrijk pro bleem op zichzelfI), in één woord door ons artikel een zoo gunstig mogelijke beoordeeling van onze klanten te verschaffen, het onmis baar te maken voor de buitenlandsche gebrui kers en daardoor onze bloembollen te hand haven op de wereldmarkt. Ook 1932 is nog een jaar van lage prijzen en overproduktie. Het herstel van het even wicht tusschen vraag en aanbod heeft reeds slachtoffers geëischt en zal nog slachtoffers eischen. De zwakken vallen en verdwijnen onvermijdleijk. Maar aan het vak in zijn ge heel zij het ook minder uitgebreid dan het thans nog is behoeft zeer zeker niet ge wanhoopt te worden. Het heeft een toekomst, en het komt maar op standvastig volhouden aan voor degenen, die van die toekomst de vruchten willen plukken. De Algemeene Vereeniging zal, evenals tot dusver, al hetgeen bereikbaar is, doen, tot op heffing van bezwaren en moeilijkheden van den tegenwoordigen toestand en tot bevorde ring van herstel van meer normale verhoudin gen. Maar zij kan zich niet laten dringen op een pad, dat doodloopt of zich wagen aan plannen, waarvan de onuitvoerbaarheid van te voren vaststaat. Zij zou niet een leeftijd van bijna 3/4 eeuw bij toenemenden bloei en in vloed hebben kunnen bereiken, indien zij niet, ondanks haar ouderdom, met haar tijd was meegegaan. Een verzuim, waaraan zij zich 16 jaar geleden schuldig maakte, door het veilingwezen niet onder haar hoede te ne- men gevolg van het feit, dat het voorstel ietwat te vroeg kwam zal de vereeniging wel niet voor de tweede maal overkomen". brief uit amerika. HOE IK NEW YORK TERUG ZAG Nog geen twee jaar zijn er verloopen, sinds ik de 10 millioenenstad verlaten heb, om mijn reis door het geweldige Amerikaansche con tinent voort te zetten en langs een kleinen om weg over Azië en Afrika naar het oude va derland terug te keeren, toen ernstige zaken daar dwingend vereischten, den wandelstaf op te nemen en een nieuwe expeditie in het lapd der onbegrensde mogelijkheden te wagen. Een waagstuk is het in ieder geval. Goede vrienden, die den toestand nuchter beoordeelen en goed inzien, schrijven mij drin gende brieven: „Om Godswil. Kom toch niet in de Vereenigde Staten. Het is de slechtst denkbare tijd voor het houden van voordrach ten De menschen lijden zwaar onder de werk- oosheid en kapitaalverliezen. Men heeft niet meer geld dan het allernoodzakelijkste". Maar de waarschuwing der goede vrienden komt te laat. Ik heb al lang de reusachtige vragenlijst ingevuld: „Kunt u lezen? Kunt u schrijven? Wenscht u van de leerproef ont slagen te worden? Bent u anarchist? Behoort u tot een der vereenigingen staatslieden te vermoorden? Bent u polygamist? enz. enz. Ik heb een lijst onderteekend met de beang stigende slotformule: „Ik bezweer plechtig Ik heb mijn biljet naar New York betaald en daar het generaal consulaat de geruststellen de zekerheid hebben moet, dat ik niet van plan ben in het Paradijs der Vereenigde Staten te verdwijnen en daar mijn verdere leven ver blijven wil, tegelijkertijd in zware dollars mijn terugreis betaald, ik heb gelukkig mijn visum met toestemming voor een verblijf van 6 maan den aldaar: ik heb bij mijn laatste radio-lezing in Duitschland (via den zender van Königs- wusterhausen) als afscheidsgroet aan alle dier bare kennissen door den omroeper laten mel- Johannes Mayrhofer zal heden vóór zijn reis naar Amerika tot u spreken over het on derwerp: „Venetië een sprookjesdroom". De kogel is dus door de kerk Met het trot- sche stoomschip „Europa" een prachtig schip van den Norddeutschen Lloyd, gaat het den oneindigen oceaan op. Het schip meet 51000 bruto registertonnen, is voorzien van alle nieuwste uitvindingen der moderne techniek, bevat een comfort en stoffeering van een drij vend tooverpaleis en legt in 6 dagen het ge weldig traject BremerhavenNew-York af. ik had me reeds lang op zoo'n reis verheugd, en toch, als ik eerlijk wil zijn dan moet ik be kennen, dat ik mij op de „Berlin" die heel wat kleiner is, en waarop ik twee jaar gele den een reis maakte, heel wat behaaglijker ge voelde. Misschien kwam dat ook omdat wij toen niet zoo veel van de nukken van het weer en stormachtigen tegenwind te kampen hadden gehad. Maar enfin, dat behoort nu eenmaal tot de wisselvalligheden van een zeereis en al was het dan met eenige uren vertraging, wij lagen toch op een kalmen, heerlijken mor gen weibehouden aan de pier van Brooklyn, De commissaris vond mijn papieren in orde, de.douane was gemakkelijk en na een niet te lang oponthoud zat ik gelukkig met mijn kof fers in een auto, om mijn welbekend hotel, het Leo-huis in de 28e straat van het eiland Manhattan op te zoeken. Nu volgde een eindelooze rit door einde- looze straten en huizenblokken van Brook- Ivn altijd verder en verder.... het scheen wel of er geen einde wilde komen aan de reuzenstad. Maar eindelijk komen wij aan een der geweldige bruggen, die naar Man hattan, naar New-York voert. Omhoog gaat het nu, hooger en hooger, onder ons verzinken huizen en straten en fabrieken, maar nog altijd zie ik geen water.... Thans echter gaat het eindelijk in duizelingwekken de hoogte over de rivier, de East Rivier. En o zaligheid daar stijgen aan den oever uit dichten nevel reeds de reuzenpaleizen der wolkenkrabbers op, die ik zoo zeer, zoo hartstochtelijk liefheb. Geen gekheid! Wat men in Europa ook van deze gigantische ge bouwen zeggen mag en hoe men er ook mee lacht, ik zou ze hier niet graag in dit pano rama missen. Zij zijn geen Amerikaansche snoeverij, zij zijn de eisch, de levensvoorwaar de der 10 millioenenstad, die zich maar niet voortdurend in oppervlakte kan uitbreiden, daarom is men gedwongen van het horizontale naar het verticale over te gaan, wat hier God dank, op den rotsgrond van hel eiland Man hattan mogelijk is. Met blijde verbazing begroet ik ze dus weer, deze geweldige kolossen, die daar zoo trotsch, zoo zelfbewust ten hemel stijgen. Ik groet in de eerste plaats het Woolworth Building, de trotsche gotische „Kathedraal van den Han del", waar ik eens vanaf de galerij der 58 verdiepingen van een heerlijk panorama der geheele wereldstad genoten had. Maar de tijd heeft in Amerika een ander tempo dan in de meer bezadigde oude wereld. In den korten tijd van mijn afwezigheid heeft het Woolworth Building een geweldige concur rentie gekregen. Het Manhattan is reeds een mededinger, die aller blikken op zich trekt, de Chrysler overtreft het Woolworth Building ondanks zijn 60 verdiepingen boven den grond en 5 onder den grond en het Empire State Buil ding tenslotte slaat met zijn 105 verdiepin gen, zijn 1250 voet hoogte boven het niveau der straat, ieder record. Babylon, Babylon! Na een flinke rit door de oneindige huizen massa's der wereldstad, door de auto con sciëntieus met 2.35 dollar geregistreerd kom ik gelukkig aan in het Leo-Huis, waar het stil en vredig en gezellig is, bijna een beetje te stil tengevolge der bemoeilijkte emigratie en de verminderde reislust der menschen. En vanuit deze, mijn stille kluis trek ik nu iede- ren dag door de fascineerende wereldstad. Afgezien van den economischen toestand, is alles nog zooals 't voor twee jaren was. Sui zende trams en omnibussen, donderende boven- grondsche en ondergrondsche banen, groene roode lampen, die aan de kruispunten der straten het verkeer regelen maar niettegen staande alle groene lampen kan men zich ge rust aan zijn engelbewaarder aanbevelen en in een levensverzekering laten opnemen! Straten met prachtige winkels en straten waarin eeuwig het plaveisel altijd stuk is, en waarin voortdurend gewerkt en verbeterd wordt, waarin papier en vuil en kisten ver spreid liggen, zooals men haast nergens ter wereld aantreft prachtige kerken, reuzen- paleizen der zaken- en finantie-wereld en stroomende menschenmassa's, zooals dat slechts in zoo'n millioenenstad op de straten mogelijk is. Dan wandel ik weer over den Broadway, dezen Broadway der Broadway's der wereld. Telkens weer kijk ik van den Zuidpunt van Manhattan in deze grandiose kloof, gevormd door reuzenhuizen, een kloof die slechts over troffen wordt door den Grand Canon van Arizona, telkens weer zie ik, hoe daar on middellijk naast een betrekkelijk laag ge bouw de hoogste gebouwen en wolkenkrab bers oprijzen, zooals daar aan de monding der Wallstreet de oude Trinity Church met haar forschen toren, die toch zoo zwart en berookt en klein onder de aangrenzende wol kenkrabbers wegduikt als waagde zij het nau welijks nog de Hemelsche Drievuldigheid te verkondigen, terwijl hoog daarboven in de effectenbeurs, waar de millioenen en milliar- den rollen, de aardsche Drievuldigheid: kapi taal, zaken doen en genietingen, het comman do wil voeren. En die geweldige menschen- stroom; waarin men hulpeloos, reddeloos ver zinkt en meegesleurd wordt! „Gij meent te schuiven en ge wordt geschoven!" Zonder eenige botsingen komt men er niet door. Maar het is een reusachtig prentenboek uit wereld en menschenleven, dat men daar bij te zien krijgt, al die ijlende, haastende, rustelooze menschenkinderen, die daar iemand voorbijglijden, geestelijke en geleerde koppen, mannen uit de geldwereld en chefs de bureau, jonge kooplui, elegante dames en steno-typis ten, Europeanen, Amerikanen, Negers en Chi- neezen, Italianen en Joden, een markt van naties, een smeltkroes der volkeren. Vele ty pische gezichten: rustige, bezonken, zuivere business gezichten, oppervlakkige, onbeduiden de, door hartstochten en zware tegenslagen vertrokken gezichten, geschminkte.... met de lippenstift bewerkte.... in Parijs kan het niet erger zijn en zoo in alle variaties en En tenslotte ontsnap ik, hoe buitengewoon dat alles ook zijn mag, in den hoogste en heerlijkste van alle wolkenkrabbers, het Em pire State Building ,ik betaal 'n dollar entree geld, suis per lift omhoog naar de 80ste étage, neem plaats in een andere lift naar de 86ste waar men in een heerlijk restaurant koffie kan drinken en door de reusachtige glasruiten het oneindige panorama kan overzien, wanneer men het tenminste niet prefereert buiten op de galerij in den koelen voorjaarswind rond te wandelen en dan nog eens met de lift omhoog tot de 102e étage te stijgen, waar men weder om door reusachtige glazen de oneindige hui zenmassa's. de uitgestrekte parken, de gewel dig groote handelspaleizen, de machtige rivie ren, de havenwerken en het Vrijheidsbeeld be schouwen kan, dat de schepen, welke van den Oceaan komen in de opgeheven rechterhand de fakkel tegenhoudt! Wat een stad! Wat een wonder van een wereldstad! Men moet het eerlijk toegeven: Ondanks vele schaduwzijden, die zoo'n mengeling van vol keren, zoo'n Babyion onvermijdelijk met zich brengt, ondanks alle opperheerschappij der zakenwereld, ondanks alle tegenstellingen van goed en kwaad, mooi en leelijk, is er iets gran dioos, iets eigenaardigs in deze onvergelijke lijke stad, zooals er geen tweede op aarde be staat. VALKENBURG (L.) Hotel-Rest. KUSTERS-JANSSEN. Telefoon 91, Lindenlaan 27. Typisch gel. tegenover de Fransche Molen. Gesl. en open war. alle kam. 8tr. wat. Bill. pens. pr. 4612 FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. H. Uppenbrink, reiziger te Wasse naar; cur.: mr. C. R. Benthem Sypkens. N. van der Meer te Boskoop; cur.: mr. C. M. Loef. J. Heemskerk, te Voorhout; cur, mr. A. R. B. Schölvinck, Opgeheven wegens gebrek aan actief: J. F. A. M. van Kimmenade, Leiden. LEIOEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secretariaat: Leliestraat 7. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden eh Omstre ken van 6.308.00 uur, Bondsgcbouw Steenschuur 15. Maandag Bestuursvergadering Coöp. Bond. Dinsdag. Zitting Bestuur Bouwvakar beiders 78 uur, kantoor boven. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Woensdag Damclub „Gezellig Samen zijn", 8 uur. Donderdag Bestuursvergadering St. Pe trus, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering St. Ra- phaël, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eenigmg Pulchri Studio, 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 7—8 uur. Ziekenkas 7 uur. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.80 uur tot 2.30 uur, en van 7 tot 10.15; verplichte bijeenkomst van 8.159.45 uur. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josephs spaar kas. De Spaarkas wordt waargnomon door de heeren H. Vorst en W. Kohlbeck. Van 1 tot 2 uur bibliotheek. Na liet Lof prijsbiljarten. Maandag. Bijeenkomst voor de leden van 2 tot 10.15 uur. 8 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pie terskerkhof. 8.30 uur op de bovenzaal jaarvergade ring St. Elisabethspenning. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gezellen. Liederenbundel medebrengen. Na de vergadering spreek uur van den Eerw. Vice-Praosos. Tevens maandelijksehe afrekening voor de zela- teurs, Kempermansfonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaeffer". 8.30«uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur 8.30 uur jaarvergadering Studio en De batingclub St. Petrus Canisius. Vrijdag 8.15 uur Symphonie „Franz Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaars". Iederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8—9 uur is de Leesbiblio theek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Verdere mededeelingen: Het geregeld sparen voor do retraite neemt toe maar kan nog beter, vooral do jonge Gezellen moeten er veel meer gebruik van maken. De eerstvolgende Gezellen-retraito is van 1215'Juli en de retraite voor Gchuwdo Gezellen van 30 Juli tot 2 Augustus. Do eerstvolgende recollectie is op Donderdag 30 Juni a.s. Do liedertafel kan nog wat jonge krachten gebruiken, vooral mot het oog op ons 45ste S^jchtingsfeest. Bij den huismeester zijn fiotsvlaggon verkrijgbaar a 25 cent.. ST. PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. Zaterdag. Leesbibliotheek van 8—9 uur. Zondag van 1 tot 2 uur bibliotheek, te half 5 uur patronaat. Den leden die nog niet drie gulden heb ben afgedragen voor do domonstraliedag worden vorzooht dit nog heden te voldoen. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek, 1010.15 uur ontbijt; 10.1511.30 Recreatie afd. I; 6 uur Lof en recreatie. Dinsdag 8.30 uur ontspanning. Woensdag 7.308.00 Lof. Vrijdag 8.30 uur ontspanning. Zaterdag 810 uur Recreatie Afd. L ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. DE GRAAL Allo meisjes, die zioh als lid van een of andere club willen laten inschrijven, dus ook voor de nieuwe gym. en korfbalclubs kunnen zich tnssohen 7 en 8 uur aan het clubhuis opgeven. Zatordag 11 Juni, de eerste Openlucht club. Alle leden, die hieraan deel nemen, worden om 7 uur aan het clubhuis ver wacht. Zondag om 5 uur zangles. Maandag: 7.45 uur H. Mis. 7.30—9.30 uur kookles op de Vakschool, handwerken voor de kapel, kniples voor ouderen, reidan sen. Dinsdag beginnen do clubs oirf 7 uur Re liëf en handwerken. Om 0 uur begint #weer de danscursus in Duitsohe volksdansen voor do Leidsters. Woensdag van half twee tot 5 uur loo- pen de diverse speel-, hand-, werk- en rei- dansclubjes voor de kruiskinderen (kinde ren van 813 jaar die zioh bij dezo club willen aansluiten kunnen die middag aan het clubhuis komen; van 89.30 uur rei dansen, toonecl en naaien. Donderdag. Gym. in de 8t. Ursulasteog van 5—6 uur Afd. A. Alle meisjes van 8—13 jaar, die zich bij een Gym.olubjo willen aansluiten kunnen zioh hiervoor aan het clubhuis komen aanmelden. Van 7.158.15 en van 8.159.15 uur Gym. in de v.'d. Wcrfstraat; van 8—10 uur man doline; van 89.30 uur reidansen, hand werken. trommelen, huisvlijt, houtzagen. Vrijdag van 5.300.30 uut Gym. Afd. A. en van 8.159.30 uur Gym. Afd. B. in de St. Ursulasteeg; 8.009-30 uur reidansen en knippen. Zaterdag. Om 7 uur Openluchtclub om 8 uur naaien voor arme kinderen. A.s. Zondag 19 Juni een groote groep- leidstersvcrgadoring, waarin alle groep- leidsters ook van de Stootbrigades, War mond-Zoet erwoudeOcgstgcwtMeerburg VoorschotenStompwijk en Groenendijk worden verwacht. GRAALWACHT Z0ETERW0UDE (Dorp) Graalleden met het Aanbidding«fccst zorgen wij er voor overal present to zijn en op tijd 's Morgens om 7.30 uur Alg. H. Commu nie. Denken jullie om je biduur en kom in uniform. Dinsdag de gezellige, avond om daarna met nieuwe mood en vol enthousiasme aan het werk te gaan, zoodat wij geheel' Oraalsch ons nieuwe en eerst gebouwdo Graal wacht huis kunnen bolrekkon, GRAALWACHT OEGSTGEEST. Hallo Graalwachters van Oegstgocst jullie hebbe.n je op het oogenbük aardig geweerd. De „schwung" en het enthousias me zit erin en dan komt de rest vanzelf wel in orde. Maandag om 8.15 uur zijn jullio weer al len present in het patronaat. GRAALWACHT „MEERBURG". Dinsdag 78 uur mondorgel; 7.309.00 uur knippen. Woensdag 67 uur trommelen, 77.30 uur reidansen, 7.308.30 uur tooneel. GRAALWACHT STOMPWIJK. Maandag 7.30 uur volkszang en reidan sen. Werken jullie nog hard voor nieuwe lo den. En is Maandag onze club verdubbeld? Excelsior, Alleluja, Vooruit. DAMES GYMN. VER. KLIMOP, uitsluitend voor R. K. Dames. Korfbalclub: Zondag 3.305.30. Wandelclub: Woensdag 7.00 halte Hes man. Woensdag: 3.004.00 kleuters en adspir. Vrijdag: 7.158.15 adspir. groep II, 8.15 —0.15 adspir. groep III en leden, bij goed weder op het terrein. de avonturen van een verkeersagentje. 4*27. En wat kon hij anders doen dan te gehoorzamen. Een agent had hem bevolen de tasch open te maken en hij deed het. En tot vreugde van de visschen, maar tot groote woede van den hengelaar, die zijn kostbaren buit weer moest loslaten, kozen de visschen het ruime sop. Ze waren weer in hun element. 428. En de agent, die eigenlijk niets te vertellen had on der water, vroeg hem daarop zijn naain, zijn voorletters, waar hij woonde en wat hij voor don kost dnod. En de man, die dank zij het verkeersagentje onder water kon blijven, anders was hij al lang verdronken, gaf op alles antwoord.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11