KOUSEN UIT DE OMGEVING HET PAD LANGS DE KLIP. VRIJDAG 10 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 UITSLUITEND gegaran deerde kwaliteiten ALLE KLEUREN. 3*- ALLE GENRES Prima laddervrije irnt Zijden Kousen flT Cl. Slechts per paar TU Moderne a jour Kousen Extra voordeelig. Ski- en Strandsokjes nr n) De nieuwste kleuren 4580 62 ct., 1 Haarl.straat hoek Do-kersteeg 2-4-6 AANSLAG OP 'N NEDERLANDSCHEN CONSUL. Het slachtoffer gewond. Havas seint d.d. gisteren uit Sevilla: Toen de Nederlandsche consul te Huelva, de heer J. Bos, de scheepshelling inspec teerde mn de Spaansdh-Nederlandsche Constructie-Maatschappij, waarvan hij di recteur is, loste eensklaps een onbekende drie revolverschoten op heon. De heer Bos werd aan het gelaat gewond, zijn aanval ler wist. door de vlucht te ontkomen. Men veronderstelt dat hier sprake is van wraakneming door een communistischen arbeider, die tengevolge van een staking is ontslagen. FAMILIE VOOR ƒ10.000 BENADEELD. De erfenis welke nooit kwam. Vóór drie weken had de politie van het bureau Bergsingel te Botterdam een man en een vrouw gearresteerd, die er in ge slaagd waren in een tijdsverloop van drie jaar een familie op te lichten voor een to taal bedrag van ongeveer 10.000. De vrouw had namelijk voorgegeven, dat zij een groo- te erfenis wachtende was. De familie, een voudige menschen, die een gramofoonhan- del dreven, was wel zoo goed om de vrouw telkens honderden guldens op afbetaling te geven, in afwachting van de erfenis. Tel kens, wanneer gevraagd werd, wanneer de erfenis kwam, wist de oplichtster de winke liersfamilie om den tuin te leiden en op nieuw een bedrag af te troggelen. Men leen de dan weer geld, wijl men hoopte dat op deze wijze van de zaak iets terecht zou komen. Men kreeg gewichtig uitziende enveloppen in bewaring, welke duizenden moesten bevatten, maar die vooral niet ge opend mochten worden. De menschen leen den maar steeds opnieuw. Ten slotte is, naar de „Tel." meldt, de winkeliersfamilie geruïneerd en moest men faillissement aanvragen. Toen heeft de cu rator de enveloppen geopend en kwamen er keurig uitgeknipte stukjes krant, voor den dag. De vrouw is daarop gearresteerd en haar handlanger, die de enveloppe met de stempels vervaardigde is eveneens in verzekerde bewaring gesteld. Op verzoek van de justitie was de zaak tot dusver geheim gehouden. Geheime zender te Hendrik.-Ido-Ambacht. In de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht werkte reeds sedert eenigen tijd een clan destiene radio-zender. Thans is het, naar de „Tel." meldt, de politie in samenwer king met P.T.T.-ambtenaren gelukt deze op te sporen. De geheime zender met bijbe- hoorende apparaten is verzegeld. LEIDSCHENDAM. De Post Met ingang van 20 Juni a.s. zal het bijpo8t-, telegraaf- en telefoonkan toor te Leidschendam op werkdagen wor den opengesteld van 8.3012 uur, van 14 15.30 uur en van 1819 uur. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Dinsdagavond a.s. te 7 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering- bijeen. De agenda vermeldt: Beëdiging ^n installatie raads lid J. H. Kuiken. Benoeming wethouder. Notulen, ingekomen stukken, mededeelin- gen. Advies B. en W. inzake het schrij ven van Ged. Staten over verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaren Burg. Stand. Advies B, en W. betreffende een eventueele verlaging van salarissen van het personeel in gemeentedienst. Voorstel B. en W. tot vaststelling van een nieuwde verordening, houdende verbod tot het verleenen van een vergunning in be paalde gedeelten der gemeente. Idem tot het vaststellen van een nieuwe verorde ning tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling inzake de schoolartsen- dienst. Idem tot vaststelling van een nieuw© besmettelijk© ziekten-verordening. Advies B. en W. op het bezwaarschrift van F. H. Swaak tegen zijn aanslag in het vergunningrecht. Idem op het verzoek van A. K00I008 tot aankoop van grond van de gemeente aan den Hooge Morschweg. Goedkeuring rekening burgerlijk armbe stuur 1933. Idem rekening H. Geest arm bestuur 1931. Idem begrooting H. Geest armbestuur 1933. Voorstel B. en W. tot vaststelling van verordening© als bedoeld in art. 31, 2e lid der wet op de woonwa gens en woonschepen 1918, Staatsbl. 492. Voorstel B. en W. tot aankoop van strook jes grond aan den Rijnsburgerweg. Begroo- tingswijzigingen. Hanze. Genoemde vereeniging hield in „St. Willibrord" een alg. ledenvergade ring die zeer goed was bezocht, onder voor zitterschap van den beer W. F. de Booy. Op deze vergadering werd o.m. verslag uit gebracht van den onlangs gehouden Cen trale Raadsvergadering. Na afdoening van eenige huishoudelijke aangelegenheden werd de rondvraag gehouden, die zeer ge animeerd was. Kiesvereeniging. De kiesvereeniging houdt Woensdag 15 Juni een alg. vergade ring. Wegens uittreding van een drietal bestuursleden en één periodieke aftreding vertrouwt het bestuur, dat candidaten zul len worden ingediend. Toename der bevolking 1 Jan. 1932: 3373 m. en 3997 vr. totaal 7370 pers. 1 Juni 19323435 m. en 4084 vr. totaal 7519 pers. Gevestigd: C. A. Hagen, ambte naar Rijngeesterstr.weg 6, van Leiden. W. F. E. Smelink en gez., hoofd bijz. school Nassaulaan 3G, van Den Haag. L. J. de Raad, architect, Anna v. Buurenl. 8, van Leiden. L. D. Barthen en gezn., depot chef N.S.W. Morschweg 79, van Leiden. H. Borger, weth. Juffermanstr. 17, v. Ned.- O-Indië L. Bouthoorn en gez., arts, Warmonderweg 84 van Leimuiden. F. Bekker, landbouwer, Terweeweg 470, van Noordeloos. M. A. C. van Staveren, kant.-bediende, Terweeweg 69, van Leiden G. Noort, koopman, Rijnsburgerweg 140a, van Katwijk. H. Brinsma, ass. dir. bel., Borneostraat 31, van Gouda. Wed. M. J. de YangeSmaling, Emmalaan 68, naar Rijswijk Z.-H. I. v. d. Velde, werk tuigkundige, Regentessel. 24, van Palem- bang. J. R. Veldhorst en gez., contro. P.T.T., de Kempenaerstraat 54, van Ban doeng. G. H. Peerenboom, verpleegster Endegeest, van Rotterdam. Vertrokken: J. J. de Wit, onderwij zer, van Dorpsstraat 54, naar Amsterdam Biesb.str. 45. M. E. Eckhardt v. Warmon derweg n. Oude Singel 78, Leiden. G. Elshof en gez., van Juffermansstr. 42 naar Kort Rapenburg 11, Leiden. N. Bink, van Nassaulaan 36 n. H. Rijndijk 220 Lei den. A. Bikv. d. Pijl, v. Deutzstr. 14 n. Leeuwerikstr. 4 Breda. Wed. M. A. M. IveuningKorrels, v. Emmalaan 91 n. Rhododendronst. 28, Den Haag. T. G. Woudstra, van Juliana!aan 23 naar Ned.- Indië. Geboren: Cornelia Catharina d. van G. MolenkampDen Hollander. Ondertrouwd: H. van der Luyt 26 j. en C. Zwaan 25 j. P. J. Eikerbout 27 j. en N. Fabel 24 j. Overleden Johanna van den Berg wed. W. J. H. Balce 75 j. Gerardus Lubbe 73 j. Karei Lod. Th. Peltzer 64 j. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad zal op Woensdag 15 Juni des voormiddags 8.45 u. vergaderen. Behandeld zal worden: Ver zoek Hoofd der O. L. school No, 3 om be schikbaarstelling van een ambtswoning. Ontheffing voorschriften bouwverorde ning. Vaststelling Retributiekohier. Re clames schoolgeld. Verzoek subsidie Flo- raliavereeniging. Verzoek subsidie R.-K. Lyceum voor Meisjes te 's-Gravenhage. Verzoek subsidie muziek vereeniging „Ex celsior"'. Verzoek subsidie Polite vakschool „St. Michael". Lidmaatschap Ned. Jeugd herbergcentrale. Beschikbaarstelling lo kaal openbaar lagere school No. 2 voor godsdienstonderwijs. Verlaging huur prijs haventerrein Scheffer en de Haan. Herziening Reglement van orde Raads vergaderingen. Verordening toezicht op ge subsidieerde vereenigingen en instellingen. Verordening Lager Onderwijs. Verhuur Schulpweide. Verhuur huis, schuur en teel- land aan de Reijerlaan. Wijziging begrootin gen 1931 en 1932a Verzoek verlaging maxi mum drankwetverloven. Voorstel verhaal 3 pet. pensioensbijdragen. Voorstel wijzi ging ambtenaren- en werkliedenreglemen ten. Voorstel wijziging salarisverordening. Intrekking besluit tot bijbouw Kamer aan het huis Berkheistraat 13. Verzoek huur twee lokalen der O. L. school No. 3 aan de Bloemcamplaan voor kleuterschool. ZEGWAART. Gereformeerde kerk. De gerefor meerde kerk van de kerkelijke gemeCnte Zegwaart C.s. is gereed gekomen, op eenig klein werk na in het gebouw. De kerk maakt een prachtigen indruk en het aspect van de Stationsstraat is hierdoor wel ver hoogd. De pastorie, die geheel klaar en bewoond is, vormt met de kerk een aanslui tend geheel. Met den bouw werd 1 September 1931 aangevangen, onder architectuur van den heer Ploy te Amersfoort. Als dage'ijksch opzichter fungeerde de heer J. van Dam te Alphen aan den Rijn. De bouw, beschil dering en centrale verwarming werden uit gevoerd door aannemers en andere vak lieden uit onze gemeente. Het interieur maakt een ma-saaien in druk en is gebouwd in parabolisohen vorm met mascinietplaten. De afwerking in glas en lood, verhoogt door de kleurschakeerin gen, zoowel van binnen als buiten, het aan zien. De kerk wordt verlicht door 4 lam, pen, in het plafond aangebracht. De toren is 20 meter hoog, waarbij nog 10 meter kap komt. Hierin wordt eerst- daagsch een eleetrisch uurwerk aange bracht en drie klokken opgehangen. De kerk biedt plaats aan ruim 300 per sonen. Tevens zijn daarin aan de achter zijde aangebracht twee lokalen voor ver gaderingen. Terzijde is een gebouwtje ge plaatst voor het stallen van paarden en bergen van rijwielen. De gereformeerde kerk van Zegwaart c. s. heeft door dezen bouw een prachtig bedehuis gekregen. Naar wij vernemen zal de kerk op 6 Juli a.s. in gebruik worden genomen. KATWIJK. Gasketel. Door de Directie van het Gasbedrijf is de Slagersvereeniging uitge- noodigd om tegenwoordig te willen zijn bij een demonstratie met een met gas ge stookte ketel, speciaal geschikt voor sla- gersbedrijven. De uitnoodiging is aanvaard. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 11 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO.-uitzending. 8.009.15 Morgenconcert. 10.0011.00 Het KRO-kunstensemble, o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11.0012.00 Uitreiking van corpsvaandels aan de Bijz. Vrijw. Landstorm door Z. Exc. den minister van Defensie te Ede. 12.151.45 Lunchconcert door het KRO.- sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer. 2.002.30 Saxofoon-draaiorgel. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.004.30 Zwemcursus (III) door S. Borsten 4.305.30 Gramofoonplaten. 5.305.45 Sportpraatje door S. Borsten. 5.456.20 Balalaika-concert. 6,-206.40 Journalistiek Weekoverzicht. 6.407.10 Gramofoonpl. 7.107.30 „Melk en bacterieën" door dr. Max Jansen. 7.458.00 Fragmenten uit „Der Zigeuner- baron" van Joh. Strauss. 8.0011.00 Vroolijke avond. Optreden van Fientje de Ia Mar, The Cavelli's en het KRO.- salonorkest. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 896 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Schrammelkwintet. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedrijven. 12.001.45 VARA-septet. 2,00 Causerie, 2.15 Liederen der Maories (Gramofoonpl,). met toelichting. 3.15 Causerie. 3.35 VARA-Mandoline-Ensemble. 3.45 „Een prettige reisgenoot", van Arkady Awertschenko (VARA-tooneel), 4.00 Vervolg Mandolineconcert. 4.15 Sportpraatje. 4.30 Beoefening der huismuziek. 5.00 Kinderuur. 6.00 Volksliederen door „De Wielewaal" 6.15 Uit de Roode Jeugdbewegingè 6.30 Vervolg volksliederen. 6.45 Week-ovérzicht. 7.00 Amsterd. Solistenkwintet. 7.30 Teun de Klepperman. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 Bonte avond. C.a. 11.00 Vaz Dias. VARA-Varia. Voetbal- Hierna tot 12.00 Gramofoonpl. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9.05 Populaire avond „Soirée des chanson niers" o.l.v. Dominique Bonnaud. Kalundborg, 1153 m. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 2.503.20 Gramofoonpl. 3.505.50 Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. M.m.v. Abrahamsen (zang) en Fischer (piano).- 8.20 Omroeporkest o.l.v. E. Reesen m.m.v. M. Bundesen (zang) en V. Fischer (piano). O.a. Morgenblatter, wals, Strauss. 9.45 Bellman-liederen door Alf Gildsig (met luitbegeleiding). 10.15 Operettemuziek o.l.v, Reesen. O.a. Uit „Der liebe Augustin", Fall en „No, no Na nette", Youmans. 11.2012.35 Dansmuziek o.l.v. Kai Julian. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.258.20 Kurconcert. 12.201,10 Concert uit Frankfurt. 1.202.50 Concert uit Stuttgart. 2.553.45 Gramofoonpl. 5.206.40 Vesperconcert. 8.20 Vroolijke Avond m.m.v. Werag-orkest o.l.v. Breuer. 10.5012.20 Feestavond v. d. Ver. „Duitsch- land i. d vreemde". Orkesten Mahnkopf en Hoffmann. 12.201.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten). Ron 441 M. 8.25 Gramofoonpl. 9.05 Opera „Tannhauser" i 1 R. Wagner. B r u s s e 1, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Kamermuziek door het Cecilia-trio. O.a. 5de Trio in G gr. t. Mozart. 9.20 Gramofoonpl. Fant. „Friederike", Le- har. 10.05 Gramofoonpl. 10.30 Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Het Tearoom-orkest, 1.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v, Fr. André. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8,20 Concert o.l.v, Fr. Rndré. O.a. Potp. „Die Czardasfuerstin", Kalman en „Berceuse de Jocelyn", Godard. 10.3011.20 Max Alexys' orkest. Zeesen, 1635 M. 8.20 Militaire muziek en Soldatenliederen uit drie eeuwen (vanuit Weenen). M.m.v. or kest (200 musici) en koor (500 zangers). 10.20 Berichten en hierna: zie Langenberg. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Alhoewel bijna het drukke seizoen genaderd is in den tuinbouwbedrij- i ven, zijn er nog verschillende personen die voor te werkstelling nog niet in aanmer- king komen. Men beperkt zich zooveel mo- gelijk in het aannemen van arbeiders. In 1 de bloembollenkweekerij worden nog geen lichtpunten ontdekt en bij den weinigen handel, die momenteel gedaan wordt, wor den, vooral voor vroege tulpen, zeer lage prijzen geboden. Het gewas der bollen zal matig zijn. Jonge peen is later in het ge was dan gewoonlijk. Dit tengevolge van het vele koude weer. Ook de vroege aard appelen zullen in het. algemeen later ge rooid worden dan andere jaren. In de zand gronden is er op veel perceelen nog al iets aan te merken. In de zwarte- en kleigrond gaat Jiet beter. Wat malsch weer met wat regen zou niet onwelkom zijn. NOORDWIJK. De winkelsluiting. De gemeentelijke winkelslui tings verordening heeft bij be sluit van 7 Juni de Koninklijke goedkeu ring verworven, zoodat deze over een paar dagen in werking kan treden, hetgeen van groote beteelcenis is voor de winkeliers in de gemeente. De Post. De door het gemeentebestuur aangewende pogingen bij het hoofdbestuur van de posterijen en telegrafie om te be reiken, dat de derde bestelling van de post in onze gemeente niet zou worden opgehe ven, hebben in zooverre succes gehad, dat de voorgenomen maatregel althans voor Noordwijk-Binnen is ingetrokken. Crisis-comité. Door Burgemeester en Wethouders is wethouder Meijer benoemd als opvolger va-n den heer van der Wiel tot voorzitter van het comité, dat voor de ver deeling van kleeding en schoeisel onder de werkloozen zorgt in overleg met het Na tionaal crisisoomité, voor welke bedeeling dit jaar in totaal een bedrag van f 2000. beschikbaar is. WARMOND. Personalia. Te Noordwijkerhout slaag de voor Staatsexamen B (psychiatrie en neurologie) onze plaatsgenoot de heer Th. A. Siküng. Gevestigd: H. W. van Asdonk van 's-Gravenhage; K. Verhagen van Rotter dam; P. J. Olyerhoek van Alkemade; P. S. Baak van Woubrugge; P. J. Beurse van Leiden; A. de Vos van 's-Gravenhage; J. G. Bos van Roosendaal; E. M. Kerkvliet van Leiden; P. V. v. d. Post van Woubrug ge; H. van Leeuwen van Voorhout; Chr. van (Rtjn van Sassenheim. Vertrokken: G. de Jonge naar Lei den; H. Kattenberg naar Alkemade; H. Smit naar Leiden; Chr. A. de Haas naar Alkemade; M. J. van Seggelen naar Alke made; A. H. Hoogkamer naar Alkemade; Th. C. Kerkvliet naar Leiden; P. J. Brug man naar Haarlemmermeer; N. W. Kaan dorp naar Leiderdorp; L. J. v. d. Berg naar Woubrugge; J. Buiter naar Marum; S. de Vries naar Ulrum. FEUILLETON. Uit bet Engelsch van J. S FLETCHER. 4 M'Ue de Coulanges stond precies onder het licht van de lamp. Marrows keek naar haar, vanaf zijn zes voet hooge stevige mannenfiguur en zag twee tranen lang zaam naar beneden rollen. En zijn hart werd dadelijk week. „Het spijt me oprecht voor u, made moiselle", mompelde hij. „Ik natuurlijk maar ziet u, het is een feit, dat „Luisterviel Birch hem in de rede, snel voordeel slaand uit het oogenblik. „Ik zal maar eenige dingen verklaren. Wat m'lle de Coulanges omtrent Maandag nacht zei, is waar we kwamen daar wer kelijk bij elkaar om afscheid te nemen, begrijpt u. Z ij ging met Sir Cheville trou wen eri ikik moest afstand van haar doen. Maar dat tusschen ons wilden we goheim houden. En als Tt niet ter wille van ons geheim geweest was, dan had m'lle de Coulanges bij het onderzoek iets kun nen zeggen, wat dit mysterie misschien kan ophelderen. Ze kan het nu natuurlijk wel vertellen." „Maar natuurlijk, meneer Birch", zei hij weifelend. „Natuurlijk, ik ben zeer be nieuwd naar wat zij ons zal mededeelen." ,*We geven toe, dat we elkaar op de heide hebben ontmoet", hernam Birch. „En ook Maandagnacht. Vóórdat m'lle de Cou langes spreekt, zal ik u vertellen waar we heen gingen. We ontmoetten elkaar bij het boschje van Swales en we liepen over de heuvels, langs Winterfold en Lithers- dale naar do Zwarte Klip en nog iets verder. Daar scheidden weik ging over de open heide om mijn fiets te ha len, die had ik achter gelaten en m'lle de Coulanges ging over de heide ten zuiden van de Zwarte Klip weer hier heen terug. En nu", eindigde hij, „zal ze u vertellen, wat ze zag. De andere heeren zagen belangstellend naar m'lle de Coulanges, toen Birch haar beduidde te spreken. „Wat meneer Birch zegt is waar", ant woordde ze. Ik ging over de heide langs 't schapenpaadje, beneden de steengroeve bij de Zwarte Klip. En misschien honderd me ter daarvan af zag ik twee figuren snel vanaf het dorp naar boven komen. Natuur lijk wilde ik niet gezien worden en ik kroop weg achter een hooge bremstruik de brem daar is heel dik en hoog.. Deze figu ren kwamen naderbij ze liepen vlak langs me. Heeren, deze mannen droegen maskers „Maskers 1' riep M arrows verschrikt. Maskers „Zwarte maskers, die him gezichten be dekten", bevestigde m'lle de Coulanges. „Ja, nïeneer de commissaris, ik zag ze dui delijk. En ik keek ze na. Ze liepen vlug de heuvels op, in de richting van de Zwarte Klip en verdwenen. Toen dacht ik bij me zelf „Dat zijn stroopers en ik ging naar huis." „Waarom heeft u dat in hemelsnaam niet eerder verteld, mademoiselle vroeg Marrows. „O, meneer de commissaris", zei ze. pa thetisch, „U vergeet ons geheim Marrows keek naar den kolonel en Ge- therfield. „Gemaskerde mannen herhaalde hij. „Op weg naar de Zwarte Klip, dien nacht! Wie...." Nog voordat hij meer kon zeggen, ging de deur open en stormde Sindal binnen. „Excuseer me, kolonel", riep hij. „Ik moet Marrows hebben. Marrows", ver volgde hij. „Jij en Calvert moeten dadelijk met me mee gaan jullie zijn in het dorp noodigOnmiddellijk HOOFDSTUK XXII. Weathershaw ontsluiert het geheim. Toen Pike dien middag het kantoor bin nenstapte. was Sindal hevig opgewonden; Marston toonde een zekere nieuwsgierig heid, maar het scheen Waethershaw heele- maal niet te interesseeren. Hij keek even uit het raam, toen Sindal naar de over zijde van de straat wees, zag Pike nog net het kantoor binnengaan, zei toen, dat hij nog wat voor zichzelf te doen had en ging heen. Als Sindal en Marston hem gevolgd waren, dan zouden zij zeker verbaasd zijn geweest. Eerst ging hij een hotel binnen en vroeg een adresboek ter inzage; daar uit schreef hij in zijn notitie-boekje een aantal adressen van zakenlieden in Hal- lithwaite en toen hij dat gedaan had, ging hij ze één voor één bezoeken. Met den laatsten had hij een gesprek onder vier oogen en toen hij het vertrek verliet, haastte hij zich naar het station, om de sneltrein van zes uur uit Manchester op te wachten. Deze kwam juist binnen, toen hij het perron op-rende: een oogenblik later stapte een man uit met een schrander ge zicht, gekleed als een werkman op zijn Zondagsch. Hij beantwoordde Weather- shaw's knikje met een flauwen glimlach. „Prachtig Hartley", zei Weathershaw. „Ga nu maar dadelijk mee naar het res taurant. Ik heb vanavond een hoop werk voor je. We zullen eerst samen eten. La ten we een rustig hoekje zoeken en dan zal ik je onderwijl je instructies geven." „Je weet nu dus precies wat je te doen hebt", zei Weathershaw. nadat zij hun maaltijd beëindigd hadden en uitgepraat waren. Hij keek op de klok, die tegen over hem hing. „Neem den trein van 6.45 naar Lithersdale, ga direct naar waar ik je gezegd heb, en onderzoek op je eigen ma nier. Later laten we zeggen om 9 uur kom je in „Het Wapen van Stanbury" daar zal je mij treffen. Ik behoef je niet te zegen, dat je je oogen en ooren open houdt. Hartley." Hartley antwoordde met een glimlachje en ging toen heen om een kaartje te ne menWeatersshaw bleef zitten, bestelde koffie, stak een sigaar op en dacht nog een half uur na. Toen verliet hij het sta tion en ging naar de kamers van Sindal, waar hij de rechtsgeleerde aan zijn een zaam avondmaal vond. „Sir Marston naar huis vroeg Wea thershaw en liet zieh in een stoel vallen. „Hij is even na jou weggegaan", ant woordde Sindal laconiek. „Nog iets gehoord over Pike en zijn be zoek aan Birch vroeg de detective. „Nietszei de ander. „Is je mannetje nog aangekomen?" vroeg hij nieuwsgierig. „Ja, 'om zes uur", en glimlachend voegde Weathershaw er aan toe: „Hij is al aan den gang." „Nu jullie werken- wel in het verbor gen i" merkte Sindal op. „Ik hoop dat je succes hebt. Ik wou om een lief ding, dat ik wist wat die vervloekte Pike in zijn schild voerde niet veel goeds daar kun je van op aan „Als je vanvond niets te doen hebt", hernam Waetersshaw, „ga dan mee met me naar Lithersdale. Ik tref mijn assistent om negen uur in het „Wapen van Stanbury" hij heeft misschien nieuws voor me. In dat geval zal ik je vertellen wat het is." Sindal toonde dadelijk belangstelling. „Graag!" riep hij. „Natuurlijk ga ik mee ik ben veel te benieuwd, dat ge loof je zeker wel „Alright", zei Weathershaw. „We zullen er dan maar om half negen heen rijden.' Precies om negen uur kwamen beiden in „Het Wapen van Stanbury", een oud schil derachtig herbergje, even buiten Lithers dale, aan. Oorspronkelijk was liet zoowel boerderij als herberg geweest. Behalve een groote keuken, waar de dorpelingen bij elkaar kwamen, waren er eenige betim merde kamertjes, met lage zolderingen; in één er van gingen ze binnen. Sindal luidde een handbei, die op de tafel stond. „Ze hebben hier buitengewoon goed bier", zei hij „Laten we wat nemen we moeten toch iets gebruiken, nietwaar?" „Zooals je wilt", antwoordde Weather shaw. „Ik denk dat mijn assistent ook wel een glas zal lusten, als hij straks komt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14