'AMES RUBRIEK de bolero-japon. Bolero's kan men feitelijk bij alle gelegenheden dragen en voor slanke figuren staat hij buitengewoon ge- Wel moeten de dames vooral haar aandacht er aan besteden, dat lang niet iedere vrouw een bolero kan dragen, want een gezette figuur met een bolero is een paskwil. De nieuwe mode brengt veel sa mengestelde stoffen, dat zijn stoffen, waarvan de eene geruit, gestreept, geblokt of gebloemd is en de andere stof, in de effen kleur der ondertoon van de bewerkte stof. Beide stoffen worden steeds'gezamenlijk verwerkt. Wij toonen u hierbij een bolero met mouwen, die een soort jakje «8 wel met de tijdsomstandigheden re kening houden. Voor de wandeling en voor het afleggen van bezoeken heeft de strooien hoed verreweg de voorkeur, terwijl het vilten hoedje meer speciaal voor sportdoeleinden gebruikt wordt. De nieuwe gevloch ten hoeden hebben iets zeer aan trekkelijks, en worden vaak in twee of meer tinten verwerkt. Onze teekening geeft u het voor beeld van een zwart met wit ge vlochten strooien hoed. Van achte ren is de rand plat tegen den bol gedrukt, terwijl de rechterkant een meer cloche-idee geeft. De bol is laag en heeft aan den bovenkant een diepen plooi. Op de plaats waar de rand tegen den bol is gehecht is een kwiek zwart veertje bevestigd, met de schacht naar bo ven. Dit hoedje is een van de mo dellen, die zich uitstekend bij het mantelpak aanpassen. vormt, waarvan de rug glad is en de voorpanden, dadelijk onder den arm rond weggeknipt naar achteren val len. Deze moderne bolero is ge maakt van zwarte crêp'e satin voor pand en rug, terwijl de zeer bewer kelijke mouw van bedrukte crêpe satin is gemaakt, in twee verschil lende tinten. De mouw wordt op den schouder puntig ingezet, terwijl de pof-manchet van de donkerder be drukte stof eveneens puntig oploopt. Met een elastiekje sluit de pof om den arm. Alleraardigst staat het als men dergelijke moderne bolero's op een effen zijden japon draagt, terwijl men om de taille een ceintuur kan dragen in de kleur der japon, met slippen in de kleuren en van het materiaal der bolero, zoodat men een charmant ge heel krijgt. de zomerhoed. Het onderwerp hoeden maakt een groot deel van het modegesprek uit. Komt het omdat vooral de hoed in dezen tijd belangrijker dan ooit is, daar het tegenwoordige kokette hoedje vaak de eenige fleurige noot van het somtijds sombere of strenge toilet moet uitmaken? We weten het niet, maar zeker is het, dat de belangrijkheid van ons hoofddeksel bij het toilet grooter dan ooit is en nu in het voorjaar, met de steeds warmer wordende zon, heb ben wij meer en meer behoefte ons zelf wat op te vroolijken. De tegenwoordige modellen zijn over het algemeen allercharmantst en zij kosten ook geen schatten, want de verschillende modemagazijnen moe ten, willen zij kunnen verkoopen, onze aantrekkelijkheid en het sieraad. Laat u niets cadeau doen op het gebied van sieraden door onbevoeg den, want sieraden teekenen hun draagsters en sieraden, welke niet bij ons passen, getuigen van weinig of geen smaak. Wees voorzichtig met hetgeen ge draagt ter versiering! Eerstens omhang u nooit met te veel sieraden, dat is stuitend en wansmakig. Kies een enkel sieraad, dat bij u hoort. Ja, en dat is nu juist de groote moeilijkheid. Wat hoort nu eigenlijk bij ons, bij onze teint, bij onze oogen, bij heel onze persoonlijkheid? Dat is meer een psychologische kwestie, dan een van het verstand. Iedere vrouw, of zij mooi of leelijk is, of gewoon, heeft haar eigen aan trekkelijkheid, haar bepaalde karak teristieke eigenschappen en het is de kunst, juist die bepaalde hoeda nigheden naar voren te brengen, ten einde ze te illustreeren door een smaakvolle versiering. Sieraden moeten altijd accentuee- ren, onderstrepen, en de persoon, die ze draagt „persoonlijk" maken. Ze moeten flatteeren, belichten, zich vereenzelven met het wezen en den aard der betreffenende vrouw. Jammer is het, echt jammer, dat zoo weinig vrouwen daarvan over tuigd zijn, dat zien wij maar al te vaak om ons heen. Zii laten zich sieraden cadeau doen en omhangen zich met die dingen, omdat zij ze nu „eenmaal hebben" en ook wel uit gebrek aan inzicht, wat eigenlijk bij hun persoonlijkheid behoort. Het dragen van sieraden heeft niet eens iets uit te staan met geweldig hooge prijzen! Het simpele kettinkje kan bevre digender resultaat opleveren, dan de zware gouden collier met brillian- ten hanger somtijds vermag te doen. Het komt er maar op aan of het bij de draagster past. Zelfs de mode kan meehelpen on zen smaak te bederven want menige vrouw, met aangeboren goeden smaak, laat zich wel eens overhalen tot het dragen van sieraden, die een gril der mode zijn en volstrekt niet bij haar passen. Draag nooit iets omdat het mode is, maar zoek rustig uit, wat aan uw hals, aan uw hand, harmonieus aan doet. f Hoe opmerkzamer men voor der gelijke zaken wordt, hoe feilloozer ook ons inzicht, wat wij dragen kun nen. de babyschommel. Het eerste wat de aandacht van de baby's trekt, als zij op de voor werpen om hen heen gaan letten, zijn voorwerpen, die bewegen. Dat is de normale drang van het leven, want leven is beweging, is rythme. Zijn de kindertjes wat grooter ge worden, dan kunnen zij onmogelijk stil in hun stoel zitten en trachten zonnig weder kunt u dus uw kleine in den tuin of op het balcon even goed laten schommelen als bij slecht weer in de kamer, en meestal is er wel ergens een plaatsje te vinden, waar onze kleuter zijn levenslust kan uitschommelen. Het stoeltje van den schommel moet echter niet te groot, zijn, zoodat het kindje heen en weer zou schuiven, want dan loopt u kans dat hij op een gegeven oogenblik, en juist als u er niet bij bent, met zijn hoofdje op het tafeltje komt te bot- zichzelf een schommelende-beweging te geven, met het gevolg, dat vaak de heele kinderstoel omtuimelt. Dit forceeren van een stilstaande stoel gaat door de te groote krachts inspanning van de baby soms ook ten koste van zijn gezondheid. Nu heeft men deze bewegingsdrang, deze heen en weer deinende rythmische beweging, van jje kleine kinderen willen tegemoet komen door bewe gend speelgoed, zooals b.v. het hob belpaard. Doch een hobbelpaard is goed als de moeder er bij zit, want niet zoo dra is zij even weg en waant de kleine zich alleen, of het gaat er dikwijls leelijk wild aan toe, soms van den eenen hoek van de kamer, naar den andere. Arm kleed, karpet of zeil waarop gehobbeld wordt. Doch er is nu een uitkomst. De schommel die wij allen kennen voor de kleine baby, kon echter alleen maar op een en dezelfde plaats wor den gehangen en moest steeds weer worden weggenomen, omdat hij meestal erg in den weg hing. Doch als u onze teekening bekijkt, zult u zien, dat er een betere oplossing is gevonden en wel omdat men van ijzer of hout een soort van stan daard heeft gefabriceerd, die net als onze werktrap open en gesloten neergezet kan worden. Aan den bo venkant zijn twee S-haken bevestigd waar aan stevige veeren de schom mel wordt opgehangen. Bij heerlijk een nieuw soort appelsnijder. Deze nieuwigheid zal bij vele da mes wel in den smaak vallen. Het schillen van appels, waarvan wij nogal vuile handen krijgen, kan nu tot het verleden behooren. De appelsnijder snijdt en schilt in één beweging, is vervaardigd van verzilverd metaal en heeft verharde roestvrije messen. Het is nu niet di rect een keukengereedschap, daar voor is hij te mooi, maar een onmis baar instrument voor de huisgezin nen, waar veel fruit wordt gegeten. HBS sen en dan is er een huilpartij van belang, omdat de mogelijkheid groot is, dat hij met zijn tandjes zijn lipje bezeert. Zooals u ziet, kan het kindje ook niet op zijn knietjes gaan zitten, om dat de beentjes door een daarvoor bestemde opening worden gestoken. Dit is ook gedaan om ongelukken te voorkomen,, want anders zou het wel eens kunnen gebeuren dat de kleine onderuit schoof en zoo op den grond een leelijke smak maakte, wat nu natuurlijk uitgesloten is. Mocht dus uw man zelf een ver plaatsbare schommel in elkaar wil len prutsen, laat hij dan vooral op dergelijke kleinigheden goed acht geven, want het voorkomt veel na righeid, ja zelfs ongelukken, terwijl uw kleintje nu zonder eenig bezwaar naar hartelust kan deinen. kleuterkleertjes. Zoodra de eerste werkelijk warme dagen hun intrede doen, ach, hoe zuchten en blazen onze kleuters dan dadelijk. En dat is niet te verwon deren, omdat de kleintjes den heelen dag druk in de weer zijn met spelen en hardloopen. De moeders kennen allemaal het onophoudelijk gevraag om minder en luchtige kleertjes te mogen 'aanhebbenomdat het zoo vreeselijk warm is. De groote menschen hebben het ook wel warm maar als wij met onze kinderen gaan wandelen, leggen de kleintjes meestal denzelfden weg drie maal af met heen en weer loo- pen, tegen wij eenmaal, vandaar dat wij die behoefte aan dunne kleeren ook niet zoo gevoelen als onze kleintjes. Kinderkleeren, zoowel voor jon gens als voor meisjes moeten voor alles eenvoudig zijn en tevens prac- tisch, gemaakt van goed waschbaro stof. Geen overtollige strookjes en kantjes aan de speelpakjes, neen, men bereikt veel meer met een aar dig steekje of een fleurig kraagje of een kleine applique, in een tegenge stelde kleur van de jurk. Bij het viertal dat u op Qnze tee kening ziet, zal voor uw kleuters zeker wel een aardige jurk bij zijn. Het eerste jurkje is gemaakt van gebloemd katoenen mousseline. Aan het kraagje, dat van witte stof is ge nomen, en dat tevens als bovenstukje dienst doet, wordt het jurkje aange- rimpeld bevesitgd. Een paar maal inhalen is heel aardig, waarna men er met een dikke zijden draad een zigzagsteek op werkt. Een strookje langs, het armsgaatje geeft het idee van een heel kort mouwtje. Ons tweede kleintje heeft een rond bovenstukje, dat des te meer uitkomt, daar het van wit tobralco gemaakt wordt, terwijl het gebloem de goed van het jurkje zelf evenals het eerste modelletje uit katoenen mousseline bestaat. Het witte beleg- stukje wordt van onderen afgezoomd door een ingehaalde ruche. Het rokje wordt heel ruim inge haald op de goede maat en verdeeld onder het bovenstukje. Daar het jurkje zoo ruim is, doet men goed deze ruimte met smockwerk op zijn plaats te houden, als men een mo tiefje in het smockwerk maakt, geeft dit een alleraardigst effect. Onder de arm wordt uit de zijnaad komend een paar losse einden zijden lint of tobralco bevestigd, die op den rug worden gestrikt. Het is steeds gewenscht als men de kleintjes in déze aardige vlugge korte jurkjes kleedt om een direc- toirtje van dezelfde stof als de jurk over het gewone directoirtje heen te laten dragen, dit geeft een verzorgd geheel. De pijpjes van dit directoirtje kunnen met een smal boordje boven de knie met een knoopje of met een elastiekje worden gesloten, zoodat het juist om het beentje heen past. Alleraardigst staat het, als er een heel klein stukje, b.v. alleen het boordje onder het jurkje uitkomt. De derde kleuter is gekleed in een jurkje van blauw katoenen stof met witte balletjes. Een glad bovenstukje met aangerimpeld rokje, desge- wenscht ook weer versierd met smockwerk, heeft aan den hals een klein wit geschulpt kraagje. Ook hierbij komt even het directoirtje on der het jurkje uitkijken. De strik wordt eveneens uit de zijnaden te voorschijn gehaald en op den rug gestrikt. Het vierde jurkje is voor een meis- ke, dat al een jaartje ouder is en zeer geschikt om van voite te ma ken. De ruimte wordt in het voor pandje aan beide zijden als diepe plooien verwerkt. Als halsafwerking heeft het jurkje een grooter kraagje van dezelfde stof als het jurkje en daarboven een kleiner wit kraagje, van prceies hetzelfde model, waar van de onderkanten geschulpt zijn. De sluiting bestaat uit een klein splitje van voren, dat met vier fan tasieknoopjes wordt gesloten.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11