H. NI. PIERROT Schoorsteenklokken VRIJDAG 10 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Geen boos opzet. Op een vraag van den president deelde verdachte mede, dat hij ten aanzien van de verduistering (de kwestie van het faillisse ment) nonchalant en slordig gehandeld heeft, doch boos opzet heeft er hij hem niet be staan. Hij was te allen tijde bereid en in de gelegenheid geweest, het geld, dat hij onder zich had (een bedrag van ƒ111) terug te be talen. Aan punt 2 der tenlastelegging (de geschie denis van de vervalsching in de hypotheek akte) achtte verd. zich niet schuldig, terwijl hij, wat de kwestie van de onderhandsche akte betreft, waarin stond dat de juffrouw uit Limmen een schuld van 8800 aan den hy potheekgever had, wel erkende dat hij deze akte in orde had gemaakt, doch dat hij des wege niet gestraft kon worden omdat er een contre-lettre was. Het eerst werd de kwestie der verduistering behandeld, welke geheel buiten de Limmen- sche zaak staat. Enkele getuigen legden ver klaringen af van verd.'s gedragingen als cu rator in het bewuste faillissement. Nadat het getuigenverhoor in de faillisse mentskwestie was afgeloopen, werd de Am- sterdamsche notaris gehoord, die zulk een belangrijke rol heeft gespeeld bij de totstand koming van de hypotheekakte en de volmacht, welke de winkelierster aan haar „verloofde", den veroordeelden koopman, heeft gegeven. Pres.: Begreep de juffrouw er iets van? U zult natuurlijk ja zeggen, anders had u de akte niet mogen passeeren. Getuige: Men heeft mij gezegd dat het oorspronkelijk bedrag een vergissing was en dat het huis wel 18 of 20 mille waard was. Pres.: Maar met dat al hebt u er toe me degewerkt, dat een taxatie zóó maar met tien mille verhoofd werd. De juffrouw wist van niets. Bij de voortzetting van het onderzoek naar hetgeen op het kantoor van den notaris is gebeurd, antwoordde getuige op een vraag van den president, dat hij zeker weet dat de juf frouw uit Limmen de volmacht heeft getee- kend. Pres.: Maar de juffrouw zegt van niets te Hierna trad de benadeelde Limmensche juf frouw, die thans naaister van beroep is, voor het hekje, om over het gebeurde in April 1931 te verklaren. Het bleek, dat deze getui ge zich nog maar weinig van de zaak herin nerde, zij haalde allerlei détails door elkaar, zoodat de president de grootste moeite had, om een en arder positief te doen vaststellen. Getuige zeide, dat zij op 7 April 1931 nooit een volmacht aan den (veroordeelden) koop man heeft geteekend, welke deze dien dag t«- Limmen h id opgesteld. Nog meer stukken zijn er, die getuige zich niet herinnert getee kend te hebben. Getuige had ook niets gemerkt van het voorlezen en teekenen van de notarieele akte en toen de notaris de taxatie van haar huis \erhoogd wilde hebben, heeft zij dit gedaan. De president merkte op, dat zij driemaal haar handteekening geplaatst heeft en dat zij dan drie valsche handteekeningen geplaatst moet hebben. Er werd bij gezegd, dat dit bedrag voor de echtscheiding van get.'s zoon was, waarvoor verdachte als advocaat zou optreden. Van geld voor hypotheken heeft get. niets gehoord. Hierna werd de timmerman en aannemer uit Limmen gehoord. Deze getuige had, naar hij meende, in April of Mei het huis van de Limmensche juffrouw getaxeerd. Hij had dit gedaan, o.m. in het bijzijn van verdachte en van meergenoemden koopman. Getuige kwam tot een schatting van 8000. Hij heeft dit vermeld op een papiertje, dat hij aan verd. heeft gegeven. Een met zijn naam ondertee kend papier, waarin getuige mededeelt dat 't huis 18.000 waard is, verklaarde get. nooit geschreven te hebben. Incident. De volgende getuige was de veroordeelde koopman, die 27 jaar oud is. Door een veld wachter voor het hekje geleid, verklaarde hij, dat er in dit proces zooveel meineeden ge pleegd zijn, dat hij geen eed wcnscht af te leggen. President: „Hebt u toch niet zoo'n groot woord! U hebt zelf verklaard, dat u ten koste van de Limmensche juffrouw verduisteringen hebt gepleegd of oplichting. Ik zal u die pas sage voorlezen. Getuige (na de passage te hebben aange hoord): „Ik ben bedwelmd geworden! Toen de politie me uit Duitschland heeft gehaald, hebben ze me onder drang verklaringen wil len afpersen! Ik leg nou bij al die meineeden geen eed af, daarvoor acht ik mijn eigen eed te hoog!" President: „Dan zal het Hof zich in Raad kamer beraden om te overleggen wat het met dezen onwilligen getuige zal doen!" Na terugkeer in de rechtszaal vroeg de pre sident opnieuw aan den getuige of hij al dan niet bereid is den eed af te leggen. Getuige: „Ik heb het heele publiek hier tot getuige, dat ik gedwongen word, den eed af te leggen. Daarom zal ik het doen!" (Legt den eed af). Na dit incident werd de getuige over zijn bemoeiingen in deze zaak aan den tand ge voeld, in de eerste plaats over de volmachten. De laatste getuige was de Bussumsche koopman, die mededeelingen deed over de voorbereidende besprekingen van de hypo theek. Get. had het huis te Limmen zelf getaxeerd; hij had er geen bezwaar tegen, als vijfde hypotheek nog 1200 te verleenen. Het was hem bekend, dat de thans veroordeelde koop man een volmacht zou krijgen. Het getuigenverhoor was hierna geëindigd. De president ondervroeg verdachte nog eenige oogenblikken over de verschillende onderdee- len van de zaak, waarbij verd. o.a. volhield an de valsche taxatie-akte niets af te weten. Het theoretisch voordeel, dat voor den Bus- sumschen koopman gelegen was in de hypo theekakte van tien mille, had verd. willen neutraliseeren door de contre-lettre. Pres.: Die akte is en blijft valsch, dat wascht het waiter van de zee niet af! De zitting werd hierna verdaagd tot heden ochtend voor het requisitoir van den procu reur-generaal mr. Bauduin en het pleidooi van den verdediger mr. F. A. Kokosky, die wordt bijgestaan door mr. Reym. HITLER TOT GELDBOETE VEROORDEELD. Hitier werd gisteren wegens de weige ring een getuigenverklaring af te leggen en wegens onbehoorlijk gedrag voor de rechtbank tot 1000 mark geldboete veroor deeld. De leider der nat.-soc. was ale getuige gedagvaard in het meineedproces tegen den schrijver Werner Abel. Hitier verklaar de ,dat het mogelijk is, dat hij met journa listen en Italianen over Zuid-Tirol heeft gesproken, doch nooit van buitenlanders geld heeft aangenomen; Zijn partij is een groot-Duitsche beweging, zoodat in onrus tige tijden, zooals tijdens de bezetting van het Roergebied, ook geld wordt ontvangen van buiten Duitschland levende Duit-schors. Hij heeft nooit geld van een onderdaan I van eon land ontvangen, dat een tegen- I stander van Duitschland is geweest en spe- 1 ciaal niet van een Italiaan. Met Mussolini j of vertegenwoordigers van ihet Italiaan- 1 sche fascisme heeft hij niet onderhandeld. De verdediger dr. Rosenfeld richtte ver volgens tot Hitier de vraag, of het juist was, dat hij van een Tsjechische industrieel© onderneming die in relatie staat met Sc-hneider-Creusot, geld had gekregen. Dior die vraag werd Hitier zeer opgewon den en hij verklaarde, dat hij zich niet liet beleedigen. Alles wat hier wordt beweerd, aldus Hitler, is zwendel. Hij liet zich niet door een Joodschen advocaat beleedigen en zou in het geheel geen antwoord meer ge ven. Hoewel de president er bij Hitier op aandrong, dat hij een andere houding zou aannemen, bleef Hitier eik antwoord wei geren en verklaarde ook een vrijheidsstraf te zullen aanvaarden. Nadat de rechtbank bovengenoemde ver oordeeling had uitgesproken volgde een woordenwisseling met de verdedigers, die weigerden via den president vragen te stel len. GEEN STIERENGEVECHTEN MEER. In Spanje schijnen de stierengevechten uit de mode te geraken. In het afgeloopen jaar werden wel 400 gevechten minder ge leverd dan in 1930. Maar wat zal er thans met die oude Spaansche paarden gebeuren. HORLOGEMAKER 4677 Maarsmanssteeg 14 - Tel. No. 1293 Profiteer van de enorme prQsdaling onzer Alles met schriftelijke garantie RECHTZAKEN EX-ADVOCAAT VOOR HET HOF. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE, HELING EN VERDUISTERING. Voor hot Gerechtshof te Amsterdam is gisteren in hooger beroep behandeld de zaak tegen een advocaat, die door de Rechtbank wegens medeplichtigheid aan en uitlokking tot valschheid in geschrifte en voorts wegens heling en verduistering is veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf onder aftrek van drie maanden voorarrest. Het betreft hier de affaire, die indertijd bij de behandeling voor de Amsterdamsche Rechtbank als „de Limmensche strafzaak" bekendheid kreeg en waarbij ook nog een tweede verdachte, een Amsterdamsch koop man, betrokken was; deze koopman is oc-k veroordeeld geworden doch tegftn zijn von nis n i e t in hooger beroep gekomen. Men herinnert zich in groote trekken het voorgevallene. Een inwoonster van Limmen wenschte een crediethypotheek op haar huis, dat reeds tot f 4600 was bezwaard en waarvan de waarde op f 8000 werd ge taxeerd. De advocaat en de koopman, die van deze taxatie kennis droegen zouden een taxatiebrief hebben opgesteld alles geschiedde verder buiten medeweten van de Limmensche koopvrouw waarin de waarde van het huis op f 18.000 werd ge steld. Het tweetal stelde zich nu in ver binding met een koopman uit Bussum, die f 1200 hypotheek gaf tegen een hypotheek- bewijs van f 10.000. Men zou daarbij als volgt te werk zijn gegaan: een acte werd opgesteld, waarin was opgenomen dat de Limmensche koopvrouw aan den Bussum- schen koopman f 8800 schuldig was. Boven deze gefingeerde schuld werd nu nog f 1200 hypotheek verleend, zoodat men de zaak gemakkelijker maakte door alles te vervan gen door een hypotheekbewijs van f 10.000 ineens. De advocaat zou nu den koopman het valsche taxatierapport hebben gedic teerd en laten onderteekenen en ook den tekst van de f 10.000 acte hebben ontworpen Van de f 1200 die de Amsterdamsc'ne koopman voor hypotheek ontving, gaf hij een deel aan den advocaat en de inwoon ster van Limmen zelf kreeg slechts een goede honderd gulden in handen. De advo caat zou zich door deze handeling dus aan heling hebben schuldig gemaakt. Verduis tering zou hij hebben gepleegd door zich gelden (f 112), die hij in zijn functie van curator in een faillissement onder zich had, toe te eigenen. Flesschentrekkerij. Pres. (tot getuige): Uw zaak is kapot ge gaan door allerlei flesschentrekkerijen van Uw kant, maar is u ook door het gebeurde van April 1931 geruïneerd? Uw huis is geëxecu teerd en heeft 3600 opgebracht. En dan is er een akte, die in het bezit is van den Bus- sumschen koopman, waarop staat, dat hij 10.000 van u te vorderen heeft. Heeft hij dat geld wel eens gevraagd? Getuige (aarzelend): Neen. Pres,: Er zijn valsche aktes opgemaakt en de geheele buit, want zoo noem ik die, heeft bestaan uit 1200, Volgens opgaven heeft de notaris daar 145 van gehad ,verd. 200 en u, getuige, resp. 65 en 80; terwijl daar naast een hoop geld is verteerd in allerlei café's en zaken te Amsterdam. De verdediger, mr, Kokosky (tot getuige): Weet u zeker, dat u nooit begin April 1931 een volmacht voor uw gewezen verloofde (den veroordeelden koopman) hebt geteekend? Getuige: Dat weet ik zeker en dat houd ik Mr. Kokosky; Dan wensch ik der.e vol macht, die ik, geteekend en wel door dc juffrouw, in mijn bezit heb, aan het Hof over te leggen. (Beweging). De pres,: (de volmacht doorziende, tot ge tuige): U praat veel te veel. We hebben hier nu al drie handteekeningen van u en nu komt er al weer één bij. Zegt u dan toch, dat u zoo stom bent geweest om te teekenen, maar praat u toch niet alsof u niets geteekend hebt Raadsheer mr. van Kinsbergen (getuige de volmacht voorhoudend): Erkent u nu dat dit uw handteekening is? Getuige: Ja, ik zie het nu, maar ik begrijp niet hoe ik dat gedaan kan hebben. Verdachte: Ik ben intusschen maar heel blij, dat dat ding voor den dag is gekomen. Pres.: Dat begrijp ik, maar ik vind het toch maar gek, dat die volmacht nu voor den dag komt, nadat de Rechtbank gezegd heeft, dat zij niet bestaat. Verdachte deed hierna nogmaals uitkomen, dat hij geen boos opzet heeft gehad. Pres.: Misschien komt mr. Kokosky van middag ook nog met de contre-lettre, Mr. Kokosky: 't Spijt me, maar die heb ik niet. Het verhoor van de Limmensche juffrouw was hierna geëindigd, waarna 'gepauzeerd Na de pauze. DE MALVERSATIES BIJ DE MILITAIRE ADMINISTRATIE TE BREDA De eischen van den officier De behandeling van de zaak betreffende de malversaties bij de militaire administratie te Breda nam gisteren voor de Rechtbank te Breda den geheelen dag in beslag. De oficier van justitie, mr. O Graaf van Limburg Stirum eischte achtereenvolgens te gen den slager A. J. van der G. een onvoor waardelijke veroordeeling tot 1000 gulden boete, subs, zes maanden gevangenisstraf en een voorwaardelijke veroordeeling tot vier maanden gevangenistraf met een proeftijd van 1 jaar en op de bijzondere voorwaarde, dat door verd. voor 1 Februari 1933 aan den be nadeelde, dat is de Staat der Nederlanden, een bedrag van 2472 wordt uitbetaald; tegen den winkelier J. A. B. werd 100 boete subs. 30 dagen gevangenisstraf geëischt; tegen den landbouwer A. C. van den B. 600 boete subs, drie maanden gevangenis straf; tegen den grossier in vleeschwaren J. B. W. vrijspraak; tegen den bakker A. A. W. 700 boete, subs, vier maanden gevangenisstraf; en tegen den slager H. R. M. van der B. een onvoorwaardelijke veroordeeling tot 300 boete, subsidair twee maanden gevangenis straf, benevens een voorwaardelijke veroor deeling tot een maand gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar en op de bijzondere voor waarde, dat hij voor 1 Januari 1933 aan den Staat der Nederlanden 370 zal hebben te rugbetaald. De uitspraak In al deze zaken zal plaats vinden heden over 14 dagen. UIT DE OMGEVING JEUGDDEMONSTRATIE TE WASSENAAR. PATR0NATENB0NDEN LEIDEN EN VOORSCHOTEN. Door de Patronaten-districtsbonden Lei den en Voorschoten zal op Zondag 19 Juni een groote jeugddag georganiseerd worden te Waasenaar. Het programma van dezen dag getuigt van groote activiteit en vooral de Patro naatscommissie te Wassenaar, aan wie de uitvoering van de plannen ia opgedragen, heeft een grooten arbeid te verrichten. Nadat alle Patronaten 's morgens in eigen parochiekerk een aJgemeene H. Com munie zullen houden, zal te Wassenaar een plechtige Hoogmis worden opgedragen, waaronder de wisselende gezangen door het knapenkoor van Oegstgeest worden gezongen, terwijl de overige gezangen door alle patronaten gezongen zullen worden. Om dit liturgisch gedeelte goed te doen slagen, wo*den oefeningen gehouden te Voorschoten en in Oegstgeest. Het programma bevat voorts een groote optocht, voetbal-match tusschen elftallen, gevormd, door Leiden, tegen Leidschendam, Stompwijk en Zoeterwoude, een rolleybal- wedstrijd tusschen Voorschoten en Wasse naar en gymnastiek-demonstnaties. De muziekkorpsen van Leidschendam, Stompwijk en Zoeterwoude zullen mede trekken naar Wassenaar. Evenals in het vorig jaar te Leidschen dam zijn er medailles uitgeloofd voor het defileeren en marcheeren in den optocht. HILLEG0M. Veiling Bloembollengrond. Gister avond had. in Hotel Sistermans de verkoop plaats bij inzet van 2 perceelen bloembol lenland, gelegen te Hillegom aan den Nieu wen Weg, sa-men groot 6.36.70 H.A. Deze verkoop geschiedde ten overstaan van No taris R. C. A. van Cranenburgh te Haar lem. De uitslag was als volgt: Perceel I, groot 2.69 H.A. voor 30.000 door den heer W. v .d. Laan te Voorhout; Perceel II, groot 3.67.70 H.A. door denzelfde voor 40.000. Volgende week afslag en combinatie. KATWIJK. Verkoop. Ten overstaan van Notaris Eerdbeek is voor de heer C. Braun giste ren verkocht het pand Vreugdeweg No. 1, woonhuis met bloembollenschuur en 2 per ceelen bloembollenland totaal groote 93 A. 70 c.A. Na verschillende combinaties werd het geheele complex dat in bod stond op 17.410.op 9.afgemijnd door L. van Duyvenbode alhier. Schieten. Bij Garnizoensorder van 7 Juni 1932 is bepaald dat de Burgerwachten te Katwijk, Rijnsburg, Leiderdorp, Valken burg, Voorschoten, Wassenaar, Oegstgeest, Leiden en Zoeterwoude, hun schietoefenin gen weder kunnen houden als aanvankelijk was bepaald. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Voor rekening van de erven Aarts werden ten overstaan van Notaris H. Eerdbeek alhier de navolgende percee len in afslag gebracht en gekocht als volgt: Perceel woonhuis met schuur Voorstraat no. 14, in bod op 3500.afgemijnd op 175.door W. J. van Leeuwen te Katwijk a. d. Rijn. i Het huis Voorstraat no. 12 in bod op 1500.afgemijnd op 60.door H. Fen- nes te Katwijk a. d. Rijn. De 2 woonhuizen Voorstraat no. 8 en no. 10 in bod op 2350.afgemijnd op 250.door H. v. d. Eshof- te Katwijk a. d. Rijn. LEIMUIDEN. „St. Deus Dedit". Op 8 Juni hield „St. Deus Dedit" een ledenvergadering in het café van J. C. van Graas. Aanwezig waren 25 leden. De voorz. opende de ver gadering met den chr. groet, waarna de notulen door den secretaris werden voor gelezen en onder dank goedgekeurd. Het hoofdpunt der agenda was de regeling van het ophalen der contributie. Door het bestuur werd een voorstel gedaan om voor het ophalen der contributie ƒ52 per jaar te geven en dan per drie maanden te be talen, waarmede de vergadering zich kon vereenigen. Nu werd gelegenheid gege ven om zich daarvoor op te geven. Hier voor gaven zich acht leden op. Bij stem ming verkreeg de heer P. Zeldenthuis de meeste stemmen had, zoodat deze voor taan de contributie zal ophalen. Ook kwam nog een voorstel van C. J. de Rijk om den penningmeester een gratificatie toe te ken nen, waarvoor door de vergadering enkele bedragen genoemd werden. Ten slotte werd besloten een bedrag van 25 toe te kennen. Nu werd er gevraagd of de plaat selijke kas dat wel toeliet, waarop de voorzitter antwoordde, dat hij het ook wel bezwaarlijk vond, zoodat hij voorstelde de contributie met een cent te verhoogen om zoodoende de onkosten te dekken. Dit werd na eenige op- en aanmerkingen door de vergadering aangenomen. Bij de rond vraag vroeg de heer Zeldenthuis om de afdeeling een naam te geven van den een of anderen heilige. Besloten werd om de zelfde patroon der parochie te nemen „St. Jan de Dooper". Daar niemand meer iets voor de rondvraag had, sloot de voorzit ter de vergadering met -den christelijken 1 groet. SASSENHEIM. Een spannende strijd tusschen Ter Leede en de Brockway. Gisterenavond werd onder groote be langstelling op het terrein Sporthoff de voetbalwedstrijd gespeeld, waarbij de ploeg van de Brockwaybua Mij. de baas is geble ken van Ter Leede L De vele voetbal enthousiasten waren nieuwsgierig hoe het blauwe elftal van de bus uit den strijd zou komen en over deze vraag heeft men niet lang in twijfel gestaan, want direct na den aftrap bleek Ter Leede tegenover een ster ke tegenstander te staan en een harde dob ber te zullen hebben om de bus bij to loo- pen. Nog binnen één minuut na den aan vang startten de heeren chauffeurs met de leidingsgevende goal, maar geel-rood laat zich door deze verrassing niet overbluffen en weet met mooi spel na verloop van eeni- gen tijd gelijk te maken. De beide keepers, resp. Piet van der Drift en Tilburg, heb ben handen vol werk en hebben menige bal uit het net te houden. De rust komt met gelijken stand 22. Menige kans voor de Brockway was verkeken doordat de backs van Ter Leede opliepen en off-side maakten, waar strikt naar de regels van het voetbalspel genomen niets tegen in te brengen is, maar wat in dit geval gebruikt werd als lijdelijk verzet tegen den tegen stander. Do „Brockway" toont bij de hervatting van het spel nog niets van zijn krachten ingeboet te hebben en geeft een prachtig samenspel te zien. De snelheid van vele spelers is verbluffend en de blauwen schij nen ook op het voetbalveld hun eer van kilometerhelden te willen ophouden. Hun doel wordt, mede door een prima back zoo verdedigd, dat ter Leede weinig kans heeft. Het Ter Leede-doel is aanhoudend in gevaar en de wakkere keeper van het tweede elftal kan niet verhinderen dat twee onhoudbare ballen de overwinning brengen voor de ploeg van de Brockway, di© hiermede de door Ter Leede beschik baar gestelde medaille verovert. Jammer was het dat van de spelers van Ter Leede na de rust eenige van de voormannen het er bij lieten zitten, waardoor bij de aan vallen weinig samenspel viel te bespeuren. De kritiek hierop van 'het publiek was overvloedig en ook hier blijkt het, dat de beste voetballers zich altijd onder de toe schouwers bevinden, evenals de beste stuur lui aan wal staan. Ernstiger afkeuring verdient het bovendien, dat velen bij het uiten van de kritiek zich herhaaldelijk aan ruwe uitvallen en erger schuldig maken. Het iö niet Ter Leede of de spelers, wien dat treft, het geldt voor meerderen onder het publiek, die hierdoor onverdiend een blaam op de voetbalwedstrijden werpen en waardoor de menschen, die zioh hieraan stooten, op den duur geweerd zouden wor den. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. P. C. HOOFT (uitr.) arr. 9 Juni te Southampton. POELAU Bras arr. 9 Juni van Hamburg te Amsterdam. TALISSE (thuisr.) arr. 9 Juni te Mar seille. TANÏMBAR (fhuisr.) vertr. 9 Juni van Colombo. KON. HOLL. LL0YD. CAP NORTE (uitr.) vertr. 7 Juni van Las Palmas. KON. NED. ST00MB. MIJ. A'LMELO arr. 9 Juni van Rotterdam te Amsterdam. FAUNA, Malaga naar Huelva, pass. 9 Juni Gibraltar. GANYMEDES arr. 9 Juni van Varna te Ccr.ctanza. MEROPE vertr. 9 Juni van Genua naar Palermo. PLUTO arr. 9 Juni van Amsterdam te Rotterdam. RHEA vertr. 9 Juni van Aarhus naar Aalborg. TIBERITJS vertr. 9 Juni van Amsterdam naar Rotterdam. TRITON tr. 9 Juni van Amsterdam naar West-Indië. VENUS, Malta naar Rotterdam pass. 9 Juni Gibraltar. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitr.) vertr. 9 Juni van Durban naar Lorenzo Marquis. MELISKERK (thuisr.) arr. 8 Juni te Las Palmas. NIJKERK (thuisr.) pass. 7 Juni Perim. SPRINGFONTEIN (uitr.) arr. 8 Juni te Port Soudan. H 0LLAND-AMERI KA-LI JN. NEBRASKA, Rott.-Vanc. vertr. 9 Juni van Londen. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. MEERKERK (uitr.) pass. 8 Juni te Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOT PINANG (thuisr.) vertr. 9 Juni van Belawan. PALEMBANG (thuis.) vertr. 9 Juni van Londen naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALUDRA (thuisr.) vertr. 8 Juni van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HECTOR, JapanRotterdam vertr. 8 Juni van Hongkong. LAERTES, Java-Amsterdam arr. 9 Juni te Penang. MEDON, Rott.-Japan pass. 8 Juni Gi braltar. PHILOCTETES, JapanRotterdam, pass. 8 Juni Perim. PRONTIS arr. 9 Juni van Java te Am sterdam. POLYDORUS, Liverp.-Batavia pass. 8 Juni Gibraltar. Na de pauze werd de pleegzuster van de juffrouw uit Limmen gehoord, een coupeuse, die ook een en ander van het gebeurde heeft meegemaakt. Zij herinnerde zich, dat er sprake is geweest van een bedrag van 1200. De vader van den veroordeelden koopman was de volgende getuige. Hem is bekend, dat verdachte te zijnen huize geld van zijn zoon heeft ontvangen. Dit was een bedrag van 200, dat in zijn tegenwoordigheid aan ver dachte is uitbetaald. Dat dit nog een keer zou gebeuren, weet get. niet. Oom, u moet niet zoo trappen, anders j valt dat leuke beest eraf.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10